PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Keil و قابلیت Code Completion

alireza9900
18-05-2012, 14:36
سلام:hi:
توی این (You can see links before reply) تاپیک بحث در مورد استفاده از قابلیت تکمیل اتوماتیک کد با کیل شد که من خودم از یه روشی استفاده می کنم و اون رو توی اون تاپیک گذاشتم. اینجا با توضیحات کامل تر نحوه انجام اینکارو می گم. قراره برای ویرایش کد با قابلیت code completion از اکلیپس(صفحه دانلود (You can see links before reply)) استفاده کنیم و بقیه کارها مثل کامپایل کد، فلش کردن میکرو و دیباگ توی محیط خود کیل باشه.
خود اول از همه یه پروژه کیل می خواهیم؛ یا یکی درست می کنیم یا یه پروژه کیل موجود(روند کاملا عادی برای اینکه یه برنامه توی کیل)

حالا اول از همه باید یه پروژه c توی اکلیپس درست کنیم.

File->New->C Project
مرحله بعدی اضافه کردن فایل های پروژه کیل به پروژه اکلیپسه که برای اینکار کل فایل های پروژه کیل رو توی فولدر پروژه اکلیپس کپی می کنیم.(محل پیشفرض پروژه های اکلیپس توی Documents/workspace هست)

حالا توی اکلیپس اگه F5 بزنید لیست فایل پروژه آپدیت میشه.
مرحله بعدی اضافه کردن include directory ها به پروژه اکلیپسه که اکلیپس بتونه کد هارو ایندکس کنه و از قابلیت کد کامپلیت بشه استفاده کرد.

برای اینکار اول توی Project Explorer روی پروژه یه کلیک می کنیم تا انتخاب شه. بعد منو Project->Properties رو باز می کنیم.
توی صفحه باز شده می ریم به قسمت

C/C++ Build->Settings->Includes
You can see links before reply

حالا حداقل 3 مسیر باید اضافه بشن به لیست(3 تایی که توی عکس انتخاب شدن)
و به اقتضای پروژه اگه مسیر های دیگه ای هم هستند که فایلی از اونها توی پروژه include شده باید به اینجا اضفافه بشن.
حالا توی Project Explorer روی پروژه راست کلیک کنید و Index->Rebuild رو بزنید. با اینکار فایل های پروژه ایندکس میشن و آماده برای code completion. بقیه کارها هم توی کیل انجام میشه. در نهایت به پروژه کیل اولیه فقط 2 تا فایل جدید اضافه شده: .project و .cproject که مربوط به پروژه اکلیپس هستن.
توی این (You can see links before reply) پست هم یه نمونه برنامه به این شیوه گذاشتم برای stm32f4xx هست که توضیحاتش توی خود پست هست.

نکته: میشه با اکلیپس هم همه کارهای بیلد و دیباگ و... رو انجام داد ولی نیاز به این داره که اولا ابزارهای کامپایل و... کیل رو بهش بشناسونیم و بعد به نوعی یه makefile براش درست کنیم که کار رو خیلی سخت تر می کنه.(مثلا همه دستورات و تنظیمات کامپایل کد باید به صورت دستی وارد شه و دیگه خبری از تنظیمات گرافیکی نیست)

موفق باشیم:wink:

ma-bah
18-05-2012, 15:33
ببخشید من یکم البته یکم که نه خیلی بی سوادم این Code Completion یعنی چی ؟ به چه دردی می خوره؟؟

Aghaeifar
18-05-2012, 15:40
ببخشید من یکم البته یکم که نه خیلی بی سوادم این Code Completion یعنی چی ؟ به چه دردی می خوره؟؟

مثلا شما داری با یه پوینتر به structure کار میکنی به اسم x ، و متغیرهایی به نام y, u ,i و... در اون structure وجود دارد شما تا بنویسی x خودش جلوش یه منو باز میکنه می گه کدوم یک از متغیر ها رو می خوای. وقتی تعداد متغیر های structure زیاد باشه خیلی کمک می کنه و همچنین از اشتباه تایبی هم تا حد زیادی جلوگیری می کنه.
همچنین هنگام استفاده از اعضای یک آبجکت هم همینطور.

فکر کنم حالا مثال خیلی خوبی نزدم cry::

ma-bah
18-05-2012, 15:48
مثلا شما داری با یه پوینتر به structure کار میکنی به اسم x ، و متغیرهایی به نام y, u ,i و... در اون structure وجود دارد شما تا بنویسی x خودش جلوش یه منو باز میکنه می گه کدوم یک از متغیر ها رو می خوای. وقتی تعداد متغیر های structure زیاد باشه خیلی کمک می کنه و همچنین از اشتباه تایبی هم تا حد زیادی جلوگیری می کنه.
همچنین هنگام استفاده از اعضای یک آبجکت هم همینطور.

فکر کنم حالا مثال خیلی خوبی نزدم cry::

آقا خودتو ناراحت نکن به خدا ارزش نداره :mrgreen:
منظورتون یه چیزی مثل ویژوال استدیو هست یا مثل avr studio 5 ؟

alireza9900
18-05-2012, 15:53
منظورتون یه چیزی مثل ویژوال استدیو هست یا مثل avr studio 5 ؟
آره دقیقا
مثلا یه تابع هست GPIO_Read_Bits_Very_Good_Vallah حالا شما بزنی g رو که بزنی یه لیست می یاد و می تونی از توش انتخاب کنی و اون تابع گرن کلفتو دیگه نمی خواد دستی بنویسی.:o علاوه بر این مثلا لیست ورودی های تابع رو هم نشون میده و...

ma-bah
18-05-2012, 16:09
آره دقیقا
مثلا یه تابع هست GPIO_Read_Bits_Very_Good_Vallah حالا شما بزنی g رو که بزنی یه لیست می یاد و می تونی از توش انتخاب کنی و اون تابع گرن کلفتو دیگه نمی خواد دستی بنویسی.:o علاوه بر این مثلا لیست ورودی های تابع رو هم نشون میده و...
اگر اینطوریه چیز توپیه :018::018:
رفت تو لیست دانلود برای امشب (چرا من نباید بتونم همین الان دانلود کنم ؟؟؟!!!:x:x)

mzarkoob
04-06-2012, 13:59
قراره برای ویرایش کد با قابلیت code completion از اکلیپس(صفحه دانلود (You can see links before reply)) استفاده کنیم و بقیه کارها مثل کامپایل کد، فلش کردن میکرو و دیباگ توی محیط خود کیل باشه.

سلام
من یکی دو هفته پیش اومدم اینو (You can see links before reply)دانلود کنم رسید به 99.99 ولی تکمیل نشد! دوباره زدم بازم دقیقا همین طور شد و نتونستم بدانلودم. نمی دونم چرا ایطوریه!؟ از دوستان یکی اگه میتونه یه جایی آپلود کنه تا دانلود کنیم. حجمشم فکر کنم زیاد نبود حدود 34 مگ بود

sigma-mx
04-06-2012, 14:05
این لینکه چیه ؟ اکلیپس ؟ اون که 100 مگ به بالا هست !

alireza9900
04-06-2012, 16:07
این لینکه چیه ؟ اکلیپس ؟ اون که 100 مگ به بالا هست !

اینم خوب بالای 100 مگه :mrgreen:
این اکلیپس C++/C خالی هست! یعنی دیگه باهاش نمیشه java نوشت.
خود اکلیپس 170 مگه و یه 60-70 مگ هم باید plugin CDT که برای کار با c هست بهش اضافه کرد که جمعا میشه 240 مگ اینطورا. ولی این حجمش 100 مگه و بچه ها هم که نیاز ندارد برای اینکار java بنویسن، برای همین این رو گذاشتم برای دانلود.

alireza9900
04-06-2012, 16:09
سلام
من یکی دو هفته پیش اومدم اینو (You can see links before reply)دانلود کنم رسید به 99.99 ولی تکمیل نشد! دوباره زدم بازم دقیقا همین طور شد و نتونستم بدانلودم. نمی دونم چرا ایطوریه!؟ از دوستان یکی اگه میتونه یه جایی آپلود کنه تا دانلود کنیم. حجمشم فکر کنم زیاد نبود حدود 34 مگ بود

این لینک از خود سایت اکلیپسه که لینکش مستقیم هم هست. و حدودا 100 مگه.

kavir
04-06-2012, 16:36
سلام
دوستان من آپلودش کردم برای win32

mzarkoob
04-06-2012, 16:58
این لینک از خود سایت اکلیپسه که لینکش مستقیم هم هست. و حدودا 100 مگه.
پس چرا دانلود نشد؟ مثلا الان که اصلا دانلود نمیشه:baad:چه برسه به 99.99 درصد ! ولی فکر نکنم 100 مگ بود ii998)

mzarkoob
04-06-2012, 16:59
سلام
دوستان من آپلودش کردم برای win32
ممنون
فردا دانلود می کنیم:wink:

pooriya
13-06-2012, 14:11
با سلام
دوستان نسخه جدید IAR ARM 6.40 منتشر شده که مثل اینکه از قابلیت auto completion پشتیبانی میکنه:
توضیحات ارائه شده از طرف سایت و همچنین لینک خبر:

New text editor and source browser
A new text editor and source browser are introduced in this version. The new features include auto completion, parameter hint, code folding, block select, block indent, bracket matching, zoom and word/paragraph navigation. The new source browser adds features like Go to Declaration and Find All References to symbols.

sadmonew
13-06-2012, 18:12
با سلام
دوستان نسخه جدید IAR ARM 6.40 منتشر شده که مثل اینکه از قابلیت auto completion پشتیبانی میکنه:

New text editor and source browser
A new text editor and source browser are introduced in this version. The new features include auto completion, parameter hint, code folding, block select, block indent, bracket matching, zoom and word/paragraph navigation. The new source browser adds features like Go to Declaration and Find All References to symbols.

سلام:hi:
مهندس دستت گلت درد نكنه. اطلاع دادي.:018:
من الان دارم دانلودش ميكنم.
ببينم چطوريه؟

pooriya
13-06-2012, 22:32
سلام
دوستان نسخه جدید iar دانلود شد و به گفته شرکت سازنده قابلیتهای جدید مثل auto completion و یک سری امکانات جدید به اون اضافه شده که تست گردید و نتیجه خوب بود و البته به عملگرد های خاصی واکنش نشان می دهد که در سرچ خود نرم افزار در قسمت code completion,in editor می تونین ببینین(در حد coide نیست ولی بازم خوبه).همچنین می تونین یه ادیتور خارجی مثل ++notepad معرفی کنین . از اون استفاده بکنین و یک سری موارد دیگر که تولینک بالا به اونا اشاره شده.

نمونه عکس:

mzarkoob
19-06-2012, 13:24
با سلام
دوستان نسخه جدید iar arm 6.40 منتشر شده که مثل اینکه از قابلیت auto completion پشتیبانی میکنه:

سلام
ببخشید لینک دانلود این نسخه دقیقا کجاست؟
از این بابت میپرسم که چند تا لینک دانلود پیدا کردم می خوام بی خود چیز اشتباهی دانلود نکنم!

sadmonew
19-06-2012, 13:30
سلام
ببخشید لینک دانلود این نسخه دقیقا کجاست؟
از این بابت میپرسم که چند تا لینک دانلود پیدا کردم می خوام بی خود چیز اشتباهی دانلود نکنم!
سلام مهدي جان:hi:
خودم از اينجا دانلود كردم.
اينم لينك: IAR Systems - Product Download (You can see links before reply)

HamidTaheri
19-09-2012, 18:57
سلام...
دوستان نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح میکنم یا نه.

اما من میخوام با تراشه ی Samsung S3C6410XH کار کنم.... اما Keil اینو نداره........ چیکار باید بکنم؟

mzarkoob
19-09-2012, 22:17
سلام
خوب شما که کیل را نگاه کردی. Iar را هم نگاه کن ...

HamidTaheri
20-09-2012, 19:19
سلام
خوب شما که کیل را نگاه کردی. Iar را هم نگاه کن ...

اونم نگاه کردم...نداشت... اما کار کردن با keil راحت تره.......

aliyaghoobi88
29-12-2012, 21:17
سلام
من اومدم ایکلیپس که آقای اینانلو معرفی کرده بودم دانلود کردم ولی اصلا نتونستم از این قابلیت استفاده کنم .حتی اومدم یک هدر ساده نوشتم که فقط حاوی یک دونه structure بود و اون رو توی برنامه include کردم و مراحلی که مهندس اینانلو گفته بود رو هم رفتم با این حال نتونستم نتیجه بگیرم .یعنی تا اینجا در هیچ حالتی از code completion این برنامه نتونستم جواب بگیرم

ممنونم میشم اگه من رو راهنمایی کنید

aliyaghoobi88
30-12-2012, 01:06
الان code completion درست شده و حتی تا حدودی کار میکنه ، ولی مشکلی که ظاهرا وجود داره structure های تعریق شده در هدر ها با اونی که eclipse میشناسه ظاهرا تفاوت داره آخه eclipse نمیتونه استراکچر ها رو درست بشناسه
الان تنها define و enume ها رو میتونه code completion کنه وبرای توابع و استراکچر ها اصلا این قابلیت جواب نمیده .

mansoory
30-12-2012, 11:19
الان code completion درست شده و حتی تا حدودی کار میکنه ، ولی مشکلی که ظاهرا وجود داره structure های تعریق شده در هدر ها با اونی که eclipse میشناسه ظاهرا تفاوت داره آخه eclipse نمیتونه استراکچر ها رو درست بشناسه
الان تنها define و enume ها رو میتونه code completion کنه وبرای توابع و استراکچر ها اصلا این قابلیت جواب نمیده .

index رو آپدیت کردی؟؟؟
روی هدری که میگی راست کلیک کن و در منوی index روی Freshen All.. کلیک کن.
کلا باهر هدری که میبینی مشکل داره همین کار رو بکن درست میشه

aliyaghoobi88
30-12-2012, 17:27
index رو آپدیت کردی؟؟؟
روی هدری که میگی راست کلیک کن و در منوی index روی Freshen All.. کلیک کن.
کلا باهر هدری که میبینی مشکل داره همین کار رو بکن درست میشه آقای منصوری مشکل از ایندکس نیست ، تست کردم باز هم جواب نداد

به تصویری که ضمیمه کردم دقت کنید میبنید که با نوشتن GPIO_ و زدن کنترل اسپیس تنها مواردی که شکل ضمیمه کردم نوشته میشه و دسترسی به توابع و structure ها ندارم

mansoory
01-01-2013, 13:15
آقای منصوری مشکل از ایندکس نیست ، تست کردم باز هم جواب نداد

به تصویری که ضمیمه کردم دقت کنید میبنید که با نوشتن GPIO_ و زدن کنترل اسپیس تنها مواردی که شکل ضمیمه کردم نوشته میشه و دسترسی به توابع و structure ها ندارم

مشکل اصلی اینه که توی شاخه include شما هیچ فایلی دیده نمیشه. فکر کنم درست آدرس ندادید.
به عکسی که فرستادم مراجعه کنید. فلشهای کنار فولدرها نشون میده که هرکدوم دارای فایل هستند. ولی در عکسی که شما فرستاده اید ظاهرا فولدرها خالیه . ضمن اینکه لازم یاد آوری کنم که باید داخل تابع main آزمایش کنید. خارج از تابع و در محلی که باید متغیرهای عمومی تعریف بشن Eclipse فقط آیتمهای مرتبط رو نشون میده.