PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای کار با میکروکنترلر ها و میکرو پروسسورها زبان c بهتره یا ++c

microweb
26-05-2012, 04:16
لطفا توضیح بدید.

vahidasm
26-05-2012, 08:27
سلام
شما در چه سطحی با میکرو آشنایی دارید؟؟
این سوال رو پرسیدم چون به جوابی که میخوام بهتون بدم کمک میکنه

microweb
26-05-2012, 11:55
سلام
شما در چه سطحی با میکرو آشنایی دارید؟؟
این سوال رو پرسیدم چون به جوابی که میخوام بهتون بدم کمک میکنه

کارم برنامه نویسی با php هست ولی مدیته که روی ++c کار می کنم.

با میکرو آَنایی ندارم ولی تا اونجا که می دونم میکروها برنامه های نوشته شده با c رو به راحتی اجرا می کنن.

alamdar
26-05-2012, 17:13
سلام

کسی که سی++ رو بدونه سی رو هم میدونه
سی++ همون سی هست با افزدوده شدن قابلیت شی گرایی و ...

microweb
26-05-2012, 20:06
سی++ همون سی هست با افزدوده شدن قابلیت شی گرایی و ...
با حرفه شدن توی این دو زبان می تونم برای هر دستگاه الکترونیکی بزرگ یا کوچیک برنامه بنویسم؟

alamdar
26-05-2012, 21:49
نه

اگر مستقیم بخوای با سخت افزار کار کنی باید اسمبلی رو هم بدونی و اسمبلی هر سخت افزاری ممکنه متفاوت باشه

اما حالا خیلی هم نا امید نباش ، الان شما هردستگاه قابل برنامه ریزی رو بخوای پروگرام کنی قبلا یکی مرحله اسمبلیش رو انجام داده و واسش کامپایلر نوشته و شما با نوشتن کد به زبان سی و دونستن توابع و دستورات مختص اون پردازنده ( چه میکرو چه پروسسور) تقریبا به نتیجه ای که میخوای میرسی

agape
26-05-2012, 22:06
با هر دو زبان میشه برنامه نوشت ولی فکر میکنم برای میکرو سی بهتر باشه چرا که سربار کمتری ایجاد می کنه .
برای کار با میکرو نیاز نیست زبان اسمبلی رو بلد باشید بلکه باید با رجیترا ها و کارکرد اونا آشنا باشید و بدونید چه رجیستری چه کاری رو انجام میده و در ضمن دانش الکترونیک هم داشته باشید که در طراحی به شما کمک خواهد کرد.

microweb
26-05-2012, 23:11
برای کار با میکرو نیاز نیست زبان اسمبلی رو بلد باشید بلکه باید با رجیترا ها و کارکرد اونا آشنا باشید و بدونید چه رجیستری چه کاری رو انجام میده و در ضمن دانش الکترونیک هم داشته باشید که در طراحی به شما کمک خواهد کرد.
من الکترونیک اصلا بلد نیستم و فکر نکنم بخوام یاد بگیرم !
رجیسترها چی هستن و چه کاربردی دارن؟

vahidasm
26-05-2012, 23:27
من الکترونیک اصلا بلد نیستم و فکر نکنم بخوام یاد بگیرم !

دوست عزیز اگه شما نخواین الکترونیک رو یاد بگیرین فک نکنم بتونید خیلی با میکرو کنترلر کار کنید!!
برای اینکه بتونید با میکروکنترلر کار کنید باید مدار منطقی رو بلد باشید بعد از اون برنامه نویسی و برای و برای کارهای میکروکنترلری باید الکترونیک بلد باشید که بتونید طراحی های مختلف رو انجام بدین
به نظر من شما برای اینکه بخواین شروع بکنید مقداری مقدمات رو بخونید و اینطوری به جایی نمیرسید+یه کتابی چیزی بخرین یا دانلود کنید(تو نت زیاده)