PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور آلتراسونیک درون آب

آقاجون
18-06-2012, 21:16
سلام
من میخام عمق یک استخرو اندازه گیری کنم . اگه سنسور آلتراسونیک درون آب بکنم سنسور خراب نمیشه ؟؟ یا سنسور مخصوص آب فرق داره ؟؟

cmuiran
18-06-2012, 22:21
سلام
من میخام عمق یک استخرو اندازه گیری کنم . اگه سنسور آلتراسونیک درون آب بکنم سنسور خراب نمیشه ؟؟ یا سنسور مخصوص آب فرق داره ؟؟

سلام داداش آقاجون:018:
برای اندازه گیری مقدار عمق چه نیازی التراسونیک داخل آب بزاری
میزان خالی بودن آب اندازه بگیر
یعنی اینکه یک التراسونیک بالای سطح آب بزارن و میزان خالی بودن حساب کنین و یک رابطه ای به دست بیارین
یا میتونی از این شارپ ها هم استفاده کنی من تست کردم ولی التراسونیک بهتره

آقاجون
19-06-2012, 01:57
دستت درد نکنه که جواب دادی ولی اگه بخام درون آب وجود یک جسم بفهمم دقیقا مثل زیر دریائی اون وقت سنسوره باید تو آب باشه . من برای این میخام . فاصله تا کف آب و وجود اجسام دور بر .:0013:

alghasi
19-06-2012, 08:16
سلام، من کارم در حال حاظر دقیقا همینه. ماهیت ستسورهاش همینه. یعنی یه پیزو سرامیکه. اما مسئله اینه که باید تویه آب ایزله بشه اصطلاحا آب بند بشه. بسته به عمق آب و فشار آب فرق میکنه اما در کل 3 قسمته.
1. محفظه
2.لیه بک (پشتی)
3. لیه جلویی که مچینک آکوستیکی هم باید باشه
تو چه فرکانسی میخوای کار کنی؟ اینم مهمه. دقت اندازه گیریت چقده. سرعت صوت داخل آب حدود 1550 متره. البته ثابت نیست.
اگه خواستی درد سر نکشی باید پرپ آماده بگیری که خیلی گرون میشه حدود 1 تا 3 میلیون تومان میشه. یه 5 مگا هرتزش حدود 5 تومان بود. اگه بخوای خودت بسازی که باید مکانیک و ایناشو بدونی با 500 هزار تومان سرو تهش هم میاد.

cmuiran
19-06-2012, 11:18
دستت درد نکنه که جواب دادی ولی اگه بخام درون آب وجود یک جسم بفهمم دقیقا مثل زیر دریائی اون وقت سنسوره باید تو آب باشه . من برای این میخام . فاصله تا کف آب و وجود اجسام دور بر .:0013:
:hi: سلام داداش
والا م قبلا یک چیز مشابه شبیه این داشتیم
اومدیم یکی از همین سنسور های شارپ گرفیتیم و جلوش شیشه گذاشتیم و زد آبش کردیم
این سنسورهای شارپ خوبی که دارن اینه که یک شیشه شفاف بگیری جلوشون اون به عنوان مانع نمیشناسن ولی اگه یم مقدار جلو ببری مانع میشه
اگه هدف فقط تشخیص اینکه جسم جلو هست یا نه این چیزه خوبیه
و برای اندازه گیری آب فکر کنم تو آب جواب بده ولی تست نکردم :wink:

cmuiran
19-06-2012, 11:21
اگه خواستی درد سر نکشی باید پرپ آماده بگیری که خیلی گرون میشه حدود 1 تا 3 میلیون تومان میشه. یه 5 مگا هرتزش حدود 5 تومان بود. اگه بخوای خودت بسازی که باید مکانیک و ایناشو بدونی با 500 هزار تومان سرو تهش هم میاد.

سلام
جالبه ولی توجیه اقتصادی نداره چون راه حل دیگه ای هست
ولی در کل این هم بگیری بد نیست اگه میتونی هزینه پرداخت کنی :018:

آقاجون
19-06-2012, 12:44
خوب این سنسور شارپ چیه و کجا گیر میاد؟؟؟

cmuiran
19-06-2012, 13:05
بیا داداش

You can see links before reply