PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام برد آموزشی را برای یادگیری پیشنهاد میکنید؟

beroz
21-08-2012, 22:06
سلام

من میخام یادگیری آرم رو با مجله میکروکنترلر که در سایت دیدم شروع کنم
شما کدام برد آموزشی رو پیشنهاد میدین؟

آیا میکروکنترلر AT91SAM7X256 میکروی خوبی برای شروع یادگیری آرم هست؟

همینطور کسی در مورد برد های زیر تجربه ای داره در اختیارمون بزاره؟ از نظر قابلیت هاش میگم
ATMEL - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

KHM
21-08-2012, 22:21
سلام...at91sam7x میکروی ضعیفی هست...
من توصیه میکنم یا برد آموزشی lpc1768 بگیری یام از stm ها یکیو انتخاب کنی...نمیشه گفت کدوم بهتره...به امکاناتشون نگاه کن و خودت انتخاب کن...
البته بازم بستگی به کارت داره...اگه میکروی ضعیف کارتو راه میندازه میتونی همو atmel رو هم بگیری...

mj3747
21-08-2012, 22:40
سمت at91sam7x نرو.
از همین اول کار با LPC1768 یا STM32 رو شروع کن.
من نظرم LPC1768 هست چون توی این انجمن ها بیشتر باهاش کار شده.

beroz
21-08-2012, 23:49
سلام...at91sam7x میکروی ضعیفی هست...
من توصیه میکنم یا برد آموزشی lpc1768 بگیری یام از stm ها یکیو انتخاب کنی...نمیشه گفت کدوم بهتره...به امکاناتشون نگاه کن و خودت انتخاب کن...
البته بازم بستگی به کارت داره...اگه میکروی ضعیف کارتو راه میندازه میتونی همو atmel رو هم بگیری...

سلام

ممنونم از پاسختون دوستان

منظورتون از میکروی ضعیف چیه؟

من میخام با این میکرو ها داده رو از طریق بلوتوث و ماژول های ار اف ارسال کنم و همینطور از یک ماژول دوربین فیلم رو از طریق بلوتوث به یک ماژول بلوتوث دیگه بفرستم و بر روی کارت حافظه ذخیره کنم آیا این کار میتونه با سری اتمل خوب انجام شه؟

KHM
22-08-2012, 00:02
رفیق خوب بالاخره میخوای کارای سنگین کنی..توصیه ی منم همو 1768 هست...آموزش سری lpc هم تو مجله ها هست...ولی باید یکم روش کار کنی...
البته stm هم خیلی قویه..اگه بچه های stm بیان میگن اونو بگیر...به خاطر همی میگم امکانات بردهارو نگاه کن..
ولی بیخیال atmel شو...

mj3747
22-08-2012, 00:33
منظورتون از میکروی ضعیف چیه؟
منظور فرکانس کاری پایین، قدرت پردازش کمتر، پروتکل های ارتباطی کمتر و... که با مراجعه به دیتاشیت هرکدوم و مقایسه اونا متوجه میشی.

shayanmelody
22-08-2012, 01:57
سلام
من يه كم با اتمل كار كردم ، يه خورده بيشتر با فيليپس و الآن اومدم سراغ st
واقعا st يه چيز ديگست ،‌خيلي دارم باهاش حال ميكنم.از اين به بعد تخصصي رو st كار ميكنم

beroz
22-08-2012, 02:54
سلام
من يه كم با اتمل كار كردم ، يه خورده بيشتر با فيليپس و الآن اومدم سراغ st
واقعا st يه چيز ديگست ،‌خيلي دارم باهاش حال ميكنم.از اين به بعد تخصصي رو st كار ميكنم

از اینکه کمک میکنید و نظر میدین بسیار بسیار ممنون هستم

سایت یا مقاله خوبی به زبان فارسی یا انگلیسی برای stm میشناسید؟

Doloop
22-08-2012, 03:08
اولین سایت ایرانی که استارت کار با این میکرو رو زد همین جاست
همه مطالب مربوطه هم توی انجمن STM32 (You can see links before reply) هست :0013:

KHM
22-08-2012, 11:54
اگه بری تو قسمت stm این سایت رو اونجا معرفی کردن:
Microcontrollers - STMicroelectronics (You can see links before reply)

که سایت شرکت st هست و مطالب مورد نیاز رو گذاشته...
موفق باشی..

mzarkoob
22-08-2012, 14:15
برای دیسکاوری هم من لینک های دانلود فایل های اولیه را اینجا (You can see links before reply) گذاشتم!