PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور برإی تشخیص حجم آب خروجی إز شیر آب

esi_52000
19-05-2012, 22:00
سلإم به همه دوستإن گرإمی .
برإی إنجإم یه پروژه نیإز دإرم حجم آب خروجی إز شیر رو بر حسب لیتر به صورت آنلإین دإشته بإشم.قبلإ بإ یه روش إبتدإیی مشکل رو حل کرده بودم.(یه کنتور گرفته بودم که روی إون یه إهرم بود که هر یه لیتر یه دور میزد بهش مإدون قرمز وصل کردم.)إمإ إیندفعه بإید کإر رو تمیز تحویل بدم.
دوستإن سنسور خإصی هست که بتونم إزش إستفإده کنم.خیلی وإجبه دوستإن .زود جوإب بدین ممنون میشم

mehdi_nxp
19-05-2012, 23:33
سنسور های زیادی در این زمینه وجود داره.
شما میخواهید چه دقتی داشته باشید؟

esi_52000
20-05-2012, 01:34
سنسور های زیادی در این زمینه وجود داره.
شما میخواهید چه دقتی داشته باشید؟

سلإم دإدإشم.دمت گرم إمید دإدی.دقتش هر چقد بیشتر بهتر .إلبته پولش زیإد نشه دیگه .میشه لطف کنین و چنتإشو معرفی کنین.ممنون دإدإشم

vahidasm
20-05-2012, 01:36
آقا منم یه همچین چیزی میخوام ولی نمیدونم اسمش چیه و اصلا هیچ اطلاعاتی راجع بهش ندارم
ممنون که این تاپیک رو ایجاد کردید

sigma-mx
20-05-2012, 01:43
سلام مهندس
یه نگاه به سنسور های فلوی جهان کیت بنداز .. قیمت رو نزده البته ... اسم سنسور ها رو گذاشته . دیتا شیتشونو بردار فکر کنم کارت راه بیوفته . 9 تاست . هم مال گازه هم مایع ..
البته شما باید اول ببینی چند لیتر بر دقیقه می خوای ؟

You can see links before reply

esi_52000
20-05-2012, 02:03
آقا منم یه همچین چیزی میخوام ولی نمیدونم اسمش چیه و اصلا هیچ اطلاعاتی راجع بهش ندارم
ممنون که این تاپیک رو ایجاد کردید

خوإهش میکنم دإدإشم.مإ کلإ به دنبإل حل مشکلإت خلق إلله هستیم(آخر ریإ رو دإشته بإش:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen ::mrgreen::mrgreen:)
حإلإ جدإ إز شوخی إین طور که فهمیدم إسمشون flow meter هستش.
سعید جإن دمت گرم.ممنون دإدإش همین خودشه.

sigma-mx
20-05-2012, 02:07
خواهش میکنم :hi:
آره اسمش سنسور فلو یا همون فلو متر هست ..

esi_52000
20-05-2012, 11:18
سعید جان داداش دمت گرم .خیلی عالی بود .
کسی از دوستان تا حالا با این سنسورا کار کرده.همشون نوشتن با اثر حال کار میکنه این یعنی چی(ببخشید بی سواذم دیگه)
دوستان خروجی این سنسورا چیه.چطور خروج 1 لیتر رو تشخیص بذم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/cry::

sigma-mx
20-05-2012, 14:57
اون طوری که من فهمیدن اینا داخلشون یه پره هست که وقتی آب رد میشه می چرخه . و این چرخش با یه سنسور هال تشخیص داده میشه . در نتیجه خروجی بشکل پالسی میده . تو یه مثال دیدم که با فعال کردن اینتراپت لبه تعداد پالسها رو میشمرد .
اینجا رو نگاه کن :

G1/2 Water Flow sensor [POW110D3B] - $9.50 : Seeed Studio Bazaar, Boost ideas, extend the reach (You can see links before reply)
Seeedstudio Forum • View topic - Tutorial: Reading Water Flow rate with Water Flow Sensor (You can see links before reply)

سنسور هال هم به یک پدیده بنام Hall Effect یا اثر هال بر میگرده . یک سنسور مغناطیسی هست معمولا با خروجی آنالوگ . در واقع پدیده هال در یک نیمه هادی رخ میده . در نتیجه دیگه شما هیچ سیم پیچی ندارید . از این سنسورها معمولا برای کاربرد همین چنین ، تعداد دور یک چرخ یا ... بکار میره . یک قسمت از چرخ یا دنده رو مغناطیس میکنن و هنگامی که چرخ یک دور بزنه و مقابل سنسور هال قرار بگیره یک پالس تشکیل میشه . در تنیجه با شمارش پالسها در دقیقه میشه تعداد RPM چرخ رو فهمید ..