PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چاپ سبز و مارکاژ بورد

behnam6500
04-06-2012, 01:11
سلام

در مورد چاپ سبز و مارکاژ بورد کسی چیزی میدونه که چطوری خودمون انجام بدیم؟

sigma-mx
04-06-2012, 01:34
در مورد چاپ سبز و مارکاژ بورد کسی چیزی میدونه که چطوری خودمون انجام بدیم؟
در مورد نحوه استفاده فکر کنم تو نسخه های اولیه مجله آموزش داده شده ..

ولی در مورد وسایل مورد نیاز باید بگم ، یکم گرون در میاد . قیمت جدید رو ندارم ولی یکی دو سال پیش هم فراهم کردنشون 60-70 تومن هزینه داشت . برای مارکاژ و چاپ سبز هر کدوم رنگ جداگانه باید بخری که فکر کنم الان هر کدوم 30-40 رو رد کرده ! توری هم باید متری بخری که جنس مرغوبش فکر کنم سوئیسی بود اگه اشتباه نکنم قبلا متری 35 تومن بود ، الان .... مدل چینی توری هم هست که کیفی بسیار پایینی داره و بعد از چند بار کار فاتحش خونده میشه ..

behnam6500
04-06-2012, 01:45
مرسی رفیق...

در مورد متالیزه کردن اطلاعاتی دارید؟ این یکی رو شدیدا بهش نیاز دارم!!!

sigma-mx
04-06-2012, 02:14
شدیدا توصیه میکنم سراغش نری ! اون یکی ، چاپ سبز رو میشه یه کاری کرد ولی این اصلا راهی نداره ....متاسفانه .
من خیلی دنبالش بودم و روشهای مختلفی رو شنیدم ولی اونم وسایل خاص خودشو داره .. متاسفانه وسایلش ( مواد شیمیایی ) خطرناک و اکثرا قابل انفجار و اشتعال هستن . و در بیشتر روشها نیاز به کاتالیزور هست که یک فلز کمیاب مثل پالادیوم بکار میره که قیمت یک تکه کوچیکش چند میلیونه ! البته این فلز مصرف نمیشه ، فقط باید باشه ..
در ثانی باید سوراخها بسیار دقیق زده بشه ، که شرکت ها با CNC این کار رو میکنند..

من آخرش در این مورد خودمو قانع کردم که اگه من همه اینها رو فراهم کردم یا حتی یه روش ساده تر .. هرگز مهارت من مثل شرکت های pcb زن نمیشه و نتیجه کار قابل مقایسه نیست ! و اصلا برای یک یا دو نمونه خیلی گرون تر در میاد . پس باید کار رو به کاردان سپرد . هزینش هم خیلی کمتر میشه + مواد مضر و خطرناک هم برای اوناست :0013: + کیفیت بالا ( هر روز دارن 100 تا برد میزنن خب:0013: ) + حالشو ببر ... :018::0013:

در نتیجه فقط میمونه یه چیز ... اونم اینه که اگه یه عاملی مثل ( کویر الکترونیک ) باعث میشد دسترسی ما به شرکت های pcb راحتتر بشه یا یکی دو تا از این شرکتا میومدن تو انجمن و ما باهاشون راحت ارتباط برقرار میکردیم دیگه عالی میشد . نه ؟

behnam6500
04-06-2012, 02:23
خوب اگه این شرکتها رو میشد پیدا کرد که دیگه غمی نبود!

من یه بورد رو برای هفته اینده باید بدم تهران که متالیزه کنند برام! ولی هنوز نمیدونم به چه شرکتی باید بدمش!

kavir
04-06-2012, 12:06
خوب اگه این شرکتها رو میشد پیدا کرد که دیگه غمی نبود!

من یه بورد رو برای هفته اینده باید بدم تهران که متالیزه کنند برام! ولی هنوز نمیدونم به چه شرکتی باید بدمش!
سلام
توی یه تاپیکی شرکت های تولید کننده pcb رو معرفی کردیم سرچ بزن