PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد نصب سیستم عامل برای برد s3c6410

msnmsn
26-05-2012, 11:22
سلام خدمت دوستان عزیز
من یک برد s3c6410 رو گرفتم و یک سری سوال در مورد اون داشتم و از اونجایی که اطلاعاتم تو این زمینه خیلی کمه،اگه دوستان کمکم کنند خیلی ممنون میشم.؟
1- برای برنامه نویسی برای نمایش آیکون وتصاویر و گرفتن اطلاعات از پورت سریال و نمایش اطلاعات روی ال سی دی و کار با تاچ اسکرین اون از دات نت میکرو استفاده کنم یا از ویندوز؟
1- برای پورت کردن ویندوزCE روی این بورد نیاز به کارت حافظه هست؟
2- بعد از پورت کردن ویندوز، برای اینکه برای بورد برنامه بنویسیم آیا برنامه رو تو محیط VS در کامپیوتر بنویسیم و بعد برنامه رو انتقال بدیم رو برد و یا به طریق دیگه ایه؟ واگه اینطوره به چه روشی برنامه رو باید انتقال داد؟
3- این dot net micro رو آیا باید پورت کرد؟ و اینکه چطوری باید پورت کرد وچطوری براش میشه برنامه نوشت و چطوری میشه برنامه رو رو برد اجرا کرد؟
4- آیا میشه به پایه های میکرو در محیط برنامه دسترسی داشت؟

msnmsn
29-05-2012, 16:18
واقعا کسی نمی تونه کمکی کنه

kavir
29-05-2012, 23:06
سلام
معمولا این بردها همراهشون چند تا فیلم آموزشی هست که راحت بتونید استارت بزنید
روند کلیش بدین صورت هست که شما فایلها ی سیستم رو باید روی یک MMC بریزید و از روی اون بوت کنید اکثر سیستم ها بدین صورت بوت میشن یا با پورت سریال وصل بشین و فایل بوت رو که به صورت bin هست روی nandflash کپی کنید من در مرود این برد اطلاعاتی دقیقی ندارم ولی منوالش بخونید باید نوشته شده باشه
برای استارت برنامه نویسی هم معمولا یک sdk داره نصب میکنید و مثلا visual studio 2008 pro که خودش برد می شناسه وقتی usb برد رو وصل میکنید به صورت ویندوز موبایل می شناسه و مستقیم هر برنامه ای که می نویسی فایلهای مورد نیاز به بردت منتقل میکنه
من روی ارم 9 تست کردم جواب داد ولی ویندوز روش بود و بوتش از rom بود

msnmsn
01-06-2012, 15:27
سلام
با تشكر از اطلاعاتتون.مشكل من بخاطر عدم راهنمايي درست فايلهاي همراه بورد بود كه با كمي كلنجار رفتن تا يه مرحله هايي پيش رفتم.ممنون ميشم اگه پاسخ سوالات ديگه رو هم بديد.
البته جاي خالي همچنين بردهايي تو فروشگاه خيلي حس ميشه.

r_babazadeh
20-06-2012, 18:02
سلام خدمت دوستان عزیز
من یک برد s3c6410 رو گرفتم و یک سری سوال در مورد اون داشتم و از اونجایی که اطلاعاتم تو این زمینه خیلی کمه،اگه دوستان کمکم کنند خیلی ممنون میشم.؟
1- برای برنامه نویسی برای نمایش آیکون وتصاویر و گرفتن اطلاعات از پورت سریال و نمایش اطلاعات روی ال سی دی و کار با تاچ اسکرین اون از دات نت میکرو استفاده کنم یا از ویندوز؟
1- برای پورت کردن ویندوزCE روی این بورد نیاز به کارت حافظه هست؟
2- بعد از پورت کردن ویندوز، برای اینکه برای بورد برنامه بنویسیم آیا برنامه رو تو محیط VS در کامپیوتر بنویسیم و بعد برنامه رو انتقال بدیم رو برد و یا به طریق دیگه ایه؟ واگه اینطوره به چه روشی برنامه رو باید انتقال داد؟
3- این dot net micro رو آیا باید پورت کرد؟ و اینکه چطوری باید پورت کرد وچطوری براش میشه برنامه نوشت و چطوری میشه برنامه رو رو برد اجرا کرد؟
4- آیا میشه به پایه های میکرو در محیط برنامه دسترسی داشت؟

1:برای برنامه نویسی تو محیط ویندوز زا کامپکت فریم ورک استفاده میشه

1.5:چرا دوتا یک نوشتی :))
یکی از روشهای پورت کردن از طریق کارت حافظه است
روشهای دیگه زیادی هست من با dnw کار میکنم که از طریق usb+com بورد رو پورت میکنه

2:بر ای برنامه نویسی شما میتونید از ویژوال استدیو 2005 یا 2008 استفاده کنید
توجه کنید ویژوال استدیو 2010 ویندوز ce رو پشتیبانی نمیکنه

3:شما در ویندوز xp برنامه ActiveSync4.5 ودر ویندوز سون یه برنامه ای به اسم وبایل دیوایس سنتر (البته فکر کنم اسمش این باشه) رو باید نصب کنید
بعد باید sdk برد خودتونو نصب کنید
بعدش موقع برنامه نویسی باید محیط اسمارت دیوایس رو انتخاب کنید
ابزارهاش یکم با محیط عادی فرق داره وموقع برنامه نویسی هم برد باید به کامپیوتر وصل باشه و برنامه ActiveSync هم اجرا شده باشه بعد از اجرای برنامه نوشته شده یعنی با زدن f5 ویژوال استدیو یه صفحه باز میکنه که از توش باید بورد خودتو انتخاب کنی به شرطی که sdk رو درست نصب کرده باشی و بعد از انتخاب برنامه رو lcd بوردت نمایش داده میشه

موفق باشی
تو عمرا اینقدر تو یه تاپیک تایپ نکرده بودم

kavir
20-06-2012, 18:30
مهندس منم چند تا سوال داشتم :
وقتی روی یک بردی ویندوز نصب باشه میشه با پلت فروم بیلدر تغییرات داد؟
نیاز به بوت کردن مجدد نداره؟
و مهمتر از همش من ویندوز ce 5 کامل میخوام که میخوام با پلت فرم بیلدر کار کنم. توی نصب خود wince کپی میشه؟

r_babazadeh
20-06-2012, 20:07
تا اونجایی که من میدونم شما باید اول ویندوز ce رو کامل رو سیستم نصب کنید و بعد با پلت فرم بیلدر یه ایمیج بسته به نیازتون بسازید و بعد اونو رو بورد بوت کنید
تاحالا نشنیدم با پلت فرم بیلدر بشه یه ویندوز بوت شده رو تغییر داد اونم رو برد
جمله اخر رو درست متوجه نشدم
من windows ce 6 رو کامل دانلود کردم در حدود 4یا 5 گیگ بود
موقع نصب ایمیجی باهاش کپی نمیشه و شما باید با پلت فرم بیلدر یه ایمیج بسته به بودر و نیازتون بسازید

kavir
20-06-2012, 20:14
ممنون
شما نسخه wince 5 لینک دانلودی ازش داری؟

r_babazadeh
20-06-2012, 20:46
لینک که نه ولی شاید یکی از دوستام داشته باشه فردا ازش میپرسم