PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوشتن درایور یه پرینتر و کنترل اون با میکرو چقدر زمان می بره؟

microweb
26-05-2012, 04:14
من تا حدی با c++ و c آشنایی دارم. کارم برنامه نویسی تحت وب با php هست.

با توجه به این موارد، نوشتن درایور یه پرینتر و کنترل اون با میکرو چقدر زمان می بره؟

alghasi
26-05-2012, 09:01
اگه منظورت از پرينترهاي حرارتي مثه نوبت زن ها است خيلي پيچيده نيست، اما با كامپيوتر خيلي راحت تره
اگه ميكرو بلد نيستي حد اقل يك ماه طول ميكشه كه ميكرو رو راه بيوفتي و نوشتم اونم 1 ماهي ميشه.
اگه پرينتر هاي ديگه منظورته، فكر نميكنم به اين راحتي بشه كاري كرد.

microweb
26-05-2012, 11:53
اگه پرينتر هاي ديگه منظورته، فكر نميكنم به اين راحتي بشه كاري كرد.
پرینترهای لیزری منظورمه.
مسئله فقط پرینتر نیست، پرینتر باید غلطک هم داشته باشه تا کاغذها رو برای چاپ به جلو هدایت کنه.

برنامه یا کتابخانه آماده ای در این زمینه وجود نداره؟

farshid.62
26-05-2012, 13:50
درود
اگه قیمت برات مهم نیست و می خوای با میکرو پرینتر رو راه بندازی می تونی از vnc1l استفاده منی.
این ای سی قابلیت کار با پرینتر یو اس بی رو داره.

microweb
26-05-2012, 15:06
اگه قیمت برات مهم نیست و می خوای با میکرو پرینتر رو راه بندازی می تونی از vnc1l استفاده منی.
قیمت این پرینتر چقدره؟ غلطک برای حرکت کاغذاه داره؟
کاغدش رو چطور باید تهیه کنم؟
ابعاد پرینتر باید کوچیک باشه. ابعاد این پرینتر چقدره؟
برنامه آماده برای راه اندازی این پرینترها با میکرو وجود نداره؟

alghasi
26-05-2012, 15:14
پرینترهای لیزری منظورمه.
مسئله فقط پرینتر نیست، پرینتر باید غلطک هم داشته باشه تا کاغذها رو برای چاپ به جلو هدایت کنه.

برنامه یا کتابخانه آماده ای در این زمینه وجود نداره؟

ببخشيد اما خيلي الكترونيك رو سطح پايين و ساده فرض كردي :0013:
. واسه اين كار كلي بايد كا ر كني. يادمه تو يه تاپيك ديگه زده بودي چقد طول ميكشه ميكرو كنترولر رو ياد بگيري و به السي دي هم وصل كني...
اگه بخواي پرينتر رو راه بندازي احتياج با سخت افزاري داري كه ميزبان يو اس بي باشه. تازه درايورش هم بايد سطح پايين باشه. اينا به كنار. اون قسمتي كه ميخواي پرينت بگيري بايد به يچيزي مانند BMP تبديل بشه و بعدش به فرمت پرينتر دربياد كه چندين ماه طول ميكشه.
اون آي سي كه دوستمون گفته هم يه آي سي hast هست.
اما پيشنهاد ميكنم با بلوتوث يا wifi به پرينتر هايي كه اين امكانو دارن وصل بشي.

microweb
26-05-2012, 15:49
ببخشيد اما خيلي الكترونيك رو سطح پايين و ساده فرض كردي :0013:
راستش اصلا الکترونیک بلد نیستم !
برنامه نویسی رو بلدم ولی نمی دونم برای مدارها باید چیکار کنم !

اما پيشنهاد ميكنم با بلوتوث يا wifi به پرينتر هايي كه اين امكانو دارن وصل بشي.
پرینتر باید به دستگاه وصل بشه و نمی شه از روشی که شما گفتید استفاده کنم.

یعنی هیچ کتابخوانه یا درایور آماده ای برای کار با پرینترها وجود نداره؟

sadmonew
26-05-2012, 16:03
من تا حدی با c++ و c آشنایی دارم. کارم برنامه نویسی تحت وب با php هست.

با توجه به این موارد، نوشتن درایور یه پرینتر و کنترل اون با میکرو چقدر زمان می بره؟
سلام مهندس
فكر ميكنم براي شروع و آشنايي بيشتر بد نباشه اينجارو يه نگاه بندازيد. اطلاعات خوبي در اختيارتون قرار ميده.
اينم لينك:
You can see links before reply (You can see links before reply)

microweb
26-05-2012, 16:30
فكر ميكنم براي شروع و آشنايي بيشتر بد نباشه اينجارو يه نگاه بندازيد. اطلاعات خوبي در اختيارتون قرار ميده.
راستش من دنبال یه مدار آماده می گردم که با اون پرینتر رو وصل کنم به میکرو و بعد برنامه رو بنویسم. اصلا الکترونیک بلد نیستم.

راهی نیست که این مشکل من حل بشه؟

alamdar
26-05-2012, 17:18
باید یه میکرویی بگیری که بشه روش سیستم عامل پیاده کرد(نمیدونم داریم تو ایران یا نه؟)
این راحت ترین کاری هست که میتونی انجام بدی

اینکه بخوای بشینی درایور یک دستگاه رو بنویسی یعنی کل الکترونیک و مکانیکش رو باید با همه جزئیات بدونی و همینقدر اطلاعات هم در مورد سیستم عاملت داشته باشی ( کلا بیخیال این ! )

microweb
26-05-2012, 20:05
اینکه بخوای بشینی درایور یک دستگاه رو بنویسی یعنی کل الکترونیک و مکانیکش رو باید با همه جزئیات بدونی و همینقدر اطلاعات هم در مورد سیستم عاملت داشته باشی ( کلا بیخیال این ! )
منکه اصلا همچین قصدی ندارم !

نمی شه از میکروپرووسسور استفاده کرد؟

یعنی برای پرینترها هیچ درایور آماده ای وجود نداره؟ نمی شه که هرکی خواست با پرینتر کار کنه، بشینه و از اول همیه چیز رو خودش بنویسه. این منطقی بنظر نمی یاد !

alamdar
26-05-2012, 21:45
بخوای با میکروپروسسور کار کنی که کار به مراتب سخت تر میشه
اون موقع معماری کامپیوترت رو هم خودت باید انجام بدی

چرا درایور آماده وجود نداره ؟ هر پرینتری که شما میخری یک سی دی داخلشه که درایور مربوطه رو واسه سیستم عامل های مختلفی که ساپورتش میکنه توش قرار داده و شما قبل استفاده از اون پرینتر نصبش میکنید

اما میکرو چون سیستم عاملی روش وجود نداره (یا اگرم داره درایور اون پرینتر واسش تعریف نشده هستش) کل کار رو شما خودتون باید انجام بدید که .......!
مگه اینکه بردی بخرید که میکرویی روش باشه که سیستم عامل روش نصب بشه و بعد روی اون سیستم عامل درایور مربوطه دستگاهتون که همراه خودش هست رو روش نصب کنید و بعد استفاده کنید ازش

اگر اجباری به استفاده از میکرو ندارید ، میتونید از مینی مادر بورد های کامپیوتری هم استفاده کنید که مثل همین کامپیوترهای معمولی هست منتهی با اندازه خیلی کوچکتر و روی اونها سیستم عامل نصب کنید و ....

agape
26-05-2012, 22:11
سلام دایی جان
خطاب به دوستان : بابا اینقدر سخت نگیرید !‌همه که از اول فیلسوف نیستن.
خوب اما برای کار با پرینتر هیچ کاری نداره دایی جان البته بستگی داره بخوای با پرینتر چکار کنی ما در کل رابط مورد استفاده از ‍پرینتر رو به دسته تقسیم می کنیم پارالل و usb
کار با پرینتر های پارالل خیلی راحته و با اینفاده از پروتکلش که تو نت هم هست کارکتر ها رو ارسال میکنی و پرینتر همونو برات چاپ میکنه و اما usb یکم سخت تره باید با usb هاست کار کنی - من این کار رو قبلا کردم و پرینت هم گرفتم - حالا بگو ببینم کدوم روش رو میخوای استفاده کنی

microweb
26-05-2012, 23:17
کار با پرینتر های پارالل خیلی راحته و با اینفاده از پروتکلش که تو نت هم هست کارکتر ها رو ارسال میکنی و پرینتر همونو برات چاپ میکنه و اما usb یکم سخت تره باید با usb هاست کار کنی - من این کار رو قبلا کردم و پرینت هم گرفتم - حالا بگو ببینم کدوم روش رو میخوای استفاده کنی
دستگاههای pos از چه پرینتری استفاده می کنن؟
از میکرو استفاده می کنن یا میکروپروسسور یا به کمک وسیله دیگه ای دستورات و قطعات رو کنترل می کنه؟

alghasi
27-05-2012, 08:53
راستي من يه برد تو جمهوري ديدم. فكر كنم مخصوص شما زده باشن. متاسفانه اسمش يادم نمياد. اما كارش اين بود كه دات نت روش ميومد بالا و با با دات نت روش برنامه مينوشتي. كوچه كنار امجد داشت. يكي دو تا مغازه نرسيده به جهان كيت.
راستي ميتوني به جاي اين كارا از PC104 هم استفاده كني كه يه مين برد بر مبتني بر ميكرو كنترلر هست. آخرين شماره مجله pmm تو همين سايت رو نگاه كن شايد به دردت بخوره.

microweb
27-05-2012, 12:56
اگر اجباری به استفاده از میکرو ندارید ، میتونید از مینی مادر بورد های کامپیوتری هم استفاده کنید که مثل همین کامپیوترهای معمولی هست منتهی با اندازه خیلی کوچکتر و روی اونها سیستم عامل نصب کنید و ....
مینی بوردها چه قیمتی دارن؟

اگه یه چیزی باشه که نیاز به طراحی الکترونیک نداشته باشه و فقط قطعات رو با usb یا بقیه پورتها بهش وصل کنم خیلی عالیه.

اگر بخوایم درایورها و پرینتر رو از این طریق کنترل کنیم، چطور باید به درایور فرمان بدم که پرینتر بدونه باید چیکار کنه؟

kavir
27-05-2012, 19:04
مینی بوردها چه قیمتی دارن؟

اگه یه چیزی باشه که نیاز به طراحی الکترونیک نداشته باشه و فقط قطعات رو با usb یا بقیه پورتها بهش وصل کنم خیلی عالیه.

اگر بخوایم درایورها و پرینتر رو از این طریق کنترل کنیم، چطور باید به درایور فرمان بدم که پرینتر بدونه باید چیکار کنه؟
مینی بوردهایی که بدرد شما بخوره در حال حاظر بالای 250 تومن
ولی یک سری سخت افزار ما داریم روش کار میکنیم که برای پرینترش تست نکردم روش wince 5.0 هست و قیمت خیلی مناسبی دارن که تیرماه ارائه میشه

microweb
27-05-2012, 21:04
مینی بوردهایی که بدرد شما بخوره در حال حاظر بالای 250 تومن
وقتی درایور پرینتر رو نصب کردم، چطور می تونم برنامه ای بنویسم که بتونم به پرینتر فرمان بدم؟

همچنین اگر از چنین مینی بوردی استفاده کنم، آیا نیاز هست که برای قطعاتی که باید به دستگاه صل بشن، مدار جانبی طراحی کنم یا فقط باید این قطعات رو از به کمک سوکت usb به این مینی بورد وصل کنم؟

kavir
27-05-2012, 21:09
وقتی درایور پرینتر رو نصب کردم، چطور می تونم برنامه ای بنویسم که بتونم به پرینتر فرمان بدم؟

همچنین اگر از چنین مینی بوردی استفاده کنم، آیا نیاز هست که برای قطعاتی که باید به دستگاه صل بشن، مدار جانبی طراحی کنم یا فقط باید این قطعات رو از به کمک سوکت usb به این مینی بورد وصل کنم؟
شما فرض کن یک مینی مادر بردی داری که ویندوز CE روش هست پورت شبکه داره و خروجی usb هاست هم داره حالا هرچی خاستی بهش وصل کن

microweb
27-05-2012, 22:28
شما فرض کن یک مینی مادر بردی داری که ویندوز ce روش هست پورت شبکه داره و خروجی usb هاست هم داره حالا هرچی خاستی بهش وصل کن
تا اینجا نیازی به طراحی الکترونیک درست، این مورد درسته یا باز هم به طراحی مدار الکترونیک نیاز هست؟

مسئله دیگه اینه که اگه درایور پرینتر رو نصب کردم، چطور می تونم برنامه ای بنویسم که از طریق درایور به پرینتر فرمان بده؟

alghasi
28-05-2012, 09:15
تا اینجا نیازی به طراحی الکترونیک درست، این مورد درسته یا باز هم به طراحی مدار الکترونیک نیاز هست؟

مسئله دیگه اینه که اگه درایور پرینتر رو نصب کردم، چطور می تونم برنامه ای بنویسم که از طریق درایور به پرینتر فرمان بده؟

بابا اينا كه ديگه ربطي به الكترونيك نداره. خودت كه برنامه نويسي. مثلا من با دلفي با ابزار Crystal report‌يا با كويك ري پورت توبرنامم پرينت ميكنم. شما با اين مادر بورد ها برنامه نويسي سطح بالا ميكني. تنها كاري كه بايد بكني اينه كه مثلا اگه پرينتر HP ميخواي استفاده كني، درايور USB رو واسه ويندوز CE Windows بگيري. مثه درايور واسه سون يا ويستا.

microweb
28-05-2012, 13:02
بابا اينا كه ديگه ربطي به الكترونيك نداره. خودت كه برنامه نويسي. مثلا من با دلفي با ابزار crystal report‌يا با كويك ري پورت توبرنامم پرينت ميكنم. شما با اين مادر بورد ها برنامه نويسي سطح بالا ميكني. تنها كاري كه بايد بكني اينه كه مثلا اگه پرينتر hp ميخواي استفاده كني، درايور usb رو واسه ويندوز ce windows بگيري. مثه درايور واسه سون يا ويستا.
وقتی درایور نصب شد، چطور باید پرینتر دستور بدم که یه پرینت بگیره؟