PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد پیزو

ahmadelectron
16-08-2012, 15:41
سلام دوستانYou can see links before reply

یه پروژه دارم که موضوعش "طراحی و ساخت فرستنده ی امواج رادیویی با فرکانس متغیر " هستش، این پروژه قراره به نوعی یک حشره کش الکترونیکی باشه. You can see links before reply
خوشبختانه قسمت ایجاد فرکانس متغیرش با میکروکنترلر حل شد ! You can see links before reply
حالا برای ارسال این موج مربعی ایجاد شده که رنج تغییراتش از 20KHz تا 70KHz هست نیاز به یک بلندگوی پیزو یا تویتر هست و برای راه اندازی این نوع بلندگو نیازمند یک تقویت کننده مناسب هستم. You can see links before reply
حالا سوال اینجاست که:
1. برای این رنج تغییرات فرکانسی به چه نوع بلندگویی نیاز هست با چه توانی؟ You can see links before reply
2. حالا که بلندگوی مناسب رو پیدا کردم چه تقویت کننده ای مناسب اونه؟ You can see links before reply

توروخدا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم، راهنماییم کنین You can see links before reply

sadmonew
16-08-2012, 16:16
حالا برای ارسال این موج مربعی ایجاد شده که رنج تغییراتش از 20KHz تا 70KHz هست نیاز به یک بلندگوی پیزو یا تویتر هست و برای راه اندازی این نوع بلندگو نیازمند یک تقویت کننده مناسب هستم. You can see links before reply
سلام مهندس، خوش اومدي:hi:
محدوده فركانسي 20KHz تا 70KHz تو ناحيه فراصوته، حالا چه ارتباطي به امواج راديويي داره؟؟!!!

حالا سوال اینجاست که:
1. برای این رنج تغییرات فرکانسی به چه نوع بلندگویی نیاز هست با چه توانی؟ You can see links before reply
2. حالا که بلندگوی مناسب رو پیدا کردم چه تقویت کننده ای مناسب اونه؟ You can see links before reply
مهندس ميتوني تست كني كه ببيني بدون تقويت كننده هم جواب ميده يا نه؟
يادمه تو كتابهاي سري 300 مدار موضوعي در مورد "فراري دهنده حشرات" ديدم. كه در مورد بلندگويي كه ميتوني استفاده كني توضيح داده بود.
البته تو اينترنت هم تا دلتون بخواد مدار در مورد اين موضوع وجود داره.

Ma3ood
16-08-2012, 18:56
برای این کار من یه جا خودندم از بلندگوی (گوشی ) تلفن ثابت استفاده میکنند .

agape
17-08-2012, 02:07
میتونی از توییتر یا پیزو استفاده کنی و برای تقویت کنندگی هم فکر میکنم تقویت کننده های hifi جواب بدن البته رنج فرکانسیشونو ببین