PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : codevision avr zigbee

jik
19-08-2012, 01:15
سلام
دوستان من خیلی خیلی نیاز دار که ماژول ze10 رو با avr راه بندازم ؟؟
کسی تا حالا این کار رو کرده ؟؟ سخته ؟؟ نمونه کد دارید بزارید ؟

hamed.forum
19-08-2012, 12:05
سلام شما اول باید دوتا ماژول رو کانفیگ کنید
بعد از این که یه مبدل سریال به یو اس بی ساختین (صفحه 16 دیتاشیت)
این کارو اول با نرم افزار ProBeeManager انجام بدین بعد که راه افتادین برین سراغAT command
یکی به عنوان Coordinator و دیگری رو به عنوان End-Device باید کانفیگ بشن
وقتی که دستورات AT commandی که لازم دارین رو در آوردین می تونید با استفاده از تابع putcharکدویژن برای پورت سریال دستوراتتون رو به ماژول بفرستین .
به نظرم اگه دیتاشیت و دفترچه راهنمای این ماژول رو کامل بخونین هیچ مشکلی براتون رفع نشدنی نیست
You can see links before reply

microprocesor_2002
19-08-2012, 13:17
سلام به همه دوستان ... من کار کردم . خیلی عالیه . دیتا شیتش رو بخون اگه مشکلی بود بگو حل کنیم ...

mj3747
19-08-2012, 15:18
دوستان برد این ماژول ها از چقدر تا چقدره؟

jik
19-08-2012, 15:19
ممنون از راهنماییتون
یعنی من اول باید وصلش کنم به کامپیوتر و کانفیگشون کنم
بعد خیلی راحت بهش با ارسال سریال دستوربدم ؟؟ به همین راحتیی ؟؟
دوستان ماژول به انتن نیاز داره یا انتن داخلی داره ؟؟

shayanmelody
19-08-2012, 15:31
بردشون بسته به آنتني هست كه بهش وصل ميكني
آنتن 1 دسي بل فكر كنم بردش حدود 200 الي 300 متر باشه و آنتن 10 دسي بل بردي حدود 3 كيلومتر داره !‌
البته قيمت هاشونم خيلي بالاست ، ما يه مدل يو اس بي شو گرفتيم كه دقيقا مثل فلش مموري بود حدود 90 تومن افتاد !

jik
19-08-2012, 17:39
مدل ze10c که انتن رو خود برد هست ( انتن داخلی داره ) برد اون چقدر هست ؟؟

crashbandicoo
19-08-2012, 21:29
سلام منم اونا رو راه انداختم از رو دیتاشیتش خوندم خیلی کامل و خوب بود همون طور که گفتند اونارو با یه ft232 وصلوشن کن به usb یا با همون پورت سریال وصلشون کن با probee manager راه اندازیشون کن اگر هم دیتا شیت رو بخونی میتونی با command هاش از طریق hyperterminal بهش دستور بدی .غیر از probee manager یه برنامه دیگه هم داره که بهتره ولی اسمشو یادم نیس :دی
متناسب با شبکت راه اندازی رو انجام بده .
یادت باشه همه ی ماژول ها باید از یک PAN ID استفاده کنند که البته تو دیتاشیت نوشته سوالی بود بپرس اگر بلد بودیم جواب می دیم ;)

jik
20-08-2012, 23:21
مدل ze10c که انتن رو خود برد هست ( انتن داخلی داره ) برد اون چقدر هست ؟؟

hamed.forum
22-08-2012, 17:42
And the communication range is like below

Chip Ant ; up to 1,000m
SAT-G01R ; up to 700m
DAT-G01R(3dBi) ; up to 1,400m

DAT_G01R(5dBi) ; up to 1,600m

بی مخ!
17-08-2013, 11:37
سلام به همه دوستان ... من کار کردم . خیلی عالیه . دیتا شیتش رو بخون اگه مشکلی بود بگو حل کنیم ...
با ProBee Manager و هایپرترمینال به راحتی میشه به ماژول متصل شد...

ولی برنامه رو که میریزم روی میکرو (مگا32) با کریستال خارجی 8 و باودریت9600 بعضی وقتا فرامین درست میره، بعضی وقتا اشتباه!

وقتی از TXمیکرو رو به RX کامپیوتر وصل میکنم که ببینم درست میاد یا نه، همه دستورا سالم میان!
ولی وقتی TXمیکرو رو به RX ماژول، و TX ماژول رو به RX کامپیوتر متصل می کنم که ببینم نتیجه چیه، بعضی وقتا ATCommandدرست میره و OK میده ولی بعضی وقتا ناقص میاد یا همراه علائم نامفهوم ناخواسته ای که باعث بروز مشکل میشه! و در نتیجه ماژول کانفیگ نمیشه! :|
با مگا8 ام امتحان کردم مشکل مشابهی خوردم!
یکی گفت سطح ولتاژا فرق داره (5 و 3.3) و میکرو رو هم با 3.3 تغذیه دادم ولی بازم مشکل داره.

برنامه هم مشکل نداره (امیدوارم)
هم با بسکام نوشتم هم کدویژن!

ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه :(

پ.ن: واسه اینتر باس فقط همون کاراکتر 13 رو فرستاد؟

Ma3ood
17-08-2013, 11:50
دوست عزیز برای کار با این ماژول یک بار کافیه کانفیگ کنی البته به طور مستقیم به پورت com و بعد حالا چه گیرنده و فرستنده به میکرو متصل کنید حالا شما چه اصراری دارید با میکرو تنظیم کنید ؟

بی مخ!
17-08-2013, 12:01
من اصرارم به تنظیم با میکرو نیست (هرچند در نهایت اونم میخوام)
فعلاً مشکل اصلی من اینه که اصن نمیتونم با ATCommand کار کنم با این ماژول ها!

حتی یه دستور خیلی ساده AT که در جواب باید ماژول OK بده رو هم نمیشه درست ارسال کرد و در دنباله یا وسطش علائم نامفهومی میاد که ماژول هم نمیفهمه!

جالب اینجاس من وقتی به کامپیوتر میدم دستورات رو درست نمایش داده میشه رو هایپر ترمینال، ولی همون دستورات که به ماژول داده میشه، کار نمیکنه!

Ma3ood
17-08-2013, 12:27
خوب تغذیه ماژول که باید 3.3 ولت باشه و به وسیله یه مکس 232 به کامپیوتر اتصال پیدا کنه و یا مبدل های یو اس بی به سریال و....
حالا سوال ایا با نرم افزار pro bee manager ماژول شناسایی میشه ؟ و اگه اره با ترمینال خود نرم افزار به راحتی میتونید کار بکنید و جواب بگیرید .

بی مخ!
17-08-2013, 12:37
توی پست اولمم عرض کردم، بله، با هایپر ترمینال و حتی خود ProBee Managerمیتونم با ماژول ارتباط برقرار کنم (با مکس).
ولی پروژه من ارتباط زیگبی با میکرویه! با کامپیوترش که کاری نداره

من میخوام یه شبکه رو با میکرو و زیگبی راه اندازی کنم!
ولی متأسفانه وقتی دستورات رو با UART میفرستم، علائم نامفهومی میده و ماژول متوجه نمیشه!

Ma3ood
17-08-2013, 15:30
ببینید زمانی که شما ماژول را کانفیگ کردی با نرم افزار و با دستوارت at ماژول دیگه تنظماتی نداره فقط کافیه به پایه tx اگر فرستنده بود و یا rx اگر گیرنده بود اطلاعات بدی و بخونی با میکرو حالا لزوم اینکه چرا هر دفعه شما میخواهید با میکرو از سر تنظیمات را انجام بدی را توضیح بدهید و اگر نه بعد از کانفیگ ماژول اماده دریافت و ارسال میشه

بی مخ!
18-08-2013, 01:05
خب، در واقع شما اینطور در نظر بگیرین که بدون استفاده از کامپیوتر دستگاه های من باید بتونن به شبکه اضافه بشن!

البته فرقی نداره که با هایپر ترمینال ویندوز یا میکرو!
مشکل من چیز دیگه ای بود که حل شد، در کمال ناباوری کریستالم سوخته بود!!! :|

الان به راحتی با میکرو مگا8 ماژولم رو کانفیگ می کنم، و دیتا میگیرم و ارسال می کنم :)

با تشکر از کمک های شما

Ma3ood
18-08-2013, 12:38
خوب درسته من هم به شخصه یه ماژول با میکرو کانفیگ کردم ولی به دردسرش نمی ارزه چون باید سه حالت در نظر بگیری با کلی دردسر همون هایپر راحتره:mrgreen: