PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرام کردن 2378 و 1768 در پروگرامر ویگلر

mzarkoob
25-07-2012, 20:17
سلام
در مورد این پروگرامر ویگلر با موارد جدید و عجیبی مواجه شدم. چه در مورد پروگرام کردن lpc2378 چه lpc1768. هر کدوم یه جا لنگ میزنه!
lpc2378:
با این هسته مطابق شکل بعد از تنظیمات در نرم افزار H-JTAG و شناسایی هسته :

You can see links before reply

با زدن چندین باره گزینه check جز این پیغام حاصلی نصیبمان نشده:

البته قبلا یه بار به جای این پیغام این میومد:

خوب قاعدتا تا اینجا شناسایی انجام نشه پروگرامی هم در کار نخواهد بود:sa:
lpc1768:
در این هسته مطابق شکل بعد از تنظیمات در نرم افزار H-JTAG و شناسایی هسته:

با زدن گزینه check اطلاعات هسته به نمایش در می آید:

و قاعدتا پروگرام هم انجام میشه.
آیا اینکه lpc2378 را شناسایی نمی کنه به خاطر ایراد در برد هست؟ این ایراد چی می تونه باشه؟ قبلا یادم نمیاد اینطوری بشه!
در تایپیک بعدی مواردی که در نرم افزار کیل در هر دو میکرو باهاش مواجه شدم را شرح می دهم(دیگه نمیشد عکس ضمیمه کنم!!)

mzarkoob
25-07-2012, 20:34
حالا میریم سراغ تنظیمات برای برای پروگرام کردن مستقیم از کیل:
lpc2378:
نرم افزار کیل را باز می کنیم. برای تنظیمات پروگرامر ویگلر گزینه RID Interface Driver مشاهده نمی شود که انتخاب کنیم!!

چرا نیست!!؟؟

lpc1768:
نرم افزار کیل را باز می کنیم. برای تنظیمات پروگرامر ویگلر گزینه RID Interface Driver وجود دارد!! آن را انتخاب می کنیم:

خوب حالا setting را میزنی که تنظیمات را انجام دهی. ولی یه پیغام میاد فکر کردی خیال کردی!

در حالی که ظاهرا باید این پنجره بیاد:

خوب حالا با این همه طول و تفضیل ایراد در اینجا مال چیه؟
توضیح اینکه هر دو پروژه را با keil4.53 باز می کنیم.

Aghaeifar
25-07-2012, 21:48
اونجایی که این خطا رو میده، در یک مرحله قبلش یه فیلدی هست که باید مقدار کریستال رو بر حسب مگاهرتز وارد کنی. مثلا بزن 12 مشکل پروگرام کردن حل میشه.

mzarkoob
25-07-2012, 22:57
اونجایی که این خطا رو میده، در یک مرحله قبلش یه فیلدی هست که باید مقدار کریستال رو بر حسب مگاهرتز وارد کنی. مثلا بزن 12 مشکل پروگرام کردن حل میشه.

سلام
بله. اینجا اینا از قلم انداخته بودم. درست شد:

البته گفتم که قبلا با وجود این تنظیم هم همون خطای دوم (You can see links before reply) را میداد. البته فکر کنم اطراف آی سی 2378 را تمیز کردم درست شد.
ولی جالبه برای lpc1768 اصلا جای وارد کردن این فرکانس غیر فعاله!!

چرا؟
سایر موارد که در کیل مطرح کردم را باهاش مواجه نشدید؟

Aghaeifar
25-07-2012, 23:50
در مورد LPC1768 چون در حالت پروگرام کردن از اسیلاتور RC داخلی استفاده می شه که مقدار اون هم مشخصه و 4 مگه اما در 2378 و مشابه اون اسیلاتور داخلی معین وجود نداره و کریستال خارجی با فرکانس غیر معلوم توسط کاربر قرار می گیره برای همین باید دستی مقدار اون وارد بشه.

ویگلر رو با کیل تا حالا استفاده نکردم فقط با Hjtag کار کردم باهاش (کلا نمی دونستم با کیل هم میشه ازش استفاده کرد) ولی فکر کنم درایوری کوچولویی باید داشته باشه که فایل های dll لازم رو تامین کنه.

mzarkoob
26-07-2012, 00:00
ولی فکر کنم درایوری کوچولویی باید داشته باشه که فایل های dll لازم رو تامین کنه.
بله دیگه همان طور که در شکل بالا (You can see links before reply) نشون دادم بعد از زدن setting این dll از محل نصب h-jtag استفاده میشه.

ویگلر رو با کیل تا حالا استفاده نکردم فقط با Hjtag کار کردم باهاش (کلا نمی دونستم با کیل هم میشه ازش استفاده کرد)
از دوستان تا حالا این کار کرده؟

skiboys
27-03-2013, 23:31
بله دیگه همان طور که در شکل بالا (You can see links before reply) نشون دادم بعد از زدن setting این dll از محل نصب h-jtag استفاده میشه.

از دوستان تا حالا این کار کرده؟

سلام اقای زرکوب سرچ زدم توی نت فایل DLL پیدا کردم:0013:
دوستانی که مانند من این مشکل دارند و بعد از نصب keil این فایل dll را ندارند می توانند از لینک زیر دانلود کنند:o
AgdiRDI (You can see links before reply)

mzarkoob
28-03-2013, 00:22
دوستانی که مانند من این مشکل دارند و بعد از نصب keil این فایل dll را ندارند می توانند از لینک زیر دانلود کنند:o
AgdiRDI (You can see links before reply)
سلام
نوش دارو بعد مرگ سهراب !
من دیگه الان این پروگرامر ندارم و به صاحبش دادم. اون موقع هم در حد تست بود و با وجود جیلینگ نیازی به آن نبود برای همین وقتی برا درست کردنش نذاشتم
:hi: