PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لایبری های نوشته شده برای 1768

esi_52000
17-05-2012, 13:14
سلام به همه ذوستان گرامی.از اونجایی که قرار شده بود ادامه آموزشهای 1768 رو با مثال جلو ببریم تصمیم گرفتم لایبری های نوشته شده توسط خودم رو واسه دوستان بزارم.ن.فقط بعد دانلود لطف کنین و یه صلوات بفرستین دوستان.لایبری ها رو به صورت تک تک میزارم تا بعد بحث شدن روی هر کدوم و رفع ابهام کامل بریم سراغ بعدی.
اولین لایبری مربوط به ال سی دی کاراکتری - ال سی دی گراقیکی - ال سی دی n96 هستش.موفق باشین .نظر بذین دوستان

اینم بگم که لایبری ها داره از ccs به cmsis برمیگرذه

ma-bah
17-05-2012, 14:00
:125::125:

سلام . اول اینکه ممنون ...
من لایبرری رو دیدم فقط یه چیزی کتابخونه ی delay.h رو می تونید قرار بدید. من خیلی کتابخونه ی تاخیر دیدم می خوام ببینم کتابخونه ی شما برای 1768 آیا به صورت تقریبی هم که شده درست هست یا نه .

alireza9900
17-05-2012, 14:17
برای میکرو های کرتکس بهترین راه استفاده از SysTick Timer این هسته ها هست.

فقط یه نکته ای این کتابخونه هارو به این صورت نمیشه استفاده کرد ها!
یعنی یا باید فایل .c باشه و اون رو include کرد یا پروتوتایپ تابع ها توی .h باشه و پیاده سازی تابع توی فایل .c و اونوقت فایل .h رو include کرد.

agape
17-05-2012, 14:29
سلام دایی جان !
کار خوبی کردی - این تا\یک لازم بود !‌
امیدوارم که باقی دوستان هم همراهی کنن برای \ربار تر شدن این آموزش ها

esi_52000
17-05-2012, 14:31
:125::125:

سلام . اول اینکه ممنون ...
من لایبرری رو دیدم فقط یه چیزی کتابخونه ی delay.h رو می تونید قرار بدید. من خیلی کتابخونه ی تاخیر دیدم می خوام ببینم کتابخونه ی شما برای 1768 آیا به صورت تقریبی هم که شده درست هست یا نه .
سلام دوست عزیز.اینم لایبری delay.
در جواب دوست عزیزیم اینکه فقط include کنین همه چیز داخل خودش هستش.
systick timer هم در صورت استفاده از بوت لودر قابل استفاذه نیست.موفق باشین

alireza9900
17-05-2012, 14:54
در جواب دوست عزیزیم اینکه فقط include کنین همه چیز داخل خودش هستش.آره ولی از اونجایی که فایل های .h کامپایل نمی شن برنامه ارور میده.

systick timer هم در صورت استفاده از بوت لودر قابل استفاذه نیست.موفق باشین جدا؟! نمی دونستم!(چون کلا تا حالا از بوت لودر استفاده نکردم) چرا اینطوریه؟ خب اینطوری که خیلی بده واسه اینکه خیلی از RTOS ها(شایدم همشون) توی کرتکس ها برای زمان بندی از systick timer استفاده می کنن.

esi_52000
17-05-2012, 15:14
آره ولی از اونجایی که فایل های .h کامپایل نمی شن برنامه ارور میده.

جدا؟! نمی دونستم!(چون کلا تا حالا از بوت لودر استفاده نکردم) چرا اینطوریه؟ خب اینطوری که خیلی بده واسه اینکه خیلی از rtos ها(شایدم همشون) توی کرتکس ها برای زمان بندی از systick timer استفاده می کنن.

وست عزیز من مدتهاست دارم از این لایبری ها استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم.البته اینم بگم که من از کامپایلر coide استفاذه میکنم که مختص cortex هستش.
من نتونستم با بوت لودر systick رو راه بندازم اگه شما تونستید بگید .ممنون میشم داداشم

alireza9900
17-05-2012, 15:37
وست عزیز من مدتهاست دارم از این لایبری ها استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم.البته اینم بگم که من از کامپایلر coide استفاذه میکنم که مختص cortex هستش.والا نمی دونم شاید توی اون کامپایلر اینطوری هم کار کنه ولی توی بقیه کامپایلر ها کار نمی کنه.

البته بهتره لایبراری ها با رجیستر های خود میکرو مستقیم نوشته شه و با توابع cmsis نباشه چون کارایی خیلی بالاتر میره.

esi_52000
17-05-2012, 15:56
والا نمی دونم شاید توی اون کامپایلر اینطوری هم کار کنه ولی توی بقیه کامپایلر ها کار نمی کنه.

البته بهتره لایبراری ها با رجیستر های خود میکرو مستقیم نوشته شه و با توابع cmsis نباشه چون کارایی خیلی بالاتر میره.

خوب معلومه که با رجیسترهای خود میکرو نوشته میشه داداشم.مگه میشه رجیستر های pic رو lpc کار کنه.منظورم این بود که امکاناتش کاملا شبیه نرم افزار ccs هستش و اونایی که قبلا با ccs کار کردن راحت میتونن باهاش ارتباط یرقرار کنن.راستی ذوستان stm کار هم میتونن راحت این لایبری ها رو به st برگردونن.البته لایبری های بعدی خیلی بدربخور تره

alireza9900
17-05-2012, 16:10
خوب معلومه که با رجیسترهای خود میکرو نوشته میشه داداشم.مگه میشه رجیستر های pic رو lpc کار کنه.
عزیز دل برادر مسلما منظورم این نبود!
الان لایبراری رو که من دیدم مثلا اومدی برای خاموش روشن کردن یه پین که مثلا مربوط به EN السیدی هست از توابع cmsis استفاده کردی:

GPIO_SetValue(GLCD_CONTROL_PORT , 1<<GLCD_E)

حالا من می گم اگه بجای اینکار مستقیم از رجیستر ها استفاده کنی مثلا:

LPC_GPIOx->FIOPIN
سرعت کارکرد السیدی حداقل 2 برار میشه.
دلیلش هم اینه که پروسسی که برای فراخوانی اون تابع مصرف میشه تو این حالت وجود نداره

roohlla
17-05-2012, 17:27
ما منتظر کتابخونه های بیشتر هستیم . :018:
به نظرم همشو بزارید بعدا توضیح هر کدومو قرار بدید . این جوری جمع و جور تره .
در ضمن کتابخونه ها رو خیلی گویا نوشتی ممنون .

esi_52000
17-05-2012, 17:41
ما منتظر کتابخونه های بیشتر هستیم . :018:
به نظرم همشو بزارید بعدا توضیح هر کدومو قرار بدید . این جوری جمع و جور تره .
در ضمن کتابخونه ها رو خیلی گویا نوشتی ممنون .

ممنون از ابراز لطفتون.فقط انشالله شمام کمک کنین که لایبری های بیشتری به همه دوستان تقدیم بشه.ذکات علمتون یادتون نره.
کتابخونه های زیادی نوشته شده که بعضا واقعا بدرد بخورن ولی بهتر به ترتیب بزارم تا همه باهم بریم جلو داداش مثل:

کیبورد کمپیوتر
ال سی دی n96
mmc , به صورت تخصصی sd
keypad4*4
فونت فارسی برای glcd و ال سی دی n96
............
امیدوارم کمک کوچیکی باشه به عزیزان دوست دار علم

roohlla
17-05-2012, 17:56
من توی arm تازه کارم و از اول تابستون میخوام جدی شروع کنم برای همین هم فقط دارم از زحمت هایی که دوستان توی این زمینه کشیدن استفاده میکنم و یاد میگیرم اما هر وقت چیز به درد بخوری داشتم حتما اونو میزارم تا بقیه هم استفاده کنن . من هم با این حرف که زکات علم نشرشه کاملا موافقم و به اون ایمان دارم .
من از اون جهت گفتم فایلا یه جا باشه که وقتی کسی میاد اونارو دانلود کنه نخواد توی پستا که احتمالا تعداشون هم زیاد میشه بگرده و جمعشون کنه . ولی به هر حال هر طور صلاح می دونیند عمل کنید .

smahdy
27-05-2012, 21:54
دمتون گرم خیلی با این تایپتون حال میکنم
ی سوال هم داشتم کسی کتابخونه lcd گرافیکی tcb8000 برای lpc1768 رو نداره یا اصلا باهاش کار کردید?
ممنون

hesam1
19-06-2012, 00:19
سلام
با تشکر از دوستانی که علمشونو به رایگان و بدون منت به دیگران یاد میدن!!!
منم یه تابع برای lcd n96 نوشته بودم که ویژگی خواص اون اینه که به شدت توی سرعت و تا حد زیادی توی حجم کد بهینه شده به طوری که با lpc1768 با فرکانس 53MHz تونستم حدود 70 تا 75 فرم بر ثانیه عکس از flash بنویسم البته الان کتابخونه برای فرکانس حداکثر 112MHz بهینه شده که توصیه میکنم برای تست سرعت CPU رو تا 110MHz ببرید (نگران نباشید من تا 168MHz رفتم ولی هنوز نسوخته) با این بهینه سازی هم تونستم به حدود 180 فرم تغییر رنگ دست پیدا کنم که دیگه بیشتر از اون چیپ lcd هنگ میکرد:baad: (منم باشم مخم هنگ میکنه!) دوستان اگه کسی بتونه روی این تابع فارسی با امکانات خوب اضافه کنه تابعی با سرعت بالا و امکانات عالی بدست میاد!
توجه1: من اینو برای KEIL نوشتم!
توجه2: برای دستیابی به همچین سرعتی تابع به صورت 16 بیتی عمل می کنه و به دلیل این که تنها 16 پایه ای که پشت سر هم وجود داشت PORT1.16 تا PORT1.31 بود حتما باید باس دیتای LCD به 16 بیت بالای پورت 1 وصل بشه و قابل تغییر نیست و در این تابع 5 خط کنترل هم باید به 5 پین موجود از دومین بایت پورت 1 به دلخواه وصل بشه که توی تابع واضحه.
اینم اضافه کنم که این تابع رو برای AVR هم بهینه کردم و به حدود 3 فرم تغییر رنگ در ثانیه رسیدم!!!
ببخشید طولانی شد:hi:

esi_52000
19-06-2012, 10:01
داداش hesam1 ممنون از زحمتت .من هم یه لایبری نوشتم و تونستم به سرعت 70 فریم برسم.البته فرقش در اینه که میتونین پایه های دیتا رو به هر پورتی خواستین وصل کنین وفقط کافیه اون رو مشخص کنین و بگین از پایه چندم شروع شده .برای پایه های کنترل هم همین جوره.به نظرم گویا نوشتمش.میتونین دانلودش کنین و اگه بهینهتر هم بکنینش که ذمتون گرمه

hesam1
19-06-2012, 23:19
فرقش در اینه که میتونین پایه های دیتا رو به هر پورتی خواستین وصل کنین وفقط کافیه اون رو مشخص کنین و بگین از پایه چندم شروع شده .برای پایه های کنترل هم همین جوره.به نظرم گویا نوشتمش.
سلام
روشی که شما استفاده کردی در مورد LPC1768 کاربرد نداره چون اینجوری برای ارسال هر دیتا روی پورت باید سیستم اون رو به مقداری که شما معین کردی شیفت بده که این خودش جز در موارد محدودی سرعت رو بسیار پایین میاره در حالی که این آیسی فقط 16 بیت بالای پورت 1 هست که 16 بیت پشت سر هم داره پس شما هم مجبوری به همون ها وصل کنی با این تفاوت که من از دستور سخت افزاری، کم حجم و 2 پالسی LPC_GPIO1->FIOPINH=data استفاده کردم اما شما دیتا رو 16 بیت شیفت دادی سمت چپ بعد رو پورت قرار دادی که مسلما بی تاثیر تو سرعت نیست (البته CORTEX ها به شدت برای دستورات شیفت بهینه شدن و اگر شبیه AVR ها عمل میکردن به 5 فرم هم نمیرسیدی).
اینم بگم که هدف من از این افزایش سرعت با الگوریتم های خواص، رو کم کنی یا تست سرعت نیست بلکه چون این چیپ LCD Interface نداره و باید CPU درگیر همه کار ها باشه اگر سرعت بالا بره به فرض اگر ساخت یک منو برای سیستم و پردازش های سنگین جانبی اون به 150MHz نیاز داشت اینجوری با کاهش زمان دسترسی به LCD زمان زیادی رو آزاد کردی و اجرای همون برنامه با 100MHz امکان پذیر میشه.:wink:

gangi
20-06-2012, 16:43
سلام
روشی که شما استفاده کردی در مورد lpc1768 کاربرد نداره چون اینجوری برای ارسال هر دیتا روی پورت باید سیستم اون رو به مقداری که شما معین کردی شیفت بده که این خودش جز در موارد محدودی سرعت رو بسیار پایین میاره در حالی که این آیسی فقط 16 بیت بالای پورت 1 هست که 16 بیت پشت سر هم داره پس شما هم مجبوری به همون ها وصل کنی با این تفاوت که من از دستور سخت افزاری، کم حجم و 2 پالسی lpc_gpio1->fiopinh=data استفاده کردم اما شما دیتا رو 16 بیت شیفت دادی سمت چپ بعد رو پورت قرار دادی که مسلما بی تاثیر تو سرعت نیست (البته cortex ها به شدت برای دستورات شیفت بهینه شدن و اگر شبیه avr ها عمل میکردن به 5 فرم هم نمیرسیدی).
اینم بگم که هدف من از این افزایش سرعت با الگوریتم های خواص، رو کم کنی یا تست سرعت نیست بلکه چون این چیپ lcd interface نداره و باید cpu درگیر همه کار ها باشه اگر سرعت بالا بره به فرض اگر ساخت یک منو برای سیستم و پردازش های سنگین جانبی اون به 150mhz نیاز داشت اینجوری با کاهش زمان دسترسی به lcd زمان زیادی رو آزاد کردی و اجرای همون برنامه با 100mhz امکان پذیر میشه.:wink:

با سلام
دستوالعمل شیفت در arm با یک تا سه سایکل انجام می شود و از حلقه تکرار استفاده نمی کند.
با سپاس

hesam1
20-06-2012, 18:01
با سلام
دستوالعمل شیفت در arm با یک تا سه سایکل انجام می شود و از حلقه تکرار استفاده نمی کند.
با سپاس
سلام
برای همین گفتم تو CORTEX به شدت بهینه شده و اگه مثل الگوریتم AVR بود به 5 فرم هم نمیرسید ولی بازم به جمله هام توجه کنید شما 16 بیت پشت سر هم جای دیگه ای ندارید پس چرا به جای این که دیتا رو روی رجیسترش بنویسید بیایم اول به قول شما با 3 سیکل هر دیتایی رو شیفت بدیم بعد بزاریم روی پورت که ظرفیت پردازش هدر بره؟:unh:
حالا بحثی هم نداریم هر کسی هر جوری دوست داره انجام بده شما:125:

esi_52000
20-06-2012, 19:58
[QUOTE=hesam1;46165]سلام
برای همین گفتم تو CORTEX به شدت بهینه شده و اگه مثل الگوریتم AVR بود به 5 فرم هم نمیرسید ولی بازم به جمله هام توجه کنید شما 16 بیت پشت سر هم جای دیگه ای ندارید پس چرا به جای این که دیتا رو روی رجیسترش بنویسید بیایم اول به قول شما با 3 سیکل هر دیتایی رو شیفت بدیم بعد بزاریم روی پورت که ظرفیت پردازش هدر بره؟:unh:
حالا بحثی هم نداریم هر کسی هر جوری دوست داره انجام بده شما:125:[/QUOT

آقإ حسإم
إولإ من هیچ إدعإیی توی برنإمه نویسی ندإرم دإدإشم.
إمإ بهتر شمإ به عنوإنی که برإی پست گذإشتم دقت کنید .
من إین پست رو در إدإمه آموزشهإی cmsis إیجإد کردم تإ به موإزإت هم جلو ببریم و دوستإن آموزش کإملی إز cmsis دإشته بإشن .پس سبک نوشتنم رو حتی در مورد لإیبری بإ cmsis نویسی همإهنگ کردم .دومإ إینکه شمإ بتونی إز هر port برإی کإنکتور إستفإده کنی برإی إین منظور بوده که دوستإن بتونن إز ic هإی دیگه إین خإنوإده مثل 1788 بإ 200 وخورده إی پإیه بإ همین لإیبری یإ نهإیتن یه خورده تغییر إستفإده کنن.بإلإخره شرمنده که مطإلب در حد شمإ نبوده إنشإلله ببخشید.ظمنإ من بإ avr کإر نمیکنم که حإلإ بشه به 5 فریم برسم یإ نرسم.
شرمنده

agape
20-06-2012, 21:22
سلام دوستان این بحث های بی مورد چیه ؟
به هر حال هردو شما زحمت کشیدید و این کتابخونه ها رو برای دوستان آماده کردید که جای تقدیر داره
به هر حال هر دو روش محاسن و معایب خودش رو داره ، شیفت دادن داده ها ممکنه رعت رو کم کنه ولی محدودیت سخت افزاری تحمیل نمیکنه ، و شیفت ندادن هم درسته که سرعت رو بالا می بره ولی دست آدم رو اوی طراحی سخت افزار می بنده.
در ضمن من هر کتابخونه ها رو دانلود کردم - کد خوبی دارن ولی خوب هنوز جای کار زیادی دارن تا به سرعت ماکزیمم برسن، مثلا من کتابخونه ای نوشتم که داده رو 8 بیتی به ال سی دی انتقال میده با این وجود وقتی سرعت رو بالا میبری کنترلر نمایشگر هنگ میکنه، و وقتی دو تا تصویر رو از روی فلش لود میکنه و نمایش میده متناوباٌ ، هر دو تصویر به صورت ترنز پرنت 50 درصد به نظر میآد که حکایت از سرعت بالای نمایش داره

roohlla
21-06-2012, 13:03
به نظر من هم درست نیست همچین بحث هایی پیش بیاد . توی این تاپیک دوستانمون حاصل زحمت هاشون رو بی منت برای ما میزارن .حالا اگه بهتر از چیزی که یه دوستی میزاره دوست دیگه ای چیزی داره خوب اونو بزاره و بگه این فلان مزیت داره و به فلان دلیل ، ولی این که با این لحن صحبت بشه اصلا مناسب نیست .
همین که یکی میاد و حاصل زحمتش رو میزاره تا بقیه مجبور نباشند کارشون رو از صفر شروع کنند خودش یه دنیا می ارزه .
آقا esi_52000 (You can see links before reply) و hesam1 (You can see links before reply) ما منتظر کتابخونه های بیشتر هستیم !

esi_52000
27-06-2012, 02:04
سلام دوستان .این لایبری همه کارتهای mmc و هم sd کارتها رو ساپورت میکنه.خودم نوشتم و ممنون میشم نظرتون رو در موردش بگین .مخصوصا اگه مشکلی داشت .صلوات هم یادتون نره.ممنون:wink:

hesam1
27-06-2012, 02:27
سلام
مهندس خیلی خوب و کامل بود! میشه نحوه کار توابع رو هم بگی؟
راستی لطف تابع spi.h که فراخوانی کرده بودی رو هم بذار!
خیلی متشکر

esi_52000
27-06-2012, 12:40
سلام
مهندس خیلی خوب و کامل بود! میشه نحوه کار توابع رو هم بگی؟
راستی لطف تابع spi.h که فراخوانی کرده بودی رو هم بذار!
خیلی متشکر

سلإم مهندس .إون تإبع إز لإیبری cmsis هستش.شمإ إگر دإرین إز کإمپإیلر COIDE یإ LPCXPRESSO إستفإده میکنین فقط إول برنإمه بنویسین

"include "lpc17xx_spi.h#

کإر توإبع رو هم چشم برإتون توی پست بعد میزإرم .هر چند یه نگإهی به توإبع بندإزین خودش گویإ هستش

farzad_jml
19-11-2012, 14:37
سلام
منم یه تابع برای lcd n96 نوشته بودم که ویژگی خواص اون اینه که به شدت توی سرعت و تا حد زیادی توی حجم کد بهینه شده به طوری که با lpc1768 با فرکانس 53MHz تونستم حدود 70 تا 75 فرم بر ثانیه عکس از flash بنویسم البته الان کتابخونه برای فرکانس حداکثر 112MHz بهینه شده که توصیه میکنم برای تست سرعت CPU رو تا 110MHz ببرید (نگران نباشید من تا 168MHz رفتم ولی هنوز نسوخته) با این بهینه سازی هم تونستم به حدود 180 فرم تغییر رنگ دست پیدا کنم که دیگه بیشتر از اون چیپ lcd هنگ میکرد:baad: (منم باشم مخم هنگ میکنه!) دوستان اگه کسی بتونه روی این تابع فارسی با امکانات خوب اضافه کنه تابعی با سرعت بالا و امکانات عالی بدست میاد!
توجه2: برای دستیابی به همچین سرعتی تابع به صورت 16 بیتی عمل می کنه و به دلیل این که تنها 16 پایه ای که پشت سر هم وجود داشت PORT1.16 تا PORT1.31 بود حتما باید باس دیتای LCD به 16 بیت بالای پورت 1 وصل بشه و قابل تغییر نیست و در این تابع 5 خط کنترل هم باید به 5 پین موجود از دومین بایت پورت 1 به دلخواه وصل بشه که توی تابع واضحه.
اینم اضافه کنم که این تابع رو برای AVR هم بهینه کردم و به حدود 3 فرم تغییر رنگ در ثانیه رسیدم!!!
سلام
میخاستم بپرسم چجوری برای lcd تابع نوشت؟
من میخام یه ال سی دی 7 یا 8 اینچیو با یه میکروی NXP که lcdساپورت میکنه راه بندازم،لطفا راهنماییم کنید.....

kamikazi
19-11-2012, 16:17
سلام دوست عزیز برای راه اندازی یه ال سی دی با یه میکرویی مثل lpc1788 نیازمند sdram خارجی هستی تو یکی از پستا یه شماتیک برای این ای سی گزاشتم الان نمیدونم ولی کلا راه اندازی یه ال سی دی به این صورت کار فوق العاده مشکلی و براش منبعی هم به اون صورت نیست ولی حتما برای سخت افزار از اون شماتیک کمک بگیرید

farzad_jml
20-11-2012, 02:04
سلام دوست عزیز......
میخاستم بدونم غالب کلی برای نوشتن تابع برای lcd چجوریه؟
مثلا تابع برای lcd n96 رو چطور نوشتی؟
ایا میشه همین تابعو تغییراتی داد تا یه lcd 7 اینچی رو راه اندازی باهاش راه اندازی کرد؟

farzad_jml
20-11-2012, 02:42
سلام به همه ذوستان گرامی.از اونجایی که قرار شده بود ادامه آموزشهای 1768 رو با مثال جلو ببریم تصمیم گرفتم لایبری های نوشته شده توسط خودم رو واسه دوستان بزارم.ن.فقط بعد دانلود لطف کنین و یه صلوات بفرستین دوستان.لایبری ها رو به صورت تک تک میزارم تا بعد بحث شدن روی هر کدوم و رفع ابهام کامل بریم سراغ بعدی.
اولین لایبری مربوط به ال سی دی کاراکتری - ال سی دی گراقیکی - ال سی دی n96 هستش.موفق باشین .نظر بذین دوستان

سلام دوست عزیز....
دو تا سوال دارم اول اینکه اگه بخایم با 1768 یه lcd ،7 اینچی راه بندازیم چه تغییراتی باید تو این لایبرری اعمال شه؟
دوم اینکه اگه بخایم همین lcd رو با یه میکرویه دیگه راه بندازیم چه تغییراتی باید اعمال شه؟
با تشکر.

esi_52000
20-11-2012, 16:06
سلام دوست عزیز....
دو تا سوال دارم اول اینکه اگه بخایم با 1768 یه lcd ،7 اینچی راه بندازیم چه تغییراتی باید تو این لایبرری اعمال شه؟
دوم اینکه اگه بخایم همین lcd رو با یه میکرویه دیگه راه بندازیم چه تغییراتی باید اعمال شه؟
با تشکر.

سلام دوست عزیز .ال سی دی داخلی ال سی دی 3.2 درایور ili9325 هستش اما ال سی دی 7 اینچی درایور داخلی نداره و باید یا سسی1963 راه اندازی بشه .برای راه اندازی با سایر میکرو ها هم خودش لایبری داره ونوع میکرو رو بکین تا بشه کمک کرد

farzad_jml
20-11-2012, 18:31
سلام دوست عزیز .ال سی دی داخلی ال سی دی 3.2 درایور ili9325 هستش اما ال سی دی 7 اینچی درایور داخلی نداره و باید یا سسی1963 راه اندازی بشه .برای راه اندازی با سایر میکرو ها هم خودش لایبری داره ونوع میکرو رو بکین تا بشه کمک کرد
میخام با lh79525 راه اندازیش کنم....

Shapour_Ardebil
20-11-2012, 18:32
با سسسسسسلام

آقا اسی خوشحالیم که دوباره زیارتت میکنیم !!! :o:o:o
چند وقتی بود خبری از شما نبود ؟؟؟؟

همیشه خوش باشید . :wink::wink::wink:

esi_52000
21-11-2012, 00:34
با سسسسسسلام

آقا اسی خوشحالیم که دوباره زیارتت میکنیم !!! :o:o:o
چند وقتی بود خبری از شما نبود ؟؟؟؟

همیشه خوش باشید . :wink::wink::wink:

سلام داداشم.ممنون از لطفتون عزیز.راستش مدتی گرفتار بودم.
اما در مورد این درایور باید بگم اطلاعاتی ندارم اما الان دیتاشیت اون رو میگیرم و اگه شد بهتون خبر میدم

esi_52000
21-11-2012, 18:40
میخام با lh79525 راه اندازیش کنم....

دوست عزیز من الان نگاه کردم . این آی سی که شما نوشتین یه آرم خیلی عجیب غریب از شرکت sharp .دریور نیستش

farzad_jml
27-11-2012, 02:06
این ای سی خودش color lcd controller داره ها..............

rebia
27-11-2012, 20:14
کإر توإبع رو هم چشم برإتون توی پست بعد میزإرم .هر چند یه نگإهی به توإبع بندإزین خودش گویإ هستش

اقای مهندس طاهری تشکر و سلام، ما کماکان منتظر تشریح توابع mmc هستیمااا! مهندس وقت داشتی ما رو دریاب، بی سوادیم دیگه :mrgreen:

esi_52000
27-11-2012, 23:32
این ای سی خودش color lcd controller داره ها..............

داداش گلم درسته این آی سی درایور ال سی دی داخلی داره اما خود این آی سی یه آرم هستش مثل 1768 .شاید گنده تر شما اگه میخواین باهاش کار کنین باید برین بجای 1768 کار کردن با این آی سی رو یاد بگیرین

esi_52000
27-11-2012, 23:36
اقای مهندس طاهری تشکر و سلام، ما کماکان منتظر تشریح توابع mmc هستیمااا! مهندس وقت داشتی ما رو دریاب، بی سوادیم دیگه :mrgreen:

سلام داداشم .شرمندم بخدا فعلا بد گرفتارم .اما در اولین فرصت بروی چشمام. البته اگه توی وب یه سرچی بزنین و نحوی عمل این مموریا رو ببینین راحتت میتونین نحوی کار لایبری رو متوجه بشین عزیز

behnam6500
28-11-2012, 00:36

کتابخانه و مثال های LPC1768 (You can see links before reply)

kavir
28-11-2012, 10:10
اینم من اپلود میکنم برای برد nxp توی سایت هست

Amirkhan_0o0
14-12-2012, 03:04
سلام دوستان .این لایبری همه کارتهای mmc و هم sd کارتها رو ساپورت میکنه.خودم نوشتم و ممنون میشم نظرتون رو در موردش بگین .مخصوصا اگه مشکلی داشت .صلوات هم یادتون نره.ممنون:wink:
ممنون
من startup_LPC17xx.s و system_LPC17xx.c رو ادد کردم. توی بیلد این ارور رو می ده:

SD_new.axf: Error: L6218E: Undefined symbol main (referred from rtentry2.o).
چیز خاصی رو لازمه برات ادد کنم؟؟

esi_52000
14-12-2012, 14:01
سلام دوست عزیز.شما اگه از coide استفاده کنین راحت و بدون مشکل میتونین از این لایبری استفاده کنین .متاسفانه برای keil من کمکی نمی تونم بکنم

Amirkhan_0o0
14-12-2012, 14:24
سلام دوست عزیز.شما اگه از coide استفاده کنین راحت و بدون مشکل میتونین از این لایبری استفاده کنین .متاسفانه برای keil من کمکی نمی تونم بکنم
ممنون
نمی شه بخشی از کد رو با کیل نوشت و بخشی رو با coide؟؟
چون من بخشی از برنامم رو با کیل نوشتم. حالا می خوام یک سری داده رو که حجمش به 1 مگابیت می رسه رو یه جایی در 1ثانیه ذخیره کنم و بفرستم مطلب یه پردازش آفلاین کنم و .......
چون سرعت تولید اطلاعات 1 مگا هرتزه تنها راهی که به ذهنم رسید همین mmc است. حالا هرچی دنبال یه کد آماده برای mmc در محیط کیل می گردم به جایی نمی رسم.

roohlla
14-12-2012, 20:34
میتونی از کتاب خونه ی rl-flash استفاده کنی . خیلی کامله و رفرنس منوالش هم خیلی ساده نوشته

Amirkhan_0o0
14-12-2012, 20:59
میتونی از کتاب خونه ی rl-flash استفاده کنی . خیلی کامله و رفرنس منوالش هم خیلی ساده نوشته
شما لینکی ازش دارین؟؟
:hi::hi::hi:

roohlla
15-12-2012, 04:17
لینک اینه
You can see links before reply (You can see links before reply)

Amirkhan_0o0
15-12-2012, 08:32
لینک اینه
برای من این ارور رو می ده::x:x
You can see links before reply

roohlla
15-12-2012, 13:30
بفرماید

yusef110
17-03-2013, 11:12
سلام کتابخونه های خوب گذاشتید ولی انگار لینک هاشون مشکل داره میتونید یه نگاهی بهشون بندازید ؟

lpln852
24-04-2013, 14:21
دوستان کتابخونه برای ps2 دارید بزارید برای lpc1768 میخوام

esi_52000
24-04-2013, 16:11
دوستان کتابخونه برای ps2 دارید بزارید برای lpc1768 میخوام
سلام داداشم . این لایبری رو خودم نوشتم و به جرات میتونم بگم کاملترین لایبری برای ps2 هستش و حتی تمام ال ای دی های صفحه کلید رو براتون کنترل میکنه.
دوستان مرد باشین و بعد دانلود این لایبریها 3 تا صلوات و یه فاتحه بخونینا.یادتون نره:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

lpln852
24-04-2013, 17:23
ممنون ولی تو keil ارور میگیره

saeed711
01-05-2013, 16:08
سلام به همه دوستان . الان سه روز میشه که با ARM آشنا شدم
امیدوارم که من هم بتونم کاری بکنم. با تشکر مخصوص از آقای طاهری :hi:

hmrasa
22-04-2014, 14:18
سلام داداشم . این لایبری رو خودم نوشتم و به جرات میتونم بگم کاملترین لایبری برای ps2 هستش و حتی تمام ال ای دی های صفحه کلید رو براتون کنترل میکنه.
دوستان مرد باشین و بعد دانلود این لایبریها 3 تا صلوات و یه فاتحه بخونینا.یادتون نره:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
سلام مرسی
اگه می شه در مورد پروتکلی که استفاده می کنید توضیح بدین.

javadkazemi
02-06-2014, 10:31
سلام به همه مهندسین
کسی با tcb8000 lcd رو با lpc1768 راهاندازی کرده اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

hd_uni_pro
18-06-2014, 13:53
سلام ممنون از کتابخانه هاتون
من یک ال سی دی 2.4 دارم می خوام با lpc1768 راه اندازیش کنم فقط یک برنامه دارم که به زبان بیسیک هست چه طوری این رو به سی تبدیل کنم ؟اگر نرم افزاری هست لطفا بگید در غیر این صورت چه طوری برنامه شو بنویسم من تازه کار هستم زیاد از برنامه های نوشته شده سر در نمیارم ؟ ممنون میشم توضیح بدین .

dariush_abbasi868
24-06-2014, 10:32
در مورد usb host هم اگه ممكنه فايلي بگذاريد

alef
02-08-2014, 11:55
سلام
با سلام من با این کتابخونه یه برنامه ساده نوشتم ولی کار نمیکنه و ال سی دی فقط روشن میمونه.
همه پایه رو هم به ترتیب کتابخونه وصل کردم و با فرکانس های مختلف تست کردم. ولی کار نمیکنه نمیدونم چرا
چند تا کتابخونه هم تست کرده م ولی همشون این مشکل رو دارن ال سی دی رو هم با avr راه انداخته بودم فکر نکنم مشکل از اون باشه میشه دوستانی که با این ال سی دی کار کردن راهنمایی کنن.

mehrdad_pooya
20-05-2015, 13:38
سلام
دوستان می دونم شاید سوالم یکم عجیبه!
من تابع lcd کاراکتری رو دانلود کردم و رجیسترهای اون را برای آرم مورد نظر خودم (ADuC7060 ) تغییر دادم. اما اصلا جواب نمیده!
مگه امکان استفاده از این تابع برای برای آرم های دیگه وجود نداره؟!
با تشکر

mzarkoob
20-05-2015, 14:15
چرا وجود نداره
شما با ساده ترین مثال این کارو انجام بدید بهتره
یه سری دیتا با ایه های کنترلی بایستی داده بشه به ال سی دی. حالا با هر چیزی باشه!