PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپیوتر بر علیه کامپیوتر!!

alamdar
30-04-2012, 11:06
سلام

من یک سوالی دارم که خیلی و قته دنبال جوابش میگردم اما فایده ای نداره!!You can see links before reply

سوال اینه :
میشه دو پورت خروجی و ورودی در کامپیوتر رو به هم وصل کرد (در اصل 2 پورت رو وصل کرد) و برنامه نویسی کرد و نتیجه اش رو هم توی همین کامپیوتر دید؟

یعنی یه سیم دو سر USB مثلا داریم ، هر دو سر رو به 2 درگاه USB کامپیوتر وصل کنیم
داده رو یه یکی بفرستیم و از دیگری بخونیم
اینطوری با کم هزینه ترین راه ممکن ، میتونیم برنامه نویسی با پورت هارو کاملا یاد بگیریم

و یا 2 پورت غیر همجنس ، مثلا سریال و یو-اس-بی یا USB to eathernet رو همین کار رو باهاش کنیم ، یک بار اینو خروجی فرض کنیم ، اون یکی رو ورودی و بار دیگه برعکس

خلاصه هر سیمی پیدا کردیم که پورت 2تا سرش رو داشتیم روی کامپیوتر این کار رو باهاش انجام بدیم!

ضمنا برای پورت هایی که همچین سیمی نداریم ، چه پیشنهادی دارید؟

لطفا دوستانی که از این شیوه استفاده کردند راهنمایی کنن (نزنیم بسوزه پورت هامون!! You can see links before reply )

*** الان یه ایده جدید (البته واسه خودم!) به ذهنم رسید
اگر روش بالا شدنی نیست ، چطور میشه دو تا کامپیوتر رو از طریق انواع مختلف پورت ها به هم متصل کرد ، و تو کامپیوتر مقصد ، کدهای فرستاده شده در مبدا رو دید

یعنی به جای اینکه مثلا من بیام یک موتور الکتریکی رو به کامپیوتر وصل کنم یه مثلا یک میکروکنترولر رو و بعد عملکرد اونو در واقعیت ببینم ، یه جورایی این کار رو در موقعیت مجازی انجام بدم و نتیجه اش رو ببینم

ضمنا الان فهمیدم انگار یه نرم افزاری به نام vmware وجود داره ...یعنی یکی اینو بهم پیشنهاد کرد اما با سرچی که کردم متوجه نشدم به کارم میاد یا نه؟

قصد من در نهایت کار با پورت های کامپیوتر و استفاده از کامپیوتر به عنوان مغز کنترلگر سیستم هستش ... و واسه رباتیک هم میخوام ( و سایر سیستم های هوشمند)
زبون سی++ رو بلدم اما اینکه چطور باهاش میتونم پورت هامو کنترل کنم رو بلد نیستم! ( اگر منبع جامعی در این مورد هم دارید حتما معرفی کنید لطفا)

یه سری سرچ هم کردم انگار به چیزی که من میخوام PC interface میگن؟
اما منبع یا منابع جامع و راه گشایی نیافتم

alamdar
30-04-2012, 11:20
در مورد کارت i/o هم کسی اطلاعاتی داره به ما بده؟