PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خیلی خیلی خیلی فوری و آسانpwm

reza kazemi
07-05-2012, 19:27
:(با سلام خدمت عزیزان من میخوام با سری میکرو lpc21xx یه پالس pwm با فرکانس 500khz و دیوتی سایکل 70% بسازم تو رو خدا هر کی میدونه کمک کنه

sadmonew
07-05-2012, 19:49
سلام مهندس
خودتون برنامه اي نوشتين؟
با كدوم كامپايلر كار ميكنيد؟ Keil يا IAR يا....؟
تو انجمن هم سرچ كنيد.

Aghaeifar
07-05-2012, 20:06
:(با سلام خدمت عزیزان من میخوام با سری میکرو lpc21xx یه پالس pwm با فرکانس 500khz و دیوتی سایکل 70% بسازم تو رو خدا هر کی میدونه کمک کنه

اخه این ها چه عنوان هایی هست به کار می برید برای تاپیک :x:x:x:x
لابد این پست رو هم دادی یکی سورس رو بنویسه اماده بذاره اینجا :unh::unh:

reza kazemi
07-05-2012, 20:14
سلام مهندس
خودتون برنامه اي نوشتين؟
با كدوم كامپايلر كار ميكنيد؟ Keil يا IAR يا....؟
تو انجمن هم سرچ كنيد.
سلام
من برنامه ای ننوشتم ولی باید برای فردا این برنامه رو بنویسم یه سری فایل pdf هم دانلود کردم ولی چیزی نفهمیدم یه آموزش مرحله به مرحله میخوام یا یکی بگه فرکانس و دیدتی سایکل رو چطوری تنظیم میکنیم در ضمن با keil کار میکنم.

reza kazemi
07-05-2012, 20:18
اخه این ها چه عنوان هایی هست به کار می برید برای تاپیک :x:x:x:x
لابد این پست رو هم دادی یکی سورس رو بنویسه اماده بذاره اینجا :unh::unh:
نه نمیخوام کسی برام بنویسه فقط به یه آموزش گام به گام احتیاج دارم.

Aghaeifar
07-05-2012, 20:27
قسمت هایی که باید در موردش اطلاعات داشته باشی تا بتونی انجام بدی.
قسمت تایمر/کانتر
pin configuration
کلاک میکرو، واحد PLL و مقسم APB که اگر با مقدار دیفالت کیل کار کنی ضریب PLL مقدار 5 داره و مقسم APB هم مقدار 4 داره.

بقیه اش خوندن رجیستر های بخش تایمر و تنظیم مناسب اونها است.

reza kazemi
07-05-2012, 20:32
میشه بهتر راهنمایی کنید خیلی کلی گویی بود

reza kazemi
07-05-2012, 22:12
کسی میدونه با رجیستر pwmmr0 پریود رو چطور محاسبه میکنیم؟

msmut7020
07-05-2012, 22:17
کسی میدونه با رجیستر pwmmr0 پریود رو چطور محاسبه میکنیم؟

سلام.توی قسمت کلیه نکات و آموزشهای بورد آموزشی میکرو lpc2378 شرکت کویر،آقای زرکوب لطف کردن و یه آموزش کامل برای راه اندازی pwm توی میکرو2378 قرار دادن.فکر کنم بتونین ازش ایده بگیرین

reza kazemi
07-05-2012, 22:49
ممنون ولی اون فایلو خوندم و بهم خیلی کمک کرد ولی در رابطه با نحوه ی تعیین پریود با رجیستر PWMMR0 چیزی نگفته فقط گفته که با استفاده از این رجیستر پریود رو تعیین میکنیم .
من میخوام بدونم که وقتی این رجیستر به صورت 0x00000fff مقدار دهی میکنیم فرکانس موج رو چطور بدست میاریم یا پریود چقدر میشه

msmut7020
08-05-2012, 13:30
ممنون ولی اون فایلو خوندم و بهم خیلی کمک کرد ولی در رابطه با نحوه ی تعیین پریود با رجیستر PWMMR0 چیزی نگفته فقط گفته که با استفاده از این رجیستر پریود رو تعیین میکنیم .
من میخوام بدونم که وقتی این رجیستر به صورت 0x00000fff مقدار دهی میکنیم فرکانس موج رو چطور بدست میاریم یا پریود چقدر میشه

فکر کنم فرکانس pwm ثابت هست که از داخل قسمت startup.s قابل تعیین هست.
ببینید کل موج شما معادل 0xffffffff هست با فرکانسی که در بالا عرض کردم.حالا وقتی شما یه عدد در رجیستر pwmmr0 میریزید ،در واقع موج به اندازه اون عدد high هست و به اندازه 0xffffffff-pwmmr0 هم low هست.منم حدس میزنم که بوسیله رجیستر مذکور فرکانس را نشه تغییر داد. و فقط بشه زمان وظیفه را تغییر داد.البته شاید هم من اشتباه میکنم.اساتید صاحب نام ایران میکرو باید اظهار نظر کنن

reza kazemi
08-05-2012, 14:21
دوست عزیز من وقتی که رجیستر pwmmro رو با مقادیر مختلف امتحان میکنم فرکانسهای متفاوتی ایجاد میشه من دنبال فرمولش هستم

reza kazemi
09-05-2012, 20:38
یعنی هیچ کس نیست بدونه با میکروی آرم سری lpc چطور میشه فرکانسهای متفاوت ایجاد کرد تو مد pwm. از اساتید محترم خواهش میکنم پاسخ بدن خیلی برام مهمه.

mzarkoob
09-05-2012, 22:45
سلام
جزییات pwm را فراموش کردم که بخواهم دقیق راهنمایی کنم ولی به صورت کلی یه چیزایی یادمه.
با مشخص کردن مقدار کانتر، فرکانس مشخص میشه و با یه رجیستر دیگه مقدار دیوتی سایکل.
هدف pwm تغییر مقدار فرکانس نیست زیرا این کار در مد تایمر انجام میشه. بلکه هدف تغییر مقدار دیوتی سایکل است در یک فرکانس ثابت.
یعنی چی مقدار فرکانس را چطوری بدست بیاریم؟ وقتی در سیمولینک خود کیل ران می کنید می تونید فرکانس را مشاهده کنید و با نگه داشتن، اون مقادیر را بخونید

reza kazemi
10-05-2012, 01:36
ببینید من یه موج با pwm تولید کردم و به اسکوپ دادم وقتی که فرکانس اونو بدست میارم 1.25khz میشه حالا میخوام یه موج با pwm درست کنم که فرکانس اون به جای 200khz ، 1.25khz باشه ، وقتی pdf جناب زرین کوب رو خوندم نوشته بود که فرکانس pwm رو با رجیستر PWMMR0 تعیین میکنیم اما توضیح ندادن که چطوری تعیین میشه.شاید هم من اشتباه متوجه شده باشم در هر صورت دنبال این هستم که چطور با pwm یه موج با فرکانس 200khz بسازم.در ضمن ممنون از این که پاسخ دادین. خواهشا هر کی میدونه راهنمایی کنه.

reza kazemi
10-05-2012, 14:36
فرکانس این موج چقدره؟
untitled.bmp - 4shared.com - photo sharing - download image (You can see links before reply)

sadmonew
10-05-2012, 23:20
فرکانس این موج چقدره؟
untitled.bmp - 4shared.com - photo sharing - download image (You can see links before reply)
سلام مهندس
فركانس اون موج 1666.67 هرتز هستش.

reza kazemi
11-05-2012, 00:07
ممنونم نمیدونید چطور فرکانس رو 200khz کنم؟