PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در پروگرام کردن با jlink---خییییلی فوری---خواهشا کمک کنید

sbp
24-05-2012, 11:51
سلام
من یه سری کد رو توی کیل برای lpc2368 نوشتم و موقع download کردن با jlink ارور زیر رو میده:
error target dll has been canceled
خیییلی فوریه------کمکم کنییید تو رو خدا

Doloop
24-05-2012, 12:40
سلام
من یه سری کد رو توی کیل برای lpc2368 نوشتم و موقع download کردن با jlink ارور زیر رو میده:
error target dll has been canceled
خیییلی فوریه------کمکم کنییید تو رو خدا

همه تنظیمات جیلینک رو انجام دادید؟
با segger هم تست کنید ببینید بازم ارور میده:0013:

sbp
24-05-2012, 17:57
من تنظیمات جی لینک رو کامل انجام دادم ولی همین ارور رو میده.
شرمنده---من مبتدی ام .
:(:(:(
segger چیه؟و چطوری میتونم با segger تست کنم؟؟؟
بازم شرمنده-------سوالام مبتدیانه است.......خواهشا کمکم کنییید

agape
24-05-2012, 18:05
شما برای استفاده از جی لینک حتما باید نرم افزار درایور اون رو هم نصب کنید که به اسم سگر هست و برای تست با اون نرم افزار قسمت فلش رو استفاده کن
در مورد خطایی که میگی باید بگم در مواقعی که جیلینک حالا به هر دلیلی میکرو رو شناسایی نکنه این پیام رو میده ، تغزیه و مسیر سیم های جی لینک و در ضمن تست اتصالات رو به خوبی انجام بده

mzarkoob
24-05-2012, 18:20
سلام
نمی دونم این فیلم (You can see links before reply) که تنظیمات کار در جیلینگ هست را دیدید؟

Doloop
24-05-2012, 20:31
سلام
مهندس این لینک دانلود برای سگر هست
مشخصات رو پر کن بعد تائید رو بزن :0013:
مشخصات هم براش فرقی نمیکنه چی بزنی :mrgreen:

segger (You can see links before reply)

sbp
24-05-2012, 23:11
سلام.ممنون از راهنماییهاتون
من درایور جی لینک رو نصب کردم و ا ز منوی فلش گزینه download رو برای پروگرام کردن میزنم.ولی این ارور رو میده.مشکل از کجاست؟؟؟:cry:

mzarkoob
25-05-2012, 15:39
من درایور جی لینک رو نصب کردم و ا ز منوی فلش گزینه download رو برای پروگرام کردن میزنم.ولی این ارور رو میده.
کدوم ارور!!؟ بیشتر توضیح بدید ..:sa: تنظیمات را داخل کیل انجام دادید؟

Doloop
25-05-2012, 16:16
مهندس segger رو نصب کردی؟
حالا برو توی قسمت start/all programs/segger/j-link arm/j-flash arm رو اجرا کن و با این برنامه رو پروگرم کن توی میکرو
اولش که میدونی میری فایل هگز رو OPEN میکنی بعد میری به این قسمت :
option/project settings/cpu
بعد گزینه device رو فعال کن حالا میکروت رو انتخاب کن بعد از قسمت target گزینه connect رو بزن تا PC از طریق جیلینک به میکرو متصل بشه اگه ارور نده تو قسمت log میگه Connected successfully
حالا f7 رو بزنی برنامت پروگرم میشه البته امیدوارم
اگه پروگرم بشه یعنی تنظیمات کیل رو درست انجام ندادی اگه نشه یعنی نحوه اتصال میکرو به جیلینک مشکل داره
دیگه از این ساده تر نمیتونستم بگم :0013:

mlotfi13
27-07-2012, 01:45
sbp من هم این مشکل را در Keil داشتم بعد رفتم سراغ نرم افزار JFlash که توی DVD خود بسته Jlink هست. شاید بخندی ولی اولش به میکرو تغذیه نداده بودم و سعی داشتم پروگرامش کنم فکر می کردم خود پروگرامر تغذیه را تامین می کند. ولی وقتی تغذیه میکرو را وصل کردم و تنظیمات JFlash را انجام دادم به راحتی کانت شدم و میکرو را پروگرام کردم.
تو هم تست کن خبرش را بهم بده.

kavir
27-07-2012, 01:58
سلام
شما ورژن پایین نصب کن مثلا 4.12 و... ممکنه از نرم افزار باشه
در جیلینک های جدید ما با همه ورژن های سگر و کیل سازگار هست ولی قدیمی ها نرم افزارهای جدید رو ساپورت نمیکنه

Doloop
27-07-2012, 02:04
اولش به میکرو تغذیه نداده بودم و سعی داشتم پروگرامش کنم فکر می کردم خود پروگرامر تغذیه را تامین می کند.

سلام مهندس
با جیلینک برای پروگرم کردن میکرو ؛نیازی نیست تغذیه جدا به مدار داده بشه البته اگه تغذیه مدار به تغذیه جیلینک متصل باشه :wink:
از تاریخ ارسال این پست هم دو ماه میگذره :wink:
ممنون از توجهت :0013:

mlotfi13
29-07-2012, 14:55
سلام مهندس
با جیلینک برای پروگرم کردن میکرو ؛نیازی نیست تغذیه جدا به مدار داده بشه البته اگه تغذیه مدار به تغذیه جیلینک متصل باشه

سلام
منظورت از این که تغذیه جیلینک و مدار یکی باشه چیه؟ مگه تغذیه جیلینک از پورت یو اس بی نیست؟

Doloop
29-07-2012, 15:33
مگه تغذیه جیلینک از پورت یو اس بی نیست؟
این که درست :0013:
منظور من این بود که روی کنکتور JTAG هم تو تا پین هست که یکیش برای زمین و یکیش هم برای تغذیه مثبت هست
برای پروگرم کردن تغذیه مورد نیاز مدار از طریق جیلینک فراهم میشه و دیگه نیازی نیست تغذیه خارجی به مدار وصل کرد :wink:
ولی برای کار کرد صحیح مدار به تغذیه خارجی نیاز داره چون جریان دهی جیلینک پائینه ...

Aghaeifar
29-07-2012, 16:30
منظور من این بود که روی کنکتور JTAG هم تو تا پین هست که یکیش برای زمین و یکیش هم برای تغذیه مثبت هست
برای پروگرم کردن تغذیه مورد نیاز مدار از طریق جیلینک فراهم میشه و دیگه نیازی نیست تغذیه خارجی به مدار وصل کرد :wink:
ولی برای کار کرد صحیح مدار به تغذیه خارجی نیاز داره چون جریان دهی جیلینک پائینه ...

در این جیلینک های ما پایه ی 5 ولت جی لینک ظاهرن از داخل وصل نیست. مثل پایه ی nc هست. من اوایل یه جیلینک ورژن 7 داشتم مال اون وصل بود مثل شیر کار می کرد. فکر کنم تا 200 میلی آمپر هم جریان می داد. مطمئن نیستم ولی.

mlotfi13
29-07-2012, 18:15
منظور من این بود که روی کنکتور jtag هم تو تا پین هست که یکیش برای زمین و یکیش هم برای تغذیه مثبت هست
ممنون از اطلاعاتی که دادی ولی به هر حال این جیلینک که من دارم نمی تونه تغذیه میکرو را تامین کنه و باید تغذیه جداگانه بش بدم.

alishekarriz
16-10-2012, 10:07
سلام

ديروز نسخه جديد برنامه هاي 4.6 keil و 3.2 Truestudio رو دانلود و نصب كردم ..
نصب همان و شناسايي پروگرامر jlink به عنوان clone و از كار افتادن آن همان

دوستان ببينند به چنين مشكلي برخورد كردن يانه؟

در ضمن براي برنامه ريزي پروگرامر برنامه SAM-PROG v2.4 رو هم از دانلود كردم البته at9-isp.exe نسخه 1.13 رو پيدا نكردم و نسخه 1.12 رو نصب كردم

ويندوز هم 7 هست

اين برنامه هم در هنگام اعمال فايل Jlink.bin كلوز ميشه

و segger commander هم اعلام كلون بودن دستگاه رو ميكنه

دوستان راه حلي دارند .. ممنون ميشم

در ضمن من زمستان 90 اين پروگرامر رو از سايت خريدم .. و نسخه 8 و قابل آپگريد بود ..چند دفعه هم آپگريد كرده بودم ... از كجا بايد بفهمم اخرين نسخه موجود سايت هست ؟

kavir
16-10-2012, 10:26
سلام

ديروز نسخه جديد برنامه هاي 4.6 keil و 3.2 truestudio رو دانلود و نصب كردم ..
نصب همان و شناسايي پروگرامر jlink به عنوان clone و از كار افتادن آن همان

دوستان ببينند به چنين مشكلي برخورد كردن يانه؟

در ضمن براي برنامه ريزي پروگرامر برنامه sam-prog v2.4 رو هم از دانلود كردم البته at9-isp.exe نسخه 1.13 رو پيدا نكردم و نسخه 1.12 رو نصب كردم

ويندوز هم 7 هست

اين برنامه هم در هنگام اعمال فايل jlink.bin كلوز ميشه

و segger commander هم اعلام كلون بودن دستگاه رو ميكنه

دوستان راه حلي دارند .. ممنون ميشم

در ضمن من زمستان 90 اين پروگرامر رو از سايت خريدم .. و نسخه 8 و قابل آپگريد بود ..چند دفعه هم آپگريد كرده بودم ... از كجا بايد بفهمم اخرين نسخه موجود سايت هست ؟
سلام من نمیدونم چه ذوقی هست برای ارتقاء به آخرین ورژن
نسخه اورجنیالش بالای 800 هزار تومن هست الان پس خودتون رو با همین کلون ها وفق بدین
شخصا تا ورژن 4.5 تست کردم و مشکلی نداره پس همون ورژن 4.5 نصب کنید:0013:

alishekarriz
16-10-2012, 18:16
سلام

به كمك مهندس زارعي .. پروگرامر دوباره به صورت پيروزمندانه اي به خدمت برگشت

در حال حاضر .. كيل نسخه 4.6 بدون كرك همچنين truestudio 3.2 با جيلينك كار ميكنه

با تشكر از پشتيباني سايت

kavir
17-10-2012, 10:30
سلام

به كمك مهندس زارعي .. پروگرامر دوباره به صورت پيروزمندانه اي به خدمت برگشت

در حال حاضر .. كيل نسخه 4.6 بدون كرك همچنين truestudio 3.2 با جيلينك كار ميكنه

با تشكر از پشتيباني سايت
خواهش میکنم آقای شکرریز
همین که مشکل حل شد باعث خوشحالی هست

دوستانی که قبلا از ما جیلینک خریدن و با ورژن 4.6 کیل مشکل دارن می تونند برای من پیام خصوصی بفرستن مشکل خاصی نیست و در عرض چند دقیقه حل میشه:wink:

hadiabdi
04-01-2013, 13:19
سلام دوستان jlink با كامپايل CoIDE. هم لينك ميشه مشكلي نداره ؟؟؟؟

Doloop
04-01-2013, 13:38
سلام
اگه هدفتون پروگرم کردن مستقیم با COIDE هست که من با COIDE کار نکردم

ولی برای پروگرم کردن فرقی نمیکنه برنامه رو توی کدوم محیط مینویسید...
مهم کد تولیدی هست که همه این محیط های برنامه نویسی اون رو تولید میکنن و شما میتونی با نرمافزار SEGGER و سخت افزار جیلینک کد رو داخل میکرو بریزی :wink:

nowire
13-01-2013, 10:47
سلام دوستان
من یک برد برای lpc2103 ساختم. دقیقا برد آدرس زیر رو
You can see links before reply

اما jlink اصلا میکرو رو تشخیص نمیده!!
خیلی باهاش ور رفتم نمی دونم چیکار کنم، این اولین بار که به arm و jlink کار می کنم نمی دونم اشکال از پروگرامر هست یا مدار یا میکرو!!

nowire
13-01-2013, 10:55
این اروری هست که میده

lord67
03-02-2013, 22:29
سلام،میخوام یک میکرو 1768 را با جی لینک پروگرام کنم،ارور زیر را میده،کسی میدونه علتش چیه؟

kavir
03-02-2013, 22:53
این اروری هست که میده
احتمال خیلی زیاد مشکل از مونتاژ باشه

سلام،میخوام یک میکرو 1768 را با جی لینک پروگرام کنم،ارور زیر را میده،کسی میدونه علتش چیه؟
عکس خیلی بی کیفیت بود نتونستم نوشته ها بخونم

lord67
03-02-2013, 23:06
احتمال خیلی زیاد مشکل از مونتاژ باشه

عکس خیلی بی کیفیت بود نتونستم نوشته ها بخونم

این هم عکس بهتر

sharin
20-02-2013, 13:10
سلام.

يه jlink از همين سايت گرفتم كه ديروز بدستم رسيد.
با 4.10 keil و هم با J-Flash ARM V4.22a تونستم Sam7x رو پروگرام كنم.
خود Jlink هم با نسخه ي توي CD همراهش آپديت كردم و مشكلي نيست.
اما براي LPC1768 مشكل دارم!
از طريق JLINK با keil و با J-Flash ARM نتونستم LPC1768 رو پروگرام كنم.
JLINK كه 100% سالمه ، LPC1768 هم به همچنين.
بنظر خودم شايد مشكل از تنظيمات هست ، البته خيلي چيزا رو امتحان كردم!
ممنون مي شم يكي از دوستان تنظيمات رو براي LPC1768 بگه ، كه مطمئن بشم ( هم در keil و هم در J-Flash ARM )
تاپيك هاي موجود هم خوندم.

اروري كه J-Flash مي دهه ، مي گه كه در AHB ID[15:3] خطايي هست. انتظار مي رفته فلان مقدار باشه ، الان فلان هست! -> اندازه گيري فركانس كلاك CPU نا موفق بود. -> اتصال نا موفق.

پيشاپيش ممنون از راهنماييتون.

kavir
20-02-2013, 13:15
سلام.

يه jlink از همين سايت گرفتم كه ديروز بدستم رسيد.
با 4.10 keil و هم با j-flash arm v4.22a تونستم sam7x رو پروگرام كنم.
خود jlink هم با نسخه ي توي cd همراهش آپديت كردم و مشكلي نيست.
اما براي lpc1768 مشكل دارم!
از طريق jlink با keil و با j-flash arm نتونستم lpc1768 رو پروگرام كنم.
Jlink كه 100% سالمه ، lpc1768 هم به همچنين.
بنظر خودم شايد مشكل از تنظيمات هست ، البته خيلي چيزا رو امتحان كردم!
ممنون مي شم يكي از دوستان تنظيمات رو براي lpc1768 بگه ، كه مطمئن بشم ( هم در keil و هم در j-flash arm )
تاپيك هاي موجود هم خوندم.

اروري كه j-flash مي دهه ، مي گه كه در ahb id[15:3] خطايي هست. انتظار مي رفته فلان مقدار باشه ، الان فلان هست! -> اندازه گيري فركانس كلاك cpu نا موفق بود. -> اتصال نا موفق.

پيشاپيش ممنون از راهنماييتون.
تنطیمات رو لطفا بگید چیکار کردین
باید ÷ورت رو swd بذارید

sharin
20-02-2013, 16:37
ممنون از توجه اتون.
SWD هم امتحان كرده بودم. الان دوباره گذاشتمش سر SWD ، ارورش مي گه :
-
نتونست RAMcode رو براي تشخيص فركانس كلاك CPU دانلود كنه.
اندازه گيري فركانس كلاك CPU نا موفق بود.
اتصال نا موفق.
-
عكس error و تنظيمات رو گذاشتم. بيس آدرس هم 0x2000 گذاشتم ، default اش 0x0 هست.
speed هاي 0 و 5 و Auto رو هم امتحان كردم.
MCU اش كه مدل ميكرو هست ، اما يه گزينه ديگه دارهه كه مي شه corex MX ها و ARM9 ,11 ,7 رو انتخاب كرد، اون رو هم امتحان كردم و نشد.

طبق متن ارور احتمال مي دم نياز به فايل دارهه كه بايد بهش اضافه بشه ، توي تنظيماتش اون قسمت RAM CODE اش خاموش بود ، البته اگر نوع device رو تغيير بديم به cortex M3 روشن مي شه ( فكر كنم! )
-
اول J-Flash ARM حل بشه ، بعد تنظيمات Keil رو مي گم.
ممنون مي شم راهنمايي كنيد.

kavir
20-02-2013, 17:23
مهندس اول بگو برد رو خودت مونتاژ کردی یا از ما خردیدی؟>
شخصا هزار و یک ارور مختلف دیدم که مستقیم میدونم از مونتاژ هست و معمولا خود پایه های آیسی هست

اول از همه حتما میکرو رو باید انتخاب کنید دوم پورت رو swd و تمامی کلاکها رو باید اتو بذارید

جواب نداد روی مونتاژ زوم شو اگر از ما هم خریدی یک پیام خصوصی بزن

sharin
20-02-2013, 22:35
ممنونم. با توضيحاتتون ، مشكل رو برطرف شد ، ( بي دقتي خودم بود! ، در سخت افزار )
هم توي J-Flash ARM و هم Keil مشكل JLINK حل شد .

اما مشكل بدتر بوجود اومد!!
بعد از اولين بار كه با JLINK پروگرام كردم، همه چي درست بود و برنامه كار مي كرد، بار بعد ميكرو رو erase كردم و erase هم شد، بعد پروگرام كردم و پروگرام شد ، اما عملا ميكرو كار نمي كنه ، برنامه رو هم تغيير ندادم! ، هرچي تلاش كردم جواب نگرفتم.
بعد روش بوت لودر رو امتحان كردم ( قبلا چند بار با اين روش پروگرام كردهه بودم ) ، ديدم PC ، ميكرو رو نمي شناسه!
حافظه فلش رو هم خوندم ، فكر مي كنم frimware اي كه به صورت default روش بودهه پاك شده!!
كلي سرچ زدم ، جوابي پيدا نكردم!
كسي با اين مشكل برخورد كرده؟ فايل frimware اش هست كه بشه ميكرو رو باش پروگرام كنم؟

( در ضمن احتمال دادم JLINK توريش شده باشه ، باز روي sam7x امتحان كردم و هيچ مشكلي نداشت ، خلاصه اين LPC يه بد جوري دستم رو گذاشته تو حنا ...! )
ممنون مي شم در اين مورد هم راهنمايي كنيد.

ramin_kent
20-02-2013, 22:42
عزیزان خواهش میکنم من را راهنمایی کنید این بوت لودر برد 1768 من پاک شده چی کار کنم؟آخه 250 تومان پول دادم بگین تورخدا چی کار کنم؟

sharin
21-02-2013, 00:52
بلآخرهه مشكل حل شد :D
فايل بوت لودر رو گير آوردم و پروگرام كردم و ميكرو راه افتاد ... .
آقا رامين من كلي Net رو زير و رو كردم ، اما قافل از اينكه آب در كوزه و ما ...
شايد توي همين سايت و يا در CD بوردهاشون ، فايل بوت لودر رو گذاشته باشن، اما خودم در فروم همسايه پيداش كردم ، برو به لينك زير قسمت فايل هاي مورد نياز و بوت لودر رو دانلود كن.
بعد J-Flash ARM رو باز كن و با JLINK به ميكرو وصل شو و فايل بوت لودر رو open كن و پروگرامرش كن و تمام.
البته يه ايرادي در CRC دارهه ، پيغام رو كه داد OK كن كه تصحيحش كنه ...
--

مهندس زارعي عزيز ، بازم ممنون از كمكتون ، يه سوال ديگه ، اينكه اون مقاومت براي پايه ي JLINK در محصولتون اعمال شده و يا خودم براش بايستي بذارم ؟
ممنونم.

kavir
21-02-2013, 00:59
بله مقاومت گذاشته میشه سری های خیلی قدیمی باید بذارن

mo2026
23-07-2013, 13:49
سلام
من با LPC2103 ی برد ساختم
وقتی میخوام پروگرمش کنم میگه cannot stop arm device!
البته این وقتیه که با نرم افزار کیل کار میکنم با نرم افزار جی لینک هم این ارور رو میده:
could not find supported cpu core on JTAG chain failed to connect.

لطفا اگه کسی میدونه عیب کار کجاست راهنمایی کنه.
ممنون.

adibsp
23-07-2013, 15:45
مهندس اولین باره میخای پروگرمش کنی؟ یه بار از بوت لودر فلش مجیک استفاده بکن ببین قابل شناسایی هست یا نه

mo2026
24-07-2013, 13:40
سلام
ممنون ک جواب دادین.
بله اولین باره
ی مدار دارم با lpc1768 اونو میشناسه، برنامه ام میتونم بریزم توش، درستم کار میکنه ولی نمیدونم چرا این اینجوری میشه!!؟؟؟

اگه نیاز ب بوت لودر هست لطفاً‌طریقه استفاده از بوت لودر رو بگید.
ممنون.

mo2026
26-07-2013, 02:05
ای بابا نخواستیم آقا

modj.ir
26-07-2013, 02:12
ای بابا نخواستیم آقا

لطفاً سایتتونم تعطیل کنید
اینطوری سنگینتره.:x

دوست عزیز سنگین تر این هست که شمایی که می بینید پروگرامر سالم هست و میکروی دیگری را پروگرام می کند. بفهمید مشکل پروگرامر ندارید و بردتان را درست کنید. البته از اون سنگین تر هم این هست که لااقل برق را کنار بگذارید تا بیشتر متوجه وزن ها و سنگینی بشوید

mo2026
26-07-2013, 03:08
خیلیم وارد نیست, البته خیلی دوس داره سنگین باشه
نخیر عزیزم مسئله حل شد.
این میکرو باید قبل از پروگرم کردن چند بار ریست بشه والبته سرعت جی لینک رو هم باید بزارید رو 100kh

جناب modj.ir 1
اگه اطلاعات ندارید لطفاً نظر ندین
خودتون برق رو بزارید کنار تا برق نگرفتتون
کم اطلاعات.:unh:

modj.ir
27-07-2013, 00:09
خیلیم وارد نیست, البته خیلی دوس داره سنگین باشه
نخیر عزیزم مسئله حل شد.
این میکرو باید قبل از پروگرم کردن چند بار ریست بشه والبته سرعت جی لینک رو هم باید بزارید رو 100kh

جناب modj.ir 1
اگه اطلاعات ندارید لطفاً نظر ندین
خودتون برق رو بزارید کنار تا برق نگرفتتون
کم اطلاعات.:unh:

بنده گفتم پروگرامر مشکلی ندارد، می فرمایید بنده اطلاعات ندارم، پس حتما پروگرامر سوخته و خراب بوده. خدارا شکر شما مشکل پروگرامر را حل فرمودید!
در کل لطف عزیزانی مثل شما آنقدر شامل حال بنده شده که همین لحن صحبت شما هم باعث شادی بنده میشود. خوشحالم مشکلات حل شد

modj.ir
27-07-2013, 00:10
البته فراموش کردم در مورد آن : چندبار رست کردن . هم بگویم که چه مشکلی از کجای بردتان هست. منتهی با توجه به نادانی بنده، حتما خودتان آن را هم حل خواهید فرمود.

mo2026
31-07-2013, 00:57
بنده گفتم پروگرامر مشکلی ندارد، می فرمایید بنده اطلاعات ندارم، پس حتما پروگرامر سوخته و خراب بوده. خدارا شکر شما مشکل پروگرامر را حل فرمودید!
در کل لطف عزیزانی مثل شما آنقدر شامل حال بنده شده که همین لحن صحبت شما هم باعث شادی بنده میشود. خوشحالم مشکلات حل شد

شوخی کردم بابا
ولی انصافاً شما شروع کردیناآآآآآآآآآ:wink:
اون مسئله هم حل شد.
ببخشید اگه جسارت کردم.
:0013:

microprocesor_2002
05-02-2015, 12:32
سلام به همگی .... یه سوال از دوستان محترم .... اینکه چطوری تو لینوکس با JLink کار کنم ؟ پر.گرام و دیباگ ؟؟؟؟ کسی اینکار و کرده ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.