PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هدر بورد براي stm32f103c8t6

sadmonew
31-05-2012, 02:13
سلام دوستان
اين بورد رو واسه ميكروي stm32f103c8t6 طراحي كردم. گفتم بذارم اينجا هر كي خواست واسه خودش بزنه. ضمنا من خودم واسه خودم زدم و كاملا تست شده. تا به حال كه مشكلي نداشته.

sadmonew
31-05-2012, 02:18
چوم من برد رو بدون شماتيك طراحي كردم، مقادير قطعات رو اينجا ميذارم.

C1=C2=12pf
C3=C4=C5=C6=100nF
R1=1K
R2=10K
U2=AMS1117-3.3

sigma-mx
31-05-2012, 12:45
اين بورد رو واسه ميكروي stm32f103c8t6 طراحي كردم. گفتم بذارم اينجا هر كي خواست واسه خودش بزنه. ضمنا من خودم واسه خودم زدم و كاملا تست شده. تا به حال كه مشكلي نداشته.
سلام صادق جان . دستت بابت برد درد نکنه :mrgreen:
راستی c8t6 رو از کجا گیر آوردی ؟ 64K با 48 پین هست درسته ؟

sadmonew
31-05-2012, 14:11
سلام به دوست عزيزم مهندس سعيد گل
من اين ميكرو از اين سايت خريدم: IC میکروکنترلر - RoboModule (You can see links before reply)
بله مهندس درسته.

sigma-mx
31-05-2012, 15:00
خوشبختانه تنوع واردات این محصول داره بیشتر میشه و این خیلی عالیه :o

saeidhp
31-05-2012, 22:06
سلام مهندس ممنون بابت بردی که گذاشتید

من تازه دارم با آرم کار میکنم

میخواستم ببینم برای پروگرم کردن میکرو روی این برد چطور باید عمل کرد ؟

اگه ممکنه یه عکس از برد ساخته شده بزارید

با تشکر

sigma-mx
01-06-2012, 01:29
همون طور که از عکس برد معلومه .. تنهاجامپر بوت رو داریم و این برای پروگرام از طریق بوت لودر سریال هست . چون هیچ پورت و کانکتوری وجود نداره ( البته چون یه هدر برد کوچیکه جایی براش وجود نداشت ) تنها راه پروگرام از طریق پایه های بیرون آمده از برد هست . شما میتونید با اتصال rx و tx و با کمک جامپر بوت یا از طریق چند پایه مربوط به jtag یا همچنین ۲ پایه swd برد رو پروگرام کنید .
موفق باشید

saeidhp
01-06-2012, 20:22
من میخوام با یکی از این سری های Stm32 شروع به کار کنم ولی ظاهرا برد آموزشی برای اون کمه و مثال هم کمه البته یدونه برد آموزشی اینجا (You can see links before reply) دیدم

من خودم ترجیح میدم بدلیل قیمت مناسب و صنعتی بودنش با این کار کنم تا اتمل شما برای شروع چی پیشنهاد میکنید ؟ همین بردی رو که گذاشتید بزنم و خودم به کمک دوستان اینو راه بندازم یا...

sadmonew
01-06-2012, 20:50
اگه ممکنه یه عکس از برد ساخته شده بزارید
سلام مهندس
اينم دو تا عكس از برد.

saeidhp
01-06-2012, 23:05
من میخوام با یکی از این سری های stm32 شروع به کار کنم ولی ظاهرا برد آموزشی برای اون کمه و مثال هم کمه البته یدونه برد آموزشی اینجا (You can see links before reply) دیدم

من خودم ترجیح میدم بدلیل قیمت مناسب و صنعتی بودنش با این کار کنم تا اتمل شما برای شروع چی پیشنهاد میکنید ؟ همین بردی رو که گذاشتید بزنم و خودم به کمک دوستان اینو راه بندازم یا...

لطفا جواب این سوال رو هم بدید

ممنون

alishekarriz
02-06-2012, 01:03
سلام دوست عزيز

پيشنهاد من كار با ميكروهاي سري كورتكس هست حالا از چه كمپاني خيلي فرق نداره مگر اينكه مثل من هدفي خواص داشته باشيد

اگر با يكي از دو برد اين سايت كار كنيد براي شروع خيلي خوب خواهد بود .. البته همانطور كه گفتيد منابع فارسي زياد نيست .. اگر قبلا آرم كار كرده باشيد.. احتمالا خيلي موارد براتون به سرعت كشف بشود.

اگر دنبال مطلب خواصي نيستيد و فقط ميخواهيد شروع كنيد .. برد آموزشي كه دو سري توليد شده رو بزنيد و با ما همراه بشويد

شاد و موفق باشيم

saeidhp
02-06-2012, 09:33
سلام و تشکر از شما

من برای پروژه ای ناگزیرم از سری کورتکس شرکت ST استفاده کنم اما چون منابع آموزشی در این مورد کم هست بین دوراهی گیر کردم که برد سری اتمل رو انتخاب کنم که منابع آموزشی بیشتری داره یا آرم شرکت ST رو که لازم دارم ؟

برد آموزشي كه دو سري توليد شده رو بزنيد و با ما همراه بشويد

کدوم برد ؟

شما میتونید برد آموزشی برای سری Stm32f103 معرفی کنید ؟

alishekarriz
02-06-2012, 10:55
همين برد ديگه
چاپ دوباره برد سفارشی stm برای اعضای سایت - صفحه 29 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

يا برد
Discovery kit for STM32 F4 series - with STM32F407 MCU - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

اينها براي راه افتادن خوب هستن ..
برد اموزشي كورتكس براي اتمل كه نديدم تا حالا .. ولي NXP هست

گفتم اگر آرم كار كرده باشيد اين ميكرو هم به زودي براتون روون خواهد شد.

شاد و موفق

saeidhp
02-06-2012, 16:24
میتونید کسی رو معرفی کنید که از این بردی که چاپ مجدد شد برای من بزنه و زحمت مونتاژشو بکشه و من هزینشو پرداخت کنم
نمیخوام برای برد اولی خرابکاری بکنم

سوال دوم : اگه برد دیسکاوری که توی فروشگاه هست رو بگیرم با توجه به اینکه میکرو سری m4 هست و من برای پروژه ام میخوام با سری های m3 مسلط بشم مشکلی پیش نمیاد یعنی برنامه هاش چقدر متفاوته ؟ میشه از هدرهای نوشته شده همیدیگه استفاده کرد (فقط با عوض کردن نام میکرو اینکلود شده ) یا داستان کلا با avr فرق میکنه

Doloop
02-06-2012, 19:30
میشه از هدرهای نوشته شده همیدیگه استفاده کرد (فقط با عوض کردن نام میکرو اینکلود شده ) یا داستان کلا با avr فرق میکنه

بله میشه ولی نه دیگه اینقدر راحت :mrgreen: (فقط با عوض کردن نام میکرو اینکلود شده )
دیسکاوری هم گزینه خوبیه :wink:

alishekarriz
02-06-2012, 19:34
اگر با دستورات cmsis استفاد كنيد كه اين دو ميكرو كه هيچ از هر كرتكس ديگه اي هم استفاده كنيد . . كدتون ثابت خواهد بود

در ضمن وقتي شما توي يك مدل راه افتاديد نوشتن دوباره برنامه براي يك مدل ديگه بسيار آسان خواهد بود .. قرارهست ياد بگيريم نه حفظ كنيم ديگه