PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Iar powerpac

agape
17-08-2012, 02:38
سلام به همه دوستان - چند روزی هست که کارم گیر به یه سیستم عامل بلا درنگ افتاده - بعد از برسی های فراوان به سه سیستم عامل نظرم جلب شده اول Ucos هست که لایسنسش از 3000 تا 11000 دلار قیمت داره و حالا نمیدونم ورژن های دانش آموزی اون چقدر محدودیت دارن تو خود سایت گفته که تریالش 45 روزه هستن و دوم FREERTOS که البته رایگان و متن باز هست ولی واقعا منبع درست حسابی براش ندیدم و این میتونه کار ادم رو خیلی سخت بکنه و اگر دوستان کتابی در مورد این سیستم عامل دارن لطف کنن و ما رو بی نسیب نذارن و گزینه ای که جالب به نظر میرسه POWERPAC کامپایلر IAR هست اونم خیلی جالبه و اموزش ها و گیود های کاملی براش هست و مشکل من اینه که خود پک رو نمیدونم جایی برای دانلود پیدا کنم و اگر هم باشه یا لینک خرابه یا دانلود نمیشه خلاصه امروز کل وقتم رو گرفت و نتونستم لینک قابل دانلودی پیدا کنم آخرین ورژن فکرکنم (کرک شده) 2.4.02 هستش حالا اگر دوستان لینک دانلود سراغ دارن لطف کنن که خیلی کارم گیر افتائده به این سیستم عامل

sadmonew
17-08-2012, 13:07
سلام مهندس مزارعي عزيز
مهندس uC/OS رو پيشنهاد ميكنم، كه كتاب هم داره و ترجمه هم شده(خودم كتابشو دارم).
كامپايلر مورد استفاده هم IAR هستش.
اينم سايتش:
You can see links before reply
البته نميدونم حالا به كارتون مياد يا نه؟

agape
17-08-2012, 13:27
متشکر آقای محمدی عزیز، در مورد خوب بودن Ucos شکی نیست ولی دو مساله وجود داره اول لایسنسش هست که این چقدر بودن لایسنس کار مکینه مثلا EMBOS خودش گفته بدون لایسنس 12 ساعت کار میکنه و بعد از اون هنگ میکنه حالا تو سایت میکرونیم هم گفته کمه ورژن دمو 45 روزه خواهد بود ، حالا سوال اینجاست که واقعا ورژن کرک شده وجود داره - ورژن آموزشی اون چقدر کار مکینه و آیا نیاز به لایسنس داره ؟
در ضمن در مورد این که فرمودید کتاب داره - اسم کتابش چی هست و از کدوم انتشارات هست و آیا هنوز چاپ میشه ؟ البته من کتاب اصلی خودش رو دارم که از سایتش منتشر شده و الحق هم که کامل هست.
در مورد پاورپک هم باید بگم اونم چیز کاملی هست

esi_52000
18-08-2012, 00:13
سلام مهندس مزارعی.شما استاد ما تو این زمینه هستین عزیز.ولی پیشنهاد میکنم یه rtos کامپایلر CoIDE به اسم CoOS هم یه نگاهی بندازین .شاید راضی کننده باشه.هم رایگان و هم عالی .البته به نظر این حقیر

agape
18-08-2012, 09:31
در مورد CoOS قبلا دیده بودم - از ضعف های این سیستم عامل اینه که فقط cortex رو ساپورت میکنه