PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزینه آزمایشگاه مجهز رباتیک

alamdar
18-05-2012, 03:14
با سلام

دوستان ما قرار هستش یک شرکتی بزنیم در زمینه طراحی و ساخت انواع ربات ها

حالا داریم این طرح توجیهی و کار آفرینی و این داستان هاشو پر میکنیم

خواستم ببینم ما اگر بخوایم همه قسمت هارو اعم از الکترونیکی و مکانیکی طراحی کنیم ، و فعلا هم کارمون در حد ربات انسان نما و خانگی باشه نیاز به چقدر هزینه تجهیز آزمایشگاه الکترونیک و کارگاه مکانیک داریم؟

اصلا چه چیزهایی نیاز داریم؟

vahidasm
18-05-2012, 03:31
سلام دوست عزیز
سوالتون خیلی سخته!! :sa:
ببینید برای اینکه بخواین یه آزمایشگاه برای خودتون آماده کنید خب حالا این آزمایشگاه بخواد چطوری باشه بستگی به شما داره-دقیقا چیکار میخواین بکنید - از چه راه کار هایی برای انجام اون کار میخواین استفاده کنید و ..... این سوالا پیش میاد
اگه نظر منو میخواین شما که میخواین این کار رو انجام بدین زیاد روی خرید وسایل حساسیت به خرج ندین هر چی که بخواین قبلا هم گفتم که خودش اعلام نیاز میکنه
موفق باشید

nima_elc
18-05-2012, 12:32
این آزمایشگاه بستگی به نیازتون داره و این که تا چه حد کار می کنید ...مثلا تو پژوهش سرا ها که ربات میسازن امکانات ازمایشگاشون یه منبع تغذیه هست و یه هویه و یه مولتی متر:mrgreen:
حالا شما برو یه آزمایشگاه رباتیک حرفه ای را ببین شاخ در میاری...میشه گفت یه ازمایشگاه کامل الکترونیک ویک کارگاه مکانیک را با هم ادغام کردن
شما کم کم برو راهش بنداز همونطور که دوستمون گفت معلوم میشه چه چیزایی نیازت هست
و اصلا چیز ثابتی نیست که بشه گفت چقدر خرجش هست

alamdar
18-05-2012, 13:36
حالا شما برو یه آزمایشگاه رباتیک حرفه ای را ببین شاخ در میاری...میشه گفت یه ازمایشگاه کامل الکترونیک ویک کارگاه مکانیک را با هم ادغام کردن

منم دقیقا همینو میخوام ... منتهی در سطح ایران!!

فکر کنم اینبار بر خلافه قضیه اون آزمایشگاه خانگی ، نمیشه گفت بسته به نیاز یا بسته به پرژه
چون ما قراره یه آزمایشگاه پایه ای و مجهز برای شرکتمون بسازیم و شرکت ما هم در همین حال حاضر 6-7 تا پروژه تعریف شده داره که هم آزمایشگاه الکترونیک میخوایم واسه تولید برد هامون و هم کارگاه مکانیک میخوایم واسه ساختن بدنه تجهیزاتمون

خلاصه قراره یه کار پدر و مادر دار انجام بدیم ان شاء الله
نه اینکه یه سری چیزای آماده رو بخریم سر هم بندی کنیم و یه هویه و مولتی متر و منبع جواب کارمون رو بده

اصل قضیه هم اینه که من چندتا طرح برای 2-3تا از دانشگاه ها و مراکز رشد بردم و استقبال کردند ، منتهی یکسری فرم به من دادن که ریز هزینه هارو از من میخواد ، از مواد اولیه گرفته تا تجهیزات آزمایشگاه
و دونه دونه گفته بنویس و قیمت بده و در آخر جمع کل هزینه هاتو بده تا بررسی بشه

البته هرکس دیگه هم طرحی داشته باشه باید همه اینهارو ریز به ریز حساب کنه و فرم های مخصوصش رو پر کنه

واسه همین من یک یا 2 یا 3 پروژه ندارم که بگم چیا میخوام ... و تو زمینه های مختلفم هستند تقریبا
و البته تنها هم نیستم و تیم هست و من سرپرستشم و همه طرح ها مال منه

پس جمع بندی اینکه : یک آزمایشگاه مجهز الکترونیک و یک کارگاه مجهز مکانیک برای ما چقدر هزینه بر خواهد بود؟ (بعدش بیایم ببینیم چیا لازم داریم)

alamdar
19-05-2012, 13:59
آقا من یک سوالراجع به اسیلوسکوپ دارم

دقیقا توی چه پروژه هایی به کار میاد؟

nima_elc
19-05-2012, 20:16
شما برای اون ازمایشگاه الکترونیک برو اون رنج کامل قطعات که اونبار مشخص شد حساب کن
میمونه ابزار ها:هویه...منبع تغذیه...پایه هویه...سیم لحیم...روغن لحیم...اسیلوسکوپ...پراب...برد برد...انواع سیم برای برد و فیش های مورد نیازت...جعبه قطعات...و....
این و ... بسته به سطح کار شماست...میشه انواع موتور..موتور گریبکس...سروو متور...استپ موتور...ماژول های مورد استفاده و ....
بخش مکانیکشم میشکه انواع شاستی وبدنه ها که میتونه المینیوم یا فلز های آلیاژی یا پلکسی گلاس باشه و گریبکس هایی که برای چرخ ها و قسمت های مختلف هست و انواع پیچ و مهره...دریل و انواع مته که دریل ثابت استفاده میکنن...کولیس...وسایل برش و....
این اصلا چیز ثابتی نمیتونه باشه
شما باید اصلا بدونید قراره چیکار کنید...نمیشه که رفت همه نوع موتوری خرید مثلا یا یه دریل خیلی حرفه ای