PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک...کمک...کمک...در مورد کار با آلتیوم

hajibir
25-08-2012, 00:04
سلام به همه
من دارم چند وقتی با این نرم افزار کار میکنم برای زدن pcb چند تا اشکال دارم
خیلی فوریه؛توروخدا زود جواب بدین...
اول اینکه یه آیسی به شماره BA527 یا LM 486 تو کدوم کتابخونه هست؟اصا هست؟اگه نیست باید چیکار کنم اگه بخوامش؟
دوم اینکه سلف به چه نامیه؟چجور باید پیداش کنم؟
سوم اینکه خازن متغیر به چه نامیه؟کجاست؟
بازم سوال دارم،ولی اول اینارو جواب بدین خواهشا...

Doloop
25-08-2012, 01:41
نکته اول برای این سوال قبلش سرچ میکردی تایپیک آلتیوم زیاد بود توی اونا مطرح میکردی بهتر بود :0013:

اینم یکیش سوالات دیگه رو اینجا مطرح کن :wink:

در خواست کتابخانه برای Altium 10.7 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

سلف و خازن و قطعات عمومی رو میتونی توی این کتابخونه پیدا کنی
ولی برای اون ایسی توی کتابخونه شرکت سازندش رو نگاه کن
یا خودت براش یه کتابخونه بساز اندازه هاش رو هم توی دیتا شیت قطعه داده
آموزش ساخت قطعه هم سرچ کنی توی همین سایت موجوده :wink:

موفق باشی

hajibir
25-08-2012, 19:54
ایول
دستت درد نکنه،خیلی عالی بود،پیداشون کردم
تازه تو این لینک هم کتابخونه های دیگه از طرف یکی از مدیران پیدا کردم،گذاشتم واسه آیندگان:0013:
در خواست کتابخانه برای Altium 10.7 - صفحه 2 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

Doloop
25-08-2012, 20:38
بله اون مجموعه ارزشمندیه که مهندس جورابلو زحمت جمع آوری شو کشیدن
البته بعضی هاش رو هم خودشون ساختن :0013:

hajibir
26-08-2012, 15:13
آقا حسین یه سوالی داشتم
من همه کتابخونه ها رو دانلود کردم،فقط اولی تو خود آلتیوم نصب شد و برای بقیه یه همچین پیامی میده،باید چیکار کنم؟
! C:\Documents and Settings\Saba\My Documents\بارگيري‌ها\My Library.part03.rar: You need to start extraction from a previous volume to unpack My Library.IntLib
! C:\Documents and Settings\Saba\My Documents\بارگيري‌ها\My Library.part03.rar: No files to extract

راستی یه سوال دیگه،واسه سلف و سیم پیچ باید چی سرچ کنم؟

KHM
26-08-2012, 15:27
رفیق همه ی اونها باهم یه لایبرری هستن..وقتی اولی رو extract میکنی،همش با هم یدونه فایل میشن با حجم حدود 22M...از اون استفاده میکنی...

hajibir
26-08-2012, 22:10
دستت درد نکنه
ولی اون آی سی و سیم پیچی رو که میخام نیست توش؟
سیم پیچ های دو سر،خازن های متغیر و LM486
نمیدونم چکار کنم؟cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::

Ma3ood
27-08-2012, 13:20
اقا چرا خودتو عذاب میدی قطعه که نباید همیشه همون نام باشه مثلا تمامی ای سی های 8 پایه و یا حالا 16 و... یه نوع سوکت دارند پس میتونی از یه ای سی دیگه استفاده کنی در مورد سلف هم اگه سلف از اون مقاومتی هاش باشه به جاش یه مقاومت استفاده کنی برای خازن متغییر ببین شبیه به کدوم قطعه هست و میشه به جاش استفاده کرد همونو بزار
اینقدر حساس نشو

hajibir
27-08-2012, 18:51
واقعا؟
پس اندازه قطعه مهم نیست؟
بازم دمتون گرم
حالا امتحان میکنم ببینم چی میشه...

Ma3ood
27-08-2012, 20:20
اره عزیز اول قطعه را ببین چی هست مثلا یه مثال خیلی واضح ما میدونیم که مقاومت در رنج های مختلف هست 1 اهم تا 1 مگا اهم حالا چیزی که واضحه همشون مقاومته و دارای یه اندازه (البته در یک وات خاص ) حالا شما اگه قطعه ات خاص نیست و به قطعات دیگه میخوره با خیال راحت استفاده کن چون خودم همیشه همین کار را انجام میدم :mrgreen: