PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : واردات mini pc یا raspberry pi نظر بدین!

صفحه ها : [1] 2

kavir
03-08-2012, 01:17
این تاپیک ویرایش میگردد تا جمع بندی بحث های صورت گرفته نوشته شود:
1. کوبی برد تک هسته ای با هسته Cortex-A8 (You can see links before reply)

You can see links before reply

2.کوبی برد دو هسته ای با cpu Allwinner A20 (You can see links before reply)

3. مارس برد تک هسته ای با هسته Cortex-A8 با Allwinner A10 (You can see links before reply)

4. mk808b با cpu RK3066 دو هسته ای بسیار قدرمند (You can see links before reply)

5. MK802 تک هسته ای با هسته Allwinner A10s (You can see links before reply)

6. Raspberry PI مینی کامپیوتر معروف اورجینال (You can see links before reply)

7.RK3188 بزودی...

Pioneer
03-08-2012, 02:06
اقای زارعی raspberry pi اگه اینقدر در میاد! من یک پیشنهاد دارم
این berry ها یک نوع دیگه هم دارند ببینید اینو میتونید پیدا کنید؟!
gooseberry pc
Gooseberry Mini PC Developer Boards Now Available For £40 | Geeky Gadgets (You can see links before reply)
Gooseberry alternativa k Raspberry Pi | CDR (You can see links before reply)
این یکی خیلی پیشرفته تر هست ببینید میتونید پیدا کنید جدیدتر هم هست
ولی در دو مورد بالا بنظرم اولی بهتره!

sadmonew
03-08-2012, 02:07
سلام مهندس
مشخصات MINI PC MK802:
ابعادش به اندازه يه كارت فلش يا كارت ريدره.
سرعت پردازنده: 1.5 گيگاهرتز(AllWinner Technology Selects ARM Cortex CPU and Mali GPU… - ARM (You can see links before reply))
نوع پردازنده: ARM® Cortex™-A8 (You can see links before reply) كه به واحد پردازش گرافيكي(GPU) هم مجهزه.
ميزان حافظه رم: 512 مگابايت
ميزان حافظه قابل دسترس روي خود برد: 4 گيگابايت
قابليت اتصال نمايشگر به برد از طريق پورت HDMI

Pioneer
03-08-2012, 02:46
اقای زارعی همون اولی رو بگیرید چند تا عکس از پی سی بی و داخلش میذارم ببینید عجب چیزیه! شبیه مادر برد ایپد و ایفونه
Android Mini PC MK802 hands on - Engadget Galleries (You can see links before reply)

kavir
03-08-2012, 02:49
در مورد mini pc به نظرم یه سرو گردن از raspberry pi بالا تره هم سرعتش خیلی بالا تره هم اندروید 4 روش نصب میشه
در مورد raspberry pi این چون اوپن سورسه و روش کار میشه نسبتا بد نیست ولی با توجه به تبلیغات 35 دلاریش برای ما خیلی گرون درمیاد چون خیلی تولیدش کمه دوم زمان تحویلش زیاده سوم دو دست باید بگرده بیاد چین ما از چین بگیریم و خیلی گرون در میاد !
و اما اینم معرفی کنم شاید دوستان یادشون باشه قبلا یک سخت افزار گفتم دارم روش کار میکنم که ارم 9 هست و روش wince 5 هست من تست کامل روش زدم حتی یک مبدل usb2serial روش تست کردم و برنامش با سی شارپ تست کردم
مزیت هاش :
1. زیر 100 تومن:o
2. wince 5, linux
3. خروجی VGA مستقیم بزن به مونیتور تا بهتر اون که خودم تست می کنم وصل برد VGA فروشگاه و خروجیش وصل السیدی اینچ7 میکنم
4. ساپورت USB touch که در اصل برد USB touch بهش وصل میکنم و یک Wince لمسی دارم که شخصا تست کردم
5. ارتباط شبکه
4. سه تا Usb host
5. بدون نیاز به نصب ویندوز یک کلید ریست داره که هر بلایی سرش بیارین برمگیرده به دیفالت کارخونه
6.خروجی صدا

معایب:
1. سورسی براش نیست یعنی برای سخت افزارش
2. اینو دقیقا روش زوم نشدم ولی وقتی لینوکس نصب کردیم میشه از نند فلش بک اپ گرفت برای ریستور ویندوز یا نه احتمالا میشه ! ولی تست نکردم
3.شما بگید!

در کل سخت افزار ارزونی هست شاید برخی دوستان حدس زدن این چیه و اونایی هم که نمیدونن چیه بدونند همچین چیزی بوده بی خبر ازش خیلی حرص میخورن:mrgreen: منم نمی گم تا خودتون بگین و عمده ای بیاریم بعد بهتون میگم دقیقا چیه

Doloop
03-08-2012, 04:14
1. MINI PC MK802

منم نظرم همینه , واقعا سخت افزار قدرتمندی داره

توی این صفحه هم مشخصاتش رو کامل گفته

لینک (You can see links before reply)

در مورد این آخری هم بگم گزینه خوبیه
مخصوصا قیمتش که عالیه
راستی قیمتش برای شما زیر 100 تموم میشه یابرای ما هم زیر 100 میشه :018:

در کل سخت افزار ارزونی هست شاید برخی دوستان حدس زدن این چیه و اونایی هم که نمیدونن چیه بدونند همچین چیزی بوده بی خبر ازش خیلی حرص میخورن:mrgreen: منم نمی گم تا خودتون بگین و عمده ای بیاریم بعد بهتون میگم دقیقا چیه

مهندس اینارو بی خیال , قیمت و بچسب ...:018::o:mrgreen:

kavir
03-08-2012, 04:35
آره تمامی قیمت های فروش بود .البته حدودی قیمت گفتم بسته به تعداد و قیمت روز دلار بالا پایین میره
یه چند تا عکس از ارتباطات و ویندوزی که روش نصبه میگیرم براتون می فرستم
خوب حالا دوتا سخت افزار دارم که بیشتر روش بشیم.
یه چیز دیگه هم هست اونم ارم 11 هست مینی لپ تاپ چینی بهش میگن روش خیلی بیشتر کار شده همراه السیدی 7 هست روش لینوکس اندروید و ویندوز ce نصب میشه قیمتش بالا تر هست حدودی 220 تا 250 درمیاد
800 مگا هرتز هست اون سعی میکنم نمونه بگیرم ببرم زیر تست .دستم رسید بهتون خبر میدم. اونم خیلی دلبری میکنه اینا بیاد بازار الکترونیک و روش کار کنیم مینی 2440 و ... به نظرم میرن کنار ! :0013:
یا حق

Pioneer
03-08-2012, 04:47
اقا ول کنید بقیه رو!
اینو بگیرید: MINI PC MK802
حیف که فقط hdmi داره!

kavir
03-08-2012, 04:49
اقا ول کنید بقیه رو!
اینو بگیرید: MINI PC MK802
حیف که فقط hdmi داره!
اینم توی برنامه هست
hdmiمهم نیست یک مبدل HDMI TO VGA براش میاریم حل میشه

kavir
03-08-2012, 15:17
خوب دوستان تحقیق کردین؟
تا یکی دوروز دیگه سفارش از چین داریم اگر اوکی بشه اینم بیاریم

sadmonew
03-08-2012, 16:48
سلام
البته من مطمئن نيستم بشه رو mini pc mk802 ويندوز ce نصب كرد. دوستان تونستين در اين مورد مطلبي پيدا كنيد؟(شايد خوب نگشتم)
به نظرم اپليكيشن نويسي براي ويندوز براي كسي مثل من راحتره، به هر صورت از موقعي من با كامپوتر و برنامه نويسي آشنا شدم فقط براي ويندوز برنامه نويسي كردم.(اين نظر منه، ممكنه دوستان نظر ديگه اي داشته باشن.)
يه نكنه ديگه اينكه تو محيطاي صنعتي فعلا ويندوز استفاده ميشه. تا اونجايي كه من ميدونم تا به حال نشنيدم از لينوكس يا آندرويد(شايد در آينده استفاده بشه مثلا 10 سال ديگه!!!) استفاده كنن.

kavir
03-08-2012, 17:00
سلام
البته من مطمئن نيستم بشه رو mini pc mk802 ويندوز ce نصب كرد. دوستان تونستين در اين مورد مطلبي پيدا كنيد؟(شايد خوب نگشتم)
به نظرم اپليكيشن نويسي براي ويندوز براي كسي مثل من راحتره، به هر صورت از موقعي من با كامپوتر و برنامه نويسي آشنا شدم فقط براي ويندوز برنامه نويسي كردم.(اين نظر منه، ممكنه دوستان نظر ديگه اي داشته باشن.)
يه نكنه ديگه اينكه تو محيطاي صنعتي فعلا ويندوز استفاده ميشه. تا اونجايي كه من ميدونم تا به حال نشنيدم از لينوكس يا آندرويد(شايد در آينده استفاده بشه مثلا 10 سال ديگه!!!) استفاده كنن.
برای ویندوز منم چیزی پیدا نکردم ولی پورت میشه ولی کار ما نیست
برای اندروید اره تقریبا هنوز بین برنامه نویسان جا نیفتاده ولی چند وقت پیش بررسی کردم دیدم اندروید چیزی کم نداره از آپاچ بگیرین تا یو اس بی به سریال روش کار کردن و تقریبا کامله و لی من خودمم هنوز وقت نشده روش کار کنم ولی در اینده نچندان دور جای wince میگیره
ولی جالبش اینه لینوکس هم روش نصب میشه و سخت افزار محشر برای روبات کارای حرفه ای هست!
فعلا چند تا برد arm9 پیدا میکنم میارم برای تست :0013:
دوستان اگر کسی mini pc میخواد دو سه نفری جمع بشین تا بیاریم

Pioneer
03-08-2012, 17:07
من هستم برای mk802
چقدر برای ما تموم میشه؟

kavir
03-08-2012, 17:18
من هستم برای mk802
چقدر برای ما تموم میشه؟
می فرستم برای قیمت گیری ببینم چقدر میشه ولی حدودی همون قیمتی هست که صفحه اول گذاشتم
دوستان حداقل سه نفر باشن ما هم دوتا برای فروشگاه میاریم بشه 5 تا قیمت خیلی بالا نزنه

Pioneer
05-08-2012, 02:10
خبری نشد اقای زارعی؟ از ام کا

kavir
05-08-2012, 02:28
امروز که شنبه هست فردا هم یکشنبه
برای این موارد حداقل 5تا باید بشه قیمت بالا نزنه وگرنه یک دونه هم میهش اورد ولی شاید بصرفه نباشه
منتظر خبر دوستان هم هستم تا ببینم چند تا میشه

sadmonew
05-08-2012, 18:59
سلام
داشتم هفته نامه كليك رو ميخوندم چشمم به اين مطلب تو بخش فناوري ديجيتالش خورد، گفتم بذارم شايد براي شما هم جالب باشه:
عنوان: "عينك زيرنويس دار"
متن: "فناوري واقعيت افزوده گاهي اوقات آنقدر عجيب مي شود كه آدم را مي ترساند! عينك Powell با كمك رايانه هاي فوق ارزان Raspherry Pi و حسگر تشخيص صدا، مي تواند به طور همزمان گفت و گو را ترجمه كند و به صورت زيرنويس! در تصوير عينك نشان دهد."
به نظر شما هم جالب نيست!!!؟؟
اينم عكس:
توضيحات بيشتر:

sigma-mx
05-08-2012, 20:02
سلام صادق جان ..
مهندس از این خیلی پیشرفته ترش تو راهه .. !
نمی دونم شما و بقیه دوستان در مورد عینک گوگل یا همون Google Glass چیزی شنیدید یا نه ... فقط این رو یه سرچ کنید و یه کلیپ ازش تو همین سایت های ایرانی هست ببینید ... خودتون قضاوت کنید !!!

Pioneer
05-08-2012, 23:42
سلام صادق جان ..
مهندس از این خیلی پیشرفته ترش تو راهه .. !
نمی دونم شما و بقیه دوستان در مورد عینک گوگل یا همون Google Glass چیزی شنیدید یا نه ... فقط این رو یه سرچ کنید و یه کلیپ ازش تو همین سایت های ایرانی هست ببینید ... خودتون قضاوت کنید !!!
درسته! گوگل گلس رو که خیلی معروفه ولی منظور مهندس این بود که این عینک با این برد raspherry pi که در این تاپیک در مورد وارداتش صحبت شده ساخته شده!

Pioneer
08-08-2012, 01:14
دوستان نمیخوان از این ام کا خرید کنند!؟ به نظر من از همه بردهای اندرویدی پیشرفته تر و کاربردی تره!
اگه وارد بشه که من همون روز خرید میکنم!

naatamam
08-08-2012, 11:38
سلام
به نظر من Raspherry Pi چیزه دیگری است.
اوپن سورس است و کلی کار میشه باش کرد.
فکر کنم اگر بشه بیشتر وارد کرد قیمتش بیاد پائین.
اینجا (You can see links before reply)را ببینید که با Raspherry Pi چه کارا کرده اند

mj3747
08-08-2012, 16:43
دوستان اینو ببینین، نظرتون چیه؟
The Teeny, Tiny fit-PC2i Mini Desktop PC Uses Just 8 Watts : TreeHugger (You can see links before reply)

sadmonew
08-08-2012, 16:55
سلام دوستان
فكر كنم همون بردي كه مهندس زارعي تو پست 5 معرفي كردن خيلي بهتره، هم قيمتش مناسبه هم اينكه ميشه روش ويندوز ce نصب كرد.
تازه خودشون روش يه تستهايي انجام دادن و قسمت هاي مختلفش رو راه انداختن، يعني همه چي اكي هست.

kavir
08-08-2012, 17:36
دوستان یه چیزی دیدم عجیب غریب !
دوستانی که سیستم عامل اندروید در اختیارشون هست بهم پیام خصوصی بدن بعد از تست اینجا میگیم
اگر قطعی بشه روی سیستم عا مل های اندروید ی , wince کار میکنیم و البته این سخت افزارها سرجمع در ÷ست های بعدی مزایا و معایب بررسی میکنیم
منتظرم:018:

Pioneer
08-08-2012, 23:39
اقا چی شد!؟
من اندروید دارم! رو کامپیوتر هم میتونید تست کنید نرم افزار اندرویدی رو! سیمولاتور داره!

kavir
09-08-2012, 13:22
سلام به همگی
ببخشید دیر جواب دادم داشتم بررسی نهایی میکردم
خوب بریم یک به یک سخت افزار رو بررسی کنیم:
1. Mk802
مزایا:

سرعت بسیار بالا تا 1.5 گیگا هرتز
رم بالا
سایز بسیار ریز
قابلیت نصب ubuntu و اندروید 4
بوت شدن راحت از طریق مینی sd

معایب:

پورت نشدن wince روش یعنی کسی روش کار نکرده
تعداد پورت های usb کم
نداشتن پورت شبکه
نداشتن خروجی VGA
خروجی صدا روی برد نیست-خروجیش توی شک افتادم از کجا میشه

این سخت افزار از نظر من بسیار قوی هست وما مبنا رو گرفتیم برای اینکه دوستان در پروژه هاشون بتونند از این سخت افزار ها استفاده کنند

برای اینکه پورت شبکه و خروجی VGA داشته باشیم راه حل داره و اونم استفاده از مبدل هاش هست که به هزینه ما اضافه میکنه
قیمت حدودی : 180 الی 199 در میاد

HDMI to VGA : اینم حدودی 40 هزار تومان
usb 2 ethernet : اینم حدودی 15 تومن
البته برای وصل شدن به کی برد و موس لوازم جانبی خاصی داره که خیلی گرون هست ولی اگر بشه usb hub بهش وصل کرد این مشکلات رفع میشه تا حدودی

Rasbperry Pi :
مزایا:

سرعت تا 800 مگ آرم 11 هست
رم نسبتا خوب
نصب ubuntu و لینوکس
داشتن پورت شبکه روی برد
داشتن دوتا خروجی usb
اوپن سورس
خروجی tv داره و میشه وصل بردهای vga TO lcd کرد
خروجی صدا

معایب:

خروجی VGA نداره
روش wince اصلا پورت نشده
اندروید 4 در حال پورت کردن
تولید کم و زمان تحویل بالا ولی الان زمان تحویلش کمتر شده

این سخت افزار آینده خوبی داره چون اوپن سورسه وخیلی روش تبلیغ میشه ولی برای ما دوبرابر حالت عادیش در میاد توی چین هم اومده ولی با دوبرابر قیمت هست خریدش یعنی 35 دلار قیمت اصلیش هست حدودی 75 دلار خریدش هست .و حدودی 200 تا 210 در میاد

لوازم جانبی :
HDMI to VGA : اینم حدودی 40 هزار تومان
یا استفاده از VGA2 lcd که قیمتش حدودی 40 هست
Raspberry Pi | An ARM GNU/Linux box for $25. Take a byte! (You can see links before reply)

tablet arm 9-11

مزایا:

سرعت تا 800 مگ آرم 11 هست البته کرتکس 1.5 گیگی هم داره
رم نسبتا خوب
نصب android و روی این هسته wince نصب شده ولی دقیقا این تبلت نیست
داشتن پورت شبکه ولی باید یک کانکتور بهش زد
داشتن دوتا خروجی usb
wifi
خروجی صدا
داشتن السیدی 7 اینچ با تاچ که خودش 77 تومن هست

معایب:

به صورت رسمی کسی پشتیبانی نمی کنه
ادوات جانبی برخی با لحیم کار یباید وصل بشن
عیبی دیگه نمی بینم و لی نیاز به تخقیق اساسی داره

من خودم خیلی روش تحقیق کردم و سایت اصلی که این هسته ارم رو روش کار کرده اینه
WM8650 Questions (You can see links before reply)
قیمت حدودی 170 تا 190 درمیاد
البته یک مینی مبدل برای usb و شبکش میخوره که در حد 15 تومنه عکسش هم ضممیه کردم

قیمت خودش هم حدودی 150 درمیاد

static board

البته برد آخری که توی این رده نیست فقط لینوکسش اوپن سورسه که قبلا روش کار شده و خیلی ارزونه
و ویندوز سی ای هم که روشه برای اونایی عالی هست که فقط میخوان برای برنامه نویسی و خیلی به سخت افزار اصلی کار ندارن یعنی مثلا نمیخواد spi فلان سرعت روی این پیاده کنند و همین اینتفرفیس های usb,lan و usb2serial کارشون راه میندازه این رو میاریم ولی الان شاید نه و سورسی برای ویندوز ce براش نیست یعنی فایل بوت و...

خوب دوستان من خیلی سر در گم شدم هر کدوم یک مزیتی دارن یک معایبی

مسئله اصلی ما دو چیز هست:
1. اول از همه سیستم عامل اندروید ی یا ویندوزی
2. شما برای کدوم حاضرید هزنیه کنید؟

خوب من یک راهنمایی کنم چند روز پیش اینو دیدم
اجرای ویندوز xp در آندروید(شبیه ساز نیست واقعی است) - Page 28 - سايت تخصصي موبايل (You can see links before reply)
و چون خودم گوشی اندرویدی دم دست نداشتم با یک گوشی دوستان تست عجله ای کردم و روش ویندو 95 بالا اوردم و چون عجله داشت وقت تست کامل نداشتم
این شبیه ساز هست و نیست!
یعنی اینکه میشه نرم افزار 32 بیتی روی اندورید نصب کرد و یک سری محدودیت ها داره
توی اون تاپیک بخونید و شما ویندوز xp و 98 تست بزنید دلیل اینکه میگم شبیه ساز نیست چون توی فرومه نوشتن نرم افزار بازی ماریو روش نصب کردن

اگر این با موفقیت کار کنه به سمت اندروید می ریم. در غیر اینصورت ویندوز ce نمیشه چشم پوشی کرد ازش

از همه دوستان تقاضا دارم اینا رو جمع بندی کنند من همه اطلاعات رو گذاشتم یه سرچی بزنید و هر کسی روی یک بخشی تحقیق کنه تا سریع تر بیاریم
از السیدی داشتن پورت شبکه در نظر بگیرین تا قیمت و سیستم عامل ها و ساپورت
یا حق

sadmonew
09-08-2012, 13:50
سلام
خوي خيلي عاليه كه ميشه رو آندرويد ، WinCE نصب كرد.
اما تا زماني كه روش نصب شدن WinCE رو اندرويد به طور كامل تست نشه و سخت افزار رو تست نكنيم كه آيا با ويندوز سازگاري داره يا نه، نميشه تصميم درستي گرفت.
البته نظر دوستان ديگه رو هم بايد ببينيم چيه؟

kavir
09-08-2012, 13:53
مهندس ویندوز ایکسپی و 98 میشه شبیه سازی کرد
دوستانی که گوشی اندرویدی دارن یاعلی اول اینو تست کنید تا روی سیستم عامل بتونیم تصمیم بگیریم
یکی از دوستان user که پیام خصوصی دادن من همینجا اطلاعات گذاشتم یا علی بگین و شروع کنید

دوستان روی کامپیوتر نمیشه شبیه سازی کرد حتما باید روی گوشی نصب کنید

sadmonew
09-08-2012, 14:23
اون لينكي كه آقاي زارعي گذاشتن خيلي عالي توضيح داده :018:فقط حيف كه خودم گوشي آندوريدي ندارم(روي گوشيم WinCE نصبه)، وگر نه حتما تست ميكردم:(. لطفا دوستاني كه تست ميكنن،دقت كنن ببينن آيا سرعت اجراي برنامه ها رو گوشي بالا هست يا نه؟
البته از بابت گوشي نگران نباشيد چون تو همون لينك گفتن كه براي گوشي مشكلي پيش نمياد.

nima_elc
09-08-2012, 15:28
من و دوستم قبلا این روش را رو چند گوشی تست کردیم ولی سرعتش پایینه و حتی رو گوشی 2 هسته ای هم سرعتش باز پایین هست
گوشی های استفاده شده
arc
galaxy s
galaxy s2
sensation
مقدرا cpu این گوشی ها از 1GHz هست تا 2 هسته ای 1.2GHz
البته ما از جای دیگه گرفته بودیم این ایمیج ها را ممکنه فرق داشته باشه
اگه وقت شد همین را هم تست میکنم اطلاع میدم

User
09-08-2012, 16:25
سلام منم قبلا xp , 98 , Ubuntu رو تست کردم سرعت نداره !!!!
البته من ویندوز دستی نصب کردم و از فایل ایمیج آماده استفاده نکردم ولی فرقی نداره
در مورد ویندوز CE هم من نتونستم روشی پیدا کنم ولی روی ویندوز CE اندروید ریختم بدون مشکل ولی برعکسشو انجام ندادم البته یکم افت سرعت داره .

خیلی وقته که میشه روی هسته ارم چند تا سیستم عامل اجرا کرد مثلا هم اندروید هم ویندوز 7 یا 6.5 البته به صورت جدا جدا برای رفتن به سیستم دیگه باید گوشیو ریبوت کرد . فقط مهم این هست که کرنل رو پورت کرده باشن

اگه نیازه چیزی تست بشه بگید

kavir
09-08-2012, 19:22
سلام به همگی
من از ایمیج های اماده استفاده کردم و ویندوز 95 بالا اوردم گوشیش فکر کنم 600 یا 800 مگ سامسونگ بود با رم 384
سرعت نسبتا خوب بود

دوستان مورد اول ایمیج ویندوز ایکس پی که اونا گذاشتن همه گفتن سرعتش پایینه از 95 یا 98 که گذاشتن استفاده کنید
دوم برای ایکسپی خودتون ایمیج بگیرین یعنی با QEMU

مورد اول که باید توجه کنیم ما توی ویندوز ce سیرو سفر میکردیم اگر حتی ویندوز 95 هم بشه روش درست و حسابی بوت کرد خوبه ولی مطمئنم تا 98 بخوبی میشه کار کرد
مورد بعدی برای ایکسپی این ویندوز باید نصب کرد که فقط 195 مگ هست
یا نسخه لایتش که توی همون فروم بود ولی لینکش کار نمی کنه حجمش کمتره

حالا دوستانی که کار کردن
1. نرم افزار میشه نصب کرد یا نه؟ یعنی واقعا سیستم عامل هست ؟
2. اگر نمیشه وقتی ایمیج میگیریم قاعدتا نرم افزار ها باید نصب کنیم
3. من ویندوز 95 که بالا اوردم نوشته هاش مشخص نبود و وقت نشد برم روش کار کنم . شما متن ها بخوبی ومشخص هست؟ و چطور روی هر صفحه نمایشی تنظیم کردین
4.ایا پورت های یو اس بی در این ویندوز شناخته؟

kavir
09-08-2012, 19:26
اون لينكي كه آقاي زارعي گذاشتن خيلي عالي توضيح داده :018:فقط حيف كه خودم گوشي آندوريدي ندارم(روي گوشيم WinCE نصبه)، وگر نه حتما تست ميكردم:(. لطفا دوستاني كه تست ميكنن،دقت كنن ببينن آيا سرعت اجراي برنامه ها رو گوشي بالا هست يا نه؟
البته از بابت گوشي نگران نباشيد چون تو همون لينك گفتن كه براي گوشي مشكلي پيش نمياد.
خوب اقا صادق عزیز برای شما هم برنامه دارم
شبیه سازی windows 95 بر روی ppc با موفقیت انجام شد- هانی تحویل زاده (Hany Tahvilzade) - Page 2 - سايت تخصصي موبايل (You can see links before reply)
من خودم خواستم روی بردهای ارم تست کنم رمش خیلی کم بود مدام گیر میداد و بوت نمی شد
شما فقط همون bochs رو اجرا کن و توی فایل تکستی که گفته مسیر ایمیج رو درست بهش میده سریع بالا میاد
منتظر تستت هستم:wink:
راستی فایل ایمیج رو توی این تاپیکی که بالا گذاشتم هست

kavir
09-08-2012, 19:50
اینم ایمیج 95 و اموزش های ایمیج گیری
دانلود فایل - amozesh-v1.1-by-arasre.7z - آپلودسنتر موبایلستان (You can see links before reply)
Amozesh Fixed.exe (You can see links before reply)
اینم ایمیج های تو ی این تاپیک هاست:
سايت تخصصي موبايل - نمايش پست تنها - شبیه سازی windows 95 بر روی ppc با موفقیت انجام شد- هانی تحویل زاده (Hany Tahvilzade) (You can see links before reply)
سايت تخصصي موبايل - نمايش پست تنها - شبیه سازی windows 95 بر روی ppc با موفقیت انجام شد- هانی تحویل زاده (Hany Tahvilzade) (You can see links before reply)

nima_elc
09-08-2012, 20:10
من زیاد روش کار نکردم ولی فایل ها در صورت نصب خیلی زمان می برد و اون ها را هم بصورت ایمیج شده از روی فایل ها اجرا میکردیم
خروجی هدفونش هم درست بود
ما فایل word و pdf باز کردیم رو اون ویندوز ها و چندتا نرم افزار ساده مولتی مدیا هم نصب کردیم که یادم نیست
از دوستم اطلاعات کاملش را میپرسم و خبر میدم و خودمم تا چند روز اینده روی Arc و گالکسی امتحان میکنم

modj.ir
09-08-2012, 21:29
برنامه نویسی برای آندروید به آسونی برنامه نویسی برای win ce هست. همه مطالب این تاپیک قبلا تست کردم.
با توجه به اینکه هسته آرم همه دستورات هسته x86 پی سی ها رو نداره روی یک ویندوز تکیه نکنین. کلا برای دل خوشی خوب هست. اینکه داخل آندروید شبیه سازی بزنیم که ویندوز بالا بیاره اون هم توو این سرعت و مشخصات و چیزی که حاصل میشه به دردی بخوره ...
بین 3-4 مورد نوشته شده به طور حتم 1. Mk802 بدرد بخور تر هست
win ce رو هم به مرور فراموش کنید

sadmonew
09-08-2012, 21:55
خوب اقا صادق عزیز برای شما هم برنامه دارم
شبیه سازی windows 95 بر روی ppc با موفقیت انجام شد- هانی تحویل زاده (Hany Tahvilzade) - Page 2 - سايت تخصصي موبايل (You can see links before reply)
من خودم خواستم روی بردهای ارم تست کنم رمش خیلی کم بود مدام گیر میداد و بوت نمی شد
شما فقط همون bochs رو اجرا کن و توی فایل تکستی که گفته مسیر ایمیج رو درست بهش میده سریع بالا میاد
منتظر تستت هستم:wink:
راستی فایل ایمیج رو توی این تاپیکی که بالا گذاشتم هست
سلام مهندس زارعي عزيز
اينو تست كردم. البته تمام مواردي كه تو تاپيك گفته شده بود رو رعايت كردم.
اما بعد از اجراي فايل bochs و انتخاب گزينه 6(تايپ كردن عدد 6 و زدن دكمه Enter) با اين خطا روبرو ميشم
" No memory availabe-program will exit"

kavir
09-08-2012, 21:58
برنامه نویسی برای آندروید به آسونی برنامه نویسی برای win ce هست. همه مطالب این تاپیک قبلا تست کردم.
با توجه به اینکه هسته آرم همه دستورات هسته x86 پی سی ها رو نداره روی یک ویندوز تکیه نکنین. کلا برای دل خوشی خوب هست. اینکه داخل آندروید شبیه سازی بزنیم که ویندوز بالا بیاره اون هم توو این سرعت و مشخصات و چیزی که حاصل میشه به دردی بخوره ...
بین 3-4 مورد نوشته شده به طور حتم 1. Mk802 بدرد بخور تر هست
win ce رو هم به مرور فراموش کنید
اینکه کدنویسی کنیم دقیقا قبول دارم اندروید بسیار روش کار شده و توی مارکتش برید اونقدر برنامه براش نوشتن که قابل انکار نیست این موضوع
ولی مسئله ای که هست ویندوز از قدیم با ما بوده و همونطور برای اندورید نمیشه روی همه کارها تکیه کرد

چندین و چند ساله ویندوز ارجعیت داشته بین ما و تقریبا هرچی نوشتیم با ویندوز بوده و اینکه یکدفعه بخوایم بذاریم کنار اصلا نمیشه

و اگر واقعا بشه روی اندروید همین ویندوز بوت کرده من شخصا روی سیستم های اندروید کار خواهم کرد

mk802 بسیار قدرتمند هست ولی اینقدر لوازم جانبی باید بهش وصل کنیم که قیمتش خیلی بالاتر میره ولی باز باید دوستان تست نهایی رو تموم کنن تا اول از همه سیستم عامل رو انتخاب کنیم بعد روی سخت افزارها بحث کنیم:0013:

kavir
09-08-2012, 22:03
سلام مهندس زارعي عزيز
اينو تست كردم. البته تمام مواردي كه تو تاپيك گفته شده بود رو رعايت كردم.
اما بعد از اجراي فايل bochs و انتخاب گزينه 6(تايپ كردن عدد 6 و زدن دكمه Enter) با اين خطا روبرو ميشم
" No memory availabe-program will exit"
سلام صادق جان این فروم اصلیش هست دنبال کن
windows 98/XP on PDA!!!!! - Page 24 - xda-developers (You can see links before reply)

Pioneer
09-08-2012, 23:53
به نظر منم بهتره win ce رو فراموش کنیم(البته من خیلی وقته فراموش کردم)! با modj.irموافقم هر چه زودتر رو اندروید سویچ کنیم بهتره! ایندش هم مشخصه! اندروید نسبت win ce خیلی بیشتر برای ارم ها بهینه شده!
ام کا قویتر و بهتره- در واقع پی سی هست ولی اینطور که سرعت پیشرفت ارم ها سریع هست بعید میدونم این برد ام کا و سایر برد ها مدت زمان طولانی دوام بیارن!

kavir
10-08-2012, 01:36
اگر بین اندروید و ubuntu بخواین انتخاب کنید به کدوم رای میدین؟>

User
10-08-2012, 01:52
ببخشید الان من متوجه یه چیز نمیشم که چرا دارید رو سیستم عامل بحث می کنید تا وقتی که سخت افزار توانایی نداشته باشه چه ارزشی داره که شما اندروید نسب کنی یا لینوکس ؟
یه سخت افزار خوب همه چیز تامین می کنه من روی گوشیم اکثر سیستم هارو تست کردم چون می کشید ولی ویندوز 7 و ویستارو نمی کشید و کم میاورد
بعد تا اونجا که من می دونم لینوکس و اندروید هر دو بر پایه ی یونیکس هستن (100 % مطمئن نیستم) پس فرق چندانی نداره و شما بیشتر باید رو کرنل تمرکز کنید مگه می خوایید تبلت بسازید که مهمه چی نسب بشه الان کرنل اندروید 4 حدودا 80MB خیلی هم خوب کار میکنه تمام نیاز هارو هم جواب میده واصلا هم نیاز نیست که برید رو لینوکس
اندروید رو حداقل اکثرا میشناسا ولی من به شخسه فقط 1 ساعت با لینوکس کار کردم بعد برای اندروید خیلی راحت میشه App نوشت .
نظر شخصیه !!!

kavir
10-08-2012, 02:22
ببخشید الان من متوجه یه چیز نمیشم که چرا دارید رو سیستم عامل بحث می کنید تا وقتی که سخت افزار توانایی نداشته باشه چه ارزشی داره که شما اندروید نسب کنی یا لینوکس ؟
یه سخت افزار خوب همه چیز تامین می کنه من روی گوشیم اکثر سیستم هارو تست کردم چون می کشید ولی ویندوز 7 و ویستارو نمی کشید و کم میاورد
بعد تا اونجا که من می دونم لینوکس و اندروید هر دو بر پایه ی یونیکس هستن (100 % مطمئن نیستم) پس فرق چندانی نداره و شما بیشتر باید رو کرنل تمرکز کنید مگه می خوایید تبلت بسازید که مهمه چی نسب بشه الان کرنل اندروید 4 حدودا 80MB خیلی هم خوب کار میکنه تمام نیاز هارو هم جواب میده واصلا هم نیاز نیست که برید رو لینوکس
اندروید رو حداقل اکثرا میشناسا ولی من به شخسه فقط 1 ساعت با لینوکس کار کردم بعد برای اندروید خیلی راحت میشه App نوشت .
نظر شخصیه !!!
دقیقا مشکل ما همین سخت افزار هست که داریم اول سیستم عامل رو انتخاب میکنیم

بذارید واضح تر توضیح بدم
من حدودا چندین ماه قبل از همون وقتی که همین Raspberry pi ارائه شد تا الان دارم این سخت افزار ها رو زیر میکنم مشکل اصلی همه ما بی پولی هست اگر هم بی پولی نگم میخوایم یه چیزی کار کنیم فردا روزی بشه روی کار یا پروژه ای پیاده کرد و قیمت خیلی بالا درنیاد

الان مینی 2440 رو بینید خیلی روش کار شده ولی به نظرم نسبت به امکاناتش گرونه
ما باید روی چیزهایی کار کنیم که عمده ای تولید میشه وقتی عمده ای تولید شد قیمت خیلی خیلی کم میشه

من توی پست های قبلی سخت افزاری معرفی کردم روش ویندوز سی ای بود و لینوکس هم سورسش بود و قیمت زیر 100 درمیاد
سخت اافزاری مثل raspberry pi حدودی 200 هست و لینوکس ساپورت میکنه
یا mk802 ایده ال اندوید و لینوکس هست اونم حدودی 180 هست و بگیرین برید تا بالا
خوب ما وقتی سیستم عامل رو دقیقا مشخص کردیم میتونیم سخت افزاری کار کنیم که روی اون خوب کار شده و ÷یشرفت چندین برابر هست

nima_elc
10-08-2012, 02:30
فکر کنم سیستم عامل اندروید بهتر باشه...تو بیشتر کلیپ های خارجی میبینید بردهایی را با نرم افزار های ساده به سیستم عامل اندروید متصل کردن و استفاده میکنند
من کلیپ هایی راجب rgb و کنترل موتور و ... دیدم که با استفاد از سیستم عامل اندروید بوده
و واقعا محیط ساده و جذابی هم داره و طبق گفته ها برنامه نویسی ساده و بازی داره و برای همین همه نوع نرم افزاری براش نوشته شده

Pioneer
10-08-2012, 06:33
اندروید

User
10-08-2012, 12:01
دقیقا مشکل ما همین سخت افزار هست که داریم اول سیستم عامل رو انتخاب میکنیم

بذارید واضح تر توضیح بدم
من حدودا چندین ماه قبل از همون وقتی که همین Raspberry pi ارائه شد تا الان دارم این سخت افزار ها رو زیر میکنم مشکل اصلی همه ما بی پولی هست اگر هم بی پولی نگم میخوایم یه چیزی کار کنیم فردا روزی بشه روی کار یا پروژه ای پیاده کرد و قیمت خیلی بالا درنیاد

الان مینی 2440 رو بینید خیلی روش کار شده ولی به نظرم نسبت به امکاناتش گرونه
ما باید روی چیزهایی کار کنیم که عمده ای تولید میشه وقتی عمده ای تولید شد قیمت خیلی خیلی کم میشه

من توی پست های قبلی سخت افزاری معرفی کردم روش ویندوز سی ای بود و لینوکس هم سورسش بود و قیمت زیر 100 درمیاد
سخت اافزاری مثل raspberry pi حدودی 200 هست و لینوکس ساپورت میکنه
یا mk802 ایده ال اندوید و لینوکس هست اونم حدودی 180 هست و بگیرین برید تا بالا
خوب ما وقتی سیستم عامل رو دقیقا مشخص کردیم میتونیم سخت افزاری کار کنیم که روی اون خوب کار شده و ÷یشرفت چندین برابر هست

حرف شما درست در این زمان قیمت کلی خیلی مهمه منم کاملا موافقم ولی
اگه پروسس و رم بالا باشه بقیه چیزا رد میشه که به طبع قیمت میره بالا !!!
مثال واضح تر گوشیم با ٌWindows 6.5 وارد بازار شد من بعد از 7 ماه به اندروید 2.2 بردمش بعدش 2.3 بعد ویندوز 95 و 98 و لینوکس روش تست کرد (فقط تست نیم ساعته)
در حال حاظر هم اندروید 4.0.4 روش خیلی خوبم کار می کنه موقع ای هم که ویندوز روش ریختم تونستم هارد و موس هم بهش وصل بکنم
خروجی تصویر هم ازش گرفته بودن (البته خوروجی تصویر من تست نکردم )
نتیجه بسته به سخت افزار میشه یک سیستم عامل رو پورت کرد !!!
بعد اگه شما به کرنل دست رسی داشته باشی می تونی هر کاری که دوست داشته باشی رو انجام بدید مثلا اندروید بریزید بعد انجین ویندوز رو هم روش سوار کنید ( در حال حاظر یکم رو این مورد داره کار میشه )
اگه اندروید 4 جواب بده 100% ویندوز رو هم جواب میده فقط باید سازگارش کرد .

الان برای چی raspberry pi حدود 200 در میاد ؟ مگه حدودا در 2 مدل 25$ و 35$ ارائه نشده البته من بورد های خیلی بهتری نسبت به این دیدم که سخت افزار بهتری دارن .

من موافقم که روی اندروید کار کنید راحت تره امکان پیشرفت هم توش وجود داره البته ویندوز 8 یه چیز دیگس !!!!!
اگه وارد اندروید بشید نیازی نیست همه برن رو برنامه نویسی اندروید کار کنن یه بخش می تونید بزنید که روی برنامه نویسی اون کار کنن و App های خاص درست کنن (البته اگه کسی پیدا بشه :))
اگه تایید شد :
سرم که خلوت بشه من تو بخش کمک می کنم حتی اگه برسم چند تا برنامه اختصاصی هم برای انجمن درست میکنم که کار بردی باشه (فقط سرم خلوت بشه چون خودمم چند تا کار می خواستم بکنم که مجبور شدم به تعویق بندازمشون)

modj.ir
10-08-2012, 12:08
مهندس جان ما هر قدر هم با ویندوز بودیم، از بعد از وینفون دیگه من پشتیبانی از Ce رو ندیدم. ویندوز موبایل 6.5 و ce با هم بودن و الان دیگه منسوخ شدن تا جایی که می دونم.
در مورد اون up to 800MHz و اینها هم ، فرکانس اصلی مهمتره نه اینکه تا کجا می تونه بره.
اونی که یاد بگیره برای یکی از این سیستم عامل ها برنامه بنویسه برای بقیه اش هم می تونه.اونی که به زور می خواد 4 خط توو یکی از این سیستم عامل ها نوشتن رو به زور یاد بگیره کپی پیست کنه، نیاد بازار رو خراب کنه بهتره ! همه که قرار نیست پروفسور باشن !
در مورد قیمت ها هم، اینها سیستم هایی برای جازیگزین کردن مثلا یک برد avr که داره پایه 0 و 1 می کنه نیستن که بگیم قیمتش مهمه ! بردهایی هستن با امکاناتی که جاهایی استفاده میشن که قیمت پروزه اونقدر زیاد هست که باید کم و زیاد بودن قیمت اینها رو با پروزه هایی که مثلا با Avr بسته میشه و قیمت چند هزار تومنی avr تووش به چشم نمیاد مقایسه کرد.
اون برد ce خور زیر 100 تومنی اگه واقعا زیر 100 تومن تموم شه، برای هابی کاری بد نیست.البته کمی بالاتر از هابی کاری ، پروژه های نیمه حرفه ای.

kavir
10-08-2012, 14:33
منظور من مثل اینکه درست نگفتم
من اون شبیه ساز ویندوز که دیدم روی اندروید بالا میاد خواستم دوستان تست کامل کنند تا ببینیم واقعا سیستم عامل هست یا فقط شبیه سازه اینکه بشه روش ویندوز 95 راحت کار کرد واقعا مهمه و نمیشه چشم پوشی کرد و wince رو فقط برای اینترفیس ها نیاز داشتم که خوشبختانه درایور های مبدل های یو اس بی به سریال اومده و سرعت اونا هم بالا هست و کار رو راه میندازه

برای سخت افزار raspberry pi که دوستمون فرمودن در اصل 35 دلاریش بدرد میخوره و توی چین حدودی 450 یوان من دیدم که چیزی معادل 72 دلار میشه

من بقیه دوستان رو نمیدونم ولی روی اندوید 4 خیلی سرچ زدم و خوشم اومده و دیشب هم روی mk802 تحقیق میکردم ببینم لوازم جانبی چیا لازم داره

که خوشبختانه این کابل رابط VGA با یک کابل ساده تر میشه عوض کرد ولی هنوز محدودیت کی برد و پورت یو اس بی داریم فعلا 5 تایی میارم برای شروع تا روش کار کنیم

User
10-08-2012, 14:54
ویندوز XP من تست کردم و گفتمم که موس و External HDD کار میکنه فقط چون لگ داشت چیزی روش نصب نکردم :wink:
الان به نظر خودتون Hackberry A10 Dev Board بهتر نیست ؟
خیلی کامل تر از mk802 پورت شبکه خروجی VGA , ..

Pioneer
10-08-2012, 15:12
چیپ a10 که روی ام کا و رسپ بری و هک بری که یوزر فرمودند توانایی دیکد ویدئوی 4k رو در 30 فریم بر ثانیه داره که 1080p رو در 120 فریم بر ثانیه دیکد میکنه!
برد ام کا توانایی اتصال وایر لس به ماوس و کی برد واریر لس رو داره همونطور که داخلش دیده باشید ماژول وایر لس داره ولی رسپ بری این ماژول وایر لس رو انبرد ندارد
اینم ببینید بد نیست:
HardKernel ODroid-X Development Board Unboxing and First Boot to Android | CNXSoft – Embedded Software Development (You can see links before reply)

ادم هرچی بیشتر دنبال این بردها میره و میگرده بیشتر مشتاق میشه! مثلا یکی از این ام کا ها رو اضافه بخری بذاری داخل مانیتور ال سی دی و یا ...

Pioneer
10-08-2012, 15:39
اقای زارعی اینطور که من میبینم باید از همشون بیارید! از هک و رسپ و ام کا! :mrgreen:

pooriya
10-08-2012, 16:03
سلام
اقای زارعی اپن سورس بودن خیلی خوبه و کار های بیشتری می شه روی برد انجام داد.همچنین اتصال تجهیزات جانبی به برد مورد نظر هم از لحاظ نوع و تعداد هم باعث حر فهای بودن کار می شه ولی حداقا باید یک سری پیش فرض روی برد موجود باشه و ایطور نباشه که همه چی به صورت اکسترنال متصل بشه

سیستم عامل ،هم اندروئید خوبه و هم ویندوز(البته هسته اندروئید هم لینوکس هست)

این بردی که دوستمون معرفی کردن ،جالب به نظر می رسه:
HardKernel ODroid-X Development Board Unboxing and First Boot to Android | CNXSoft – Embedded Software Development (You can see links before reply)

kavir
10-08-2012, 17:30
سلام
دوستان بردهای متنوعی تا الان تولید شده ولی تا توی چین نباشه برای ما ایرانی ها نمی صرفه بیاریم
از علی بابا سرچ بزنید یه امیدی باشه لااقل

sadmonew
10-08-2012, 19:50
سلام
لطفا اين فايل PDF رو دانلود كنيد و بگيد نظرتون چيه؟
اين لينك رو هم ببينيد:
List of 39 Low Cost Linux Friendly Boards and Products | CNXSoft – Embedded Software Development (You can see links before reply)

sigma-mx
10-08-2012, 20:04
سلام بر دوستان
تاپیک رو از اول امروز خوندم .. اتفاقا بحث جالبیه .. نیاز هست که بالاخره یه برد با سیستم عامل برای طراحی های سطح بالا داشته باشیم که هم نیازهای ما رو برطرف کنه و هم تا حد ممکن ارزون باشه و البته بشه بطور مستمر از اون برد خرید ( پشتیبانی و تولیدش قطع نشه )

من هم یه سرچی زدم دیدم مثل اینکه با توجه به رایگان بودن و شهرت آندروید ، بیشتر برد ها این روشون هست .. و ویندوز کمتر و در حال انقراضه !!!

همچنین در اکثر برد هایی که آندروید نصب میشه ، لینوکس هم نصب میشه ( به جهت اینکه آندروید از تغییر در کرنل لینوکس بوجود اومده ) ولی معمولا مثل اینکه تولید کننده رغبتی نداره رو wince وقت بزاره !!! و ما هم که همیشه دست به دامن ویندوزیم ...! لعنت بر بیل گیتس !!

بیشتر برد هایی که دیدم سری کورتکس A5-A8... بودن که برای آندروید و لینوکس گفته شده پورت شدن و در یکی دو جا هم گفته شد "در حال پورت کردن ویندوز CE " !!

مشکل خروجی تصویر تقریبا تو همه بردها وجود داره . چون طبیعیه که CPU ها تصویر دیجیتال تولید میکنند و آرم های پیشرفته هم واحد HDMI داخشون دارند . بنابراین این نباید جزو معیار های اصلی انتخاب باشه . اینو هم یه فکری میکنیم . آخرش با یه مبدل حل میشه . چینیا از این مبدلها زیاد دارند . به اونجاش هم میرسیم ...

در مورد برد هایی که دوستان معرفی کردن و آقای زارعی هم من نظرم اینه که اگه قراره انتخابتون MK802 باشه ، خب چه کاریه ! اگه Hackberry رو انتخاب کنید که همه چیزش بالاتره و پورت سریال و اترنت و .... هم داره تازه قیمتش هم ارزونتره ! ( البته الان زده که تموم شده ) ... قیمت بالاتر MK802 بخاطر کوچکیش هست . ما که برای ما اندازه مهم نیست .. در اولویت های بعد تره اندازه ...
در مورد Raspberry Pi هم بنظرم زیاد برای ما مناسب نیست . هم قیمتش بالا در میاد ( چون اروپاییه ) و هم برد های معادلش زیاد هست که همون کار رو انجام میده ....
در مورد ویندوز هم هر چیزی که دیدم با آرم 11 بود و 720 MHz !! خب اینم بد نیست .. ما که نمیخواهیم روش Call Of Duty نصب کنیم !!! قراره یه برنامه روش اجرا کنیم دیگه ... من فکر میکنم همین آرم 11 برای کار ما کافیه . قیمتش هم فکر کنم خیلی پایین تر دربیاد . بردی هم که دیدم اسمش Arm 11 MID-007 هست .شما هم یه نگاهی بکنید ...

در آخر در مورد برنامه نویسی هم اینو بگم که نگران سیستم عامل نباشید .. کسی که بتونه تو ویندوز برنامه بنویسه تو بقیه هم تومدت کوتاهی یاد میگیره . نکته اینجاست که الان اگه 10 تا سیستم عامل و پلت فرم داشته باشیم معمولا یا زبانهای خانواده C هستند یا جاوا ... زبانهایی مثل جاوا هم که مستقل از پلت فرم هستند . یعنی همه جا با همون دستورات نوشته میشوند ..

یا حق

sadmonew
11-08-2012, 00:15
سلام دوستان
نظرم كم كم داره نسبت به آندرويد(و سيستم عامل هايي از اين قبيل) مساعد ميشه. دوستان صحبت هايي كردن و دلايلي آوردن، كه شخص رو مجاب ميكنه كه اين سيستم ها نسبت به ويندوز كارايي و آينده بهتري دارند.

sigma-mx
11-08-2012, 00:18
این تبلت چینی رو نگاه کنید
7" Android 2.2/CE 6.0 Tablet PC, Flash 10.1-Capacitive Touch Screen | Tablepcstore.com (You can see links before reply)
روش کرتکس A8 تگزاس اینسترومنت هست . نوشته هم wince6.0 نصب میشه و هم android ..

اینم فکر کنم بوردش هست :
302 Found (You can see links before reply)

که یه نمونه دیگه از mid007 هست ..

sigma-mx
11-08-2012, 00:25
سلام دوستان
نظرم كم كم داره نسبت به آندرويد(و سيستم عامل هايي از اين قبيل) داره مساعد ميشه. دوستان صحبت هايي كردن و دلايلي آوردن، كه شخص رو مجاب ميكنه كه اين سيستم ها نسبت به ويندوز كارايي و آينده بهتري دارند.
سلام صادق جان
شک نکن که آینده مال آندروید هست .. سیستم عاملی که تو 3 سال لینوکس و ویندوز و پالم و ios رو کنار بزنه ، معلومه خیلی کارش درسته !

یک ذره امروز رفتم دنبال تحقیق در مورد آندروید و نوشتن برنامه ... چون هیچ پیش زمینه ای ازش نداشتم . خود گوگل یک SDK رایگان برای آندروید گذاشته برای تمام پلت فرم ها که همه نرم افزار نویس ها از همین استفاده میکنند . محیط برنامه نویسی هم اکلیپس هست . پلاگین مخصوص داره و زبان هم جاوا هست . اینطوری که من فهمیدم خیلی دسترسی به سخت افزار داره و بجهت همینه که خیلی برد الکترونیکی باهاش سازگار شدن ..
با اینکه گوشی اندرویدی ندارم ولی میخوام اینا رو دانلود کنم و شروع کنم یه چیزایی یاد بگیرم یقینا به دردم میخوره .. خود بسته های sdk هم امولاتور گوشی آندروید داره . پس مشکلی با اجراش هم ندارم ....

kavir
11-08-2012, 00:57
دوستان برای اینکه سردر گمی پیش نیاد و تاپیک منحرف نشه:
1. فعلا اصلا دورو بر تبلت نرید دیروز می پرسیدم بی خیالش شدم و حشتناک گرون هست مثلا یک تبلت 100 دلاری 350 تا 380 در میاد
مگر اینکه قاب و دم تشکیلاتش بهم بریزیم اصلا شکل تبلت نداشته باشه

2. سخت افزار و سیستم عامل تائید شده فعلا MK802 و اندروید شد بد نیست اندروید هم تجربه کنیم

3. فعلا 5 تا نمونه سفارش خواهیم داد دوستانی که میخوان در جریان باشن یک وقفه دو ماه در واردات هم ما داریم به دلیل اینکه وارد کننده اصلی ما داره دفتر مالزی راه میندازه و خبر خوشی هست برای ما و شما!

4. یکم در مورد mK802 زوم بشیم البته نظرتون درادمه بدین یک بخش اندرویدی جدا در انجمن ایجاد کنیم؟
در کل انجمن و زیر شا خه هایی که نیاز هست بنویسید

5. منتظر تست نهایی دوستان در مورد شبیه ساز هم هستیم آخرش چی شد قابل قبول هست یا نیست؟

sigma-mx
11-08-2012, 01:04
مهندس اون برد wince زیر 100 تومن که گفته بودی نتیجش چی شد ؟ همین برد تبلت بود ؟

kavir
11-08-2012, 01:10
مهندس اون برد wince زیر 100 تومن که گفته بودی نتیجش چی شد ؟ همین برد تبلت بود ؟
اون که لاو من هست نه اون تبلت نیست عکسش چند تا پست قبلی گذاشتم
فعلا دست نگه داشتم تا دفتر مالزی دوستم راه بیفته دو ماه دیگه میارمش با همین دلار حدودی زیر 100 میشه برای فروش اورد اونم خواهیم اورد ولی فعلا نه

تبلت رو من تا حالا نیوردم با دوستم که جنس ها وارد میکنه صحبت کردم گفت اصلا اسمش نیار راهش فقط اینه به همون فروشنده چینی بگی اوراق کنه به صورت برد بده توی یه بار جدا السیدی هاش بیاریم که درد سر هست خیلی و فعلا منتفی هست تا سر صبر ببینم این اندروید به دل می شینه یا نه

sigma-mx
11-08-2012, 01:24
ممنون بابت جواب ..... مهندس نمیدونم شاید منظور اون پست منو نگرفته باشی .. منظورم وارد کردن تبلت نبودا ... یه برد پیدا کرده بودم که فکر کنم mainهمین بود بدون lcd منظورم اون بود با cpu تگزاس ...

Pioneer
11-08-2012, 01:28
در مورد اندروید مطمئن باشید! sdk اندروید رو هم از اینجا (You can see links before reply) دانلود کنید - ام کا هم عالیه برای شروع! اقای زارعی سهم ما رو محفوظ نگه دار!:mrgreen:
امروز ویندوز 8 رو دانلود کردم و حداقل سی پی یو که نیاز داره 1 گیگ هست ! داشتم فکر میکردم اگه رو ام کا بشه نصبش کرد عالی میشه! نمیدونم میشه یا نه!

kavir
11-08-2012, 01:36
ممنون بابت جواب ..... مهندس نمیدونم شاید منظور اون پست منو نگرفته باشی .. منظورم وارد کردن تبلت نبودا ... یه برد پیدا کرده بودم که فکر کنم mainهمین بود بدون lcd منظورم اون بود با cpu تگزاس ...
لینک دوم بود من ندیدم
Minimum Order Quantity: 100 Set/Sets
US $ 20 - 100 / Set
اینو دقت کنید وقتی به طرف میگی 10 تا خیلی با انصاف باشه 120 ا همون 100 دلار هم بزنه نمی صرفه باز

sigma-mx
11-08-2012, 01:51
درسته ! در کل باید دنبال یه چیز 10 - 20 دلار باشیم که اومد اینطرف بشه 90-100 تومن !! این میرسونه چقدر پول ما ارزش داره :0013:

kavir
11-08-2012, 01:56
درسته ! در کل باید دنبال یه چیز 10 - 20 دلار باشیم که اومد اینطرف بشه 90-100 تومن !! این میرسونه چقدر پول ما ارزش داره :0013:
یا 1000 عدد بخریم بشه 30 دلار:mrgreen:

Pioneer
11-08-2012, 02:03
دوستانی که ویندوز xp رو گوشیشون نصب کردند امکان نصب ویندوز 8 هم هست؟! چون این ویندوز خیلی سریع و سبکه!

mjd
11-08-2012, 02:51
سلام ، rasberry pi محبوبیت زیادی داره و بعد از مدتی حتما توی اینترنت مطلب در موردش زیاد مطرح میشه، و شخصا به خاطر پورت شدن لینوکس نسبت به MK802 ترجیح می دم. فقط در تعجبم بردی که قیمتش 25 تا 35 دلار هست چطوری داخل ایران باید در بیاد 200 هزار تومن؟!

kavir
11-08-2012, 03:20
سلام ، rasberry pi محبوبیت زیادی داره و بعد از مدتی حتما توی اینترنت مطلب در موردش زیاد مطرح میشه، و شخصا به خاطر پورت شدن لینوکس نسبت به MK802 ترجیح می دم. فقط در تعجبم بردی که قیمتش 25 تا 35 دلار هست چطوری داخل ایران باید در بیاد 200 هزار تومن؟!
خوب mk802 هم بیشتر تحقیق کنید اونم روش پورت شده و سرعتش خیلی بالاتره raspberry هست
چرا گرون تر خیلی ساده هست . چون تولیدش کم و خیلی خیلی جدید هست و توی دنیا حالا حساب کن ما ایرانی ها که اصلا توی سایت فروشگاهیشون راهمون نمیدن و میگن تحریم هستی میخوایم چه برسه کل دنیا . زمان تحویلش زیاده و ما مجبور هستیم از چیزی که توی چین رسیده بخریم و این چینی ها با دو برابر قیمت به ما میدن خوب وقتی خریدش 72 دلار باشه تا 200 برای مشتری درکم درمیاد
باید امید داشت توی چین بیشتر بیارن قیمتش بیاد پایین

Pioneer
11-08-2012, 04:06
just mk802!

mjd
11-08-2012, 13:00
خوب mk802 هم بیشتر تحقیق کنید اونم روش پورت شده و سرعتش خیلی بالاتره raspberry هست
چرا گرون تر خیلی ساده هست . چون تولیدش کم و خیلی خیلی جدید هست و توی دنیا حالا حساب کن ما ایرانی ها که اصلا توی سایت فروشگاهیشون راهمون نمیدن و میگن تحریم هستی میخوایم چه برسه کل دنیا . زمان تحویلش زیاده و ما مجبور هستیم از چیزی که توی چین رسیده بخریم و این چینی ها با دو برابر قیمت به ما میدن خوب وقتی خریدش 72 دلار باشه تا 200 برای مشتری درکم درمیاد
باید امید داشت توی چین بیشتر بیارن قیمتش بیاد پایین

اگر اینطوری که شما میگید باشه،سرعت بالاتر و لینوکس هم بشه نصب کرد موافقم با mk802 ... فقط یه نکته ، چرا مستقیما آنلاین این بردها رو سفارش نمی دید و از واسطه می خرید؟ یعنی مثلا آنلاین سفارش داده بشه به آدرس دبی یا ترکیه ، یا همین کشورهای مالزی و اندوزی یا حتی کشورهای اروپایی... بعد از طریق یک واسطه ،آشنا یا مسافر وارد ایران بشه...اینطوری ارزون تر در نمیاد؟ حالا اگه طول کشید هم باز اگه ارزون تر دربیاد هم به نفع فروشنده هست که فروش بالاتر میره و هم نفع خریدار...

kavir
11-08-2012, 14:06
اگر اینطوری که شما میگید باشه،سرعت بالاتر و لینوکس هم بشه نصب کرد موافقم با mk802 ... فقط یه نکته ، چرا مستقیما آنلاین این بردها رو سفارش نمی دید و از واسطه می خرید؟ یعنی مثلا آنلاین سفارش داده بشه به آدرس دبی یا ترکیه ، یا همین کشورهای مالزی و اندوزی یا حتی کشورهای اروپایی... بعد از طریق یک واسطه ،آشنا یا مسافر وارد ایران بشه...اینطوری ارزون تر در نمیاد؟ حالا اگه طول کشید هم باز اگه ارزون تر دربیاد هم به نفع فروشنده هست که فروش بالاتر میره و هم نفع خریدار...
این روش ها شدنی نیست . مثلا فرض بگیرین مستقیم مسقیم پول بریزین پای حساب طرف
اول اینکه خیلی درد سر داره واریز کردن مستقیم دوم هزنیه کانورت پول توی مبلغ کم زیاد هست برای شما سوم چینی نامرد در بیاد پولت رو بالا می کشه می شه تموم حالا شانس بیاری دزد در نیاد بفرسته با دی اچ ال این شرکت چون اکانت نداریم چندین و چند برابر درمیاد دوستان ما چون ماهانه سفارشات بسیاری دارن دی اچ ال اکانت vip میده که قیمتش خیلی ارزون تره

و بعد هم کشورهای اروپایی دورش خط بکشین بفهمن ایرانی هستی تموم
اصلا یه سرچی بزنید ببینید هیچ راهی میتونید پیدا کنید پول رو به حساب طرف بریزید!!!!

sigma-mx
11-08-2012, 14:14
raspberry رو که اصلا بهمین خاطر من میگم بیخیال !! اینو بدترین جای ممکن تولید میکنه ... انگلیس !!

mjd
11-08-2012, 15:20
این روش ها شدنی نیست . مثلا فرض بگیرین مستقیم مسقیم پول بریزین پای حساب طرف
اول اینکه خیلی درد سر داره واریز کردن مستقیم دوم هزنیه کانورت پول توی مبلغ کم زیاد هست برای شما سوم چینی نامرد در بیاد پولت رو بالا می کشه می شه تموم حالا شانس بیاری دزد در نیاد بفرسته با دی اچ ال این شرکت چون اکانت نداریم چندین و چند برابر درمیاد دوستان ما چون ماهانه سفارشات بسیاری دارن دی اچ ال اکانت vip میده که قیمتش خیلی ارزون تره

و بعد هم کشورهای اروپایی دورش خط بکشین بفهمن ایرانی هستی تموم
اصلا یه سرچی بزنید ببینید هیچ راهی میتونید پیدا کنید پول رو به حساب طرف بریزید!!!!

من سرچ کردم برای raspberry pi، این سایته به نظر میاد معتبر باشه، اون بالا سمت راست هم کشورهای مختلف زده...حالا همین بحثی که نفهمن ایرانی هستی و روش ارسال سفارش و سایر داستان ها ...دیگه خدا می دونه: You can see links before reply

kavir
11-08-2012, 15:26
من سرچ کردم برای raspberry pi، این سایته به نظر میاد معتبر باشه، اون بالا سمت راست هم کشورهای مختلف زده...حالا همین بحثی که نفهمن ایرانی هستی و روش ارسال سفارش و سایر داستان ها ...دیگه خدا می دونه: You can see links before reply
اون پائینیش اینو ندیدین:mrgreen:

You can see links before reply (You can see links before reply) element14 Technical Page (120.73KB) EN (You can see links before reply)

به نظرم روی مبحث خود mk802 ادامه بدین دوستان اگر وقت میکنید فیلم ها سورس ها و مواردی که پورت کردن بذارید بعدش توی یک تاپیک جدا جمع میکنیم

mjd
11-08-2012, 18:56
اون پائینیش اینو ندیدین:mrgreen:

You can see links before reply (You can see links before reply) element14 Technical Page (120.73KB) EN (You can see links before reply)

به نظرم روی مبحث خود mk802 ادامه بدین دوستان اگر وقت میکنید فیلم ها سورس ها و مواردی که پورت کردن بذارید بعدش توی یک تاپیک جدا جمع میکنیم

حرف شما درست...من خیلی از کار واردات سر در نمیارم، اصراری هم ندارم که حتما raspberry pi وارد بشه... فقط نظرم اینه ،شما که تقریبا معروف ترین سایت وارد کننده قطعات در اینترنت هستید و خیلی ها از شهرهای مختلف قطعه ازتون سفارش میدن، منطقی هست که دفترهای مختلف توی سایر کشورها داشته باشید که به خاطر تحریم و این صحبت ها مردم داخل کشور مجبور نباشن از یک سری قطعات و بردها الکترونیکی محروم بشن یا با قیمت چند برابر دستشون برسه.دولت هم یه جورایی باید حمایت کنه از شما که این مشکلات پیش نیاد. اگه شما مثلا یک دفتر در دبی یا مالزی یا... یا حتی دفتر هم نه یک آشنا توی این کشورها داشته باشید فکر کنم کار واردات براتون خیلی آسون تر انجام بشه تا از طریق پست dhl و...

sadmonew
11-08-2012, 19:20
سلام
اين لينك مربوط به نحوه اجرا كردن "ubuntu" روي MK802:
How to run Ubuntu Linux on the MK802 $74 PC-on-a-stick - Liliputing (You can see links before reply)

لينك مربوط به نحوه اجرا كردن "Puppy linux" رو MK802:
Puppy Linux on the MK802 $74 mini PC - Liliputing (You can see links before reply)

اين سايت هم در مورد "Puppy linux" توضيح داده:
Puppy Linux Community Home - Getting Started (You can see links before reply)

sigma-mx
11-08-2012, 20:11
اینم ایمیج های خانواده اوبونتو برای mk802

Lubuntu 12.04 v4 A very lightweight version of Ubuntu using LXDE, recommended

1GB 1080p (You can see links before reply) - 307.3MB 8745ae9f3b64ae7c584f461af272a1e5
1GB 720p (You can see links before reply) - 307.3MB 3817c63736135bc24d395f3e81ac96f4
512MB 1080p (You can see links before reply) - 307.3MB 5eb772216410f5c39d3d604c86e7bb63
512MB 720p (You can see links before reply) - 307.3MB e95fec74a314eb77147db58091589b2e

Xubuntu 12.04 v1 (You can see links before reply) A lightweight version of Ubuntu using XFCE, recommended
Ubuntu 12.04 v1 (You can see links before reply) The standard Ubuntu release using Gnome
Kubuntu 12.04 Delayed until next release Ubuntu using KDE as the desktop environment

sadmonew
11-08-2012, 20:20
سلام سعيد جان
مهندس تو اين لينكي كه گذاشتي در مورد نصب ويندوز رو اين برد هم توضيح داده!!!!!!!!
من مجذوب اندازه كوچيكش شدم. واقعا اين فسقلي چه كاراي ميكنه.

تو اين لينك هم نحوه تنظيم كردن و راه اندازيش تو رزولوشين 1080p توضيح داده:
How to enable 1080p output for the MK802 Mini PC (Ubuntu) - Liliputing (You can see links before reply)

sigma-mx
11-08-2012, 20:49
آره منم دیدم . ولی باورم نشده هنوز aa). میگه ایمیج هر چی رو خواستید : ویندوز - مک - لینوکس ... با برنامه بریزید رو میکرو sd بعد سیستم رو بوت کنید ...!!!! یعنی مثلا ویندوز این allwinner a10 رو میشناسه ؟! یعنی این تو لیست سی پی یو های ساپورت شده توسط ویندوز هست ؟؟؟!!!

در ضمن من هر چی دارم میگردم چیز های بیشتر و متنوعتری دارم پیدا میکنم !!! همین mk802 کلی مدل داره ... مثلا Z802 یا MK802 II .. همین چند ماه پیش بود که تازه این Raspberry اومده بود .. الان ببینید چقدر چیزای متنوع تولید شده ! دیگه کم کم داره تو تمام وسایل : TV - Modem - Game- Router و .... از اندروید استفاده میشه !!! باید بگم گوگل کارشو خوب و درست انجام داده !! :wink:

sigma-mx
11-08-2012, 21:10
با این عکس هم خیلی حال کردم ...:o

sigma-mx
11-08-2012, 23:06
مقایسه 39 سخت افزار ارزان و سیستم عاملهای قابل نصب روی آنها .... حتما ببینید..

گفته شده سرعت Allwinner A10 @ 1.2GHz حدودا 8 بار سریعتر از Arm 11@ 700MHz هست !!!

sadmonew
11-08-2012, 23:16
سلام
بله مهندس اين فايلرو قبلا تو پست 54 براي دانلود گذاشتم، اما مثل اينكه دوستان خيلي به اون توجه نكردن!!!؟؟؟

sigma-mx
11-08-2012, 23:19
بجز اون پست بقیه رو دیده بودم ..!! :0013: ببخشید

...

چرا اتفاقا دیده بودم . pdf رو دانلود نکرده بودم ..

Pioneer
11-08-2012, 23:30
دوستان تو یو تیوب ببینید! خیلی باحاله! با کروم میره اینترنت و ویدئو و گیم و ... تو مونیتور 22 اینچ خیلی هم سریع هست! قبلا هم که گفتم a10 توانایی دیکد ویدئو با رزولوشن 4 k رو داره!
حتما تو یوتیوب ببینید!(برای تاکید دو بار نوشتم)

sigma-mx
11-08-2012, 23:53
دوستان الان 2-3 جا خوندم برای usb میشه از هاب بدون مشکل استفاده کرد . پس مشکلی برای موس - کیبرد - بلوتوث - شبکه - حتی صدا نیست .

sadmonew
11-08-2012, 23:59
ديگه برم خودمو واسه خريد mk802 آماده كنم.

sadmonew
12-08-2012, 03:42
سلام دوستان، شبتون بخير باشه
اينم سه تا عكس از ساختار داخلي mk802:

Pioneer
14-08-2012, 18:45
Rikomagic MK802 II to sport 3 USB ports, full-sized HDMI

kavir
14-08-2012, 20:52
سلام به همگی
خبر خوش اینکه امروز جنس هار و خریداری کردیم و اوردنش قطعی شد فقط دست به دعا بشین برادران گمرک بار ما قبض انبار نکنند وگرنه دوماه باید خماریش بکشیم!
فعلا چند تا نمونه گرفتم
کابل مبدل براش نگرفتم ارزون ترین کابلش اونور 30-40 در می یومد میدیم یک مونیتور السیدی 200 میخریم !
و مورد بعدی هم من میخوام برم هم اندروید و هم ubuntu کار کنم
مخصوصا مورد دومی که خیلی میشه روش حساب کرد
انجمنهای فارسی اوبونتو - فهرست (You can see links before reply)
اینجا یه سر بزنید من خودم شدیدا به سی شارپ علاقه دارم ولی وقت نشده هنوز کار کنم
مثل اینکه برنامه های دات نت توی لینوکس میشه اجرا کرد و یه امید جدیدی برای من شد!

modj.ir
14-08-2012, 23:07
مهندس جان من فعلا هی زیرم می لرزه :d !!!! اگه زنده موندم با این زلزله ها حتما یکیش رو من می خوام. برام کنار بزار. برا راه اندازیشم هم همه چیز محیاست. می فرستم یا اینجا میزارم

Pioneer
15-08-2012, 03:00
واقعا ما در حال لرزشیم-720 پس لرزه!-آقای modj.ir لطفا ته صف!:mrgreen:

sadmonew
15-08-2012, 14:49
سلام به همگی
خبر خوش اینکه امروز جنس هار و خریداری کردیم و اوردنش قطعی شد فقط دست به دعا بشین برادران گمرک بار ما قبض انبار نکنند وگرنه دوماه باید خماریش بکشیم!
فعلا چند تا نمونه گرفتم
کابل مبدل براش نگرفتم ارزون ترین کابلش اونور 30-40 در می یومد میدیم یک مونیتور السیدی 200 میخریم !
و مورد بعدی هم من میخوام برم هم اندروید و هم ubuntu کار کنم
مخصوصا مورد دومی که خیلی میشه روش حساب کرد
انجمنهای فارسی اوبونتو - فهرست (You can see links before reply)
اینجا یه سر بزنید من خودم شدیدا به سی شارپ علاقه دارم ولی وقت نشده هنوز کار کنم
مثل اینکه برنامه های دات نت توی لینوکس میشه اجرا کرد و یه امید جدیدی برای من شد!
سلام مهندس
خوشحالمون كردين.
قيمتش هم همون هست كه تو پست اول گفتين؟

kavir
15-08-2012, 15:01
سلام مهندس
خوشحالمون كردين.
قيمتش هم همون هست كه تو پست اول گفتين؟
سلام
تقریبا همین حدود هست ولی بچه هایی که توی این تاپیک هستن از قیمت فروشگاه پایین تر براشون میزنم
فقط یک نکته ای که یادم اومد این فروشگا ه ما هنوز تخفیفش سر در نیوردم یعنی یک شاخه رو در نظر میگیره که کد تخفیف بهش بدی یا چند تایوزر خاص:mrgreen:
یادتون باشه ثبت سفارش کردین هزینه رو واریز نکنید توی پیامش نام کاربری تون توی انجمن بنویسید

Pioneer
15-08-2012, 19:18
اینطور که اقای زارعی میگه انگار همین امروز و فردا میرسه!! دوستان پولاشون رو خرج نکنن جمع کنن!

kavir
15-08-2012, 23:00
اینطور که اقای زارعی میگه انگار همین امروز و فردا میرسه!! دوستان پولاشون رو خرج نکنن جمع کنن!
سلام
از وقتی خریداری بشه دو هفته ای طول میکشه
دوستان اگر وقتتون آزاد هست تمامی اطلاعاتی که نیاز هست برای این برد تیو این تاپیک بذارید تا جمع کنیم و منم دانلود کنم توی دی وی دی بزنم برای همه فرستم:wink:

sigma-mx
15-08-2012, 23:47
سلام مهندس زارعی
به سلامتی برد ها تون هم داره کم کم میرسه ..

من که حالا برام مقدور نیست برد بگیرم ولی یکی دو روزه دارم رو استارت آندروید کار میکنم . فعلا نرم افزارها و موارد مورد نیاز رو نصب کردم . با امولاتور یکی دو تا برنامه تست کردم . البته اون طوری که فکر میکردم مثل برنامه جاوای موبایل J2ME نیست و یکم سخت تره . ولی ارزشش رو داره یادگیریش . بالاخره مطمئنم به دردم میخوره . تو این انجمن هم بهتره کم کم یه تاپیک برای آندروید باز بشه . اینطوری شاید یسری از بچه های آندروید کار هم بیان و یه کمکی بکنند .
مورد جالب هم اینه که اگه رو این برد همون اوبونتو نصب بشه ، دیگه دست آدم خیلی باز میشه ! روش حتی برنامه ویندوز هم میشه اجرا کرد . چه دات نت و چه native . قدرت لینوکس رو نباید نادیده گرفت . من که به استفاده از لینوکس تو صنعت خیلی خیلی بیشتر از ویندوز اعتماد دارم . کافیه یه نفر 1 هفته با لینوکس کار کنه تا ببینه چقدر این سیستم عامل سبک و اصولی طراحی شده و گیر و هنگ نداره ....

یا حق

kavir
16-08-2012, 02:18
من به شخصه بین لینوکس و اندروید گزینه لینوکس رو انتخاب می کنم البته بسته به کار هر کسی داره
مثلا من برای خودم چون نرم افزارهای جانبی می بینم یا چیزایی که میخوام بنویسم برام لینوکس راحتره

ولی هنوز وقت کارکردنش نشده انشاءالله هر دوش تست میزنم ببینم چطوره

Pioneer
16-08-2012, 14:01
You can see links before reply s%2Flinux-newbie-8%2Finstalling-linux-on-mk802-948695%2F&v=1&libid=1345105515231&out=You can see links before reply abit.com%2Fmele-ubuntu-lucid.img.lzma&ref=You can see links before reply ct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26cd%3D8%2 6cad%3Drja%26sqi%3D2%26ved%3D0CG4QFjAH%26url%3Dhtt p%253A%252F%252FYou can see links before reply ns%252Flinux-newbie-8%252Finstalling-linux-on-mk802-948695%252F%26ei%3DQa4sUOFK4-XhBK2sgdAJ%26usg%3DAFQjCNHyJuCI93C9oygtJcdYHFaPUFQ NnA&title=Installing%20Linux%20on%20MK802&txt=You can see links before reply .lucid.img.lzma&jsonp=vglnk_jsonp_13451058013744
You can see links before reply s%2Flinux-newbie-8%2Finstalling-linux-on-mk802-948695%2F&v=1&libid=1345105515231&out=You can see links before reply A_Burning_a_bootable_SD_card&ref=You can see links before reply ct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26cd%3D8%2 6cad%3Drja%26sqi%3D2%26ved%3D0CG4QFjAH%26url%3Dhtt p%253A%252F%252FYou can see links before reply ns%252Flinux-newbie-8%252Finstalling-linux-on-mk802-948695%252F%26ei%3DQa4sUOFK4-XhBK2sgdAJ%26usg%3DAFQjCNHyJuCI93C9oygtJcdYHFaPUFQ NnA&title=Installing%20Linux%20on%20MK802&txt=You can see links before reply .otable_SD_card&jsonp=vglnk_jsonp_13451058564065
Installing Linux on MK802 (You can see links before reply)
a10 image (You can see links before reply)
a10 boot process (You can see links before reply)
Ubuntu 12.04 (and Lubuntu 12.04) images for the MK802 mini PC - Liliputing (You can see links before reply)
How to run Ubuntu Linux on the MK802 $74 PC-on-a-stick - Liliputing (You can see links before reply)
How to enable 1080p output for the MK802 Mini PC (Ubuntu) - Liliputing (You can see links before reply)

Pioneer
16-08-2012, 14:17
RoboSavvy Forum :: View topic - Raspberry Pi -PC by 25 and FXi Cotton Candy -Dual Core PC (You can see links before reply)
Installing OpenCV on the Raspberry Pi :: Eduardo Flores - Blog (eduardofv) (You can see links before reply)
Running OpenCV headlessly in Arch Linux - Fanjita's Rants (You can see links before reply)
Ubuntu portas till MK802 | Feber / PC (You can see links before reply)
اینم یک تصویر وسوسه کننده
Google Image Result for You can see links before reply (You can see links before reply)

sadmonew
16-08-2012, 16:25
من به شخصه بین لینوکس و اندروید گزینه لینوکس رو انتخاب می کنم البته بسته به کار هر کسی داره
مثلا من برای خودم چون نرم افزارهای جانبی می بینم یا چیزایی که میخوام بنویسم برام لینوکس راحتره

ولی هنوز وقت کارکردنش نشده انشاءالله هر دوش تست میزنم ببینم چطوره
سلام مهندس
بله لينوكس هم قديميه هم برنامه هايي براش نوشتن بيشتره و هم پشتيباني بهتري ازش ميشه،چه سخت افزاري(درايور) و چه نرم افزاري.
خودم حدودا يه سال با توزيع cent-os كار كردم. البته الان هم بعضي مواقع باهاش كار ميكنم.(براي كارهاي پردازشي و انجام محاسبات سنگين و نوشتن مقاله--واقعا در مقايسه با ويندوز شايد بگم اصلا هنگ نميكنه. )

Doloop
17-08-2012, 19:39
سلام
آقا من این MK802 رو هم با پردازنده 1GHz دیدم هم با پردازنده 1.5GHz
شکل ظاهریشون هم مثل اینکه با هم تفاوت ندارن
چطوری تشخیص میدید ؟
من این مورد رو دیدم با پردازنده 1GHz
با اون مشخصاتی که مهندس زارعی توی پست اول گذاشتن یکیه !!!ii998)

Support the latest HTML5, Flash10.3, etc.
HDMI output port, support Full HD 1080P/2160P.
USB2.0 Host high speed data interface and T-Flash card slot.
Support install applications & games, will bring you best entertainment.
Can connect wireless mouse, keyboard, etc.
Specifications:
Model
MK802
OS
Android 4.0
Main Chip
Allwinner A10 1GHz Cortex-A8
Memory
1GB
Storage
4GB
Graphical processor
2D/ 3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/ OpenVG1.1(AMD Z160) @ 27M Tri/sec
Network
Wireless 802.11b/g/n, WAPI?Ralink8188?
Expand Memory
Micro TF 2-32GB
IO/Ports
Micro 5pin USB/ USB2.0 data transfer/ OTG and host expand
Keyboard
Support virtual keyboard, support 2.4G wireless keyboard, fly mouse
Audio
AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI, M4A
Video
WMV/ASF/MP4/3GP/3G2M4V/AVI/MJPEG/RV10/DivX/VC-1/MPEG-2/MPEG-4/H.263/H.264/1280*720P HD 30 fps, 1080P/720*480 D1 30fps
Android APP
Youtube, Twitter, AngryBird, Office, Gmail, Browse, Skype, Youku, Tudou, QQ, etc
HDMI
1080P & 2160P
Power Input
5V 2A
Package Including
Mini box, Power adapter, HDMI cable(Micro to standard), USB cable, USB adapter(Mini USB to USB female port), Manual
Unit Size

اینم عکسش :

Doloop
17-08-2012, 19:51
یافتم :o

1.5GHz = 1GHz CPU + 500 MHz GPU

اینم یه عکس کامل از امکاناتش :wink: :

Doloop
17-08-2012, 20:11
در مورد این هم تحقیق کردین :
سخت افزاری زیاد فرقی نداره ولی گفتم شاید قیمتش بفرقه
فقط خروجی بیشتری داره
البته سفارش رو آقای زارعی فرستادن ولی برای دفعه های بعد به درد میخوره :wink:

Zero Devices Z902 - MINI ANDROID PC STICK
ZERO Devices launched the new model Z902 with 3 USB ports

اینم عکس :

sigma-mx
17-08-2012, 20:38
سلام .. قبلا اینو دیدم فقط چند دلار قیمتش گرونتره و ۱ دونه usb بیشتر داره . و اینکه پورت hdmi ش اندازه استاندارد هست . یعنی میشه مستقیم به پشت تلویزیون یا مونیتور بدون کابل اتصال داد ولی این mk802 پورت mini hdmi گویا داره که با کابل باید متصل کرد . در کل فرق زیادی نیست ...

kavir
17-08-2012, 22:50
سلام دوستان چه سریع پاسخ دادین
من این مورد رو خودم توی شک افتادم و به اون چینیه ایمیل زدم گفتم که فرق این دوتا چیه . من فکر کردم توی وایرلس هست ولی همونطوری که توی عکس ها هست اونم ساپورت میکنه این جدیدتره قیمتش روی 70 دلار هست و خیلی گرون تر هست
در کل هر جای اینترنت گشتم همون mk802 کار کردن منم همون اوکی کردم

Pioneer
18-08-2012, 00:06
ای بابا دوستان اینقدر مته رو خشخاش نذارید!

naatamam
18-08-2012, 11:41
سلام

حالا این mk802 کی آماده فروش میشه ؟

راستی آندروید آنرا میشه به 4.1 ارتقاع داد ؟

kavir
18-08-2012, 12:17
سلام

حالا این mk802 کی آماده فروش میشه ؟

راستی آندروید آنرا میشه به 4.1 ارتقاع داد ؟
جنس ها خریداری کردیم و معمولا 2 هفته الی 17 روز اگر گمرک جنس رو قبض انبار نکنه

Pioneer
20-08-2012, 14:14
برنامه نویسی اندروید با سی شارپ
دانلود mono android – برنامه نویسی آندروید با سی شارپ|مرجع تخصصی برنامه نویسی (You can see links before reply)
اینم از این!

Pioneer
20-08-2012, 18:51
برای برنامه نویسی native میشه از ndk اندروید استفاده کرد-

naatamam
21-08-2012, 11:41
برای برنامه نویسی native میشه از ndk اندروید استفاده کرد-
Android NDK | Android Developers (You can see links before reply)

سلام

اینها که برای کشور ایران مسدود است !!! :sa:

KHM
21-08-2012, 11:56
سلام

اینها که برای کشور ایران مسدود است !!! :sa:
خوب رفیق فندق شکن رو برا چی گذاشتن؟

modj.ir
21-08-2012, 21:30
که باهاش فندق بشکنیم :d!!!!!!!
دی وی دی مربوطه توو فروشگاه کویر هست فکر کنم

vpsserverx
28-08-2012, 23:42
با سلام

دوستان میشه لطفا توضیح بدین که این مینی کامپیوتر به چه درد میخوره ؟ ( منظورم اینه که چه ربطی به مباحث میکروکنترلر داره ؟ )

همچین چیزی را میشه همینجا ساخت ؟ (منظورم اینه که دوستانی که اینجا جز اساتید هستن و در زمینه الکترونیک و سخت افزار و میکرو تخصص دارن می تونید همچین چیزی را طراحی کنن و بسازن ؟ )

با تشکر

Doloop
29-08-2012, 00:13
صد البته که میتونن بسازن
ولی شاید به مشکل نداشتن امکانات بر بخوریم :
ما طراحی کنیم PCB رو بدیم چین بزنه.
قطعات رو هم از چین بیاریم.
مونتاژ رو هم چ.... :mrgreen:
نه ولی مونتاژ رو خودمون با هویه انجام میدیم :wink:

Pioneer
29-08-2012, 02:36
چیپ اصلی این مینی کامپیوتر سی پی یوی همون تبلتی هست که چین به اسم ایران زده و وارد میشه! و به عنوان تولید داخلی با قیمت 570 هزار تومن ناقابل عرضه شده! :sa:اسم چیپ هم allwinner هست!
ربطی به میکرو! نداره ولی روش اندروید و لینوکس نصب میشه و میشه به عنوان سیستم embedded استفاده کرد!
در ضمن این مینی کامپیوتر پی سی بی فوق العاده با کیفیتی داره و امکان ساخت ان در داخل کشور مقدورنیست! لااقل تا الان من ندیدم!

kavir
29-08-2012, 08:01
سلام به همگی
چند روزی هست جنس ها رسیده من مسافرتم وتا شنبه برگردم مشخصاتش رو توی سایت میذارم
یا حق

vpsserverx
29-08-2012, 11:06
صد البته که میتونن بسازن
ولی شاید به مشکل نداشتن امکانات بر بخوریم :
ما طراحی کنیم PCB رو بدیم چین بزنه.
قطعات رو هم از چین بیاریم.
مونتاژ رو هم چ.... :mrgreen:
نه ولی مونتاژ رو خودمون با هویه انجام میدیم :wink:
خیلی ممنون !

چیپ اصلی این مینی کامپیوتر سی پی یوی همون تبلتی هست که چین به اسم ایران زده و وارد میشه! و به عنوان تولید داخلی با قیمت 570 هزار تومن ناقابل عرضه شده! :sa:اسم چیپ هم allwinner هست!
ربطی به میکرو! نداره ولی روش اندروید و لینوکس نصب میشه و میشه به عنوان سیستم embedded استفاده کرد!
در ضمن این مینی کامپیوتر پی سی بی فوق العاده با کیفیتی داره و امکان ساخت ان در داخل کشور مقدورنیست! لااقل تا الان من ندیدم!

با تشکر

میشه بگین embedded چی هست و چه کاربردی داره ؟ من دیدم بردهای آموزشی که با آرم 9 و 11 به فروش می رسن روشون سیستم عامل هست ! میخوام بدونم اینا کلا کارشون چیه و برای ساختش باید چی را یاد بگیریم ؟ این میکرو های آرم هم من هرچی نگاه کردم اون قدری قدرت ندارن که بشه روش سیستم عامل نصب کرد !

در مورد تبلتی که فرمودین اگر منظورتون تبلت دیمو (You can see links before reply) هست باید عرض کنم که حد اقل خوبیش اینه که تو ایران مونتاژ میشه ! همینم خوبه دیگه ! چرا تو سر مال می زنید ! :mrgreen: ( آخه من یکی از فروشنده های تبلت دیمو (You can see links before reply) هستم )

Pioneer
29-08-2012, 14:16
در مورد تبلتی که فرمودین اگر منظورتون تبلت دیمو هست باید عرض کنم که حد اقل خوبیش اینه که تو ایران مونتاژ میشه ! همینم خوبه دیگه ! چرا تو سر مال می زنید ! ( آخه من یکی از فروشنده های تبلت دیمو هستم )
اقا شرمنده! نمیدونستم شما هم آره! :mrgreen:
خوب اون بحثی که فرمودید خیلی گسترده هست و به طور خلاصه در سطحی بالاتر از یک میکروکنترلر کنترل میکنه مواقعی که نیاز به سیستم عامل باشه و برنامه ای که باهاش کار میشه سنگین و مالتی تسکینگ داشته باشه معمولن از این سیستم ها استفاده میکنن! تو کامنتهای قبلی عرض کردم که این چیپ توانایی دیکد تصویر hdmi 1080 p رو با 120 فریم بر ثانیه داره! لازمه که بدونید hdmi معمولا با 25 فریم بر ثانیه پخش میشه!
به عنوان مثال من یک ال سی دی، پی سی دارم و این برد رو میخوام داخلش بذارم و با کی برد و ماوس بیسیم باهاش برم اینترنت و فیلم و موسیقی و این چیزا- به این میگن امبدد- چون این برد رو من تو قاب ال سی دی قرار دادم- اگه هم بشه دوتا بخرم و یکی دیگه رو برای یه کار دیگه فوق حرفه ای:018: لازم دارم!
در ضمن اون دیمو در ایران مونتاژ هم نمیشه بلکه بهتره بگیم سرهم میشه! مثل باز و بسته کردن موبایل تو تعمیر گاه! البته تو سر مال نمیزنیم به نظر من این تبلت خیلی خیلی گرونه باید 9.7 اینچی اون با قیمتی حدود 300 تومن عرضه بشه! چون همونطوری که گفتم برد اصلی اون همین برد وارداتی اقای زارعی هست که 75 اودلال قیمت داره
570 هزار اشروق برای این! مثل 12 میلیون اشروق برای پرایده!
----------
مهندس زارعی خوش بگذره- خدایا با 30 لیتر بنزین چکار ها که مردم نمیکنن:mrgreen:

Siyavash2k
29-08-2012, 14:28
به نظر من که این mk به درد نمی خوره. یعنی به درد کسایی که معمولا به خاطر کاراشون به این سایت مراجعه می کنند نمی خوره. وگر نه میشه تو این سایت لپ تاپ و موبایل را هم آورد و فروخت.

Expandability / Hackability

This goes to the Raspberry Pi. It is an open circuit board. There are connectors that allow access to GPIO pins. The MK802 is enclosed. Nevertheless, there are USB GPIO modules available – whether or not they work with the MK802 is another matter.

Offhand, the Raspberry Pi is a better fit for robotics experimentation, or even doing something simple like turning an LED on and off – basic embedded electronics exposure

Doloop
29-08-2012, 14:50
به نظر من که این mk به درد نمی خوره. یعنی به درد کسایی که معمولا به خاطر کاراشون به این سایت مراجعه می کنند نمی خوره. وگر نه میشه تو این سایت لپ تاپ و موبایل را هم آورد و فروخت.

دمت گرم مگه ما میخایم باهاش چشمک زن درست کنیم
کار با این چیزا فراتر از میکرو کنترلر هست
من فقط به خاطر ساپورتی که از سیستم عامل های مختلف داره خوشم اومده
سخت افزاری با این امکانات واقعا مفته (نخریدنش الان ضرر کردنه)
نمونه مشابه هم خیلی سراغ دارم
دوست من یه بورد آموزشی ARM9 موقع ارزونی گرفت 200000 تومن الان همون بورد شده 400000 تومن به گفته خودش

تفاوت امکانات رو ببین چقدره
400MHz
1500MHz
البته قطعا هر کسی برای کار خاصی میخاد
من فعلا فقط به خاطر سیستم عاملی که ساپورت میکنه شاید بگیرم (پول نَبَیتی) :0013:

Pioneer
29-08-2012, 14:53
درسته ولی raspberry چون ساخت بریتانیاست امکان وارد کردنش فعلا مقدور نبود به علت تحریم ها قیمتش هم گرونتر در میومد- کدوم موبایل با قیمت 74 دلار اینقدر قدرت داره؟! و میشه باهاش این کارارو کرد- تو این برد فقط باید به برنامه نویسی فکر کرد و یا با ماژول هاش کار کرد

vpsserverx
29-08-2012, 17:18
با سلام مجدد

دوستان همون طور که تابحال متوجه شدین من خیلی تازه کارم و از این چیزها سر در نمی آرم !

این جور که من متوجه شدم این دستگاه را میشه برای کارهایی که نیاز به چیزی قوی تر از میکروکنترل داره استفاده کرد ! مثلا کاری که قبلا مجبور بودیم با یک پنتیوم ii انجام بدیم ، الان که دیگه پیدا کردن پنتیوم خیلی مشکله این دستگاه کار را راه می اندازه تازه خیلی قوی تر و با امکانات بیشتر !
فکر می کنم فقط برنامه نویسی برای اندروید هنوز جا نیفتاده باشه که اونم به همین زودیا همه گیر میشه !

من نمی دونم این ویندوزی که روی این جور بردها می ذارن فرقش با ویندوز معمولی چیه و اینکه آیا برنامه ای که برای این ویندوز نوشته می شه همون برنامه های ویندوز معمولی هست مثلا اکس پی و سون یا اینکه کلا فرق داره برنامه نویسیش ؟

کلا قصدم از نوشتن این پست این بود که ببینم درست متوجه شدم کارش چی هست ؟

لطفا برمایید من درست متوجه شدم یا اینکه اشتباه کردم ؟

Siyavash2k
30-08-2012, 08:54
دمت گرم مگه ما میخایم باهاش چشمک زن درست کنیم
کار با این چیزا فراتر از میکرو کنترلر هست
من فقط به خاطر ساپورتی که از سیستم عامل های مختلف داره خوشم اومده
سخت افزاری با این امکانات واقعا مفته (نخریدنش الان ضرر کردنه)
نمونه مشابه هم خیلی سراغ دارم
دوست من یه بورد آموزشی ARM9 موقع ارزونی گرفت 200000 تومن الان همون بورد شده 400000 تومن به گفته خودش

تفاوت امکانات رو ببین چقدره
400MHz
1500MHz
البته قطعا هر کسی برای کار خاصی میخاد
من فعلا فقط به خاطر سیستم عاملی که ساپورت میکنه شاید بگیرم (پول نَبَیتی) :0013:

1- وقتی پای مسایل مهم و بزرگ پیش میاد قیمت دیگه حرف اول را نمیزنه.
2- یک جوری راجع به این mk حرف میزنی که انگار خودت ساختیش. سرعتش 1500 نیست بلکه 1000 هست اون هم در حالت اورکلاک. یک سیستم بسته هست اونم برای پردازش اطلاعات با اون سرعت میشه ازش استفاده کرد وگرنه حتی همون چشمک زن را هم نمیتونی باهاش بسازی. کار وقتی به پردازش های خفن برسه به درد همون پردازش هم نمی خوره.
3- به نظر من با انتخاب این mk سیاست این سایت داره یواش یواش به سمت سیستم های کامپیوتری و موبایل میره. من به چشم یک سایت تخصصی الکترونیک بهش نگاه می کردم. وگر نه سایت ها و شرکت هایی تو ایران هست که سیستمهای خفن تر از این mk را می سازن یا وارد می کنن. برای کسانی که می خوان هم کار سخت افزار و هم نرم افزار را انجام بدن همون rasbery مناسب بود که قابلیت توسعه داشت.

sigma-mx
30-08-2012, 16:01
مهندس جان فعلا با صحبتی که مدیران سایت و اعضای فعال انجمن انجام دادند فعلا قرار شد چند تا نمونه از برد mk802 جهت تست کارایی وارد بشه و این تصمیم با هم گرفته شده .. معیار قیمت تنها یکی از بحث های صورت گرفته بود . ولی کارایی و معادل بودن این برد نسبت به بقیه و همچنین منابع زیاد و مثالها و ... هم مورد بحث قرار گرفت .. در صورت نیاز برد های دیگر هم در دستور کار قرار میگیره ولی فعلا با این شروع کردیم ..

Doloop
30-08-2012, 16:44
کار وقتی به پردازش های خفن برسه به درد همون پردازش هم نمی خوره.

اگه پردازش اونقدری که شما میگید خفن بشه و این جواب نده پس raspberry قطعا بدردمون نمیخوره

برای کسانی که می خوان هم کار سخت افزار و هم نرم افزار را انجام بدن همون rasbery مناسب بود که قابلیت توسعه داشت.

در مورد این قسمت هم من جواب دادم که من فقط نیاز به سیستم عاملش دارم
حالا اگه شما مورد مشابه سراغ داری معرفی کن (هم قیمت مهمه هم امکانات)
قیمتش رو هم با raspberry مقایسه کنید انتخابمون کاملا منطقیه
حالا من نمیخام بگم برا چه کاری میخام شما هم با این حرفا وادارم میکنید... :0013:
من این مورد رو برای کاری میخام که نیاز به سیستم عاملی مثل ویندوز یا لینوکس داره
داشتن WiFi تو برنامم نبود ولی خیلی خوب شد , حالا روی ایده های دیگه ای هم میتونم کار کنم
من فقط نیاز به USB داشتم که این HDMI هم داره ولی من تابه حال باهاش کار نکردم :wink:
گفتم من به انتخابم شک ندارم مگر اینکه شما مورد بهتر از این معرفی کنی ولی خوب یه قلم از این MK802 باید بگیرم چون مدیران و فعالان این سایت واقعا در مورد این بورد تحقیق فراوونی کردن و پیش ما نمره همشون بیسته :0013:
دیگه به نظرم تایپیک رو با این حرفا خراب نکنیم بهتره (باز میگم اگه شما مورد بهتری سراغ داشتی معرفی کن قطعا اگه مورد تائید دوستان باشه میتونه توی لیست واردات بعدی قرار بگیره):wink:

Pioneer
30-08-2012, 21:16
با عرض پوزش! مخالفت این چنینی دوستمون برام جای کمی سوال داره! چرا اینقدر مخالفت شدید تو دومین ارسال!؟؟ خوب این هم بردیه و در تعداد محدود وارد شده برای کسایی که میخوان! من نمیدونم از کجا میشه یک برد به این کاملی رو با این سرعت و قیمت خرید؟! اگر فروشگاهی میشناسید که برد های سیستم عامل دار در این حد سرعت رو با این قیمت میفروشه معرفی کنن دوستان!
در مورد raspberry و کار با سخت افزار حق با دوستمونه ولی بالا و در صفهات قبلی هم گفتیم که گرونتر در میومد و سختی وارداتش بیشتر بوده اونطوری که اقای زارعی میگفتند!
والا ما دوست داریم همه اینا در دسترس باشه!

mjd
30-08-2012, 23:51
این برد mk802 برخلاف raspberry pi اصلا GPIO نداره...برای همین برای اونایی که به IO می خوان کار کنن محدودیت ایجاد میکنه. اگه اشتباه نکنم...

gangi
31-08-2012, 00:58
با سلام

دوستان ایرانی "که تا کنون فعالیت کمی در زمینهapplication processor های دارای سیستم عامل ، داشته اند"

در زمینه کسب دانش سیستمهای هوشمند مانند تبلتها و تلفتهای هوشمند
با همین ابزار می توانند شروع حرکت بزرگی را پایه ریزی کنند.

allwinner در چین سازنده ای است که مدتی وارد بازار رقابت با غولهای تولید پردازنده
ARM شده است. ( رقبای اصلی : texas-instruments - samsung - qualcomm - broadcom )

و تعداد زیادی از تبلتهای تولید چین در رده قیمت 150$ تا 300$ بر اساس پردازنده های allwinner تولید می شوند.

موبایلهای هوشمند چینی بر اساس این پردازنده ها به رده 4 و 5 تولید موبایل در جهان رسیده اند
و در مدت کوتاهی از سامسونگ و نوکیا پیشی خواهند گرفت.

================================================== =

mk802 انتخاب کاملا درستی برای ایجاد و گسترش گرایش "توسعه سیستمهای امبدد هوشمند با سیستم عامل به روز" می باشد.

زحمات دوستانی که تحقیق نمودند و این قطعه را انتخاب نمودند ، جای تقدیر دارد.

raspberry pi ابزار خوبی است ، لیکن با پردازنده arm11 و توانایی کمتر، انتخاب دوم می باشد،

و با توجه به اینکه زمان کسب دانش برای این نوع فعالیت، تا 12 ماه و بیشتر طول خواهد کشید، انتخاب cortex-a8 بهتر خواهد بود.

ضمن اینکه در تولیدات سازنده پردازنده(Broadcom BCM2835)، و در سایت آنها، اطلاعات مربوط به این پردازنده
کمیاب است ، که می تواند نشان از نزدیک شدن پایان عمر تولید آن یا اختصاصی بودن آن باشد.

با سپاس

Pioneer
31-08-2012, 01:25
فرمایشات جناب solsal متمم بحث بود-اگر خدا بخواهد این گامی کوچک برای سایت و جهشی بزرگ برای فعالین در این زمینه باشد!
اصلا ارم 11 غیر قابل مقایسه با کرتکس هست! دوران ارم 11 به اخر رسیده-
این چیپ جی پی یو داره که 500 مگ سرعت داره- میشه باهاش 3d اجرا کرد-

mohpooria
31-08-2012, 15:33
این برد Hackberry

A10 Dev Board

به نطر بد نمی آید ، البته فکر کنم بشه ارزونتر از این هم پیدا کرد

kavir
31-08-2012, 16:00
سلام
دوستان امروز mk802رو تحویل گرفتم فعلا 10 تا دونه بیشتر نیست و دوستانی که در مبحث شرکت داشتند و قصد خرید دارن به من پیام خصوصی بدن تا فردا با تخفیف قیمت بهشون بدم
یا حق

Pioneer
31-08-2012, 17:45
مشتاقانه منتظرم ببینمش!-نمیدونم چرا خبری از اون دوست به شدت مخالفمون نیست!؟؟
اقای زارعی مثل اینکه رو دست یه عده بلند شدید که خیلی راضی به وارد کردن این برد از طرف این سایت برای اولین بار نبودند!

kavir
31-08-2012, 17:53
این چند روزی که ما نبودیم چه خبر شده...
خوب دوستان جواب ها رو نوشتن
منتظر فاکتور ها هستم رفیقم برام ایمیل کنه تا اخر شب قیمت با تخفیف برای دوستانی که در تاپیک شرکت داشتن می فرستم فقط پیام خصوصی بزنید و تا یکشنبه دیگه تخفیف نداریم!

mzarkoob
31-08-2012, 21:44
سلام
دوستان امروز mk802رو تحویل گرفتم فعلا 10 تا دونه بیشتر نیست و دوستانی که در مبحث شرکت داشتند و قصد خرید دارن به من پیام خصوصی بدن تا فردا با تخفیف قیمت بهشون بدم
یا حق
سلام
خوب به سلامتی یه محصول جدید دیگه هم وارد شد:o
با این اوصاف قیمت این برد چنده؟
البته منم الان در در این بحث شرکت کردم پس با تخفیف بگید :mrgreen:

mahdichi
01-09-2012, 00:50
سلام
دوستان میخواستم ببینم نظرتون ذرباره این برد چیه.

قیمت 90 دلار البته یک برد قویتر هم داره که اون 150 دلاره
TI AM335x ARM® Cortex™-A8 Microprocessors 720 Mhz
هم Android را میاره هم Win CE هم لینوکس و هم جاوا

نمونه پروژه هایی که باهاش انجام شده:
اجرای open CV
برنامه نویسی با Python
JAVA SE
JAVA FX
پروژه های مربوط به Kinect مایکروسافت
Ubuntu
signal processing and real time control
و ...

لیست کامل پروژه ها

Doloop
01-09-2012, 02:26
قیمت 90 دلار البته یک برد قویتر هم داره که اون 150 دلاره

قیمت فوق العاده بالاست...
90 دلار تا برسه ایران میشه یه قیمت کزایی حدودا (تازه اگه تو چین باشه!!!)
چه برسه به 150 دلار...!!!:0013:

Pioneer
01-09-2012, 11:11
خبری از قیمت نشد؟!

mahdichi
01-09-2012, 12:30
قیمت فوق العاده بالاست...
90 دلار تا برسه ایران میشه یه قیمت کزایی حدودا (تازه اگه تو چین باشه!!!)
چه برسه به 150 دلار...!!!:0013:

فکر کنم برد MK802 با وسایل جانبی هم، در همین حدود در بیاد.
ولی BeagleBone را بدون هیچ وسیله جانبی میشه استفاده کرد.

Siyavash2k
01-09-2012, 12:35
مشتاقانه منتظرم ببینمش!-نمیدونم چرا خبری از اون دوست به شدت مخالفمون نیست!؟؟
اقای زارعی مثل اینکه رو دست یه عده بلند شدید که خیلی راضی به وارد کردن این برد از طرف این سایت برای اولین بار نبودند!

سلام
من این چند روز نبودم که تو بحث هاتون شرکت کنم. این هم اخرین حرفام هست که میزنم. حالا شما هر چی می خوایید بگید. دیگه بحثی ندارم که بکنم.
این یک سایت در زمینه فعالیت های سخت افزار و همراه با نرم افزار هست اگه کسی مخالف حرف من هست دیگه بحثی ندارم باهاش. کسی که به این سایت مراجعه می کنه برای برآورده کردن نیازهاش هست. من اگه با mk مخالفت کردم برای این بود که توی این برد فقط میشه کار برنامه نویسی کرد و دستمون واسه سخت افزار بسته است. درصورتی که تو rasbery اینطوری نیست. ( یا برد های مشابه). البته یکی دیگه از دوستان هم گفتن که این برد فقط به درد برنامه نویسی می خوره. قابل توجه دوست دیگه که دنبال سیستم عامل بودن باید بگم که rasbery هم سیستم عامل ساپورت می کنه.
از نظر قیمت هم rasbery ارزونتر هست. حالا ما مشکل داریم نمیتونیم 10تاشو وارد کنیم را گردن اون برد مادرمرده نندازیم.
تفاوت سرعت هم زیاد نیست و اگه کسی دنبال پردازش سریع اطلاعات هست هم تا حدودی mk نیازهاشو برطرف می کنه و بعد از اون باید بره سراغ چیز دیگه!!!!
البته قبول دارم که mk کوچیکه و با این قد و قامتش امکاناتش زیاد هست. بر منکرش لعنت.
نکته : من مخالف وارد کردنش نیستم. نه من وارد کننده هستم نه با این سایت مشکل دارم نه با کسی مشکل دارم نه ..... ولی اگه شماهایی که عشق mk و برنامه نویسی باهاش هستین برین یک تبلتی چیزی بگیرین.
من فقط میگم که این برد باید توی سایت های کامپیوتری یا مشابه پیدا بشه و به جای این برد بهتره که برد هایی شبیه rasbery وارد می شد. (میگم مشابه. تاکید میکنم بازم مشابه. اصلا گور بابای rasbery)
قابل توجه دوستان برنامه نویس برای android , win ce یا چیزای دیگه: سایت را اشتباه اومدید باید برید تو سایتهای برنامه نویسی.
در ضمن من الان متوجه شدم که تو این مملکت کار تخصصی صفر هست و ادعا زیاد. قابل توجه اونایی که می خوان شاخ غول را بشکنن و arm 11 براشون قدیمی شده و الان دارن اپولو هوا می کنن و من الان حاضرم شرط ببندم که حتی یکبار هم دیتا شیت های یکی از arm های قدیمی و استوک را نخوندن.(سنگ بزرگ نشونه نزدن هست).

به عنوان اخرین کلام هم بگم که من فقط خواستم در جهت بهتر شدن کشورم، بعد سایت خوب کویر و همنطور کمک در جهت تصمیم گیری بهتر نظرم را گفته باشم. حالا اگه به مزاق کسی خوش نیومد باید ببخشید و حلال کنید.(سعی کنید بیطرف قضاوت کنید). دیگه حرفی نمیزنم.

kavir
01-09-2012, 12:42
خبری از قیمت نشد؟!
سلام
دوستان شرمنده این رفیق ما همونطوری که قبلا گفتم داره میره مالزی برای دفتر واردات قطعات بزنه سرش شلوغه تا عصری فاکتور ها بفرسته براتون می فرستم ولی قیمت همین حدودی هست که نوشتم میخوام دقیقش دربیارم اگه راه داره تخفیف بهتون بدم:wink:

mahdichi
01-09-2012, 15:18
سلام

آقایون من با صحبت های آقای Siyavash2k موافقم.
برد MK802 واقعا خوبه، سرعت و سخت افزارش قویه، قبول. ولی صرفا میشه باهاش کارهای نرم افزاری انجام داد و سیستم عامل روش بالا آورد و روی ال سی دی ببینیم و همون کارهایی که با یک گوشی و تبلت و لبتاپ و پی سی میشه انجام داد را باهاش انجام بدیم.
درواقع میشه یک پی سی سفارشی با نرم افزار سفارشی ساخت.

مثلا یک سخت افزار به اسمه Android Box هست که مخصوص راه اندازی TV و DVB-T و IP-TV .
با خرید این دستگاه یک سخت افزار خفن خواهیم داشت ولی هرکاری نمیشه باهاش انجام داد.

خلاصه خبری از I/O و SPI و UART و ... نیست.
بچه ها ما بیشتر با سخت افزار کار داریم نه صرفا نرم افزار. بله اگه سخت افزارمون سیستم عامل داشته باشه که چه بهتر.

مثلا همین Raspberry Pi اگه لینوکس را روش بیاریم، با حداقل منابع می تونیم با یک سیتم عامل ایده ال کار کنیم و بطور مثال دوربین OV7670 را باهاش راه بندازیم. بعدا با OpenCV به پردازش تصویر بپردازیم.
همین کار را هم با پی سی و ویندوز میشه کرد ولی بازده این کجا و ویندوز کجا.

به نظر من برای شروع کار با Android و لینوکس با MK802 خوبه.
ولی برای کار سخت افزاری جواب ما را نمیده.

به نظر من اگه حتی دوبرابر هزینه کنیم، ارزششو داره.

بچه ها این بردها را ببنیدید و نظر بدید. ممنون میشم.

BeagleBone

BeagleBoard

PandaBoard

بچه ها این لینک را ببنید.
مقایسه کامل MK802 با Raspberry Pi هست. طرف MK802 را ترجیح داده ولی تا آخر بخونید.

gangi
01-09-2012, 18:11
در ضمن من الان متوجه شدم که تو این مملکت کار تخصصی صفر هست و ادعا زیاد. قابل توجه اونایی که می خوان شاخ غول را بشکنن و arm 11 براشون قدیمی شده و الان دارن اپولو هوا می کنن و من الان حاضرم شرط ببندم که حتی یکبار هم دیتا شیت های یکی از arm های قدیمی و استوک را نخوندن.(سنگ بزرگ نشونه نزدن هست).

پیش داوری ؟؟؟

modj.ir
01-09-2012, 18:41
من آنچنان تمایلی به جواب این عزیزان جدید رو دادن ندارم. چیزی به اسم ترول وجود داره که گفته میشه برای خود نمایی وسط بحث جدی حرفی بیهوده می زنند که جو و جمع رو تشویق به ... کلا بیخیال
You can see links before reply(%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA %D8%B1%D9%86%D8%AA)
واقعا اگر کسی متوجه تفاوت این سیستم ها نشه که خوب انتظاری از ایشون نیست.
اینکه مثلا چطور میشه ورودی خروجی گرفت و اینها هم کسی که بلد باشه می دونه چطور هست.البته برای اونهایی که می خوان سورس آماده یک نفر رو بگیرن و هگز موجود رو پروگرام کنند و جایی باشه یک LED وصل کنند روشن خاموش بشه و بگن این بخش علم رو هم کامل یادگرفتم برم سراغ بعدی،کمی اینجا کار سخت شده. واقعا چه انتظاری از کسی دارید که میگه برای برنامه نویسی باید برید سایت برنامه نویسی ! کلا بحث بی خود و بی هدفی هست . مگه اینجا سایت سیاسی هست که سیاست داشته باشه و سیاستش در حال عوض شدن باشه و از حزب فلان به الان تغییر پیدا کنه ! حرفهای مزخرف :) از سایز عزیزان خواهش می کنم جواب این دوستان با سواد و گرام رو ندهند تا به هدفشون نرسن.

واقعا خوشحالم بردها رسید، عزیزانی که باید، قدر می دونن و به طور حتم به بهترین نحو از اینها استفاده خواهند کرد. انتخابی بسیار شایسته بین گذینه های موجود ، با لحاظ کردن تمام شرایط ،بود.

mahdimolaei
01-09-2012, 19:29
سلام
تا این 15 صفحه ای که ما خوندیم ، متوجه شدم که بعضی از دوستان نگران این هستند که از این برد ها نتونن اون استفاده ای که مد نظر سایت کویر بوده ( از اول تا حالا) رو داشته باشن
مثلا همون نداشتن gpio و ...
لازم به تذکر هست که عزیزانی که نظر دادن به کارکردن با mk ها خودشون از فعال های کویرن
یعنی کار با پورت ها و ارتباط ها و ... رو مد نظر دارن( اگر دارن؟)
ولی برای فرد ناواردی مثل من یک کم جای توضیح نیازه که چطور از بردی مثل mk اون استفاده های قدیمیمون رو داشته باشیم و بتونیم نه به عنوان یک برنامه نویس صرف که به عنوان یک طراح پروژه و... فعالیت کنیم.
دوستانی که امبدد سیستم ها رو راهی سوای کار سخت افزاری نمی دونن یکم توضیح بدن
چطور می تونیم با این بردها با بقیه سخت افزار ها ارتباط برقرار کنیم؟( usb,i2c,spi,...?):0013:

mahdichi
01-09-2012, 19:37
سلام.
دوستان نمیدونم از کدام قسمت بحث من ناراحت شدید، که اینجوری جواب میدید، ما که دعوا نداریم.

از نظر من و با توجه به نیازهای من از یک Embedded System، عملا نیاز دارم که سیستم عامل فقط کارهای برنامه نویسی را راحتر کنه، من عملا به یک PC نیاز ندارم. به خاطر همین نظر مساعدی نسبت به MK802 ندارم.
میدونید چرا. چون کارهایی که MK802 انجام میده را عملا با یک PC Intel P4 دستِ دو موجود تو بازار با 4 گیگ رم و گرافیک Onboard میشه انجام داد. براحتی میشه Android و ... را نصب کرد و از اینترفیس های اون مثل USB و Ethernet و صد تا واسط دیگه استفاده کرد با کمترین هزینه.
این کار را میشه با Vmware بصورت رایگان انجام داد.

ولی برای مثال: آیا میشه با MK802 با سیستم عامل لینوکس با واسط SPI با سرعت 100Mhz کار کرد؟ اگه میشه به من هم یاد بدهید، چون واقعا نیاز دارم.

KHM
01-09-2012, 19:44
خوب دوستان جای بحث نداره که...هرکی 1مدل دیگه میخواد اعلام کنه..اگه تعداد به حد نصاب برسه آقای زارعی لطف میکنن وارد میکنن.(البته در صورت امکان..چون مشکلات دیگه ای هم وجود داره)..مگه قراره 1مدل اومد،دیگه چیز دیگه ای وارد نشه؟؟؟
دیگه بحث نداره که...
در مورد اینکه مثلآ usart نداره هم میتونم بگم مبدل وجود داره و مشکلی نیست...
دیگه خواهشآ نگین چرا اینو اوردین...مدل ها پیشنهاد داده شه و اگه دوستان دیگه هم خواستن وارد میشه..این مدل هم همینجور بود...مشورتی این مدل انتخاب شد...
موفق باشین...

mahdimolaei
01-09-2012, 19:55
سلام
190 تومن قيمت برد خالي هست يا با وسايل جانبي اي كه تو اين تاپیک مطرح شد؟

mahdimolaei
01-09-2012, 20:41
سلام
برد mk واقعا برد عالی ای هست .
اگر بخواهیم از این برد به جای بردهای آرم 9 و 11 که سیستم عامل روشون نصب میشه استفاده کنیم و با توجه به اینکه این برد فقط 3 درگاه یو اس بی و 1 درگاه hdmi و 1 درگاه حافظه جانبی داره ، مدارات جانبی مون خیلی پیچیده نمیشه؟
فرض کنید بخواهیم یه پروژه ای رو ایجاد کنیم که باید کنترل نمایشگر و سنسور و چند وسیله ی دیگه رو برعهده بگیره
یعنی ما باید هر کدوم از این وسایل رو اول تبدیل به مثلا usb بكنيم بعى بتونيم بواسطه ی این برد کنترلش کنیم.
این یک مقدار هزینه و کیفیت رو پایین نمیاره؟
برای این استفاده ای که گفتم برد mk برام بهتره یا بردهای raspberry؟
تو نت گشتم کسی اقدام به فروش raspberry نمی کرد ؟ کسی رو سراغ ندارید واردکرده باشه؟

KHM
01-09-2012, 21:02
قیمتش که ایشالا یکی دو روزه معلوم میشه..ولی قیمت برد خالی خواهد بود..وسایل جانبی وارد نشده..البته بعضی وسایل جانبی رو میشه به راحتی ساخت...
قرار نیست که دیگه همه جا از این استفاده شه که..جایی که نشه با میکرو به راحتی کار کرد از این استفاده میشه..ولی جایی که میکرو خیلی راحت تر راه میوفته،اصلآ دلیلی نداره از این استفاده شه..
خوب رفیق اگه میخوای سنسور راه بندازی هیچ کدوم از این بردها خوب نیستن..همون با میکرو کار کن...
برای کارای تخصصی از این بردها استفاده میشه

kavir
01-09-2012, 21:08
سلام
برد mk واقعا برد عالی ای هست .
اگر بخواهیم از این برد به جای بردهای آرم 9 و 11 که سیستم عامل روشون نصب میشه استفاده کنیم و با توجه به اینکه این برد فقط 3 درگاه یو اس بی و 1 درگاه hdmi و 1 درگاه حافظه جانبی داره ، مدارات جانبی مون خیلی پیچیده نمیشه؟
فرض کنید بخواهیم یه پروژه ای رو ایجاد کنیم که باید کنترل نمایشگر و سنسور و چند وسیله ی دیگه رو برعهده بگیره
یعنی ما باید هر کدوم از این وسایل رو اول تبدیل به مثلا usb بكنيم بعى بتونيم بواسطه ی این برد کنترلش کنیم.
این یک مقدار هزینه و کیفیت رو پایین نمیاره؟
برای این استفاده ای که گفتم برد mk برام بهتره یا بردهای raspberry؟
تو نت گشتم کسی اقدام به فروش raspberry نمی کرد ؟ کسی رو سراغ ندارید واردکرده باشه؟
سلام
این برد برای این نیست که مثلا GPIO داشته باشه و شما کنترل کنی این کار رو با میکروهای ارم معمولی هم میشه کرد
بهترین استفاده اینه ما از سیستم عامل اندروید یا آبونتو استفاده کنیم
الان بسیاری از دستگاهها هستند که نیاز به یک pc دارند عملا میشه از این سخت افزار براشون استفاده کرد
در ضمن اینم بگم هر دستگاهی برای کار خود مناسب هست شما اگر کار کنترلی ساده میخوای انجام بدی خوب قطعا باید بری سراغ میکروی آرم معمولی
این سخت افزار ایده آل برای سیستم عامل هست
شما فقط کار خودتون رو نبینید بسیاری شرکت های کوچیک و بزرگ یک پروژه های عجیب و غریب دارند که با ما صحبت میکنن و ما در جریانش هستیم که این سخت افزارها بسیار براشون مناسبه!
در مورد اینترفیس ها و برد Raspberry pi باید عرض کنم Mk802 تقریبا چیزی کم نداره
شما یکی Usb هاپ بهش وصل کن و برای ارتباط سریال یک مبدل ساده سریال میشه استفاده کرد
ولی بهترین گزینه برا اینتر فیس همون شبکه هست که به سادگی میتونید از Usbto Rj45 استفاده کنید خیلی هم قیمتی نداره

خواهشی که از دوستان دارم در مورد بردهای دیگه در این تاپیک صحبت نکنن تا بحث منحرف نشه و هر بردی مد نظرتون هست بهتره اول از alibaba یا aliexpress سرچ کنید و برای من پیام خصوصی کنید در ضمن به غیر از چین هر چی بود به دلار دوبرابر حساب کنید

kavir
01-09-2012, 23:36
مهندس زارعی قیمت همونی شد که تو سایت زدید؟1 سفارش بدیم؟!
سلام
نه مهندس برای دوستانی که بودن نفری 10 تومن تخفیف و ارسال رایگان برای همگی
یعنی 180 میشه براتون پیام خصوصی میدم
فقط تعدادش کم هست لطفا بعد از واریز حتمادر فروشگاه هم ثبت کنید تا شرمنده شما نشیم

kavir
02-09-2012, 01:43
سلام مجدد
دوستان این رو همینجا میگم تا دوستانی که مبحث تاپیک دنبال میکردن دلخور نشن
دوستان تعداد این دانگل 10 تا بیشتر نیست و 7 تا دیگه بیشتر موجود نیست و بالای 10 تا درخواست دیگه هست
خوب قطعا به یک سری دوستان توی این مرحله نمی رسه پس لطفا اول از همه سفارش توی فروشگاه ثبت کنید و بعدش هزینه رو با تخفیف که گفتم (فقط برای دوستانی که در مبحث شرکت داشتند) واریز کنید
فعلا تخفیف هیمنجا نوشتم دیگه پیام خصوصی نیمدم یکم بیزی هستم:)

Pioneer
02-09-2012, 15:23
دوستان تا حالا مبدل مینی اچ دی ام ای به دی وی ای یا وی جی ای دیدن؟! وجود داره؟! اچ دی ام ای هست(12 تومن) ولی نمیدونم مبدل مینیش هم هست یا نه؟!
و اینکه کسی از دوستان موس و کی برد بلوتوثی داره یا نه؟! میخوام کیفیتش رو بدونم!

nima_elc
02-09-2012, 15:31
مبدل برای HDMI به VGA دیدم ولی نمیدونم کیفیتش چطور هست و مطمنا مینی این نوع هم هست اگه نباشه هم سوکت های اماده HDMI به mini HDMI تو بازار هست میشه با اونا به HDMI تبدیلش کرد و بعد به VGA

من موس بلوتوث لنوو دارم با باتری هر سری 2 ماه کامل جواب میده بصورت 24 ساعت روشن باشه و سرعتشم تاخیر نداره

Pioneer
02-09-2012, 16:46
من موس بلوتوث لنوو دارم با باتری هر سری 2 ماه کامل جواب میده بصورت 24 ساعت روشن باشه و سرعتشم تاخیر نداره
والا غرض از این سوال این بود که ماوس هایی هستن که بیسیم هستن ولی بلوتوث نیستن خواستم بدونم این بلوتوثی ها همراهشون دانگل دارن مثل اونا یا نه با بلوتوث سیستم کار میکنن-سی دی که نداره؟! یعنی درایور لس هست دیگه؟

KHM
02-09-2012, 17:06
والا غرض از این سوال این بود که ماوس هایی هستن که بیسیم هستن ولی بلوتوث نیستن خواستم بدونم این بلوتوثی ها همراهشون دانگل دارن مثل اونا یا نه با بلوتوث سیستم کار میکنن-سی دی که نداره؟! یعنی درایور لس هست دیگه؟
ماوس هایی که موجودن اکثرآ دانگل دارن..دیگه درایور هم ندارن..البته ست هایی هستن که هم ماوس و هم کیبورد هستن و برا جفتشون 1دانگل دارن و به صرفه تر هم هستن..
در مورد کار کردنشونم که به جنسش بستگی داره..بعضی ها واقعآ عالی کار میکنن..حتی بهتر از ماوس و کیبرد معمولی...بردی حدود 15متر هم دارن و جواب هم میده(البته تا اونجا که من میدونم A4 Tech ها خوبن) خلاصه اینکه اول باید چک کنی و بعد بگیری..چون بعضی ها واقعآ مزخرف هستن...
احتمالآ درایورشون تو خود ویندوز هست..(تو سیستم عاملی که ماوس usb رو وصل کنی و بدون درایور کار کنه،این هم کار میکنه)
بعضی ها هم هستن که کلآ با بلوتوث سیستم کار میکنن و دانگال ندارن دیگه...ولی اونا حتمآ دیگه درایور دارن...

kavir
02-09-2012, 19:15
سلام
برای موس و کیبرد به نظرم یکی هاپ وصل مکنید و نیازی به بلوتوثی نیست و کیبرو موس معمولی وصل کنید
روی خودش یک کابل مینی hdmi به hdmi بزرگ داره

Pioneer
02-09-2012, 21:12
من یک فیلمی از این مینی پی سی تو یه نمایشگاه دیدم که طرف یه دانگل بلوتوث وصل کرده بود به یو اس بی هاستش و ماوس و کی برد با این بهش وصل میشد-بیسیم بود-
به خاطر این پرسیدم چون خودم دانگل یو اس بی از این کوچیک ها دارم خواستم ببینم چطوره-
در مورد هاب هم که بله درسته

alone-man
02-09-2012, 23:41
حدف شد توسط ادمین
دوست عزیز من در پست قبلی نوشتم که فقط در مورد دانگل جدید بحث بشه مثل اینکه حرف ما رو جدی نگرفتی؟

esisafa
03-09-2012, 12:14
اگه بخوایم کنار تلویزیون بزاریمش و از تمام امکانات اندروید اون استفاده کنیم نظر دوستان چیه.
یک مودم adsl بیسیم هم بگیریم و به اینترنت کانکت شیم. فقط باید حتما موس و صفحه کلید یا یک ابزار دیگه ای رو به اون متصل کنیم. آخه تاچ که نداره. قابلیت ساپورت dvd rom اکسترنال رو داره؟؟؟؟؟
و تمام سوالاتی که در مورد این هدف پیش میاد.

چه جایگزینی برای این هدف دوستان پیشنهاد میکنن.
فکر کنین با این وسیله مستقیم بریم و فیلم رو دانلود کنیم و بلافاصله با lcd 42 تماشا کنیم اونم با کیفیت full hd. وااااااااااااااای............... خسته شدم از این لپتاپ 14 اینچ.

Pioneer
03-09-2012, 12:41
تو پست قبلی گفتم تو یه نمایشگاه طرف یه دانگل بلوتوث بهش وصل کرده بود و با ماوس و کیبرد بلوتوثی کار میکرد-کارهای دیگه رو بگو:018:
دوستانی که به ال ای دی اینچ بالا:mrgreen: دسترسی دارن لذت وبگردی و گیم اندرویدی رو از دست ندن-در ضمن من ایمیج ابونتو رو براش دانلود کردم که اگه بتونم روش نصب کنم دیگه عالی میشه-امیدوارم مشکلی پیش نیاد
دوستانی که استفاده کردن عکس یادشون نره

esisafa
03-09-2012, 13:45
"حذف شد به دلیل تکراری بودن"
dvd rom چی؟؟؟؟ وصل میشه یا نه. اگه اینم وصل بشه که دیگه هیچ حرفی باقی نمیمونه. کسی میدونه که اندروید میتونه درایو خارجی رو ساپورت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درایور BD خارجی وصل کنیم که دیگه
اگه این کارا انجام بشه که خیلی عالی میشه

Pioneer
03-09-2012, 15:00
بله ماوس و کیبرد بلوتوثی رو مطمئنم چون دیده‌ام-در این صورت یک پورت یو اس بی تون اشغال میشه -اندروید هم درایو خارجی رو ساپورت میکنه ولی نمیدونم با اینم میشه یا نه- نشد ابونتو هست-دی وی دی رام اکسترنال رو نمیدونم به زودی تست میکنیم-هم هارد هم دیویدی رام همچیزای دیگه:018:
من چند ساعت یک بار به tnt سر میزنم ببینم کجاست این محموله!

esisafa
03-09-2012, 16:38
بعدا یک سوال دیگه. hdmi ماژول از همون اولین لحظه ی بوت تصویر رو نشون میده یا مثل کامپیوتر بعد از لود سیستم عامل کار میکنه. این یک نقص بزرگ در کامپیوترهاست که استفاده از این پورت رو محدود میکنه

Pioneer
03-09-2012, 16:52
هاب رو که ساپورت میکنه ولی hdmi رو فعلا نمیدونم اونطوری که طرف تو فیلم میگه خیلی سریعتر از اون چیزی که بتونه در مورد بوت شدنش توضیح بده بودت شده!

esisafa
03-09-2012, 20:28
برای اجرای برنامه های دات نت روی سیستم عاملهای غیر از ویندوز راههایی وجود داره. دنبال پروژه های mono بگردین. یا .netgnu . حتی خود ماکروسافت هم دات نت فریم ورکی برای سیستم های دیگه تولید کرده.
اما اینکه چقدر سازگاری دارن چیزی نمیدونم.
در مورد دوستانی هم که میگن برنامه نویسی اندروید کاری نداره عرض کنم که هرچقدر طول کشید که c# یاد بگیرین، همونقدر هم طول میکشه که برنامه نویسی اندروید یاد بگیرین. هم زبان برنامه نویسی فرق میکنه و هم کتابخونه ها. حتی کتابخونه های برنامه نویسی اندروید با کتابخونه های خود جاوا فرق داره و فقط و فقط زبانش یکی هست.
حتی vb و c# هم کتابخونه های یکسان دارن و فقط زبانشون فرق میکنه.
متاسفانه بیشترین تفاوتی که ممکنه و میتونه وجود داشته باشه رفتن از c# به اندرویده. با اینکه یک مدت با c# کار کرده بودم وقتی رفتم سراغ اندروید چیزی ازش نفهمیدم. مثل اینه که با بسکام برای avr برنامه بنویس حالا بخوای با کیل برای آرم برنامه بنویسی
قضیه هم اینه که خود اندروید فریم ورکی جدا داره و حتی این فریم ورک به جاوا ربطی نداره و فقط صرفا برای کد نویسی از زبان جاوا استفاده میکه. همونطور که میشه از vb و c# و f# و j# هم برای ویندوز استفاده کرد.

Pioneer
03-09-2012, 20:48
مهندس لینک دانلود این مونو رو چند صفحه قبل گذاشتم!:wink: بله واقعا برنامه نویسی اندروید فرق داره- با همکاری دوستان یه تاپیک بزنیم و شروع کنیم مهندس نظرتون چیه؟!
تو یه لینکی هم کفته هارد تا 2 ترابایت رو ساپورت میکنه

KHM
03-09-2012, 20:56
برای اجرای برنامه های دات نت روی سیستم عاملهای غیر از ویندوز راههایی وجود داره. دنبال پروژه های mono بگردین. یا .netgnu . حتی خود ماکروسافت هم دات نت فریم ورکی برای سیستم های دیگه تولید کرده.
اما اینکه چقدر سازگاری دارن چیزی نمیدونم.

منم از یکی پرسیدم گفت با همو mono میشه برنامه های نوشته شده با #C رو تو لینوکس اجرا کرد..ولی ورژن های قبل 2010 رو...گفت واسه 2010 یا 2012 فعلآ ساپورت نمیکنه...بعد گفت سیستمش اینجوریه که باید فایل پروژه رو داشته باشی و تو mono کامپایل کنی..با داشتن فایل اجرایی نمیشه کاری کرد...
اگه خواستین اطلاعات کامل تر و دقیق تر بگیرم ازش...

esisafa
03-09-2012, 20:58
این پروژه مونو یک فریمورک رو در لینوکس نصب میکنه یا برای c# کتابخونه جدید نصب میکنه یا c# رو طوری تغییر میده که برنامه نویسی با کتابخونه های دات نت باشه و فقط کد تولید شده در لینوکس اجرا بشه؟؟؟؟؟
دقیقا در مورد پروژه های مونو توضیح بدین لطفا
البته این بحث برنامه نویسی و فریم ورک هم مربوط میشه به همین سخت افزار دیگه و باید بررسی کرد که چطور میشه در visual studio و با همین کتابخونه های دات نت برنامه نوشت و در لینوکس اجرا کرد. وگرنه برنامه نویسی اندروید میشه دوباره کاری.

KHM
03-09-2012, 23:26
این پروژه مونو یک فریمورک رو در لینوکس نصب میکنه یا برای c# کتابخونه جدید نصب میکنه یا c# رو طوری تغییر میده که برنامه نویسی با کتابخونه های دات نت باشه و فقط کد تولید شده در لینوکس اجرا بشه؟؟؟؟؟
دقیقا در مورد پروژه های مونو توضیح بدین لطفا
البته این بحث برنامه نویسی و فریم ورک هم مربوط میشه به همین سخت افزار دیگه و باید بررسی کرد که چطور میشه در visual studio و با همین کتابخونه های دات نت برنامه نوشت و در لینوکس اجرا کرد. وگرنه برنامه نویسی اندروید میشه دوباره کاری.
کلآ 1برنامه هست که تو لینوکس نصب میشه..و همو فایل پروژه #c رو میگیره و به فایل اجرایی تو لینوکس کامپایل میکنه..
کلآ اینجوری که برنامه رو واسه ویندوز مینویسی و فایل برنامه رو انتقال میدی به لینوکس و تو اونجا با مونو کامپایلش میکنی...نوشتن برنامه اش هیچ فرقی نمیکنه...
(فقط مهم اینه که فایل exe نباشه دیگه..فایل اصلی پروژه باشه)
والا منم خودم که کار نکردم..شاید چیزایی رو هم اشتباه بگم...هر سوالی هست بگین از دوستم بپرسم...

esisafa
04-09-2012, 01:37
این برنامه ی مونو یک پروژه ی اپن سورس و برای اجرای برنامه های دات نت روی یکی دیگه از سیستم عامل هاست. هم واسه ابونتو داره هم اندروید
درکل کدوم نرم افزار کار خود ماکروسافته که این کار رو میکنه؟؟؟؟؟؟ فکر نکنم باشه.
در مورد اینم که پروژه رو به لینوکس انتقال بدیم و اونجا کامپایل کنیم که مشکلی نیست یک ابونتو با VMware راه میندازیم و اونجا کامپایل میکنیم و سیستم دیگه ای هم لازم نیست. مهم اینه که چقدر سازگاری داره. یعنی برنامه ای که در ویندوز نوشته میشه و با پورت ها مثل usb و شبکه و سریال کار میکنه آیا با این کار در لینوکس هم کار میکنه؟؟؟؟؟ یا در مورد دیتابیس
در بررسی که انجام دادم گفته که با امکانات دات نت 1.1 تا بالای 90% سازگار هست . با دات نت 2 هم 80%
بیاین امیدوار باشیم که همین چند درصد عدم تطبیق هم مربوط به همون پورت ها نباشه که در غیر این صورت باید دیگه بیخیال mono شد.
اینم چند لینک برای بررسی سریع که البته برای اندروید پولی هست
DistroPackages/Ubuntu - Mono (You can see links before reply)
Mono (You can see links before reply)
Mono for Android - Create amazing Android apps with C# and .NET (You can see links before reply)
در مجموع باید به مشکل خورد. مثلا فکر کنید که بخوایم با libusb برنامه بنویسیم. این کتابخونه برای ویندوز طراحی شده و رو لینوکس نصب نمیشه مگر اینکه بشه از نسخه ی لینوکس اون استفاده کرد و با هم سازگاری کامل داشته باشن. به هیچ وجه فکر نکنم بشه.

Pioneer
05-09-2012, 11:58
دوستان بالاخره این ام کا رسید دستمون! یه نکته دوستانی که پورت hdmi ندارن ولی dvi دارن میتونن با یک کابل یا تبدیل ارزون از پورت dvi مانیتورشون استفاده کنن! خودتون هم میتونید درست کنید! سیگنالهای hdmi رو dvi هم داره-گوگل کنید!
------------------
من این تبدیل رو تست کردم جواب نداد! dviاز سیگنال HDCP پشتیبانی نمیکند- همون هند شیکینگ!

naatamam
05-09-2012, 20:42
سلام
با داشتن این mk802 دیگر کار روی سیستم هایی که به تصویر و مونیتور احتیاج داریم خیلی راحت میشه و میشه از پورت usb موجود برای ارتباط سریال و I/O استفاده کرد فقط باید یک برد واسط درست کرد که کار زیاد مشکلی نیست ولی مهمترینش برنامه نویسی برای این mk802 در اندروید است که کار را کمی سخت میکند.

دوستان من هم تازگی ها به برنامه نویسی برای اندروید علاقه مند شدم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم
در سایت های ایرانی هم که هرکدام یک پیشنهادی کرده اند و کلی برنامه برای Eclipse و SDK یا Mono گذاشته اند که اغلبشان ناقص است و درست نصب نمیشود.
پیشنهاد میکنم یک تاپیک مجزا برای برنامه نویسی اندروید درست کنیم و اصولی و جامع برنامه نویسی اندروید را آموزش دهیم.

esisafa
06-09-2012, 23:41
اینم یک لینک برای شروع کار با اندروید
آموزش برنامه نویسی اندروید (You can see links before reply)
ولی اینجا بهتره که کار با پورت ها در اندروید آموزش داده بشه نه برنامه نویسی اندروید که جای اونم هست

hamidam
06-09-2012, 23:54
اینم یک لینک برای شروع کار با اندروید
آموزش برنامه نویسی اندروید (You can see links before reply)
ولی اینجا بهتره که کار با پورت ها در اندروید آموزش داده بشه نه برنامه نویسی اندروید که جای اونم هست

این سایت را قبلا" دیده بودم متاسفانه ایکلیپس هایی که گذاشته در ویندوز 7 , 64 بیتی نصب نشد.
پورت چی ؟ مگر اندروید پورت داره !!!

Pioneer
07-09-2012, 00:40
اقا احسان دستت بابت لینک درد نکنه-نمیدونم چرا ندیده بودمش!

esisafa
07-09-2012, 01:14
خوبی سایت اینه که حداقل اسم نرم افزار ها رو گفته. و شما باید هر نرم افزار رو از سایت خودش دانلود کنید یا هر سایت دیگه ای. به هر حال من با همین سایت شروع کردم و ولی به خاطر عوامل بسیاری ادامه ندادم.
بله سیستم عامل های پرتابل درایور ندارن چون درایور های اونا در هنگام ایجاد خود ایمیج سیستم عامل درست بشن و کار هر کسی نیست. مثلا باید نحوه ی اتصال نمایشگر با میکرو رو قبلا به سیستم عامل معرفی کرد. دلیلش هم اینه که مثل کامپیوتر یک پلتفرم خاص ندارن. البته اطلاعات من در این زمینه خیلی کمه و خیلی جدی نگیرین.
همین usb ها پورت هستن دیگه

درضمن اکثر نرم افزارهای مورد نیاز برنامه نویسی اندروید برای ما ایرانی ها بلاک شدن و به قول بچه ها باید از فندق شکن استفاده کنید

mostafa-plc
07-09-2012, 11:43
سلام به همه.

يه سوال از مسئولين سايت دارم. اگه من تعدادي raspberry pi بخوام ميتونيد برام وارد كنيد؟ قيمتش چند در مياد براي من؟
در مورد انتخاب هم بايد بگم به نظر من روي لينوكس كار بشه بهتره چون اندرويد بدرد محيطهاي صنعتي نميخوره.

ممنون ميشم سوالو جواب بديد...

kavir
07-09-2012, 11:59
سلام به همه.

يه سوال از مسئولين سايت دارم. اگه من تعدادي raspberry pi بخوام ميتونيد برام وارد كنيد؟ قيمتش چند در مياد براي من؟
در مورد انتخاب هم بايد بگم به نظر من روي لينوكس كار بشه بهتره چون اندرويد بدرد محيطهاي صنعتي نميخوره.

ممنون ميشم سوالو جواب بديد...
سلام
بله هر تعدادی بخواین امکانش هست
قیمت بروز داده میشه وقتی خریدتون قطعی شد خبر بدین با تعداد براتون قیمت بگیرم
میتونید با kavirelectronic.com@gmail.com در تماس باشید
فعلا 4 تا دیگه بیشتر ازش نمونده:0013:

naatamam
07-09-2012, 11:59
سلام
این روزها ساختن برد هایی مانند raspberry pi و mk802 زیاد شده بتازگی بردی بنام Cubieboard با قیمت 49 دلار تولید شده که فکر کنم تا این زمان بهترین و کامل ترین در نوع خودش باشد.

این بورد از یک CPU یک گیگاهرتزی A10 Cortex A8 با پردازنده گرافیکی Mali-400 بهره‌مند است، یک گیگابایت حافظه رم و ۴ گیگابایت حافظه داخلی Onboard دارد. اگر بخواهیم به نقاط ضعف و قوت این محصول نگاهی بیاندازیم، باید بگوییم که در این دستگاه یک پورت 1080p HDMI، پورت اترنت، اسلات MMC، یک پورت SATA، دو پورت USB، یک سنسور IR، و ۹۶ پین برای گسترش و توسعه این بورد و علاقه‌مندان به لحیم‌کاری (!) وجود دارد.

سایت Cubieboard به وجود یک اسلات اضافی MMC و USB OTG نیز اشاره کرده است، اما از آنجا که در تصویر این بورد آنها را نمی‌بینیم، احتمالا از آنها صرف نظر شده و یا در تولیدات آینده اضافه خواهند شد.

همان طور که انتظار می‌رود نسخه‌های مختلف لینوکس و اندروید روی این دستگاه، که انتظار می‌رود طی هفته جاری راهی بازار گردد، قابل اجرا هستند.

کاربرد این دستگاه فعلا فقط برای توسعه‌دهندگان خواهد بود و این که چه زمانی برای کاربردهای عمومی عرضه شود مشخص نیست. چیزی که مشخص است آن است که اگر اهل ور رفتن با اینگونه دستگاه‌ها هستید یا به طور حرفه‌ای به توسعه نرم‌افزارهای اندروید و لینوکس مشغولید، این دستگاه نسبت به قیمتی که دارد سخت‌افزار و امکانات بسیار خوبی را به شما ارائه می‌کند.

منبع: اینجا (You can see links before reply)و اینجا (You can see links before reply D8%B2%D8%A7%D8%B1)

sadmonew
07-09-2012, 14:30
دوستان بالاخره این ام کا رسید دستمون! یه نکته دوستانی که پورت hdmi ندارن ولی dvi دارن میتونن با یک کابل یا تبدیل ارزون از پورت dvi مانیتورشون استفاده کنن! خودتون هم میتونید درست کنید! سیگنالهای hdmi رو dvi هم داره-گوگل کنید!
------------------
من این تبدیل رو تست کردم جواب نداد! Dviاز سیگنال hdcp پشتیبانی نمیکند- همون هند شیکینگ!
سلام مهندس
خيلي عاليه
لطف ميكني چند تا عكس هم بذاري.

esisafa
07-09-2012, 14:58
دوستان یکی لطف کنه و ببینه که چه قابلیت های دیگه ای مثل dvd rom و hard disk و ... رو میتونه ساپورت کنه. هنوز خبری نشده
با این قابلیت ها میتونه به عنوان یک دستگاه مالتی مدیا هم استفاده بشه برای خونه هامون. همانطور که قبلا گفتم نمایش فیلم و جستجو در اینترنت و بازی های اندروید و .... همه و همه در تلویزیون

Pioneer
07-09-2012, 15:54
من به زودی چند تا عکس اگه بتونم ازش میذارم! شاید فردا بتونم! آقای صفامنش هارد رو ساپورت می کنه و یک جایی دیدم تا 1 ترا بایت و یه جای دیگه تا 2 ترا بایت! دی وی دی درایو رو نمیدونم میتونه یا نه!

killer
07-09-2012, 19:39
این روزها ساختن برد هایی مانند raspberry pi و mk802 زیاد شده بتازگی بردی بنام Cubieboard با قیمت 49 دلار تولید شده که فکر کنم تا این زمان بهترین و کامل ترین در نوع خودش باشد.

این بورد از یک CPU یک گیگاهرتزی A10 Cortex A8 با پردازنده گرافیکی Mali-400 بهره‌مند است، یک گیگابایت حافظه رم و ۴ گیگابایت حافظه داخلی Onboard دارد. اگر بخواهیم به نقاط ضعف و قوت این محصول نگاهی بیاندازیم، باید بگوییم که در این دستگاه یک پورت 1080p HDMI، پورت اترنت، اسلات MMC، یک پورت SATA، دو پورت USB، یک سنسور IR، و ۹۶ پین برای گسترش و توسعه این بورد و علاقه‌مندان به لحیم‌کاری (!) وجود دارد.

سایت Cubieboard به وجود یک اسلات اضافی MMC و USB OTG نیز اشاره کرده است، اما از آنجا که در تصویر این بورد آنها را نمی‌بینیم، احتمالا از آنها صرف نظر شده و یا در تولیدات آینده اضافه خواهند شد.

همان طور که انتظار می‌رود نسخه‌های مختلف لینوکس و اندروید روی این دستگاه، که انتظار می‌رود طی هفته جاری راهی بازار گردد، قابل اجرا هستند.

کاربرد این دستگاه فعلا فقط برای توسعه‌دهندگان خواهد بود و این که چه زمانی برای کاربردهای عمومی عرضه شود مشخص نیست. چیزی که مشخص است آن است که اگر اهل ور رفتن با اینگونه دستگاه‌ها هستید یا به طور حرفه‌ای به توسعه نرم‌افزارهای اندروید و لینوکس مشغولید، این دستگاه نسبت به قیمتی که دارد سخت‌افزار و امکانات بسیار خوبی را به شما ارائه می‌کند.
این همونه چیزی که روش باید وقت گذاشت

kavir
07-09-2012, 19:41
یه چیز من خیلی دنبالش ببینم آخرش ویندوز 8 روش این پورت میشه یا نه چون شدنش میشه باید دید کی اینکار خواهد کرد

kavir
07-09-2012, 19:56
اینم ریموت برای mk802 با گوشی های آندروید
You can see links before reply Strike/
اینو حتما دانلود کنید خیلی جالبه

mostafa-plc
07-09-2012, 21:02
ميدوني بزرگترين مزيت Cubieboard چيه؟ اينه كه شماتيكشم در اختيار قرار ميده و ميشه توش تغييرات دلخواه رو داد و بزرگترين نقصش نسبت به ساير بردها اينه كه خروجي گرافيكش به يه برد beaglebone نياز داره و خبري از hdmi و... نيست.
من براتون ليست 40 تا از معروفترين ها كه حالت مقايسه اي هم داره رو ميذارم.
البته به نظرم وقتي روي cotex a تمركز ميكنيم ديگه بحث گسترش سخت افزاري و پورتها و ... مدنظر نيستن،‌بيشتر بحث برنامه نويسي رو داريم و اين ديوايسها فقط يه واسط براي ما هستن پس زياد فرقي نميكنه با كدومشون كار بشه ولي خب مسلماً بهتره با به روز ترينشون كار كنيم.

mostafa-plc
07-09-2012, 21:05
ادامه...

mostafa-plc
07-09-2012, 21:07
سلام
بله هر تعدادی بخواین امکانش هست
قیمت بروز داده میشه وقتی خریدتون قطعی شد خبر بدین با تعداد براتون قیمت بگیرم
میتونید با kavirelectronic.com@gmail.com در تماس باشید
فعلا 4 تا دیگه بیشتر ازش نمونده:0013:

مگه raspberry pi رو هم وارد كرديد؟!! نديدم تو فروشگاه كدومو ميگيد 4 تا مونده؟ mk ?

kavir
07-09-2012, 21:28
دوست عزیز mostafa-plc (You can see links before reply) قبلا هم توی انجمن نوشتم این انجمن فقط در مورد mk802 بحث میکنیم لطفا موراد دیگه رو معرفی نکنید
دهها سخت افزار هست . شما کشور ایران رو در نظر نمیگیرید همین 50 دلار که این برده بالای 270 درمیاد اگه توی چین باشه یه چیزی
قبلا هم عرض کردم لطفا از سایت alibaba سرچ کنید اگه اونجا پیدا کردین میشه روش بحث کرد وگرنه لطفا اصلا مطرح هم نکنید
با تشکر از همگی

kavir
07-09-2012, 23:36
مگه raspberry pi رو هم وارد كرديد؟!! نديدم تو فروشگاه كدومو ميگيد 4 تا مونده؟ mk ?
نه mk منظورمه

hamidam
08-09-2012, 00:56
سلام
دوستان حداکثر حافظه خارجی که میشه روی mk802 بکار گرفت چه قدر است ؟
آیا هارد ( IDE یا SATA یا SSD یا USB ) میشه روی MK802 نصب کرد ؟

Pioneer
08-09-2012, 03:43
یک جایی دیدم تا 1 ترا بایت و یه جای دیگه تا 2 ترا بایت!

KHM
10-09-2012, 20:34
یکم اطلاعاتی که پیدا کردم در مورد mono رو بگم که دوستان استفاده کنن...
اسم برنامه MonoDroid که بهش Xamarin هم میگن...
لینک دانلود برنامه های مربوطه: (البته باید اکانت warez-bb داشته باشین..اگه نداشتین بگین 1جا آپ کنم..یام تو گوگل دنبال mono developer بگردین)

تو این لینک میتونین آموزش های مربوطه رو پیدا کنین:
Mono for Android - Create amazing Android apps with C# and .NET (You can see links before reply)

این هم 1کد ساده برای شروع:
Object moved (You can see links before reply)

موفق باشین..
(فک کنم دیگه باید 1بخش جدا مخصوص این قسمت داشته باشیم
به نظر من کار کردن رو Mono بهتر از یادگیریه برنامه نویسی برای اندرویده..البته کسایی که جاوا کار کردن راحت تر میتونن برای اندروید برنامه بنویسن...
من فعلآ نمیتونم روی این موضوع کار کنم و باید دوستان همیاری کنن..بازم هر کمکی از دستم بر بیاد هستم)

esisafa
10-09-2012, 22:31
خوب با این لینک ها و توضیحاتی که دادین من فکر میکنم از همون محیط eclips و android SDK که مجانی هستن استفاده کنید بهتره.
اگه دقت کنید فقط از زبان c# استفاده شده و کتابخونه ها کاملا متفاوت هستن. حتی از activity استفاده شده و اصول برنامه نویسی ویندوز رو نداره. فقط و فقط از کلمات کلیدی c# استفاده شده.
به نظر من محیط خود اندروید بهتره.
1- از جاوا استفاده میکنه که در لینوکس و مک هم میشه برنامه نوشت.
2- مجانیه
3- جاوا هم یاد میگیرین

KHM
11-09-2012, 00:40
خوب مگه میشه تو ایران باشی و پول بدی؟؟؟تو لینک اول کرکشم هست...اگه نمیتونین دانلود کنین من دانلود کنم 1جا آپ کنم...
با همی mono تو لینوکس هم جواب میده...
اگه کسی بخواد جاوا کار کنه خوب آره اونطوری راحت تره...

Pioneer
11-09-2012, 00:51
فعلا دوستان چند تا عکس بی کیفیت رو از محیط اندروید ام کا داشته باشید تا بعد ببینیم خدا چی میخواد!

Pioneer
11-09-2012, 00:53
ادامه!

esisafa
11-09-2012, 01:16
اون super-HD player خیلی خفنه
الان این عکسا رو از تلویزیون گرفتین یا مانیتور. قابلیت print screan نداره که با دوربین عکس گرفتی؟؟؟؟؟
رزولیشنش چنده در حال حاضر

Pioneer
11-09-2012, 01:51
از تلویزیون (jvc) عکس گرفته شده! برای اینکه بتونید صدای اندروی رو هم داشته باشید حتما باید از تی وی استفاده کنید یا مانیتور اسپیکر دار! چون ام کا خروجی اسپیکر نداره! و همون کابل HDMI خروجی مالتی مدیاست -تصویر و صوت! به خاطر همین هم هست که مبدل دی وی ای براش جواب نمیده!

kavir
11-09-2012, 09:58
فعلا دوستان چند تا عکس بی کیفیت رو از محیط اندروید ام کا داشته باشید تا بعد ببینیم خدا چی میخواد!
راستی اندروید 4 مستقیما فارسی ساپورت میکنه . فارسی توی زبان ها هست دیگه؟

Pioneer
11-09-2012, 12:20
من که دقیقا نتونستم چک کنم همه موارد رو! ولی چک میکنم! این رو یه جا دیدم:
Language Full Android language list when setting up, including English
این تصویر هم اتصال یک هارد اکسترنال رو نشون میده!

Pioneer
11-09-2012, 23:33
با این مدار امکان تبدیلhdmi به vga و تفکیک خروجی صوت و تصویر وجود داره ولی گرون در میاد!
این شماتیک تایید شده هست و پی سی بی اون هم ساخته شده!

kavir
12-09-2012, 00:39
سلام
دوستان فقط یکی یا دوتا(دقیقا نمی دونم) از این دانگل بیشتر نمونده .هرکی خواست بخره خبر بده
چون سری بعد تا بیاریم قیمت قطعا 30 تومن از این گرون تر خواهد بود
یا حق

modj.ir
12-09-2012, 01:35
فکر کنم این سری به من نرسه. موضوعی که هست بر خلاف تصور خیلی ها ، این سیستم بهترین کاربردش حالتی از خروجی تصویر برای مدار ها هست و همچنین استفاده از wi-fi اون برای انتقال اطلاعات از محیط صنعتی به اتاق فرمان ! یعنی بهترین حالت این هست که یک میکروکنترلر کارهای اصلی رو بر عهده بگیره و این سیستم به مانیتور وصل بشه و بعضی پردازش های حجیم ریاضی و ذخیره اطلاعات و انتقال اونها به سیستم مرکزی رو به عهده بگیره.
صرفا خود سیستم به صورت خالی برای کنترل به نظرم جالب نیست.

و اینکه اگر یوتیوب رو دنبال اسمش میگشتین خیلی سریعتر از اینها تموم میشد !

Pioneer
12-09-2012, 01:43
اون smart tv که میگن و با قیمت چند میلیونی نسبت به یک تلویزیون هم سایز فروخته میشه رو میتونید با همین ام کا و تلویزیون ال سی دی تون داشته باشید! و لذت ببرید!

KHM
12-09-2012, 02:59
اینم 1عالمه sample برا mono:
xamarin/monodroid-samples · GitHub (You can see links before reply)

به نظر من که بد نیست یکم دمبالش برین...

sadmonew
13-09-2012, 22:30
با این مدار امکان تبدیلhdmi به vga و تفکیک خروجی صوت و تصویر وجود داره ولی گرون در میاد!
این شماتیک تایید شده هست و پی سی بی اون هم ساخته شده!
سلام دوستان
اين لينك رو ببينيد. اطلاعات كامل به همراه شماتيك و PCB و سورس براي مبدل HDMI to VGA:
البته فكر كنم اگه خودمون بسازيم شايد گرون در بياد.
Circuit Note | CN0282 | USB Powered DVI/HDMI-to-VGA Converter (HDMI2VGA) with Audio Extraction | Analog Devices (You can see links before reply)

sadmonew
13-09-2012, 22:34
راستي دوستان برد MK802 دستم رسيده. WiFi ، Keyboard , Mouse رو تست كردم همه به خوبي كار ميكنن.
حالا ميخوام Ubuntu رو نصب كنم. قبلا به دوستان سفارش كردم كه موارد لازم رو دان كنن.
اگه به اميد خدا مشكلي پيش نياد و نصب بشه عكس و موارد لازم رو قرار ميدم.

Pioneer
13-09-2012, 23:10
اون شماتیک هم مال همین پی سی بیه! یه مبدل hdmi و بعدش یک مبدل دیجیتال به انالوگ و ...
من قیمت ای سی هاشو حساب کردم میشه حدود 60 تا 70 دلار!
خیلی زود داری مهندس اوبونتو نصب میکنی! کمی از اندرویدش لذت ببر! :mrgreen:
البته خوب میفهمم مرخصی به سختی میدن! و شما وقت ندارید! ولی ظاهرا پادگان اموزشی شما نزدیک شهرتون یا خونتونه که هر پنج شنبه جمعه خونه هستید! لباس ها رو بشورید و اتو کنید موهاتونو کوتاه کنید...
چون میگذرد غمی نیست!:mrgreen:

Pioneer
13-09-2012, 23:19
این چیپ هم مبدل اچ دی ام ای به وی جی ای هست:
It6692fn

sadmonew
14-09-2012, 00:15
خیلی زود داری مهندس اوبونتو نصب میکنی! کمی از اندرویدش لذت ببر! :mrgreen:
سلام مهندس
من فايل زير رو دانلود كردم(البته به يه نفر سپردم واسم دانلود كنه.)
بعد با توجه مراحل گفته شده تو سايت زير، فايل Image روي microSD ريختم و بعد اينكه microSD رو به MK802 وصل كردم و تغذيه برد رو وصل كردم، سيستم عامل Ubuntu از روي مكيرواس.دي لود شد. اما نصب نشد. زماني كه كارم تموم شد و ميكرواس.دي رو خارج كردم برد MK802 از روي آندرويد لود شد. مشكلي هم پيش نيومد.

Pioneer
14-09-2012, 00:55
مهندس بر اساس لینک زیر عمل کردید؟!
تو این لینک تصویری توضیح داده.

sadmonew
14-09-2012, 01:00
مهندس بر اساس لینک زیر عمل کردید؟!
how to run ubuntu linux on the mk802 $74 pc-on-a-stick - liliputing (You can see links before reply)
تو این لینک تصویری توضیح داده.
بله مهندس.
البته يه نكته اي هم هست.
اگه اين مراحل رو انجام دادين يه مشكل واسه ميكرواس.دي پيش مياد. يعني اگه اومدين و ميكرواس.دي رو به ويندوز وصل كردين، ويندوز فقط 16 مگ رو نشون ميده. ظرفيت ميكرواس.دي كه من استفاده كردم 4 گيگ هستش!!!!
البته اين مشكل(البته شايد براي افراي كه قبلا اين مشكلو داشتن عجيب نباشه!!) رو ميشه حل كرد چون من اين مشكلو داشتم با يه نرم افزار و چند تا دستكاري و تغيير يه سري پارامترها مشكل نشون دادن ظرفيت حل شد.

Pioneer
14-09-2012, 02:48
"But the first time I tried this, my MK802 booted into Android instead of Ubuntu. I ejected the microSD card, inserted it again, unplugged the power and plugged it back in and second time was a charm — Ubuntu loaded a few moments later."

Pioneer
14-09-2012, 13:10
شاید چون در مورد این مطالب در صفهات قبل بحث شده دوستان پاسخی نمیدادند!
شما چه هدفی دارید و میخواهید چکار کنید؟! با این مینی پی سی فقط یک مینی پی سی دارید که میتونید روش اوبونتو نصب کنید و کار با لینوکس! و یا اندروید خود برد!
از این برد میشه به جای پی سی در جاهایی که نیاز به بار پردازشی بالایی یا نرم افزار سنگینی نیست استفاده کرد! اصولا هر جا که بشه از سیستم های امبدد استفاده کرد میتونید از این مینی پی سی استفاده کنید و در مسخصاتش میتونید قابلیت هاش رو ببینید! شما اگه بگی چی میخوای میتونیم بگیم به دردت میخوره یا نه ولی بنده خودم فعلا این رو برای تلویزیون منزل خریدم تا...! البته انگیزه این هم شده برای برنامه نویسی اندروید!

Ramin_Ghn
14-09-2012, 17:00
نه من فکر کردم قصد دارید با این مینی پی سی ها ، سیستمی رو راه اندازی و کنترل کنید وگرنه صرف سرگرمی ...

Pioneer
14-09-2012, 20:45
دوست عزیز برای سرگرمی نبوده! شما میتونید خیلی کارها که یه قسمتش به یک برنامه پی سی نیاز دارید با این انجام بدید!

Doloop
15-09-2012, 23:16
بالاخره منم گرفتم...:0013::o
وای... نمیدونید چقدر هیجان داشت وقتی نوشته بود که آخرین قلم موجود در انباره
بالاخره خدا میخواست آخریش به ما برسه...:o
راستی من نفهمیدم تخفیفشو از کجا و کی و چطوری باید بگیریم
خریدم رفت...:(

kavir
16-09-2012, 00:51
بالاخره منم گرفتم...:0013::o
وای... نمیدونید چقدر هیجان داشت وقتی نوشته بود که آخرین قلم موجود در انباره
بالاخره خدا میخواست آخریش به ما برسه...:o
راستی من نفهمیدم تخفیفشو از کجا و کی و چطوری باید بگیریم
خریدم رفت...:(
خوب حسین جان ما که هستیم تموم نشد تخفیفت سرجاش هست:0013: برات ایمیل کردم

Doloop
18-09-2012, 20:33
منم تست زدم جالب بود
هم Android هم ubuntu
یکمم بازی کردم جاتون خالی :0013:
عکس هم یکی میزارم تا صفحه سنگین نشه :wink:
راستی برای منم دقیقا همونطوری شد که مهندس صادق گفته بود (ظرفیت رم 4 گیگ رو 16 مگ نشون میده)
ولی نگفت چطوری درستش کرد !!!
اگه کسی این مورد رو بلده مشتاق یادگیری هستیم :018:

kavir
18-09-2012, 21:42
خوش به حال دوستانی که قضیه گرونی رو درک کردن و سریع خریدن!
الان هرکی خواست 30 درصد از قبل گرون شده:x

Ramin_Ghn
20-09-2012, 11:00
سلام.
کی می تونیم سفارش بدیم؟ منم یکی می خواستم

esisafa
22-09-2012, 13:12
میشه کرک مونو رو بزارین اینجا. حجمش هم که کمه
بقیه چیزا رو راحت میشه پیدا کرد این یکی سخته و خیلی از سایتهای دانلودش هم فندق شدن و باید شکستشون

kavir
22-09-2012, 13:46
سلام.
کی می تونیم سفارش بدیم؟ منم یکی می خواستم
سلام
یکم اوضاع دلار مناسب بشه میاریم

KHM
22-09-2012, 20:02
میشه کرک مونو رو بزارین اینجا. حجمش هم که کمه
بقیه چیزا رو راحت میشه پیدا کرد این یکی سخته و خیلی از سایتهای دانلودش هم فندق شدن و باید شکستشون
این کرک برای ورژن 4.2.5 هست
Mono for Android (You can see links before reply)

Ramin_Ghn
24-09-2012, 02:01
سلام
دوستان این دانگل چه سیستم عامل هایی رو ساپورت می کنه میشه روش لینوکس نصب کرد؟
برای من خیلی ضروریه که با این مینی پی سی ، یو اس بی ماژول زیگبی رو راه اندازی کنم منتها درایورش فقط برای linux , Mac , XP, 7 , Vista موجود هست
این دیتاشیتش :
راه حلی به نظرتون میرسه!!

esisafa
24-09-2012, 02:14
خودش اوبونتو داره و حتی قابلیت دو بوتی هم داره

Ramin_Ghn
29-09-2012, 17:22
سلام
از دوستان کسی می تونه تصویری از مدار داخلی پی سی بذاره!!!

محصولات این فروشگاه هم جالبه :
Android TV Box - Tablet Pc - Android TV Box - Military Phones - Asia Pads . com (You can see links before reply)

mask
11-10-2012, 20:25
سلام
خیلی خوشحالم که به جمع شما پیوستم
لطفا بفرمایید برای خرید این دستگاه چه کار باید بکنم و چقدر زمان میبرد تا به دستم برسه
با تشکر

kavir
11-10-2012, 21:35
سلام
خیلی خوشحالم که به جمع شما پیوستم
لطفا بفرمایید برای خرید این دستگاه چه کار باید بکنم و چقدر زمان میبرد تا به دستم برسه
با تشکر
مهندس یکم دیر اقدام کردین ولی نگران نباشید مجدد میاریم

shahinbahari
11-10-2012, 21:49
الان قیمت این برد ها چه قدر شده؟

mask
14-10-2012, 01:24
مهندس یکم دیر اقدام کردین ولی نگران نباشید مجدد میاریم
من توی سایت علاادین دیدم یک مدل دیگه با مشخصات عالیتر دیدم mk808
امکان اوردن این مدل با کیبورد مخصوصش که موس هم داره هست یا نه؟
و فکر میکنین کی بشه اینجا تحویل گرفت؟
با تشکر

kavir
14-10-2012, 01:35
سلام
مهندس چه قیمتی هست؟
برای ما قبل از تعطیلات چینی ها سفارش دادیم و 10-12 روز هم اونا تعطیل بودن وامید به خدا دو تا سه هفته دیگه بار مامیرسه

mask
14-10-2012, 11:52
سلام
قیمت متفاوت است ولی تعداد 100 تا رو زدن 45$ ولی تکی تا 75$ هم هست
Model
MK808 Android 4.1 Dual core Mini PC
Color
Black
CPU
Rockchip 3066 1.6GHz
Operating System
Android 4.1
RAM
1GB
ROM(Internal Memory)
8GB nand flash
Extend Card
Support TF Card 32GB MAX (Not included)
3G
Not built-in, support external 3G dongle
Support
Format
Video Format
1080P H.264/ VP8/ RV/ WMV/ AVS/ H.263/ MPEG4

Audio Format
MP3/ WMA/ APE/ FLAC/ AAC/ WAV/ OGG
Image Format
JPEG/ JPG/ BMP/ GIF
Features
3D
Anaglyphic 3D, Polarized 3D

Keyboard& Mouse
Support 2.4GHz keyboard& mouse
WIFI
Yes, 802.11 b/g/n
Video Output Interface
HDMI
Audio Output Interface
HDMI
Extend Port
1*TF card slot

1*HDMI port
1*OTG port
1*Mini USB port
1*USB port
Language
Chinese/ German/ Spanish/ French/ Italian/ Dutch/
Russian/ English
Charger
Input
5V 1A
Product Size
88*32*16mm
Product Weight
46g
Package
Package Dimension
205*110*30mm

Package Weight
200g
Package Included
1× MK808 Android 4.1 Dual core Mini PC

1× AC power charger (US Plug)
1× HDMI cable
1× USB cable
1× Manual

3d هم هست

kavir
14-10-2012, 18:38
خوب مهندس 75 دلار قیمت نجومی درمیاد با اودلار الان . همون ورژن قبلی بصرفه تره

shahinbahari
16-10-2012, 15:03
این برد جدید هم که ظاهرا 35 دلار قیمت داره!
این متن رو از نارنجی گرفتم:

کامپیوتر کوچک و دوست داشتنی Raspberry Pi (You can see links before reply) را که می شناسید؟ محصولی ارزان که با استقبالی خوب مواجه شده و آمده تا جوانان را به برنامه نویسی تشویق کند. در این میان برخی از کاربران این محصول، بابت رم ۲۵۶ مگابایتی اش ناراضی بودند و آن را کم می دانستند. حالا شرکت سازنده بعد از درخواست های مکرر مدل جدیدی را با ۵۱۲ مگابایت رم ارایه کرده و جالب تر اینکه قیمت نهایی را هم افزایش نداده و می توانید Raspberry Pi را با همان ۳۵ دلار بخرید. شما اگر یکی از این کامپیوترهای کوچک داشتید با آن چه کارهایی انجام می دادید؟

kavir
16-10-2012, 15:11
این برد جدید هم که ظاهرا 35 دلار قیمت داره!
این متن رو از نارنجی گرفتم:

سلام
این مورد صفحه اول من گذاشتم و گفتم که چرا نمی صرفه فعلا بیارم:0013:

Black-Black
16-10-2012, 15:59
اقا اینقدر پلتفرم اماده نیارید کم کم به فکر پلتفرم داخلی ساز باشیم.

KHM
30-10-2012, 15:20
Open Source ARM userland

Today we have some really big news, which is going to mean a lot to many programmers in our community who have been asking about it ever since launch. This is one of those announcements that has been in the pipeline for quite some time, but we haven’t been able to talk about it until now.

As of right now, all of the VideoCore driver code which runs on the ARM is available under a FOSS license (You can see links before reply) (3-Clause BSD (You can see links before reply-clause_license_.28.22New_BSD_License.22_or_.22Modi fied_BSD_License.22.29) to be precise). The source is available from our new userland repository (You can see links before reply) on GitHub. If you’re not familiar with the status of open source drivers on ARM SoCs this announcement may not seem like such a big deal, but it does actually mean that the BCM2835 used in the Raspberry Pi is the first ARM-based multimedia SoC with fully-functional, vendor-provided (as opposed to partial, reverse engineered) fully open-source drivers, and that Broadcom is the first vendor to open their mobile GPU drivers up in this way. We at the Raspberry Pi Foundation hope to see others follow.

You can see links before reply (You can see links before reply)

As you’ll see from the diagram above, everything running on the ARM is now open source. So, what does this mean to the average Raspberry Pi user? Aside from being exciting to FOSS enthusiasts for philosophical reasons, it’s also going to make it much easier for third party developers to (for instance) implement Wayland EGL client and EGL server support, or to provide better integration of GLES/VG with X.Org. We look forward to working with the relevant communities on this. It should also now be easier, with appropriate cleanup, to get the vchiq messaging system integrated in to the upstream Linux kernel, which is another goal we are keen to work with the community on achieving.

The open sourcing of the userland libraries is of course going to be massively helpful to those of you who have been either actively porting or wanting to use alternate operating systems on the Raspberry Pi. We’ve been excitedly following the progress of FreeBSD, NetBSD, Plan9, RISC OS, Haiku and others. All these projects could now potentially port these libraries and make use of the full hardware accelerated graphics facilities of the Raspberry Pi. The Raspberry Pi could not have existed without the massive body of Free and Open Source Software we use and build upon. We are delighted to have been involved in giving back to the community in this way, and hope many of you find it useful. I’d like to give a big thank you to Broadcom for being the first vendor to take this step forward, a significant step for the embedded Linux community and the wider FOSS community interested in embedded GPUs.

Alex Bradbury is the Raspberry Pi Foundation’s lead Linux developer.
reference: Open Source ARM userland | Raspberry Pi (You can see links before reply)

naatamam
11-11-2012, 00:22
سلام
این را هم ببینید

رقیبی برای Raspberry Pi: یک کامپیوتر ۱۳ دلاری

احتمالا با کامپیوتر ارزان قیمت ۳۵ دلاری raspberry Pi آشنا هستید و درباره آن مطالب زیادی در نارنجی خوانده اید. اکنون یک کامپیوتر Walmartی به رقابت با این محصول پرداخته است. شرکت Texas Instruments دست به کار تولید کامپیوتری شده که تنها روی یک مدار مجتمع کوچک قرار گرفته و فقط ۱۳ دلار قیمت دارد.
البته بر خلاف raspberry Pi که از خروجی ویدیوی اچ دی بهره می برد، این کامپیوتر کوچک هیچ واحد پردازش گرافیکی ندارد و شما تنها می توانید تحت DOS و با دستورات خط فرمان با آن کار کرده و برنامه ریزیش کنید.

منبع: نارنجی (You can see links before reply)

mask
30-11-2012, 15:31
سلام
من یک عدد از mk808 خریدم و امتحانش کردم همه چیز عالی بود و یک سری برنامه هم روش ریختم که عالی جواب داد ولی یک برنامه والپیپر 3 بعدی بود که روش ریختم که دستگاه بوت شد و دیگه بالا نیومد
از برق قطع کردم دوباره وصل کردم ولی درست نشد فقط لوگوی اول میاد و دیگه بوت نمیشه و روی همون لوگو میمونه
یک دکمه ریز ریست هم داره که وقتی نگه میداری و ری استارت میکنی عکس ادمک اندروید که دراز کشیده و از شکمش یک مثلث احتیاط اومده بیرون میاد و بعد از چند دقیقه همان عکس لوگوی اول میاد
و اما بدتر از این.....
دوستم هم یکی از اینها گرفته بود که فکر کردیم شاید دستگاه من ایراد داشته به همین خاطر اون برنامه را روی این یکی اینستال کردیم که به مجرد اجرا به همون صورت در اومد و کلی شرمندش شدم
حالا سوالم اینه که ایا میشه دستگاه رو به طریقی ریست یا فلش یا ... کرد که دستگاه بتونه روشن شه ؟؟؟ اگه بتونین کمکم کنین ممنون میشم

Doloop
30-11-2012, 16:23
فقط با سیستم اندروید اینطوریه ؟
سیستم عامل ابونتو رو ببینید بالا میاره (اگه بالا بیاد میشه گفت مشکل نرم افزاری هست)

mask
30-11-2012, 16:36
فقط با سیستم اندروید اینطوریه ؟
سیستم عامل ابونتو رو ببینید بالا میاره (اگه بالا بیاد میشه گفت مشکل نرم افزاری هست)
ممنون از پاسختون
این سیستم فقط اندرویید داره من نمیدونم چطوری باید اوبونتو رو نصب کنم در مورد لبتاپ سیدی اونو میذاشتم و سیستم که روشن میشد اوبونتو بالا میومد در این مورد ایا از فلش میشه بوت بشه؟
ما در اینجا فقط دو خروجی usb و یک ورودی mini sd card داریم
اگه ممکنه در مورد نصب اوبونتو یا اندروید کمکم کنید
با تشکر

sigma-mx
30-11-2012, 16:49
معمولا نصبش خیلی ساده هست . ایمیج رو رو مموری کارت میریزید ، بعد بوت میکنید .خودش نصب میکنه

Doloop
30-11-2012, 17:03
سلام

برو به این آدرس همه روال کار رو توضیح داده :
حداقل حافظه مورد نیاز 4 گیگ هست
فلش مموری رو نمیدونم میشه یا نه ولی من روی micro sd 4GBریختم جواب داد...:wink:

روال کارش هم اینه که :
اول فایل های زیر رو دانلود کن :

ubuntu image (You can see links before reply)

write image (You can see links before reply)
رم رو فرمت کن بعد ...

ایمیج ابونتو رو از زیپ خارج کن بعد برنامه رایت ایمیج رو نصب کن رم رو که وصل کردی به PC میری داخل برنامه رایت ایمیج فایل ابونتو ایمجی که از زیپ خارج کردی رو انتخاب میکنی بعد ادرس رایت رو هم درایو رم SD قرار میدی و رایت میکنی
بعد رم رو که توی MK قرار بدی خودش اتومات با ubuntu بالا میاد :wink:
این روال کلی کار بود ممکنه یه جاهایی رو از قلم انداخته باشم و تا اونجا که یادمه همین بود
باز توضیحات کامل توی آدرس زیر هست :

موفق با ... :o

AnonyJavad
30-11-2012, 17:16
یه مشکلی که با این بردها پیش میاد مسئله ی کراس کامپایل درایور لینوکس وسایل مختلف مثل پرینتر و کارت شبکه و... هست.
فکر کنم یه بخشی کلا برای این قضیه کراس کامپایل راه بیافته بد نباشه، البته تخصص بالا می خواد اگه یه وقت درایور درست کامپایل نشه و ارور بده وسطش یه نفر ایرادشو برطرف کنه:unh:

kavir
30-11-2012, 19:38
سلام

برو به این آدرس همه روال کار رو توضیح داده :
حداقل حافظه مورد نیاز 4 گیگ هست
فلش مموری رو نمیدونم میشه یا نه ولی من روی micro sd 4gbریختم جواب داد...:wink:

روال کارش هم اینه که :
اول فایل های زیر رو دانلود کن :

ubuntu image (You can see links before reply)

write image (You can see links before reply)
رم رو فرمت کن بعد ...

ایمیج ابونتو رو از زیپ خارج کن بعد برنامه رایت ایمیج رو نصب کن رم رو که وصل کردی به pc میری داخل برنامه رایت ایمیج فایل ابونتو ایمجی که از زیپ خارج کردی رو انتخاب میکنی بعد ادرس رایت رو هم درایو رم sd قرار میدی و رایت میکنی
بعد رم رو که توی mk قرار بدی خودش اتومات با ubuntu بالا میاد :wink:
این روال کلی کار بود ممکنه یه جاهایی رو از قلم انداخته باشم و تا اونجا که یادمه همین بود
باز توضیحات کامل توی آدرس زیر هست :

موفق با ... :o
سلام
حسین جان چون اولین نفری هستی که خبر نصب ابونتو دادی یک هدیه برات دارم
یک مبدل usb 2rj45 اوردم هنوز وارد فروشگاه نکردم برام ادرست بفرست می فرستم یک تست بزن:0013: