PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك در راه اندازي مدار

behnam6500
11-01-2009, 23:56
سلام
من دو مدار usb را بستم ولی وقتیکه به پورت وصلشون کردم ویندوز پیغام میداد که مدار بد عمل میکنه یا اینکه کلا مشکل پیدا می کرد با مدار.
سوالی که دارم (شاید واسه شما خنده دار باشه!!!!) اینه که ولتاژ و زمین میکرو را باید از خود پورت usb بگیرم یا از یه منبع تغذیه؟؟؟
ولتاژ و زمین رو که از پورت میگیرم ، مدار اصلا کار نمیکنه! اینم بگم که با دوتا دیود ولتاژ میکرو رو کردم 3 - 3.5 ولت. وقتیکه ولتاژ مستقیم از پورت به میکرو میدم میرو حشتناک داغ میکنه!!!!
لطفا منو راهنمایی کنید که چطوری ولتاژ رو تامین کنم... من که پاک گیر کردم!!!!
با تشکر

kavir
12-01-2009, 00:30
سلام
من حدس می زنم ولتاژ معکوس به میکرو می دادید احتمالا پین های تغذیه خود پورت رو جابجا وصل کردید با یک ولت متر تست کنید ومطمئن بشید .
احتمال بعدی ممکنه میکرو سوخته باشه

behnam6500
12-01-2009, 00:58
سلام
من حدس می زنم ولتاژ معکوس به میکرو می دادید احتمالا پین های تغذیه خود پورت رو جابجا وصل کردید با یک ولت متر تست کنید ومطمئن بشید .
احتمال بعدی ممکنه میکرو سوخته باشه

سلام
ولتاژ معكوس نيست و ميكرو هم سالمه. حتي رو حركت موس هم تاثير ميزاره! و پوينتر موس به سختي حركت ميكرد.
اول رو برد برد بستمش كه مدام خطا ميداد. گفتم چون ممكنه كه برد برد خاصيت خازني ايجاد كنه ، شايد ايراد مدار از اون باشه! از اون فيبر هاي هزار سوراخ هم نداشتم. مجبور شدم كه مدارو رو هوا ببندم!!!!!! 8O يعني پايه هاي مقاومتو آيسي رو به هم لحيم كردم.
ولتاژ مدار و زمين رو از پورت گرفتم. ولي ويندوز هيچ پيغامي نداد!!!!
تو نقشه شماتيك بعضي از اين مدارا كه نگاه ميكنم انگار اومدن علاوه بر ولتاژ و زمين پورت از ولتاژ و زمين ديگري مثل منبع تغذيه استفاده كردن!
من چكار كنم اين ولتاژ و زمين گرامي رو؟؟؟ :?or:(

kavir
12-01-2009, 01:43
سلام
1.میکرو رو عوض کن و دقت کن روی کریستال خارجی تنظیم کرده باشید
2.حتما از زنر های 3.6 استفاده کنید
3.تغذیه جدا نمی خواد دلیل داغ کردن میکرو خیلی مشکوک هست و ممکنه به پورت آسیب بزنه
4. مطمئن بشید تغذیه درست وصل کردید و نیازی به تغذیه خارجی نیست از تغذیه خود USB بگیرید
5.نیازی روی هوا بستن واین همه سختی دادن به خودتون نیست یک عیب کوچیک کارتون داره واین همه وسواس به خرج ندید اگه برد برد من ببینید منظورم رو متوجه می شید :mrgreen: که جواب هم می ده :wink: اگه باز نتو نستید یک تماسی بگیر تا تلفنی کمکتون کنم
موفق باشید

ahmadk
12-01-2009, 04:18
كوير جان درست مي فرمايند. داغ شدن ميكرو به اينكه از USB تغذيه بشه ربطي نداره.
راستي ميكروتون چيه؟

من يه حدس (فقط حدس) مي زنم . ممكنه سيم دراز باعث نوساني شدن تغذيه شده باشه! اين مشكل گهگاه پيش مياد و با قرار دادن يه خازن تانتاليوم 10 ميكرو بين پايه هاي تغذيه ي ميكرو رفع ميشه.
نكته ي ديگه اي هم هست كه اگه در تغذيه از USB رعايت بشه خوبه: قرار دادن يك NTC بين پايه مثبت USB و پايه مثبت ميكرو. اين باعث ميشه جريان ناگهاني از USB كشيده نشه. همچنين با اون خازني كه در بالا گفتم نقش يك فيلتر رو بازي مي كنه كه باعث ميشه تغذيه ي صاف و بي نويزي داشته باشيد.

behnam6500
12-01-2009, 12:27
سلام
براي فعال كردن كريستال خارجي تو فيوز بيتها ckopt برابر 1 بود ولی نتونستم cksell رو پیدا کنم. cksell رو از کجا پیداش کنم و چطوری اونو برنامه ریزی کنم؟ چطوري ميشه فيوز بيتها رو به حالت اول تنظيم كرد؟؟؟؟ چون اون ميكرويي كه فيوز بيتها رو اشتباه تنظيم كردن ديگه به فيوز بيتهاش دسترسي ندارم!!!!!!!!!!
راستی از میکروی مگا 8 استفاده می کنم.
با تشکر...

kavir
12-01-2009, 14:33
سلام
برای تنظیم کریستال از همون Progisp یا همون پروگرامر چینی استفاده کن و بذار روی قسمت You can see links before reply (You can see links before reply)]

behnam6500
12-01-2009, 15:06
سلام
شرمنده ولي اين برنامه چيني رو ندارم! از كجا بگيرمش؟
نميشه با برنامه هايي مثل بيسكامو.. كارو يه سره كرد؟ اگه ميشه راهش چيه؟

kavir
12-01-2009, 15:26
سلام
بسکام هم میشه کریستا رو بذار extenal1111 اون آخری که برای کریستال های خارجی هست و تمام

behnam6500
12-01-2009, 19:43
سلام
آقا من واقعا شرمنده ام :?or:(
مدارو از رو هوا آوردم رو برد برد :lol: و براي فيوز بيتها ckopt = 1 و cksell = 1111 و یک بار هم برابر 1110 گذاشتم. وقتيكه مدارو به پورت ميزنم ويندوز پيام usb device not recognized رو ميده.
نقشه شماتيك اين مدار رو اينجا آوردم ميشه لطف كنين بگين الان اشكال كار من كجا ميتونه باشه؟؟؟ ولتاژي كه بعد از ديودها اندازه گيري ميكنم حدود 3 - 3.5 ولت هست. درسته؟ به نظر شما اشكال كار كجاست؟ چون مدار رو مطمپنم كه درست بستم. البته اون كليدهايي كه تو شماتيك مي بينيد رو نبستم!!!!!
با تشكر

You can see links before reply

kavir
12-01-2009, 20:29
لطفا توی انجمن بگرد قبلا در این مورد بحث شده

behnam6500
12-01-2009, 20:46
توي انجمن بخش avr رو گشتم ولي نتونستم پيداش كنم. ميشه منو به اين موضوع لينك كنيد؟؟؟؟ واقعا گير كردم ديگه!!!!!!! :?or:( :?or:( :?or:( :?or:( :?or:(

behnam6500
13-01-2009, 01:57
سلام
مشكلم حل شد :wink: aa) aa)
از راهنمايي هاي شما ممنو :lol: