PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل ولتاژ 5 به 12 ولت برای USB؟

kavir
25-01-2009, 11:11
سلام
برای تبدیل ولتاژ 5 ولت USB به 12 ولت نیاز به یک مدار کم مصرف دارم
You can see links before reply
در اینترنت مدارات زیادی هست و مخصوص USB ولی نمی دونم آی سی اون در بازار ایران هست یا خیر
شما مدار ساده تری سراغ ندارید؟

alnz
25-01-2009, 14:59
سلام

من خودم مشكل افزايش ولتاژ تو يه مدار داشتم جناب آقاي كوهستاني مدار زير رو به من پيشنهاد دادن . توضيحات ايشون رو در مورد آي سي پايين نوشتم .

ولتاژ ورودي كافيه بيشتر از 3 ولت باشه تا هر خروجي بيشتر از 3 ولت دلت خواست داشته باشي. با اين رابطه:

Vo=1.25*(R1+R2)/R1

توضيح: درواقع آي سي در حالت فيدبك منفي تمام تلاششو مي كنه تا ولتاژ پايه ي 5 روي 1.25 ولت ثابت بمونه.

تو صفحات بعد ديتاشيت هم جدولي هست كه باهاش مي توني بهترين سلف و خازن رو انتخاب كني. هرچند با هر سلف و خازني كار مي كنه اما مي توني از اين جدول اپتيمم كني.

موضوع ديگه اينه كه اين طرز بستن آي سي براي افزايش ولتاژه. با توپولوژي هاي ديگه كه تو صفحات بعد هست مي توني Step Down يعني كاهش ولتاژ هم داشته باشي. مثلا از 6 تا 40 ولت بدي و 5 ولت ثابت بگيري. در تمام اين توپولوژي ها تغيير ولتاژ ورودي تاثيري در ولتاژ خروجي نداره. اما بايد در رنج باشه. يعني در توپولوژي Step Up كه قراره ولتاژ زياد بشه نبايد ورودي بيشتر از خروجي باشه.

alnz
26-01-2009, 00:26
سلام

به اين پاييني هم يه نيگا بنداز