PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت کتابخانه مخفی برای کدورژن

esisafa
15-07-2012, 21:16
سلام دوستان.
برای نوشتن یک کتابخونه کدویژن ، در حالی که توابع اون قابل مشاهده نباشن. باید چکار کرد.

مثلا: میخوام یک کتابخونه به نام header بسازم. ماکروها و اعلان توابع و توضیحات رو در فایل header.h مینویسم و تعریف توابع رو در فایل header.c .
حالا باید چکار کنم که متن header.h دیده بشه ولی متن header.c رو کسی نتونه ببینه.
آیا خود کدویژن کتابخونه رو به این شکل درست میکنه؟
ممنون

alghasi
16-07-2012, 08:16
سلام. کتاب خونه های codevion هدرشون با پسوند h هست و خود توابع با پسوند lib که اونا هم با ناتپد باز میشه. یعنی اسکیه. فقط توابعی رو تویه Codevision نمیشه متنشون رو دید که اسطلاحا بهش میگن built in.
فکر نکنم مهندس بشه کاری کرد.

esisafa
16-07-2012, 09:57
ممنون
به طور مثال در کدویژن در پوشه inc ، فایل alcd.h و math.h داریم که متنش دیده میشه.
در پوشه lib هم فایل alcd.lib داریم که متن داره ولی متنش رو نمیشه خوند. اما متن math.lib رو میشه خوند. هر دو از توابع آماده کدویژن هستن ولی یکی اینجور یکی اونجور.
در ضمن کدویژن میتونه فایل با پسوند c هم اینکلود کنه، پس چرا باید lib درست کنیم. چه مزیتی داره؟
کدویژن تنظیمات ایجاد کتابخونه نداره؟
اصلا راه دیگه ای هست که بشه مخفی کرد؟
همون فایل alcd.lib چرا متن داره ولی خونده نمیشه. کسی میدونه چکار کردن. شاید سر نخ باشه

mrm
16-07-2012, 16:31
بعد از اینکه کد رو نوشتید
File -> convert to library

esisafa
17-07-2012, 13:49
کسی چیزی به ذهنش نمیرسه. یعنی راهی نیست؟
یعنی اگه همچین چیزی بخوایم باید کلا نرم افزار سفارشی خودمون رو داشته باشیم.

behnam6500
17-07-2012, 14:23
توی کد ویژن نمیدونم!

ولی توی winavr میشه این کار رو کرد. کتابخونه رو میشه کد کرد...

با پسوند a

esisafa
17-07-2012, 14:34
ممنون.
با این کار دیگه قابل برگشت نیست؟ و نمیشه دوباره برگردوند؟
با avr studio چی؟

behnam6500
17-07-2012, 14:44
قابلیت برگشتش رو تا اونجایی که من سرچ کردم، دیدم راهی وجود نداره! ممطئن نیستم!

این کار رو با دستورات gcc انجام میدم. اول آبجکتش رو میسازم، بعد از اون کتابخونه رو میسازم.

اگر داخل avr studio دستوراتی که موقع کامپایل برنامه استفاده میشه رو پیدا کنی، میشه ساخت...

esisafa
17-07-2012, 14:58
ممنون.
منبعی داری که دستورات و روشش رو توضیح داده باشه

behnam6500
20-07-2012, 19:29
از اینکه پاسخ دیر شد عذر میخوام... یه کم درگیر بودم و زیاد هم اوضام مناسب نبود، عذر بر دیر جواب دادنمه!

یه اموزش برای این کار درست کردم که ساده و سریع هست:

آموزش ساخت کتابخانه در Winavr (You can see links before reply)