PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : prpteous

jojojo
06-06-2012, 23:39
سلام .
من براي شبيه سازي پروتكل can-bus به المان mcp2551 احتياج دارم كه اين المان در محيط پروتوس وجود نداره.فعلا كسي نتونسته كمكم كنه :sa:.
اميدوارم اين انجمن بتونه كمك كنه. با تشكر

jojojo
06-06-2012, 23:42
اگر كسي محيطي براي شبيه سازي ميشناسه كه اين المان را داره اطلاع بدين .

KHM
06-06-2012, 23:54
رفیق اینجور آیسی ها رو فک نمیکنم بتونی تو نرم افزاری پیدا کنی...باید عملی بسازی و جواب بگیری..
شبیه سازی نمیشه کرد،فقط میتونی شماتیکشو بکشی برای pcb زدن

jojojo
07-06-2012, 15:20
من پروژه ساخت كه نميخوام انجام بدم فقط ميخوام شبيه سازي كنم اگه هيچ راهي نداره راحت بهم بگين كه حداقل ديگه دنبالش نباشم. آيا عملياتي هست براي ساخت قطعه و يا ايجاد يك المان جديدي كه خودمون در محيط پروتوس بسازيم و بعد از ساخت المان در محيط شبيه سازي ، از اين روش ميشه شبيه سازي كرد؟

Doloop
07-06-2012, 16:00
آيا عملياتي هست براي ساخت قطعه و يا ايجاد يك المان جديدي كه خودمون در محيط پروتوس بسازيم و بعد از ساخت المان در محيط شبيه سازي ، از اين روش ميشه شبيه سازي كرد؟

نه متاسفانه نمیشه شبیه سازی کرد :(
قطعه ای که شما درست میکنی فقط میشه توی طراحی شماتیک و PCB ازش استفاده کرد cry::
به نظرم باید بیخیال این شبیه سازی بشی ...

vahidasm
07-06-2012, 17:25
من پروژه ساخت كه نميخوام انجام بدم فقط ميخوام شبيه سازي كنم اگه هيچ راهي نداره راحت بهم بگين كه حداقل ديگه دنبالش نباشم. آيا عملياتي هست براي ساخت قطعه و يا ايجاد يك المان جديدي كه خودمون در محيط پروتوس بسازيم و بعد از ساخت المان در محيط شبيه سازي ، از اين روش ميشه شبيه سازي كرد؟

سلام دوست عزیز
این کاری که میخواین انجام بدین شدنیه
ولی یه داستانی داره-اونم اینه که باید براش برنامه بنویسی که یکم سختش کرده
در مورد انجام این کار تو یکی از مجله ها اومده که کمی آموزش داده
اونو مطالعه کنید شاید کمکتون کنه
من خودم چن وقت پیش دنبال این کار بودم ولی پیشو نگرفتم چون وقت نکردم
موفق باشید

jojojo
07-06-2012, 20:27
سلام.
آقا حسين كمك شما كه خيلي جامع و عالي بود از كمكتون ممنونم من همينجوري گفتم كه اگه شبيه سازي نميشه ديگه دنبالش نباشم شما جدي گرفتي و ميگي بيخيال بشم؟cry::
و آقاي وحيد لطفا اسم مرجع يا مجله را برام بفرستين اگه راهي هست كه خيلي سخت باشه قبول ميكنم من حتما بايد تلسم شبيه سازي رو بشكنم فعلا در ايران هيچكس نتونسته كمكم كنه حتي اساتيدي كه در حوزه ي برنامه نويسي و can-busكار كرده اند اميدوارم شما بتونيد كمك كنيدو از لطف شما ممنونم.

vahidasm
07-06-2012, 22:45
آقاي وحيد لطفا اسم مرجع يا مجله را برام بفرستين اگه راهي هست كه خيلي سخت باشه قبول ميكنم من حتما بايد تلسم شبيه سازي رو بشكنم فعلا در ايران هيچكس نتونسته كمكم كنه حتي اساتيدي كه در حوزه ي برنامه نويسي و can-busكار كرده اند اميدوارم شما بتونيد كمك كنيدو از لطف شما ممنونم.
دوست عزیز من کاره ای نیستم
منم مجله pmm رو خوندم و کمی راجع به این قضیه اطلاعات دارم
این بچه های گل ایران میکرو هستن که اینقد عالی سعی میکنن به پیشرفت کمک کنن
شما اگه مجله pmm12 رو بخونید از صفحه 3 تا 16 به این موضوع پرداخته.
موفق باشید

KHM
07-06-2012, 23:05
خوب ساخت عملی ایش که خیلی راحت تر از شبیه سازیشه....
برای شبیه سازیش باید اول عملی بسازینش و ببینین تو هر شرایط چه جوابی میده و فرمت ارسال و دریافت چجوریه،بعدش میرسین به قسمت برنامه نویسیش که مطمئنآ راحت هم نیست..
عملی هم کلاسش بیشتره، هم تجربه اش باحالتره...و مطمئن باشین عملی راحت تر هم است...

jojojo
08-06-2012, 13:24
من همه ي كاراي شبيه سازي را انجام دادم شكل مدار و برنامه اي كه استفاده ميشه همه امده است فقط المان mcp را براي شبيه سازي ندارم

vahidasm
08-06-2012, 13:32
خب دوست عزیز به قول دوستان چرا نمیسازین؟؟چرا عملی تست نمیگیرید؟؟
به نظر من کهروم بهترین راه رو پیش روتون گذاشت که همون ساختن نمومنه واقعی مداره
شبیه سازی به نظر من هیچوقت جالب نبوده-تازه خیلی وقتها هم خطا توش وجود داره

vahidasm
08-06-2012, 13:33
خب دوست عزیز به قول دوستان چرا نمیسازین؟؟چرا عملی تست نمیگیرید؟؟
به نظر من کهروم بهترین راه رو پیش روتون گذاشت که همون ساختن نمومنه واقعی مداره
شبیه سازی به نظر من هیچوقت جالب نبوده-تازه خیلی وقتها هم خطا توش وجود داره

jojojo
08-06-2012, 13:35
اخه براي پروژه ام هست بايد شبيه سازي كنم نه ساخت و در ضمن فقط كافي براي ساخت ندارم

KHM
08-06-2012, 16:49
مطمئن باشین شبیه سازی بیشتر از ساخت طول میکشه...
اول باید زبان مخصوص پروتئوس رو یاد بگیرین که هیچ جا به دردتون نمیخوره...بعدشم باید 1قطعه ی مدار رو با برنامه، شبیه سازی کنین...ایسی OR نیست که دو خط دستورش باشه...
فک کنم اگه بتونین این آیسی رو شبیه سازی کنین،شرکت Labcenter Electronics استخدامتون کنه..یا حداقل فایل رو ازتون بخره..
این بوذ نظر من..دیگه تصمیم خودتونه...خلاصه موفق باشین..

jojojo
08-06-2012, 18:43
منظور شما اينه كه شبيه سازي المانmcp2551 خيلي طول ميكشه(ايجاد اين قطعه در پروتوس)؟

jojojo
08-06-2012, 19:02
حيف شد كارم نيمه تمام ميمونه:( ومن همه ي كاراي شبيه سازي رو انجام داده بودم و اين قطعه كارم رو خراب كرد شايد به قول دوستان ساخت را انجام بدم چون من فايل برنامه نويسي و شكل مدار همه آماده است. و سوالي كه دارم برنامه ي پروتوس يه برنامه ي خاص هست يا اينكه برنامه اي كه استفاده ميكنه cو ++c ،بسكام و... است؟Picture 003.jpg (You can see links before reply)

jojojo
08-06-2012, 19:02
اي تصوير مدار هست.

Doloop
08-06-2012, 20:02
منظور شما اينه كه شبيه سازي المانmcp2551 خيلي طول ميكشه(ايجاد اين قطعه در پروتوس)؟

ساخت ظاهر قطعه برای طراحی شماتیک و PCB کاری نداره
ولی اگه میخای شبیه سازیش کنی اون یه قضیه دیگس و مستلزم یه برنامه نویسی حرفه ای و البته استاندارده
شما باید تمام حالاتی که برای قطعه توی شرایط واقعی رخ میده رو به صورت برنامه تعریف کنی (از کوچکترین نکات گرفته تا نکات بزرگش) :0013:
این کارم نشد نداره ولی باید مطالعه زیادی توی این زمینه داشته باشی :wink:

jojojo
09-06-2012, 00:08
:hi:از تمام عزيزان ممنونم و اميدوارم موفق وپيروز باشيد:0013:

sigma-mx
09-06-2012, 01:06
سلام دوست عزیز
مشکلت راه حل داره . اونم یه راه ساده ..
شما چرا از یه can tranceiver دیگه استفاده نمیکنی . مثلا پروتیوس معادل max485 یعنی فکر کنم max487 رو داره که براحتی همون کار رو برات انجام میده !
من خودم با پروتپوس قبلا همین کار رو با pic کردم و چند میکرو رو با هم شبکه کردم ( هم can و هم modbus ) تو عمل هم ساختم خیلی عالی هم کار کرد ....
حتی پایه های اینها هم با هم استاندارد هست و تطابق داره . فقط یه نکته کوچیک داره اونم اینه که mcp2551 پایه فعالساز نداره ولی سری max برای ارسال و دریافت بطور جداگانه پایه enable داره . فقط شما باید هر وقت خواستی بفرستی پایه فعالساز ارسال رو low کنی و برای دریافت هم همینطور ... اکثر کتابخانه ها برای این قسمت امکانات enable هم دارند که معمولا در کانفیگ قابل انتخابه که اتوماتیک باشه یا با enable کنترل بشه . معمولا جلوی یه define نوشته که پایه فعالساز شما باید به کدوم پین وصل بشه و قابل تغییر هم هست . . با این حال گفتم خودت هم میتونی کنترلش کنی .
یا حق

jojojo
09-06-2012, 15:21
معادل mcp2551 شما ميدونيد چيه؟

sigma-mx
09-06-2012, 15:26
گفتم که دوست عزیز ، از max487 استفاده کن . پست قبلی منو مگه نخوندی ؟

jojojo
09-06-2012, 16:57
بله من خوندم اخه نوشته بودي (مثلا) فكر كردم يك المان را داري مثال ميزني من به اگه در شبيه سازي به مشكل برخورد كردم فردا پيام ميذارم. ممنون

sigma-mx
10-06-2012, 18:58
سلام
اینم یه نمونه شماتیک و نحوه اتصال rs485 بعنوان مثال .... فقط فایل پروتئوس هست ...