PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا بهترین پروگرامر برای میکرو رو معرفی کنید

microweb
26-05-2012, 04:14
من با c و ++c کد می نویسم.

لطفا بهترین پروگرامر برای میکرو رو معرفی کنید که بتونم کدهای این زبانها رو روی میکرو کپی کنم و بدون مشکل برنامه رو اجرا کنم.

vahidasm
26-05-2012, 08:25
سلام دوست عزیز
شما با چه میکرو کنترلری میخواید کار کنید؟؟

microweb
26-05-2012, 11:54
شما با چه میکرو کنترلری میخواید کار کنید؟؟
یه میکرویی باشه که بشه به راحتی برنامه های نوشته شده با c رو روش اجرا کرد.

yusef110
26-05-2012, 12:51
میکروی avr هم راحته هم پروژه های زیادی از اون توی اینترنت هست از کامپایلر کدویژن که
زبون c برا برنامه نویسیت استفاده کن .

medadnoki
26-05-2012, 14:04
microweb جان! به نظر من یه Programer بگیر که هم با USB به کامپوتر وصل بشه هم با پورت STK 200/300
علاوع بر این موضوع چند نوع آ‏ی‏سی را پشتیبانی کند...
همچنین زبان‏های برنامه‏نویسی مختلف مثل Bascom....
نکته مهم در خرید پروگرمر این است که در ویندوز 7 قابل اجرا باشد....

شاید مسائل بالا باعث هزینه بردار بودن خرید شود ولی انتخاب شما ، انتخاب خوبی است
من یک پروگرمر Extreme Progameer دارم که دو خروجی USB و STK 200/300 و تمام مشخصه‏های بالا را دارد....
من خریدم 27000 تومان
اگر هم بخواین فروشنده‏های پاساژ امجد-جمهوری میتون راهنمایی کنن ولی نه به صور تخصصی....فقط میگن این جنس بهتره یا جنس دیگر...

microweb
26-05-2012, 15:05
من خریدم 27000 تومان
قیمت فعلی این پروگرامرها چقدره؟

M3R
26-05-2012, 15:58
سلام.
پروگرامر هاتل هم خوبه.
من که تا حالا باهاش مشکلی نداشتم هم کوچیک و جم و جوره و هم 8051 و avr و mega رو پشتیبانی میکنه.
البته برای xmega باید هزینه جداگانه پرداخت کنید.
قیمت این پروگرامر هم میتونید تو سایت hattel.com ببینید.

KHM
26-05-2012, 17:41
اگه ام 1چیز ارزون مناسب که با usb کار کنه و با همه ی لپتاپ ها و کامپیوترها کار کنه،میخوای، توصیه میکنم دمبال مدار USB ASP بگردی و خودت بسازی..من که ساختم،خیلیم راضی ام..
1برنامه ی پروگرمر جدا هم داره(prog isp). بعد اینکه برنامه رو نوشتی و کامپایل کردی،حالا با هر کامپایلری،مهم نیست،به وسیله ی اون برنامه،پروگرم میکنی...
به نظر من که چیزی کمتز از اونیکی پروگرمرها نداره..سرعتشم واقعاً عالیه...پاک کردن برنامه و چک کرده خالی بودن حافظه و پروگرم کردن در عرض 6 الی 8 ثانیه..
فقط یکم دردسر ساخت داره..
اکثر پروگرمرهای موجود در بازار هم همینو ساختن ولی به اسمای دیگه میفروشن..
اگه ام که هم پروگرمر میخوای و هم دیباگر، دمبال JTAGICE بگرد..

agape
26-05-2012, 22:19
آقای میرووب - دقیقا میخوای چکار کنی ؟
فکر کنم تا حالا سه چهار تا تا‍یک ایجاد کردی که جواب همه اونا هم تو انجمن بود و با یه سرچ میتونستی جواب رو پیدا کنی ُ یا یه تاپیک ایجاد میکردی و کاری که میخوای انجام بدی رو اونجا مطرح میکردی که هم بهتر بشه کمک کرد و هم منسجم تر باشه
ببین دایی جان اگر قراره از AVR استفاده کنی بهترین پروگرامر براش به نظر من AVRDUDE‌هست تحت کمند لاین هست و البته براش GUI هم هست و از چیزی حدود 50 نوع پروگرامر رو ساپورت می کنه که معروف تریناش رو می نویسم
STK200/300 - STK500-STK500v1-USBASP-fabprog-Mkii,........
اگر هم قراره از ارم استفاده کنی یا Jtag بگیر یا Ulink

microweb
26-05-2012, 23:33
اگر هم قراره از ارم استفاده کنی یا Jtag بگیر یا Ulink
برای زبان ++c و c چه پروگرامری بخرم که بتونه usb رو هم پشتیبانی کنه؟

KHM
27-05-2012, 00:01
برای زبان ++c و c چه پروگرامری بخرم که بتونه usb رو هم پشتیبانی کنه؟
هر دوتا که گفتی usb هستن.
زبان هم به کامپایلر ات ربط داره،نه پروگرمر... keil که زبانش c هست، جفتشو ساپورت میکنه..
و این پروگرمر ها مخصوص ARM هستن

medadnoki
27-05-2012, 10:14
قیمت فعلی این پروگرامرها چقدره؟
همین قدرهاست....زیاد تغییر نکرده

وحیدایکس
08-09-2012, 12:15
اگه ام 1چیز ارزون مناسب که با usb کار کنه و با همه ی لپتاپ ها و کامپیوترها کار کنه،میخوای، توصیه میکنم دمبال مدار USB ASP بگردی و خودت بسازی..من که ساختم،خیلیم راضی ام..
1برنامه ی پروگرمر جدا هم داره(prog isp). بعد اینکه برنامه رو نوشتی و کامپایل کردی،حالا با هر کامپایلری،مهم نیست،به وسیله ی اون برنامه،پروگرم میکنی...
به نظر من که چیزی کمتز از اونیکی پروگرمرها نداره..سرعتشم واقعاً عالیه...پاک کردن برنامه و چک کرده خالی بودن حافظه و پروگرم کردن در عرض 6 الی 8 ثانیه..
فقط یکم دردسر ساخت داره..
اکثر پروگرمرهای موجود در بازار هم همینو ساختن ولی به اسمای دیگه میفروشن..
اگه ام که هم پروگرمر میخوای و هم دیباگر، دمبال JTAGICE بگرد..

سلام دوست عزیز میشه اطلاعات لازم مثل شماتیک مدار وقطعات موردنیازوکلا چیزهایی که برا ساخت این پروگرمر لازمه به من بگین واگرم لینکی رو میشناسین که توش اطلاعات ساخت باشه بی نهایت ازت ممنون میشم. واینکه ایا این پروگرامرشما با ویندوز هفت 32بیتی سازگاره یا نه؟؟ واینکه فقط برا یه نمونه میکرو مثلا اتمگا8بکار میره یا xmegaهستش؟؟البته من فقط با بسکام برنامه نویسی میکنم...کارم فوریه اگه میشه منو راهنمایی کنید چون میخام بسازمش.منتظرم یه دنیا ممنووووووووووون:hi:

KHM
08-09-2012, 13:16
سلام دوست عزیز میشه اطلاعات لازم مثل شماتیک مدار وقطعات موردنیازوکلا چیزهایی که برا ساخت این پروگرمر لازمه به من بگین واگرم لینکی رو میشناسین که توش اطلاعات ساخت باشه بی نهایت ازت ممنون میشم. واینکه ایا این پروگرامرشما با ویندوز هفت 32بیتی سازگاره یا نه؟؟ واینکه فقط برا یه نمونه میکرو مثلا اتمگا8بکار میره یا xmegaهستش؟؟البته من فقط با بسکام برنامه نویسی میکنم...کارم فوریه اگه میشه منو راهنمایی کنید چون میخام بسازمش.منتظرم یه دنیا ممنووووووووووون:hi:
سلام رفیق...لینک اصلی سازنده ی usbasp:
fischl.de - USBasp - USB programmer for Atmel AVR controllers (You can see links before reply)
همه چیز مورد نیاز از جمله شماتیک و درایور همه تو همی سایت هست..(البته به دلخواه میتونی بافر هم استفاده کنی که کارتو یکم سخت تر میکنه)
با ویندوز هفت 32بیتی کاملآ تست شده هست..من خودم استفاده میکنم.
در مورد ساپورت xmega لینک زیر رو ببین:
برنامه ریزی xmega با پروگرمر usbasp! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
موفق باشی

وحیدایکس
08-09-2012, 13:58
سلام رفیق...لینک اصلی سازنده ی usbasp:
fischl.de - USBasp - USB programmer for Atmel AVR controllers (You can see links before reply)
همه چیز مورد نیاز از جمله شماتیک و درایور همه تو همی سایت هست..(البته به دلخواه میتونی بافر هم استفاده کنی که کارتو یکم سخت تر میکنه)
با ویندوز هفت 32بیتی کاملآ تست شده هست..من خودم استفاده میکنم.
در مورد ساپورت xmega لینک زیر رو ببین:
برنامه ریزی xmega با پروگرمر usbasp! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
موفق باشی

ممنونم ازت لطف بزرگی کردی. اگربازم سوالی پیش اومد مزاحمت میشم.:o