PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Usb و چگونگي راه اندازي با stm32f103rbt6

sadmonew
03-08-2012, 14:11
سلام دوستان گلم
چون بحث در موردش مهمه و مطالب زيادي هم بايد گفته بشه، گفتم يه تاپيك جدا بزنم بهتره تا با مطالب ديگه قاطي نشه. اما تو سطع نت كه سرچ كردم آنچنان مطالبي هم گفته نشده يا بهتر بگم شايد اصلا كار نشده.
در مورد راه اندازي قسمت USB تو ميكروي STM32F103 يه مثال عالي پيدا كردم. خودم روي برد تست كردم. البته هدفم اينه كه به صورت موشكافانه در موردش بحث كنيم و دوستاني كه بيشتر با اين پورت كار كردن و اطلاعات بيشتري دارن بيان نظر بدن.
براي شروع هم ميتونيد اين مثالو روي برد خودتون تست كنيد ببينيد چقدر عالي كار ميكنه.
تو فولدر مثال اين 3 قسمت وجود داره.:
1- USBMouse
2- VirtualCom
3- MassStorage
توضيح اينكه اگه برنامه اولو روي ميكروتون پروگرم كنيد نشانگر موس روي صفحه شروع به حركت ميكنه و روي محيط يه مربع شروع به حركت ميكنه.
در مورد دومي هم كه از اسمش معلومه ميكرو به صورت مبدل USB به سريال تبديل ميكنه.
برنامه سوم هم ميكرو به صورت يه حافظه فلش تبديل ميكنه(اگه اشتباه نكرده باشم.)
اما مشكل اين برنامه ها اينه فوق العاده پيچيدن. مثلا اوليو كه نگاه كردم و براي تابع ()HidInit يه فلوچارت كشيدم، كه ببينم براي اين تابع چه توابعي رو فراخواني ميكنه كه بعد از كلي جستجو ديدم براي همين تابع 30 تا زير تابع فراخواني شده.

sadmonew
03-08-2012, 16:40
يكي از نكات جالب در مورد كتابخونه CMSIS اينه كه كلا" در مورد قسمت USB تابع خاصي نداره.
(دوستان توجه كنن منظورم فقط بخش USB نه USB_OTG)
تقريبا براي همه قسمت ها مثل: Timer , SPI, USART, GPIO , ADC , .... مفصلا" توضيح داده شده اما روي USB هيچي؟!!!؟!!!!
3 تا تابع تو بخش RCC، اونم فقط براي تنظيم كلاك اين قسمت قرار دادن:

RCC_USBCLKConfig
RCC_APB1PeriphClockCmd
RCC_APB1PeriphResetCmd

sadmonew
04-08-2012, 16:59
سلام
يه مثل معروف هست كه ميگه"آب در كوزه و ما تشنه لبان ميگرديم"
دقيقا اينجا كاردبرد داره. من تو نت كه سرچ ميكردم هر سايتي كه بگيد ديدم اما سايت اصلي شركت ST رو نه!!!!!!!!!؟؟؟؟؟
حالا كه دارم نگاه ميكنم ميبينم به به عجب كتابخونه كاملي واسه راه اندازي قسمت USB گذاشته. فوله فول!!!!
اين بخش هارو رو حتما نگاه كنيد و دانلود هم يادتون نره!!!
1- STM32F103RB - STMicroelectronics (You can see links before reply_NOTES)
2- STM32F103RB - STMicroelectronics (You can see links before reply)
و مخصوصا اينهارو دانلود كنيد. خيلي عاليه:018::018:
1- You can see links before reply
2- You can see links before reply
3- You can see links before reply
4- You can see links before reply

sajjad_AD
18-09-2012, 18:34
سلام :hi:
این نرم افزار USB HID demonstrator رو باید از کجا بیاریم من نتونستم از جایی دانلود کنم اصلا free هست کرک داره؟؟؟

sajjad_AD
19-09-2012, 20:52
یه جنتلمن بگه الان من چطوری باید با یه برنامه که با #C یا VB نوشته شده با میکرو ارتباط برقرار کنم؟؟؟ :brk: :cry:

esisafa
19-09-2012, 21:44
برنامه ای که برای کامپیوتر نوشته میشه هیچ ربطی به نوع میکرو و کتابخونه های اون نداره و کاملا از هم جدا هستن. در همین لینک پایین میتونین مثال برای کامپیوتر پیدا کنین. برنامه ی میکرو هم که برای atmega هست. برای هر میکرو بهتره که از مثالهای همون خانواده استفاده کنید

lpln852
18-04-2013, 22:30
دوستان تونستید این بحث رو به جایی برسونید ؟؟

paradox7
23-10-2014, 21:52
سلام خدمت استادان ،خسته نباشید!

برای ارسال اطلاعات از میکرو stm32f103 به کامپیوتر میشه یه مثال قرار بدین ؟
پروژه من به این صورت هست که 4 تا سنسور دارم و میخوام مقادیر اونها رو به کامپیوتر ارسال کنم (3 تا از سنسور ها با adc و یکی با tim مقادیرشون خونده میشه)و اگه بشه مانیتورینگ هم با gui یا labview انجام بدم .
برد رو از فروشگاه گرفتم هم usb device داره و هم پورت usb که پورت سریال مجازی ایجاد میکنه (pl2303 داره)
من خیلی گشتم ولی مطلبی در مورد arm کار نشده هر چی هست برای avr هست و من واقعا گیج شدم و به شدت به کمکتون احتیاج دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.