PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارتهای مغناطیسی از چه الگوریتمی برای رمزنگاری استفاده می کنن؟

microweb
28-05-2012, 04:48
لطفا بگید که کارتهای مغناطیسی که توی دستگاههای pos بکار می رن از چه الگوریتمی برای رمزنگاری استفاده می کنن؟

کد کردن و دیکد کردن اطلاعات این کارتها به چه صورته؟

esisafa
28-05-2012, 11:35
عزیز دل اینا سری و محرمانه و فوق فوق محرمانه هستن. اگه بدونیم که دیگه امنیت ندارن.
فقط میدونم که 6 تا کد امنیتی ذخیره دارن که باید با هم تطبیق داشته باشن

microweb
28-05-2012, 13:00
منظورتون اینه که لازم نیست اطلاعات این کارتها رو دیکود کرد و باید به همین شکلی که هستن برای سروری که وظیفه اعتبار سنجی رو به عهده داره فرستاده بشن؟

behnam6500
28-05-2012, 14:33
شما اطلاعات کارتهای مغناطیسی رو چطوری میخونید؟ که الان بحث سر دیکد کردنش هست؟

esisafa
28-05-2012, 14:54
دقیقا مطمئن نیستم ولی میشه فقط اطلاعاتش رو خوند. تو فیلما هم دیدین که کارت رو کپی میکنن؟؟؟
با استفاده از هد خود کارتخون ها شاید بشه خوندشون. یک نگاه بندازین ببینین هد مغناطیسی کارتخوان چه آرایشی داره

مطمئنا رمز گشایی در سرور انجام میشه.

و مهم اینه که بدونین چه اطلاعاتی بعد از خوانده شدن از روی کارت و دریافت رمز، به سرور فرستاده میشه. که اینم فکر نکنم پروتکل استاندارد داشته باشه. بازم میگم که مطمئن نیستم.
ولی پروتکل ذخیره سازی کدها روی کارت ها در تمام کارتهای شبکه شتاب یکسان هست

microweb
28-05-2012, 15:20
ولی پروتکل ذخیره سازی کدها روی کارت ها در تمام کارتهای شبکه شتاب یکسان هست
از کارتهای مغناطیسی فقط توی کارهای بانکی استفاده می شه یا برای کارهای دیگه هم استفاده می شن؟

esisafa
28-05-2012, 19:39
از این روش در مترو تهران استفاده میشد.
روش تراشه ای و همشمند هم هست مثل کارت سوخت.
روش rfid هم مثل من کارت در مشهد که به جای بیلیت استفاده میشن و غیر تماسی هستن.

در هر موردی بررسی میشه کدوم بهتره و از همون روش استاده میشه

me28k
28-05-2012, 22:07
کارتهای مغناطیسی روشون دو قسمت مغناطیسی و موازی با هم هست که یکی اطلاعات رو ذخیره میکنه و دیگری کلاک برای هم زمان سازی تا سرعت کشیدن کارت در اطلاعات خروجی تاثیر نزاره.واسه خوندنش از هدهای دستگاه pos میتونی استفاده بکنی ولی اگه نتونستی پیدا کنی باید از حد پخش کاست استفاده بکنی البته دوتا.

MONTAZER_110
31-01-2013, 13:25
با سلام
دوستان من نیاز به اطلاعاتی در مورد روش کارکرد هدهای مغناطیسی کارتخوان دارم،هر چی گشتم دیتا شیتی از این قطعه پیدا نکردم(چه ولتاژی باید بهش داد، از چه پایه هایی باید اطلاعات رو دریافت کرد، به چه صورت داده ها رو ارسال می کنه و ...)همچنین در مورد آی سی های رابط این قطعه که معروف به f2f هستند، اصلا این قطعه و آی سی در ایران موجود هست؟؟؟ ممنون میشم اگه اطلاعاتتون رو در این زمینه در اختیار ما قرار بدین

amin1139
31-01-2013, 19:17
با سلام
دوستان من نیاز به اطلاعاتی در مورد روش کارکرد هدهای مغناطیسی کارتخوان دارم،هر چی گشتم دیتا شیتی از این قطعه پیدا نکردم(چه ولتاژی باید بهش داد، از چه پایه هایی باید اطلاعات رو دریافت کرد، به چه صورت داده ها رو ارسال می کنه و ...)همچنین در مورد آی سی های رابط این قطعه که معروف به f2f هستند، اصلا این قطعه و آی سی در ایران موجود هست؟؟؟ ممنون میشم اگه اطلاعاتتون رو در این زمینه در اختیار ما قرار بدین
من از یکی از دوستام شنیدم میگفت دقیقا عین میکروفن عمل میکنه

MONTAZER_110
31-01-2013, 22:24
من از یکی از دوستام شنیدم میگفت دقیقا عین میکروفن عمل میکنه

سلام, ممنون از جوابت,در کل ميدونم چجوريه تقرىبا مثل هد کاست, من يه مقدار جزئى تر ميخوام بدونم

MONTAZER_110
03-02-2013, 17:25
سلام به همگی
امروز یکی از هدهای کارتخوان مغناطیسی رو به ورودی یه مدار آمپلیفایر متصل کردمو خروجیش رو به اسکوپ وصل کردم، نتیجه جالب بود:o، خروجی دیجیتال بود یعنی اطلاعات بصورت دیجیتال درون کارت ذخیره شده!! حالا چند مسئله وجود دارد:
1:اطلاعات با چه استانداردی درون کارت ذخیره شده؟؟
2:برای ذخیره اطلاعات باید به چه صورت عمل کنیم؟
3:چطور می تونیم این اطلاعات رو بخونیم که اصلا چی هستند؟