PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین منابع برای یاد گیری arm

Ma3ood
03-06-2012, 13:30
درود بر دوستان :hi:
الان دو سه ساله میخوام ارم رو شروع کنم ولی به دلایلی نمی شه (دانشگاه - کار و ....)
امسال تصمیم جدی گرفتم شروع کنم
الان دوستان کدوم سری را برای شروع پیشنهاد میکنن (لطفا با دلیل باشه)
خودم سری AT91XX را انتخاب کردم
منبع یاد گیری برای میکرو های ارم کتاب - جزوه و نرم افزار مربوطه را کدام را پیشنهاد میکنید ؟
لطفا دوستان با تجربه نظرات خودشون را از ما دریغ نکنن :0013:

arm-mohsen-avr
03-06-2012, 13:49
به نظر من از stm شروع کن .کتاب اینا به نظرم موجود نیست ولی appilcation note زیادی واسه شروع داره و سورس کدهای اماده که کار رو یکم اسون می کنه . :wink: هم این که صنعتی تره .:0013

Ma3ood
03-06-2012, 14:15
به نظر من از stm شروع کن .کتاب اینا به نظرم موجود نیست ولی appilcation note زیادی واسه شروع داره و سورس کدهای اماده که کار رو یکم اسون می کنه . :wink: هم این که صنعتی تره .:0013
دوست عزیز ممنون در صورت امکان بیشتر راهنمایی کنید در مورد نرم افزار - همون appilcation note
محصول کدوم شرکت بهتره اتمل -فیلیبس و . .. .

sapiens110
03-06-2012, 14:28
خوب نیازتون چیه؟منبع فارسی فکر کنم واسه atmel بیشتره.ولی میکروی قوی نیست ولی بازم به نیازتون بر می گرده.فقط یکی رو شدوع می کنید حرفه ای شید و از این شاخه به اون شاخه نپرید.

Doloop
03-06-2012, 14:41
سلام
خوشحالم که شما هم داری به سمت آرم میای .... مطمئنم که اگه یکم باهاش کار کنی دیگه AVR رو میزاری کنار
دلیل من برای کار با آرم بیشتر سرعت و امکانات جانبیش بود البته درسته فعلا پروژه هامو با AVR درست میکنم ولی خودم هم قصد دارم دیگه بزارم کنار چون صرفه اقتصادی نداره
ATMEGA32 رو میدن 8000 تومن ولی STM32F103RBT6 که خیلی سرتر هست 7000 تومنه البته LPC1313 هم با امکانات عالی خیلی ارزونه (6000 تومن) که امیدوارم از اینم ارزونتر بشه ...
الان دیگه اینطور که به نظر میاد اتمل توی ایران داره جایگاه دوسال پیششو از دست میده مگر اینکه کاری بکنه کارستون ...:sa:
الان دیگه اکثر اونایی که با آرم سرو کار دارن بیشتر با میکرو های NXP و ST کار میکنن
منابع اموزشی فارسی هم درسته کمه ولی تا دلت بخاد مثال براش هست که نیازی به منبع فارسی نباشه
کامپایلر هم من فقط و فقط فعلا با کیل کار میکنم و البته تا حدودی هم راضیم :0013:

جمع بندی : میکروهای NXP و ST با کامپایلر کیل
موفق با... :o

arm-mohsen-avr
03-06-2012, 14:44
از محصولات شرکت st استفاده کن که یه نمونه برد 168 مگاهرتز هم دوستان کویر وارد کردن عالیه .
کامپایلر اون هم keil یا IAR یا ... می تونی استفاده کنی ولی مثال های keil خیلی زیاده . درباره app note هم می تونی تو سایت شرکت st پیدا کنی یه لینک میزارم ببین ، واسه میکرو سری stm32f1
You can see links before reply

Ma3ood
03-06-2012, 14:53
با تشکر ویژه از دوستان گل arm-mohsen-avr و do...loop
مشکل من الان دقیقا اینه که نمی دونم از کجا شروع کنم یه سردرگمی دارم
برای نرم افزار که کیل رو انتخاب کردم اموزشی هر چند ساده و زبون اصلی برای کیل سراغ ندارید
برای میکرو هم از at , st , lpc اینا تفاوت های عمده دارند در برنامه نویسیشون ویا اگه یکی رو یاد بگیری بقیه رو میشه راحت فهمید.
به نظر دوستان در در ابتدا با برد اموزشی شروع کنم بهتره و یا یه برد تبدیلی بزنم و برد بردی ازمایشاتو ببندم

Doloop
03-06-2012, 16:49
برای نرم افزار که کیل رو انتخاب کردم اموزشی هر چند ساده و زبون اصلی برای کیل سراغ ندارید توی مجلات ایران میکرو توضیحات اولیه برای کار با کیل داده شده مثلا نحوه نصب و ساخت پروِژه جدید و... که برای شروع خوبه.

برای میکرو هم از at , st , lpc اینا تفاوت های عمده دارند در برنامه نویسیشون ویا اگه یکی رو یاد بگیری بقیه رو میشه راحت فهمید.یاد گرفتن کافی نیست ولی اگه کار با یکیشونو درک کنی میتونی برای همه نوع آرمی برنامه بنویسی...

به نظر دوستان در در ابتدا با برد اموزشی شروع کنم بهتره و یا یه برد تبدیلی بزنم و برد بردی ازمایشاتو ببندم شما اگه میخای درک بهتری نسبت به آرم پیدا کنی بالاخره باید چندتا پیراهن پاره کنی
خودت سخت افزار طراحی کنی میکرو بسوزونی یا خراب کنی یا قطعه گرون بسوزونی (اشتباه نکن اینا ولخرجی یا بی احتیاطی نیست ، بلکه تجربه هست) :mrgreen:

من میگم برای شروع دیسکاوری رو بگیری تا تموم نشده ،از همه لحاظ عالیه (قیمت،سرعت،امکانات،ووو....)
فقط مراقب باش این پیراهن 72000 تومنی رو پاره نکنی :mrgreen:

موفق با ... :o

Ma3ood
03-06-2012, 17:04
من میگم برای شروع دیسکاوری رو بگیری تا تموم نشده ،از همه لحاظ عالیه (قیمت،سرعت،امکانات،ووو....)
فقط مراقب باش این پیراهن 72000 تومنی رو پاره نکنی :mrgreen:

ممنون دوست عزیز avr زیاد کار کردم و تجربه های زیادی با اون داشتم
تا قطعه نسوزوونی و خراب نکنی و .... که مهندس نمی شی :0013:
حالا این خیلی حساس نباشه بزنیم تو برق بره رو هوا:o
ازش خوشم اومد تمام پایه هاش در دسترسه کافی یه پین هدر بزاری و ازش استفاده کنی
میکروش هم حرف نداره STM32F407VGT6
ممنون بابت پیشنهادتتون
فقط خودتتون هم از این داشتید؟؟؟

Doloop
03-06-2012, 17:54
حالا این خیلی حساس نباشه بزنیم تو برق بره رو هوا:oنترس اگه کابل USBشو نزنی تو پریز چیزی نمیشه :wink:
کابلاشم که همراهش هست کارتو راحت میکنه دیگه دردسر خریدن کابل رو نداری ، تغذیشم از طریق کابل میگیره پس با پریز کاری نداری ...:mrgreen:

ازش خوشم اومد تمام پایه هاش در دسترسه کافی یه پین هدر بزاری و ازش استفاده کنینه اینطوری نمیشه خودش پین هدر نری داره اگه میخای از پینهاش راحت تر استفاده کنی بهتره بورد رو که به فروشگاه کویر سفارش میدی یه بسته wire jumper مادگی هم سفارش بدی که کارتو راحت میکنه ارزونم هست حتما بگیر !!! :0013:
منم همین روزا باید wire jumper مادگی رو بگیرم منتظرم چند قلم جنس دیگه لازمم شد باهم سفارش بدم

فقط خودتتون هم از این داشتید؟؟؟ بله هنوزم دارم ولی وقت ندارم برم سراغش داره فعلا خاک میخوره ...!!!cry::
البته خیلی ها دیسکاوری رو سفارش دادن
اگه اشکالی نداشته باشه آقای زارعی بیاد یه آماری از تعداد فروش دیسکاوری بزاره خیلی خوب میشه !!:0013:

این پست فقط جهت تبلیغات محصولات فروشگاه بود و هیچ ارزش دیگری ندارد...!:)

kavir
03-06-2012, 19:13
نترس اگه کابل USBشو نزنی تو پریز چیزی نمیشه :wink:
کابلاشم که همراهش هست کارتو راحت میکنه دیگه دردسر خریدن کابل رو نداری ، تغذیشم از طریق کابل میگیره پس با پریز کاری نداری ...:mrgreen:

نه اینطوری نمیشه خودش پین هدر نری داره اگه میخای از پینهاش راحت تر استفاده کنی بهتره بورد رو که به فروشگاه کویر سفارش میدی یه بسته wire jumper مادگی هم سفارش بدی که کارتو راحت میکنه ارزونم هست حتما بگیر !!! :0013:
منم همین روزا باید wire jumper مادگی رو بگیرم منتظرم چند قلم جنس دیگه لازمم شد باهم سفارش بدم

بله هنوزم دارم ولی وقت ندارم برم سراغش داره فعلا خاک میخوره ...!!!cry::
البته خیلی ها دیسکاوری رو سفارش دادن
اگه اشکالی نداشته باشه آقای زارعی بیاد یه آماری از تعداد فروش دیسکاوری بزاره خیلی خوب میشه !!:0013:

این پست فقط جهت تبلیغات محصولات فروشگاه بود و هیچ ارزش دیگری ندارد...!:)
سلام ممنون از تبلغیاتت :0013:
در مورد تعداد که اینو بگم اگر بچه هایی که همه خردید کردن وقت میکردن بیان همکاری می شد در حد تیم ملی با همه پرسنلش:mrgreen:

Ma3ood
04-06-2012, 00:46
بالاخره نتیجه این شد:
نرم افزار همون Keil uVision4
میکروکنترلر سری STM
خوب دوستان نظری دیگه ندارید
تا هفته دیگه هم میخواهم برد اموزشی دیسکاوری را از فروشگاه سایت تهیه کنم و به امید خدا شروع کنم
نکته بسیار ظریفی که میمونه خوندن 1300 صفحه applic note هست که نمی دونم اونو چیکارش کنم :x

Ma3ood
04-06-2012, 00:46
بالاخره نتیجه این شد:
نرم افزار همون Keil uVision4
میکروکنترلر سری STM
خوب دوستان نظری دیگه ندارید
تا هفته دیگه هم میخواهم برد اموزشی دیسکاوری را از فروشگاه سایت تهیه کنم و به امید خدا شروع کنم
نکته بسیار ظریفی که میمونه خوندن 1300 صفحه applic note هست که نمی دونم اونو چیکارش کنم :x

Doloop
04-06-2012, 01:24
در مورد تعداد که اینو بگم اگر بچه هایی که همه خردید کردن وقت میکردن بیان همکاری می شد در حد تیم ملی با همه پرسنلش:mrgreen:

مهندس ما ریاضیمون ضعیفه مسئله شما هم خیلی مشکله انتظار یه رقم رو داشتم

ولی خوب اگه بازیکنای تیم ملی رو با همه پرسنلیاش حساب کنیم فکر کنم 35 تایی بشه،خوبه...! :mrgreen:
خدا بیشترش کنه انشاا...

نکته بسیار ظریفی که میمونه خوندن 1300 صفحه applic note هست که نمی دونم اونو چیکارش کنم :xمگه میخای همشو چند روزه بخونی ؟!!!
شما از یه قسمتش شروع کن البته اگه امتحان نداری من و دوستان دیگه حدود 25 روز دیگه ملحق میشیم بهت انشاا... :0013:
برای شروع قسمتهای RCC و GPIO رو بخونی بهتره (به نظر من)

Ma3ood
04-06-2012, 14:12
منم از 10 تیر ماه شروع میکنم به امید خدا و کمک دوستان بتونیم باهم دیگه پیش بریم
خیلی امیدوار شدم شما و دوستان هم میخواهید شروع کنید خیلی ممنون خیلی حال کردم.:o