PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپایلر برای pic32

esi_52000
04-06-2012, 14:16
عرض سلام دارم خدمت همه دوستان pic کار.یه سوال دارم دوستان ممنون میشم کمکم کنین.
من معمولا پروژه هام رو با pic18 انجام میدم و کاملا هم ازش راضیم.اما مشکل اینجاس که یرای یه سری پروژه نیاز به فرکانس 80mhz به بالا ذارم .من با arm اشنایی دارم و میتونم ازش استفاده کنم.اما با توجه به اعتمادی که به قطعات pic دارم قصد دارم ازpic32 استفاذه کنم که واقعا کولاکند و در فرکانس 80M تا 124MIPS سرعت دارند.
اما مشکل اینجاست که ccs از pic32 پشتیبانی نمیکنه.حالا سوالم اینجاست شما عزیزان چه کامپایلری رو پیشنهاد میکنین.لطف کنین لینک دانلود اون کامپایلر رو هم بزارید. از همه دوستان ممنونم.

vahidasm
04-06-2012, 14:26
سلام دوست عزیز
dspic به کارت نمیاد؟؟
من پروژه های زیادی با dspic ها انجام دادم
با میکرو سی
ولی تا حالا با 32 کار نکردم

esi_52000
04-06-2012, 14:30
ممنونم وحید جان که زوذ جوای دادین.اما میخوام با pic32 کار کنم.
میشه در مورد mikroc توضیح بدین .نرم افزار خوبی برای برنامه نویسی هستش؟آموزشی براش پیدا میشه؟

sigma-mx
04-06-2012, 14:31
سلام اسی جان
این همیشه مشکل منم بوده که چندید ساله با PIC کار میکنم ...
متاسفانه CCS کامپایلر بسیار خوبیه ولی ساپورتش و امکاناتش خیلی کمه . من همیشه برای سوئیچ به MPLAB شک داشتم چون یکم محیطش خشک و دشوار بود و همچنان به چیز دیگه ای مثل Mikroe فکر نمی کنم ... اما تازگیها یه سری به سایت میکروچیپ زدم دیدم مثل اینکه مشکل ما و بسیاری دیگه حل شده ..!
یه IDE دادن بیرون بنام MPLAB X که ( حتما این این قسمت خوشت میاد ، با توجه به علاقت به COIDE ) از بیس NetBeans درستش کردن و حتما کلی خاصیت autocompete و code hint هم داره ... خیلی هم دارن روش مانو میدن .. من اگه مجبور بشم بازم با PIC کار کنم حتما میرم سراغش.... موفق باشی

You can see links before reply

esi_52000
04-06-2012, 14:37
سلام اسی جان
این همیشه مشکل منم بوده که چندید ساله با pic کار میکنم ...
متاسفانه ccs کامپایلر بسیار خوبیه ولی ساپورتش و امکاناتش خیلی کمه . من همیشه برای سوئیچ به mplab شک داشتم چون یکم محیطش خشک و دشوار بود و همچنان به چیز دیگه ای مثل mikroe فکر نمی کنم ... اما تازگیها یه سری به سایت میکروچیپ زدم دیدم مثل اینکه مشکل ما و بسیاری دیگه حل شده ..!
یه ide دادن بیرون بنام mplab x که ( حتما این این قسمت خوشت میاد ، با توجه به علاقت به coide و eclipse ) از بیس eclipse درستش کردن و حتما کلی خاصیت autocompete و code hint هم داره ... خیلی هم دارن روش مانو میدن .. من اگه مجبور بشم بازم با pic کار کنم حتما میرم سراغش.... موفق باشی

سعید جان مثل همیشه دمت گرم.واقعا خدا خیرت بده داداشم.خیلی گلی دادا

esi_52000
04-06-2012, 14:46
سعید جان شرمنده یه سوال داشتم.
توی قسمت دانلودش هم mplab xide 313mbyte داره هم mplab x32 اینا چه فرقی داره.دالودشم واسه ما غیر قابل دسترسه که

sigma-mx
04-06-2012, 14:50
مورد قبلی رو تصحیح کردم .. از بیس NetBeans درستش کردن . ( NetBeans هم یه IDE اوپن سورس برای جاوا و بسیاری از کامپایلر هاست )

در مورد کامپایلر ، فکر کنم ورژنهای قبلی باید بهش بخوره . مثل C30 و C18 و ... که البته کرک شدش موجوده ..

sigma-mx
04-06-2012, 14:55
یکی محیط IDE هست و یکی (XC) کامپایلرش هست . IDE که نوشته free هست ولی کامپایلر نباید باشه . بزار یکم بگردم تو نت ببینم نسخه کامل کامپایلر رو پیدا میکنم ... یا از کامپایلر قدیمی C30 میشه استفاده کرد ..

vahidasm
04-06-2012, 16:14
ممنونم وحید جان که زوذ جوای دادین.اما میخوام با pic32 کار کنم.
میشه در مورد mikroc توضیح بدین .نرم افزار خوبی برای برنامه نویسی هستش؟آموزشی براش پیدا میشه؟

والا من زیاد از آموزشاش خبر ندارم
ولی فک کنم یه کتاب جدیدا وارد بازار شده که اتفاقا برای همون dspic ها هم هستش
ولی دقیقا اسمشو نمیدونم-اگه پیدا کردم میام مشخصاتشو میگم

sadmonew
04-06-2012, 21:06
یکی محیط ide هست و یکی (xc) کامپایلرش هست . Ide که نوشته free هست ولی کامپایلر نباید باشه . بزار یکم بگردم تو نت ببینم نسخه کامل کامپایلر رو پیدا میکنم ... یا از کامپایلر قدیمی c30 میشه استفاده کرد ..
سلام
مهندس درست ميگه.
تو سايت ميكروچيپ كه نگاه كردم نوشته بود، به مدت 60 روز ميتوني از اين كامپايلر استفاده كني. بعد 60 روز اعتبارش از بين ميره.
البته خودم با ميكروي pic32 كار نكردم و نميدونم واسه اين كامپايلر كرك وجود داره يا نه؟
احتمالا وجود داره. براي همه چي كرك ساختن!

esi_52000
04-06-2012, 21:58
کلا نرم افزارهای میکروچیپ بعد 60 روز به حالت lite تبدیل میشه.نظرتون در مورد mikroc چیه دوستان؟

sadmonew
04-06-2012, 23:13
سلام
مهندس تو اين سايت يه شماره سريال پيدا كردم:
Microchip C32 C compiler - Sonsivri (You can see links before reply)
موقع نصب كامپايلر mplab C32 ازتون يه شماره سريال ميخواد تا كامپايلر رو به صورت full نصب كنه. شما سريال رو بده و نصب كن. من نصب كردم و شماره سريال رو دادم. نصب شد.
بعد يه پروژه كه از قبل براي ميكروي PIC32 دان كرده بودم رو كامپايل كردم.
خدا رو مشكلي واسه اعتبار كامپايلر نگرفت.
شما ميتونيد خو كامپايلر رو از لينك زير دانلود كنيد:
You can see links before reply
خودم از اين همين لينك دانلود كردم. البته با ........\/شكن\/....

sigma-mx
04-06-2012, 23:43
سلام
من دارم فعلا IDE رو دانود میکنم . با اون حجم 1 -2 روزی طول میکشه ..
در مورد کامپایلر هم اینو فهمیدم که نسخه های XC8 - XC16 , XC32 وجود داره . همچنین C18 Lite همچنان پشتیبانی میشه . این 3 مورد که گفتم دانلودش آزاده .. پیش فرض بصورت Free هست و با لایسنس به حالت Standard یا PRO در میاد . همه اینا فول امکانات هستند .فرق اینا با هم در درصد بهینه سازیشون هست . برای Free برابر 25% . برای Standard برابر 50% و برای PRO برابر 100% است .
ضمنا میتونید یکبار لایسنس ارزیابی Evaluation رو بمدت 60 روز فعال کنید . در این حالت دسترسی کامل با بهینه سازی 100 درصد برای مدت 60 روز برقراره ..

در مورد IDE اینو بگم که خیلی خیلی قدرتمند هست . همه جور امکانات رفاهی : سونا - جکوزی - ... در اون وجود داره . :018:
یه کاتالوگ 4.5 مگ داره که اگه اونو دانلود کنی مستقیم میری تو قسمت دانلود ...

با این که احتمالا برای کارای کوچیک هم دیگه از PIC استفاده نمی کنم ولی بازم دارم دانلودش میکنم . البته بدم نمیاد یبار با PIC32 کار کنم . این میکرو واقعا قدرتمند هست ! با دلیل و مدرک میگم که قدرتش از ARM7 بیشتر و قابل مقایسه با Cortex هست !!

یا حق