PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توسعه برد Discovery kit for STM32 F4 series

Ma3ood
19-08-2012, 00:15
با درود خدمت شما دوستان عزیز :hi:
این تایپیک با پیشنهاد شایان عزیز زده شده و از تمامی دوستان عزیز درخواست نظر دهی در این مورد را داریم .
همین طور که از نام تایپیک بر میاید می خواهیم برد دیسکاوری را گسترش بدیم به دلیل اینکه این برد فقط یه جور هدر برد هست و ازمایشات بر روی اون سخت و برای اتصال مثلا یه ال سی دی گرافیکی کلی سیم کشی و سیم بندی لازم هست .
ما به این فکر افتادیم تا یک برد نسبتا ساده و کاربردی و در عین حال اموزشی طراحی کینم که برد شامل LCD 2*16 - LCD Graphic -USART و سنسور هایی مثل دما - کلید - lLED , ... خواهد بود حال دوستان اگه نظری پیشنهادی و هر نوع صحبتی از قبیل همکاری دارند لطفا همین جا بیان کنند با تشکر.

mzarkoob
19-08-2012, 01:09
سلام
پیشنهاد خوبیه . ولی مواردی که مطرح کردید را فکر می کنم با یه برد برد و یه مقدار سیم برد برد بشه برای lcd انجام داد . در مورد uart هم از یه مبدل ساده شبیه mini lpc (You can see links before reply) میشه استفاده کرد. چیزی که بیشتر کاربرد داره کارت mmc و اترنت و .. هست

Ma3ood
21-08-2012, 15:27
ممنون از اقای زرکوب عزیز ولی از دوستان هیچ کس پیشنهادی طرحی و .... نداره ii998)
چرا اینجا اینقده سوت وکور شده مگه هیچی برد دیسکاوری را نداره من که دارم ناامید میشم :brk:

kamikazi
21-08-2012, 16:39
سلام مهندس
ابعاد دقیق برد دیسکاوری به همراه فاصله اون دوتا هدر 2در 20 که داره (نمیدونم واقعا 2در بیست هست یا نه چون خودم اصلا این برد رو ندارم) رو به همراه سخت افزارهایی که میخواهید روش پیاده کنید رو مشخص کنید یه هدر 2 رو براش طراحی می کنیم همه سخت افزارهارو بصورت ماژولار روش نصب میکنیم فکر نمیکنم بهتر از این بشه در مورد طراحی و نحوه قرار گرفتن قطعاتم باید کسانی که تو این کار خبره هستن نظر بدن چون پیاده کردن سخت افزار هایی مثل اترنت نیازمند رعایت یه سری از قواعد روت کردن هستش
موفق و پیروز باشید

sadmonew
22-08-2012, 01:52
سلام مهندس
ابعاد دقیق برد دیسکاوری به همراه فاصله اون دوتا هدر 2در 20 که داره (نمیدونم واقعا 2در بیست هست یا نه چون خودم اصلا این برد رو ندارم) رو به همراه سخت افزارهایی که میخواهید روش پیاده کنید رو مشخص کنید یه هدر 2 رو براش طراحی می کنیم همه سخت افزارهارو بصورت ماژولار روش نصب میکنیم فکر نمیکنم بهتر از این بشه در مورد طراحی و نحوه قرار گرفتن قطعاتم باید کسانی که تو این کار خبره هستن نظر بدن چون پیاده کردن سخت افزار هایی مثل اترنت نیازمند رعایت یه سری از قواعد روت کردن هستش
موفق و پیروز باشید
سلام دوستان:hi:
مطمئن باشين بردي كه جناب مهندس رحيمي طراحي ميكنن، خيلي عالي از كار درمياد. ايشون تو طراحي مهارت زيادي دارن. كاراشون رو ديدم، شما هم احتمالا تو اين تاپيك كارهاي ايشون رو ديدين:
راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

shayanmelody
22-08-2012, 02:27
يكي بياد بگه چرا اين برد اينقدر مظلوم واقع شده ؟!
به نظر من اينا حتما بايد باشه :
1.ال سي دي كاراكتري
2.سوكت sd با استفاده از sdio
3.چند تا كليد
4. يه box 2*15 براي اتصال به lcd n96 اين باكس با باكسي كه رو ماژول eca هست هماهنگ باشه
5. 2 تا پورت سريال
6.ايپرام
7.پتانسيومتر + lm35
8.باطري بكاپ + كريستال ساعت(البته نميدونم ميشه از كريستال داخلي هم وقتي كه تغذيه اصلي قطع هست استفاده كرد يانه)
9.اترنت و سخت افزار لازم
10.nand flash
11.بقيش رو شما بگين :mrgreen:

kamikazi
22-08-2012, 09:17
مهندس در مورد سخت افزارها من شماتیک اماده همشونو دارم شما فقط مثل مهندس محمدی بگید کدوم پایه رو به کدوم سخت افزار وصل کرد همه اینارو لیست کنید براتون شماتیکشو میزارم روش بحث میکنیم خیلی دوست داشتم رو این میکرو فوق العاده کار کنم ولی متاسفانه بکارم نمیاد
در هر صورت مهندس منتظر لیستتون هستم البته تو این مورد مهندس محمدی خیلی وارد بود برای زدن برد اموزشی برای stm32f103vet6 ایشون خیلی خوب سخت افزارو برام شرح داد و نحوه اتصال قطعات مختلف رو اگر واقعا میخواید که این هدر کمکی درست بشه شروع کنید دیگه با زدن پستهایه جدید که برد اماده نمیشه شروع کنید یکی که وارده لیست سخت افزارهایی که باید بهش وصل شه رو بگه اگرم کسی بتونه یه شماتیک از بردهایه اموزشی بزاره که خیلی عالیه
در ضمن این شماتیکیه که خود keil برای این سری از میکرو ها گزاشته
You can see links before reply

منتظر پاسخهاتونم

Ma3ood
22-08-2012, 12:56
اقای رحیمی دمت گرم
حق با شماست باید اول بدونیم که کدام قطعه به کدوم پایه میخواهیم وصل کنیم خوب قطعاتی مثل پورت سریال و ADC هم که معلومه
فکر نکنم به سوکت مموری هم احتیاج باشه چون روی خود برد هستش هموت سوکت میکرو CN5 منظورمه
برای LCD هم باید تصمیم گیری بشه کدوم پایه کمتر به کار میاد و.....
در ضمن شایان عزیز میکرو های سری STM یه پایه دارن به نام Vbat که باید اونو به یه باتری لیتومی 3 ولت وصل کرد برای زمانی که از RTC استفاده می کنیم .

kamikazi
22-08-2012, 13:44
سلام مهندس این دومین پستیه که دارم میگم اگه برد دیسکاوری رو دارید اندازه دقیق برد به همراه فاصله اون دوتا هدر که برای خارج کردن پایه هاشه رو به همراه دوتا عکس با کیفیت بالا از رو و پشت برد بزارید تا ببینیم چی میشه البته تمام امکاناتی که الان رو برد هست رو هم بگید که چیزیو الکی اضاافه نکنیم
تو این سایت حداقل 20 نفر این برد اموزشیو گرفتن ولی هیچ کس حاضر نیست یه ابعادی از این برد بزاره خیلی جالبه؟؟؟؟

Ma3ood
22-08-2012, 14:18
سلام مهندس این دومین پستیه که دارم میگم اگه برد دیسکاوری رو دارید اندازه دقیق برد به همراه فاصله اون دوتا هدر که برای خارج کردن پایه هاشه رو به همراه دوتا عکس با کیفیت بالا از رو و پشت برد بزارید تا ببینیم چی میشه البته تمام امکاناتی که الان رو برد هست رو هم بگید که چیزیو الکی اضاافه نکنیم
تو این سایت حداقل 20 نفر این برد اموزشیو گرفتن ولی هیچ کس حاضر نیست یه ابعادی از این برد بزاره خیلی جالبه؟؟؟؟

اقا تا شب براتون اماده میکنم به روی چشم :wink:

mzarkoob
22-08-2012, 14:42
فکر نکنم به سوکت مموری هم احتیاج باشه چون روی خود برد هستش هموت سوکت میکرو CN5 منظورمه

اون که به یه فلاش مموری می خوره با usb ولی لازمه یه sd/mmc کارت هم باشه
در مورد مشخصات یه چیزایی در این فایل خود سایت هست :
You can see links before reply
با خط کش اندازه بگیرم بذارم ؟!!!! (من وسیله دیگه ای ندارم:mrgreen:)
دوستانی که امکانش را دارند لطفا مواردی که آقای رحیمی مطرح کردند قرار بدند.

shayanmelody
22-08-2012, 14:45
امكانات جانبي كه رو برد ميخواهيم داشته باشيم كامل بشه ،‌بعد بريم در بياريم كه چي به چي وصل بشه
اونطوري شايد دوباره كار بشه
اما بعضي چيز ها ثابته ،‌مثل مموري يا شبكه

kamikazi
22-08-2012, 15:40
دوست عزیز شما هدر 40 پایه رو بردار بین دوتا هدر قرار بده ببین چنتا پایه فاصله داره در مورد برد هدر هم گفتم که از یه شماتیکی باید شروع کرد همینجوری که شماتیک برد درست نمیشه؟؟؟
من یه بیسی برای طراحی میزارم هر کس هر پیشنهادی داشت رو شماتیک اعمال کنه بعدش شماتیک رو اپش کنه اینطوری بهتره

و من الله توفیق

shayanmelody
22-08-2012, 15:54
بين 2 تا هدر دوبل 18 خونه خالي هست
اگه اون 4 تا هم باهاش جمع كنيم كلا ميشه 24 تا خونه

Ma3ood
22-08-2012, 16:11
اینهم عکسش از روی عکس هم میشه تعدادپینها را شمرد ولی اندازشو میگیرم
تا شب میزارم You can see links before reply

kamikazi
22-08-2012, 16:14
مهندس فکر کنم داری اشتباه میکنی
بین هر دوتا پایه پین هدر 100 میل یا همون 2.54 میلی متر فاصله هست حالا شما دقیقا بگید بین دوتا پایه ای که بسمت داخل هم هستن چند میل فاصلس ؟؟

kamikazi
22-08-2012, 16:24
اینطور که من از رو عکس اندازه گرفتم 1400 میل بین دوتا پایه داخلی فاصلس درسته؟؟؟؟

shayanmelody
22-08-2012, 16:30
پين هدري كه من باهاش اندازه گرفتم دقيقا از نوع ماده همين هدري بود كه روي برد قرار داره
و در اومد 18 تا پايه خالي
در ضمن ،‌اين عكس از اندازه واقعيش بزرگتره

Ma3ood
22-08-2012, 16:36
نه عزیز چرا خودتو اذیت میکنی زیر این برد یه پین هدر نری دوبل عادی که همه جا پیدا میشه :mrgreen: که 25 تایی هست موجوده
و فاصله بین دو پین 25 تایی از هم نزدیک 5.5 سانت هست (از دو لب بیرونی )

kamikazi
22-08-2012, 16:48
من اخرشم متوجه نشدم روایتها یه زیادی داره نقل میشه بیخیالش موقع زدن پی سی بی فاصله دوتا لبه داخلی رو به سانت بدید من خودم ردیفش میکنم اینم بگم اگه یه میلی متر اشتباه بگید برد دیسکاوری رو برد هدر جا نمیشه ها؟؟؟
اینم شماتیک مرجع من فقط دوتا هدر رو روش گزاشتم هرکی هر پیشنهادی داره لطفا نوع کاربرد به همراه ای سی که نیاز داره رو بگه من خودم یه سمپل هایی برای کن و ایتوپرام و ... دارم ولی شاید نیازهایه دیگه مورد توجه شما باشه

مهندس این فاصله هایی رو که مشخص کردم رو اندازشو بگید

Ma3ood
22-08-2012, 16:55
خوب دقیقا همینه:wink:
ولی کسانی که کولیس دارند اندازه بگیرند بین دولبه داخلی یا خارجی اقای رحیمی درست میفرمایند میلی متر تفاوت بکنه دردسر میشه این بلا سرم اومده:sa:

kamikazi
22-08-2012, 16:58
مهندس پست شماره 20 رو دوباره ببینید رو عکس اندازه هارو گفتم چی میخوام
از بابت برد دیسکاوری هم نگران نباشید 100% فاصله بین دوتا هدر استاندارد و ضریبی از همین 100 میل یا 2.54 میلی متره

Ma3ood
22-08-2012, 17:49
دوست عزیز یه نیگاه به پشت برد بنداز
You can see links before reply (You can see links before reply)

فاصله داخل 4.7 سانتی متر
فاصله بیرونی 5.7 سانتی متر :0013:

اندازه خود برد هم 6.6 در 9.3 هستش

kamikazi
22-08-2012, 18:10
مهندس داری اشتباه میگی اخه چطور ممکنه جمع فاصله 3تا پایه هدر بشه 1 سانت باید بشه نیم سانت شما اگه فاصله این دوتا هدر رو از هم کم کنید میمونه 3 تا هدر که جمع اینا میشه 2*2.54 که حدودا میشه .5 سانت شما داری میگی 5.7 - 4.7 = 1 سانت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ma3ood
22-08-2012, 18:15
مهندس داری اشتباه میگی اخه چطور ممکنه جمع فاصله 3تا پایه هدر بشه 1 سانت باید بشه نیم سانت شما اگه فاصله این دوتا هدر رو از هم کم کنید میمونه 3 تا هدر که جمع اینا میشه 2*2.54 که حدودا میشه .5 سانت شما داری میگی 5.7 - 4.7 = 1 سانت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درسته مهندس من انگاری ......... :cry:
دقیقش 5.35 هست :0013:

kamikazi
22-08-2012, 18:26
یعنی مهندس 21*2.54=53.34 میلیمتر فاصله خارجیشونه
19*2.54=48.26 میلیمترم فاصله داخلیشه

Ma3ood
22-08-2012, 18:31
یعنی مهندس 21*2.54=53.34 میلیمتر فاصله خارجیشونه
19*2.54=48.26 میلیمترم فاصله داخلیشه

اره تقربیا درسته فاصله داخلی با تقریب خیلی نزدیک (چون کولیس ندارم و با یک خط کش تقریبا دقیق اندازه می گیریم)4.75 سانتی متر یا 47.5 میلی متر هستش

kamikazi
25-08-2012, 13:59
دوستان این شماتیک اجرایی که من براش در اوردم هر چی که شما به فکرتون میرسه بگید تا من بهش اضافا کنم در مورد پایه هایی که به سخت افزارها وصل میشه من درستیشو نمیدونم و در واقع سخت افزارهایه جانبی رو از پروژه stm32f103vet6 کپی کردم اگه از دوستان کسی در مورد اتصال پایه ها اطلاعاتی داره شماتیک رو ادیت کنه بعدشم اپش کنه

و من الله توفیق

Ma3ood
25-08-2012, 15:10
مهندس رحیمی تشکر خیلی خوبه
پیشنهاد من اضافه کردن یه سوکت برای ال سی دی کاراکتری - و یک سوکت واسه ال سی دی گرافیکی - ایجاد یه دیپ سوئچ 10 تایی هر چند اینا ساده هستند ولی خیلی به کار میاد.:0013:
یه چیزی هم یادم اوومد برای پایه Vbat هم یه باتری لیتیومی بزاریم یعنی یه سوکت باتری :0013:

kamikazi
25-08-2012, 15:34
مهندس در مورد ال سی دی گرافیکی من هیچ شماتیکی ندارم و فکر کنم الکی برد رو بزرگ میکنه اولویت با سخت افزارهایی هست که واجبه برای این قطعاتی که شما میگید یه برد 20 در 20 باید زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد دیپ سوییچ 10 تایی اولا به چه درد میخوره دوما چرا حالا 10تا من شماتیک رو تصحیح کردم
lcd رنگیرم بصورت سوکت 2در 15 اضافه کنیم یا ردیف 37 تایی خود ال سی دی n96 گزاشتم هرکدوم که شما صلاح میدونید بزارم در کل طراحی ابعاد خیلی مهمه مهندس الکی نباید بزرگ باشه

مهندس اصلاحش کردم

Doloop
25-08-2012, 16:38
مموری کارت
بازر
سنسور دما
سوکت تغذیه
پتانسیومتر برای adc
برای السیدی n96 هم 2*15 مناسبه البته به در خواست دوستانی که ماژول این السیدی رو دارن مطابق با پین های ماژول باشه
چندتا میکرو سوئیچ هم بد نیست بزارید
السیدی کاراکتری یا گرافیکی هم حداقل یکیش باشه بهتره
وووو ...

Ma3ood
25-08-2012, 16:41
حق با شماست مهندس ولی حداقل یه ال سی دی کاراکتری توی مدار قرار بدهیم در مورد دپپ سوییچ و یا پوش باتن کلا واسه تنظیمات و منو بندی یه پروژه پس حداقل 4 تا پوش باتن در مدار قرار بدهیم :mrgreen:

kamikazi
25-08-2012, 17:36
مهندس مموری کارت رو که گزاشتم بازر رو اضافا میکنم سنسور دما هم که lm335 گزاشتم مولتی ترنم میزارم سوکت 2*15 هم برای lcd میزارم ولی پینوتش رو ندارم میکرو سوییچ هم که گزاشتم و ال سی دی کارکتری فکر کنم مناسبتر باشه که گزاشتم

parisa98
15-05-2020, 17:52
انتخاب و خرید سوئیچ شبکه (You can see links before reply) مناسب یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران شبکه می باشد . این موضوع کمی آزار دهنده است که در زمان کار با شبکه، با کمبود پورت مواجه شوید. یا برای مثال زمان راه اندازی یک شبکه، با دسته ای از کابل های به هم گره خورده روبرو شوید. یکی از بهترین روش هایی که می توانیدیک شبکه را گسترش دهید "انتخاب سوئیچ شبکه" است.برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری، حتی اگر پیشرفته نباشد، سوئیچ شبکه یکی از الزامات شبکه خواهد بود. سوئیچ های شبکه دارای انواع مختلفی هستند و بر این اساس رنج قیمت متفاوتی نیز دارند. با این حال اگر برای یک شبکه خانگی ساده به دنبال سوئیچ شبکه هستید، توصیه ما استفاده از یک سوئیچ شبکه ارزان و ساده است.پیش از انتخاب یک سوئیچ ابتدا باید انواع مخلتف سوئیچ شبکه را بشناسید سپس با توجه به نیازهای شبکه دستگاه مورد نیاز خود را خریداری کنید.