PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بورد آموزشی lpc1768

mj3747
08-08-2012, 15:43
دوستان سلام
من کار با LPC1768 رو شروع کردم، خواستم ببینم...
- کسی از دوستان هست که بورد آموزشی LPC1768 که توی فروشگاه هست رو داشته باشه و برا یادگیری ازش استفاده کرده باشه؟ نظرتون در مورد بورد چیه؟
- از اونجایی که تو فکرم بود از هدر بوردی که برا LPC1768 توی فروشگاه eca هست استفاده کنم، خواستم ببینم اگه این بورد رو تهیه کنم روند یادگیری رو بهتر و سریع تر میکنه؟
- و اینکه کلیه پایه های میکرو برا استفاده روی بردبورد بیرون اومده؟
لطفا اگه نظر و پیشنهادی هم در این مورد دارین بگید.
مرسی :hi:

You can see links before reply

mzarkoob
08-08-2012, 20:02
سلام
خوب این برد امکانات جانبی زیادی داره و کار کردن با میکرو را خیلی راحت میکنه مسلما. اگه یه هدر داشته باشید برای تمام امکانات جانبی باید بیرون آن براش درست کنید. می خواهید از DAC استفاده کنید یه تقویت کننده باید بیرون بذارید. می خواهید از UART استفاده کنید باید یه سخت افزار جدا(یا با max232 یا با یه مبدل مثل mini plc) داشته باشید. می خواهیدیه فلش بزنید به usb همین طور . می خواهید یه mmc به میکرو وصل کنید باید بیرن سیم کشی را انجام بدید. مهمتر یه اترنت می خواهید راه بیندازید کلی سختی دارید تا یه سخت افزار براش بزنید تازه معلوم نیست جواب بده همه مثالها را یا نه ... لی یه برد آموزشی همه اینها را داره این دیگه انتخاب شماست

mj3747
08-08-2012, 22:40
یه طورایی خوشم اومده از این بورد، تو youtube یه کلیپ ازش دیدم خیلی خوشم اومد، حسابی معرفیش کرده. پیشنهاد میکنم برین ببینید.
هرکی خواست کلیپ ببینه
" POWERAVR NXP LPC1768 board " رو سرچ کنه.

shayanmelody
08-08-2012, 22:52
دادا واست امكانات برد مهمه يا امكانات و قدرت ميكرو ؟!‌ البته اگه هنوز خريد نكردي جواب بده ;)

mj3747
09-08-2012, 02:12
امکانات میکرو مهم تره، چون امکانات جانبی رو میشه برا میکرو تهیه کرد.
بورد هنوز نخریدم.
یکی از دوستام این بورد خریده بود و حالا با یه پروگرامر JLink میخواد 170 تومن بده، موندم بگیرم ازش یا نه، در واقع ارزش داره که اینقد هزینه کنم تا LPC1768 رو خوب یاد بگیرم؟ یا اگه یه هدر بوردش بخرم کارم راه میفته و کم کم میتونم با امکانات جانبی و ارتباطات خارجی با همون هدربورد روی بردبورد کار کنم؟

shayanmelody
09-08-2012, 12:25
من هم از طرف يكي از دوستام اين برد چند روز دستم بود و يكم باهاش كار كردم.امكانات بردش واقعا فوق العاده هست ، البته ميكروي روش هم قوي هست
اما تصميم گرفتم برد ديسكاوري رو بگيرم و با اون كار كنم ، هرچند كه روي بردش تقريبا هيچي نيست ،‌ اما ميكروي روش واقعا فوق العاده هست و براي كاري كه من ازش قرار استفاده كنم عاليه !‌
يه چيز ديگه هم در مورد اين ميكرو هست و اون اين هست كه نسبت به 1768 تقريبا هيچ آموزشي براش نيست و خودمون بايد دست به كار بشيم
برد من هم تا يكي دو روز ديگه ميرسه ، اگه پايه باشي با هم كار كنيم و تهش رو در بياريم

pooriya
09-08-2012, 16:02
سلام

مهندس هم این برد،برد خوبی هست هم میکروی روش.
در مورد امکانات میکرو و خود میکرو هم یه چیز سلیقه ای هست چون هم محصولات nxp وهم st هر دو خوبن و نسبت به هم مزایا و معایبی دارن
من از قبل این برد رو دارم و امکانات خیلی مناسبی داره.

shayanmelody
09-08-2012, 16:20
آره عزيز ،‌ من كه گفته بودم بردش خوبه.ميكروش هم گفتم خوبه ،‌اما stm32f4 پروتكل sd داره تو 45 مگ كه من شديدا بهش نياز دارم !‌ اينترفيس دوربين و پرفرمنس بالاترش كلي واسم ارزش داره

mzarkoob
09-08-2012, 19:07
بورد هنوز نخریدم.

در هر صورت بعد بررسی ها و شور و مشورت ها خبرش را بدید.
اگه دیدید در انتخاب خیلی به تنگنا خوردید! یه استخاره مشکل را حل می کنه :mrgreen: