PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقدار settling time در DAC

Havva2
25-08-2012, 19:59
سلام
در LPC1768 قسمت مبدل دیجیتال به آنالوگ در مورد بیت bias سوال داشتم.

اگر صفر باشه هم settling time کمتره، هم جریان دهی خروجی مبدل بیشتره و نرخ تبدیل هم بالا میره در حالیکه اگر یک باشه هم settling time بیشتره و هم کمتر جریان می ده. خوب با این حال همیشه صفر بودن بهتره در هر دو آپشنی که داره بهتر عمل می کنه هم جریان بیشتر می ده هم زمانش کمتره.

این که این بیت یک بشه اصلا مصرفی داره؟ یا اشتباه نوشته شده ؟

mzarkoob
25-08-2012, 23:05
سلام
اشتباه که فکر نکنم نوشته باشه!
من به کارایی این بیت زیاد دقت نکرده بودم. با توجه به توضیحات دیتاشیت:

You can see links before reply

شاید این گزینه را گذاشته برای موقعی که نه جریان دهی خروجی700 میکرو آمپر لازم داشته باشیم، نه نرخ تبدیل 1 مگا هرتز و با این تنظیم جریان دهی و نرخ تبدیل را نصف کرده و settling time را دو برابر

mzarkoob
26-08-2012, 20:23
در اینجا (You can see links before reply) به این سوال پاسخ کامل تر داده شده که عینا من آوردم:
توضيح ديتاشيت کاملا درسته.
اينجا جريان دهي 700 ميکروآمپر مزيت نيست و اشکاله. در واقع نه شما با 350 ميکرو مي تونيد با رو درايو کنيد و نه با 700 و در هر حال بايد تقويت کننده بعد از پايه ي ميکرو قرار بگيره. اينکه 700 ميکرو جريان کشيده بشه و Settling time کم بشه يک هزينه است براي افزايش سرعت DAC (با افزايش جريان، ثابت زماني مدار کاهش يافته و سيگنال سريعتر مستقر ميشه.) و هزينه اش هم اينه که مصرف IC بالاتر ميره و اين اختلاف جريان تو کاربردهاي پرتابل که دستگاه با باتري تغذيه ميشه زياد مطلوب نيست.

Aghaeifar
27-08-2012, 00:51
من این سوال رو یک کم کامل تر در همون لینک الان تکمیل کردم و ارسال کردم اگر نتیجه گیری کاملی شد اینجا قرارش میدم.