PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار با Arm 9

behnam6500
03-06-2012, 23:10
سلام

نصب سیستم عامل هایی مثل ce و linux روی آرم 9 به بالا انجام میشه...

سوال من اینه که آیا برای کار با Arm9 نیاز به بورد چند لایه هست یا خودمون میتونیم یه بورد براش بزنیم؟

اگر نیاز به بورد چند لایه داره، تعداد لایه هاش و اینکه در تهران با چه قیمتی این بوردها زده میشه؟

یه کم اطلاعات اگر در این زمینه بدید ممنون میشم...

sigma-mx
03-06-2012, 23:56
البته این بستگی به پیچیدگی مدارمون و نوع میکرو داره ..
آرم 9 هم مثل همین میکرو هایی هست که ما کار میکنیم فقط معمولا بخاطر اینکه معمولا رابط حافظه خارجی دارن فکر کنم بالای 200 پین حداقل هستند . برای نصب سیستم عامل هم نیاز به رم و فلش nand یا nor داریم . با همینا میشه سیستم عامل نصب کرد . با این حال اگه مدارمون ساده باشه براحتی میشه رو بورد دولایه پیاده کردش . نمونش رو هم بزودی خواهیم دید :o
من که خیلی مشتاقم یه لینوکس روش نصب کنم :0013: البته اگه ... بشه برد رو خرید lov:

behnam6500
04-06-2012, 00:18
والا من خودم بیشتر دوست دارم بوردش رو خودمون بسازیم تا اینکه بخوایم یه بورد اماده بخریم!

الان همین بوردهای mini آرم 9 و 11 هست که من فکر کنم فقط به درد آموزش بخوره و نشه تو یه پروژه جدی ازش استفاده کرد.

lpc3000 آرم 9 فیلیپسه که از پکیج lfbga استفاده کرده و تو چندتا خانواده ای که ازش دیدم 180 حداقل پایه هست!

اگه بشه یه بورد دو لایه ساخت با ce که با .net براش برنامه بنویسی... به به....

sigma-mx
04-06-2012, 00:28
منم با برد آماده مخالفم . ترجیح میدم خودم طراحی کنم اونطور که میخوام ..
حالا انشالله برد آرم 9 کویر که رسید . کم کم استارتی میشه برای آموزش و طراحی با آرم 9 ..
خیلی دلم میسوزه که رو cortex-m3 نمیشه ویندوز نصب کرد ولی مثل اینکه رو سری A نصب شده قبلا ، ولی دست ما که بهش نمیرسه .

behnam6500
04-06-2012, 00:50
lpc3250 - lpc3230 lpc3152

این سه مدل جالب هستن... خصوصن اون دوتایی که بولد شده هستن!

برای lfbga حتما باید چند لایه باشه؟ البته بیشتر امکانات میکرو بیرون کشیده بشه...

sigma-mx
04-06-2012, 01:15
آره bga از اون فوت پرینت خفن هاست :0013: . جدا از چند لایه بودن لحیم کردنش هم برنامه داره ....!!!
استفاده از این نوع فوت پرینتها فقط مختص کارخانه هاست . چون با دستگاه هاشون مونتاژ میکنن . و اتفاقا این فوت پرینت ها ارزونتر از همه هم هستن . چون از مواد کمتری استفاده شده ، مثل پایه ها ...

sadmonew
04-06-2012, 01:34
سلام دوستان
به نظرتون يكم سخت نيست.
من الان دارم يه آي.سي 128 پايه با پكيج LQFT رو لحيم ميكنم. جونم در اومد. ديگه واي به حال اين bga...
البته در كل با طراحي كه خودمون انجام بديم، موافقم.

behnam6500
04-06-2012, 01:49
سختیش که تا حدودی میشه گفت هست...

ولی خوب باید برای ارم 9 یه حرکتی بزنیم... اینطوری نمیشه!

خماریه طراحیه یه بورد با ce و لینوکس بد چیزیه!

Doloop
04-06-2012, 02:00
در مورد پکیج آیسی ها داشتم سرچ میکردم اینجا رو دیدم بد نیست
تنوع پکیج ایسی اینقدر تا حالا ندیده بودم حتی فقط تو شاخه FBGA هم زیاده

لینک (You can see links before reply)

behnam6500
04-06-2012, 02:06
تنوع که والا زیاد داره ولی اگه یه آداپتور یا مبدل bga به lqfp بسازیم به نظرم راحت میتونیم روی ارم 9 سوییچ کنیم...

sigma-mx
04-06-2012, 02:25
حالا چرا گیر دادی به bga ! خب با qfp کار میکنیم ، ایرادش چیه ؟
اگه برد تبدیل bga هم بخوایم بسازیم قیمتش از 5 تا آرم هم بیشتر میشه !!!!!
شاید خیلیا فکر کنن که یه برد دو لایه خب یکم از یک لایه گرونتره ، پس حتما 3 لایه هم یکم از 2 لایه گرونتره ....ولی اصلا اینطوری نیست !!! فناوری برد دو لایه به بالا کلا فرق میکنه . برد ها باید رو هم پرس بشه . کلی امکانات میخواد . چند وقت پیش یه قیمت برد 3 لایه دیدم ، برق از سرم پرید ! کوچکترین بردش بالای 100 تومنه !

اگر هم برد آماده بخریم باز هم حتما گرونه دیگه ... تازه لحیم کردنش هم ......

behnam6500
04-06-2012, 02:32
بله قیمت بورد چند لایه بالاست!

به bga گیر ندادم ولی هرچی ارم 9 دیدم همشون bga بوده! من که qfp ای ندیدم!

امشب سرور سایت خیلی داون داره! دیتابیس مدام ریست میشه!

kavir
04-06-2012, 11:41
سلام
دوستان خوب من بیشتر پست ها رو خوندم و چون یکم عجله دارم خلاصه وار میگم
1. برد آرم 9 حتما برد 4 لایه یا 6 لایه میخواد؟
جوابش اینه نه ملزم به زدن برد 4لایه نیستیم ولی چون آیسی های آرم 9 به بالا اکثرا BGA هستند با برد دولایه نمی شه زد و نیاز به 4 تا 6 لایه هست که بزنند
2. خوب با این حساب 4لایه بزنیم و کجا میزنند؟
عمده مشکل این بردها طراحی اون هست و به این سادگی نیست که مثلا سری 926ej که تا 533 مگا هرتز می رسند با اتوروت و ... زد و نیاز به متخصص خودش داره برد زیر کار جواب بده
برای برد زدنش شما نگران نباشید 4 لایش طراحی کنید به من خبر بدین بهتون میگم کجا میزنند
یکیش جهان الکترونیک یزد خودمون هست که 4لایه داخل ایران میزنه و قیمت 1.5 برابر متالیزه دو رو هست روی تیراژ البته
3. با این حساب بریم توی کارش و برد بزنیم
نه به نظرم اصلا مقرون به صرفه نیست چون شما فقط هزینه ایسی هاش پول برد امادش در میاد تا قبل از اینکه سخت افزار جدید پیدا کنم این بورد بردهای فریندلی ارم خیلی گرون هست چون تیراژ های بسیار انبوه نیست ولی وقتی تیراژ خیلی بالا از ش تولید شد قیمتش میشه 30 دلار و ما هم زیر 100 ارائه میکنیم
توی یکی از تاپیک ها توضیح دادم داریم روی سخت افزاری کار میکنیم که زیر 100تومن ارائه بشه با ارم 9 و ویندوز ce که دیروز بخش شبکش هم تست شد و عالی هست و کلا ارتباطات شما میتونید با شبکه باشه و اینترنت هم با مودم معمولی میتونید بهش وصل کنید و خیلی عالیه:018:
4.دوست داریم نتیجه طراحی خودمون ببینیم اشکالی داره؟
خیراصلا منم موافقم ولی یک برد نمونه بخواین بزنید حداقل 500 تا 600 تموم میشه با برد 4لایه پایه هستین یا علی به منم خبربدین
5. در مورد مونتاژ آیسی ها؟
نگران مونتاژش نباشید BGA تا حالا نزدم ولی میشه زد من دستگاه لیزر دارم یه تستی میشه زد ضرر نداره

sigma-mx
04-06-2012, 13:30
بله ، بسیاری از مدلهای آرم 9 چون تو دستگاه های مولتی مدیا استفاده میشه بشکل BGA هستند ولی هنوز هم بعضیا با فوت پرینت QFP هم ارائه میشه . همین 9260 هم QFP داشت .

لینک زیر رو نگاه کنید . 2-3 سال پیش داشتند یه برد لینوکس میزدن با 9260 رو برد دو لایه ... وقتی برد رو ساختن ، بعد ولش کردن !! من صفحه به صفحه اون موقع در جزئیات کار بودم ولی هیچی به هیچی .....!
ی ی (You can see links before reply)