PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت تابلوی led ثابت

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

hamidam
28-04-2012, 19:39
قابل توجه کاربران علاقه مند به یاد گیری ساخت تابلو LED ثابت

لینک تمامی پست های مهم این تایپیک در زیر قرار گرفته کاربران علاقه مند میتوانند پس از مطالعه سوالات خود را در ادامه این تایپیک مطرح کنند

از پرسش سوالات تکراری جدا خودداری فرمائید :wink:

You can see links before reply

لینک دانلود (You can see links before reply)LEDTOOL (You can see links before reply)
لینک دانلود Winhex (You can see links before reply)
کدام ورژن کورل با کدام ورژن LEDTOOL (You can see links before reply)
آموزش نحوه ساخت تابلو1 (You can see links before reply)
دانلود فیلم آموزشی نحوه اکتیو کردن LEDTOOL (You can see links before reply)
لینک کمکی (You can see links before reply)
دانلود نرم افزار محاسبه مقاومت (You can see links before reply)
نکاتی در اکتیو کردن LEDTOOL (You can see links before reply)
مشکلات اکتیو کردن LEDTOOL (You can see links before reply)
لینک دانلود کورل و LEDTOOL و WinHex (You can see links before reply)
نحوه چیدمان LED دور متن1 (You can see links before reply)
نحوه کار با LEDTOOL (You can see links before reply)
آموزش نحوه اکتیو کردن LEDTOOL و طراحی متن (You can see links before reply)
نمونه کار 1 (You can see links before reply)
فیلم آموزشی شیوه طراحی متن (You can see links before reply)
نکاتی در مورد انتخاب LED (You can see links before reply)
نکاتی در مورد انتخاب LED (You can see links before reply)
عایق کردن تابلوها در برابر آب (You can see links before reply)
ایجاد خط دورتادور متن (You can see links before reply)
یکی از ترفندهای کورل (You can see links before reply)
برنامه شماره 1 (You can see links before reply)
برنامه شماره 2 (You can see links before reply)
آموزش نحوه ساخت تابلو2 (You can see links before reply)
نمونه کار2 (You can see links before reply)
نحوه اتصال tip31 به میکرو برای تقویت جریان (You can see links before reply)
محاسبه مقاومت ها بر حسب تعداد (You can see links before reply)LED (You can see links before reply)
نمونه LED طراحی شده (You can see links before reply)
نمونه مدار فلاشر 1 (You can see links before reply)
برنامه شماره 3 (You can see links before reply)
محاسبه مقاومت بر حسب تعداد LED (You can see links before reply)
نمونه مدار فلاشر 2 (You can see links before reply)
انتخاب ترانزیستور برای ساخت فلاشر (You can see links before reply)
طریقه انجام محاسبات مورد نیاز برای ساخت تابلو (You can see links before reply)
شمارش تعداد LEDها (You can see links before reply)
مدل ماسفت برای مدار فلاشر تابلو (You can see links before reply)
نوشتن فونت فارسی در corel (You can see links before reply)
استفاده از شکل در Corel (You can see links before reply)
دادن حاشیه به متن در Corel (You can see links before reply)
طریقه استفاده از شکل ها در Corel (You can see links before reply)
از چه سیمی برای اتصالات استفاده کنیم (You can see links before reply)
قاب مناسب برای تابلو (You can see links before reply)
قاب مناسب برای تابلو 1 (You can see links before reply)
آموزش LEDTOOLS و Corel (You can see links before reply)
نمونه کار 3 (You can see links before reply)
مدار فلاشر 8 کاناله (You can see links before reply)
اندازه طرح LED در کورل (You can see links before reply)
دانلود نمونه LED طراحی شده در کورل (You can see links before reply)
کلوب تابلو ثابت (You can see links before reply)
رفع این پیغام خطا در کورل (You can see links before reply)
ساخت فلاشر (You can see links before reply)
ساخت تابلو با حداقل امکانات (You can see links before reply)
آموزش طریقه اتصال LED ها (You can see links before reply)
آموزش برش و سوراخ کاری روی چوب (You can see links before reply)
مدار فلاشر 10 کاناله (You can see links before reply)
شیوه حذف بدنه LED در کورل و باقی ماندن پایه ها (You can see links before reply)
شیوه حذف بدنه LED در کورل و باقی ماندن پایه ها1 (You can see links before reply)
دانلود نمونه LED طراحی شده در کورل1 (You can see links before reply)
نحوه ترسیم خط دور نوشته برای برش CNC (You can see links before reply)
نحوه ترسیم خط دور نوشته و اتصال حروف به یکدیگر (You can see links before reply)
دانلود فیلم آموزشی کرک کردن LEDTOOL (You can see links before reply)
روال کار برای ساخت یک تابلو ثابت (You can see links before reply)
مدار فلاشر 10 کاناله (You can see links before reply)
مدار فلاشر 20 کاناله (You can see links before reply)
ترفند هایی در نرم افزار Corel (You can see links before reply)
روش اندازه گیری دور متن (You can see links before reply)

تا صفحه 218 ویرایش شد.:wink:

naatamam
29-04-2012, 00:01
سلام

این نوشته ها را در نرم افزار کورل می نویسند و با پلاگینی بنام LED TOOL5 ال ای دی ها را دورش می چینند.
من این LED TOOL5 را دانلود و نصب کردم ولی چون نسخه آزمایشی بود فقط چندباری کار کرد
از دوستان اگر کسی سریال یا روش کرد این پلاگین را بلد است بگوید :wink:

nima_elc
29-04-2012, 00:22
من قبل عید با کارل درا و این پلاگین کار کردم و چند تایی تابلو ساختم
کرک کردن اون پلاگین کار سختی نیست winhex باید نصب کنید و کد هگز برنامه را باز کنید و بعد تو یه قسمت مشخص کدهای اکتیو پلاگین را میشه پیدا کرد و وارد کرد
اگه خواستید من چندتا کد برای اکتیو کردنش دارم میتونید امتحان کنید

mehdy_m20_b
29-04-2012, 14:33
سلام

این نوشته ها را در نرم افزار کورل می نویسند و با پلاگینی بنام led tool5 ال ای دی ها را دورش می چینند.
من این led tool5 را دانلود و نصب کردم ولی چون نسخه آزمایشی بود فقط چندباری کار کرد
از دوستان اگر کسی سریال یا روش کرد این پلاگین را بلد است بگوید :wink:
ببخشید از کجا میتونم این نرم افزار ال ای دی تولز رو دانلود کنم؟؟/
من تازه علاقه پیدا کردم واسه این ال ای دی ثابت ها کمکم میکنین من هم راه بیوفتم؟؟؟

naatamam
29-04-2012, 23:35
ببخشید از کجا میتونم این نرم افزار ال ای دی تولز رو دانلود کنم؟؟/
من تازه علاقه پیدا کردم واسه این ال ای دی ثابت ها کمکم میکنین من هم راه بیوفتم؟؟؟

سلام
برو به این لینک

VBA macros and Add-ins for CorelDRAW Graphics Suite : LEDTool5 (You can see links before reply)

و با توجه به ورژن کورل که داری پلاگین مورد نظر را دانلود کن.

mj3747
30-04-2012, 18:14
حمید جان میشه در مورد این کار بیشتر توضیح بدی.

چند تا سوال...

1- چطور و با چه برنامه ای فونت ها و اشکال رو میسازن؟
2- LEDها رو روی چی مونتاژ میکنن؟
3- هزینه سوراخکاری چطور حساب میشه؟
4- شما کجا میدی سوراخکاری رو انجام میدن؟

از تجربیات خودت نکته ای اگه هست که متذکر شی ممنون میشم.

با سپاس :hi:

hamidam
30-04-2012, 19:31
حمید جان میشه در مورد این کار بیشتر توضیح بدی.

چند تا سوال...

1- چطور و با چه برنامه ای فونت ها و اشکال رو میسازن؟
2- LEDها رو روی چی مونتاژ میکنن؟
3- هزینه سوراخکاری چطور حساب میشه؟
4- شما کجا میدی سوراخکاری رو انجام میدن؟

از تجربیات خودت نکته ای اگه هست که متذکر شی ممنون میشم.

1- اینها را بخونید
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - ساخت تابلوی led ثابت (You can see links before reply)

ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - ساخت تابلوی led ثابت (You can see links before reply)

اول همین تایپیک هست . :0013:

2- ها رو روی مقوای مقاوم , پلکسی ؛ فیبر نازک و .... میشه مونتاژ کرد.

3- هزینه سوراخکاری به انصاف طرف بستگی داره و وقتی که از دستگاه میگیره.

4- در تهران میری پامنار پر است از مغاره هایی که cnc برش دارند.

mehdy_m20_b
30-04-2012, 19:41
سلام
برو به این لینک

vba macros and add-ins for coreldraw graphics suite : Ledtool5 (You can see links before reply)

و با توجه به ورژن کورل که داری پلاگین مورد نظر را دانلود کن.
ببخشید نرم افزار کورا چند نوع به نام های زیادی وجود داره واللاه من ندونستم کدومو دان کنم میشه مشخصات نرم افزارو کامل بگین ممنونتون میشم

nima_elc
30-04-2012, 20:13
ببخشید نرم افزار کورا چند نوع به نام های زیادی وجود داره واللاه من ندونستم کدومو دان کنم میشه مشخصات نرم افزارو کامل بگین ممنونتون میشم

با همه ورژن ها میشه ولی مهم اینه ورژن کارل با ورژن پلاگین LEDtool5 یکی باشه
مثلا هردوش X4 باشه یا هردو X5.این ها ورژن نرم افزار و پلاگین هستن که بگردید راحت گیر میاد تو اینترنت.

nima_elc
30-04-2012, 20:33
چرا انجمن ایران میکرو اینطوریه ؟؟؟؟هیشکی جواب درست حسابی به ادم نمیده همه دارن فرار میکنن کسی نیست کامل توضیح بده چطوری میشه این تابلو هارو درست کرد با کدوم نرم افزار؟؟؟ چطوری میشه؟؟؟ مثلا تاپیک ایجاد کردن که جواب داده بشه به مشکلات نه اینکه فرار کنین:unh::unh::unh:

دوست عزیز اینجا بهترین فروم الکترونیک هست چون هم دوستان خوب و سریع جواب میدن و هم تجربیاتشون را باهم در میان میگذارن.
اولین نکته این تابلو ها طراحی نوشته و طرح اصلیه که با نرم افزار corel draw طراحیش انجام میشه و با استفاده از پلاگین LEDTOOL5 نوشته و طرح را بصورت سوراخ های مناسب برای LED های مورد استفاده شما درست میکند.
بعد از طراحی متن و طرح تابلو باید برید مغازه کسایی که خدمات حکاکی و برش لیزر دارند
این دستگاه ها دستگاه های CNC لیزری هستند که دقت بالایی دارند و برای سوراخ کاری صفحه این تابلو ها که پلکسی گلاس هست استفاده میشوند.
شما از مغازه مورد نظر میپرسید چه فرمت هایی را دستگاهشون برای این کار قبول میکنه
چون کارل خروجی های مختلفی داره
بعد با توجه به فرمتی که مغازه دار میگه شما خروجی میگیری از طرح اصلیت و میدی برات سوراخکاریش را انجام میدند.
سوراخکاری هزینه مشخصی نداره و اون برمیگرده به انصاف مغازه دار و نمیشه گفت متر معینی هست هرکس سک قیمت میگیره
قیمت سوراخ کاری به نوع پلاکسی گلاس و ضخامتش هم مربوطه پلاکسی ها دارای انواع مختلفف با ضخامت های مختلف هستند و برای تابلو من به شخصه نوع نشکن استفاده کردم قبلا که با فشار های سطحی نمیشکنن.

این که دوستمون گفت نمیخواد طراحی کنید برای این گفت که اکثر این مغازه ها حدود 15 تا 20 تومن میگیرند و هر طرحی خواستید براتون میکشند و بعد سوراخکاری هزینش جدا میگیرن و بعضی ها به اسم طراحی رایگان از اون طرف پول سوراخکاری را بیشتر میگیرند
ولی مزیت اینکه خودتون طراحی کنید اینه که بتونید طرح های جدید بکشید و جالب تر بشه تابلو.
مرحله بعد از طراحی و سوراخکاری نصب LED هاست:
من شخصا یه مقوا پشت پلاکسی میچسبوندم و روی اون پایه ها را لحیم میکردم نمیدونم بقیه دوستان چطوریه کارشون.
بعد باید یکم الکترونیک بلد باشید که بر اساس تعداد LED ها و ولتاژ و جریانی که هر LED مصرف میکنه و اینکه پاور اصلی تابلو چند ولت و چند امپر باشه یه تقسیم ولتاژ برای LED ها طراحی میکنید و اون خا را بصورت سری و موازی طراحی میکنید
من تو یکی از تابلو ها از شارژ لپ تاپ استفاده کردم و یک مورد هم پاورش را خودم طراحی کردم و مدارش را ساختم...از پاور کامپیوترم میتونید استفاده کنید چون اکثرا ولتاژهاش دقیق هست و جریان بالا هستند.
برای فلاشر کردن تابلو هم که دیگه چیزی که زیاد مدارات فلاشر تو اینترنت
بازم سوالی بود اگه جوابش را میدونستم جواب میدم بهتون
در ضمن دوست عزیز فروم ایجاد شده برای کمک به همدیگه نه اینکه کسی بیاد سیر تا پیاز یه قضیه را توضیح بده...این ادما که اینجان اکثرا یا دانشجو هستند و یا کار میکنن شما به بزرگواریت ببخش اگه کامل توضیح نمیدن یا دیر جوابت را دادند میان ترمای دانشگاه واسه ادم وقت نمیزارن:mrgreen:

nima_elc
30-04-2012, 22:31
کاملا" درسته ..

هر ورژن کورل که روی pc نسب دارید , پلاگین همون ورژن را دانلود و نصب کنید.

اما چون این پلاگین نسخه کرک نشده است چند باری بیشتر کار نمی کند و باید شماره سریالش وارد بشه.
اگر کسی داره این شماره سریالش را بزارد اینجا که همه استفاده کنند.

اولا شرمنده گفتم کدها را میدم ولی نتونستم بزارم و معذرت میخوام
دوما دوستان id که پلاگین مشخص میکنه را باید بدید تا من کد اکتیوش را براتون بزارم
من 2 ساعت یکبار اینجام سعی میکنم به محض دادن id من کد اکتیوش را بهتون بدم

رسول21
01-05-2012, 00:57
nima_elc عزیز و مجتبی جان...

از راهنمایی های سودمند و مفیدتون ممنونم
خیلی لطف کردین :hi:
به اینجا م (You can see links before reply)راجعه کنید

naatamam
01-05-2012, 08:37
کاری نکردیم دوستان این فروم خیلی بیشتر از اینا به بنده با مطالبشون کمک کردن :o

الانم دوستان هرکس مشکلی با اکتیو کردن پلاگین LEDtool5 داره ID پلاگین را تو سیستم خودش ببینه و بزاره اینجا تا کد اکتیوش را پیدا کنم

سلام
مرسی و ممنون

کدی که پلاگین LEDtool5 می خواد برای این ID است

ورژن کورل هم CorelDRAW Graphics Suite X4 هست.

nima_elc
01-05-2012, 14:43
این کد جزو کد هایی که قبلا در اوردم نبود و من چون رو سیستم خودم نصب هست این نرم افزار و پلاگین نمیتونم باز پوشه کرک نرم افزار را با winhex باز کنم ولی زیاد کار سختی نیست باور کنید
این ویدیو یکم کمکتون میکنه
tao key cho ledtool_haitruong - YouTube.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download (You can see links before reply)

دقیقا چند خط پایین تر از قسمتی که id شما تو winhex هست کد اکتیو را نوشته و مشخصه مثلا نمونه کد اکتیو من این بوده:
5E889488-396D5474-468B39B1-6FB2D73D
شما هم بعد از سرچ و پیدا کردن ID یه همچین کدی را دقیقا بهمین شکل پشت سر هم چند خط پایین ر میبینید و حتی خط مابین کدها هم نوشته شده
اگر کسی فیلم یا نمونه ای طراحی هم خواست بگه قرار میدم

mj3747
01-05-2012, 15:23
دم همه شما گرم :hi:
اینم یه برنامه برا محاسبه مقاومت LED ها، هم بصورت سری و هم بصورت موازی.
تعداد LED بده... مقدار مقاومت بگیر :0013:

naatamam
01-05-2012, 16:58
این کد جزو کد هایی که قبلا در اوردم نبود و من چون رو سیستم خودم نصب هست این نرم افزار و پلاگین نمیتونم باز پوشه کرک نرم افزار را با winhex باز کنم ولی زیاد کار سختی نیست باور کنید
این ویدیو یکم کمکتون میکنه
tao key cho ledtool_haitruong - YouTube.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download (You can see links before reply)

دقیقا چند خط پایین تر از قسمتی که id شما تو winhex هست کد اکتیو را نوشته و مشخصه مثلا نمونه کد اکتیو من این بوده:
5E889488-396D5474-468B39B1-6FB2D73D
شما هم بعد از سرچ و پیدا کردن ID یه همچین کدی را دقیقا بهمین شکل پشت سر هم چند خط پایین ر میبینید و حتی خط مابین کدها هم نوشته شده
اگر کسی فیلم یا نمونه ای طراحی هم خواست بگه قرار میدم

در برنامه winhex چه فایلی را باید open کنیم ؟

naatamam
01-05-2012, 19:09
من تونستم تا اینجا پیش برم

اما هرچی سرچ میکنم اون id را پیدا نمی کنم !!

nima_elc
01-05-2012, 19:26
در برنامه winhex چه فایلی را باید open کنیم ؟

طبق فیلمی که گذاشتم بعد از اینکه تو کارل پلاگین را اجرا کردید و کد اکتیو خواست یه عدد به اشتباه وارد میکنید و اینطوری پلاگین میاد تو قسمت ram winhex
بعد winhex را اجرا میکنید روی گزینه open ram که شبیه یه IC هست کلیک میکنید
میرید انتهای اون لیست و میبینید نوشته LEDTooL5 زیر مجموعه LEDTOOL5 را باز میکنید و روی گزینه primary memory کلیک میکنید و کد نرم افزار باز میشه
بعد رو گزینه serch کلیک کنید و serch text و id خودتون را بنویسید و وقتی ایدیتون در متن کد پیدا شد چند خط پایین تر کد اکتیو را شبیه همون نمونه کدی که دادم میبینید

نکته:اینطور که من فهمیدم winhex اطلاعات اخر نرم افزار را بصورت کد نشون میده زمانی که شما پلاگین را اجرا میکنید باید حتما یک کد اشتباه وارد کنید تا ارور بده و بگه اشتباهه کد
بعد این اطلاعات به این صورت تو پلاگین پردازش میشه که کد استفاده شده اشتباهه و کد اکتیو این ID این عدد می باشد که این پردازش بصورت دستور با winhex نشون داده میشه و شما کد اصلی را بدست میاورید:o

nima_elc
01-05-2012, 19:30
من تونستم تا اینجا پیش برم

اما هرچی سرچ میکنم اون id را پیدا نمی کنم !!

فکر کنم مشکل شما همونجاست تا وقتی کد اشتباه را یکبار تو اون قسمتی که کد میخواهید نزنید پلاگین اطلاعاتی از کد مورد تایید اون ایدی پردازش نمیکنه برای همین طبیعتا شما تا صبحم خط به خط بخونی چیزی از اون ایدی و کد پیدا نمیکنی:mrgreen:
اون فیلمی که گذاشتم ببینید طبق فیلم همون اول که پلاگین اکتیو نیست باید اجرا کنید و کد اشتباه را بزنید و بعد با winhex رم پلاگین که اخرین پردازش اون را نشون میده اجرا میکنید که شامل این دستوره که کد اشتباهی برای این id اشتباهه و کد صحیح اکتیو این کد پیشفرضی که باید باشه نیست
کد مورد نظر شما همین کد پیش فرض هست

starsoheil
02-05-2012, 23:35
با سلام

اینو واسه اونایی میگم که هنوز نتونستن led tools 5 را کرک کنند .

دو نکته مهمه :
1- موقعی که سرچ میکنید وقتی ctrl+f را میزنید در کادر باز شده در قسمت match case در لیست باز شو حتما گزینه unicode انتخاب شده باشد .

2- سرج اول که پیدا کرد مهم نیست دوباره دکمه f3 را میزنید تا سرچ دوم پیدا بشه . کمی بالاتر از سرچ دوم کد اکتیو هستش

naatamam
04-05-2012, 01:14
با سلام

اینو واسه اونایی میگم که هنوز نتونستن led tools 5 را کرک کنند .

دو نکته مهمه :
1- موقعی که سرچ میکنید وقتی ctrl+f را میزنید در کادر باز شده در قسمت match case در لیست باز شو حتما گزینه unicode انتخاب شده باشد .

2- سرج اول که پیدا کرد مهم نیست دوباره دکمه f3 را میزنید تا سرچ دوم پیدا بشه . کمی بالاتر از سرچ دوم کد اکتیو هستش

با علامت زدن گزینه unicode تونستم ID پلاگین را پیدا کنم ولی بار هم در پیدا کردن کد اکتیو ناموفق بودم. حتی چندین کد اشتباه را امتحان کردم...

hamidam
04-05-2012, 20:24
سلام

من هم این پلاگین را نصب کردم و همین مشکل را دارم . یعنی کد اکتیو می خواد.
تمام اینجا را خوندم و مثل اون عمل کردم ولی کدی در winhex پیدا نکردم
این پلاگین ledtool5 کیجن نداره ؟
در سایتی بنام تعمیرکاران کد های آن است که اون سایت پولی است .......

nima_elc
05-05-2012, 01:46
سلام

من هم این پلاگین را نصب کردم و همین مشکل را دارم . یعنی کد اکتیو می خواد.
تمام اینجا را خوندم و مثل اون عمل کردم ولی کدی در winhex پیدا نکردم
این پلاگین ledtool5 کیجن نداره ؟
در سایتی بنام تعمیرکاران کد های آن است که اون سایت پولی است .......

دوست عزیز اون کدها را من و اقای میان آبی مدریت اون سایت و دوستان دیگه بدست اوردیم و با ایدی های مشخص است
شما ایدیتون را بزارید من اگه جزو ایدیهایی بود که کدهاش بدست اومده کدش را واستون میزارم
من 8 تا ایدی و کد دارم باید ایدیتون را بزارید اگه جزو اونا بود کد بهش میخوره

در ضمن به نظرم ورژن X4 راحت تر جواب میده و درضمن مشکل از مراحل هست چون من با winhex نرم افزار های دیگه ای هم کدش را بدست اوردم
و در ضمن کیجن رایگان براش توی نت نیست

starsoheil
05-05-2012, 23:50
با سلام
فقط یک راه میمونه .
شما فایل رم خونده شده را توسط winhex ذخیره کنید . سپس فایلو و کدی که به عنوان فرض وارد کردید و آپ کنید تا من بگردم و کد اکتیوشو بتون بدم .

naatamam
06-05-2012, 10:09
با سلام
فقط یک راه میمونه .
شما فایل رم خونده شده را توسط winhex ذخیره کنید . سپس فایلو و کدی که به عنوان فرض وارد کردید و آپ کنید تا من بگردم و کد اکتیوشو بتون بدم .

سلام

ممنون دوست عزیز مشکلم حل شد.
اشکال ورژن پلاگین بود که با کمک nima_elc تونستم کد اکتیوش را به راحتی پیدا کنم.

nima_elc
06-05-2012, 17:45
دوستان معلوم شد مشکل از پلاگین جدید بود که گویا شرکت بعد از فهمیدن اینکه با وین هگز میشه برنامه را کرک کرد برنامه را تغییر داده ورژن های قبلی همگه براحتی کرک میشن و کد اکتیوشون بدست میاد کسی مشکل داشت ورژن کارل را که داره بگه تا ورژن درست پلاگین را بهش بدم و راحت نصب کنه

hosin39
06-05-2012, 18:54
سلام
لطفاً فایل ledtoo4 رو برای کارل X4 برای من بگذارید

من هم بعد از کلی تلاش متوجه شدم که در ورژن جدید نمیشه با روش قبلی شماره سریال رو پیدا کرد

hosin39
06-05-2012, 19:23
دوستان یه راهنمایی دیگه هم ازتون میخوام

من با نسخه تریال ledها رو دور نوشته چیدم ولی میشه بگید که چطوری باید نقطه های مربوط به پایه های led رو ایجاد کنم؟

الان به ازای هر led یه دایره کشیده ولی توی طرح برای cnc باید جای سوراخها مشخص بشه

nima_elc
06-05-2012, 21:24
بفرمایید اینم نسخه ای که خواستید

بعد از نقطه گذاری باید رنگ نوشته را از بین ببیرید و فقط دایره ها بمونه بعد هم بسته به روشی که میخواههید فاصله دایره ها را مشخص کنید
اکثرا اینطوری میزارن
.. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. ..
بعضی ها هم بصورت دایره بزرگتر برای هر LED میزارن
موفق باشید

starsoheil
07-05-2012, 01:59
دوستان معلوم شد مشکل از پلاگین جدید بود که گویا شرکت بعد از فهمیدن اینکه با وین هگز میشه برنامه را کرک کرد برنامه را تغییر داده ورژن های قبلی همگه براحتی کرک میشن و کد اکتیوشون بدست میاد کسی مشکل داشت ورژن کارل را که داره بگه تا ورژن درست پلاگین را بهش بدم و راحت نصب کنه

با سلام
من LED TOOLS 5 را با نرم افزار Corel Draw X5 نصب و کرک کردم .
لینک دانلود Corel Draw :

لینک دانلود led tools 5 مخصوص این کارل :

LEDTool5_X5_setup (You can see links before reply)

لینک دانلود win hex 15.7 به همراه کرک :

پی سی دانلود : نمایش و ویرایش فایل ها به صورت هگزادسیمال توسط WinHex 15.7 (You can see links before reply)

hosin39
07-05-2012, 09:18
بفرمایید اینم نسخه ای که خواستید

بعد از نقطه گذاری باید رنگ نوشته را از بین ببیرید و فقط دایره ها بمونه بعد هم بسته به روشی که میخواههید فاصله دایره ها را مشخص کنید
اکثرا اینطوری میزارن
.. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. ..
بعضی ها هم بصورت دایره بزرگتر برای هر LED میزارن
موفق باشید

خیلی متشکرم. دانلود کردم و به راحتی نرم افزار رو اکتیو کردم.

من کاری که بلدم رو دقیقاً توضیح میدم لطفاً شما قسمت آخرش رو برام توضیح بدید. واقعاً شرمنده میکنید :0013:

هدف من اینه که به ازای هر LED دوتا سوراخ برای پایه ها تو پلکسی داشته باشم. الان میتونم یک متن رو دوتادور نقطه چین کنم (به این صورت .. .. .. ..) برای این که سایز و فاصله نقطه هم درست باشه از فونت timez new roman سایز 29 استفاده میکنم. دقیقاً نمیتونم بفهمم که LEDTOOL تا اینجا به چه دردی میخوره ؟؟ چون بدون اون این کار رو میکنم.

مشکل من برای متنهای تک خط هست. یعنی میخوام فقط یک ردیف ال ای دی وسط متن قرار بگیره. اینجا میتونم با LEDTOOL به ازای هر ال ای دی یک دایره رسم کنم. ولی بلد نیستم که نقطه های مربوط به سوراخ پایه ها رو قرار بدم.

میشه راهنمایی کنید؟

خیلی ممنونم که اینجا خیلی زود و عالی جواب میگیرم. :hi:

nima_elc
07-05-2012, 20:13
خیلی متشکرم. دانلود کردم و به راحتی نرم افزار رو اکتیو کردم.

من کاری که بلدم رو دقیقاً توضیح میدم لطفاً شما قسمت آخرش رو برام توضیح بدید. واقعاً شرمنده میکنید :0013:

هدف من اینه که به ازای هر led دوتا سوراخ برای پایه ها تو پلکسی داشته باشم. الان میتونم یک متن رو دوتادور نقطه چین کنم (به این صورت .. .. .. ..) برای این که سایز و فاصله نقطه هم درست باشه از فونت timez new roman سایز 29 استفاده میکنم. دقیقاً نمیتونم بفهمم که ledtool تا اینجا به چه دردی میخوره ؟؟ چون بدون اون این کار رو میکنم.

مشکل من برای متنهای تک خط هست. یعنی میخوام فقط یک ردیف ال ای دی وسط متن قرار بگیره. اینجا میتونم با ledtool به ازای هر ال ای دی یک دایره رسم کنم. ولی بلد نیستم که نقطه های مربوط به سوراخ پایه ها رو قرار بدم.

میشه راهنمایی کنید؟

خیلی ممنونم که اینجا خیلی زود و عالی جواب میگیرم. :hi:
سلام خب ببینید من دوستان دیگه را نمیدونم ولی من اول متن را مینویسم و حالا یا بصورت دور چین یا تک خط وسط حروف با پلاگین مربوطه و تنظیمات اون دایره هایی به قطر led های مورد نظر میسازم که برای led های معمولی 0.48 هست میزارم بعد روی یکی از دایره ها کلیک کرده و بصورت حدودی 2 تا دایره تو پر به فاصله حدودی پایه های led میزارم و بعد دایره مربوطه را سفید میکنم و فقط 2 نقطه باقی می مونه و کل دایره چین ها را پاک میکنم و بعد دوباره پلاگین را اجرا و اینبار تنظیم میکنم که با استفاده از شکلی که انتخاب شده در برنامه اون را کپی کنه و دور چینی یا دایره گذاری کنه و اینطوری دایره های سفید با دو نقطه بجای پایه led ها گذاشته شده و مرحله آخر هم که متنی که سیاه بوده را پاک میکنم و فقط این دو نقطه ها با طرح حروف روی صفحه میمونه
اگه شد یه اموزش تصویری اخر هفته میزارم تو انجمن تا همه استفاده کنند

hosin39
08-05-2012, 09:37
این توضیح رو میگذارم برای افرادی که متوجه نشدن.
گزینه رو که در تصویر زیر مشخص کردم باید تیک بزنید. حالا برنامه به جای دایره های پیشفرض، شکل مورد نظر شما رو دور نوشته قرار میده.

در واقع شما باید خودتون دوتا نقطه به فاصله پایه های LED از قبل در کنار طرح اصلیتون طراحی کنید. روش کار هم اینطوری :

ابتدا نوشته اصلی رو انتخاب میکنید و بعد گزینه Apply رو میزنید حالا ازتون میخواد که shape رو انتخاب کنید. در این مرحله بر روی نقطه هایی که از قبل برای پایه های LED طراحی کردید کلیک میکنید. و برنامه بقیه کارها رو انجام میده :0013:

mj3747
08-05-2012, 17:31
سلام:hi:

اول اینو میگم برا کسائی که نتونستن برنامه رو کرک کنن...

من توصیه میکنم که توی winhex این دو مورد رو سرچ کنین... "ledtoolشمارهID" یا "ledtool"
هربار که یکی از اینا رو پیدا کرد شما باید بگردین دنبال یک کد 32 تایی که هم عدد داره و هم حرف و هشت تا هشت تا با یک خط فاصله از هم جدا شدن، مثل عکسی که براتون گذاشتم.
شما دو تا کد مثل هم پیدا میکنید... کد اولی با حروف کوچک و کد دوم با حروف بزرگ تقریبا به فاصله 10 سانتی از کد اول... پس این خودش یه نشونه ست که متوجه بشید همون کد اصلیه.
اما وقتی میخواید کد وارد کنید از دومی استفاده کنید، در واقع حروف بزرگ تایپ کنید.

You can see links before reply (You can see links before reply)

حالا اونائی که میخوان LED بچینن...

ابعاد و فاصله پایه های LED رو توی خود COREL DRAW درست کنید و ذخیره کنید.
حالا توی یه صفحه جدید بعد اینکه نوشته مورد نظرتون رو تایپ کردین و فونت انتخاب کردین اون LED رو که ساخته بودین رو کپی کنین توی این صفحه یا همون فایل ذخیره شده رو درگ کنید و بکشید توی این صفحه و بعد LEDTOOL رو اجرا کنید و بعد تنضیمات طبق عکس زیر انجام بدین، حالا نوشته خودتون رو انتخاب کنین و APPLY رو بزنید، بعد یه پیغام میاد که "Select The Shape" و نشانگر موس مثل "+" میشه... حالا روی اون LED کلیک کنین و بعد اینکه برنامه یکم فکر کرد میبینین که دورتادور نوشته با همون LED با فاصله های منظم چیده میشه که میتونین این فاصله ها رو هم خودتون تنظیم کنین.

دوستانی که یاد دارن شکل و تصویر هم بسازن لطفا راهنمایی کنن.

موفق باشین:hi:

hamidam
08-05-2012, 20:07
سلام دوستان
من امروز با روش بالا چند طرح زدم ولی هیچ کدامشان دل چسب و خوب نبود
نمونه اش را در عکس زیر ببینید

من فونت های مختلفی را امتحان کردم ولی نتونستم بهترین فونت را پیدا کنم
یک مشکل دیگه همان طور که در عکس مشاهده میکنید اینه که جاهایی که حروف به هم می چسبه - کارل دوتا خط هم وسط حرف میاندازه که کار را خراب میکنه.
1- شما میگید این مشکل را چگونه رفع کنیم ؟
2- بهترین فونت بنظر شما چی است ؟
دوستان نمونه کاراشون را بزارند خوبه.

nima_elc
08-05-2012, 21:25
سلام دوستان
من امروز با روش بالا چند طرح زدم ولی هیچ کدامشان دل چسب و خوب نبود
نمونه اش را در عکس زیر ببینید

من فونت های مختلفی را امتحان کردم ولی نتونستم بهترین فونت را پیدا کنم
یک مشکل دیگه همان طور که در عکس مشاهده میکنید اینه که جاهایی که حروف به هم می چسبه - کارل دوتا خط هم وسط حرف میاندازه که کار را خراب میکنه.
1- شما میگید این مشکل را چگونه رفع کنیم ؟
2- بهترین فونت بنظر شما چی است ؟
دوستان نمونه کاراشون را بزارند خوبه.

دوست عزیز شما در مرحله اخر باید دایره های دور پایه ها هم سفید کنید که فقط جای پایه ها توی طرح بمونه مثل این .. .. .. .. .. .. .. بدون دایره های دورش

1-این مشکل تقریبا کلی هست و اکثرا پیش میاد و بصورت دستی باید دایره های اضافی را حذف یا دایره های مورد نظر را کمی جابه جا کنید
2-میشه گفت فونت انتخابی در دایره چینی زیاد فرق مهمی نمیکنه و شما هر فونتی میتونی استفاده کنی
بزودی یه ویدیو میزارم

mj3747
09-05-2012, 00:07
حمید جان...

شما میتونی به صورت دستی و با توجه به اینکه چطور اون حرف بهترین شکل میگیره LED ها رو جابجا و اون LEDهای وسط حروف رو پاک کنی. این روشی که خودم کار میکنم.

فونت هایی بهتر میشه که نقطه حرف ها و یا لبه حرف ها گرد باشه.
یه نمونه کار و چند تا فونتی که خودم تست کردم و خوب شده رو گذاشتم، چک کنین. :hi:

nima_elc
09-05-2012, 01:06
دیدم دوستان خیلی براشون طراحی این تابلو ها جالب بود کلیپ طراحی اولیه و متن معمولی را آماده کردم که روشی که خودم تابلو ساختم
البته از مدریت سایت معذرت که آرم و اسم فروم را زدم بدون اجازه خواستم مشخص باشه مال این فروم هست
ایدیم را هم تو کلیپ نوشتم کسی کاری داشت در خدمتم
بزودی کلیپ طراحی شکل و طرح را هم برای دوستان آماده میکنم و قرار میدم
البته کلیپ را ببخشید اگه اشتباهاتی توش هست چون من عجله ای آماده کردم
امیدوارم مفید باشه

mj3747
10-05-2012, 21:05
بچه ها این همه سوراخ چطوری بزنم؟
با دستگاه cnc؟ چطوری؟
لطفا توضیح بدین.

nima_elc
10-05-2012, 21:15
بچه ها این همه سوراخ چطوری بزنم؟
با دستگاه cnc؟ چطوری؟
لطفا توضیح بدین.

ازون سوالا بوداااا
خب دوست من مگه پلکسی گلاس را بجز CNC لیزری با چیزی سوراخ میزنن؟:mrgreen:
شما ببر در مغازه هایی که زدن سوراخ کاری و حکاکی لیزر طرح را بده و خروجی عکس با اندازه واقعی از کارل بگیر و بده به اونا اونا برات برش میزنن
میتونی یه طرح از خود نوشته بدی یه لایه برچسب سفید سا قرمز یا... برات میبرن میچسبونن رو پلکسی و سوراخ ها اطرافش ایننطوری طرحت قشنگ تر میشه

mj3747
10-05-2012, 22:01
ازون سوالا بوداااا
خب دوست من مگه پلکسی گلاس را بجز CNC لیزری با چیزی سوراخ میزنن؟:mrgreen:
شما ببر در مغازه هایی که زدن سوراخ کاری و حکاکی لیزر طرح را بده و خروجی عکس با اندازه واقعی از کارل بگیر و بده به اونا اونا برات برش میزنن
میتونی یه طرح از خود نوشته بدی یه لایه برچسب سفید سا قرمز یا... برات میبرن میچسبونن رو پلکسی و سوراخ ها اطرافش ایننطوری طرحت قشنگ تر میشه

ممنون از راهنماییت nima_elc جان

آخه من خودم قبلا که تابلو نویسنده میزدم رو تخته سه لایی یا ورقای نازک MDF خودم سوراخ میزدم :0013:

mj3747
11-05-2012, 15:42
بچه ها من یه برنامه دیگه برا corel پیدا کردم که کارای زیادی انجام میده، LED، نئون و کلی کار دیگه که دقیقا نمیدونم چیه.
دانلود کنید تا با هم کار کنیم ببینیم میشه ازش سر درآورد :0013:
اگه نتونستید توی corel بازش کنید بگید تا بگم چیکار کنید، البته باید Active بشه که من یاد ندارم.

اینم یه سایت درباره ش:
اینم لینک دانلود:
Get the eCut 5.0 from Download Atlas (You can see links before reply)
چند تا عکسم گذاشتم دانلود کنید.

و چند تا سوال...
1- شمام از این نوع LED استفاده میکنین؟
2- LED ها رو برا 12 ولت چطوری میبندین؟
3- خروجی میکرو رو برا این مقدار جریان و ولتاژ چطور تقویت میکنین؟

با سپاس:hi:

VAKILZADEH
11-05-2012, 18:05
بچه ها من یه برنامه دیگه برا corel پیدا کردم که کارای زیادی انجام میده، led، نئون و کلی کار دیگه که دقیقا نمیدونم چیه.
دانلود کنید تا با هم کار کنیم ببینیم میشه ازش سر درآورد :0013:
اگه نتونستید توی corel بازش کنید بگید تا بگم چیکار کنید، البته باید active بشه که من یاد ندارم.

اینم یه سایت درباره ش:
اینم لینک دانلود:
get the ecut 5.0 from download atlas (You can see links before reply)
چند تا عکسم گذاشتم دانلود کنید.

و چند تا سوال...
1- شمام از این نوع led استفاده میکنین؟
2- led ها رو برا 12 ولت چطوری میبندین؟
3- خروجی میکرو رو برا این مقدار جریان و ولتاژ چطور تقویت میکنین؟

با سپاس:hi:

بله من هم دقيقا از اين نوع led استفاده مي كنم.

ولي يادتان باشه كه نوع led از نظر ولتاژ ، جريان و لومن و كيفيت ساخت خيلي فرق مي كنه.

كاش دوستان بيشتر در مورد ال اي دي هايي كه مصرف مي كنند صحبت كنند.

اگه تونستم يه عكس از آن ها ميزارم. فعلا.

nima_elc
11-05-2012, 20:32
سلام اولا به نظر من همون پلاگین همه کار میکنه بدم نیست سراغ این یکی نرفتم چون ادم تو 5 مین تابلو طراحی میکنه فعلا نیازی نمیبینم از پلاگین یا نرم افزار دیگه استفاده کنم
دوما بحث جالبی کردید دیدید بعضی ازین تابلو سازها با کلی ادعا تابلو میدن تو بازار با قیمت های فضایی بعد میری میبینی یه مدار بسته با این منبع های 12 یا 24 ولت 5-6 آمپر و LED های لیزری سفید یا ....
که خدایی اگه مستقیم نگاه کنی به تابلو چشم آدم را میزنه
بعد جالبیش اینجاس چون زاویه پخش نور این LEd ها محدوده این تابلو ها از کنار که نگاه کنید زیاد نور نداره
من این مشکل را خیلی دیدم و اصلا کاری ندارن LEd چی هست میرن مغازه طرف میگن LEd که نورش بیشتر از همست میخوام ..تخصص یارو را حال کنید:mrgreen:
نکته مهم اینه شما باید توجه کنید برای کجا دارید تابلو میسازید..توی پاساژ..کنار خیابون....تو پیاده رو
نمیشه که بیاید تو پاساژ LED لیزری بزارید چشم ملت را کور کنید که
LED لیزری فقط نور و مصرف جریانش بیشتره که نورشم چون با زاویه مشخص پخش میشه برای هرجایی مناسب نیست
اینی که دوستمون عکسش را گذاشته به LED های کلاهی معروف هستن تو بازار و برای تابلو ها نورش مناسبه و معمولی
شما اگه میخواید تابلو شما کنتراست بالا تری داشته باشه میتونید از LED های تابلو روانی استفاده کنید نورشون کمتره ولی خیلی خوش آب و رنگ در میاد مخصوصا برای تابلو هایی که طرح داره و شکل
برید بازارم LED هاش معروف هستن و مشخصشم اینه هر رنگش یه حالت رنگی داره سر LEd ,و مشخصه
ولی اینا شدت نور زیادی ندارند و برای کنار خیابون زیاد خوب نیستند و برای تو پاساژ و پیاده روهای شلوغ مناسبه بیشتر
اینم نمونه قرمزش

ولی برای تابلو هایی که کنار خیابون هست مثل تعمیرکار ها که باید راننده ها تابلوشون را ببینند از LED های H یا HB یا ... که روی بسته هاش مشخصاتش را نوشته و موقع خرید بخونید و زاویه پخش نورش و شدت نورش اهمیت بیشتری داره و نوعی که زاویه پخش نورش بیشتر باشه و با اون زاویه نور بیشتریم
داشته باشه مهمتره چون ولتاژ و جریان را میشه کاریش کرد
از RGB هم میتونید استفاده کنید و تابلو رنگی بسازید
جواب سوال دوستمون هم اینه که این تابلو ها یه سری و موازی کردن سادست و کار سختی نیست جوری سری می کنند که 12 بشه و یک مقاومت کنترل جریانم براش میزارن و بعد این مجموعه ها را با هم موازی میکنند
واسه وصل کردنش هم از رله میشه استفاده کرد و یا اپتوکوپلر و بقیشم که مدار میکرو و یه فلاشر سادست
از ماسفت هم فکر کنم بشه استفاده کرد
ببخشید سرتون را با بی سوادیام درد اوردم من بهتر از این بلد نبودم توضیح بدم:0013:

mj3747
12-05-2012, 01:05
دم همه شما گرم :hi:

بچه ها افکت چی پیشنهاد میکنین؟
من برنامه 6 تا افکت برا 2 تا کلمه 6 حرفی و 4 حرفی نوشتم.
میخوام حداقل 15 تا افکت بذارم.
نظر بدین.

nima_elc
12-05-2012, 01:17
این نظر شخصیه و هرکسی روشی داره
ولی شما چندتا برنامه فلاشر بنویس بعد کلید برای میکرو تعریف کن با زدن کلید کل برنامه فلاشر عوض بشه اینطوری جذاب تره و خریدارم یکم بیشتر خوشش میاد

nima_elc
12-05-2012, 03:34
احسنت احسنت . خوشم اومد خيلي خوب توضيح دادي. معلومه كه خيلي وارد هستي.

خواهش حالا این تعریف بود جدی یا تیکه انداختی به من همه چیو الکی تعریف کردم:mrgreen:

اخه من خیلی دنبال بعضی چیزا میرم و تنفر خاصی هم از کسایی دارم که ملت را خر گیر میارن و راحت کلاه میزارن سرشون دوستانی هم که ازین اطلاعات استفاده میکنن خواهشا انصاف داشته باشید تو کار همیشه من چندجایی تو اصفهان سراغ دارم رو هر تابلو ثابت نزدیک 200 هزار تومن میخورن اخه حلاله؟؟من نمیدونم اینا چه فکری میکنن
تو اصفهان واسه یه پروژه ساده روباتیک این پسر مدرسه ای ها و اینایی که تو پژوهش سرا هستن را سرکیسه میکنن
میگه یه مدار ربات مسیر یاب 40 تومن!!!اخه یکی نیست بگه بی انصافا چقدر میخورید!
کل کیتم 4 سانت در 4 سانته دیگه حساب کنید مدارش چیه:mrgreen:

اینم واقعا میگم با عرض معذرت از مدیران سایت اگه نباید همچین موضوعی را بگم ولی دوستان اصفهانی فروشگاهی تو خیابون طالقانی وجود داره که موتور گریبکس معمولی را 40 تومن میفروشه و من لنگه همون موتور را از یکی از دوستام که همونجا مغازه داره خریدم 24 تومن!! این فروشگاه فروشگاه روباتیک و بیشتر موتور داره و مطمنا میشناسن اصفهانی ها این فروشگاه را

راستی از بحث اصلی خارج نشیم تابلو ثابت ها را یک سری طرح بزودی واسه دوستان قرار میدم رو تابلو هاشون خواستن استفاده کنن
من تو کل فروم های الکترونیک از این فروم خیلی خوشم اومد دم همتون گرم هر کمکی هم بر بیاد از دستم میکنم
دوستای اصفهانیم کاری داشتن بگن کمک میکنم مخصوصا راجب فروشنده های طالقانی:mrgreen:

راستی پشت این تابلو LED ها صحنه وحشتناکیه از لحیم کاری و اکثرا در اثر ضربه و یا لحیم کاری نا مناسب تابلو ها دچار قطعی میشن بعضی قسمت هاش.
من روی یکی از تابلو های که ساختیم بعد لحیم کاری به محل های لحیم کاری و جایی که امکان اتصالی داشت کمی چسب حرارتی زدم و اون تابلو تا الان زیر این همه بارون های بعد عید و 2 باری که از دستمون افتاد هیچیش نشده
واسه قابشم بهترین چیز المنیوم شیار دار هست که واسه پنجره هاست و بعد قرار دادن یکم چسب اکواریوم هم بکشید کناره های قاب تا تابلوتون ضد اب بشه :0013:
البته این واسه محیط بیرونه که زیر باد و بارون و.. هست
واسه کارای توی مغازه و پاساژ قاب معمولی کافیه:0013:

mj3747
12-05-2012, 16:45
بچه ها من میخوام شکل درست کنم، چطوری باید این کار انجام بدم؟

VAKILZADEH
12-05-2012, 16:54
خواهش حالا این تعریف بود جدی یا تیکه انداختی به من همه چیو الکی تعریف کردم:mrgreen:

اخه من خیلی دنبال بعضی چیزا میرم و تنفر خاصی هم از کسایی دارم که ملت را خر گیر میارن و راحت کلاه میزارن سرشون دوستانی هم که ازین اطلاعات استفاده میکنن خواهشا انصاف داشته باشید تو کار همیشه من چندجایی تو اصفهان سراغ دارم رو هر تابلو ثابت نزدیک 200 هزار تومن میخورن اخه حلاله؟؟من نمیدونم اینا چه فکری میکنن
تو اصفهان واسه یه پروژه ساده روباتیک این پسر مدرسه ای ها و اینایی که تو پژوهش سرا هستن را سرکیسه میکنن
میگه یه مدار ربات مسیر یاب 40 تومن!!!اخه یکی نیست بگه بی انصافا چقدر میخورید!
کل کیتم 4 سانت در 4 سانته دیگه حساب کنید مدارش چیه:mrgreen:

اینم واقعا میگم با عرض معذرت از مدیران سایت اگه نباید همچین موضوعی را بگم ولی دوستان اصفهانی فروشگاهی تو خیابون طالقانی وجود داره که موتور گریبکس معمولی را 40 تومن میفروشه و من لنگه همون موتور را از یکی از دوستام که همونجا مغازه داره خریدم 24 تومن!! این فروشگاه فروشگاه روباتیک و بیشتر موتور داره و مطمنا میشناسن اصفهانی ها این فروشگاه را

راستی از بحث اصلی خارج نشیم تابلو ثابت ها را یک سری طرح بزودی واسه دوستان قرار میدم رو تابلو هاشون خواستن استفاده کنن
من تو کل فروم های الکترونیک از این فروم خیلی خوشم اومد دم همتون گرم هر کمکی هم بر بیاد از دستم میکنم
دوستای اصفهانیم کاری داشتن بگن کمک میکنم مخصوصا راجب فروشنده های طالقانی:mrgreen:

راستی پشت این تابلو led ها صحنه وحشتناکیه از لحیم کاری و اکثرا در اثر ضربه و یا لحیم کاری نا مناسب تابلو ها دچار قطعی میشن بعضی قسمت هاش.
من روی یکی از تابلو های که ساختیم بعد لحیم کاری به محل های لحیم کاری و جایی که امکان اتصالی داشت کمی چسب حرارتی زدم و اون تابلو تا الان زیر این همه بارون های بعد عید و 2 باری که از دستمون افتاد هیچیش نشده
واسه قابشم بهترین چیز المنیوم شیار دار هست که واسه پنجره هاست و بعد قرار دادن یکم چسب اکواریوم هم بکشید کناره های قاب تا تابلوتون ضد اب بشه :0013:
البته این واسه محیط بیرونه که زیر باد و بارون و.. هست
واسه کارای توی مغازه و پاساژ قاب معمولی کافیه:0013:

نخير قربان. تيكه چيه من كاملا جدي بودم. واقعا خوشم اومد كه مسائل فني را اين جوري بيان كرديد. خيلي ها فرق درجه پخش نور led و شدت نور را نمي دانند. و اين همه به قول شما اين بچه هاي كم سن را خدمت مي كنند!!!!!!!!! حالا ما كه هيچ. ولي اونايي كه نمي دانند و اين جوري سرشون كلاه ميره ، آدم رو بدجوري عصباني مي كنه. به قول شما كيت رباتيك را الآن به همت بسته بندي هاي شيك مي توان با قيمت معقولي ساخت اما همان پروژه را به قيمت چند صد برابر خدمت مي كنند به مشتري!!!!!!! به هر حال................

من هم پشت اين led ها را ديده ام. خيلي وحشتناك هست. هر جوري كه دلشان خواست به هم بندي مي كنند. ولي بايد راه اصولي و كلاسيك هم باشه كه به خلاقيت فرد بر ميگرده.

alimicro
12-05-2012, 21:34
سلام دوستان من بیشتر ازال ای دی کلاهی واوال استفاده می کنم ازال ای دی لیزری هم استفاده کردم کارخیلی ضایع درآمد ولی واقعاال ای دیهای کلاهی واوال مخصوص تابلوهای ثابته.موفق باشید

VAKILZADEH
13-05-2012, 01:43
سلام دوستان من بیشتر ازال ای دی کلاهی واوال استفاده می کنم ازال ای دی لیزری هم استفاده کردم کارخیلی ضایع درآمد ولی واقعاال ای دیهای کلاهی واوال مخصوص تابلوهای ثابته.موفق باشید

البته اگه مستقيم به اون نگاه كنيد مشكلي نيست. ولي اگه از طرفين به تابلو نگاه كنيد ، با ال اي دي هاي ليزري خيلي بد ميشه.

حال يه سوال خيلي توپ!!!!!!!!!!

قبلا كه اين كلاهي و اوال نبود چيكار مي كردند؟ چون من سنم كمه و تجربه قبلي ها رو ندارم!!!!!

نكنه به اين خاطر يكدفعه صنعت پر رونق تابلو روان سازي و تابلو ثابت سازي اين قدر پيشرفت كرد.

يعني كار اين دوتا ال اي دي بود؟!!!!!!!!!!!! :018::018::018:

nima_elc
13-05-2012, 02:26
ببخشید من امروز نبودم مرسی از دوستان
رونق این تابلو ها بخاطر مقرون به صرفه بودنش بود و اینکه اوایل با ال ای دی معمولی یا یا کدر بود وجالب نبود ولی بعد که این ای ای دی ها اومد جذاب شد و همه شکلیم میشد در اورد

طرح شکلم بزودی میگم چطوریه فعلا خوابم:mrgreen:

naatamam
13-05-2012, 12:20
دوستان بستگی داره تابلو کجا نصب میشه
اگر در جایی است که نور شدیده یا نور آفتاب وجود دارد حتما" از led های اوال استفاده کنید.

اگر در جایی که سایه است نور زیاد و خیره کننده میخواهید از led های کلاهی .

اگر در سایه و محیط کم نور , نور زیاد هم احتیاج ندارید از led های مات استفاده کنید و یک صفحه مات نازک (مثل کاغذ کالک) روی led های ها قرار دهید..

VAKILZADEH
13-05-2012, 14:20
دوستان بستگی داره تابلو کجا نصب میشه
اگر در جایی است که نور شدیده یا نور آفتاب وجود دارد حتما" از led های اوال استفاده کنید.

اگر در جایی که سایه است نور زیاد و خیره کننده میخواهید از led های کلاهی .
این led های کلاهی مدل های مختلفی دارد , 5 میل و 3 میل , که لنز بکار رفته روی آن ها متفاوت است. (قطر led همان 5 میلیمتر است ولی لنز آن به 3 میل یا 5 میل معروف است)

اگر در سایه و محیط کم نور , نور زیاد هم احتیاج ندارید از led های مات استفاده کنید و یک صفحه مات نازک (مثل کاغذ کالک) روی led های ها قرار دهید..

چي؟ چي؟ :unh::unh::unh::unh::unh::unh::unh: اين LED هاي كلاهي همشون 5 ميل هستند ولي قطر لنزهاشون فرق ميكنه؟!!!!!!!!!! واي خداي من. يعني از ظاهر نميشه تشخيص داد؟ حالا من اين همه LED كلاهي خريدم ، از كجا بدونم لنز اون 5 ميل است يا 3 ميل؟ آيا شما در اين مورد مطمئن هستيد؟ قطر همه ال اي دي هاي من 5 ميل هست. :(:(:(:(:(:(

nima_elc
13-05-2012, 14:40
چي؟ چي؟ :unh::unh::unh::unh::unh::unh::unh: اين led هاي كلاهي همشون 5 ميل هستند ولي قطر لنزهاشون فرق ميكنه؟!!!!!!!!!! واي خداي من. يعني از ظاهر نميشه تشخيص داد؟ حالا من اين همه led كلاهي خريدم ، از كجا بدونم لنز اون 5 ميل است يا 3 ميل؟ آيا شما در اين مورد مطمئن هستيد؟ قطر همه ال اي دي هاي من 5 ميل هست. :(:(:(:(:(:(

فکر کنم خود led را گفت 5 یا 3 میلی متری هستن ولی زاویه و شدت نورشونرو بسته هاش فرق داره مثلا من برای 5 میلی متری ها 3نمونه زاویه و شدت نور مختلف دیدم تو بازار

mj3747
13-05-2012, 16:04
مرسی از اطلاعات همه دوستان :hi:

بچه ها من یجا قیمت گرفتم این تابلو ها رو گفت متری 55 تومن، متر دور LED ها. شما قیمت ندارین؟

بعد اینکه رفتین یه جواب به ما بدین...
بچه ها من میخوام به همون قشنگی که LED ها رو فونت چیده میشه روی شکل LED بچینم، در واقع شکل درست کنم. لطفا راهنمایی کنین.

nima_elc
13-05-2012, 16:33
مرسی از اطلاعات همه دوستان :hi:

بچه ها من یجا قیمت گرفتم این تابلو ها رو گفت متری 55 تومن، متر دور led ها. شما قیمت ندارین؟

بعد اینکه رفتین یه جواب به ما بدین...
بچه ها من میخوام به همون قشنگی که led ها رو فونت چیده میشه روی شکل led بچینم، در واقع شکل درست کنم. لطفا راهنمایی کنین.

اصفهان منصف ترینشون متری 34 میگیره و تا متری 60 میگیرن البته با led معمولی
منظورتون را از شکل بگید تا بگم چیکار کنید اگه شکلتون رو تابلو باشه که کاری نداره اگه نمونه ای دیدید بگید تا بگم چطوریه

mj3747
13-05-2012, 18:28
امثال این شکل ها

You can see links before reply You can see links before reply (You can see links before reply)

naatamam
13-05-2012, 19:06
چي؟ چي؟ :unh::unh::unh::unh::unh::unh::unh: اين LED هاي كلاهي همشون 5 ميل هستند ولي قطر لنزهاشون فرق ميكنه؟!!!!!!!!!! واي خداي من. يعني از ظاهر نميشه تشخيص داد؟ حالا من اين همه LED كلاهي خريدم ، از كجا بدونم لنز اون 5 ميل است يا 3 ميل؟ آيا شما در اين مورد مطمئن هستيد؟ قطر همه ال اي دي هاي من 5 ميل هست. :(:(:(:(:(:(

سلام
دوستان موردی که در باره لنز ledهای کلاهی (3 و 5 میلی) گفتم اشتباه بود. اون مطلب را تصحیح میکنم

اون مورد مربوط میشه به ledهای چهار پایه که اینجا کاربردی نداره . عکس این ledهای 4 پایه با لنز 3 میل و 5 میل را مشاهده میکنید در زیر :
کیفیتش زیاد خوب نیست با موبایل گرفتم.

VAKILZADEH
13-05-2012, 23:45
سلام
دوستان موردی که در باره لنز ledهای کلاهی (3 و 5 میلی) گفتم اشتباه بود. اون مطلب را تصحیح میکنم

اون مورد مربوط میشه به ledهای چهار پایه که اینجا کاربردی نداره . عکس این ledهای 4 پایه با لنز 3 میل و 5 میل را مشاهده میکنید در زیر :
کیفیتش زیاد خوب نیست با موبایل گرفتم.

خوب خوب. داشتم سكته ميكردم.

اين led هاي كلاهي در چند زاويه در بازار موجود هستند؟ :018:

Led هاي من 110 درجه هستند. با مارك led lamps‌

VAKILZADEH
14-05-2012, 00:02
[QUOTE=mj3747;43266]مرسی از اطلاعات همه دوستان :hi:

بچه ها من یجا قیمت گرفتم این تابلو ها رو گفت متری 55 تومن، متر دور LED ها. شما قیمت ندارین؟

ببخشيد من دقيقا متوجه نشدم.

يعني اگه يه پلكسي داشته باشيم به اندازه يك متر در يك متر و در وسط اين پلكسي مثلا يه نوشته اي داشته باشيم ، اون وقت هزينه اش ميشه 55000 تومان؟ درسته يا من اشتباه ميكنم. اگه ممكنه بيشتر و واضح تر توضيح بدهيد. ممنون. :hi:

nima_elc
14-05-2012, 00:14
نه دور تا دور نوشته را میگیرن که چقدره نه تابلو اونم حدودی و طرز کلاه برداری

دوست عزیزمونم اون شکل ها همه نوع ساده هستند و خط و دایره هستند و مثل همون روش قبلی چیده میشن ولی روی گزینه ای که یک t را تو پلاگین نقطه قرمز گذاشته کلیک کنید که روی خط ها بچینه یا نوعه دیگه
در صر فرصت توضیح میدم یا باز فیلم میزارم

naatamam
14-05-2012, 00:20
[quote=mj3747;43266]مرسی از اطلاعات همه دوستان :hi:

بچه ها من یجا قیمت گرفتم این تابلو ها رو گفت متری 55 تومن، متر دور led ها. شما قیمت ندارین؟

ببخشيد من دقيقا متوجه نشدم.

يعني اگه يه پلكسي داشته باشيم به اندازه يك متر در يك متر و در وسط اين پلكسي مثلا يه نوشته اي داشته باشيم ، اون وقت هزينه اش ميشه 55000 تومان؟ درسته يا من اشتباه ميكنم. اگه ممكنه بيشتر و واضح تر توضيح بدهيد. ممنون. :hi:

اوه چه خبره !! مگه سر گردنه است.
من یک چهارم اون مبلغ میزنم :018:

خودت درست کن , خیلی خیلی کمتر در میاد

alimicro
14-05-2012, 00:35
سلام دوستان من قیمت به تعدادال ای دی می گیرم مثلامی گم هرال ای دی دونه ای 150تومان اینطور به نظرم منصفانه تره.

mj3747
14-05-2012, 00:54
اینطور قیمت دادن هم خوبه :wink:

بچه ها من فهمیدم با چی شکل درست میکنن، با نرم افزار ARTCAM. البته نمیدونم چطور LED میچینن و جای سوراخ ها رو مشخص میکنن.
لطفا همکاری کنین. :hi:

mrs69
15-05-2012, 21:22
لطفا درباره چگونگی ساخت شکل بیشتر توضیح دهید بانرم افزار ledtoolsو ممنون از این موضوع خوبتونARTCAM

starsoheil
16-05-2012, 01:14
لطفا درباره چگونگی ساخت شکل بیشتر توضیح دهید بانرم افزار ledtoolsو ممنون از این موضوع خوبتونARTCAM

اینقدر توضیح داده شده ، بخون .

تا این حد بگم که شکلتو انتخاب مبکنی و اگر وکتور نیست روش کلیک راست میکنی و گزینه Convert to Canvas را میزنی . سپس ledtools را باز میکنی و گزینه ماتریس matrix fill را انتخاب میکنی و تایید می کنی .
همین

VAKILZADEH
16-05-2012, 01:46
كسي نميدونه انواع درجه ال اي دي هاي كلاهي در بازار چقدره؟

ال اي دي هاي من 110 درجه هستند.

nima_elc
16-05-2012, 11:55
90...120...150 من دیدم تو بازار

MASOOD2020
17-05-2012, 19:10
نه دور تا دور نوشته را میگیرن که چقدره نه تابلو اونم حدودی و طرز کلاه برداری

دوست عزیزمونم اون شکل ها همه نوع ساده هستند و خط و دایره هستند و مثل همون روش قبلی چیده میشن ولی روی گزینه ای که یک t را تو پلاگین نقطه قرمز گذاشته کلیک کنید که روی خط ها بچینه یا نوعه دیگه
در صر فرصت توضیح میدم یا باز فیلم میزارم
با سلام خدمت اساتید عزیز.اگه امکانش هست طرز برنامه نوشتن برای تابلوهای ثابت رو آموزش بدین که چه جوری میشه خروجیهای برد مونو کنترل یا تغییر بدیم.مثلا خودمون خروجیهای دلخواه با تعداد متفاوت رو برنامه ریزی کنیم.نمی دونم درست بیان کردم یا نه ببخشید دیگه تجربمون کمه تو این کار.:hi:

mj3747
18-05-2012, 00:40
دوستان میخوام خروجی میکرو رو برای حدود 50 تا LED استفاده کنم، از چه مداری استفاده کنم؟

nima_elc
18-05-2012, 00:47
از اپتوکوپلر میشه به نظرم ساده ترین راهه چون برای انتقال پالس به ولتاژ بالا و کیفیتشم خوبه
شکلشون چون شبیه ایسی هست برد مدار زیاد دردسر نداره

mmojtabaa
18-05-2012, 01:10
بچه ها سلام
من خودم ال ای دی کلاهکی hg مصرف میکنم
خیلی هم ازشون راضیم
ولی توی شهرستان ما یکی گفته اوال همه گرفتن چسبدن اوال بزن اوال بزن
یه خورده اسمش قشنگتره میگن اوال بزن نمیدونن که بعد از سه ماه همه نورشون کم میشه مثل این se ها
حالا آخر همه ی حرفا میخواهم بدونم
قیمت اوال با کیفیت ال ای دی های کلاهکی اچ جی چند قیمت هستش؟

nima_elc
18-05-2012, 01:25
کلاهی ها تک فروشیش از 40 تا 120 هست بسته به مرغوبیت....شما دیگه عمدشو حساب کن هر کدوم 5-10 تومن ارزون تر
و اوال ها 30 تومن تا 80 من قیمت دارم تکی عمدشم مثل همونا

mmojtabaa
18-05-2012, 01:40
کلاهی ها تک فروشیش از 40 تا 120 هست بسته به مرغوبیت....شما دیگه عمدشو حساب کن هر کدوم 5-10 تومن ارزون تر
و اوال ها 30 تومن تا 80 من قیمت دارم تکی عمدشم مثل همونا
داداش من یه جنسی میخواهم که به مرور زمان از بیین نرود
مثلا ال ای دی hg خیلی خوبن
الان اگه اسم اوال خوب همراه با قیمتشو بهم بگی ممنون میشم
البته من 2000 تا از هرکدومو میخرم قیمت چند؟:alc:

mj3747
18-05-2012, 01:42
از اپتوکوپلر میشه به نظرم ساده ترین راهه چون برای انتقال پالس به ولتاژ بالا و کیفیتشم خوبه
شکلشون چون شبیه ایسی هست برد مدار زیاد دردسر نداره

نمیشه از mosfet استفاده کرد؟

nima_elc
18-05-2012, 02:07
از ماسفت میشه ولی دقت اپتو کوپلر را نداره تو پالس...تازه اپتوکوپلر هم ترانزیستوره و چون شبیه ایسی هست راحت میشه استفاده کرد..گیت های 2 و 4 تاییش موجوده

قیمت مرغوبش اسم خاصی نداره باید شما شدت نور و زاویش را دقت کن و مصرفش همین....ولی ای ای دی کلاهی بهترینه واسه تابلو مخصوصا جنس خوبش..کیفیتش عالی میشه

naatamam
18-05-2012, 19:01
دوستان میخوام خروجی میکرو رو برای حدود 50 تا led استفاده کنم، از چه مداری استفاده کنم؟

ساده ترین راهش اینه که از ترانزیستور استفاده کنی و جریان خروجی میکرو را تقویت کنی.

دوستان اگر در موردی اطلاعی ندارید و چیزی نمی دونید لطفا" اطلاعات غلط ندهید و مردم را گمراه نکنید.
اپتو کوپلر برای ایزوله کردنه نه تقویت جریان !! :sa:

از ماسفت هم میشه برای تقویت جریان استفاده کرد ولی مشکلتر و گران تر تمام میشه.
برای 50 تا led اگر هر کدام 20 میلی هم مصرف کند میشه جریانی برابر با 1 آمپر که با یک ترانزیستور حل میشه.

nima_elc
18-05-2012, 19:46
ساده ترین راهش اینه که از ترانزیستور استفاده کنی و جریان خروجی میکرو را تقویت کنی.

دوستان اگر در موردی اطلاعی ندارید و چیزی نمی دونید لطفا" اطلاعات غلط ندهید و مردم را گمراه نکنید.
اپتو کوپلر برای ایزوله کردنه نه تقویت جریان !! :sa:

از ماسفت هم میشه برای تقویت جریان استفاده کرد ولی مشکلتر و گران تر تمام میشه.
برای 50 تا led اگر هر کدام 20 میلی هم مصرف کند میشه جریانی برابر با 1 آمپر که با یک ترانزیستور حل میشه.

دوست عزیز نوشته خروجی 5 ولت میکرو را برای 50 تا ال ای دی استفاده کنه
والا ما تا یاد داریم و تابلو ساختیم خروجی میکرو را که اکثرا فلاشر هست میدیم به اپتو و اپتو هم با 5 ولت فعلا میشه و بعد از اون طرف من 12 ولت 2-3 امپر میدم
این دوستمونم تابلو ثابت میخواد بسازه
تابلو ثابت راه های ساده ای داره برای ولتاژ ها و خروجی هاحالا شما میخواید ترانزیستور بزارید و یا چیز دیگه نمیدونم من با اپتو کوپلر کار کردم چون نمیخواستم تابلو هام مثل دوستان بعد مدتی بر اثر سوختگی ترانزیستور و عیب های دیگه که در اثر حرارت و ... بوجود میاد برم کل تابلو را باز کنم
وگرنه منم میدونم ترانزیستور چیه و به چه دردی میخوره
اپتو هم مدار ترانزیستوری هست و بهترین عملکرد را داره واسه فلاشر و تابلو های ثابت
حالا شما میخوای از هر پایه ترانزیستور بدی و تقویت جریان بحثش جداست...
من تابلو هایی که با اپتو ساختم یکیشم قطعی پیدا نکرده چون یه چیز استاندارد ساختم
ولی ترانزیستوری ها مشکلات سوختگی بالایی داشتن و بماند اکثر فروشنده ها از اونا استفاده میکنن چون فکر نکنم بدونن که اپتو ساخته شده واسه چی ...میگن ترانزیستور ترانزیستوره
اینجا تجربیات هم را در میون میگذاریم شما اگه با اپتو تابلو نساختی به من ربطی نداره ولی من رو حساب مشکلاتی که با ترانزیستور و ماسفت داشت مدارات گفتم اپتو وگرنه دوستان با ترانزیستور میشه اینکارو کرد خیلیم سادست

naatamam
18-05-2012, 22:27
دوست عزیز نوشته خروجی 5 ولت میکرو را برای 50 تا ال ای دی استفاده کنه
والا ما تا یاد داریم و تابلو ساختیم خروجی میکرو را که اکثرا فلاشر هست میدیم به اپتو و اپتو هم با 5 ولت فعلا میشه و بعد از اون طرف من 12 ولت 2-3 امپر میدم
این دوستمونم تابلو ثابت میخواد بسازه
تابلو ثابت راه های ساده ای داره برای ولتاژ ها و خروجی هاحالا شما میخواید ترانزیستور بزارید و یا چیز دیگه نمیدونم من با اپتو کوپلر کار کردم چون نمیخواستم تابلو هام مثل دوستان بعد مدتی بر اثر سوختگی ترانزیستور و عیب های دیگه که در اثر حرارت و ... بوجود میاد برم کل تابلو را باز کنم
وگرنه منم میدونم ترانزیستور چیه و به چه دردی میخوره
اپتو هم مدار ترانزیستوری هست و بهترین عملکرد را داره واسه فلاشر و تابلو های ثابت
حالا شما میخوای از هر پایه ترانزیستور بدی و تقویت جریان بحثش جداست...
من تابلو هایی که با اپتو ساختم یکیشم قطعی پیدا نکرده چون یه چیز استاندارد ساختم
ولی ترانزیستوری ها مشکلات سوختگی بالایی داشتن و بماند اکثر فروشنده ها از اونا استفاده میکنن چون فکر نکنم بدونن که اپتو ساخته شده واسه چی ...میگن ترانزیستور ترانزیستوره
اینجا تجربیات هم را در میون میگذاریم شما اگه با اپتو تابلو نساختی به من ربطی نداره ولی من رو حساب مشکلاتی که با ترانزیستور و ماسفت داشت مدارات گفتم اپتو وگرنه دوستان با ترانزیستور میشه اینکارو کرد خیلیم سادست

سلام دوست عریز

این جمله یعنی چه : والا ما تا یاد داریم و تابلو ساختیم خروجی میکرو را که اکثرا فلاشر هست :018:

بعد از سالها تدریس میکرو این توصیف شما خیلی جالب بود !! :sa: (خروجی میکرو را که اکثرا فلاشر هست)

خب استاد یک اپتو کوپلر معرفی کن که بتوانیم 1 آمپر خروجی بگیریم حالا 2 - 3 آمپر پیش کش.
بزار یک چیزی هم من از شما یاد بگیرم.
همه میدونند اپتوکوپلر چی هست و کجا از آن استفاده میشه . شاید جدیدا" برای تقویت جریان شما کشفش کردید. :wink:

ترانزیستور را اگر درست انتخاب کنی و صحیح بایاسش کنی سالهای سال برات کار میکنه. پس طراح باید با سواد باشد.

در ضمن من حداقل 2 برابر شما سن دارم و بیش از 15 سال است که کارم طراحی مدارات الکترونیکی است. و اگر جایی اشتباه میکنم و چیزی را بلد نیستم با شجاعت میگم. ....

mj3747
19-05-2012, 14:27
من هر کلمه رو یه حرف یه حرف وصل کردم به پورت میکرو و روی کلمه افکت گذاشتم.
اگه شما برنامه نویسی میکرو یاد نداری با میکروی AVR به زبان Basic شروع کن، خیلی راحت و همه جا آموزشش پیدا میشه.

اینم کار اول من... لطفا نظر بدین.

hamidam
19-05-2012, 23:42
ledها را چطوری سری کردی چندتا چندتا و مقاومت چی گزاشتی و با چه ولتاژی کار میکنه ؟

راستی برای اینکه ledها را نسبت به آب عایق کنیم چی پیشنهاد میدین ؟ می خوام تابلو را بیرون نصب کنم میترسم اتصالی کنه با پایه های ledها زنگ بزنه

mj3747
20-05-2012, 01:25
سفیدا رو سه تا سه تا سری کردم و با مقاومت 220 اهم و قرمزا رو 4 تا 4 تا با مقاومت 180 اهم به 12 ولت وصل کردم.
با mdf بده برات قاب بسازن، جلوشو شیشه بنداز و با چسب آکواریوم عایقش کن، پشت درش هم همینطور.
میتونی بدی کابینت ساز با ورق گالوانیزه برات قاب بزنه.

mj3747
21-05-2012, 15:03
دوستان کسی میدونه چطوری فقط خود نوشته رو در میارن و طرح LEDها رو بدون اینکه قطر فونت کم بشه در میارن. منظورم فاصله لبه نوشته تا LEDهاست.

nima_elc
21-05-2012, 20:22
رو کل نوشته کلیک کن و گزینه outline یه خط دور نوشته با قطر مورد نظر انتخاب کن و بعد همینطور که رو نوشته کلیک شده رنگ سفید را برای نوشته انتخاب کن...اینطوری یه لبه دور نوشته میمونه بعد برو پلاگین و فاصله چیدمان LED ها را از لبه دور نوشته 0.5 سانت فاصله بده:0013:
بعد علاوه بر سوراخ ها اون خط دور تا دور حروف هم برش داده میشه این خط را نباید ضخیم انتخاب کنید زیاد

mj3747
22-05-2012, 01:11
نیما جان یه چیزایی دستگیرم شد، اما اینطوری که LEDها خیلی میان داخل و نزدیک هم میشن.
من میخوام با همون قطر فونت فقط خط برش دور نوشته در بیاد، حالا مثلا با فاصله 5mm از LEDها.

nima_elc
23-05-2012, 11:03
ببین با همون گزینه که گفتم مثل عکسی که گذاشتم یه خط دور کلمه ها مینویسه
فقط یکم باید فاصله بدی LED ها را در حد 2-3 میلی متر حداقل

mmojtabaa
27-05-2012, 22:31
بچه ها سلام من این تابلو رو ساختم میخام نور ال ای دی ها کم و زیاد بشه باید چیکار کنم
این هم لینک دانلود فیلم
17022006038 (You can see links before reply)

mj3747
27-05-2012, 23:55
بچه ها سلام من این تابلو رو ساختم میخام نور ال ای دی ها کم و زیاد بشه باید چیکار کنم
این هم لینک دانلود فیلم

فک کنم با یه مدار شارژ و دشارژ خازن با ظرفیت بالا میشه این کار انجام داد. :hi:

mj3747
28-05-2012, 02:32
دوستان لطفا راهنمایی کنید توی این فایلی که گذاشتم جاهایی رو که با رنگ زرد مشخص کردم چطوری باید درس کنم؟ :unh:
تنظیمات LEDTOOL هم مطابق عکسی که گذاشتم. :unh:

atmahdi
28-05-2012, 09:31
دوستان لطفا راهنمایی کنید توی این فایلی که گذاشتم جاهایی رو که با رنگ زرد مشخص کردم چطوری باید درس کنم؟ :unh:
تنظیمات LEDTOOL هم مطابق عکسی که گذاشتم. :unh:

سلام دوست عزیز
شما می بایست بعد از انتخاب نوشته مورد نظر (که به حالت برداری درآمده) گزینه Weld را از مسیر Arrange-shaping-Weld (مطابق شکل یک در پیوست )انتخاب کنی سپس در نرم افزار ledtool با توجه به اندازه مورد نظر تنظیمات رو انجام بدی (مطابق شکل 2 پیوست) و از طراحیت لذت ببری!

mj3747
29-05-2012, 23:44
نه کسی با پی دبلیو ام بلد نیست

یک کانال pwm راه اندازی کن بعد با پورت های دیگه هر حرف کنترل کن، مثلا با pwm مثبت کنترل کن و با باقی پورت ها منفی هر حرف روشن کن، یا برعکس.

mmojtabaa
30-05-2012, 01:56
یک کانال pwm راه اندازی کن بعد با پورت های دیگه هر حرف کنترل کن، مثلا با pwm مثبت کنترل کن و با باقی پورت ها منفی هر حرف روشن کن، یا برعکس.
داداش گلم بیشتر توضیح بده
مثلا من این شکل پی سی بی مدارمه میخام کل مدارم پرنور و کم نور بشه باید چیکار کنم

سلام خدمت همه
بچه ها من تابلو رو ساختم حالا بیایین با هم یه افکت خشگل بهش بدیم کسایی که میتونن برنامه بنویسن بیان اینجا
این پی سی بی

You can see links before replyاین تصویر تغییر اندازه داده شده است. روی نوار جهت مشاهده سایز اصلی تصویر کلیک کنید. سایز اصلی تصویر 650x589 می باشد.You can see links before reply

طریقه ی اتصال تابلو به میکروه هر کسی یه فلشر بسازه طبق نقشه (You can see links before reply) من بدمش به میکرو هر کی قشنگ تر باشه اونو روی تابلو میزارمش
البته
کربلا
مشهد
سوریه
نوشته ی مورد نظر میباشد
این هم یه عکس اما چون سوریه داخلش نیست کامل نیست

You can see links before replyاین تصویر تغییر اندازه داده شده است. روی نوار جهت مشاهده سایز اصلی تصویر کلیک کنید. سایز اصلی تصویر 968x343 می باشد.You can see links before reply

بچه ها راستی از کم نو ر و پر نور شدن ال ای دی ها هم در تابلو استفاده کنید.

راستی کربلا به پرت بی (ک به پین بی دات صفر و........ا به پین بی دات چهار)
مشهد به پرت دی ( م به پین دی دات صفر ........د به پرت دی دات سه)
و سوریه به پرت سی میکرو وصل هستش ( س به پین سی دات 0صفر .......ه به پین سی دات چهار

کپی شده از انجمن تخصصی تعمیرکاران: انجمن تخصصی الکترونیک ویژه تعمیرکاران (You can see links before reply)

mj3747
30-05-2012, 02:21
آقا مجتبی شما تو سایت تعمیرکاران عضوی؟
من عضو شدم اکثر قسمتاش پولیه، باید اشتراک بگیری و پول بریزی به حساب و از این حرفا...
میخواستم بدونم توی اون سایت چیز خاصی غیر از مطالب اینجا گذاشتن که به کارمون بیاد؟

مدارم به زودی میذارم :hi:

mmojtabaa
30-05-2012, 02:35
آقا مجتبی شما تو سایت تعمیرکاران عضوی؟
من عضو شدم اکثر قسمتاش پولیه، باید اشتراک بگیری و پول بریزی به حساب و از این حرفا...
میخواستم بدونم توی اون سایت چیز خاصی غیر از مطالب اینجا گذاشتن که به کارمون بیاد؟

مدارم به زودی میذارم :hi:
والله چی بگم
منم عضوم ولی تازگیا میشه یه چیزایی دانلو کرد فک میکنم روزانه یه لینک میشه دانلود کرد ازت ممنونم
ولی این انجمن با انجمنای دیگه فرق داره هر مطلبی که اهای دیگه جواب نمیدن و اینجا جواب میدن و هر مطلبی و که همه جواب میدن اینجا جواب نمیدن برای من جالب شده واقعا:mrgreen::mrgreen:

atmahdi
30-05-2012, 02:38
این هم لینک دانلود فیلم
سلام دوست عزیز
برای کنتر ل نور در اینگونه تابلوها می توانید از ترفند(برنامه) زیر استفاده کنید.

For A = 1 To 5

For I = 1 To 100
Portb = &B11111111 : Waitus 100
Portb = &B00000000 : Waitus 6000
Next I

For I = 1 To 100
Portb = &B11111111 : Waitus 6000
Next I

Next A

مزیت این کد اینه که دیگه مدارات شما تغیر نمی کنند
توضیح :
حلقه اول : کم نور
حلقه دوم :پرنور
حلقه کلی : تکرار 5 مرتبه این دو حلقه
با تغییر مقادیر داده شده به دلخواه می توانید به حالتهای جالبی برسید که به عهده خود کابران گذاشته می شود.
به همین سادگی

Ma3ood
30-05-2012, 11:55
بهترین راه استفاده از PWM هست برای این کار
عمر led ها هم بسیار زباد تر از حالات دیگر هستش
موفق باشید:wink:

mj3747
30-05-2012, 16:24
اینم مدار با PWM برا 4 حرف

از اونجایی که PWM تایمر یک میکرو 10 بیتی (تا 1023) هست هر 5 واحد به مقدار PWM اضافه میشه و بعد از اینکه به 1000 رسید میره برا کنترل LED (حرف) بعدی.
با اون تاخیری هم که گذاشتم میتونید سرعت روند کار کم و زیاد کنین.
توی پیکربندی تایمر اگر خروجی رو Clear Down کنید نور LED از کم به زیاد و اگر Clear Up کنید از زیاد به کم تغییر میکنه.
برنامه 1 برا کنترل همه حرف ها با هم، و برنامه 2 برای کنترل حرف به حرف.
توی پروتئوس نمیشه تستش کرد و فقط میشه تغییرات PWM رو دید.
یه فیلم گرفتم و براتون زمیمه کردم که البته اگه بازم مدار ببندین عملکردش بهتر مشخص میشه.

موفق باشین :hi:

mmojtabaa
31-05-2012, 08:04
نمونه اولیه
Desktop (You can see links before reply)

Ma3ood
31-05-2012, 12:31
لطفا بچه ها برنامه هاشونو با کدویزن ارائه نمایند.

برنامه با کد ویزارد یک کاناله هست فعلا ....
فیلمی که در لینک زیر میگذارم مربوط به چهار کاناله هستش :mrgreen:

mmojtabaa
03-06-2012, 21:13
سلام بچه ها من برنامه ی پی دبلیو امو نوشتم
روی پرت بی دات سه داره چشمک میزنه
حالا چطوری اینو روی پرت دی و روی پرت سی بریزم؟
You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply

l003
09-06-2012, 18:08
سلام دوستان
عزیزان من میخوام روی شبرنگ led کا کنم
برای چینش led ها میخوام در نرم افزار کورل دور حروف به فاصله ی دلخواهم علامت زده بشه تا وقتی که شبرنگ رو بریدم led ها رو تو این علامت ها جاگذاری کنم
علامت ها مثل شکل زیر باشه که دستی درستش کردم

میخوام جوری بشه که وقتی با کاتر پلاتر طرح رو مبرن، دور حروف هم با این اندازه ها نقطه نقطه بشه تا ال ای دی ها فاصلشون مشخص بشه
میخواستم ببینم در کورل چطوری این کار رو انجام میدن?
led tool متن رو به سوراخ ها تبدیل میکنه ولی من میخوام هم متن باشه (برای بریدن شبرنگ با کاترپلاتر) و هم علانت ها برای led
اســـــاتید کمک کنن لطفا

sina_browser
11-06-2012, 02:12
سلام
دوستان من رشتم الکترونیکه و سال سوم هنرستان هستم
میخوام کخ درست کردن این تابلو led هارو یاد بگیرم
اما موندم که از کجا باید شروع کنم
کسی میتونه راهنماییم کنه؟

mmojtabaa
11-06-2012, 11:44
سلام
دوستان من رشتم الکترونیکه و سال سوم هنرستان هستم
میخوام کخ درست کردن این تابلو led هارو یاد بگیرم
اما موندم که از کجا باید شروع کنم
کسی میتونه راهنماییم کنه؟
برو ال ای دی اوال یا کلاهکی بخر و برو پیش یه نفر که لیزر داشته باشه و بهش بگو میخای چی بزنی و با چی کار کنی اونم برات بردتو آناده میکنه و شروع میکنی به جا زدن ال ای دی اگه دوست داشتی اینا رو اجام بده بعد بیا اینجا

sina_browser
11-06-2012, 13:13
برو ال ای دی اوال یا کلاهکی بخر و برو پیش یه نفر که لیزر داشته باشه و بهش بگو میخای چی بزنی و با چی کار کنی اونم برات بردتو آناده میکنه و شروع میکنی به جا زدن ال ای دی اگه دوست داشتی اینا رو اجام بده بعد بیا اینجا

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون
اما این شهر ما خیلی کوچیکه و از اینجور کسایی که لیزر داشته باشن پیدا نمیشه
نمیشه روی یه برد بورد یا تخته 3لایه یا بردهای سوراخ دار بست؟
حالا من led دارم اما از اون معمولیاست میشه با اینا کار کرد؟
لطف میکنید مراحل بعدیش رو برام توضیح بدید؟

User
11-06-2012, 13:47
سلام
برای یادگیری به هر روشی که می تونی پنل بساز اصلا مهم نیست تخته باشه یا مقوا یا هوا
LED هم باز برای یادگیری اصلا مهم نیست فقط اگر با Matrix LED بسازید خیلی راحت تر و قشنگ تر در میاد تا LED های معمولی ولی می گم برای یاد گیری اصلا مهم نیست چون راه اندازی و برنامه فرق نمی کنه

حتی تو پروتئوس هم می تونید کار کنید فقط یکم کنده ولی خوب جواب میده
اگه بلدید با میکرو کار کنید فقط کافی تو پروتئوس یا هر جای دیگه که می تونید یه پنل ماتریسی به اندازه ای که دوست دارید بسازید (البته تو پروتئوس سایز بزرگ جواب نمی ده )
بعد بسته به اندازتون باید درایور درست کنید تا بتونید با میکرو کنترلش کنید
فعلا به اینجا برسید باقی چیزاش هم جور میشه .
فقط بگم این برای یادگیری گفتم اگه برای فروش بخوایید یکم ماجرا فرق می کنه .
موفق باشی :wink:

sina_browser
11-06-2012, 15:54
سلام
برای یادگیری به هر روشی که می تونی پنل بساز اصلا مهم نیست تخته باشه یا مقوا یا هوا
LED هم باز برای یادگیری اصلا مهم نیست فقط اگر با Matrix LED بسازید خیلی راحت تر و قشنگ تر در میاد تا LED های معمولی ولی می گم برای یاد گیری اصلا مهم نیست چون راه اندازی و برنامه فرق نمی کنه

حتی تو پروتئوس هم می تونید کار کنید فقط یکم کنده ولی خوب جواب میده
اگه بلدید با میکرو کار کنید فقط کافی تو پروتئوس یا هر جای دیگه که می تونید یه پنل ماتریسی به اندازه ای که دوست دارید بسازید (البته تو پروتئوس سایز بزرگ جواب نمی ده )
بعد بسته به اندازتون باید درایور درست کنید تا بتونید با میکرو کنترلش کنید
فعلا به اینجا برسید باقی چیزاش هم جور میشه .
فقط بگم این برای یادگیری گفتم اگه برای فروش بخوایید یکم ماجرا فرق می کنه .
موفق باشی :wink:

من تاحالا با پروتئوس کار نکردم
اصلا از میکرو هم سر در نمیارم
چه جوری درایور درست کنم؟
من یه تابلو ledثابت دیدم که یارو فقط ledهارو سری کرده بود و یه خازن هم به اول مدار وصل کرده بود و کل این مدارو به برق شهری وصل کرده بود
این روش راحت تر نیست؟

User
11-06-2012, 16:08
شرمنده من اشتباه کردم میکرو نمی خواد من فکر کردم تابلو روان می خوایید ببندید
چقدر می خوایید ثابت باشه ؟
یعنی اگه کار خاصی نخوایید انجام بدید اصلا میکرو نمی خوایید .
ثابت اصلا کاری نداره (البته بدون افکت می گم ) فقط نوشتتونو در بیارید با هر led که در دست رس بود بعد فقط کافی تغذیشون کنی اگر هم بخوایی افکت بدی باید بسته به افکتی که می خوایی در سخت افزارت تغیرات بدی .
تغزیه هم به تعداد led هات بستگی داره
فقط بگم چون ثابت و از LED معمولی می خوایی استفاده کنی هرچی تراکم LEDها بیشتر باشه قشنگ تر در میاد .
با Super high Bright LEDبهتر جواب میده ( منظورم همون شیشه ای هاست)
بازم شرمندم اصلا حواسم به ثابت نبود .

sina_browser
11-06-2012, 16:16
شرمنده من اشتباه کردم میکرو نمی خواد من فکر کردم تابلو روان می خوایید ببندید
چقدر می خوایید ثابت باشه ؟
یعنی اگه کار خاصی نخوایید انجام بدید اصلا میکرو نمی خوایید .
ثابت اصلا کاری نداره (البته بدون افکت می گم ) فقط نوشتتونو در بیارید با هر led که در دست رس بود بعد فقط کافی تغذیشون کنی اگر هم بخوایی افکت بدی باید بسته به افکتی که می خوایی در سخت افزارت تغیرات بدی .
تغزیه هم به تعداد led هات بستگی داره
بازم شرمندم اصلا حواسم به ثابت نبود .

خواهش میکنم
من یه طرح کوچیک درست کردم که کلمه DANA بود
حرف N رو با هفت تا led و اون یکی هارو با 6تا led خواستم روشن کنم و روشن هم شد
اما نورشون یک دست نبود و چندتاشون کم نور بودن
منبع تغذیه هم ترانس 12 ولت 500 میلی آمپر بود
حالا من واسه تابلو ثابت از چه منبع تغذیه ای استفاده کنم؟
led هارو به چه صورت ببندم؟سری یا موازی؟لازم نیست مقاومت یا چیزی ببندم؟

User
11-06-2012, 16:32
نوع LED خیلی مهمه چون هر رنگ و مدل یه جریانی می خواد ولی به طور معمول Super high Bright در حدود 18mA جریان می کشه (همه نه و بعضی ها کمتر و بعضی ها بیشتر جریان می خواد )

چون جنس LED های که می فروشن زیاد مرغوب نیست این مشکل کم نوری پیش میاد اول LED هارو چند تا چند تا تست کم ببین همشون هم نورن یا نه مثلا 4 تا 4 تا اگه همه مثل هم بودن نباید همچین مشکلی پیش بیاد
ولی تغزیه بازم میگم نوع LED مهم چون ولتاژ و جریاناشون فرق می کنه ولی با فرض 3 ولت بودن شما در 12 ولت فقط 4 تا حق سری کردن داری اینو باید مد نظر قرار بدی
تغذیه هرچی دوست داشتی فقط یکسو بکن بقیه چیزاش مهم نیست از برق شهرم پرهیز کنی بهتر (چون تجربه زیاد نداری میگم )
LED هارو بسته به نوعش و ولتاژ تغزیه تا جایی که امکان داره سری تا جریان کمتری کشیده بشه ولی چون شما حدود 25 تا LED داری اگه تو 5 شاخه 5 تایی قرار بدی بهتره (البته میگم نوع LED مهم و ممکنه LED های شما با 2.2 ولت کار کنن که اونوخت باید 6 LED در هر شاخه بزاری
اول ولتاژ LED ها رو مشخص کن تا همرو نسوزونی

sina_browser
11-06-2012, 17:08
نوع LED خیلی مهمه چون هر رنگ و مدل یه جریانی می خواد ولی به طور معمول Super high Bright در حدود 18mA جریان می کشه (همه نه و بعضی ها کمتر و بعضی ها بیشتر جریان می خواد )

چون جنس LED های که می فروشن زیاد مرغوب نیست این مشکل کم نوری پیش میاد اول LED هارو چند تا چند تا تست کم ببین همشون هم نورن یا نه مثلا 4 تا 4 تا اگه همه مثل هم بودن نباید همچین مشکلی پیش بیاد
ولی تغزیه بازم میگم نوع LED مهم چون ولتاژ و جریاناشون فرق می کنه ولی با فرض 3 ولت بودن شما در 12 ولت فقط 4 تا حق سری کردن داری اینو باید مد نظر قرار بدی
تغذیه هرچی دوست داشتی فقط یکسو بکن بقیه چیزاش مهم نیست از برق شهرم پرهیز کنی بهتر (چون تجربه زیاد نداری میگم )
LED هارو بسته به نوعش و ولتاژ تغزیه تا جایی که امکان داره سری تا جریان کمتری کشیده بشه ولی چون شما حدود 25 تا LED داری اگه تو 5 شاخه 5 تایی قرار بدی بهتره (البته میگم نوع LED مهم و ممکنه LED های شما با 2.2 ولت کار کنن که اونوخت باید 6 LED در هر شاخه بزاری
اول ولتاژ LED ها رو مشخص کن تا همرو نسوزونی

واسه راهنمایی هاتون واقعا ازتون ممنونم
ledهام 3mm هستن
حالا این ولتاژ و جریانش چقدره؟
حالا منبع تغذیه شما چی پیشنهاد میدید؟
پاور کامپیوتر خوبه؟
البته ببخشید که سوالام خیلی خیلی ابتداییه
میخوام با اطمینان کامل کارمو شروع کنم

User
11-06-2012, 17:16
خواهش می کنم
با سایزش نمیشه نظر داد یه عکس کوچیک از LED بزارید ok میشه حتی اگه تو google image هم پیدا کردید link بزارید تا ببینم بعد بگم چی کار کنید
منبع هر چی دم دستتون بود خوبه حتی اگه یه ترانس هم بزایر خوبه چون شما بیشتر از 1A امکان نداره نیاز داشته باشید
پاور کامپیوتر اصلا نیاز نیست یه ترانس 12V 1A کفایت می کنه فقط یکسو سازی یادتون نره
مهم نیست که سوالاتون پیش پافاتاده باشه بلا خره ماهم یه روزی در حد شما بودیم و یکی هم مارو راهنمایی کرده پس این داستان تا آخر دنیا وجود داره و یه روزی هم شما این کارو می کنی پس هر چی شک کردید بپرس .

sina_browser
11-06-2012, 17:21
خواهش می کنم
با سایزش نمیشه نظر داد یه عکس کوچیک از LED بزارید ok میشه حتی اگه تو google image هم پیدا کردید link بزارید تا ببینم بعد بگم چی کار کنید
منبع هر چی دم دستتون بود خوبه حتی اگه یه ترانس هم بزایر خوبه چون شما بیشتر از 1A امکان نداره نیاز داشته باشید
پاور کامپیوتر اصلا نیاز نیست یه ترانس 12V 1A کفایت می کنه فقط یکسو سازی یادتون نره
مهم نیست که سوالاتون پیش پافاتاده باشه بلا خره ماهم یه روزی در حد شما بودیم و یکی هم مارو راهنمایی کرده پس این داستان تا آخر دنیا وجود داره و یه روزی هم شما این کارو می کنی پس هر چی شک کردید بپرس .

با یه پل دیود میتونم یکسو کنم؟
من ledهامو از این سایت خریدم
شما به اینجا برید (You can see links before reply)
کد محصول 1202017 هستش
اگه این led به درد نمیخوره یه مدل دیگه بهم پیشنهاد بدید

sina_browser
11-06-2012, 17:30
خواهش می کنم

راستی شما خودتون تا حالا تابلو led درست کردید؟
میشه نمونشو بذارید؟

User
11-06-2012, 17:41
فقط بگم شک دارم 3mm توچشم بیاد ولی شما تو 12 ولت 6 تا از ایانرو بزار با یه مقاومت 22 اهم یا 28 اهم در همین حدود بزار خوبه هر شاختم در حدود 5mA می کشه که همون ترانس 500mA خودت باید جواب بده

برای این جور کارا چون دید داشته باشه معمولا از 5mm استفاده میشه ولی خوب اون برای دید و من نمی دونم شما برای چی می خوایید در مورد خوب بودنش هم خودتون می دونید (سلیقه ای )

اگه دیدی LED ها داغ شدن مقدار مقاومت زیاد کن !!!! * تا جایی که نورت خیلی کم نشه *

واقعیتش تا حالا ثابت نساختم ولی روان تک رنگ و RGB ساختم البته با SMD
شرمنده عکس از کارام ندارم که براتون بزارم (دیگه هم دستم نیستن که عکس بگیرم چون نمونه بوده و تحویل دادم )

sina_browser
11-06-2012, 22:42
فقط بگم شک دارم 3mm توچشم بیاد ولی شما تو 12 ولت 6 تا از ایانرو بزار با یه مقاومت 22 اهم یا 28 اهم در همین حدود بزار خوبه هر شاختم در حدود 5mA می کشه که همون ترانس 500mA خودت باید جواب بده

برای این جور کارا چون دید داشته باشه معمولا از 5mm استفاده میشه ولی خوب اون برای دید و من نمی دونم شما برای چی می خوایید در مورد خوب بودنش هم خودتون می دونید (سلیقه ای )

اگه دیدی LED ها داغ شدن مقدار مقاومت زیاد کن !!!! * تا جایی که نورت خیلی کم نشه *

واقعیتش تا حالا ثابت نساختم ولی روان تک رنگ و RGB ساختم البته با SMD
شرمنده عکس از کارام ندارم که براتون بزارم (دیگه هم دستم نیستن که عکس بگیرم چون نمونه بوده و تحویل دادم )

خب من میخوام واسه مغازم یه تابلو درست کنم
میخوام که روی تابلو بنویسم(دانا کامپیوتر)
حالا از led 5mm استفاده کنم؟
حالا اینو چه جوری بنویسم و طرحو روی چی پیاده کنم؟برنامه ای وجود داره که من اون کلمه رو بدم و خودش ledهارو جاگذاری کنه؟
به نظرتون خوبه که از برق شهری استفاده کنم؟

User
12-06-2012, 01:02
خوب اگه برای مغازه می خوایید با 25 تا که نمیشه !
اگه جایی که هستید همه چی پیدا میشه باید از اصولش استفاده کنید که با CNC میزنن (در پستای قبلی کامل به این موضوع پرداخته شده)
اگه نه باید از خودتون ابتکار به خرج بدید مثلا می تونید روی کاغذ با فونتی که می خوایید پرینت بگیرید بعد رو چوب یا هر چیز مستحکمی که فکر می کنید خوب باشه بچسبونید و بعد سوراخ کاری کنید و LED هارو جابزنید یا هر روشه دیگه ای که جواب بده .
سایز LED واقعیتش نمی تونم نظر بدم چون خودم تا حال نساختم که بگم ولی قاعدتا باید خطوط پهن باشن که شک دارم با 3mm خوبدر بیاد ولی با 5mm باید بهتر باشه و درخشندگی LED ها هم زیاد باشه

در مورد برق شهر اول اخرش که باید استفاده کنید ولی ترانس یا بدون ترانس به تعدا LED ها بستگی داره و آرایش اونا مثلا 100 تا LED اصلا منطقی نیست که بخوایید با ترانس راه بندازید (چون تابلو LED ثابت) و باسری کردن همه میشه مستقیم به برق شهر زد البته با دیود پل (مثال بود باید حساب کنی 100 تاش چه جریان و ولتازی رو میخواد)
البته دیود پل رو هم میشه حذف کرد که پیشنهاد نمی کنم
در کل کار سلیقه ای سایز تابلو ، رنگ LED ها چیدمان LED ها FONT نوشتتون
موفق باشید.

sina_browser
12-06-2012, 03:58
خوب اگه برای مغازه می خوایید با 25 تا که نمیشه !
اگه جایی که هستید همه چی پیدا میشه باید از اصولش استفاده کنید که با CNC میزنن (در پستای قبلی کامل به این موضوع پرداخته شده)
اگه نه باید از خودتون ابتکار به خرج بدید مثلا می تونید روی کاغذ با فونتی که می خوایید پرینت بگیرید بعد رو چوب یا هر چیز مستحکمی که فکر می کنید خوب باشه بچسبونید و بعد سوراخ کاری کنید و LED هارو جابزنید یا هر روشه دیگه ای که جواب بده .
سایز LED واقعیتش نمی تونم نظر بدم چون خودم تا حال نساختم که بگم ولی قاعدتا باید خطوط پهن باشن که شک دارم با 3mm خوبدر بیاد ولی با 5mm باید بهتر باشه و درخشندگی LED ها هم زیاد باشه

در مورد برق شهر اول اخرش که باید استفاده کنید ولی ترانس یا بدون ترانس به تعدا LED ها بستگی داره و آرایش اونا مثلا 100 تا LED اصلا منطقی نیست که بخوایید با ترانس راه بندازید (چون تابلو LED ثابت) و باسری کردن همه میشه مستقیم به برق شهر زد البته با دیود پل (مثال بود باید حساب کنی 100 تاش چه جریان و ولتازی رو میخواد)
البته دیود پل رو هم میشه حذف کرد که پیشنهاد نمی کنم
در کل کار سلیقه ای سایز تابلو ، رنگ LED ها چیدمان LED ها FONT نوشتتون
موفق باشید.

فقط بی زحمت ببینید که این دوتا led کدومش جنسش بهتره من بخرم؟
LED کلاهی قرمز / سوپر هايبرايت / 5mm / بسته 10 تايي, فروشگاه آنلاین قطعات الکترونیک و روباتيك - ایران میکرو (You can see links before reply)
LED اوال قرمز تابلو روانی / مرغوب / 5mm / بسته 10 تایی, فروشگاه آنلاین قطعات الکترونیک و روباتيك - ایران میکرو (You can see links before reply)

sina_browser
12-06-2012, 14:18
سلام
نرم افزاری نیست که من کلمه رو بدم و خودش led هارو روی خط ها رسم کنه؟

nima_elc
12-06-2012, 15:24
led کلاهی بخر دوست عزیز بهتر هست چون زاویه های نورش بهتره
ولتاژ و جریانشم رو بسته هاش نوشته شده و حدودی هم میشه اندازه گیری کرد
این تابلو ها با نرم افزار کارل درا طراحی میشن که فیلم آموزشیش را هم قرار دادم صفحات قبل
البته اگه میخوای میتونی رو پی سی بی هم با نرم افزار طراحی کنی اگه دستگاه برش لیزر کسی تو شهرتون نداره
ولی کارش سخت تره یکم ولی میشه
ولی اگه کسی خدمات برش لیزر داره تو شهرتون با کارل طراحی کنید و بدید براتون طرح را در بیارن

sina_browser
12-06-2012, 15:44
led کلاهی بخر دوست عزیز بهتر هست چون زاویه های نورش بهتره
ولتاژ و جریانشم رو بسته هاش نوشته شده و حدودی هم میشه اندازه گیری کرد
این تابلو ها با نرم افزار کارل درا طراحی میشن که فیلم آموزشیش را هم قرار دادم صفحات قبل
البته اگه میخوای میتونی رو پی سی بی هم با نرم افزار طراحی کنی اگه دستگاه برش لیزر کسی تو شهرتون نداره
ولی کارش سخت تره یکم ولی میشه
ولی اگه کسی خدمات برش لیزر داره تو شهرتون با کارل طراحی کنید و بدید براتون طرح را در بیارن

متاسفانه اینجا کسی دستگاه لیزر نداره
ولی تصمیم دارم اون کلمه مورد نظرو رویه کاغذ چاپ کنم بعد کاغذو روی یه چیزه محکم بچسبونم و ledهارو بچینم
نرم افزار کارل رو هم نصب کردم اما هیچی سر درنیاوردم:unh:

nima_elc
12-06-2012, 20:06
صفحات قبل را کامل بخون و روش نصب کارل و پلاگین ledtool5 را کامل انجام بده
و بعد هم دوستان روض طراحی نوشته با کارل و چیدن پاشه های LED را توضیح دادن
من هم یه فیلم کامل گذاشتم میتونی ببینی ..طبق همون فیلم راحت میشه هر نوشتی را طرح LED ساخت براش
فقط حدود 15 دقیقه باید صفحات این تاپیک را بخونید

sina_browser
12-06-2012, 23:28
صفحات قبل را کامل بخون و روش نصب کارل و پلاگین ledtool5 را کامل انجام بده
و بعد هم دوستان روض طراحی نوشته با کارل و چیدن پاشه های LED را توضیح دادن
من هم یه فیلم کامل گذاشتم میتونی ببینی ..طبق همون فیلم راحت میشه هر نوشتی را طرح LED ساخت براش
فقط حدود 15 دقیقه باید صفحات این تاپیک را بخونید

دیشب همشو خوندم
نرم افزار ledtool5رو هم نصب کردم اما کار نکرد
من هیچ فیلمی رو ندیدم
میشه لینکشو بهم بدید؟

nima_elc
13-06-2012, 00:23
شرمنده فیلم تو صفحه 7 بود که پاک شده و منم فیلم را بدلایلی پاک کردم و الانم نرم افزار کارل دیگه رو سیستمم نیست که فیلم بگیرم از صفحه
از دوستان اگه کسی اون فیلم را داره و یا میتونه فیلمی تهیه کنه قرار بده خواهشا
من هم اگه شد در اولین فرصت قرار میدم

sina_browser
13-06-2012, 01:16
دوستان من تابلویی رو که خواستم درست کنم رو ledهاشو چیدم و همه رو سری کردم
کلمه من 114 تا led صرفش کردم
من اینو به برق شهری وصل کنم مشکلی پیش نمیاد؟لازم نیست خازنی چیزی بزارم سر راهش؟

mci
13-06-2012, 12:53
دوستان من تابلویی رو که خواستم درست کنم رو ledهاشو چیدم و همه رو سری کردم
کلمه من 114 تا led صرفش کردم
من اینو به برق شهری وصل کنم مشکلی پیش نمیاد؟لازم نیست خازنی چیزی بزارم سر راهش؟

این روش خوبی نیست اولا عمر ledها کم میشه ثانیا اگه یکی از led ها بسوزه کل مدار خاموش میشه شما ledها را 3 تا 3 تا با هم سری کن و با یک مقاومت مناسب به پاور 12 ولت وصل کن برای ال ای دی های آبی . سفید . سبز مقاومت حدود 200 اهم و برای قرمز . نارنجی . زرد حدود 330 اهم

sina_browser
13-06-2012, 13:43
این روش خوبی نیست اولا عمر ledها کم میشه ثانیا اگه یکی از led ها بسوزه کل مدار خاموش میشه شما ledها را 3 تا 3 تا با هم سری کن و با یک مقاومت مناسب به پاور 12 ولت وصل کن برای ال ای دی های آبی . سفید . سبز مقاومت حدود 200 اهم و برای قرمز . نارنجی . زرد حدود 330 اهم

درسته
اما من میخوام مستقیم به برق وصل کنم
1.حالا عمر led ها که میگید کم میشه مثلا چقدر دوام داره؟
2.شما منظورتون اینه که 3تا ledرو با یه مقاومت 330 اهم سری کنم بعد به منبع تغذیه وصل کنم؟
حالا من بخوام یه تابلو ledثابت رو درست بکنم که مثل مال خودم 114 تا led بخواد باید سه تا سه تا سری کنم و به منبع وصل کنم؟
این جوری سخت نیست؟
شما خودتون تاحالا از این تابلو درست کردید؟
میشه نمونشو بزارید؟
راستی من تابلو رو به برق وصل کردم
چند تا سوال
چندتا از ledها نورشون کمی ضعیفه مشکل از چیه؟احتمال داره که ledها خراب باشه؟
وقتی که مدار کار میکنه یه حالت چشمک زن داره یعنی یه جور نویزی داره
چیکار کنم درست بشه؟

nima_elc
13-06-2012, 13:48
روش مدارات تابلو ثابت برای مصرف کمتر و طول عمر بیشتر سری موازی کردنه
بستگی به ولتاژ منبعی که داری و ولتاژ هر دیود و جریان اون به نسبت تعدادشون محاسبه میشه که تو حالت های مختلف چند led سری بشن و با چه مقاومتی بعد قسمت های سری شده با هم موازی میشن و به منبع وصل میشن

sina_browser
13-06-2012, 14:11
روش مدارات تابلو ثابت برای مصرف کمتر و طول عمر بیشتر سری موازی کردنه
بستگی به ولتاژ منبعی که داری و ولتاژ هر دیود و جریان اون به نسبت تعدادشون محاسبه میشه که تو حالت های مختلف چند led سری بشن و با چه مقاومتی بعد قسمت های سری شده با هم موازی میشن و به منبع وصل میشن

این روش رو هم انجام دادم
با اینکه کمی سخته اما باز خوبه
حالا اگه 4تا 4تا سری کنم و مقاومت نبندم چی میشه؟

mci
13-06-2012, 18:52
من خودم با این روش (3تا 3تا سری با مقاومت و منبع 12) تابلو زدم طی همین چند روز آینده فیلم یا عکس قرار می دهم

sina_browser
13-06-2012, 19:34
من خودم با این روش (3تا 3تا سری با مقاومت و منبع 12) تابلو زدم طی همین چند روز آینده فیلم یا عکس قرار می دهم

خیلی ممنون
شما از چه ledاستفاده کردی؟چه رنگیه؟
منبع چند ولته؟
منتظر نمونه کارتم

mci
13-06-2012, 21:55
خیلی ممنون
شما از چه ledاستفاده کردی؟چه رنگیه؟
منبع چند ولته؟
منتظر نمونه کارتم

من از سه رنگ led استفاده کردم. آبی . قرمز و سفید منبع هم 12 ولت

sina_browser
14-06-2012, 11:04
سلام
دوستم از تابلوم خوشش اومد گفت یکی هم واسم درست کن
حالا من led هارو روی چی بچینم که سطح مشکی داشته باشه؟
پلکسی که اینجا پیدا نمیشه:unh:

mj3747
14-06-2012, 11:25
دوست عزیز، روی کارتن پلاست کار کن یا روی کارتن معمولی، اگه رنگ مشکی هم گیرت نیومد با یه اسپری رنگش کن یا روش برچسب بچسبون، برچسبایی که تابلو سازی ها کار میکنن.

mci
14-06-2012, 12:38
به نظرم کارتن پلاست دوام نداره بهتره از تخته سه لایی استفاده کنی یه رنگ مشکی هم بپاشی روش

sina_browser
14-06-2012, 12:41
به نظرم کارتن پلاست دوام نداره بهتره از تخته سه لایی استفاده کنی یه رنگ مشکی هم بپاشی روش

اولین کارمو روی یه کارتون محکم انجام دادم
استحکامش خوبه اما حیف که برچسب مشکی نزدم به کارتون

sina_browser
14-06-2012, 13:04
راستی من دیروز رفتم شیشه فروشی
یه جور پلاستیک ورقه ای بهم نشون داد
مثله شیشه شفاف بود اما پلاستیک بود
اونا به درد میخوره؟درمقابل دمای هویه تحمل داره؟

mj3747
14-06-2012, 13:32
من کار اولم رو روی کارتن پلاست 4mm اجرا کردم، تو ابعاد 120*60 .
صفحه هات قبل عکسش گذاشتم. دوامش هم خیلی خوبه.
اینم عکسش:

mj3747
14-06-2012, 13:34
راستی من دیروز رفتم شیشه فروشی
یه جور پلاستیک ورقه ای بهم نشون داد
مثله شیشه شفاف بود اما پلاستیک بود
اونا به درد میخوره؟درمقابل دمای هویه تحمل داره؟
رو اینام خوبه، من دیدم اما دردسر و هزینه سوراخکاری داره، اما سوراخکاری کارتن پلاست کار یک ساعت و با یه سوزن میشه.
اینم عکسش:
موفق باشین.

sina_browser
14-06-2012, 15:20
رو اینام خوبه، من دیدم اما دردسر و هزینه سوراخکاری داره، اما سوراخکاری کارتن پلاست کار یک ساعت و با یه سوزن میشه.
اینم عکسش:
موفق باشین.

واقعا دستتون درد نکنه
کارتون بیسته
یعنی اون چیزه مشکیه کارتونه؟:018:
برچسب زدی روش یا خودش مشکیه؟
به برق 220 ولت وصلش میکنی؟
میشه یه عکس هم از پشت بگیری؟

mci
14-06-2012, 18:25
کارتن پلاست اگه چند وقت تو آفتاب بمونه و استحکامشا از دست نده به نظر من هم خیلی خوب و راحت طرح را میشه روش پیاده کرد

Ma3ood
14-06-2012, 18:30
کارتن پلاست اگه چند وقت تو آفتاب بمونه و استحکامشا از دست نده به نظر من هم خیلی خوب و راحت طرح را میشه روش پیاده کرد

کارتن پلاست اصلا به درد این کار نمی خوره خصوصا زیر افتاب
فقط پلکسی برای این کار خوب جواب میده و محکمه

pooriya
14-06-2012, 18:35
الان پلکسی خیلی گرون شده.این در حالی است که کارتون پلاست به صرفه تره(که اونم نسبت به قبل گرون شده)
ولی با این حال برای کار led خوبه چون استحکام به اون صورت لازم نداره.جلوی نور افتاب هم هر چیزی باشه به مرور زمان رنگش رفته و پوسیده می شه

Ma3ood
14-06-2012, 18:47
الان پلکسی خیلی گرون شده.این در حالی است که کارتون پلاست به صرفه تره(که اونم نسبت به قبل گرون شده)
ولی با این حال برای کار led خوبه چون استحکام به اون صورت لازم نداره.جلوی نور افتاب هم هر چیزی باشه به مرور زمان رنگش رفته و پوسیده می شه

درسته ولی کارتن پلاست نمای خوبی از پشت شیشه نداره و خیلی قشنگ نیست :wink:
ولی جالبه تو ایران دست رو هر چی میگذاری سه سوته گرون میشه از وقتی این ال ای دی ثابت ها فراگیر شد قیمت پلکسی واقعا روز به روز در حال افزایش هست

sina_browser
14-06-2012, 18:49

سلام
یه آشنا دارم که تابلو سازی داره(شبرنگ و ....)
ازم خواست تا باهم کار کنیم
یعنی من براش تابلو led درست کنم
اون گفت که همه وسایلا از خودم و کار ازتو
حالا به نظرتون چه جوری باهاش کار کنم؟مبلغو میگم

Ma3ood
14-06-2012, 21:14
پلکسی چنده؟واسه سوراخ کردنش چقدر میگیرن؟
کارتون پلاست چیه؟همین کارتون های معمولیه؟

پلکسی + سوارخ کاریش متری 8 تومن فکر کنم در بیاد الان دقیق یادم نیست ولی بازم میپرسم
اگه اشتباه بود پست را ویرایش میکنم
کارتون پلاست بری مغازه های لوازم ساختمانی میبینی جنسی مانند پلاستیک داره ولی ساختارش مانند همون کاتون میمونه یعنی بینش خالیه (نمی دونم گرفتی چی میخوام بگم یا نه )

sina_browser
14-06-2012, 21:39
پلکسی + سوارخ کاریش متری 8 تومن فکر کنم در بیاد الان دقیق یادم نیست ولی بازم میپرسم
اگه اشتباه بود پست را ویرایش میکنم
کارتون پلاست بری مغازه های لوازم ساختمانی میبینی جنسی مانند پلاستیک داره ولی ساختارش مانند همون کاتون میمونه یعنی بینش خالیه (نمی دونم گرفتی چی میخوام بگم یا نه )

بله گرفتم
حالا لطف کنید که به پست بالا هم جواب بدید

mj3747
14-06-2012, 22:39
واقعا دستتون درد نکنه
کارتون بیسته
یعنی اون چیزه مشکیه کارتونه؟:018:
برچسب زدی روش یا خودش مشکیه؟
به برق 220 ولت وصلش میکنی؟
میشه یه عکس هم از پشت بگیری؟
قربون شما
کارتون پلاست قرمز که روش برچسب مشکی کشیدم.
به 12 ولت وصل کردم.
متاسفانه کارو تحویل دادم.

mj3747
14-06-2012, 22:43
قابل توجه دوستان...
اول اینکه مثبت LED ها رو مشترک بگیرین که اگر خواستین از مدارات افکت استفاده کنین با مشکل کمبود جریان و قطعه زیادی مواجه نشین.
و بعد اینکه چون ممکنه کارتون پلاست جلوی دید شیشه مغازه رو بگیره میتونین فقط حرف در بیارین.

موفق باشین. :hi:

Ma3ood
14-06-2012, 23:06
سلام

ببنید این یه چیز کاملا توافقی هستش یعنی الان تو شهر ما تابلو ال ای دی ثابت متری 40 هستش که شاید 25 تومن جنس و ..... باشه 15 تومن سودش که شاید کمتر
حالا خود دانی :wink:

pooriya
14-06-2012, 23:30
سلام

در این مورد بهتره تمام وسائل و کار از شما باشه و به ازا هر سفارشی که می گیره یه پورسانت بهش بدین و یا با یه قیمت توافقی کار کنین و بعد از تحویل کار دیگه خودش می دونه با چه قیمتی بفروشه

mmojtabaa
15-06-2012, 01:02
به نظر من خودتو درد سر نده متری 10 تمن ازش بگیر
براش ال ای دی لحیم کن
بجاش تو دیگه مسئولیتی به عهده نداری
و گارانتی 1 ساله بکن تا مشتریاتون زیاد بشه و ارزون هم بگیرید. متری 30 بزنید.
فقط این وسط سودش به تو میرسه .
چرا؟
چون گارانتی که بکنی کسی دیگه نمیره جایی که گارانتی نداره و اگه ال ایدی هم بسوزه که صددرصد تا یه سال کلی از اونا میسوزه و کم رنگ میشه و سودی به دست سازنده نمیرسه تو فقط لحیم کن و مسئولیتی بر گردن نگیر
قیمت رو هم پایین بزن ت امشتریا بیان و متراژ بره بالا:hi:

sina_browser
15-06-2012, 01:02
در این مورد بهتره تمام وسائل و کار از شما باشه و به ازا هر سفارشی که می گیره یه پورسانت بهش بدین و یا با یه قیمت توافقی کار کنین و بعد از تحویل کار دیگه خودش می دونه با چه قیمتی بفروشه

واقعا حرف قشنگی زدی
ولی اینجا یکی دو جای دیگه که از این تابلو ها میزنن با led حساب میکنن
مثلا هر ledرو 250تومن حساب میکنن
حالا متری به صرفه تره یا دونه ای؟

sina_browser
15-06-2012, 01:11
قربون شما
کارتون پلاست قرمز که روش برچسب مشکی کشیدم.
به 12 ولت وصل کردم.
متاسفانه کارو تحویل دادم.
من این برچسبو از کجا میتونم گیر بیارم؟
به آداپتور وصل کردید؟

قابل توجه دوستان...
اول اینکه مثبت LED ها رو مشترک بگیرین که اگر خواستین از مدارات افکت استفاده کنین با مشکل کمبود جریان و قطعه زیادی مواجه نشین.
و بعد اینکه چون ممکنه کارتون پلاست جلوی دید شیشه مغازه رو بگیره میتونین فقط حرف در بیارین.

موفق باشین. :hi:
متوجه نشدم
کمی بیشتر توضیح میدید؟

به نظر من خودتو درد سر نده متری 10 تمن ازش بگیر
براش ال ای دی لحیم کن
بجاش تو دیگه مسئولیتی به عهده نداری
و گارانتی 1 ساله بکن تا مشتریاتون زیاد بشه و ارزون هم بگیرید. متری 30 بزنید.
فقط این وسط سودش به تو میرسه .
چرا؟
چون گارانتی که بکنی کسی دیگه نمیره جایی که گارانتی نداره و اگه ال ایدی هم بسوزه که صددرصد تا یه سال کلی از اونا میسوزه و کم رنگ میشه و سودی به دست سازنده نمیرسه تو فقط لحیم کن و مسئولیتی بر گردن نگیر
قیمت رو هم پایین بزن ت امشتریا بیان و متراژ بره بالا:hi:

اینم فکر خوبیه
غیبت نباشه اما این یارو کمی کار درست نیست
میترسم براش کار کنم بعد از چندتا کار اونم یادبگیره و بگه دیگه من باتو کار نمیکنم توو این وسط فقط من میسوزم
این گارانتی کردنش هم فکر توپیه اتفاقا یکی دو ساعت پیش توو فکرش بودم
نهایتش اگه مشکل داشت 10تا از ledها میسوزه که خرجش میشه 100 تومن
حالا به نظرتون ledهارو سری کنم و به برق220ولت وصل کنم
یا
4تا4تا سری کنم و بعد همه رو موازی کنم؟
یه سری که مستقیم به برق شهر وصل شده رو دیدم همون اول مدار یه خازن گذاشتن فک کنم موازی باشه
این واسه چیه؟
من هم موازی گذاشتم هم سری اما اصلا مدارم کار نکرد:mrgreen:
راستی عصر رفتم یه شیشه فروشی یه جور پلاستیک ورقه ای داشت که عین شیشه شفاف بود گفت که متری 25تومن
به نظرتون این چیزه خوبی نیست؟جلوی دید رو هم نمیگیره
یه چیزه دیگه
واسه اینکه ledهارو 4تا4تا سری کنم باید مقاومت 1/4 وات بزارم؟
اگه بخوام همشو سری کنم مقاومت چند وات بزارم؟

mmojtabaa
15-06-2012, 22:07
اینم فکر خوبیه
غیبت نباشه اما این یارو کمی کار درست نیست
میترسم براش کار کنم بعد از چندتا کار اونم یادبگیره و بگه دیگه من باتو کار نمیکنم توو این وسط فقط من میسوزم
این گارانتی کردنش هم فکر توپیه اتفاقا یکی دو ساعت پیش توو فکرش بودم
نهایتش اگه مشکل داشت 10تا از ledها میسوزه که خرجش میشه 100 تومن
حالا به نظرتون ledهارو سری کنم و به برق220ولت وصل کنم
یا
4تا4تا سری کنم و بعد همه رو موازی کنم؟
یه سری که مستقیم به برق شهر وصل شده رو دیدم همون اول مدار یه خازن گذاشتن فک کنم موازی باشه
این واسه چیه؟
من هم موازی گذاشتم هم سری اما اصلا مدارم کار نکرد:mrgreen:
راستی عصر رفتم یه شیشه فروشی یه جور پلاستیک ورقه ای داشت که عین شیشه شفاف بود گفت که متری 25تومن
به نظرتون این چیزه خوبی نیست؟جلوی دید رو هم نمیگیره
یه چیزه دیگه
واسه اینکه ledهارو 4تا4تا سری کنم باید مقاومت 1/4 وات بزارم؟
اگه بخوام همشو سری کنم مقاومت چند وات بزارم؟ خب با برق که کار کنی خیلی خطرناکه در عوض پول منبع تغذیه نمیدی (از 4 هزار تمن تا 25 تمن)
به نظر من این مبلغ ارزش نداره توی هر تابلو یه بار برق بگیرتد.
خب اگه دوست داری کار کنی خودت برو تو کار تابلو و به اون یارو بفروش
و
در مورد شیشه ها خیلی جالب مبشه اگه شیشه ای باشه
اما باید طوری کار کنی که هیچی به جز ال ای دی ها مشخص نباشه
کار مشکلی نیست ولی دقت میخاد
ابتدا 4 تا 4 تا یا سه تا سه تا یا 5 تا 5 تا سری کن
بسته به نوع ال ای دی و رنگش
اینو با استفاده از یه برد برد و 5 تا ال ای دی میتونی حساب کنی
چطوری؟
ابتدا 5 تا ال ای دی رو به همراه یه مقاومت وصل کن به 12 ولت و اگه نورت کم بود
4 تا ال ای دی بکن
اگه باز هم نورت کم بود 3 تا ال ای دی اگه باز نورت کم بود مقاومتت رو کم و زیاد کن
ولی تجربه نشون د1اده
برای رنگهای
سفید 3 تا سه تا
سبز سه تا سه تا
ابی سه تا سه تا
زرد پنج تا پنج تا
قرمز پنج تا پنج تا
به همراه یه مقاومتی که نور کافی و جریان مناسبی ازش عبور کنه
میتونی از مشخصات ال ای دی نیز متوجه بشی مثلا من ال ای دی مارک اچ جی دارم با رنگ قرمز
ولتاژ کاری نوشته : 2.1 تا 2.3
جزیان کاری نیز 15 میلی امپر تا 20 میلی امپر
و شما باید یه کاری بکنی که برای هر ال ای دی همین حدود جریان و ولتاز برسه
ولی من برای اینکه عمر ال ای دی هام زیا دبشه
ولتاژ 1.8 میرسونم به هر ال ای دی و جریان 10 میلی آمپر میتونی از اینجا حساب کنی
LED series parallel array wizard (You can see links before reply)
موفق باشید
26/3/1391

sina_browser
16-06-2012, 01:06
ledها مشخصاتش رو روی کارتون مینویسن؟
کاروتنش چندتا led داره؟
خب من اگه آداپتور 12ولت 4آمپر بگیرم
با این 4آمپر فقط میتونم 200تا لامپ رو روشن کنم درسته؟یا بیشتر هم میشه روشن کرد؟

mmojtabaa
16-06-2012, 12:21
ledها مشخصاتش رو روی کارتون مینویسن؟
کاروتنش چندتا led داره؟
خب من اگه آداپتور 12ولت 4آمپر بگیرم
با این 4آمپر فقط میتونم 200تا لامپ رو روشن کنم درسته؟یا بیشتر هم میشه روشن کرد؟

هر بسته 1000 تا داره اما بعضی از شرکت ها
2000 تایی نیز میزنند
با آداپتور 12 ولت 1 آمپر شما میتونی 500 تا ال ای دی قرمز یا زرد روشن کنی البته تفریبا
300 تا سفید ابی سبز میتونی روشن کنی
حالا برای 4 آمپرش میشه 4 برابر
:wink::wink::wink:

sina_browser
16-06-2012, 14:50
سلام
امروز رفتم بازار قیمت led کلاهی رو گرفتم
از 35تومن قیمت دادن تا 80تومن
حالا اینا فرقشون چیه؟
از کجا فرقشون معلوم میشه؟ظاهری معلومه؟

avr.mohsen
16-06-2012, 16:29
سلام
امروز رفتم بازار قیمت led کلاهی رو گرفتم
از 35تومن قیمت دادن تا 80تومن
حالا اینا فرقشون چیه؟
از کجا فرقشون معلوم میشه؟ظاهری معلومه؟

فرقشون
1.شدت نور
2.زاویه دید
3.طول عمر
1و2 را ظاهری میشه
ولی طول عمر نه
من خودم تولید کننده هستم
شاید تا حالا 500 متر نئون led زدم
خودم هم برای سوراخکاری CNC خریدم
روی پلکسی گلاس هم میزنم
همه رنگیش هست ولی مشکی از همه قشنگتر میشه

atmahdi
16-06-2012, 17:40
فرقشون
1.شدت نور
2.زاویه دید
3.طول عمر
1و2 را ظاهری میشه
ولی طول عمر نه
من خودم تولید کننده هستم
روی پلکسی گلاس هم میزنم

سلام دوست عزیز
لطف کنید در مورد دستگاه cnc که گرفتید کمی توضیح بدید مثل نوع - قیمت و ....

sina_browser
16-06-2012, 18:49
فرقشون
1.شدت نور
2.زاویه دید
3.طول عمر
1و2 را ظاهری میشه
ولی طول عمر نه
من خودم تولید کننده هستم
روی پلکسی گلاس هم میزنم

متری چند میفروشی؟
پلکسی متری چنده؟
دستگاه cnc رو چند گرفتی؟

avr.mohsen
16-06-2012, 19:33
سلام دوست عزیز
لطف کنید در مورد دستگاه cnc که گرفتید کمی توضیح بدید مثل نوع - قیمت و ....

شیت کاری 70 *110 است
تقریبا ساخت وطن است
چند تا از دوستام که مکانیک وبرق خوندن واسم درست کردند

متری چند میفروشی؟
پلکسی متری چنده؟
دستگاه cnc رو چند گرفتی؟

متری 35
پلکسی ورق دو میل تو شهر ما در می آد 60 تومن (هر ورق 123*183 سانتیمتر)
10 میلیونی برام آب خورد.

mmojtabaa
16-06-2012, 19:40
فرقشون
1.شدت نور
2.زاویه دید
3.طول عمر
1و2 را ظاهری میشه
ولی طول عمر نه
من خودم تولید کننده هستم
خودم هم برای سوراخکاری cnc خریدم
روی پلکسی گلاس هم میزنم
سلام مهندس چطوری امیدوارم که حالت خوب باشه
اولا بگو هیتر رو درست کرد دوستت یا نه؟
دوما میشه فرق ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال رو بگی ؟

avr.mohsen
16-06-2012, 19:52
سلام مهندس چطوری امیدوارم که حالت خوب باشه
اولا بگو هیتر رو درست کرد دوستت یا نه؟
دوما میشه فرق ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال رو بگی ؟

سلام آقای باغبانزاده:hi:
چند تا نکته
1.فونت نوشته هاتو کوچیک کن:125:
2. سوال اولت جاش اینجا نیست پس جواب نمی دم که بهش ندادم درست کنه:alc:
3.کلاهی زاویه دیدی که داره 360 درجه است
یعنی اگه میگن زاویه اش 60 است از همه جهات همون 60 درجه است
4.ولی اوال از اگه نگاه به شکلش بندازی حالت بیضی داره
اگه می گن زاویه دیدش 60 است از همه جهات 60 نیست
فقط از قطر بزرگ ال ای دی 60 است ومابقی جهات کمتر است

mmojtabaa
16-06-2012, 19:57
=avr.mohsen;45915]سلام آقای باغبانزاده:hi:
چند تا نکته
1
.فونت نوشته هاتو کوچیک کن:125:[/
QUOTE]
چشم و منم نمیگم چرا بهش ندادیcry::

[QUOTE]. سوال اولت جاش اینجا نیست پس جواب نمی دم که بهش ندادم درست کنه:alc:چشم

3.کلاهی زاویه دیدی که داره 360 درجه است
یعنی اگه میگن زاویه اش 60 است از همه جهات همون 60 درجه است
4.ولی اوال از اگه نگاه به شکلش بندازی حالت بیضی داره
اگه می گن زاویه دیدش 60 است از همه جهات 60 نیست
فقط از قطر بزرگ ال ای دی 60 است ومابقی جهات کمتر استمرسی ممنون

sina_browser
16-06-2012, 21:25
شیت کاری 70 *110 است
تقریبا ساخت وطن است
چند تا از دوستام که مکانیک وبرق خوندن واسم درست کردند

متری 35
پلکسی ورق دو میل تو شهر ما در می آد 60 تومن (هر ورق 123*183 سانتیمتر)
10 میلیونی برام آب خورد.

هر متر led حدودا چندتا led میشه؟
این دستگاه cnc حجمش بزرگه؟ارزونتر نداره؟
شما هم از led کلاهی استفاده میکنید؟

avr.mohsen
16-06-2012, 23:16
هر متر led حدودا چندتا led میشه؟
این دستگاه cnc حجمش بزرگه؟ارزونتر نداره؟
شما هم از led کلاهی استفاده میکنید؟

حدودا 180 led
تقریبا بزرگه
100*140*120
بله کلاهی استفاده میکنم

البته اوال را برای تابلو روان استفاده می کنم

sina_browser
17-06-2012, 00:16
حدودا 180 led
تقریبا بزرگه
100*140*120
بله کلاهی استفاده میکنم

شما ledهارو چند و ازکجا میگیری؟

avr.mohsen
17-06-2012, 01:08
شما ledهارو چند و ازکجا میگیری؟

تهران از خیلیها میگیرم از پایا الکترونیک گرفته تا پاساژ توکل ac/dc طبقه زیرزمین

sina_browser
17-06-2012, 17:03
دوستان بعضی از تابلو ها هستش که نوشته خوش آمدید
ledها ثابتن اما نوشته ها متحرک و هربار یکیش روشن میشه
درست کردنش سخته یا راحت؟چی لازم داره؟کسی آموزشش رو میده؟

Ma3ood
17-06-2012, 18:16
دوستان بعضی از تابلو ها هستش که نوشته خوش آمدید
ledها ثابتن اما نوشته ها متحرک و هربار یکیش روشن میشه
درست کردنش سخته یا راحت؟چی لازم داره؟کسی آموزشش رو میده؟

اکه فقط میخوای ال ای دی های دورش روشن بشه یه مدار بی استابل باید ببندی و زوج را بدی به یکی و فرد ها رو بدی به شاخه بعدی و با یه زمان مناسب مثل این میمونه که لامپها داره میچرخه (من کشته مرده این خطای چشم انسان هستم )
در مورد اینکه مثلا واژه خوش امدید مثلا تک تک حرفاش خ و ش ا م د ی د روشن و خاموش بشه میتونی با یه میکرو یه برنامه خیلی ساده بنویسی و کلی افکت هم در بیاری و به تابلوت اعمال کنی

sina_browser
17-06-2012, 19:28
اکه فقط میخوای ال ای دی های دورش روشن بشه یه مدار بی استابل باید ببندی و زوج را بدی به یکی و فرد ها رو بدی به شاخه بعدی و با یه زمان مناسب مثل این میمونه که لامپها داره میچرخه (من کشته مرده این خطای چشم انسان هستم )
در مورد اینکه مثلا واژه خوش امدید مثلا تک تک حرفاش خ و ش ا م د ی د روشن و خاموش بشه میتونی با یه میکرو یه برنامه خیلی ساده بنویسی و کلی افکت هم در بیاری و به تابلوت اعمال کنی

شما مدار بی استابل رو داری؟میخوام چراغای اطرافش روشن خاموش بشه
من از میکرو چیزی بلد نیستم
از کجا میتونم از صفر شروع کنم برا یادگیریش؟

Ma3ood
17-06-2012, 22:06
شما مدار بی استابل رو داری؟میخوام چراغای اطرافش روشن خاموش بشه
من از میکرو چیزی بلد نیستم
از کجا میتونم از صفر شروع کنم برا یادگیریش؟

درود بر شما برای سوال اولت که اینجا (You can see links before reply %88%D9%8A%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1)رو نیگاه کن این سایت (You can see links before reply) هم خوبه نکته مهم اینه فرکانس درست رو انتخاب کنی مثل اینکه لامپها دارن میچرخند و نکته دیگه اینکه برای اتصال باید از ترانزیستور های قدرت مثل TIP122 استفاده کنید .
در مورد کار با میکرو بهتره با یه کتابی چیزی شروع کنی البته توی سایت ما و دیگه سایتها منبع های خوبی واسه یادگیری هست ولی اگه در همین حد میخوای کار کنی و نمی خوای حرفه ای کار کنی همین pdf ها و مثالهای سایت و دیگر سایتها رو دنبال کنی راه میفتی:0013:

sina_browser
17-06-2012, 22:45
درود بر شما برای سوال اولت که اینجا (You can see links before reply %88%D9%8A%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1)رو نیگاه کن این سایت (You can see links before reply) هم خوبه نکته مهم اینه فرکانس درست رو انتخاب کنی مثل اینکه لامپها دارن میچرخند و نکته دیگه اینکه برای اتصال باید از ترانزیستور های قدرت مثل TIP122 استفاده کنید .
در مورد کار با میکرو بهتره با یه کتابی چیزی شروع کنی البته توی سایت ما و دیگه سایتها منبع های خوبی واسه یادگیری هست ولی اگه در همین حد میخوای کار کنی و نمی خوای حرفه ای کار کنی همین pdf ها و مثالهای سایت و دیگر سایتها رو دنبال کنی راه میفتی:0013:

من کلا نه در مورد pic نه avr و.. هیچی نمیدونم
میخوام درمورد همش یاد بگیرم
چون خودمم رشتم الکترونیکه و امسال به امید خدا اگه کنکور قبول بشم میرم دانشگاه میخوام از الان یاد بگیرم
حالا از صفر تا حرفه ای
منبعی هستش که بهم معرفی کنید؟

Ma3ood
18-06-2012, 00:23
من کلا نه در مورد pic نه avr و.. هیچی نمیدونم
میخوام درمورد همش یاد بگیرم
چون خودمم رشتم الکترونیکه و امسال به امید خدا اگه کنکور قبول بشم میرم دانشگاه میخوام از الان یاد بگیرم
حالا از صفر تا حرفه ای
منبعی هستش که بهم معرفی کنید؟

به نظر من یه کتاب بگیر و با اون شروع کن چون میخوای از صفر شروع کنی چون اموزش ها و فایل هایی که توی اکثر سایتها قرار میدهند برای شروع خوب نیستن و باید تقریبا یه چیزایی حد متوسط بلد باشی بعد بیایی
در مورد منبع به نظر من کتاب اموزش avr مهندس پرتویی فر را بگیر :0013:

sina_browser
18-06-2012, 00:57
به نظر من یه کتاب بگیر و با اون شروع کن چون میخوای از صفر شروع کنی چون اموزش ها و فایل هایی که توی اکثر سایتها قرار میدهند برای شروع خوب نیستن و باید تقریبا یه چیزایی حد متوسط بلد باشی بعد بیایی
در مورد منبع به نظر من کتاب اموزش avr مهندس پرتویی فر را بگیر :0013:

به نظرتون از بین این کتابا کدومش خوبه؟
کتب آموزش میکروکنترلر, فروشگاه آنلاین قطعات الکترونیک و روباتيك - ایران میکرو (You can see links before reply)

Ma3ood
18-06-2012, 01:21
خوبیش که همه خوبن
ولی این دو تا رو بیشتر قبول دارم و تعریفشو شنیدم
اولی (You can see links before reply)
دومی (You can see links before reply)

mmojtabaa
18-06-2012, 02:11
چرا برای ساخت تابلو ثابت از اوال و کلاهی استفاده میکنند
چرا از این ال ای دی ارزونا استفاده نمیکنند که 15 تمن تا 20 تمنه
همون ال ای دی مات ها
؟؟؟؟

sina_browser
18-06-2012, 10:12
همون ال ای دی مات ها
؟؟؟؟

من خودم چند وقت پیش میخواستم led بگیرم دیدم قیمت ها از 20 تومن هستش تا 90 تومن گفتم بابا چه فرقی میکنه همون 20 تومنیه رو میگیرم
اول تابلو ثابت رو که درست کردم(هفته پیش)با اون led های ارزون درست کردم چون جنسش مرغوب نبود از 114 تا led 6 7 تایی خیلی بدروشن میشه
تاحالا از مات استفاده نکردم من ولی میگن چون زاویه دید کلاهی و اوال بیشتره واسه همین ازش استفاده میکنن

Ma3ood
18-06-2012, 13:00
همون ال ای دی مات ها
؟؟؟؟
به نظرم چند تا دلیل داره
1- مرغوب نبودن جنس های این نوع
2- زاویه دید بسیار کم
3- جریان مصرفی زیاد تر نسبت به نمونه لیزری و کلاهی
4- طول عمر کمتر نسبت به نمونه ها مذکور
5- نور دهی غیر قابل قبول در طی روز
فکر کنم کافی باشه

mmojtabaa
18-06-2012, 20:08
به نظر من اگه نور دهی نداشته باشه فقط خودش روشن بشه قشنگ تر هستش
فقط یه سوال اونایی که کار کردن میشه بگن که
ایا طول عمر ال ای دی های مات 20 تمنی ها خوبه یا نه؟؟؟؟؟

avr.mohsen
18-06-2012, 22:32
به نظر من اگه نور دهی نداشته باشه فقط خودش روشن بشه قشنگ تر هستش
فقط یه سوال اونایی که کار کردن میشه بگن که
ایا طول عمر ال ای دی های مات 20 تمنی ها خوبه یا نه؟؟؟؟؟

تو ledهای مات led باکیفیت هم است از نظر طول عمر
البته من فقط قرمزشو استفاده می کنم

mmojtabaa
18-06-2012, 22:37
تو ledهای مات led باکیفیت هم است از نظر طول عمر
البته من فقط قرمزشو استفاده می کنم
سلام
خب این ال ای دی هایی که نوشته 27 تمن قیمت 1000 تاش ،چطوره؟؟؟
منظورم طول عمرشه
ال ای دی با کیفیت چند قیمته و چقدر عمر میکنه؟

avr.mohsen
18-06-2012, 23:20
سلام
خب این ال ای دی هایی که نوشته 27 تمن قیمت 1000 تاش ،چطوره؟؟؟
منظورم طول عمرشه
ال ای دی با کیفیت چند قیمته و چقدر عمر میکنه؟

قیمتش همین حول و حوش است
تنها راهش تست اونهاست

sina_browser
19-06-2012, 00:23
سلام
من میخوام واسه خرید ال ای دی برم تهران
اگر دوستان جای خوبی رو سراغ دارید بهم معرفی کنید

avr.mohsen
19-06-2012, 09:10
سلام
من میخوام واسه خرید ال ای دی برم تهران
اگر دوستان جای خوبی رو سراغ دارید بهم معرفی کنید

جمهوری دیگه
پایا الکترونیک
پاساژ فرقانی
پاساژعباسیان
پاساژ امجد
پاساژ توکل
پاساژ فرشته
.......
....
همه اینها یه راسته است
باید بری اینجا

sina_browser
19-06-2012, 16:23
ارزون ترین دستگاه cnc چقدر قیمتشه؟

Ma3ood
19-06-2012, 16:53
ارزون ترین دستگاه cnc چقدر قیمتشه؟

برای یه چیز به درد بخور و کار راه انداز 8 تا 10 میلیون باید بدی :sa:

avr.mohsen
19-06-2012, 19:08
برای یه چیز به درد بخور و کار راه انداز 8 تا 10 میلیون باید بدی :sa:
درسته برا من که قبلا ابعادشو گفتم
حول و حوش 10 تومن شد

coloop
19-06-2012, 23:00
دوستان چه خوب میشد یه نمونه عملی ساخت تابلو ثابت رو اینجا میزاشتید چون خیلی از مفاهیم با ساختنش بصورت عملی درک میشه !

ممنون

sina_browser
19-06-2012, 23:42
من خودم از این به بعد هرکاری رو که درست کنم عکسشو قرار میدم
مهندسان عزیز یه سوال
من یه مدل ال ای دی گرفتم که خودش چشمک زنه(آبی و قرمز)وقتی به منبع وصلش میکنم خیلی قشنگ کار میکنه
اما وقتی چندتارو سری میکنم هماهنگ کار نمیکنن
چیکارش کنم؟

avr.mohsen
20-06-2012, 01:00
من یه مدل ال ای دی گرفتم که خودش چشمک زنه(آبی و قرمز)وقتی به منبع وصلش میکنم خیلی قشنگ کار میکنه
اما وقتی چندتارو سری میکنم هماهنگ کار نمیکنن
چیکارش کنم؟
اول ببین اگه موازی کنی هماهنگ کار می کنند یانه؟

sina_browser
20-06-2012, 14:10
اول ببین اگه موازی کنی هماهنگ کار می کنند یانه؟

امتحان کردم
هم موازی و هم سری ناهماهنگ کار میکنن
چیکار کنم؟

avr.mohsen
20-06-2012, 14:37
امتحان کردم
هم موازی و هم سری ناهماهنگ کار میکنن
چیکار کنم؟
کاریش نمیشه کرد
البته اینجوری هم قشنگ میشه یه متن باهش بزن تست کن
راستی led رو ازکجا وچند خریدی با چند ولت کار می کنه؟؟

sina_browser
20-06-2012, 14:58
کاریش نمیشه کرد
البته اینجوری هم قشنگ میشه یه متن باهش بزن تست کن
راستی led رو ازکجا وچند خریدی با چند ولت کار می کنه؟؟

تعدادش کمه تا یه متن بزنم 50تا گرفتم
از سایت roboeq.com گرفتم به قیمت 80 تومن
با 3ولت کار میکنه

raoofmtj
23-06-2012, 03:10
سلام دوستان می خواستم بدونم میخوام خروجی میکرو رو ic uln 2803تقویت کار با این hcچطوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای دور تابلو میخوام

raoofmtj
23-06-2012, 14:45
سلام دوستان چرا کسی به من محل نمیذاره من می خوام یه تابلو بسازم ومدار فلاشر اون رو با میکرو ببندم می خواستم بدونم خروجی پایه های میکرو رو چطور باید تقویت کنم که تعداد بالایی ledرو روشن کنم و لطفا طریقه ی کار با IC uln 2803 توضیح بدید که می خوام با اون دورشو راه بندازم اگه ممکنه راهنماییم کنید با تشکر

nima_elc
23-06-2012, 14:52
سلام دوستان چرا کسی به من محل نمیذاره من می خوام یه تابلو بسازم ومدار فلاشر اون رو با میکرو ببندم می خواستم بدونم خروجی پایه های میکرو رو چطور باید تقویت کنم که تعداد بالایی ledرو روشن کنم و لطفا طریقه ی کار با ic uln 2803 توضیح بدید که می خوام با اون دورشو راه بندازم اگه ممکنه راهنماییم کنید با تشکر

واسه تقویت میتونی از تقویت کننده های ترانزیستوری که مداراتش تو کتاب ها و اینترنت هست استفاده کنی
uln2803 يك ic با 18 پايه است كه درون اين ic تعداد 8 ترانزيستور دارلينگتون npn قرار دارد كه در ورودي بيس هر كدام هم مقاومتي معادل 2.7 كيلواهم قرار داده شده كه باعث ميشود با اعمال يك ولتاژ 5ولتي هر ترانزيستور را روشن نمود.
پايه هاي 1 تا 8 ورودي ها و پايه هاي 18 تا 11 هم خروجي هاي كلكتور هر ترانزيستور است. تمامي اميترهاي ترانزيستورها هم به يكديگر وصل شده و به پايه 9 داده شده است به عنوان پايه زمين استفاده ميشود.
اینم دیتاشیت این قطعه

raoofmtj
23-06-2012, 15:03
واسه تقویت میتونی از تقویت کننده های ترانزیستوری که مداراتش تو کتاب ها و اینترنت هست استفاده کنی
uln2803 يك ic با 18 پايه است كه درون اين ic تعداد 8 ترانزيستور دارلينگتون npn قرار دارد كه در ورودي بيس هر كدام هم مقاومتي معادل 2.7 كيلواهم قرار داده شده كه باعث ميشود با اعمال يك ولتاژ 5ولتي هر ترانزيستور را روشن نمود.
پايه هاي 1 تا 8 ورودي ها و پايه هاي 18 تا 11 هم خروجي هاي كلكتور هر ترانزيستور است. تمامي اميترهاي ترانزيستورها هم به يكديگر وصل شده و به پايه 9 داده شده است به عنوان پايه زمين استفاده ميشود.
اینم دیتاشیت این قطعه
با این مدارات چند تا ledرو میتونم روشن کنم بازم تشکر

raoofmtj
23-06-2012, 15:15
اگه ممکنه لینک یکی از این نقشه هارو بزارین ممنون میشم و بگید ماکزیمم جریان خروجی این ترانزیستور ها چقدر است

nima_elc
23-06-2012, 15:27
خب جوابت بستگی به خیلی از عوامل داره
ولتاژ هر دیود
جریان هر دیود
ورودی مدارت
ولتاژ 2803 که تا 50 ولت هست و مقدارش باید مشخص کنی
تعداد led ها
خروجی 2803 حدودا 500 میلی امپره ولی داغ میکنه اگه بصورت مداوم این 500 میلی و حداکثر ولتاز یعنی 50 ولت را ازش بگیری
تقویت کننده های ترانزیستوری حالت های مختلف دارن و بایاس مختلف ...میتونه برای تقویت ولتاژ باشه ...میتونه برای تقویت جریان باشه
بستگی به کار شما داره

raoofmtj
23-06-2012, 16:34
خب جوابت بستگی به خیلی از عوامل داره
ولتاژ هر دیود
جریان هر دیود
ورودی مدارت
ولتاژ 2803 که تا 50 ولت هست و مقدارش باید مشخص کنی
تعداد led ها
خروجی 2803 حدودا 500 میلی امپره ولی داغ میکنه اگه بصورت مداوم این 500 میلی و حداکثر ولتاز یعنی 50 ولت را ازش بگیری
تقویت کننده های ترانزیستوری حالت های مختلف دارن و بایاس مختلف ...میتونه برای تقویت ولتاژ باشه ...میتونه برای تقویت جریان باشه
بستگی به کار شما داره
ممنون از پاسختون حالا اگه ممکنه یه نقشه ای چیزی بدید که بتونم باهلش خروجی های میکرو رو برای 400 led که جریان 70میلی میکشن را بندازم
بازم تشکر زیاد

nima_elc
23-06-2012, 18:32
ممنون از پاسختون حالا اگه ممکنه یه نقشه ای چیزی بدید که بتونم باهلش خروجی های میکرو رو برای 400 led که جریان 70میلی میکشن را بندازم
بازم تشکر زیاد

ولتاژ دیود ها چقدره؟جریانش مطمنید 70 میلی آمپره؟؟یکم زیاد بنظر میرسه
ولی بازم ولتاژش را بگید تا حساب کنم براتون

raoofmtj
24-06-2012, 02:29
ولتاژ دیود ها چقدره؟جریانش مطمنید 70 میلی آمپره؟؟یکم زیاد بنظر میرسه
ولی بازم ولتاژش را بگید تا حساب کنم براتون
ممنونم از توجهتون
75ma2.2v

nima_elc
24-06-2012, 02:59
تقریبا با این مشخصات میشه بصورت 10 تایی با یه مقاومت 33 اهم واسه کنترل جریان سری کرد و بعد با هم موازی و با یه منبع 24 ولت 2.5 تا 3 امپری هم روشن میشن راحت
حالت های زیادی داری بسته به ولتاز و جریان ورودیتون داره

raoofmtj
24-06-2012, 11:24
تقریبا با این مشخصات میشه بصورت 10 تایی با یه مقاومت 33 اهم واسه کنترل جریان سری کرد و بعد با هم موازی و با یه منبع 24 ولت 2.5 تا 3 امپری هم روشن میشن راحت
حالت های زیادی داری بسته به ولتاز و جریان ورودیتون داره
بازم ممنون میشه نحوه ی محاصبتونو بگید..

raoofmtj
24-06-2012, 11:43
اگر بخوام با میکرو مدار فلاشر بسازم چطوری باید این جریان رو تامین کنم

nima_elc
24-06-2012, 12:07
با قوانین تقسیم ولتاز و تقسیم جریان میشه حساب کرد
بسته به تعداد کانال فلاشر که احتیاج دارید بصورت جدا گانه از هر پرت میکرو خروجی بگیرید و هر پورت را به تعداد مشخصی led وصل کنید

raoofmtj
24-06-2012, 12:37
با قوانین تقسیم ولتاز و تقسیم جریان میشه حساب کرد
بسته به تعداد کانال فلاشر که احتیاج دارید بصورت جدا گانه از هر پرت میکرو خروجی بگیرید و هر پورت را به تعداد مشخصی led وصل کنید
خیلی ممنون منظورم اینه که دقیقا چطور تقویتش کنم

nima_elc
24-06-2012, 12:55
خب بسته به ولتاز و جریانی که دارید از توقویت کننده های ترانزیستوری به صورت کلکتور مشترک یا .... استفاده کنید
به طور مثال با تقویت کننده کلکتور مشترک راحت میتونید ولتاز خروجی هر پپایه را تقویت کنید
از ترانزیستور bc337 میتونی استفاده کنی

این مدت بچه ها همه امتحان دارند ببخشید اگه منم وقت نمیکنم کامل توضیح بدم...

nima_elc
24-06-2012, 13:16
اینم نونه سادش
تبدیل 5 ولت به 24 ولت

sina_browser
24-06-2012, 13:33
اینم نونه سادش
تبدیل 5 ولت به 24 ولت

این فایل با چه نرم افزاری باز میشه؟
میشه نقشه مدار یه چشمک زن رو بزارید؟(همونی که دور تابلو ال ای دی ها روشن خاموش میشه و آدم فک میکنه چراغ داره میچرخه)
واسه یاد گیری میکرو این کتاب رو خریدم
به نظرتون خوبه؟
کتاب 'مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR' (ویراست دوم) + CD همراه, فروشگاه آنلاین قطعات الکترونیک و روباتيك - ایران میکرو (You can see links before reply)

nima_elc
24-06-2012, 17:46
با نرم افزار پروتئوس
من هم این کتاب را دارم و قبلا استفاده کردم کتاب خوبیه فکر کنم پروتئوس هم داخل سی دی کتاب باشه احتمالا.... یادم نیست
دقیقا نمیدونم چطور چشمک زنی مد نظرتون هست ولی با میکرو همه نوع چشمک زنی میشه ساخت
حتی میتونید در صورت نیاز پورت های میکرو را با استفاده از تراشه های دیجیتال افزایش بدید
برای شروعم باید یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنید و بعد من اگه خواستید چند نمونه چشمک زن واستون قرار میدم
البته تو همون کتابم مثال هایی هست

sina_browser
24-06-2012, 20:12
با نرم افزار پروتئوس
من هم این کتاب را دارم و قبلا استفاده کردم کتاب خوبیه فکر کنم پروتئوس هم داخل سی دی کتاب باشه احتمالا.... یادم نیست
دقیقا نمیدونم چطور چشمک زنی مد نظرتون هست ولی با میکرو همه نوع چشمک زنی میشه ساخت
حتی میتونید در صورت نیاز پورت های میکرو را با استفاده از تراشه های دیجیتال افزایش بدید
برای شروعم باید یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنید و بعد من اگه خواستید چند نمونه چشمک زن واستون قرار میدم
البته تو همون کتابم مثال هایی هست

خیلی ممنون
یه سری از تابلو ها هستن که نوشتن OPEN بعد اطرافش ال ای دی ها توی 4دسته سه تایی روشن خاموش میشن
حالا شما چند نمونه چشمک زن راحت بزار چون اصلا از میکرو چیزی بلد نیستم:mrgreen:و هنوز کتاب رو هم نخوندم

nima_elc
24-06-2012, 20:34
خب اصلا چیزی از الکترونیکم فکر نکنم بدونید
من الان برنامه چشمک زن هم بدم همه با پروتئوس شبیه سازی شدن و برنامشون هم بسکام یا سی هست
شما اول نرم افزار ها را نصب کن دوست عزیز منم در اولین فرصت قرار میدم

raoofmtj
24-06-2012, 22:34
سلام دوستان یه مدار فلاشر با میکرو بستم که خروجی پورت هارو با ترانزیستور های c547وbd140تقویت کردم چون تو نقشه های تابلو روان دیدم که پایه های مثبت ledبا ترانزیستور و منفی با ulnتقویت میشه میخواستم بدونم برای ثابت هم همینجوره؟؟

علیدلی
26-06-2012, 01:36
سلام بچه ها نیاز به نرم افزار کرک شده led toolsدارم .یا اگر کرکشو دارید ممنون میشم بذارید .
پیشاپیش از همکاری شما سپاسگذارم

sadmonew
26-06-2012, 01:39
سلام بچه ها نیاز به نرم افزار کرک شده led toolsدارم .یا اگر کرکشو دارید ممنون میشم بذارید .
پیشاپیش از همکاری شما سپاسگذارم
سلام مهندس:hi:
اگه همين تاپيكو از اول بخوني، دوستان در مورد نحوه كرك كردن اين نرم افزار، توضيحات كاملي رو دادن.

sina_browser
26-06-2012, 01:49
سلام
دوستان توی کورل جایی هستش که نشون بده که متن چندتا ال ای دی لازم داره؟

sina_browser
26-06-2012, 11:11
سلام
دوستان بالاخره من یه تابلو ال ای دی درست کردم
اگه مشکلی داره بهم بگید تا کارمو درست کنم
نظرتون رو هم بگید

nima_elc
26-06-2012, 23:04
تبریک میگم موفق باشید :wink:

Ma3ood
26-06-2012, 23:26
سلام
دوستان بالاخره من یه تابلو ال ای دی درست کردم
اگه مشکلی داره بهم بگید تا کارمو درست کنم
نظرتون رو هم بگید

ضمن تبریک
فقط یه پیشنهاد کارت خوبه به جز مورد نقطه ها که اصلا تو چشم نیست و نامشخصه
تعدادشو زیاد تر کن ( منظور LED ها بود :mrgreen: ) و از یه رنگ دیگه مثلا سفید برای نقطه ها استفاده کن
موفق و پیروز باشید.

sina_browser
27-06-2012, 01:01
خیلی ممنون از نظراتتون
چشم حتما واسه کار بعدیم نقطه هارو درست میکنم
فقط یه سوال میتونم از پتانسیومتر واسه کم نور و پر نور کردن استفاده کنم؟(آخه من از برق 220 ولت استفاده کردم)اگه نمیشه یه راه دیگه بهم معرفی کنید
دوتا سوال
توی کورل جایی هستش که نشون بده متن یا کلمه چندتا ال ای دی لازم داره؟
امکانش هست که مثلا من یه تصویر بدم خودش ال ای دی هارو بچینه؟

Ma3ood
27-06-2012, 01:21
خیلی ممنون از نظراتتون
چشم حتما واسه کار بعدیم نقطه هارو درست میکنم
فقط یه سوال میتونم از پتانسیومتر واسه کم نور و پر نور کردن استفاده کنم؟(آخه من از برق 220 ولت استفاده کردم)اگه نمیشه یه راه دیگه بهم معرفی کنید

خیلی خیلی کم از برق مستقیم 220 برای تغذیه استفاده میکنن حالا شما با یه مقاومت مناسب وات بالا 10 وات مثلا هم جریان مصرفی شاخه را کم کنی و هم ولتاژ مناسب بهشون بدی
در کل اگه همه را با هم سری کردی مطمئن باش حتما حتما پشیمون میشی دلیل هر کدوم که سوخت کلش خاموش میشه و باید بری یه 100 تا led رو تست کنی و در کل کارت تعویض ال ای دی باشه

sina_browser
27-06-2012, 02:12
لطفا به اون دوتا سوال دیگه هم جواب بدید

nima_elc
27-06-2012, 02:16
جواب 2 تا سوال دیگتون اولی خیر هست و دومی بله بصورت خلاصه...دور چینی LEd واسه شکل هم تقریبا شبیه متن هست

avr.mohsen
27-06-2012, 14:48
اول سعی کنید به هیچ وجه از 220 مستقیم برای درایو ledها به خاطر همون نکاتی که دوستمون گفتند استفاده نکن
از نرم افزار artcam هم می تونی کنار کارت استفاده کنی چون اونهایی که با cnc کار می کنند خروجی Gcode را از این نرم افزار می گیرند نرم افزار خوبی است حتما یه نگاه بهش بنداز.

sina_browser
27-06-2012, 19:00
متاسفانه اینجا پلکسی و cnc نیستش
و این کار من هم روی فیبر انجام شده
راستی شما پشت کارتون رو چه جوری میپوشونید؟

nima_elc
27-06-2012, 19:31
تابلو ها را قاب میشه کرد و یا یه مقوای نازک پشت کار قرار بدید

sina_browser
27-06-2012, 19:52
دوستان میشه یه عکس از نمای پشت کارتون بزارید؟(بدون قاب باشه)

nima_elc
27-06-2012, 20:24
من عکسی ندارم از کار هام چون قبل عید تابلو ساختم ولی بگردی زیاد پیدا میشه
برای تمیز تر شدن کار میتونی از سیم های مفتولی مسی استفاده کنی و پایه ها را بصورت ردیف بهم دیگه وصل کنید

رسول21
27-06-2012, 22:06
با سلام
یه تابلو خوش امدید ساختم لینک داونلود فیلمش اینجا (You can see links before reply)
اینو سه تا سه تا سری و مقاومت زدم بعد همه رو تو کانال خودش موازی کردم
ایا میشه تو هر کانال یه مقاومت کلی سر راهش قرار بدیم البته وات بالا از این اجریها و بعد همه رو موازی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nima_elc
27-06-2012, 22:46
نشد نداره ولی این مقاوت ها برای کنترل جریانه و در حالت ایده آل هست و برای کنترل هر شاخه
اگه اونطوری که شما میگید قرار بدیم فکر کنم احتمال سوختن بالا میره چون جریان بصورت کلی کنترل میشه نه هر شاخه بصورت جدا گانه

sina_browser
27-06-2012, 23:56
سلام
من میخوام با میرعماد یه متن بنویسم و ال ای دی بچینم
حالا این میرعماد توی کورل کار نمیکنه چیکار کنم؟
از ایران نسعتلیق هم استفاده کردم جالب نبود
میشه فایل jpg دورش ال ای دی بچینم؟

nima_elc
28-06-2012, 00:15
نه چون به عنوان عکس میشناسه و نه فونت
شما فونت هایی که برای نرم افزارایی مثل فتوشاپ جواب میده را امتحان کن ...همه نوع فونتی هست

sina_browser
28-06-2012, 01:31
من میخوام واسه پشت ماشینم یه تابلو stop درست کنم
با محاسباتی که انجام دادم باید از مقاومت 330 اهم استفاده کنم
حالا این مقاومت باید چند وات باشه؟
0.25 یا یک چهارم وات خوبه؟

nima_elc
28-06-2012, 01:38
خب ولتاژ و جریانت را حساب کن حداکثرشو بعد به نصبتش یه مقاموت بزار
احتمالا با همون 1/4 یا 1/2 وات میشه فکر نمیکنم بیشتر بشه

sina_browser
28-06-2012, 15:35
دوستان حالا من واسه فونت شکسته توی کورل چیکار کنم؟
بدجوری گیر کردم
البته نستعلیق کمی مشکل داره
یه افزونه نداره واسه فونت شکسته؟cry::

nima_elc
28-06-2012, 16:12
این نرم افزار تو محیط های گرفیکی جواب میده شما برای کارل استفاده کن شاید جواب داد

رسول21
29-06-2012, 03:49
نشد نداره ولی این مقاوت ها برای کنترل جریانه و در حالت ایده آل هست و برای کنترل هر شاخه
اگه اونطوری که شما میگید قرار بدیم فکر کنم احتمال سوختن بالا میره چون جریان بصورت کلی کنترل میشه نه هر شاخه بصورت جدا گانه
تو هر کانال میخام یه مقاومت بزارم
به نظر خودم فرقی نمیکنه چون مقاومت وات بالاست پس به هر ال ای دی میزان جریان مجاز میرسه؟

nima_elc
29-06-2012, 12:21
منم نمیگم که نمیشه
ولی خب قطعات بصورت موازی ولتاژشون یکیه ولی بسته به خیلی عوامل جریانشون فرق میکنه
حالا ما مقاومت میزاریم که این جریان اگه بیشتر شد تو یه شاخه led ها اون شاخه نسوزن
حالا فرض کن 10 شاخه موازی led را با یه مقاومت وات بالا گذاشتی...جریان بعد مقاومت کنترل شده ولی ممکنه بازم در صورت اضافه جریان شاخه های موازی همه بسوزن
کار نشد نداره ولی اونطوری عمر مدار کم میشه همین

رسول21
29-06-2012, 21:04
منم نمیگم که نمیشه
ولی خب قطعات بصورت موازی ولتاژشون یکیه ولی بسته به خیلی عوامل جریانشون فرق میکنه
حالا ما مقاومت میزاریم که این جریان اگه بیشتر شد تو یه شاخه led ها اون شاخه نسوزن
حالا فرض کن 10 شاخه موازی led را با یه مقاومت وات بالا گذاشتی...جریان بعد مقاومت کنترل شده ولی ممکنه بازم در صورت اضافه جریان شاخه های موازی همه بسوزن
کار نشد نداره ولی اونطوری عمر مدار کم میشه همین
اگه موازی بعد هر شاخه موازی رو سری کنم چجوریه مثلا برای 100 تا ال ای دی 33 تایی موازی و سه ردیف موازی سری بشن ؟

nima_elc
30-06-2012, 00:17
نفهمیدم منظورتون را ولی اول تعداد مشخصی را سری میکنید با مقاومت مربوط و بعد شاخه های سری را با هم موازی میکنید

sina_browser
01-07-2012, 21:03
سلام
دوستان اینم از دومین کارم
به نظرتون کارم به نسبت قبل خوب شده؟
3572

sina_browser
02-07-2012, 01:08
سلام
دوستان به نظرتون led مات واسه این تابلو ها جالب نیست؟

raoofmtj
03-07-2012, 13:10
سلام دوستان من می خواستم بدونم یه برنامه ی فلاشر نوشتم که خیلی ساده است با همین سادگیش 652خط برنامه برده ولی وقتی میکرو رو پروگرام میکنم اصلا جواب نمیده از پورت بی مگا 8 استفاده کردم باید فیوز بیت رو تنطیم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

avr.mohsen
03-07-2012, 14:48
سلام دوستان من می خواستم بدونم یه برنامه ی فلاشر نوشتم که خیلی ساده است با همین سادگیش 652خط برنامه برده ولی وقتی میکرو رو پروگرام میکنم اصلا جواب نمیده از پورت بی مگا 8 استفاده کردم باید فیوز بیت رو تنطیم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برنامتو بزار ببینم

avr.mohsen
03-07-2012, 14:50
سلام
دوستان اینم از دومین کارم
به نظرتون کارم به نسبت قبل خوب شده؟
3572
کارت خوبه ولی سعی کن فاصله ledهارو کمتر کنی.

sina_browser
03-07-2012, 15:09
کارت خوبه ولی سعی کن فاصله ledهارو کمتر کنی.

من ال ای دی هارو کاملا به هم چسبوندم
اما چون از نزدیک عکس گرفتم اینجوری در اومده

avr.mohsen
03-07-2012, 15:13
من ال ای دی هارو کاملا به هم چسبوندم
اما چون از نزدیک عکس گرفتم اینجوری در اومده
حساب کن در هر متر چقدر led زده میشود
من تقریبا 180 دقیقتر فکر کنم 178 led می زنم