PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صفحه کلید حسی با مادون قرمز

هنرفر
21-05-2012, 19:36
سلام دوستان.کسی میدونه که ایا میشه به وسیله ی فرستنده و گیرنده مادون قرمز یه صفحه کلید ساخت که وقتی انگشت به چندسانتی متریش میرسه تشخیص بده که کدوم کلید زده شده.یه چیزی مثل کلید تلویزیون های قدیمی یا گوشی ال جی kf510 اگه کسی میدونه چطوری کارمیکنه کمک کنه.ممنون

sigma-mx
21-05-2012, 19:43
فک کنم باید از سنسور هایی استفاده کنی که تو رباتیک برای تشخیص مانع استفاده میکنن ! یسری سنسور های خیلی کوچیک هست که فرستنده گیرنده هست .بردشم کمه . برای تشخیص سیاه و سفیده . باید بصورت آرایه ای تو کیبردت استفاده کنی . بعد مثل ماتریس اونا رو جاروب کنی ..

behnam6500
21-05-2012, 20:00
اگه سنسورهای مادون قرمز بصورت ماتریس پیاده سازی بشن شدنیه!

vahidasm
21-05-2012, 20:03
خب در این صورت ممکنه تداخل ایجاد بشه مگه اینکه با فاصله از هم بسته بشن
البته من اینو حدس میزنم تا حالا همچین کاری نکردم

sigma-mx
21-05-2012, 20:16
برای جاروب که ستون ها باید در واقع به فرستنده ها وصل بشه و بشه اونا رو enable یا disable کرد . وقتی یک جاروب صورت میگیره ممکنه به قول شما یه چیزی مثل تداخل صورت بگیره . در واقع انگشت ما که روی یک دکمه مجازی هست تشخیص داده میشه مثلا با عدد ADC برابر 10 . حالا چون دست ما هم نزدیک چند تا دکمه مجاور دکمه اصلیه ، اونا هم یه مقدار بر میگردونند ! ولی نه با عدد 10 با عدد 60-70 ... چون فاصلشون بیشتره . باید نتیجه جاروب تو آرایه از لحاظ صحت بررسی بشه . البته من فقط دارم ایده میدم . ببینید منطقی میاد !

هنرفر
21-05-2012, 20:55
ممنون از همه دوستان که نظراتتون را گفتید.ولی در صورتی که سنسورها به صورت ماتریسی زیر صفحه چیده بشند نمیشه روی صفحه شماره یا نوشته ای نوشت .به نظرتون میشه چهارسنسور برای سطر و چهارتا برای ستون قرار داد و با چک کردن اینکه کدام دو سنسور انگشت را حس کرده اند به شماره پی برد؟

sigma-mx
21-05-2012, 21:03
ممنون از همه دوستان که نظراتتون را گفتید.ولی در صورتی که سنسورها به صورت ماتریسی زیر صفحه چیده بشند نمیشه روی صفحه شماره یا نوشته ای نوشت خب درسته . اینو دیگه باید با روشهای مکانیکی رفع کرد ! ایده مادون قرمز بکار بردن از شما بود ! :018:
کلا بهتره برای جلو گیری از خیلی از مشکلات استفاده نشه . بجاش باید از روشهای Proximity استفاده کرد . آیسی های تشخیص مجاورتی در حال رشد بسیار سریعی هستند ! من یه فیلم تبلیغاتی از محصولات ST دیده بودم که یه صفحه کلید ماتریسی با هاش درست کرده بودند . کلید های مجاورتی به دلیل استفاده در صنعت و خاصیت ضد آب بودن خیلی تو این چند سال مورد توجه قرار گرفتند ..