PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : CoIDE: بهترین IDE برای میکروهای Cortex-M

mhnasseri1
16-08-2012, 00:33
سلام

من یکی دو هفته ای هست که کار کردن با میکروهای stm32f1x رو شروع کردم. تو این مدت مشکلات زیادی با Keil داشتم. این شد که دنبال IDE های دیگه گشتم و امروز CoIDE رو پیدا کردم.

اگه بخواهید از cmsis استفاده کنید، باید یک سری فایل های کتابخونه به پروژتون اضافه کنید. تو Keil ساختن یه پروژه و اضافه کردن این فایل ها دردسر داره و من بعد از کلی سر و کله زدن تونستم یه پروژه بسازم که کامپایل شه، البته بعدش برنامه کار نمی کرد. در ضمن تو Keil قابلیت Code Completion هم وجود نداره.

اما CoIDE یک IDE بر پایه ی Eclipse هست که مخصوص میکروهای سری Cortex-M طراحی شده. در اون تنها با چند کلیک می تونید یه پروژه بسازید و اون خودش فایل های مورد نیاز رو پروژه اضافه می کنه. در ضمن قابلیت Code Completion رو هم داره که برای استفاده از cmsis خیلی کمک می کنه. اگه خواستید این IDE رو دانلود کنید، می تونید به لینک زیر مراجعه کنید.

Free ARM Cortex M3 and Cortex M0 IDE (You can see links before reply)

در ضمن برای این که نرم افزار کار کنه، باید یک کامپایلر مثل GCC رو جداگانه دانلود کنید و بعد تو تنظیمات CoIDE آدرس اون رو بهش بدید. نحوه انجام این تنظیمات رو می تونید تو لینک زیر ببینید.

Free ARM Cortex M3 and Cortex M0 IDE (You can see links before reply)

نرم افزار GCC رو هم می تونید از لینک زیر دانلود کنید.

2011-q4-major : Series 4.6 : GCC ARM Embedded (You can see links before reply)

برای دیدن ویدئوی آموزش کار با CoIDE هم می تونید فایل زیر رو دانلود کنید. (حجم: حدود 20 مگ)

You can see links before reply

موفق باشید

alisaeed
16-08-2012, 01:10
من باهاش کار کردم خوبه، اما پشتیبانی کیل خیلی بهتره،درسته که IDE درست حسابی نداره اما همون rl library کیل خیلی کار راه انداز تره.

mshafiei97
25-10-2012, 01:50
منظورتون از ideچیه؟

agape
25-10-2012, 10:48
خوب - حالا یه طوری شد که دوستان به کامپایلر های بیس gcc علاقمند شدن :0013:

alirezataremi
08-12-2012, 00:19
سلام
میشه از محیط Visual Studio برای برنامه نویسی ARM استفاده کرد؟ منظورم LPC 1768 هست.

alisaeed
08-12-2012, 01:45
میشه اما باید از NET Micro Framework. استفاده کنین.

microprocesor_2002
08-12-2012, 14:45
سلا م به همه دوستان .... من .net micro framwork رو دانلود کردم ... ولی یکم گشتم توش نتونستم میکروی خودم(1768) رو بهش معرفی کنم . اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنید ....

alisaeed
08-12-2012, 15:40
سلا م به همه دوستان .... من .net micro framwork رو دانلود کردم ... ولی یکم گشتم توش نتونستم میکروی خودم(1768) رو بهش معرفی کنم . اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنید ....
من خودم با هاش کار نکردم آخه دیدم دردسرش زیاده.در اصل این یک مینی فریم ورک هست که شما رو از وابستگی به سخت افزار بی نیاز میکنه.یعنی میتونین برنامه ای که نوشتین رو بر روی میکرو کنترلرهای دیگه هم اجرا کنین.اما واسه اینکه اون رو با سخت افرار خودتون مچ کنین باید ابتدا فریم ورک رو پورت کنین برای سخت افزارتون.توی فایل های زیر یه توضیحاتی داده.
البته من برای LPC مثالی ندیدم فقط STM دیدم و ATMEL.

microprocesor_2002
08-12-2012, 17:51
ممنون از جوابت . یه سوال دیگه . من کامپایلر CoIDE رو هم دارم . مثل اینکه این کامپایلر Auto Complete داره . از دوستان کیا میدونه که چطوری فعال میشه ؟ ممنون

alisaeed
09-12-2012, 10:30
ممنون از جوابت . یه سوال دیگه . من کامپایلر coide رو هم دارم . مثل اینکه این کامپایلر auto complete داره . از دوستان کیا میدونه که چطوری فعال میشه ؟ ممنون
معمولا به صورت پیش فرض فعال هست و با ctrl+space کار میکنه.اما اگر غیر فعاله نمیدونم چطور میشه فعالش کرد توی منوهاش هم نگاه کردم واستون ولی چیزی ندیدم.

mansoory
12-12-2012, 12:06
سلام

من یکی دو هفته ای هست که کار کردن با میکروهای stm32f1x رو شروع کردم. تو این مدت مشکلات زیادی با keil داشتم. این شد که دنبال ide های دیگه گشتم و امروز coide رو پیدا کردم.

اگه بخواهید از cmsis استفاده کنید، باید یک سری فایل های کتابخونه به پروژتون اضافه کنید. تو keil ساختن یه پروژه و اضافه کردن این فایل ها دردسر داره و من بعد از کلی سر و کله زدن تونستم یه پروژه بسازم که کامپایل شه، البته بعدش برنامه کار نمی کرد. در ضمن تو keil قابلیت code completion هم وجود نداره.

اما coide یک ide بر پایه ی eclipse هست که مخصوص میکروهای سری cortex-m طراحی شده. در اون تنها با چند کلیک می تونید یه پروژه بسازید و اون خودش فایل های مورد نیاز رو پروژه اضافه می کنه. در ضمن قابلیت code completion رو هم داره که برای استفاده از cmsis خیلی کمک می کنه. اگه خواستید این ide رو دانلود کنید، می تونید به لینک زیر مراجعه کنید.

free arm cortex m3 and cortex m0 ide (You can see links before reply)

در ضمن برای این که نرم افزار کار کنه، باید یک کامپایلر مثل gcc رو جداگانه دانلود کنید و بعد تو تنظیمات coide آدرس اون رو بهش بدید. نحوه انجام این تنظیمات رو می تونید تو لینک زیر ببینید.

free arm cortex m3 and cortex m0 ide (You can see links before reply)

نرم افزار gcc رو هم می تونید از لینک زیر دانلود کنید.

2011-q4-major : Series 4.6 : Gcc arm embedded (You can see links before reply)

برای دیدن ویدئوی آموزش کار با coide هم می تونید فایل زیر رو دانلود کنید. (حجم: حدود 20 مگ)

موفق باشید

10000 بار تشکر بابت معرفی این نرم افزار. معرکه است واقعا

nimaltd
15-01-2013, 00:39
من یک سالی هست دارم با coide کار میکنم . واقعا خوبه
rtos خیلی خوبی هم داره . من که راضیم

ALirezaOPcode
19-02-2013, 18:32
سلام.دوستان در coIDE میشه ریجستر نویسی هم کرد؟؟؟یا فقط مختص به CMSIS هست؟؟؟

mhnasseri1
27-02-2013, 00:00
سلام

آره میشه، منتها باید از structure هایی که تعریف شده استفاده کنی. مثلا برای دسترسی به رجیستر CCR4 تایمر 1 باید بزنی TIM1->CCR4.