PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست همکاری برای ادازه گیری سرعت mci

alitaroosheh
20-08-2012, 22:43
با سلام

من مدتی در مورد سرعت نوشتن و خواندن روی مموری کارتهای SDHC با ARM دارم تحقیق میکنم ...

اگه دوستان به من کمک کنن خیلی خوب میشه ... تا بحال چنین چیزی توی اینترنت ندیدم

توی نرم افزار keil مسیر زیر

C:\Keil\ARM\Boards

برای میکروها بوردهای مختلف سورس کدی برای کار با مموری کارت هم هست مثلا برای lpc1768 توی مسیر زیر یه کد هست:
C:\Keil\ARM\Boards\Keil\MCB1700\RL\FlashFS\SD_File

اگه میتونید و حوصله دارید این کد رو دست کاری کنید بریزید روی میکرو ببینید سرعت write چقدره

برای سادگی کد میتونید یه تابع بنویسید به این شکل زیر:

void writeTest(void){
FILE *ff;
unsigned long counter;
unsigned char buf[512];

ff = fopen ("a.txt", "w");

for(counter=0;counter<102400;counter++){
fwrite (&buf[0], 1, sizeof(buf), ff);
}
fflush(ff);
fclose(ff);
}

فقط کافیه یه جایی این تابع رو صدا کنید تا میکرو شروع کنه یه فایل 50MB درست کنه

قبل و بعدش یه led ست کنید یا هر چی بعد از فراخوانی زمان بگیری چند ثانیه یا دقیقه طول میکشه

زیاد دقیق لازم نیست در حد یکی دو ثانیه خطا هم مهم نیست

من تابحال با lpc2378 اینکار رو کردم حداکثر سرعت نوشتن به 1.5MBps رسیده البته اگه بکشمش یکم بیشتر هم میشه ولی الان داره یه کار کوچولو هم میکنه

با lpc1768 هم اینکار رو کردم دقیق یادم نیست ولی حدود 500KBps بود (چون سخت افزار مموری کارت رو نداره)

شما اگه بتونید با st32f103 و stm32f407 و .... هر موجود دیگه این کار رو انجام بدید خیلی کمک کردید

راستی این موضوع به نوع مموری کارت شدیدا وابستگی داره ... اگه آماری رو ارائه میدید با ظرفیت، کلاس و برند مموری کارت بگید دیگه عالی میشه

ممنون :wink:

sigma-mx
20-08-2012, 23:03
سلام
میتونم بپرسم چرا دنبال چنین چیزی هستید ؟
بله ، سرعت خواندن و نوشتن هر مموری کارتی فرق میکنه و فکر کنم max اون تو یکی از رجیسترهای CID یا CSD نوشته شده . بقیه دیگه میمونه کارایی لایببری که تا چقدر توانایی و سرعت داشته باشه ...

من تا بحال با لایببری های کیل کار نکردم ولی برای ST از لایببری elm-chan استفاده میکنم . تو سایت خود این آقا هم سرعت هایی که تست کرده نوشته شده . البته یکی دو ورژن اخیر که کلی امکانات اضافه کرده یکم سرعت اومده پایین ولی فکر کنم مال 2009 بیشترین سرعت رو داره . کلاک هم اگه اشتباه نکنم من گذاشتم رو /4 یعنی 72 تقسیم بر 4 = 18 مگاهرتز ....

alitaroosheh
20-08-2012, 23:51
سلام

سرعتی اگه دارید به من بگید خیلی خوبه ... دقیقا سرعت رایت با یه روشی مثل روشی که گفتم

در مورد سرعت، واقعیتش دارم با لایبریش ور میرم یکم بالا پائینش میکنم میخوام ببینم روی پرفرمنس چقدر تاثیر داره الان دارم روی cortex ها نگاه میکنم ببینم در حالت عادی سرعت رایت چقدره تا سر فرصت بیفتم به جونش

ولی بورد cortex با سخت افزار SDIO ندارم ب lpc1768 تست کردم ولی توی اون تاثیری نداره چون spi هستش

ممنون

modj.ir
21-08-2012, 00:01
مواردی مثل USB و حافظه ها و ... وقتی سرعت زیاد دارن که حجم داده لحظه ای که نوشته میشه زیاد باشه.
به عبارتی اطلاعات به صورت بلوکی ارسال میشه که هر قدر بتونین حجم بلوکی که باهاش کار می کنین ( محدودیت حافظه سیستم ) رو بیشتر کنین، به سرعت واقعی نزدیکتر میشین . همینطور موارد زیاد دیگه مثل مدت زمانی که شما صرف می کنین این داده ها رو برای انتقال آماده کنین و ...
هر قدر عملیاتی که بعد از این خواندن و نوشتن می خواین انجام بدین این مقادیر و ترتیب اونها در زمان رو تحت تاثیر قرار بده، سرعت به طرز غیر قابل باوری کم میشه.
پی سرعت خوندن اطلاعات در حالت free runing نباشین ! فکر نکنم فایده ای داشته باشه

alitaroosheh
21-08-2012, 00:13
سلام

آقا .... من نمیخوام بدونم چطوری میشه سرعت رو بالا برد

میخوام بدونم از بین میکروهایی که خودم دسترسی بهشون ندارم با کد یکسان سرعت چطوره

کمک میخوام برام تست کنید ... نه اینکه بافرها رو بزرگ کن، چرا دنبال این موضوع هستی و ...

:(:(:(

الکترونیک.مخابرات.مدارات واسط کامپیوتری (You can see links before reply)

modj.ir
21-08-2012, 01:10
کد یکسان ؟ بدیهیه با کد یکسان اونکه سرعت پورت io بیشتری نسبت به بقیه داره سرعتش بیشتره !

alitaroosheh
21-08-2012, 01:32
:(:(cry::

من عدد میخوام...
میدونم کورتکس کارایی بالاتری نسبت به arm7 داره ... سرعت بیشتری داره ... هر چی ram بیشتری بدیم بهش بهتره
اینتراپت و dma بیاد وسط خیلی بهتر میشه
مموری کارت تازه فرمت شده باشه بهتره
مموری کارت کلاس 10 بهتر از بقیست
زمین گرده ... خورشید نور میده ... الان 12.30 نصفه شبه

اگه با این میکرو ها کار نکردید لطفا تاپیک رو شلوغ نکنید... من آدرس کد رو هم دادم اگه کسی لطف کنه زحمت بکشه به من عدد بده فلان مدل رو فلان مموری با سرعت فلان رایت کرد
ممنون میشم

در ضمن توی منوی optimize کامپایلر هم دستکاری نکنید همون level3 خوبه

جان هر کی دوست دارید آماری توی دستتون نیست نیاید جلو متن بنویسید

راستی یه گیری توی keil هست نمیدونم از کجاست کسی میدونه:
فایل باز میکم توش مینویسم fflush میزنم میگه همه چی درسته و مثلا save شد ولی تا fclose نزنم فایل صفر بایته و معمولا مموری خراب و فایل هم آسیب دیدست ولی fclose میزنم همه چی خوبه
توی keil هم پرسیدم کسی جواب نمیده

agape
21-08-2012, 01:49
خوب دوست من سرعت بستگی مستقیم به بلوک داده ای که تو حافظه می نویسی داره !
چون ساختار حافظه ها سکتور هست شما بیشترین سرعت رو زمانی دریافت میکنی که داده ها ضریبی از سکتور باشن - مثلا برای تغییر یک بایت شما باید اول یک سکتور رو بخونی بیاری تو رم بعد بایت رو تغییر بدی و بعد دوباره بنویسی تو حافظه خوب معموله که سرعت به شدت میآد پایین و این ملاک درستی نیست
برای رایت با حجم داده ای 2 کیلوبایتی و یه فایل 10 مگابایتی با مگا 64 و سرعت 16 مگ به سرعت 182کیلوبایت دست پیدا کردم البته رو مموری mmc شرکت ترنسند

modj.ir
21-08-2012, 02:02
شاید آرم 7ی باشه که امکان سخت افزاری فلان کار مورد نظر ما رو داشته باشه رو با کورتکسی مقایسه کنین که اون امکان(مورد نظر ) رو سخت افزاری نداره ! از همه مهمتر رم کلاس 10 هم باشه نوع اتصالی که به میکرو ها هست توو مد تک بیتی هست معمولا و تفاوتی نداره ! فرمت و غیر فرمت هم همینطور ! اون مال پی سی هست که فت رو می تونه هم پشت سر هم بنویسیه و هم مثلا نصف فایل اول حافظه که خالیه ( در اثر پاک کردن یک فایل که اول نوشته شده بود ) و نصف دیگه رو تهش ! پس باز هم فرمت و غیر فرمت اینجا خیلی اثر نداره !

شاید مشکل از این هست که شما سوال رو دقیق نمی نویسین.
میفرمایین کد یکسان. خوب وقتی کد یکسان هست یعنی نباید از هیچ امکانی که مدلهای پایینتر ندارن استفاده شده باشه تا به صورت یکسان روی اونها هم کار کنه ! پس میمونه سرعت میکرو و IO اون ( که می دونین متفاوت هست ) که با مراجعه به دیتاشیت اون رو پیدا می کنین.
غیر از اون اگر منظور کامپایل سمپل های موجود کیل و تست اون هاست ، نظر به اینکه کار فایده داری به نظر نمیاد، بعید می دونم کمک زیادی از طرف بچه ها انجام بشه.
برای تست سرعت هم روشن خاموش کردن LED خیلی کارامد نیست ! جای اون فایل کوچکتری رو توو حلقه بینهایت ایجاد کنیی و قبل و بعدش یک پایه رو not کنین . فرکانس اون رو روی اسکوپ ببینین.

من از همه خانواده ها تقریبا همه اونها که توو ایران موجود هست رو دارم ! ولی واقعا نمی دونم فایده نوشتن یک فایل 50 مگی و بدست آوزدن زمان اون چی می تونه باشه تا این تست رو با وجودی که حتی خیلی از این ها رو روی سیستم کامل دارم و فقط یک کامپایل نیاز داره، انجام بدم ! اون هم در حالی که خود یک سیستم خوندن مموری رو میشه هزار جوره دستکاری کرد و سرعت های مختلف گرفت
اگر هدف نهایی تون رو بگین شاید بهتر بشه کمک کرد

agape
21-08-2012, 09:27
دایی جان عکسی قرار میدم که خود گویای همه چیز است ! باید برنامه درست باشه که بهترین جواب رو بگیری ! با مگا 64 و سرعت 9.6 مگاهرتز !
You can see links before reply
همونطور که می بینید برای MMC هیتاچی 128 و با بافر 2 کیلو تونسته به سرعت نوشتن 239 کیلو و برای خودندن هم به سرعت 321 کیلو دست پیدا کنه !

morteza_rk
21-08-2012, 15:05
سلام علی جان ، چه عجب از این ورا!؟ معلومه کجائی پسر؟

دوستان این علی آقا از بچه های قدیمی و مدیران خوب سایت بودن یه زمانی ، حالا بازنشسته شدن ، وقتی یه خواسته ای دارن انجام بدید اگه می تونید. لطفا

علی جان من خودم اصلا آرم کار نکردم وگرنه این قضیه رو برات تست می کردم دادا.

morteza_rk
21-08-2012, 15:08
راستی یادم رفت که بگم علی جان جزو اولین نفراتی هستن که کار با mmcها و فرمت کردن و نحوه ی خوندن و نوشتن اطلاعات از روی اونو شروع کردن و به سرانجام رسوندن ، یه مقاله ی بسیار خوب و مفید هم راجع به ساختار این دسته از مموری ها و نحوه ی دسترسی به بخش های مختلف اون در سه زبان اسمبلی ، سی و بیسیک نوشتن که خیلی هم مفیده.

gangi
21-08-2012, 16:36
با سلام

جناب علی آقای تروشه

کم پیدا هستید!

من هم شدیدا دنبال جواب سئوال مورد نظر شما هستم !

سئوال را مجددا طرح می کنم با بیان دیگر:

می خواهیم مقایسه ای از سرعت نوشتن در SDهای مختلف با میکروهای ذیل انجام دهیم:

1- LPC2378-72mhz_mci (آقای تروشه انجام داده اند + ELM CHAN ) با بافر بزرگ + SD سریع ، به سرعت نامی SD نزدیک شده اند.
2- LPC1768_100mhz_spi
3- STM32F103
4- STM32F407_168mhz
5- AT91SAM7X256_55mhz
6- LPC1788_120MHZ_MCI

دوستانی که به هر کدام از میکرو های فوق و SD با گریدهای گوناگون دسترسی دارند، لطفا آزمون مورد اشاره با کد آقای تروشه را انجام دهید تا BENCHMARK بدست آید.

( لطفا برای تست دوم در کد آقای تروشه ، اندازه بافر را از 512 به 2048 و شمارنده لوپ را از 102400 به 25600 تغییر دهید تا اثر اندازه بافر متوسط هم معلوم شود )

( لطفا برای تست سوم در کد آقای تروشه ، اندازه بافر را از 512 به 8192 و شمارنده لوپ را از 102400 به 6400 تغییر دهید تا اثر اندازه بافر بزرگ هم معلوم شود )

(برای ازمون دوم و سوم ، در تنظیمات سیستم فایل هم سایز بافر مربوطه باید افزایش یابد)

================================================== ==============

برای کارهای حرفه ای خاصی که با ذخیره داده زیاد در مموری سروکار دارد، یکی از محدودیتها ، سرعت نوشتن و خواندن از SD
و نیز تشکیل DATA_LOG یا DATA_BASE در SD است که هنوز کد بدرد بخوری برای این بخش منتشر نشده.

================================================== ==============

با گردآوری نتایج آزمون سرعت (SD_WR_SPEED ) یکی از مسایل فوق حل می شود و انتخاب مبکرو متناسب با این هدف ، امکان پذیر می شود.

برای DATA_BASE هم فعلا چیزی منتشر نشده.

mzarkoob
21-08-2012, 18:24
2- LPC1768_100mhz_spi
4- STM32F407_168mhz
دوستانی که به هر کدام از میکرو های فوق و SD با گریدهای گوناگون دسترسی دارند، لطفا آزمون مورد اشاره با کد آقای تروشه را انجام دهید تا BENCHMARK بدست آید.
سلام
تست می کنیم. ولی برای من یه مشکلی هست!من یه بار که به این برنامه کیل ور رفتم :
C:\Keil\ARM\Boards\Keil\MCB1700\RL\FlashFS\SD_File
نتونستم با سخت افزاری که دارم جواب بگیرم. ii998) ولی برنامه elm-chan چرا

alitaroosheh
23-08-2012, 00:01
آخخخخییییشششش

داشتم از کوره در میرفتما

یکی از مشکلات ما ها اینه که اول جواب میدیم

قربون اون دست و روی نشستتون برم من :0013: تو صفحه قبلی این تاپیک من میگم با خانواده های دیگه arm با یک کد میخوام ببینم throughput چقدره شما میگید بافر ... میگید شنبلیله ... اصلا چی میگید من متوجه شما نمیشم

ده سال از عمرمون رو روی مموری کارت گذاشتیم از فرمت کردن و کار کردن با فایل و فولدر گرفته تا ریکاوری فایلهای پاک شده ... زیر و بم همه FAT و FAT32 و SD و MMC و SDHC و ... رو درآوردیم

بجای جواب میگن mega128 فلان

کچلم کردید ... اولین پست تاپیک رو بخونید ... خدایی ... بین ا...ی ... این تن بمیره جوابها ربطی به هم داشت

خداروشکر دوستان قدیمی اومدن

تقصیر منه کم اومدم اینجا مدیریت از دست ما ساقط شد وگرنه با آر پی جی تاپیک رو میترکوندم اصلا توی دیتابیس سایت هم نتونید ریکاوری کنید :018:

آقای morteza_rk واقعیتش مدتیه دیگه مثل این پیر مردا که دندون ندارن سوپ میخوریم و شبا بیداریم روزا هم چرت میزنیم

ولی گاه گداری توی سایت میام یه نگاهی میندازم ... خداییش بچه ها زحمت میگشن با اون مجله و فروشگاه ... (ECA گلاب به روتون شده دیگه .... ولی کویر زندست، دستتون درد نکنه واقعا)

ولی در مورد اصل مطلب

حالا که موضوع اومد دستتون بسم ا...

Aghaeifar
23-08-2012, 01:06
این ادبیات نگارشت جناب تروشه توی حلقم.

morteza_rk
23-08-2012, 13:55
انشالله دوستانی که در زمینه ی arm کار کردن ابزار و اطلاعات لازم رو داشته باشن و همکاری کنن.

alisaeed
23-08-2012, 15:10
سلام
توی این عکس ها سرعت خوندن و نوشتن و فرکانس میکروها و ... با هم مقایسه شده با یک کد واحد از کتابخانه rl-arm.
یه سری هم به لینک های زیر بزنین:

alisaeed
23-08-2012, 15:44
راستی یه گیری توی keil هست نمیدونم از کجاست کسی میدونه:
فایل باز میکم توش مینویسم fflush میزنم میگه همه چی درسته و مثلا save شد ولی تا fclose نزنم فایل صفر بایته و معمولا مموری خراب و فایل هم آسیب دیدست ولی fclose میزنم همه چی خوبه
توی keil هم پرسیدم کسی جواب نمیده
این گیر مال کیل نیست شما اگر توی visual studio ماکروسافت و یا borland هم که واسه فایل ها برنامه بنویسین اگر فایلی رو که باز کردین و توش تغییراتی اعمال کردین و یا چیزی نوشتین اگر close نکنین اون تغییرات و یا اطلاعات ذخیره نمیشه.

agape
23-08-2012, 23:11
ده سال از عمرمون رو روی مموری کارت گذاشتیم از فرمت کردن و کار کردن با فایل و فولدر گرفته تا ریکاوری فایلهای پاک شده ... زیر و بم همه FAT و FAT32 و SD و MMC و SDHC و ... رو درآوردیم

بجای جواب میگن mega128 فلان

کچلم کردید ... اولین پست تاپیک رو بخونید ... خدایی ... بین ا...ی ... این تن بمیره جوابها ربطی به هم داشتسلام دایی جان !
اول که خوب به شدت معلومه که دنبال یه راه درست برای کار با MMC نیستید و فقط میخواید جواب سوال بگیرد هرچند با راه اشتباه !
دوستانی که بحث بافر رو مطرح کردن به نظر من کار بجا و منطقیی انجام دادن - حتی کیل احمق هم میدونه باید بافر داشت چرا که تو تنظیماتش هیچین چیزی رو لحاظ کرده ، نکته دوم این که اصلا به کتابخونه های کیل اعتماد نکنید چرا که بیش از تصور موجود باگ داره، من ترجیح میدم کتابخونه ها رو خودم بنویسم . در ضمن اگر دقت کرده بودید مگا 128 با SPI ارتباط برقرار میکنه ، بافر زیاد نداره - فرکانس کارش به بیش از 16 مگ نمیرسه - پس کسی که با پیکان از تهران تا مشهد رو 1 ساعته میره - با بنز قطعا باید کمتر طول بکشه ، پس اگر بیشتر بشه مشکل از بنز شماست که پیکانم نیست:0013:
برای نمونه من با LPC2368 با فرکانس کاری 50 مگاهرتز بدون هیچ گونه مشکلی با سرعت 230 نمونه در ثانیه (نوع نمونه INT) داده ها رو لاگ کردم ! حالا چرا شما ماکزیمم به 192 کیلوبایت در ثانیه رسیدی - جای بررسی داره :baad:

alitaroosheh
24-08-2012, 02:26
سلام دایی جان !
اول که خوب به شدت معلومه که دنبال یه راه درست برای کار با MMC نیستید و فقط میخواید جواب سوال بگیرد هرچند با راه اشتباه !
دوستانی که بحث بافر رو مطرح کردن به نظر من کار بجا و منطقیی انجام دادن - حتی کیل احمق هم میدونه باید بافر داشت چرا که تو تنظیماتش هیچین چیزی رو لحاظ کرده ، نکته دوم این که اصلا به کتابخونه های کیل اعتماد نکنید چرا که بیش از تصور موجود باگ داره، من ترجیح میدم کتابخونه ها رو خودم بنویسم . در ضمن اگر دقت کرده بودید مگا 128 با SPI ارتباط برقرار میکنه ، بافر زیاد نداره - فرکانس کارش به بیش از 16 مگ نمیرسه - پس کسی که با پیکان از تهران تا مشهد رو 1 ساعته میره - با بنز قطعا باید کمتر طول بکشه ، پس اگر بیشتر بشه مشکل از بنز شماست که پیکانم نیست:0013:
برای نمونه من با LPC2368 با فرکانس کاری 50 مگاهرتز بدون هیچ گونه مشکلی با سرعت 230 نمونه در ثانیه (نوع نمونه INT) داده ها رو لاگ کردم ! حالا چرا شما ماکزیمم به 192 کیلوبایت در ثانیه رسیدی - جای بررسی داره :baad:

سلام دوست عزیز

من توی پست اول نوشتم:

اگه میتونید و حوصله دارید این کد رو دست کاری کنید بریزید روی میکرو ببینید سرعت write چقدره

من مدتی در مورد سرعت نوشتن و خواندن روی مموری کارتهای SDHC با ARM دارم تحقیق میکنم ...

من تابحال با lpc2378 اینکار رو کردم حداکثر سرعت نوشتن به 1.5MBps رسیده البته اگه بکشمش یکم بیشتر هم میشه ولی الان داره یه کار کوچولو هم میکنه

آقا به پیر به پیغمبر من ننوشتم مشکل سرعت دارم

من میخوام بدونم میکروهای مختلف و احیانا معماری های مختلف با یه نمونه کد چجوری عمل میکنن

من مشکل کد نویسی ندارم

من مشکل بافر ندارم

من میخوام بدونم سرعت write چقدره

به spi چیکار دارم

به avr کوفتی چیکاره دارم

اگه قرار باشه همه برای خودشون لایبری بنویسن که دیگه .netframework و ... بوجود نمی اومد

اصلا حرف شما درست ... چند سال به شما فرصت و چقدر پول بدم فقط لایبری FlashFS شرکت keil رو بزنید ... یه چیزی بگید سقف نیاد پائین ... وبلاگم رو نگاه کنید شاید خیلی وقته که زیاد برو بیا توش نیست ولی یه جزوه در مورد FAT دارم توش به نام FAT چگونه کار میکند

الکترونیک.مخابرات.مدارات واسط کامپیوتری (You can see links before reply)

توضیحاتش رو بخونید ... من خودم واسه پایان نامه این رو نوشتم بعلاوه 500 صفحه دیگه ... الان نمیدونم چی نوشتم ... توی اون شلم شوربای FAT شما میخواید به زبان C و اسمبلی برایARM7 و ARM9 و Cortex لایبری بنویسید

لایبری!!! :018:

همین لایبری keil مذخرفی که میگید توی فایل file_config.c مقدار بافر رو به کاربر سپرده با دیفالت 4KB

با DMA دیتا رو میده و میگیره

من کی گفتم 192 کیلو بایت ... این عدد چی هست (حتما مشکل از اون جایی آب میخوره که هنوز دوستان موضوع رو نخوندن واسه همین این عدد رو هم جای دیگه ای دیدن گفتن شاید مال اینجاست)

در ضمن مژده به دوستانی که تاپیک رو خوندن و میدونن توش چه خبره

امروز بورد stm32f discovery رسید دست همین الان ازش سرعت رایت رو گرفتم شد نزدیک 5MB بر ثانیه

بقیه که نمیدونن اینجا چه خبره سرعت رایت رو گفتما ... نگید مشکل سرعت دارید ... پیچاره ... پیکان ما سریعتر از اینا میرفت ... و از این حرفا

من نویدونم سایتهایی مثل tomshardware و passmark و coremark چطوری به بازدید کننده ها و developer هاشون تفهیم میکنن موضوع چیه

بخدا موضوع بدست آوردن throughput و benchmark نه مشکل بافر و لایبری :unh:

agape
24-08-2012, 12:27
من کی گفتم 192 کیلو بایت ... این عدد چی هست (حتما مشکل از اون جایی آب میخوره که هنوز دوستان موضوع رو نخوندن واسه همین این عدد رو هم جای دیگه ای دیدن گفتن شاید مال اینجاست)
اول اگر منطقی باشید ربط بین 1.5 مگابیت و 192 کیلوبایت رو خوب میتونستید تشخیص بدید :sa:
بگذریم - منم نگفتم شما مشکل سرعت دارد - شاد که منظورم رو اشتباه رسوندم - خلاصه قصدم استفاده از روشی منطقی و قابل استناد بود !:baad:
در ضمن اتفاقاٌ دیشب این جزوره رو دانلود کردم - خیلی خوبه - حتما به دوستان توصیه میکنم که دانلود کنن و بی بهره نمونن - البته در نوع فارسی مثل این ندیدم ولی خوب زبان اصلی هم هست که کمک خوبی هم میتونه باشه.
در ضمن این موضوع که

همین لایبری keil مذخرفی که میگید توی فایل file_config.c مقدار بافر رو به کاربر سپرده با دیفالت 4KB

با DMA دیتا رو میده و میگیره
اگر پست فبلی منو به دقت خونده باشید - خودم بهش اشاره کردم.

اگه قرار باشه همه برای خودشون لایبری بنویسن که دیگه .netframework و ... بوجود نمی اومد
این فریم ورک کجا استفاده داره - قبول دارم کار برنامه نویسی رو خیلی راحت کرده - ولی قدرتمندترین برنامه ها بدون اون نوشته میشه - مثلا پفک چیز خوبی هست و تولیدم میشه و ملتم می خورن و دوست دارن ولی اصلا چیز خوبی نیست !:mrgreen: البته ببخشید که مثال ها یکم دور از موضوع میشه !

اصلا حرف شما درست ... چند سال به شما فرصت و چقدر پول بدم فقط لایبری FlashFS شرکت keil رو بزنید ... یه چیزی بگید سقف نیاد پائین ... وبلاگم رو نگاه کنید شاید خیلی وقته که زیاد برو بیا توش نیست ولی یه جزوه در مورد FAT دارم توش به نام FAT چگونه کار میکند

دوست من نیازی نیست به من پول بدید و وقت - این همه پروژه سورس باز در این رابطه هست که اصلا نیازی به این کار نیست ، که مطمئنم خودتون یک دوجینشون رو بهتر می شناسید.
و دیگر این که خوشحالم که سرعت منطقی از بورد گرفتی .

alitaroosheh
24-08-2012, 16:51
سلام

:0013::mrgreen: من نوشته بودم 1.5MBps که B از نوع بزرگش یعنی ... :mrgreen::0013:

خوب چه خبرا ... خودت خوبی!!!

راستی keil هم تا همین ورژن 4.13 سورس باهاش بود کسی ندیده توی ورژن جدیدتر کجا رفته

open source اگه دارید به من معرفی کنید ... من elm-chan رو دیدم ولی سر درنیاوردم کجا دانلود میشه با چی کامپایل میشه؟؟؟

gangi
24-08-2012, 17:07
سلام

:0013::mrgreen: من نوشته بودم 1.5mbps که b از نوع بزرگش یعنی ... :mrgreen::0013:

راستی keil هم تا همین ورژن 4.13 سورس باهاش بود کسی ندیده توی ورژن جدیدتر کجا رفته

open source اگه دارید به من معرفی کنید ... من elm-chan رو دیدم ولی سر درنیاوردم کجا دانلود میشه با چی کامپایل میشه؟؟؟

با سلام

پروژه mp3player+vs1003 جناب polestar ( جناب اسدی ) را از اینجا یا eca دانلود کنید.
Fatfs را از elm chan گرفته و مرتبش کرده ،

با کمی اصلاح به arm منطبق میشه.

با سپاس

agape
24-08-2012, 20:57
:0013::mrgreen: من نوشته بودم 1.5MBps که B از نوع بزرگش یعنی ... :mrgreen::0013:

مرسی دایی جان منم خوبم - در مورد B حق با شما بود - من بی دقتی کردم !
خوب در مورد کتابخونه های متن باز برای فایل سیستم هم تا دلت بخواد ریخته همون نمونه ای هم که خودتون فرمودید بله متن باز هست و مطابق بیشتر پروژه های متن باز با GCC نوشته شده و با اونم قابل کامپایل هست و اگر بگردی همین رو هم برای IAR و Keil میتونی پیدا کنی - به شخصه من از این کتابخونه استفاده میکنم به نظرم بدون نقصه !
و اما پروژه های دیگه که متن بازم هستن :
ThinFAT32 (You can see links before reply)

FullFAT 2.0.0 (You can see links before reply)

DOSFS (You can see links before reply)

EFSL (You can see links before reply)
و نمونه های بی شمار دیگه :0013:

morteza_rk
25-08-2012, 00:10
خدارو شکر که این تاپیک به جای خوبی رسید. راستش من از برخورد دوستان با علی آقا راضی نبودم. یعنی اگه یه روزی منم که الان مدیرم ، بعدا که مدیر نبودم بخوام یه موضوعی رو تست بزنم اینجوری میشم؟

البته نمی دونم چرا اینجوری شد. همه ی دوستانی که توی این تاپیک پست زدن خیلی با صعه ی صدر و آقا هستن. یهو یه جوری شد انگار!؟

alitaroosheh
25-08-2012, 01:12
نه بابا ... بیخیال

آخرش خودم با بورد کار کردم و کدشو زدم :o:018:

آقا من هنوز منتظر benchmark دوستان برای بقیه میکروهستم ها

الان با mini2440 friendlyarm روی wince5 گرفتم ... البته میدونم که شرایط نابرابره ولی روی sdhc تقریبا 500 کیلوبایت بر ثانیه میتونه بنویسه (تحت .netcompact3.5)

ARM9 و cortexm3 ... نبود؟؟؟

MMBMMB20
25-09-2012, 02:21
سلام یک سوال از دوستان مطلبی درباره موضوع زیر توی این سایت هستش ؟یا اساتید همینجا میتونن داغا داغ مطلب رو روشن کنن ؟اگر ارجاع بدید هم راضی هستم!
SD/MMC bootloader ؟
از آدرس زیر پیداش کردم:
مطالب خوبی در باره همین bootloader هستش البته برای BOOT کردن بالا آوردن سیستم عامل هایی مثل Linux & Win CE & Android !!!!!!!!!!!!!!!!
اصل حرف دلم اینه :میکرو با فایل HEX تغذیه میشه (پروگرم میشه) اگر این فایل Hex اندازش از فلش داخلی میکرو بزرگتر بشه اونوقت همین فایل های HEX رو میشه ریخت روی mmc/sd؟؟؟؟
یا نرم افزاری داره که فایل های HEX رو که کامپایل کردیم با ضمیمه هاش رو تبدیل به فایل های Header & HEX & Bin مورد نیاز خود میکرو تبدیل میکنه و اون هارو کپی میکنیم توی مموری کارت mmc/sd و با یک خط برنامه که هگزش رو توی فلش اصلی میکرو پروگرم میکنیم که موقع روشن شدن میکرو به میکرو مسیر اصلی فایل های قابل اجرای برنامه رو که روی مموری کارت mmc/sd قرار داره اون هارو اجرا کنه؟این مطالب اگر صحت دارد لوطفا تشریح کنید متشکرم...

Black-Black
16-10-2012, 16:01
دوست عزیز فکر اندروید رو کلا از سرت بیرون کن که خیلی خیلی سختهبا سخت افزار های در دسترس بعید میدونم بشه اندروید یکم بالا اورد.مگه بری ازین برد اموزشی اماده ها بخری که اونم بدرد نمیخوره و کاربردی نداره.
شما فعلا همین rtos رو یاد بگیر چطوری بالاش میارن.ضمنا اون لینوکسی که با این میکرو های الان میشه اورد بالا قسمتی ز کرنله و لینوکس گرافیکی نیست.

mohsen418
22-01-2014, 01:18
با تشکر از دوستان
لطفا یه مدل arm معرفی کنید که ترجیحا ۸ کانال adc 16 بیت اینترنال در ورودی هاش داشته باشه و ظرفیت رم اون هم بالا باشه تا بافرینگ بهتر انجام بشه و از همه مهمتر در ایران هم موجود باشه

sadeghbakhshi
22-01-2014, 01:53
سلام
بنده یه پروژه دیتالاگر با میکرو اتمگا ۱۲۸ چهار کانال و ذخیره روی sd انجام دادم
از مالتی پلکس و مبدل آنالوگ به دیجیتال ۱۴ بیتی اکسترنال استفاده کردم
تا سمپل ۱۰۰ هرتز بیشتر نتونستم جواب بگیرم با توجه به میکرو و رم اون
اگه براتون مقدور میخواستم یه ARM مناسب ترجیحا دارای ۸ ورودی با مبدل ۱۶ بیتی آنالوگ به دیجیتال اینترنال با رم بالا ( جهت بافر سازی دیتا) و سرعت پردازش بالا مناسب با پروژه دیتالاگر به بنده معرفی کنید. با سپاس

سری
STM32 F3 series - Mixed-signal with DSP (STM32F302/303/313/373/383)
هست ولی بعید میدونم ایران پیدا کنی
عاقلانه تر استفاده از ای سی های adc هست
چون حتی dsp هایی مثل TMS320F2810, TMS320F2812
12 بیتی هست
اما اگر سرعت بالا می خوای stm32f4 یا lpc1788 خیلی خوبند ولی فکر نکنم شما نیازی بهشون داشته باشید شاید با stm32f103 هم کارتون راه بیوفته