PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دریافت اطلاعات با sms و ارسال آن بر روی پورت شبکه Ethernet

vahidsadri200
02-06-2012, 01:00
با سلام

من پروژه را می خواستم شروع کنم و می خواستم بدونم به چه وسایلی نیاز دارم؟
آیا میشه با برنامه ای شبیه سازی کنم؟ با چه زبانی بنویسم؟ دیگه زحمت شما هرچه نیاز است بهم بگین و...

کنترل یک دستگاه شبکه که با پورت lan کا می کنه ،من می خواهم با ارسال sms به بردی که می سازم و بعد از پردازش با پورت شبکه به آن دستگاه شبکه که پورت lan داره اطلاعاتی را ارسال می کنه
این دستگاه در حالت عادی با telnet و ssh کار میکنه، الان راه حل چیه؟؟؟؟

من عکس پروژه را میذارم که بهتر متوجه بشین.
You can see links before reply

KHM
02-06-2012, 01:08
برای قسمت sms که باید از ماژول هایی مثل sim900 استفاده کنی که در این مورد خیلی در سایت بحث شده و پروژه ای رو هم مهندس صفامنش لطف کردن گذاشتن..
برای این قسمت نمیشه شبیه سازی کرد

vahidsadri200
02-06-2012, 15:21
خیلی ممنون از پاسختون،
برای پورت شبکه ماژولی وجود دارد یا راه حل دیگری داره؟
از چه میکروکنترللی باید استفاده کنم؟
آیا میشه قسمت پورت شبکه و میکروکنترلر را شبیه سازی کرد؟
من قبلا در این زمینه کار نکردم خواهشا راهنماییم کنید که چه مباحثی را باید بخوانم و چه نرم افزار هایی را می تونم استفاده کنم.

mehdiit
02-06-2012, 15:30
خیلی ممنون از پاسختون،
برای پورت شبکه ماژولی وجود دارد یا راه حل دیگری داره؟
از چه میکروکنترللی باید استفاده کنم؟
آیا میشه قسمت پورت شبکه و میکروکنترلر را شبیه سازی کرد؟
من قبلا در این زمینه کار نکردم خواهشا راهنماییم کنید که چه مباحثی را باید بخوانم و چه نرم افزار هایی را می تونم استفاده کنم.
سلام دوست عزیز
من خودم در رابطه با ارسال اطلاعات بر روی شبکه ی LAN کار نکردم
ولی میدونم که این تراشه میتونه کمکت کنه:
ENC28J60

یا علی:hi:

KHM
02-06-2012, 17:31
دوستمون راست میگن...ENC28J60 آیسی مخصوص شبکه است...به نقل از 1سایت:
<این تراشه تمامی شرایط مورد نیاز برای اتصال به شبکه TCP/IP (لایه فیزیکی، mac و ...) را یکجا فرا هم می کند. نحوه برقراری ارتباط این تراشه با میکرو کنترلر به وسیله پروتکل پر سرعت SPI می باشد >
میکرو هرچی میتونی استفاده کنی ولی اگه تازه میخوای شروع کنی،AVR گزینه ی خوبیه..چون راحت تره..
قسمت میکرو کنترلر رو میتونی شبیه سازی کنی،ولی بقیه شو نه..
برای شروع بحث های موجود درباره ی sim900 و دیتاشیت sim900 و آیسی ENC28J60 و 1آموزش AVR رو بخون...
نرم افزار واسه شبیه سازی،Proteus هست و واسه برنامه نویسی میکرو، bascom با زبان بیسیک و Code vision با زبان C...هر کدوم که راحت تری...
استارت کار رو بزن،هر سوال دیگه ای داشتی،تا اونجا که بلد باشم،در خدمتیم

behnam6500
02-06-2012, 19:32
enc28j60 رو من بستم و کار کردم باهاش... خیلی خوبه برای شبکه!

vahidsadri200
02-06-2012, 20:53
واقعا از همتون ممنونم

من که داشتم کم کم ناامید میشدم ولی با این پست های شما پروژه را با جدیدت دنبال می کنم و روی کمک شما دوستان عزیز هم حساب می کنمممممممم.

سپاس

KHM
03-06-2012, 00:07
enc28j60 رو من بستم و کار کردم باهاش... خیلی خوبه برای شبکه!
داش بهنام این آیسی خودش فیلتر داره یا بهتره از سوکت شبکه های فیلتردار استفاده بشه؟

behnam6500
03-06-2012, 00:11
از سوکت هایی که فیلتر داره باید استفاده کرد. من سوکتی که در فروشگاه همین سایت هست رو خریدم و باهاش کار کردم...

sigma-mx
03-06-2012, 00:22
فیلتر که در واقع یه ترانس ایزوله هست و نمیتونه تو آیسی باشه .. باید از سوکت شبکه فیلتر دار استفاده کنی . یه نمونه تو فروشگاه هست که خوب هم کار میکنه ضمنا led دار هم هست . استفاده از سوکت شبکه فیلتر دار امنیت کار رو خیلی بالا میبره (هم برای client و هم server) .. ضمنا این آیسی برای کارهای کنترلی بسیار مناسبه و امکانات خوبی داره . استفاده از آیسی های دیگه مشکلات زیادی داره . از مزیتهاش میشه به پکیج مناسب - سرعت در حد نیاز - راه اندازی آسان - پایداری حرارتی - استفاده از رابط spi - قطعات خارجی کم - و قیمت ارزان اشاره کرد . همچنین هم پکیج dip و هم پکیج smd این آیسی تو بازار موجوده . چون تو کارای کنترلی ما نیاز به سرعت بالا نداریم پس دلیلی هم برای کار با آیسی های پیچیده 100mbps نیست . این آیسی با سرعت کلاک 10Mbps (کلاک spi) برای کار کنترلی بسیار مناسبه ...
یا حق

vahidsadri200
03-08-2012, 13:21
کسی از دوستان میدونه چه طور باید telnet را پیاده سازی کرد یا چه طور دستورات telnet را با پورت شبکه باید انتقال داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خود sim900 قابلیتی نداره که با دستورات AT این کار را انجام بدهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

roohlla
03-08-2012, 20:51
دوست عزیزم
اگه توی گوگل avr webserver رو سرچ کنید چیزای خوبی پیدا میشه . البته فکرنکنم web server زیاد به کار شما ربط داشته باشه اما بی ربط هم نیست .

vahidsadri200
04-08-2012, 00:37
درسته در مورد وب سرور اطلاعات زیادی وجود داره ولی telnet را نتوانستم اطلاعات جامعی بدست بیارم....