PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت تابلوی led ثابت

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

abdrahman_mi
06-09-2012, 16:25
سلام دوستان اگه میشه هر چی اطلاعات لازم برای شروع کار ساخت تابلو ثابت هست رو برام بفرستید.باتشکر.:wink:

mehran2020
06-09-2012, 16:43
ببین باز این ویدیو رو میزارم ببین کارت حل میشه ببین مشکلت کجاست
دانلود (You can see links before reply)
sky جان دوست خوبم واقعا ممنون ازت ..اصلا گير من همين بو ولي وقتي ميزنم led tool اجرا شه اين پيغاموميده.
You havent installed servise pack 3 or 2 for corel draw x5
يعني بايد ويندوز و عوض كنم
ويندوزمم كه اخه sp3 xp هست...
ممنون

sky_man847
06-09-2012, 17:23
sky جان دوست خوبم واقعا ممنون ازت ..اصلا گير من همين بو ولي وقتي ميزنم led tool اجرا شه اين پيغاموميده.
You havent installed servise pack 3 or 2 for corel draw x5
يعني بايد ويندوز و عوض كنم
ويندوزمم كه اخه sp3 xp هست...
ممنون
نه عوض نکن ورژن 6 ledtoolرو نصب کن

نسخه 6 می تونی از اینجا دانلود کنید:wink::wink::hi::hi:
VBA macros and Add-ins for CorelDRAW Graphics Suite : LEDTool6 (You can see links before reply)

sina_browser
06-09-2012, 18:16
سلام دوستان اگه میشه هر چی اطلاعات لازم برای شروع کار ساخت تابلو ثابت هست رو برام بفرستید.باتشکر.:wink:

ذکی
پس این دوستان این همه صفحه چیکار کردن؟

mehran2020
06-09-2012, 20:20

VBA macros and Add-ins for CorelDRAW Graphics Suite : LEDTool6 (You can see links before reply)
هر دوتا نسخه نصبه
وقتي نسخه ي 6 هم اجرا ميكنم اين پيغام ميده
you havent installed service pack 3 for corel draw x5
واي وقتي نسخه ي 5 رو اجرا ميكنم ميگه :
you havent installed service pack2 or servise pack 3 for corel draw x5
خداييش گيج شدم

shm1364
06-09-2012, 21:37
هر دوتا نسخه نصبه
خداييش گيج شدم

زیاد سخت نیس دوست عزیز
قبل از اینکه ماکرو رو اجرا کنی رو edit کلیک کن و اروری رو که برات میده رو ازش حذف کن و ذخیره کن دیگه فک نکنم مشکلی داشته باشی
یادت باشه کل دستورو حذف کنی مثلا
If Application.VersionMajor = 14 And Application.VersionBuild < 701 Then
MsgBox "You haven't installed Service Pak 2 for CorelDRAW X4.", vbInformation, "LEDTool5"
Exit Sub
End If
کل دستورو از اول if تا پایان end if پاک کن و ذخیره و بعدش اجراش کن

shm1364
06-09-2012, 21:46
سلام بر همگی اینم از آخرین کار من
این لینک فیلمش
You can see links before reply

ظاهرا لینکش خراب شده اما میشه تصور کرد چطوریه باید خیلی زیبا باشه
لطف کن شماتیک مدار و برنامشو هم قرار بدید ممنون میشم

sky_man847
06-09-2012, 21:48
هر دوتا نسخه نصبه
خداييش گيج شدم
ببین دوست عزیز چون ویندوزتsp3هست بنظرم باید ورژن6 کرول رو دانلود کنید من فک کردم corelتون ورژن6 هست شما اینو هم دانلود کنین قول میدم بخوبی بتونین کار کنین تو این ورژن هم به اسونی میتونین نستعلیق تایپ کنین پیشنهادم اینه:hi::hi::wink::wink:

mehran2020
07-09-2012, 13:21
زیاد سخت نیس دوست عزیز
قبل از اینکه ماکرو رو اجرا کنی رو edit کلیک کن و اروری رو که برات میده رو ازش حذف کن و ذخیره کن دیگه فک نکنم مشکلی داشته باشی
یادت باشه کل دستورو حذف کنی مثلا
If Application.VersionMajor = 14 And Application.VersionBuild < 701 Then
MsgBox "You haven't installed Service Pak 2 for CorelDRAW X4.", vbInformation, "LEDTool5"
Exit Sub
End If
کل دستورو از اول if تا پایان end if پاک کن و ذخیره و بعدش اجراش کن
واقعا ممنونم ازت....مشكلم بر طرف شد
بازم ممنون:o:018::hi:

mehran2020
07-09-2012, 13:21
ببین دوست عزیز چون ویندوزتsp3هست بنظرم باید ورژن6 کرول رو دانلود کنید من فک کردم corelتون ورژن6 هست شما اینو هم دانلود کنین قول میدم بخوبی بتونین کار کنین تو این ورژن هم به اسونی میتونین نستعلیق تایپ کنین پیشنهادم اینه:hi::hi::wink::wink:
sky جان خيلي ممنون ازت مشكلم برطرف شد:hi:

mehran2020
07-09-2012, 13:55
دوستان توو صفحات اوليه اقاي NIMA _ELCدرباره ي كرك توضيح دادن ولي من تا اين مرحله ي توضيحشون پيش ميرم :بعد رو گزینه serch کلیک کنید و serch text و id خودتون را بنویسید و وقتی ایدیتون در متن کد پیدا شد چند خط پایین تر کد اکتیو را شبیه همون نمونه کدی که دادم میبینید

ولي كد رو با اون مشخصات كه گفته بودن نميتونم پيدا كنم
ورژن برنامه :5
اي دي :44BCDE2D
تا حالا كسي كرك اين اي دي رو بدست اورده؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد !

mohandesreza
07-09-2012, 14:28

--------------------------------------------
سلام
کسی بلده چطوری ledtool6 رو باید کرک کرد ؟؟؟؟؟؟
پیشکسوتان تاپیک لطفا جواب بدن. ممنون.:hi:

pertican2010
07-09-2012, 15:00
--------------------------------------------
سلام
کسی بلده چطوری ledtool6 رو باید کرک کرد ؟؟؟؟؟؟
پیشکسوتان تاپیک لطفا جواب بدن. ممنون.:hi:

کرک led tool 6 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

sky_man847
07-09-2012, 17:04
دوستان توو صفحات اوليه اقاي NIMA _ELCدرباره ي كرك توضيح دادن ولي من تا اين مرحله ي توضيحشون پيش ميرم :بعد رو گزینه serch کلیک کنید و serch text و id خودتون را بنویسید و وقتی ایدیتون در متن کد پیدا شد چند خط پایین تر کد اکتیو را شبیه همون نمونه کدی که دادم میبینید

ولي كد رو با اون مشخصات كه گفته بودن نميتونم پيدا كنم
ورژن برنامه :5
اي دي :44BCDE2D
تا حالا كسي كرك اين اي دي رو بدست اورده؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد !
این کد رو بزن اکتیو میشه:wink::wink::hi::hi:
01EE0B7C-CD1C8C79-37D67748-D45FA3A5

mehran2020
07-09-2012, 17:57
این کد رو بزن اکتیو میشه:wink::wink::hi::hi:
01EE0B7C-CD1C8C79-37D67748-D45FA3A5
sky جان يعني واقعا خيلي مردي
ايشالا جبران كنم
يك دنيا ممنون:o:o:o:hi::hi::hi:

arash_fa
08-09-2012, 14:33
دوستان اولین کارهامو تحویل دادم ببینید خوبه؟

البته دوربینم جالب نگرفته

آیس پک 650 تا led برد

open 137 تا

دونه ای 200 گرفتم

طرح عم خودم روی فیبر mdf با اره کمانی در آوردم و چون نقاش بودم یه زمان خودم مشکی رنگ زدم و با مته 0.7 سوراخ زدم...

دونه 200 زیاد نگرفتم؟

sina_browser
08-09-2012, 15:29
به نظر من کم گرفتی
بعضی ها هستن که از 300 تومن به بالا کار میکنن
حالا شما چرا انقدر قیمت کف دادی؟

arash_fa
08-09-2012, 15:54
به نظر من کم گرفتی
بعضی ها هستن که از 300 تومن به بالا کار میکنن
حالا شما چرا انقدر قیمت کف دادی؟

راستش من اینجا پرسیدم چند بگیرم کسی جواب نداد

منم تخمینی 200 گرفتم .....

robatshahrood
08-09-2012, 15:59
:hi:سلام دوستان کسی مدار فلاشر4کاناله تقویت شده توسط tip41رو نداره چون من یک دونه ساختم ولی tip41هام داغ میکنه نمیدونم چه کار کنم اگه میشه کمک کنین:unh:cry::

mohandesreza
08-09-2012, 16:03

سلام
من تو شهر خودمون (همدان) پرسیدم ، قیمت حدود 450 تا 550 هستش...
بنظرم یه خورده ارزون دادی :(:(:(
بابت اولین کارت هم بهت تبریک میگم ............
:0013::0013::0013::0013::0013::0013::0013::0013::0 013::0013::0013::0013::0013::0013::0013::0013:
موفق باشی.

sina_browser
08-09-2012, 16:03

اگه اونجا کسی دیگه تابلو نمیزنه قیمتتو ببر بالا تا بهتر برات بصرفه
اگرهم یکی دیگه هست با اون قیمتتو یکی کن
حالا این اول کاره اشکالی نداره

sina_browser
08-09-2012, 16:05
سلام
من تو شهر خودمون (همدان) پرسیدم ، قیمت حدود 450 تا 550 هستش...
بنظرم یه خورده ارزون دادی :(:(:(
بابت اولین کارت هم بهت تبریک میگم ............
:0013::0013::0013::0013::0013::0013::0013::0013::0 013::0013::0013::0013::0013::0013::0013::0013:
موفق باشی.

شهر بزرگ خوبیش اینه که میتونی بیشتر بدی
اما شهر کوچیک ...:(cry::

arash_fa
08-09-2012, 17:04
انجمنا از بحث اصلی خارج نکنیم بهتره و همینجا بهتره بگم:

توی شهر ما گلپایگان واقعا همه مشکل دارند

یارو بچه مایه داره رفته cnc آورده مدرکش هم دیپلم حسابداریه اومده تابلو میزنه

برا یکی زد 2 ساعته سوخت

خوب همه میگند به به رو پلاستیک میزنه و cnc داره و ....

نمیدونند که طرف حتی نتونست تابلو خودشو عیب یابی کنه چه برسه به تخصص

طرف نمیدونه led نوعی دیوده

واییییییییییییییییییییییی ییییییییی

بدبختیم همین

arash_fa
08-09-2012, 21:47
بچه ها مقاومت 10 یا 9 اهم 10 وات از کجا بخریم؟

سایتی سراغ ندارید

یه جا هست میده دونه 500 تومن

nima_elc
08-09-2012, 22:44
بچه ها مقاومت 10 یا 9 اهم 10 وات از کجا بخریم؟

سایتی سراغ ندارید

یه جا هست میده دونه 500 تومن
مقاومت 10 وات / آجری, فروشگاه آنلاین قطعات الکترونیک و روباتيك - ایران میکرو (You can see links before reply)
You can see links before reply 2-f.asp%3FG_id%3D15492%26Ma_id%3D42441%26Mi_id%3Dund efined%26Text1%3Dundefined%26Price1%3Dundefined%26 Price2%3Dundefined

mojtaba.hdpr
08-09-2012, 22:52
دوستان کسی هست که یک مدار ساده به صورت عکس برای ما مبتدیا :fan:بزاره که فلشر 4 یا2 یاهرچیز دیگری باشه ؟لطفا عکسشو بزارید که دچار مشکل نشیم.چون اخرین توان من اسید کاری و لحیم کاری کیت هست بیشتر دوستان(مبتدی ها) با لحیم کاری اشنا هستند و برای اسید کاری میتونند به پست های قبل سر بزنند :mrgreen:

sky_man847
09-09-2012, 02:20
دوستان کسی هست که یک مدار ساده به صورت عکس برای ما مبتدیا :fan:بزاره که فلشر 4 یا2 یاهرچیز دیگری باشه ؟لطفا عکسشو بزارید که دچار مشکل نشیم.چون اخرین توان من اسید کاری و لحیم کاری کیت هست بیشتر دوستان(مبتدی ها) با لحیم کاری اشنا هستند و برای اسید کاری میتونند به پست های قبل سر بزنند :mrgreen:
من یه بار از اقای رئوفی یه فلشر گرفته بودم 7خروجی یه تابلو کوچیک درست کردم باهاش خیلی خوب جواب داد با اجازه اقای رئوفی میزارم دانلود کنین
RapidShare – Secure Data Logistics (You can see links before reply!download|132p7|3759762988|mohammad.rar|34|0|0)

mojtaba.hdpr
09-09-2012, 13:52
من یه بار از اقای رئوفی یه فلشر گرفته بودم 7خروجی یه تابلو کوچیک درست کردم باهاش خیلی خوب جواب داد با اجازه اقای رئوفی میزارم دانلود کنین
rapidshare – secure data logistics (You can see links before reply!download|132p7|3759762988|mohammad.rar|34|0|0)

سلام.داداش من این فرمت ها رو سیستم من نمیتونه بخونه!!!!لطفا شماتیکشو و بزار طوری که بشه از روش مدارو ببندیم.از لطفتون خیلی ممنون
اگه امکانشم هست اساتید بگن از این میشه به عنوان فلشر 12v استفاده کرد یا نه؟
من خودم چندتا مدار پیدا کردم ولی نمیدونم کدومش خوبه؟لطف کنید فایل zip دانلود کنید و بگید کدوم به درد کار led ثابت میخوره؟ راستی یه درخواست دیگه دارم و اینه که یکی از اساتید توضیح بده اگه ما یک تابلو 12ولت درست کردیم باید دنبال یک فلشر با ورودی 12 بگردیم؟؟؟؟؟؟؟یا خروجیشو نگاه کنیم که چه نوع led استفاده شده
خیلی خیلی ممنون میشم اگه به سوالات ساده ی من جواب بدین .به نظرم به درد بقیه هم بخوره

وحیدایکس
09-09-2012, 15:54
RapidShare – Secure Data Logistics (You can see links before reply!download|132p7|3759762988|mohammad.rar|34|0|0)

سلام دوست عزیز اگه میشه این فایلتون رو حتما یه جای دیگه مثل فورشرد یا مدیاپلیر اپلود کنیداخه ما که نتونستیم دانلود کنیم:unh:cry::.با تشکر

Ma3ood
09-09-2012, 16:26
دوست عزیز مشکلی نداره من الان دانلود کردم
با اجازه اپلود میکنم تو سرور سایت :0013:

puriyahdl
09-09-2012, 17:59
با سلام
واقعا کاره همه تون عالیه

اساتید من ledtools 6 - x4 رو با ماکرو آی دی : 0D8619EB دارم . میخواستم ببینم کسی کد اکتیو شو داره ؟

پیشاپیش مرسی

وحیدایکس
09-09-2012, 18:32
سلام.داداش من این فرمت ها رو سیستم من نمیتونه بخونه!!!!لطفا شماتیکشو و بزار طوری که بشه از روش مدارو ببندیم.از لطفتون خیلی ممنون
اگه امکانشم هست اساتید بگن از این میشه به عنوان فلشر 12v استفاده کرد یا نه؟
من خودم چندتا مدار پیدا کردم ولی نمیدونم کدومش خوبه؟لطف کنید فایل zip دانلود کنید و بگید کدوم به درد کار led ثابت میخوره؟ راستی یه درخواست دیگه دارم و اینه که یکی از اساتید توضیح بده اگه ما یک تابلو 12ولت درست کردیم باید دنبال یک فلشر با ورودی 12 بگردیم؟؟؟؟؟؟؟یا خروجیشو نگاه کنیم که چه نوع led استفاده شده
خیلی خیلی ممنون میشم اگه به سوالات ساده ی من جواب بدین .به نظرم به درد بقیه هم بخوره

باسلام .البته من استادنیستم ولی گفتم راجع به سوالت یه راهنمایی بهت بکنم.ببین دوست عزیز اکثر فلاشرها که برای تابلوهای ال ای دی به کار میره با میکرو avr ساخته میشه و ورودی میکرو هم بیش از 5ولت باعث سوختگی خود میکرو میشه.حالا اگه شما تابلوتون 12 ولت باشه باید با یه ای سی رگولاتور ورودی 12ولت رو به 5ولت برسونیدو این 5ولت رو به پایه هی شماره 7میکرو اعمال کنید. خلاصه اینکه مدار فلاشر هیچ ربطی به تغذیه ی تابلوتون نداره واگر از فلاشری استفاده کردید که با میکرو طراحی شده باشه فقط باید همون تغذیه ورودی میکرو که 5ولت هست رو به اون اعمال کنیدولی توجه داشته باش که برای ال ای دی هات که به نوعی خروجیه مدار فلاشرت محسوب میشه باید 12 ولت رو بهشون برسونی وباتوجه به نوع به هم بستن ال ای دی هات برای جلوگیری از اسیب دیدن باید محاسبه کنی ومقاومت مناسب رو سر راه ال ای دی هات بزاری. ا ی سی رگولاتور7805برا مدار شما مناسبه ومیتونی ورودی 12ولت رو به پایه شماره 1 وخروجی 5ولت رو از پایه شماره 3بگیری وبدی به میکرو پایه وسط هم میشه زمین مدارت .البته روش دیگه هم مثل تقسیم مقاومتی وجود داره که همون رابطه ی تقسیم ولتاژه.. برا قسمت ال ای دی هاتم میتونی سه تا سه تا ال ای دی هاتو با یه دونه مقاومت 220اهم سری کنی ودر اخر سر دیگه ی مقاومت هاتو بدی به ولتاژ12 ولت.سر دیگه ی ال ای دی ها که در واقع همون کاتد میشه رو باید بدی به خروجی مدار فلاشرت که معمولا ترانزیستور bd140هستش.سعی کردم طوری بگم که متوجه بشی .البته اگه این تایپیک رو از اولش یه بار میخوندی تمام جوابهاتو میگرفتی.
موفق باشی

arash_fa
09-09-2012, 21:23
با اجازه اساتید محترم یک سری آموزش برای کسایی دارم که شاید در شهرستان هایی باشند که هیچ پیدا نمیشه و کلا نا امید میشند.

در مرحله اول برای درست کردن شاسی کار :

برای شاسی کار برید مغازه mdf کارها و کابینت سازها ببنید یک فیبر 4 میل دارند یا نه (یک طرفش سفید رنگه)

حالا طرحتون را هر قدر بزرگ هست را با آموزش دوستان در کورل ایجاد کنید برید مغازه هایی که کار بنر و پلات میکنند بگید برامون این طرحا پرینت طولی کن(برای طرح هایی که بزرگه یا a4 یا a3 نیست) و قیمت کمی هم داره

پلات چیه؟

همون پرینت کردنه ولی روی هر سایزی روی کاغذ میزنه و متری 1000 تومن هست

حالا یک مقدار سیرش که پودری هست نیاز دارید..

کمی آب گرم را در پیاله بریزید و کم کم پودر سیریش را اضافه کنید تا یکم مایع شل به دست بیاد

(چسب گیاهی هست که راحت پاک میشه و همه جا گیر مثلا ابزار فروشی بگید سیریش میخوان)

حالا با قلمو یا پارچه این چسب را روی قسمت سفید اون تخته بزنید و طرحتون را بچشبونید

10 دقیقه بعد خشکه

حالا یه کمان آره میخواید با تیغه 4 یا 6 که قیمتش 2000 تومان بیشتر نیست و حالا با دقت دور کارو در بیارید

برای سوراخ کاری هم از مته .7 یا 1 و سه نظام استفاده کنید و سوراخ بزنید

موتور و سه نظام

موتور DC با سه نظام (You can see links before reply)

مته

مته شماره 0.7 (You can see links before reply)

بعد از برش باید تمام کاعذ ها پاک بشه که برای این کار:

یه دستمال خیس بردارید اینقدر بکشید روی تخته تا کاغذ ها برداشته بشه

یک سمباده ضمخت یا آهن ساب را بردارید بکشید بهش تا کلا چوب بیرون بیافته

بعد هم با سمباده خیلی نرم یه دست بزنید خش ها از بین بری

با سشوار خشکش کنید

حالا یکم روغن زیر کار که اونم میتونید از ابزار فروشی بگیرید بمالید روش و اینقدر با یه پارچه بکشید تا چربی از سطح پاک بشه و به چوب فرو بری(زیر نور معلومه)

بعد از 1 ساعت با اسپری رنگ کنید ببینید از پلسکی قشنگتره

.......

حالا هم کار لحیم کاری

برای پشت هم همون طرح را روی فوم یا کارتون پلاست یا هرچی در بیارید

پشت تخته که لحیم کاری کردید یک سری اسپیسر 0.5 با چسب 1 2 3 بچسبونید

اسپیسر چیست: یه سری مهره که فاصله میندازه :

نمونه : اسپیسر 5 میلی متر FF (بسته 20 تایی) (You can see links before reply)

حالا با پیچ این طرحی که روی فوم در آوردید را پیچ کنید به پشت کار

پیچ

پیچ شماره 3 بسته 50 تایی (You can see links before reply)

خودم تابلو با این روش زدم تا حالا 12 تا کار گرفتم به علت تمیزی کار و زیبایی زیرا رنگ یه حالت براق داره مثل رفلکتور عمل میکنه و اگه یه پلیش هم زده بشه روش دیگه ....

امیدوارم مفید بوده باشه

ببخشید زیاد حرف زدم

sky_man847
09-09-2012, 21:37
مهندس دمت گرم با این اموزشت.کامل همه چی رو گفتی ولی ای کاش مراحل رو با عکس میگفتی کارت توپ میشد
بازم تشکر

arash_fa
09-09-2012, 22:00
انشا الله یه سری کامل با عکس میذارم

آخه من تو شهرم cnc هست ولی طرف فک کرده میخواد قبر باباشو سوراخ بزنه برا یه تابلو با 400 تا سوراخ گفت 80 تومن منم گفتم ..... باشه حتما

ولی باید زیاد کار کنید چون یکم نیاز به فنون رنگکاری و نقاشی داره ولی زیاد سخت نیست...

وحیدایکس
09-09-2012, 23:02
با اجازه اساتید محترم یک سری آموزش برای کسایی دارم که شاید در شهرستان هایی باشند که هیچ پیدا نمیشه و کلا نا امید میشند.

برای شاسی کار برید مغازه mdf کارها و کابینت سازها ببنید یک فیبر 4 میل دارند یا نه (یک طرفش سفید رنگه)

حالا طرحتون را هر قدر بزرگ هست را با آموزش دوستان در کورل ایجاد کنید برید مغازه هایی که کار بنر و پلات میکنند بگید برامون این طرحا پرینت طولی کن(برای طرح هایی که بزرگه یا a4 یا a3 نیست) و قیمت کمی هم داره

پلات چیه؟

همون پرینت کردنه ولی روی هر سایزی روی کاغذ میزنه و متری 1000 تومن هست

حالا یک مقدار سیرش که پودری هست نیاز دارید..

کمی آب گرم را در پیاله بریزید و کم کم پودر سیریش را اضافه کنید تا یکم مایع شل به دست بیاد

(چسب گیاهی هست که راحت پاک میشه و همه جا گیر مثلا ابزار فروشی بگید سیریش میخوان)

حالا با قلمو یا پارچه این چسب را روی قسمت سفید اون تخته بزنید و طرحتون را بچشبونید

10 دقیقه بعد خشکه

حالا یه کمان آره میخواید با تیغه 4 یا 6 که قیمتش 2000 تومان بیشتر نیست و حالا با دقت دور کارو در بیارید

برای سوراخ کاری هم از مته .7 یا 1 و سه نظام استفاده کنید و سوراخ بزنید

موتور و سه نظام

موتور DC با سه نظام (You can see links before reply)

مته

مته شماره 0.7 (You can see links before reply)

بعد از برش باید تمام کاعذ ها پاک بشه که برای این کار:

یه دستمال خیس بردارید اینقدر بکشید روی تخته تا کاغذ ها برداشته بشه

یک سمباده ضمخت یا آهن ساب را بردارید بکشید بهش تا کلا چوب بیرون بیافته

بعد هم با سمباده خیلی نرم یه دست بزنید خش ها از بین بری

با سشوار خشکش کنید

حالا یکم روغن زیر کار که اونم میتونید از ابزار فروشی بگیرید بمالید روش و اینقدر با یه پارچه بکشید تا چربی از سطح پاک بشه و به چوب فرو بری(زیر نور معلومه)

بعد از 1 ساعت با اسپری رنگ کنید ببینید از پلسکی قشنگتره

.......

حالا هم کار لحیم کاری

پیچ

پیچ شماره 3 بسته 50 تایی (You can see links before reply)

خودم تابلو با این روش زدم تا حالا 12 تا کار گرفتم به علت تمیزی کار و زیبایی زیرا رنگ یه حالت براق داره مثل رفلکتور عمل میکنه و اگه یه پلیش هم زده بشه روش دیگه ....

امیدوارم مفید بوده باشه

ببخشید زیاد حرف زدم

ارش خان عالی بود مرسی فقط منم میگم اگه اموزشت با عکس باشه دیگه خیلی عالی میشه به شرطی که با جزییات عکس بزاری ومرحله به مرحله با عکس توضیح بدی تا بچه ها بهتر متوجه بشن . بی صبرانه منتظریم :018::wink:

mojtaba.hdpr
10-09-2012, 19:39
دوستان من صفحه ی 108 یک فایل زیپ از مدارات فلشر اپلود کردم 61 دفعه دانلود شده ولی یک نفر برای رضای خدا هم نگفته کدومش برای تابلو ثابت خوبه:cry:!!!!!
هرچند من از حرف های اقای وحید ایکس چیزی زیادی دستگیرم نشد چون که رشتم الکترونیک نیست ولی بابت توجهشون ممنون :wink:راستی اقای sky_man847 اگه امکانش هست اون مدار فلشرتون هم بصورت عکس شماتیک اپلود کنید تا دوستانی که نرم افزار پروتوس مثل من ندارند بتونند استفاده کنند:0013:

sky_man847
10-09-2012, 20:46
دوستان من صفحه ی 108 یک فایل زیپ از مدارات فلشر اپلود کردم 61 دفعه دانلود شده ولی یک نفر برای رضای خدا هم نگفته کدومش برای تابلو ثابت خوبه:cry:!!!!!
هرچند من از حرف های اقای وحید ایکس چیزی زیادی دستگیرم نشد چون که رشتم الکترونیک نیست ولی بابت توجهشون ممنون :wink:راستی اقای sky_man847 اگه امکانش هست اون مدار فلشرتون هم بصورت عکس شماتیک اپلود کنید تا دوستانی که نرم افزار پروتوس مثل من ندارند بتونند استفاده کنند:0013:

با سلام اینم از عکس.فک کنم اقای ایکس بخوبی توضیح دادن
عکس (You can see links before reply)

sky_man847
10-09-2012, 21:05
با سلام اینم اموزش اتصال ledها به هم که فک نکنم دگه جای سوالی باشه .انشالله مشکل کسایی که تو اتصال ledها بهم مشکل دارن حل بشه حتما یه نگاهی بندازین:hi::hi::wink: ,اموزش رو واستون اپلود کردم

video (You can see links before reply!download|563|474426147|How%20to%20Make%20an%20LE D%20Sign%20-%20HacknMod.com%20New%20Years%20Party%20Hacks%20-%20YouTube_2.rar|6409)

وحیدایکس
10-09-2012, 21:15

با سلام. دوست عزیز من به ساده ترین شکل ممکن توضیح دادم وبهر حال شما براساخت تابلو ال ای دی بایدحداقل با مفاهیم پایه و اولیه الکترونیک اشنا باشین .اخه صرفا با اتکا به عکس نمیتونید به نتیجه ی دلخواه برسید و با یه اشتباه ممکنه به خودتون ضرر مالی بزنید. پیشنهاد میکنم در کنار کار عملی کمی هم تئوری مطالعه کنید .:wink:

وحیدایکس
10-09-2012, 21:18
با سلام اینم اموزش اتصال ledها به هم که فک نکنم دگه جای سوالی باشه .انشالله مشکل کسایی که تو اتصال ledها بهم مشکل دارن حل بشه حتما یه نگاهی بندازین:hi::hi::wink: ,اموزش رو واستون اپلود کردم

video (You can see links before reply!download|563|474426147|How%20to%20Make%20an%20LE D%20Sign%20-%20HacknMod.com%20New%20Years%20Party%20Hacks%20-%20YouTube_2.rar|6409)

sky جان تشکر ولی این راپیدشیر اذیت میکنه اگه ممکنه یه جای دیگه اپ کن رفیق .:wink:

sky_man847
10-09-2012, 21:21
sky جان تشکر ولی این راپیدشیر اذیت میکنه اگه ممکنه یه جای دیگه اپ کن رفیق .:wink:
چشم اینبار رو ببخشین اخه راحتتر اپلود میکنه از این به بعد جای خوب اپ میکنم:mrgreen::wink::wink::wink::wink:

mojtaba.hdpr
10-09-2012, 21:39
با سلام اینم از عکس.فک کنم اقای ایکس بخوبی توضیح دادن
عکس (You can see links before reply)
باور کنید 3 بار خوندم :cry: اخه من نمی دونم میکرو avr چیه ولی با تشکر فراوان متوجه نشدم !! ای سی لگراتور میدونم چیه:018: اگه امکانش هست راهنمایی کنید و بگید اگه من یک فلشر 12 ولت از بازار بخرم منظورشون همون ورودیشه یا نه ؟و اینکه من اینو سر راه تابلو 12 ولت خودم بزار تمام دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟ا

ودر اخر سر دیگه ی مقاومت هاتو بدی به ولتاژ12 ولت.سر دیگه ی ال ای دی ها که در واقع همون کاتد میشه رو باید بدی به خروجی مدار فلاشرت که معمولا ترانزیستور bd140هستش.
این تیکه رو هم یه توضیح بدین بد نیست فهمیدم باید مقاومت و ال ای دی ها رو باید چطوری بست ولی اخه مگه مثلا یک فلاشر معمولی یک جفت سیم ورودی و یک جفت خروجی نداره ؟؟؟؟؟؟
گه از دوستان یکی لطف کنه و بگه که از اون فایلی که اپلود کردم کدومش به درد کار من میخوره خیلی ممنون میشم
باز هم از توجه دوستان ممنون

sky_man847
10-09-2012, 21:43
باور کنید 3 بار خوندم :cry: اخه من نمی دونم میکرو avr چیه ولی با تشکر فراوان متوجه نشدم !! ای سی لگراتور میدونم چیه:018: اگه امکانش هست راهنمایی کنید و بگید اگه من یک فلشر 12 ولت از بازار بخرم منظورشون همون ورودیشه یا نه ؟و اینکه من اینو سر راه تابلو 12 ولت خودم بزار تمام دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟ا

این تیکه رو هم یه توضیح بدین بد نیست فهمیدم باید مقاومت و ال ای دی ها رو باید چطوری بست ولی اخه مگه مثلا یک فلاشر معمولی یک جفت سیم ورودی و یک جفت خروجی نداره ؟؟؟؟؟؟
گه از دوستان یکی لطف کنه و بگه که از اون فایلی که اپلود کردم کدومش به درد کار من میخوره خیلی ممنون میشم
ببخشین اینو میپرسم رشتتون چیه؟؟
اخه واسه اینکار فقط علاقه مهم نیست یه اطلاعاتی هم باید از الکترونیک و برنامه نویسی و اینا بدونین والا همینجوری واستون خیلی خیلی مشکل میشه:sa::sa:

mojtaba.hdpr
10-09-2012, 22:18
سلام اقا محمد
رشته ی من مکانیک هست ولی هنوز مبانی برق 1 و 2 رو بر نداشتم چون واسه ترم دیگست ولی من برنامه نویسی به زبان متلب رو یاد دارم
راستی از اون مدارایی که اپ کردم هیچکدوم بدردنمیخوره ؟؟؟؟؟؟اخه من تو فلاشر مشکل جدی دارم می خوام از بازار بخرم نمی دونم باید اون مدار اماده رو چه جوری با تابلو مچ کنم اگه بخام درست کنم کسی نمی گه کدوم از این مدارا که اپ کردم خوبه والا تو بد مشکلی گیر کردم

arash_fa
10-09-2012, 22:23
سلام اقا محمد
رشته ی من مکانیک هست ولی هنوز مبانی برق 1 و 2 رو بر نداشتم چون واسه ترم دیگست ولی من برنامه نویسی به زبان متلب رو یاد دارم
راستی از اون مدارایی که اپ کردم هیچکدوم بدردنمیخوره ؟؟؟؟؟؟اخه من تو فلاشر مشکل جدی دارم می خوام از بازار بخرم نمی دونم باید اون مدار اماده رو چه جوری با تابلو مچ کنم اگه بخام درست کنم کسی نمی گه کدوم از این مدارا که اپ کردم خوبه والا تو بد مشکلی گیر کردم

فدات شم شما اگه میخوای یه فلشر دو کانال ساده بسازی یا بخری از فلاشری استفاده کن که با آی سی 555 کار کنه

یه سری فلشر 220 ولتی هم تو بازار هست که اگه تابلو شما با 220 شهری کار کنه میشه استفاده کرد

mojtaba.hdpr
10-09-2012, 22:32
فدات شم شما اگه میخوای یه فلشر دو کانال ساده بسازی یا بخری از فلاشری استفاده کن که با آی سی 555 کار کنه

یه سری فلشر 220 ولتی هم تو بازار هست که اگه تابلو شما با 220 شهری کار کنه میشه استفاده کرد

چاکر داداش:hi:برادر چند تا مدار دیدم با این ای سی ولی نمی دونم کدومش به درد تابلو 12 ولت من میخوره cry::یه زحمتی بکش ببین تو اون مداراتی که اپ کردم کدومشون به در کار من میخوره یا چطوری میشه بدرد بخورشون کرد ؟؟راستی توی اونا 2 تا مدار با555 هست
باتشکر

sina_browser
10-09-2012, 22:42

video (You can see links before reply|pi|ds|ha|re|.c|om/!download|563|474426147|how%20to%20make%20an%20led %20sign%20-%20hacknmod.com%20new%20years%20party%20hacks%20-%20youtube_2.rar|6409)

لطف میکنید ویدیو رو یه جای دیگه آپلود کنید؟فایل پیدا نمیشه

وحیدایکس
10-09-2012, 22:43

اقا مجتبی شما نیاز به یه اموزش کلی داری ولی خب حق داری چون زیاد از الکترونیک نمیدونی ومفاهیم برات نااشناست . من اون فایلی که گفتی رو دان کردم ولی متاسفانه برا من تو پروتئوس باز نشد تا بتونم الان بهت بگم که کدومشون به درد کارت میخوره . فقط تو پوشه چند تا فایل هست که اصلا پسوند DNS که برا پروتئوس هست رو نداره. نمیدونم با چی باید باز بشن. ولی در مورد به هم بستن ال ای دی ها روش های زیادی وجود داره که مفصلا از اول همین تایپیک در موردشون بحث شده. بازم مشکلی بود در خدمتم:hi:

mojtaba.hdpr
10-09-2012, 22:56
اقا مجتبی شما نیاز به یه اموزش کلی داری ولی خب حق داری چون زیاد از الکترونیک نمیدونی ومفاهیم برات نااشناست . من اون فایلی که گفتی رو دان کردم ولی متاسفانه برا من تو پروتئوس باز نشد تا بتونم الان بهت بگم که کدومشون به درد کارت میخوره . فقط تو پوشه چند تا فایل هست که اصلا پسوند DNS که برا پروتئوس هست رو نداره. نمیدونم با چی باید باز بشن. ولی در مورد به هم بستن ال ای دی ها روش های زیادی وجود داره که مفصلا از اول همین تایپیک در موردشون بحث شده. بازم مشکلی بود در خدمتم:hi:

خیلی ممنون از لطفتون او فایلها فرمتش mht خست و با اکسپلورر یا operaباز میشه باز هم ممنون

abdrahman_mi
10-09-2012, 23:28
salam bebakhshid video nemiyad?chera nemiad?

sky_man847
10-09-2012, 23:34
لطف میکنید ویدیو رو یه جای دیگه آپلود کنید؟فایل پیدا نمیشه
اینم یه جای دگه:hi::hi::wink::wink:
DOWNLOAD (You can see links before reply)

وحیدایکس
10-09-2012, 23:54
نقل قول:
ارسالی توسط وحیدایکس
ودر اخر سر دیگه ی مقاومت هاتو بدی به ولتاژ12 ولت.سر دیگه ی ال ای دی ها که در واقع همون کاتد میشه رو باید بدی به خروجی مدار فلاشرت که معمولا ترانزیستور bd140هستش.

اقا مجتبی هر فلاشر با توجه به چند کاناله بودنش خروجی داره. مثلا یه فلاشر 8کانال 8تا خروجی داره که این خروجی هات وصل میشه به قسمت های مختلفی از همون متنی که توسط ال ای دی رو تابلو ایجاد کردی .افکت هایی هم که به متنت میدی در واقع همون برنامه ای هست که برا میکرو نوشتی. بخاطر همینه که میگم باید کمی با برنامه نویسی واینجور مباحث اشنا باشی تا نتیجه بهتری بگیری .:hi:

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 00:21
نقل قول:
ارسالی توسط وحیدایکس

اقا مجتبی هر فلاشر با توجه به چند کاناله بودنش خروجی داره. مثلا یه فلاشر 8کانال 8تا خروجی داره که این خروجی هات وصل میشه به قسمت های مختلفی از همون متنی که توسط ال ای دی رو تابلو ایجاد کردی .افکت هایی هم که به متنت میدی در واقع همون برنامه ای هست که برا میکرو نوشتی. بخاطر همینه که میگم باید کمی با برنامه نویسی واینجور مباحث اشنا باشی تا نتیجه بهتری بگیری .:hi:

خیلی ممنون :hi::hi::hi:از این که راهنمایی می کنید .من رفتم بازار و یک فلشر 2 کاناله پرسیدم گفت دست ساز درست می کنم و 6 یا 7 تومن میگیرم بعد کفت 12 ولت و 5 امپر هست.مثل اینکه باید برم سرغ همین یارو و ازش بخرم :(راستی تونستی فیلا رو باز کنی ؟؟؟؟

sky_man847
11-09-2012, 00:28
خیلی ممنون :hi::hi::hi:از این که راهنمایی می کنید .من رفتم بازار و یک فلشر 2 کاناله پرسیدم گفت دست ساز درست می کنم و 6 یا 7 تومن میگیرم بعد کفت 12 ولت و 5 امپر هست.مثل اینکه باید برم سرغ همین یارو و ازش بخرم :(راستی تونستی فیلا رو باز کنی ؟؟؟؟
شما چجور فلشری میخای؟؟؟

وحیدایکس
11-09-2012, 00:32

نه متاسفانه .من اول فکر کردم این فایل ها تو پروتیوس شبیه سازی شده . در حال حاضرهم فقط گوگل کروم رو سیستمم نصبه

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 00:36
شما چجور فلشری میخای؟؟؟
یک فلشر باشه که مثلا من کلمه ی ziba رو به ترتیب اول ز بعد ای بعد و.... بعد یک دفعه همه با هم روشن بشه و از این جور چیزا دیگه مهمترین نکته اینه که تابلو من 12ولت هست

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 00:41
شما چجور فلشری میخای؟؟؟
یک فلشر باشه که مثلا من کلمه ی ziba رو به ترتیب اول ز بعد ای بعد و.... بعد یک دفعه همه با هم روشن بشه و از این جور چیزا دیگه مهمترین نکته اینه که تابلو من 12ولت و حدودا 4 امپر هست

sky_man847
11-09-2012, 00:45
یک فلشر باشه که مثلا من کلمه ی ziba رو به ترتیب اول ز بعد ای بعد و.... بعد یک دفعه همه با هم روشن بشه و از این جور چیزا دیگه مهمترین نکته اینه که تابلو من 12ولت هست
خوب دوست عزیز من اون عکسی که گذاشتم برنامش رو هم که قبلا گذاشته بودم شما اونو طراحی کنین فقط ledهای که گذاشتم رو تعدادشو زیاد کنین.روش زیاد کردن ledها هم چند بار توضیح داده شده
بخدا این فلشر خیلی خوشگل دیده میشه الان چون تو شکل و پروتیوس یه ledهست خوب دیده نمیشه.باز میگم امروز میخوای بخری فردارو میخوای چیکار کنی یه با همت کنی یاد میگیری بخدا اساتید اینجا همه کاربلد هستن و بدون هیچ کارمزدی کارتو راه میندازن خدا نگهشون داره
ما که دعا گوییم:125::wink::0013:

arash_fa
11-09-2012, 00:45

خب برای این کار 4 کانال نیاز داری چون چهار خروجی میخواد که z i b a را ساپورت کنه

ببین عزیزم فلاشر یه تغذیه داره برای خودش که راه بیافته مثلا 5 یا 12 ولی میشه حتی خروجیش لامپ 220 را وصل کنه

در اصل فلاشر به عنوان مثال دستور میده که کدوم کانال الان باشه

مثل این میمونه که یه بچه 4 ساله به یه آدم قوی بگه برو اون یارو را بزن

بچه خودش زور نداره ولی با دستور به بزرگتر یا واسطه میتونه این کارو بکنه

در فلاشر این واسطه ترازیستور قدرت یا رله هست یه فلاشر دستور میده و اون کلید میزنه

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 01:01
خوب دوست عزیز من اون عکسی که گذاشتم برنامش رو هم که قبلا گذاشته بودم شما اونو طراحی کنین فقط ledهای که گذاشتم رو تعدادشو زیاد کنین.روش زیاد کردن ledها هم چند بار توضیح داده شده
بخدا این فلشر خیلی خوشگل دیده میشه الان چون تو شکل و پروتیوس یه ledهست خوب دیده نمیشه.باز میگم امروز میخوای بخری فردارو میخوای چیکار کنی یه با همت کنی یاد میگیری بخدا اساتید اینجا همه کاربلد هستن و بدون هیچ کارمزدی کارتو راه میندازن خدا نگهشون داره
ما که دعا گوییم:125::wink::0013:

خیلی خیلی ممنون از اینکه به فکر من هستی داداش.راستش تو اون عکس من نمی فهمم چی به چی هست ؟الن اون خط های سبز از روی هم رد شده یعنی به هم وصل شده؟یا ای سی 7508هست ؟ این شماره های ای سی 1 از طرف اون سوراخ رو ای سی باید خوند؟

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 01:04
خب برای این کار 4 کانال نیاز داری چون چهار خروجی میخواد که z i b a را ساپورت کنه

ببین عزیزم فلاشر یه تغذیه داره برای خودش که راه بیافته مثلا 5 یا 12 ولی میشه حتی خروجیش لامپ 220 را وصل کنه

در اصل فلاشر به عنوان مثال دستور میده که کدوم کانال الان باشه

مثل این میمونه که یه بچه 4 ساله به یه آدم قوی بگه برو اون یارو را بزن

بچه خودش زور نداره ولی با دستور به بزرگتر یا واسطه میتونه این کارو بکنه

در فلاشر این واسطه ترازیستور قدرت یا رله هست یه فلاشر دستور میده و اون کلید میزنه
خوب بلفرض من من یک فلشر با ورودی 12 ساختم باید الان از کجا بفهمم که به در تابلو 12 ولت من می خوره؟؟

arash_fa
11-09-2012, 01:27
خوب بلفرض من من یک فلشر با ورودی 12 ساختم باید الان از کجا بفهمم که به در تابلو 12 ولت من می خوره؟؟

عزیزم باید ببینی در اون مدارت از ترانزیستور قدرت استفاده شده یا نه

اگه بود یعنی ولتاژ 12 که داری را تامین میکنه و چون led زیاده و جریان میره بالا ترانزیستور آمپر را تامین میکنه

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 01:51
عزیزم باید ببینی در اون مدارت از ترانزیستور قدرت استفاده شده یا نه

اگه بود یعنی ولتاژ 12 که داری را تامین میکنه و چون led زیاده و جریان میره بالا ترانزیستور آمپر را تامین میکنه

منظور همون لگراتوره؟؟؟داداش در علم شما شکی نیست ولی شما مطمعنی این موضوع برای 12 ولت کلیت داره؟؟اگر هم نداشت من میتونم خودم بهش اضافمه کنم؟؟راستی شما هم یک نگاهی به اون فایلهایی که من اپلود کردم تو صفحه 108 یک نگاه بنداز ببین کدومش به درد من میخوره

soodi
11-09-2012, 12:02
سلام

چرا اینقدر 12 ولت میکنید ؟؟؟

کل ماجرا اینه :
شما باید ترانزیستور رو با میکروکنترلر خاموش و روشن کنید و ترانزیستور هم led ها رو
رگلاتور هم ولتاژ 12 ولت رو به 5 ولت تبدیل میکنه برای تغذیه میکروکنترلر
شما به فلاشر یه 12 ولت میدید که هم تغذیه خود فلاشر هست و هم تغذیه led ها که باید + کل led ها رو به هم وصل کنید و بدید به فلاشر و منفی led ها رو هم به هر کانال فلاشر وصل کنید
حالا ترانزیستور led ها رو خاموش و روشن میکنه و میکروکنترلر هم ترانزیستور ها رو خاموش و روشن میکنه

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 12:19
سلام

چرا اینقدر 12 ولت میکنید ؟؟؟

کل ماجرا اینه :
شما باید ترانزیستور رو با میکروکنترلر خاموش و روشن کنید و ترانزیستور هم led ها رو
رگلاتور هم ولتاژ 12 ولت رو به 5 ولت تبدیل میکنه برای تغذیه میکروکنترلر
شما به فلاشر یه 12 ولت میدید که هم تغذیه خود فلاشر هست و هم تغذیه led ها که باید + کل led ها رو به هم وصل کنید و بدید به فلاشر و منفی led ها رو هم به هر کانال فلاشر وصل کنید
حالا ترانزیستور led ها رو خاموش و روشن میکنه و میکروکنترلر هم ترانزیستور ها رو خاموش و روشن میکنه

داداش چرا ناراحت میشی؟:wink:خیلی ممنون از راهنماییت شیر فهم شدم.:hi:بی زحمت این فایلی که ضمیمه کردمو یه نگاه بنداز بگو کدومش برای فلاشر خوبه باتشکر

وحیدایکس
11-09-2012, 12:44
اقا مجتبی من یه فلاشر 8کانال طراحی کردم .با پروتئوس هم برد pcb رو زدم .تنها کاری که باید بکنی اینکه طرحو پرینت کنی وچاپ کنی رو فیبر و قطعات رو هم بخری و مونتاژ کنی . خودتم که گفتی لحیم کاری واسید کاری هم که بلدی پس دیگه مشکلی نیست .فقط یه خورده همت و اراده میخواد.دیگه نیاز نیست بری پول بدی برات بسازن.البته من هنوز خودم وقت نکردم عملی بسازمش . با 12 ولت کار میکنه و اگه منبعت 3 امپر هم که باشه دیگه راحت بهت جواب میده. هر دو تا فایلش رو پیوست میکنم .حداقل میتونی یه بار بسازیش واز کاردست خودت لذت ببری دوستان هم ببینن اگه مشکلی توش دیدن تذکر بدن. برا برنامه نویسی میکرو هم اگه بلد نیستی نگران نباش یه نرم افزار هست که بصورت گرافیکی افکت هایی رو که میخوای میتونی بهش بدی وخود نرم افزار این افکت هارو به کد تبدیل میکنه وکامپایل میکنه رو میکرو.
موفق باشی:hi:

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 13:04
اقا مجتبی من یه فلاشر 8کانال طراحی کردم .با پروتئوس هم برد pcb رو زدم .تنها کاری که باید بکنی اینکه طرحو پرینت کنی وچاپ کنی رو فیبر و قطعات رو هم بخری و مونتاژ کنی . خودتم که گفتی لحیم کاری واسید کاری هم که بلدی پس دیگه مشکلی نیست .فقط یه خورده همت و اراده میخواد.دیگه نیاز نیست بری پول بدی برات بسازن.البته من هنوز خودم وقت نکردم عملی بسازمش . با 12 ولت کار میکنه و اگه منبعت 3 امپر هم که باشه دیگه راحت بهت جواب میده. هر دو تا فایلش رو پیوست میکنم .حداقل میتونی یه بار بسازیش واز کاردست خودت لذت ببری دوستان هم ببینن اگه مشکلی توش دیدن تذکر بدن. برا برنامه نویسی میکرو هم اگه بلد نیستی نگران نباش یه نرم افزار هست که بصورت گرافیکی افکت هایی رو که میخوای میتونی بهش بدی وخود نرم افزار این افکت هارو به کد تبدیل میکنه وکامپایل میکنه رو میکرو.
موفق باشی:hi:
اقا خیلی ممنون واقعا نمی دونم چطوری تشکر کنم :(فقط بگید باید چطوری به ای سی برنامه بدم؟دستگاه خواصی داره؟یا خودش اورجینال نصب بشه کار فلشر وانجام میده؟ :018:

soodi
11-09-2012, 13:13
داداش چرا ناراحت میشی؟:wink:خیلی ممنون از راهنماییت شیر فهم شدم.:hi:بی زحمت این فایلی که ضمیمه کردمو یه نگاه بنداز بگو کدومش برای فلاشر خوبه باتشکر
سلام

به نظر من فلاشر آقای "وحیدایکس" رو بسازید
ولی خیلی ضعیفه و ترک ها هم خیلی نازک هست ولی برای تابلو ها خیلی کوچیک مناسب هست
به نظر من به جای ترانزیستور از ماسفت استفاده کنید
ماسفت ها Logic Lavel که نیاز به دارلینگتون هم ندارن تا به اشباع کامل برن و تا 20 آمپر رو بدون هیچ مشکلی سوئیچ می کنن
قیمت پایین هم دارن

وحیدایکس
11-09-2012, 13:26
اقا خیلی ممنون واقعا نمی دونم چطوری تشکر کنم :(فقط بگید باید چطوری به ای سی برنامه بدم؟دستگاه خواصی داره؟یا خودش اورجینال نصب بشه کار فلشر وانجام میده؟ :018:

داداش جان شماحالا حالاها کار داریcry:: این تایپیک مخصوص تابلو ال ای دی هست ولی چون پرسیدی جوابتومیدم ...ببین قبل از هر چیز باید نرم افزار پروتئوس و بسکام رو دانلود کنی چون تا این دوتا رو نداشته باشی خودت نمیتونی مدارتو شبیه سازی ویا ای سی تو برنامه نویسی وپروگرام کنی.. برنامه رو تو محیط بسکام مینویسی ذخیره میکنی بعدش باید با پروگرامر (یه مدار واسطه بین ای سی و کامپیوتر) انتقالش بدی رو ای سی. البته نرم افزار کدویژن هم هست که برا زبان c هستش ولی شما بهتره برنامه نویسی رو با بسکام شروع کنی چون خیلی ساده تره.خلاصه اینکه تک تک این چیزایی گفتم خودش اموزش میخواد که از حوصله ی این بحث خارجه .میتونی با یه سرچ ساده تو نت یا تایپیکای دیگه ی همین ایران میکرو اموزشهای مورد نظر رو پیدا کنی واستفاده کنی.

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 13:37
داداش جان شماحالا حالاها کار داریcry:: این تایپیک مخصوص تابلو ال ای دی هست ولی چون پرسیدی جوابتومیدم ...ببین قبل از هر چیز باید نرم افزار پروتئوس و بسکام رو دانلود کنی چون تا این دوتا رو نداشته باشی خودت نمیتونی مدارتو شبیه سازی ویا ای سی تو برنامه نویسی وپروگرام کنی.. برنامه رو تو محیط بسکام مینویسی ذخیره میکنی بعدش باید با پروگرامر (یه مدار واسطه بین ای سی و کامپیوتر) انتقالش بدی رو ای سی. البته نرم افزار کدویژن هم هست که برا زبان c هستش ولی شما بهتره برنامه نویسی رو با بسکام شروع کنی چون خیلی ساده تره.خلاصه اینکه تک تک این چیزایی گفتم خودش اموزش میخواد که از حوصله ی این بحث خارجه .میتونی با یه سرچ ساده تو نت یا تایپیکای دیگه ی همین ایران میکرو اموزشهای مورد نظر رو پیدا کنی واستفاده کنی.
اقا یعنی هیچ راهی نداره ما بدون این میکر بخایم یک فلشر بسازیم؟؟:(:(

وحیدایکس
11-09-2012, 13:40
سلام

ماسفت ها Logic Lavel که نیاز به دارلینگتون هم ندارن تا به اشباع کامل برن و تا 20 آمپر رو بدون هیچ مشکلی سوئیچ می کنن
قیمت پایین هم دارن

ممنون sodi جان که تذکر دادی . راستش یادم رفت سایز ترکهارو زیاد کنم. خودش دیفالت 10 بود.
اینم سایز 40:wink:

abdrahman_mi
11-09-2012, 13:55
سلام دوستان
درمورد مکعب ال ای دیled cube
1-چطوری ساخته میشه
2-8*8*8
3- اگه میشه یاد بدید

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 14:23
نقل قول:
ارسالی توسط وحیدایکس You can see links before reply (You can see links before reply)

اقا یعنی هیچ راهی نداره ما بدون این میکرو بخایم یک فلشر بسازیم؟؟:(:(

robatshahrood
11-09-2012, 18:03
سلام

قیمت پایین هم دارن
:hi:
سلام ممنون از راهنماییت آقا مسعود میشه مدار قسمت تقویت کننده با ماسفت رو بزاری آخه من باTIP41ساختم ولی خیلی داغ می کنه :unh:بازم ممنون :0013:

arash_fa
11-09-2012, 21:17
بچه ها یک سری سوال و همفکری دارم....

انشاالله تکراری نباشه...

اول اینکه من میخواستم نستعلیق بنویسم توی کورل 4 و 5 که جدا نشون میده چون قابلیت خط زمینه نستعلیق نداره خلاصه رفتم 6 را نصب کردم و 6 تا میام نستعلیق بنویسم میره بیرون و همچنین led tools هم کرک نمیشه

کسی نمیدونه راهی نیست توی کورل 4 نستعلیق بنویسیم؟

2- من یه روشی پیدا کردم که 30 تا led سری کنیم و با یک مقاومت6.8 کیلوی 3 وات به 220 وصل کنیم

تست کردم جواب داد... یعنی توی تابلویی این روش را بزنیم مایه خنده نمیشه ؟؟؟

abdrahman_mi
11-09-2012, 21:27
سلام اتفاقا من گرفتم 27000تومان دادم ولی اصلاجالب وبدردخورنیست

کتاب اموزش تابلو ثابت هم بدرد نمیخوره؟
چون میخام بگیرم.:( لطفا جواب بدین

M_GH
11-09-2012, 21:29
نقل قول:
ارسالی توسط وحیدایکس You can see links before reply (You can see links before reply)

اقا یعنی هیچ راهی نداره ما بدون این میکرو بخایم یک فلشر بسازیم؟؟:(:(

ظاهرا شما خیلی تازه کاری
اگه بخوای خودت بسازی هم دردسرش برات بیشتره هم قیمتش گرونتر درمیاد
پس بهتره بی خیال بشی!:0013:
اگرم جدا می خوای بسازی یه پیام خصوصی به من بزن راهنماییت کنم

mojtaba.hdpr
11-09-2012, 22:12

انشاالله تکراری نباشه...

اول اینکه من میخواستم نستعلیق بنویسم توی کورل 4 و 5 که جدا نشون میده چون قابلیت خط زمینه نستعلیق نداره خلاصه رفتم 6 را نصب کردم و 6 تا میام نستعلیق بنویسم میره بیرون و همچنین led tools هم کرک نمیشه

2- من یه روشی پیدا کردم که 30 تا led سری کنیم و با یک مقاومت6.8 کیلوی 3 وات به 220 وصل کنیم

برای نستعلیق توی کرل نرم افزار چلیپا رو از اینترنت دانلود کن چند مگ بیشتر نیست بعد توی کرل براحتی کپی پیست انجام بده

sina_browser
12-09-2012, 01:58

انشاالله تکراری نباشه...

یعنی میخوای با برق 220ولت کار کنی؟

M_GH
12-09-2012, 02:17
ارسالی توسط arash_fa

انشاالله تکراری نباشه...

__________________________________________________ ____
چه کاریه؟
همینو بیا 74 تا سری کن مستقیم 220 بده
مقاومت می خوای چیکار؟
!!!!!!!!!!!!
(منتهی تو فلشرش گیر میکنی !!)

pertican2010
12-09-2012, 10:40
ارسالی توسط arash_fa

__________________________________________________ ____
چه کاریه؟
همینو بیا 74 تا سری کن مستقیم 220 بده
مقاومت می خوای چیکار؟
!!!!!!!!!!!!
(منتهی تو فلشرش گیر میکنی !!)

شاید روش خوبی باشه باید عملی تست کنی ببینی Led ها چقدر سالم می مونن
برای فلشرم می تونی از Triac استفاده کنی

mohandesreza
12-09-2012, 12:07

با سلام خدمت اساتید
این کتابها و سری های آموزشی (اگثرا) برای خالی کردن جیب مردم طراحی شده اند! مثلا یه آقایی بود هر 30 یا 40 تا پست یبار می اومد میگفت : "قصد تبلیغ ندارم ولی شاید این بدردتون بخوره ..." !!!!!! خب لامصب تبلیغ چجوری میشه ! :x
پیشنهاد من اینه که این تاپیک رو کامل بخونی و تاپیکهای مشابه در سایتهای دیگه رو که بچه ها واقعا خالصانه هر چی بلد بودن رو گفتن. (از همه ممنون)
بعد مواد لازم رو بخر و یه تابلو ببند و نترس ! اول یکی کوچیک درس کن جوا داد بزرگ بزن تا حرفه ای شی !!!
خود منم اوایل دنبال یه پک آموزشی خوب بودم که پیدا نکردم ... حالا خود دانی!:wink:
(اونم اکثرا هستش نه اگثرا!)

وحیدایکس
12-09-2012, 12:29
واقعا همینطوره . این تایپیک خودش به نظر من بهترین اموزش رو داره به افراد علاقه مند به این حرفه میده بدون هیچگونه چشم داشتی .بچه ها هر چی بلدن وتجربه کردن دارن با اخلاص کامل در اختیار هم میزارن و از اینکه بتونن در حد توانشون به کسی کمک کنن لذت میبرن. واقعا دستشون درد نکنه امیدوارم همه موفق باشن..:wink:

arash_fa
12-09-2012, 12:41
ارسالی توسط arash_fa

انشاالله تکراری نباشه...

درسته ولی من نمیدونم چرا از زیاد سری کردن بدم میاد ولی راست میگی یکم گاگول بازی در آوردم

شاید روش خوبی باشه باید عملی تست کنی ببینی led ها چقدر سالم می مونن
برای فلشرم می تونی از triac استفاده کنی

فلاشر های 220 ولتی آماده توی بازار هست مغازه های الکتریکی دارند با قیمت 5 یا 6 تومن

mohandesreza
12-09-2012, 12:52

1 - قیمت ام دی اف چقدره تقریبا ؟؟ میخام یه وقت بهم نندازن !

... فیبر رو رنگ مشکی بزنید ...

2 - آقا ارش این رنگ مشگی ها نوع خاصی ندارن ؟؟ چجور رنگی ؟؟ رنگ دیوار یا اسپری یا ...

ممنون به 2 تا سوال هم جواب میدین !

arash_fa
12-09-2012, 13:18
1 - قیمت ام دی اف چقدره تقریبا ؟؟ میخام یه وقت بهم نندازن !

2 - آقا ارش این رنگ مشگی ها نوع خاصی ندارن ؟؟ چجور رنگی ؟؟ رنگ دیوار یا اسپری یا ...

ممنون به 2 تا سوال هم جواب میدین !

در مورد چوب باید بگم که:

دقیقا mdf نیست و نوعی فیبره و اگر برید مغازه های کابینت سازی معلومه

یک فیبر به ضخامت 4 میلیمتر هست که یه طرفش سفیده یا یه رنگ دیگه

دو نوع هم هست که در عکس میبینید

نوع بالایی که حالت نئوپانی داره و اصلا خوب نیست و از ظاهرش معلومه که دانه های درشت چوب داخلشه

نوع پایینی که حالت فشرده شده داره از نوع خمیر چوبه خشک شده است

قیمتی نداره شاید یک مترش را بدند 3 تومن

برای رنگ هم از اسپری مشکی استفاده کن

وحیدایکس
12-09-2012, 13:44
در مورد چوب باید بگم که:

دقیقا mdf نیست و نوعی فیبره و اگر برید مغازه های کابینت سازی معلومه

یک فیبر به ضخامت 4 میلیمتر هست که یه طرفش سفیده یا یه رنگ دیگه

دو نوع هم هست که در عکس میبینید

نوع بالایی که حالت نئوپانی داره و اصلا خوب نیست و از ظاهرش معلومه که دانه های درشت چوب داخلشه

نوع پایینی که حالت فشرده شده داره از نوع خمیر چوبه خشک شده است

قیمتی نداره شاید یک مترش را بدند 3 تومن

برای رنگ هم از اسپری مشکی استفاده کن

ارش خان قرار بود اموزش تصویری بزاری چی شد پس؟؟؟؟cry::

وحیدایکس
12-09-2012, 13:57
حالا هم کار لحیم کاری

ارش خان این قسمت رو اگه میشه واضح تر توضیح بده .هر چی فکر کردم متوجه نشدم منظورت چیه .یعنی دوباره باید طرحی رو که تو کورل نوشتیم باز رو کارتون پلاست یا فوم در بیاریم؟؟؟ دلیلش چیه؟؟ بهر حال اگه میشه چند تا تصویر هم بزار . ممنون:wink:

arash_fa
12-09-2012, 14:06
حالا هم کار لحیم کاری

نمونه : اسپیسر 5 میلی متر ff (بسته 20 تایی) (You can see links before reply)

ارش خان این قسمت رو اگه میشه واضح تر توضیح بده .هر چی فکر کردم متوجه نشدم منظورت چیه .یعنی دوباره باید طرحی رو که تو کورل نوشتیم باز رو کارتون پلاست یا فوم در بیاریم؟؟؟ دلیلش چیه؟؟ بهر حال اگه میشه چند تا تصویر هم بزار . ممنون:wink:

شما اجازه بدید تا یکی دو روز دیگه آموزش را قرار میدم

........

عزیزم پشت کار که سیم کشی داره خیلی ضایعه و باید یه کاور روش بیاد

همون طرحا روی کارتون در میاری برا پشتش ... همین

sina_browser
12-09-2012, 15:55
سلام
دوستان برای پست کار میشه از یه جور پلاستیکی به اسم مایلر استفاده کنید
تا حالا کسی استفاده کرده؟

arash_fa
12-09-2012, 17:06
کار بعدی

فقط led آبی از دو شرکت مجزا بود کمی توی نور بعضی جاهاش فرق داره که تو عکس یکم تو چشمه

smjh
12-09-2012, 19:19
سلام
اینم من درست کردم ،از پشت کارم عکس گذاشتم اگه جایی کارش ایراد داره لطفاً با تجربه ها راهنمایی کنن .

sina_browser
12-09-2012, 19:22
سلام
arash_faجان کارت خوشگله
اما اگه فاصله بین ال ای دی هات کم بودن خیلی خوشگل تر در میومد

sina_browser
12-09-2012, 19:27
سلام
اینم من درست کردم ،از پشت کارم عکس گذاشتم اگه جایی کارش ایراد داره لطفاً با تجربه ها راهنمایی کنن .

سلام
کارت بیسته
مدارت چشمک زنه؟میشه یه فیلم بزاری؟
با برق 220ولت کار کردی؟:018:

arash_fa
12-09-2012, 19:37
سلام
arash_faجان کارت خوشگله
اما اگه فاصله بین ال ای دی هات کم بودن خیلی خوشگل تر در میومد

دوربینم بد میگیره بطوری که فقط از کانون led میگیره

در اصل فاصله بین led ها 2 میله

smjh
12-09-2012, 20:59
سلام
کارت بیسته
مدارت چشمک زنه؟میشه یه فیلم بزاری؟
با برق 220ولت کار کردی؟:018:

:hi:مرسی سینا جان
چشمک زن نیست ثابته ثابته

از برق 220 استفاده کردم ، هر 60 تا led رو سری کردم بعد وصل کردم به یکی از اون کیت ها اون کیتها برق 220 AC رو تبدیل می کنه به برق 220 DC با 0.20 آمپر .
کلاً هم 400 تا led داره اندازشم 30*60 هست .

M_GH
12-09-2012, 21:56
چشمک زن نیست ثابته ثابته

از برق 220 استفاده کردم ، هر 60 تا led رو سری کردم بعد وصل کردم به یکی از اون کیت ها اون کیتها برق 220 ac رو تبدیل می کنه به برق 220 dc با 0.20 آمپر .

پس این روش جواب میده !:018:

شما لطفا شماتیک اون کیت ها رو هم بذار بیبینیم چی به چیه !

sina_browser
12-09-2012, 22:48
دوربینم بد میگیره بطوری که فقط از کانون led میگیره

در اصل فاصله بین led ها 2 میله
فاصله 1.5 بهتره
کارت بهتر دیده میشه

چشمک زن نیست ثابته ثابته

از برق 220 استفاده کردم ، هر 60 تا led رو سری کردم بعد وصل کردم به یکی از اون کیت ها اون کیتها برق 220 ac رو تبدیل می کنه به برق 220 dc با 0.20 آمپر .

به نظر من عمرا از این روش استفاده نکن
من خودم استفاده میکردم
چندجا دیگه هم دیده بودم که از این روش استفاده میکردن تابلو بعده یه مدت ال ای دی هاش یا میسوزه یا کمرنگ و پر رنگ میشه
تازه من با این روش از 130 تا ال ای دی استفاده میکردم

sina_browser
12-09-2012, 22:51
پس این روش جواب میده !:018:

شما لطفا شماتیک اون کیت ها رو هم بذار بیبینیم چی به چیه !

فک نکنم چیزه خاصی داشته باشه
یه پل دیود و یه خازن واسه خروجیش

mojtaba.hdpr
13-09-2012, 00:53
سلام دوستانی که دستی تو کار دارن یه توضیح بدین ببینیم چه فرقی بین led شیشه ای و لیزری و روانی هست یا اوال روانی همون اوال تابلو ثابته ؟و بگین که چه led برای چه مکانی مناسبه مثلا مغازه کنار خیابان یا پاساژ

mohandesreza
13-09-2012, 01:32
سلام
دوستان برای پست کار میشه از یه جور پلاستیکی به اسم مایلر استفاده کنید
تا حالا کسی استفاده کرده؟

من استفاده نکردم و اولین باری هست میشنوم ...
بچه ها سوال جالبیه ... جواب بدید ، لطفا.:0013:

mehran2020
13-09-2012, 02:34
دوستان سلام
ميخواست بدونم فاصله ي دوتا پايه هاي led رو شما چقد ميگيريد؟من 1.5 ميلي متر ميگيرم...كم نيس ؟
و اينكه قطر پايه هاي led رو شما چقد ميگيريد؟من 0.75 ميلي متر ميگيرم..كم نيس ؟

smjh
13-09-2012, 11:38
نه طول عمر میاد پایین نه کم رنگ پرنگ شدن همش یه دسته ، الان یه 7 ماهی میشه یکی از بچه ها که تازه باهاش آشنا شدم با این روش ساخته تستشو پس داده بدون یک زره افت کیفیت .
فقط باید دقت کرد تو led هاش سبز و سفید و آبی و زرد هر 55 تا 65 ت ا سری میکنیم . قرمز تا 100 تا جواب میده .
سینا راست میگه 3 تا مقاومت یه خازن با 2 تا چیز دیگه که من نمی دونم چیه طراحیش برا دوستم بود .
الانم تولید کرده رو تعداد بالا تو بازار داره دونه ای 2000 تا 2500 می فروشه بستگی به تعداد خرید داره .

smjh
13-09-2012, 11:49
یه سوال
وقتی می دم صفحه رو با CNC برش میدن برا هر led به اندازه فاصله بین دو تا پایش (3 میل) سوراخ می کنن بعد led رو از توش رد میکنم و پایه هاشو کج می کنم و لحیم و ...
حالا اگه جوری طراحی کنم که فقط پایه های led رد بشه یعنی دو تا سوراخ در حد 0.70 میل بهتره یا همون روش بالایی ؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین .

یه سوال از آقا آرش
عزیز توی corel طراحی کردی که دور حروف رو اونجوری در بیارن یا خودشون تو برش با دستگاه این جوری در اوردن ؟؟؟؟؟؟؟
میشه یکم توضیح بدین ممنون میشم اگه جایه خاصی هست برا برش آدرسشو به منم بدین .
تو پامنار رفتم یارو می گفت من اولین باره این کارو میکنم اگه مغازه خاصی هست نشونیشو بدین لطفاً

milani1391
13-09-2012, 15:09
من رفتم بیرون پرسیدم خود برش لیزری ها خودشون همه طرخ ها را تو پی سی دارند و هر طرحی که خواستی واست می برند منتهی ال ای دی دونه ای 50 تومن هزینه میگیرند به نظرتون قیمت چه طوره؟؟؟
زیاده نه؟؟

sina_browser
13-09-2012, 16:44
من رفتم بیرون پرسیدم خود برش لیزری ها خودشون همه طرخ ها را تو پی سی دارند و هر طرحی که خواستی واست می برند منتهی ال ای دی دونه ای 50 تومن هزینه میگیرند به نظرتون قیمت چه طوره؟؟؟
زیاده نه؟؟
واسه جای هر ال ای دی 50تومن؟؟؟؟چه خبره مگه؟

نه طول عمر میاد پایین نه کم رنگ پرنگ شدن همش یه دسته ، الان یه 7 ماهی میشه یکی از بچه ها که تازه باهاش آشنا شدم با این روش ساخته تستشو پس داده بدون یک زره افت کیفیت .
فقط باید دقت کرد تو led هاش سبز و سفید و آبی و زرد هر 55 تا 65 ت ا سری میکنیم . قرمز تا 100 تا جواب میده .
سینا راست میگه 3 تا مقاومت یه خازن با 2 تا چیز دیگه که من نمی دونم چیه طراحیش برا دوستم بود .
الانم تولید کرده رو تعداد بالا تو بازار داره دونه ای 2000 تا 2500 می فروشه بستگی به تعداد خرید داره .
از ما گفتن بود
من با مارک hg هم تست کردم باز ال ای دی ها سوختن

arash_fa
14-09-2012, 02:02
یه سوال از آقا آرش
عزیز توی corel طراحی کردی که دور حروف رو اونجوری در بیارن یا خودشون تو برش با دستگاه این جوری در اوردن ؟؟؟؟؟؟؟
میشه یکم توضیح بدین ممنون میشم اگه جایه خاصی هست برا برش آدرسشو به منم بدین .
تو پامنار رفتم یارو می گفت من اولین باره این کارو میکنم اگه مغازه خاصی هست نشونیشو بدین لطفاً دوست عزیز توی کورل با ابزاری میای دور نوشتت را حاشیه میندازه به این ترتیب:

1- متن را که نوشتی و led ها را چیدی و تموم شم میای نوشته را انتخاب میکنی و طبق عکس زیر گزینه ی contout را میزن و روی نوشته یه کلیک میکنی نگه میداری اروم آروم بالا یا پایین میکشی تا یهو میبینی حاشیه در اومد

بالای صفحه هم برای این ابزار یکسری تنظیمات هست

اونی که شکل پله هست تعداده که روی یک بذار

کارش هم میزان فاصله هست که بیشتر کنی پهن تر میشه

بهتره از گزینه های رنگ بالا برای این ابزار اون سطل رنگه را غیر از رنگ نوشته بذاری

البته برای cnc اگر میخواید ببرید باید همه رنگهای داخل سفید بشه و فقط خط حاشیه باشه و سوراخ های led

من روی چوب خودم در میارم...

mehran2020
14-09-2012, 02:34
دوستان سلام
ميخواست بدونم فاصله ي دوتا پايه هاي led رو شما چقد ميگيريد؟من 1.5 ميلي متر ميگيرم...كم نيس ؟
و اينكه قطر پايه هاي led رو شما چقد ميگيريد؟من 0.75 ميلي متر ميگيرم..كم نيس ؟
:sa::sa::sa:
دوستان عنايت بفرماييد
ممنون

sina_browser
14-09-2012, 04:53
:sa::sa::sa:
دوستان عنايت بفرماييد
ممنون

1.5 فاصله خوبی هستش
اگه پایه ها به راحتی رد میشن مشکلی نیست
من اندازه پایه هارو یک میل میزنم

mehran2020
14-09-2012, 14:44
1.5 فاصله خوبی هستش
اگه پایه ها به راحتی رد میشن مشکلی نیست
من اندازه پایه هارو یک میل میزنم
سينا جان با توجه به كلاهي بودن led هاي مورد استفاده..شما قطر خود دايره ي بزرگ رو چقدر ميگيريد..يكي از دوستان فرمودن به بنده 5.9 و يكي ديگه هم فرمودن 5 ميلي متر...؟؟شما چه صلاح ميدونيد دوستان ؟

arash_fa
14-09-2012, 15:03
led کلاهی در بعضی نوع ها یه حالت واشری داره که همون 5.9 درسته

arash_fa
14-09-2012, 15:23
دوستان خواهشا به این بخش برید و کمک کنید

در مورد تابلو نئونه

کلیک کنید (You can see links before reply)

sina_browser
14-09-2012, 15:51
سينا جان با توجه به كلاهي بودن led هاي مورد استفاده..شما قطر خود دايره ي بزرگ رو چقدر ميگيريد..يكي از دوستان فرمودن به بنده 5.9 و يكي ديگه هم فرمودن 5 ميلي متر...؟؟شما چه صلاح ميدونيد دوستان ؟

اولا پیشنهاد من اینه که از کلاهی اصلا استفاده نکن
اوال واقعا بهتره
من خودم از 5میل استفاده میکنم
اما به قول آرش یه سری از ال ای دی ها واشر مانند اطرافشون هست که همون 5.9 میل بهتره واسشون

arash_fa
14-09-2012, 19:02
اولا پیشنهاد من اینه که از کلاهی اصلا استفاده نکن
اوال واقعا بهتره
من خودم از 5میل استفاده میکنم
اما به قول آرش یه سری از ال ای دی ها واشر مانند اطرافشون هست که همون 5.9 میل بهتره واسشون

کاملا صحیحه

اگر هم استفاده میکنید از یه نوع led استفاده کنید یعنی از یه شرکت باشه تا بلایی که سر من اومد سر شما نیاد

واقعا همه چیز تقلبی شده

وحیدایکس
14-09-2012, 19:40
سلام داش ارش . شما که طرح هات رو چوب در میاری ایا واقعا شیک وخوشکل ومشتری پسند میشه؟؟؟یعنی در حد پلکسی هست یا نه؟؟ واینکه ایا تا حالا از شیشه برا نمای جلو تابلوت استفاده کردی؟؟ اگه جواب مثبته یه توضیح بده که چطوری. ممنون:018:

arash_fa
14-09-2012, 19:51
سلام داش ارش . شما که طرح هات رو چوب در میاری ایا واقعا شیک وخوشکل ومشتری پسند میشه؟؟؟یعنی در حد پلکسی هست یا نه؟؟ واینکه ایا تا حالا از شیشه برا نمای جلو تابلوت استفاده کردی؟؟ اگه جواب مثبته یه توضیح بده که چطوری. ممنون:018:

سلام

طرح هام روی چوب در میاد ولی نیاز به کار وارد بودن داره

من 10 ساله نقاش اتومبیل بودم و در حرفه معرق کاری هم مقام داشتم ...

بستگی به ذوق و حرفه ای بودن داره

قبلا هم گفتم من با این روش تا حالا چندتا کار زدم که به محض مشاهده مشتری بعدی را جذب کرده

اصولا کار دست بیشتر به دل میشینه

شما اگر ببینید اتومبیل های معروف مثل لامبوگینی و .... دست ساز هستند

حتی ساز های دست ساز هم قیمت بالاتری دارند چون خودم مدرس گیتارم اینو میگم و همینجور رو هوا چیزی نمیگم

من تمام تابلو ها نا کنون فونتی بوده و تابلو مستطیل نداشتم که شیشه کنم
موفق باشید

arash_fa
14-09-2012, 21:11
آموزش برش و سوراخکاری روی چوب قسمت اول

منتظر قسمت دوم هم باشید

وحیدایکس
14-09-2012, 22:25
ممنون اقاارش منتظز قسمت 2 هم هستیم:o

وحیدایکس
14-09-2012, 22:29
اقا مرداد اینم مدار فلاشر 2کانال که خواسته بودی . خیلی اسونه اگر از برنامه اش خوشت نیومد میتونی با چند تا تغییر تو برنامه عوضش کنی. :wink:

mordad
14-09-2012, 23:44
اقا مرداد اینم مدار فلاشر 2کانال که خواسته بودی . خیلی اسونه اگر از برنامه اش خوشت نیومد میتونی با چند تا تغییر تو برنامه عوضش کنی. :wink:

دمت گرم دادا ولی من مدار دوکاناله با 555 میخاستم .

چند تا سوال در مورد این مدار
اول اینکه bd140 تاچند آمپر جواب میده ؟
دوم مقاومت وات بالا که میزارن همون مقاومت 220 اهم هستش ؟
سوم مداری گه برای تغذیه کلی تابلو استفاده میشه چجوریه شکلش ؟

وحیدایکس
15-09-2012, 01:15
حدود 1 امپرو برای تابلوهای تقریبا کوچیک خوبه...
این مقاومت 220 اهم وات بالا نیست این مقاومت صرفا جهت محدود سازی جریان برای جلوگیری از اسیب دیدن ال ای دی ها هست. هر ال ای دی یه جریان و یه ولتاژ مجاز داره که اگر بیش از اون بشه اسیب میبینه. با یه محاسبه ی ساده از طریق قانون اهم این مقاومت بدست میاد. مداری که برا تغذیه کلی تابلو استفاده میشه به دو صورت هست. اول اینکه اگه تابلوتون بدون فلاشر باشه میتونی باتغذیه 12 ولت یا 5 ولت یا حتی 220 ولت بصورت مستقیم واز طریق یه منبع تغذیه مثلا 12 ولت راه اندازیش کنی که نیاز به مدار خاصی نداره.( البته در مورد 220ولت اوضاع کمی فرق میکنه) . اما اگه بخوای تو تابلو از فلاشر استفاده کنی وفلاشرت با میکرو باشه همونطور که بارها قبلا همه بچه ها گفتن باید ولتاژ 5 ولت رو به میکرو بدی وبیش از 5 ولت میکرو اسیب میبینه. بخطر همین کافیه از یه ای سی رگولاتور 7805 استفاده کنی که ورودی منبع تغذیه 12 ولت رو به پایه 1 رگولاتور میدی و از پایه سه 5ولت میگیری ومیدی به پایه شماره 7 میکرو . ال ای دی هارو هم طبق مدار قبل به خروجی ترانزیستورها میدی ضمنا یه دونه خازن 100میکروفاراد هم با خروجی ای سی رگولاتور هم موازی کن . میتونی عوض bd140 تو تابلوهای بزرگترازماسفت هم استفاده کنی که نوع 45n03 واقعا عالیه و تا چند امپر ساپورت میکنه وشنیدم که داغ هم نمیکنه .البته ماسفت irf630 هم هست اما پیشنهاد من همون 45n03هستش.
اقا مرداد اگه همین 10 صفحه ی اخیر تایپیک رو با دقت بخونی همه چیز در مورد شکل ومدار تغذیه دستت میاد.موفق باشی:125:

mehran2020
15-09-2012, 01:40
کاملا صحیحه

اگر هم استفاده میکنید از یه نوع led استفاده کنید یعنی از یه شرکت باشه تا بلایی که سر من اومد سر شما نیاد

واقعا همه چیز تقلبی شده
مگه چه بلايي سرتون اومد ارش خان ؟:0013:
به من كع خيلي ها گفتن كلاهي خوبه
شكا چرا ميگي اوال

arash_fa
15-09-2012, 11:53
مگه چه بلايي سرتون اومد ارش خان ؟:0013:
به من كع خيلي ها گفتن كلاهي خوبه
شكا چرا ميگي اوال

بد نیست خوبه ولی اوال بهتره

بلایی که سرم اومد این بود که led گرفتم 40 تا کم اومد باز رفتم خورده گرفتم بعد از تست دیدم نور led های با هم فرق داره چون از دو شرکت مجزا بود

خلاصه تابلو شده بود عین دندونا الاغ

mordad
15-09-2012, 16:07
به نظرتون این مدار خوب جواب میده ؟
مقاومت r2 ده اهم ده وات می باشد

اگه کد led tools هم بزارین ممنون میشم D0256F74

arash_fa
15-09-2012, 16:53
یه همچین طرحی چقدر هزینه سوراخکاری cns داره + برشش

mehran2020
15-09-2012, 19:07
ارش جان چرا قطر پايه هاي led طرحت انق كمه ؟؟ همش 0.3 ميلي متر؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!8O8O8O8O

arash_fa
15-09-2012, 19:14
ارش جان چرا قطر پايه هاي led طرحت انق كمه ؟؟ همش 0.3 ميلي متر؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

من که به cnc نمیدم هیچ وقت خودم سوراخ میزنم دیگه قطرش برام مهم نیست مته من جواب میده

ولی من با کولیس گرفتم پایه led را همین بود

sina_browser
15-09-2012, 22:21

کارت بیسته
خیلی قشنگ درستش کردی
فونت نستعلیق هستش؟
یا با نرم افزار های کلک و غیره درست کردی؟
شاید سوراخکاری این حدود 15 دقیقه ای طول بکشه
واسه من دقیقه ای 500 تومن سوراخ میکنن

ajax007
15-09-2012, 23:01
با سلام
پلکسی گلاس یا ورق پلاستیک رو تو تهران از کچا میشه تهیه کرد؟
با تشکر

وحیدایکس
15-09-2012, 23:02
آموزش برش و سوراخکاری روی چوب قسمت اول

منتظر قسمت دوم هم باشید

سلام داش ارش ما این طرحو همین جوری زدیم و دورش رو اونطور که شما گفتید در اوردم. ببین خوب شده؟؟ ایا تنظیم خاص دیگه ای نداره؟؟ الان برا پرینت اماده اس؟؟
ایا اون جاهایی که از طرحهای بزرگ پرینت میگیرن فایل رو با همین پسوند cdr لازم دارن یا نه؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنی:0013:

mehran2020
15-09-2012, 23:43
با سلام
پلکسی گلاس یا ورق پلاستیک رو تو تهران از کچا میشه تهیه کرد؟
با تشکر
`پامنار..ابتداي خ امام خميني

smjh
16-09-2012, 08:05
آرش جان دستت درد نکنه برا راهنمایت خیلی عالی بود انشا ا... جبران کنم
من فقط نمی تونم نستعلیق بنویسم توی corel X4 ویندوز هم 7 هستش
با چلیپا هم نشد
چه کنم ؟

sina_browser
16-09-2012, 10:18
من فقط نمی تونم نستعلیق بنویسم توی corel X4 ویندوز هم 7 هستش
با چلیپا هم نشد
چه کنم ؟

سلام
میتونی از نرم افزار کلک استفاده کنی
به این روش که با کلک متن رو مینویسی بعد به صورت ai ذخیره میکنی و میتونی با کورل بازش کنی

arash_fa
16-09-2012, 11:17
من فقط نمی تونم نستعلیق بنویسم توی corel x4 ویندوز هم 7 هستش
با چلیپا هم نشد
چه کنم ؟ عزیزم توی کورل 4 نستعلیق کامل نمیشه نوشت مثلا حروه ی - س به هم نمیچسبه و از این قبیل چون سیستم خط زمینه نداره این ورژن

سلام داش ارش ما این طرحو همین جوری زدیم و دورش رو اونطور که شما گفتید در اوردم. ببین خوب شده؟؟ ایا تنظیم خاص دیگه ای نداره؟؟ الان برا پرینت اماده اس؟؟
ایا اون جاهایی که از طرحهای بزرگ پرینت میگیرن فایل رو با همین پسوند cdr لازم دارن یا نه؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنی:0013:

فکر کنم با کورل 5 یا 4 طرح زدید چون از من 4 هست و باز نمیکنه

ولی پیشنمایشش را دیدم خوبه فقط دورچینی یکم زیاده فکر کنم 4 تا پله داره

ببین You can see links before reply

پسوند cdr به علت اینکه دورچینی صافی داره و به اصطلاح کنگره نداره عالیه و همه مغازه هایی که پلات و پرینت دارند باید داشته باشند و اگر ندارند بهشون بگو خاک بر سرتون

sina_browser
16-09-2012, 11:27
عزیزم توی کورل 4 نستعلیق کامل نمیشه نوشت مثلا حروه ی - س به هم نمیچسبه و از این قبیل چون سیستم خط زمینه نداره این ورژن

فکر کنم با کورل 5 یا 4 طرح زدید چون از من 4 هست و باز نمیکنه

ولی پیشنمایشش را دیدم خوبه فقط دورچینی یکم زیاده فکر کنم 4 تا پله داره

ببین ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - ساخت تابلوی led ثابت (You can see links before reply)

پسوند cdr به علت اینکه دورچینی صافی داره و به اصطلاح کنگره نداره عالیه و همه مغازه هایی که پلات و پرینت دارند باید داشته باشند و اگر ندارند بهشون بگو خاک بر سرتون

شما از کدوم ورژن کورل استفاده میکنید؟

arash_fa
16-09-2012, 11:29
کارت بیسته
خیلی قشنگ درستش کردی
فونت نستعلیق هستش؟
یا با نرم افزار های کلک و غیره درست کردی؟
شاید سوراخکاری این حدود 15 دقیقه ای طول بکشه
واسه من دقیقه ای 500 تومن سوراخ میکنن

نه توی خود کورل 4 با فونت iran nastaliq نوشتم

برای کشیده کردن حروف از shift+j استفاده کن

مثلا تا پارس ره بنویس بعد shift+j را یدونه بزن بعد هم "ه" را تایپ کن

پارســـــــــــــــــــــ ـــــــــه

arash_fa
16-09-2012, 18:13
دوستان برای هزینه کمتر میتونید روی چوب بدید براتون با cnc سوراخ بزنند خیلی ارزونتر در میاد

دقیقه ای 300 تومن

abdrahman_mi
16-09-2012, 21:39
خیلی ممنون فقط یه چیزی گفتید که برای طریقه ایجاد طرح در نرم افزار کورلبه ادرس زیر مراجعه کنید.
کدوم؟کجاش؟بیزحمت لطف کنید....:018:

mordad
16-09-2012, 21:48
کسی از دوستان جواب ما رو نمیده ؟

mehran2020
16-09-2012, 23:57
دوستان سلام
من بالاخره طرحمو دادم سوراخ كردن
رفتم led هامم خريدم
مشگل اصليم اينه...مقاومت ها رو نميدونم چي بخرم و چندتا چندتا سري كنم ؟
سه رنگ led خريدم :
قرمز -ابي-سبز
مشخصات ledكه روي بستش نوشته بود ايناس:حقيقتش من سر در نياوردم:sa:
led قرمز :
VF:1.8 - 2.2.
IV :1200 - 1400
NM :620 - 630
P.N:LT=533RCYA

LED سبز
VF :3.0 - 3.4
IV :2500 - 3500
NM :518 - 523

LED آبي :

VF : 3.0 - 3.4
IV :600 - 800
NM :460 -466
دوستان عذر ميخوام ولي اصلا من خودم سر در نميارم از اينا
اگه لطف كنيد بفرماييد هر رنگ از LED هارو چندتا ، چندتا سري كنم ؟ واينكه با چه مقاومتي سري كنم ؟؟پيشاپيش ممنونم و عذر ميخوام بابت طولاني شدن سوال

robatshahrood
17-09-2012, 00:33
دوستان سلام
من بالاخره طرحمو دادم سوراخ كردن
رفتم led هامم خريدم
مشگل اصليم اينه...مقاومت ها رو نميدونم چي بخرم و چندتا چندتا سري كنم ؟
سه رنگ led خريدم :
قرمز -ابي-سبز
مشخصات ledكه روي بستش نوشته بود ايناس:حقيقتش من سر در نياوردم:sa:
led قرمز :
VF:1.8 - 2.2.
IV :1200 - 1400
NM :620 - 630
P.N:LT=533RCYA

LED سبز
VF :3.0 - 3.4
IV :2500 - 3500
NM :518 - 523

LED آبي :

VF : 3.0 - 3.4
IV :600 - 800
NM :460 -466
دوستان عذر ميخوام ولي اصلا من خودم سر در نميارم از اينا
اگه لطف كنيد بفرماييد هر رنگ از LED هارو چندتا ، چندتا سري كنم ؟ واينكه با چه مقاومتي سري كنم ؟؟پيشاپيش ممنونم و عذر ميخوام بابت طولاني شدن سوال
سلام شما کلا باید LED هاتون رو3تا 3تا سری کنید بجز قرمز البته اونم بستگی به نورتون داره که 4تا4تا میتونین سری کونین معمولا به220 اهم یا330اهم وصل می کنن دوست عزیزaa):)

mehran2020
17-09-2012, 00:57
سلام شما کلا باید LED هاتون رو3تا 3تا سری کنید بجز قرمز البته اونم بستگی به نورتون داره که 4تا4تا میتونین سری کونین معمولا به220 اهم یا330اهم وصل می کنن دوست عزیزaa):)
دوستان اگه ميشه دقيقشو بفرماييد
دقيقه چه مقاومتي ؟با چه قدرت ؟
يعني چي بستگي به نورش داره ؟
:sa:

robatshahrood
17-09-2012, 01:12
دوستان اگه ميشه دقيقشو بفرماييد
دقيقه چه مقاومتي ؟با چه قدرت ؟
يعني چي بستگي به نورش داره ؟

یعنی اگه نورت دیدی زیاد بود4تا4تاسری کن من قبلا برای سبز وسفید 220استفاده می کردم حالا شما رو نمیدونم:mrgreen:

mehran2020
17-09-2012, 01:24
یعنی اگه نورت دیدی زیاد بود4تا4تاسری کن من قبلا برای سبز وسفید 220استفاده می کردم حالا شما رو نمیدونم:mrgreen:
عزيز جان يعني شما ميفرماييد..برم به تعدا led هاي سبز و ابيم تقسيم بر 3 مقاومت 220 اهم بگيرم..و قرمز هم همينطور ؟؟؟
اينكه فرمودين 330 اهم چطور ؟

به خدا شرمنده ام كه انقد سوال مبتديانه ميپرسم:sa:

robatshahrood
17-09-2012, 01:31
عزيز جان يعني شما ميفرماييد..برم به تعدا led هاي سبز و ابيم تقسيم بر 3 مقاومت 220 اهم بگيرم..و قرمز هم همينطور ؟؟؟
اينكه فرمودين 330 اهم چطور ؟

به خدا شرمنده ام كه انقد سوال مبتديانه ميپرسم:sa:

330 اهم هم می تونی بزاری فقط نور ledهات یکم به خاطر ولتاژ کم میشه شما اگه تاپیک های اول رو بخونین یه سایت معرفی کرده که مقدار مقاومت رو برات خودش حساب می کنه:0013:

mehran2020
17-09-2012, 01:38
330 اهم هم می تونی بزاری فقط نور ledهات یکم به خاطر ولتاژ کم میشه شما اگه تاپیک های اول رو بخونین یه سایت معرفی کرده که مقدار مقاومت رو برات خودش حساب می کنه:0013:
ممنونم واقعا ازتون
جسارتا شما مشخصات led هامو كه خريداري كردم در پست هاي بالا مشاهده كردين ؟
نه نميخوام نورش كم شه...فقط ميترسم ledهام بسوزه
دوست خوبم يعني شما ميفرماييد led هاي قرمز رو 4تا 4تا سري و بعدش متصل كنم به يه مقاومت 220 اهم ؟
و led هاي سبز رو هم 3تا 3تا سري كنم و بعد متصل كنم به مقاومت 220 اهم ؟
اوون سايته هم رفتم ولي حقيقتش سر در نياوردم!!!

robatshahrood
17-09-2012, 01:43
ممنونم واقعا ازتون
جسارتا شما مشخصات led هامو كه خريداري كردم در پست هاي بالا مشاهده كردين ؟
نه نميخوام نورش كم شه...فقط ميترسم ledهام بسوزه
دوست خوبم يعني شما ميفرماييد led هاي قرمز رو 4تا 4تا سري و بعدش متصل كنم به يه مقاومت 220 اهم ؟
و led هاي سبز رو هم 3تا 3تا سري كنم و بعد متصل كنم به مقاومت 220 اهم ؟
اوون سايته هم رفتم ولي حقيقتش سر در نياوردم!!!

قبل از اینکه همه رو وصل کنی یکبار 3تا3تا و بار دیگه 4تا4تا مدارش رو ببند ببین چجوری اگه خوب بود بعد همه رو ببند:mrgreen:

mehran2020
17-09-2012, 01:50
قبل از اینکه همه رو وصل کنی یکبار 3تا3تا و بار دیگه 4تا4تا مدارش رو ببند ببین چجوری اگه خوب بود بعد همه رو ببند:mrgreen:
با همون 220 اهم ديگه ؟
اگه نورش كم بود 3تا 3تا ببندم ..
استاد قضيه ي اون 330 رم بي زحمت ميفرمااييد جسارتا
واقعا شرمنده ام

robatshahrood
17-09-2012, 01:50

من تاجایی که یادمه ولتاژ قرمز2.5بوده وولتاژبقیه رنگها از2.8شروع میشد به بالا پس با این حالت شما یا باید قرمزو 3تا3تا سری وبا 330قرار بدی یا4تا4تابا220
من فقط تاهمینجا می دونستم دوست عزیز:o
راستی من استاد نیستم :mrgreen:منم یکیم مثل خود شما:0013:

mohandesreza
17-09-2012, 02:13
سلام
بچه ها بهترین جریان عبوری از ال ای دی های کلاهی چقدره ؟؟
من یه تابلو کوچیک درس کردم با ال ای دی سفید کلاهی سایت eca.ir و گذاشتمش روی حدود 3 ولت و 10 میلی . بعد اینکه دوتا سوخت گذاشتمش روی 6 میلی امپر الان حدودا 10 ساعته سالم روشنه.
نظر تون چیه ؟؟
10 میلی زیادی بوده یا جنسش خوب نیس ؟؟؟

mehran2020
17-09-2012, 02:20
من تاجایی که یادمه ولتاژ قرمز2.5بوده وولتاژبقیه رنگها از2.8شروع میشد به بالا پس با این حالت شما یا باید قرمزو 3تا3تا سری وبا 330قرار بدی یا4تا4تابا220
من فقط تاهمینجا می دونستم دوست عزیز:o
راستی من استاد نیستم :mrgreen:منم یکیم مثل خود شما:0013:
يعني به خدا واقعا ممنونم كه اين موقع شب لطف ميكنيدو كمكم ميكنيد
يك دنيا ممنون
ولتاز هارو من بالاتر هم نوشتم
ميشه عنايت بفرماايد ؟
قرمز 2.2 - vf :1.8
سبز VF :3.0 - 3.4
آبي VF :3.0 - 3.4
با توجه يه اينا چه مقاومتي صلاح ميدونيد ؟

mohandesreza
17-09-2012, 02:27
يعني به خدا واقعا ممنونم كه اين موقع شب لطف ميكنيدو كمكم ميكنيد
يك دنيا ممنون
ولتاز هارو من بالاتر هم نوشتم
ميشه عنايت بفرماايد ؟
قرمز 2.2 - vf :1.8
سبز vf :3.0 - 3.4
آبي vf :3.0 - 3.4
با توجه يه اينا چي صلاح ميدونيد ؟

اقا مهران نترس ! ببند فوقش چن تا ال ای دی میسوزه دیگه! :125:
تو عمل معلوم میشه 220 بهتره یا 330 یا هیچکدوم ...

mehran2020
17-09-2012, 02:31
اقا مهران نترس ! ببند فوقش چن تا ال ای دی میسوزه دیگه! :125:
تو عمل معلوم میشه 220 بهتره یا 330 یا هیچکدوم ...
مهندس جان يعني واقعا از راه ازمون و خطا بايد مقاومت ها رو انتخاب كنم...از روي مشخصات led نميشه متوجه شد ؟

sina_browser
17-09-2012, 10:27
سلام
بچه ها بهترین جریان عبوری از ال ای دی های کلاهی چقدره ؟؟
من یه تابلو کوچیک درس کردم با ال ای دی سفید کلاهی سایت eca.ir و گذاشتمش روی حدود 3 ولت و 10 میلی . بعد اینکه دوتا سوخت گذاشتمش روی 6 میلی امپر الان حدودا 10 ساعته سالم روشنه.
نظر تون چیه ؟؟
10 میلی زیادی بوده یا جنسش خوب نیس ؟؟؟
سلام
اینش مونده به خودت
ببین با چه جریانی نور کافی داری؟
من خودم یه تابلو زدم که رنگ سبز جریانش 3 میلی آمپر بود
تابلو هم زدم با 10 میلی آمپر
حالا باز خودت تستش کن

مهندس جان يعني واقعا از راه ازمون و خطا بايد مقاومت ها رو انتخاب كنم...از روي مشخصات led نميشه متوجه شد ؟
من خودم ال ای دی قرمز رو 5تا5تا با مقاومت 220 اهم و بقیه رنگ هارو 3تا3تا با مقاومت 330اهم میندم
یه سری قرمز داشتم که 4تا4تا میبستم
به قول mohandesreza فوقش چندتا میسوزه
ولی ارزششو داره

Edison
17-09-2012, 12:10
سلام به همه بچه های انجمن ،
بعد از اینکه یکی از فامیل هامون گفت باید ، باید برام تابلو LED ثابت درست کنی اومدم دیدم کجا بهتر از ایران میکرو ، ممنونم از همه ی کسانی که تجربیاتشونو با دیگران تقسیم میکنند ، من عین واقعیت همه ی 116 صفحه رو خوندم و انقدر یاد گرفتم که بتونم یه تابلو درست کنم ، این فامیل میخواست که ارزون بشه ، و خودش هم گفت که روی چوب در بیاریم ، متن رو نوشت و با فونت 600 یا 700 روی A3 پرینت گرفت و با چسب رازی(دوستان گفته بودند با سیریش ، رازی هم میشه) چسبوندیم روی فیبر سه یا چهار میل ، فیبرش هم از آشغال های یه گاراژ پیدا کردیم ، متن 12 تا حرف داشت و من میخواستم حرف به حرف افکت بدم ، با متر خیاطی اندازه گرفتم دیدم 5 متره یکی از دوستان که دستگاه CNC داشت میگفت هر متر 180 تا LED میخواد ، ازش تشکر میکنم و میگم که کاملا درسته ، من کمی بیش از 900 LED روی تابلو نصب کردم، خیلی از دوستان میگفتند که با تعداد بالایی سری کنیم و بدیم به 220 ولت یکسو شده ، بنظرم کنترل خوبی روی LED ها نداشتم و من چند تا چند تا سری و موازی کردن دسته های سری شده رو انتخاب کردم، خب گفتم ترانس 12 ولت میده اما دیدم که پس از یکسو کردن و خازن گذاشتن بعد از ترانس ، ترانس 14.5 ولت DC میده ، و توی دیتاشیت LEDهم دیدم که ولتاژ 1.9 تا 2.3 نوشته ، دیتاشیت رو ضمیمه کردم ، پس 6 تا LED سری کردم و خواستم که هر کدوم 2 ولت برداره ، میمونه 2.5 ولت اضافه که باید دوسر مقاومت بیوفته ، خب حالا میخوام جریان عبوری از LED پونزده میلی آمپر باشه ، پس ولتاژ دوسر مقاومت 2.5 و جریانش 15 میلیه مقاومت میشه 166 اهم ، اما من قبلا با 12 ولت محاسبه کرده بودم و مقاومت 150 اهم خریده بودم ، چاره ای نبود 200 تا مقاومت داشتم ، همونو گذاشتم و دیدم که 17 میلی آمپر از هر شاخه میگذره ، باز هم بد نبود ، اینارو گفتم چون برخی دوستان رو مقاومت مشکل داشتند ، و این نکته که ولتاژ ترانسم چطور شد هم برای خودم تجربه ی خوبی بود ،
در مورد فلاشر چون من 12 کانال داشتم ATMEGA8 گزینه ی خوبی بود ، در مورد تقویت کننده ها هم خیلی از دوستان به انواع ماسفت راهنمایی میکردن ، اما چون کار من خاص بود از ULN2003 استفاده کردم و بسیار هم برای من عالی بود ، اگر شما هم کارتون مثل من خاصه که توضیح میدم ، میتونید استفاده کنید من باهاش مشکلی نداشتم ، حالا خاص چیه ، من 12 کانال دارم و بیش از 900 LED گفتم حداکثر برای هر کانال 100تا LED در نظر میگیرم ، LED ها شاخه شدند (یکی از دوستامون 100 رو ضربدر 20 میلی آمپر میکرد که اشتباهش همینجا بود) شش تایی 100/6 تا شاخه دارم که هر شاخه 17 میلی آمپر میخواد ، پس هر کانال یا حرف 280 میلی آمپر میخواد ، اصلا بگو 300 میلی آمپر ، گفتم واسه 300 میلی آمپر نمیام ماسفت 2 آمپری رو بردارم چون تو دیتاشیت ULN2003 خونده بودم که
Each channel
rated at 500mA and can withstand peak currents of
600mA
هر کانال بطور دایم 500 میلی آمپر رو تحمل میکنه بدون هیچ مشکلی ، هر کانال ، خب طبق نقشه ای که گذاشتم من مدارو بستم و مشکلی نداشتم
از دوستمون که موبایل ثامن رو درست کرده بودند خیلی تشکر میکنم بخاطر فیلمی که گذاشتند و افکت های زیبایی داده بودند ، من از افکت های ایشون الهام گرفتم و چند تاش رو هم عینا برداشتم و تو برنامم گذاشتم ، چند تاش هم ترکیب کردم تا زیباتر بشه
یه توظیحی بدم ، و سرتونو درد نیارم ،
دیدم یه پورت میکرو خالیه یه سون سگمنت گذاشتم و تا 20 تا حرف و عدد رو روش نمایش دادم ، من از حرف A تا P رو پاک کردم ، شما زیر حلقه ی while(1) هرکدوم از دون ده یازده تا رو که میخواهید رو میتونید بذارید ، البته تک تک اصلا زیبا نیست و شما میتونید ترکیبی از اون ها رو بذارید من تک تک گذاشتم که تو پروتیوس ببینید چطور هستند ،
ببخشید باید سرتونو درد بیارم ، یادم رفت بگم
من با یه مشکلی مواجه شدم که قبل از اینکه بیام اینجا و از بچه ها بپرسم راهشو پیدا کردم ، من یک عدد یکسو ساز گذاشتم و مثبت 12 رو دادم به آند همه ی LED ها ، کاتدشونو هم وصل کردم به خروجی ULN2003 اما حدودا 3آمپر جریان از دوتا ULN ای که گذاشتم میگذره و این جریان از 7805 برمیگرده به سمت ترانس ، پس این آیسی نابود میشه چون یک آمپر بیشتر تحمل نداره ، یعنی در واقع مدار قدرت و مدار کنترل با هم تداخل دارند ، که بده و باید فقط زمین هاشون یکی باشه ، خب یک مقاومت وات بالای 220 اهم با 7805 سری کردم ، کار احمقانه ای بود چون نور LED ها هم کم میشد ، اما دیدم که ولتاژ میکرو به شدت داره نوسان میکنه از 3تا5.2 نوسان میکرد (ATMEGA8-L) دیدم اینم خوب نیست ، یک یکسو ساز پر دیود دیگه گذاشتم خروجی ترانس ، یک یکسوساز آمپر بالا برای LED ها و یک یکسوساز کوچیک برای میکرو ، اینطوری فقط جریان مصرفی میکرو از 7805 میگذره
تو عکسی که گذاشتم هم مقاومت های پول آپ رو به +5 وصل کردم که اشتباهه و این عکس مال قبله ، باید به +12 یعنی ورودی 7805 وصل کنم ،
از همتون چون کمکم کردید تشکر میکنم ، ببخشید زیاد نوشتم
فایل شامل عکس از پشت ، برنامه کدویژن و پروتیوس ، دیتاشیت LEd است
Arash Jewelery (You can see links before reply)

mojtaba.hdpr
17-09-2012, 13:09
ایول داداش دمت گرم:hi:
مهندسین و درکاران نظر بدن

arash_fa
17-09-2012, 15:37
خوبه ولی یه قسمت

ترانسی که بعد از یکسو کردن 14.5 میده مشکلی نداره چون زیر بار 11.5 ولت بیشتر بهت نمیده

پس با همون 12 حساب کن

arash_fa
17-09-2012, 15:59
بچه ها یه سوال داشتم

من یه تابو گرفتم که 1357 تا led داره

حساب کردم 9 آمپر میخواد برای هبور جریان 20 میلی با روش سه سه تا سری

ترانس 9 آمپر که خیلی گرونه

sina_browser
17-09-2012, 16:14
20 میلی آمپر؟چرا انقدر زیاد؟
من همیشه با 10 میلی آمپر کارم راه میوفته

arash_fa
17-09-2012, 16:20
20 میلی آمپر؟چرا انقدر زیاد؟
من همیشه با 10 میلی آمپر کارم راه میوفته

من 10 میلی زدم خیلی کمنور بود ولی عوضش دوامش خوب بود

ولی راست میگی 20 هم زیاده

10 میزنم

mojtaba.hdpr
17-09-2012, 20:00
دوستان مشهدی و کسانی که از بازار قطعات الکترونیک مشهد خبر دارن یه لطفی کنید بگید از کجا تو مشهد میشه led مطمئن و با کیفیت خرید
باتشکر

mohandesreza
18-09-2012, 02:08
بچه ها یه سوال داشتم

من یه تابو گرفتم که 1357 تا led داره

حساب کردم 9 آمپر میخواد برای هبور جریان 20 میلی با روش سه سه تا سری

ترانس 9 آمپر که خیلی گرونه

سلام برادر
تجربه من زیاد نیس ولی همون جور که اقا سینا گف 20 میلی بنظر زیاد میاد.

راستی یه راه دیگه هم داری اینه که مثلا بجای اینکه 12 ولت 9 آمپر بدی ، ترانس 24 ولت بگیر و تعداد ال ای دی رو تو هر شاخه بیشتر کن. اینجوری هم راحت تره (مقاومت کمتر) ، هم جریان میاد پایین.

ادغام دو نکته بالا، پیشنهاد منه.:wink:

Edison
18-09-2012, 11:40
سلام برادر
تجربه من زیاد نیس ولی همون جور که اقا سینا گف 20 میلی بنظر زیاد میاد.

راستی یه راه دیگه هم داری اینه که مثلا بجای اینکه 12 ولت 9 آمپر بدی ، ترانس 24 ولت بگیر و تعداد ال ای دی رو تو هر شاخه بیشتر کن. اینجوری هم راحت تره (مقاومت کمتر) ، هم جریان میاد پایین.

ادغام دو نکته بالا، پیشنهاد منه.:wink:

دوست عزیز من هم میخواستم این کارو بکنم ، از فروشنده تو پاساژ امجد پرسیدم یه ترانسفورمر با دوبرابر ولتاژ ترانسم و نصف جریانش قیمتش چقدره ، یارو توانش رو حساب کرد گفت توانش همین میشه قیمتش هم همینه ، گفتم اندازه اش چی گفت ترانس ها رو توانشون بزرگ میشن ، فرقی نمیکنه

Edison
18-09-2012, 11:41
خوبه ولی یه قسمت

ترانسی که بعد از یکسو کردن 14.5 میده مشکلی نداره چون زیر بار 11.5 ولت بیشتر بهت نمیده

پس با همون 12 حساب کن

فکر نمیکنم اینطور باشه ، هرچی هم بخواد ولتاژش افت کنه دیگه سه ولت خیلیه ، زیر بار اندازه نگرفتم اما بعد از نصب تابلو همه چی خوب بود و نور led ها هم عالی بود ،
ممنون

arash_fa
18-09-2012, 12:36
فکر نمیکنم اینطور باشه ، هرچی هم بخواد ولتاژش افت کنه دیگه سه ولت خیلیه ، زیر بار اندازه نگرفتم اما بعد از نصب تابلو همه چی خوب بود و نور led ها هم عالی بود ،
ممنون

من سابقه ندارم حرف مفت یا الکی بزنم و تا به چشم نبینم و تست نکنم دهنمو باز نمیکنم

من یک ترانس 12 داشتم که با یکسو ساز پل دیود و خازن 1000 میکرو 17 ولت dc میداد به محض زیر بار رفتن حدود 12.3 ولتاژ داد ...

mojtaba.hdpr
18-09-2012, 13:13
دوستان مشهدی و کسانی که از بازار قطعات الکترونیک مشهد خبر دارن یه لطفی کنید بگید از کجا تو مشهد میشه led مطمئن و با کیفیت خرید
باتشکر
یعنی یک نفر مشهدی پیدا نمیشه:unh: :cry::cry:

sina_browser
18-09-2012, 13:20
من سابقه ندارم حرف مفت یا الکی بزنم و تا به چشم نبینم و تست نکنم دهنمو باز نمیکنم

من یک ترانس 12 داشتم که با یکسو ساز پل دیود و خازن 1000 میکرو 17 ولت dc میداد به محض زیر بار رفتن حدود 12.3 ولتاژ داد ...

حرفتو تایید میکنم
منم یه بار یه پل دیود و یه خازن رو به برق 220ولت وصل کردم که خروجیش 300 ولت بود
اما در اصل همون 220ولت رو میداد
این همون ولتاژ موئثر و ماکزیمم و ایناست

وحیدایکس
18-09-2012, 16:26
سلام دوستان. کسی هست بتونه در رابطه با اضافه کردن تصویر به طرحی که تو کورل نوشتیم به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورم اینه که مثلا طرحی که نوشتیم عبارت "پیتزا " باشه و بخوایم یه شکل پیتزا هم بهش اضافه کنیم. اگه دوستان تجربه دارن اموزش اضافه کردن تصویر رو به منم بگن .بینهایت ممنونم. منتظرم:hi:

mojtaba.hdpr
18-09-2012, 18:32
سلام دوستان. کسی هست بتونه در رابطه با اضافه کردن تصویر به طرحی که تو کورل نوشتیم به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورم اینه که مثلا طرحی که نوشتیم عبارت "پیتزا " باشه و بخوایم یه شکل پیتزا هم بهش اضافه کنیم. اگه دوستان تجربه دارن اموزش اضافه کردن تصویر رو به منم بگن .بینهایت ممنونم. منتظرم:hi:
بیا داداش اینم یه طرح پیتزا با ساندویج ادیتشم با خودت .کار خودمم میزارم:mrgreen:
گرچه یه کسی پیدا نمیشه از بازار مشهد خبر داشته باشه ولی خوب ...........

وحیدایکس
18-09-2012, 20:00
مرسی مجتبی جان. من مشهد نیستم ولی یه دوست مشهدی دارم که میتونم بهت معرفیش کنم تا بهت راهنمایی بده چون خودشم تو کار تابلو ال ای دی هست و قطعه ی عمده هم میفروشه .

mojtaba.hdpr
18-09-2012, 22:07
مرسی مجتبی جان. من مشهد نیستم ولی یه دوست مشهدی دارم که میتونم بهت معرفیش کنم تا بهت راهنمایی بده چون خودشم تو کار تابلو ال ای دی هست و قطعه ی عمده هم میفروشه .
ایول:hi::hi:منتظرم
خواستی بازم دارم .اگه نتونستی از هم جدا کنی بگو (مثل کار خودم)

وحیدایکس
18-09-2012, 22:53
ایول:hi::hi:منتظرم
خواستی بازم دارم .اگه نتونستی از هم جدا کنی بگو (مثل کار خودم)

مجتبی جان اگه بتونی بهم بگی :hi:چطوری این تصاویرو به کورل اضافه میکنی ممنونت میشم

mohandesreza
19-09-2012, 00:40
دوست عزیز من هم میخواستم این کارو بکنم ، از فروشنده تو پاساژ امجد پرسیدم یه ترانسفورمر با دوبرابر ولتاژ ترانسم و نصف جریانش قیمتش چقدره ، یارو توانش رو حساب کرد گفت توانش همین میشه قیمتش هم همینه ، گفتم اندازه اش چی گفت ترانس ها رو توانشون بزرگ میشن ، فرقی نمیکنه

سلام
اقا ما یه پسر خاله داریم خیلی وارده اونم اینو میگفت که تو میگی ملی. با این حال منبع من فروشگاه eca.ir هستش که قیمت 24 ولتش کمتره (با همون توان)

ولی لااقل کمتر مقاومت میبندی ! نه ؟؟؟ :mrgreen:

mehran2020
19-09-2012, 00:47
دوستان سلام
من امروز همه ي وسايل لازم براي ساخت تابلو رو خريدم
همونطور كه يكي از دوستامون فرمودن من براي امتحان كردن مقاومت ها 330 اهم يه مقاومت رو طبق شكل زير به 3تا led قرمز وصل كردمو بعدش وصل كردم به يك اداپتور 12ولت 3 امپر....ولي روشن نشد...لطف ميكنيد بگيد ايراد كار كجاس ؟
لطف كنيد عكس رو هم يه نگاه بندازيد
ممنونم از همتون

mojtaba.hdpr
19-09-2012, 01:25
مجتبی جان اگه بتونی بهم بگی :hi:چطوری این تصاویرو به کورل اضافه میکنی ممنونت میشم
تو کورل ایمپورت کن بعد همه رو سلکت کن سپس ungroup کن بهد با کلیک چپ روی ضربدر بالای رنگ ها کلیک کن بعد با کلیک راست یک رنگ و انتخاب کن حالا از هم جداشونکن

sina_browser
19-09-2012, 01:26
دقت کن که مثبت و منفی ال ای دی هارو درست به هم وصل کردی
یعنی منفی ال ای دی اول به مثبت ال ای دی دوم ...
بعد نگاه کن ببین مثبت و منفی تابلو رو درست زدی
ببینن سیمت قطعی نداره

Doloop
19-09-2012, 01:27
مطمئنی قائده کاتد و آند رو رعایت کردی ؟!!!

وحیدایکس
19-09-2012, 01:30
دوستان سلام
من امروز همه ي وسايل لازم براي ساخت تابلو رو خريدم
همونطور كه يكي از دوستامون فرمودن من براي امتحان كردن مقاومت ها 330 اهم يه مقاومت رو طبق شكل زير به 3تا led قرمز وصل كردمو بعدش وصل كردم به يك اداپتور 12ولت 3 امپر....ولي روشن نشد...لطف ميكنيد بگيد ايراد كار كجاس ؟
لطف كنيد عكس رو هم يه نگاه بندازيد
ممنونم از همتون

اقا مهران چرا این شکلی ال ای دی ها ومقاومت هارو وصل کردی؟؟؟:sa:
داداش من باید مقاومت رو وصل کنی به سیم مثبت اداپتورت وسر دیگه ی مقاومت رو بدی به پایه اند یکی از ال ای دی هات و سه تا ال ای دی رو با هم سری کنی و کاتد اخرین ال ای دی رو بدی به سیم منفی...افتااااااااااد؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
عزیز جان قبل اینکه به خودت ضرر مالی بزنی یه خورده دقت کن :wink:

mehran2020
19-09-2012, 01:52
اقا مهران چرا این شکلی ال ای دی ها ومقاومت هارو وصل کردی؟؟؟:sa:
داداش من باید مقاومت رو وصل کنی به سیم مثبت اداپتورت وسر دیگه ی مقاومت رو بدی به پایه اند یکی از ال ای دی هات و سه تا ال ای دی رو با هم سری کنی و کاتد اخرین ال ای دی رو بدی به سیم منفی...افتااااااااااد؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
عزیز جان قبل اینکه به خودت ضرر مالی بزنی یه خورده دقت کن :wink:
دوستان ممنون درس شد ولي روشن شد ..سوخت:sa:
چه مقومتي بزارم ؟
از مقاومته ديگه ؟
led هم قرمزه

sina_browser
19-09-2012, 02:21
مشکل از چی بود؟
خب شما 5تا ال ای دی بزار

mehran2020
19-09-2012, 02:24
چه مقومتي بزارم ؟
از مقاومته ديگه ؟
led هم قرمزه
دوستان led سبز رو 3 تاشو به مقاومت 220 وصل كردم تا الان روشن مونده يه 10 ديقه ميشه
ولي قرمز رو 3 تا سري با مقاومت 330 روشن كردم سوختن چرااااااااااا؟؟؟cry::

ssfss
19-09-2012, 03:11
با سلام
من هم بالاخره به لطف دوستان یه تابلو led درست کردم کامل هم روشن میشه ولی نمیدونم چرا ledها و مقاومت ها گرم میشن!؟به نظر دوستان آیا با این گرم شدن بعدا برا تابلو مشکلی پیش میاد؟اگه آره راه حلش چیه؟
با تشکر

mehran2020
19-09-2012, 03:36
مشکل از چی بود؟
خب شما 5تا ال ای دی بزار
نميدونم 4 تا بزارم چطوره ؟؟

sina_browser
19-09-2012, 10:04
با سلام
من هم بالاخره به لطف دوستان یه تابلو led درست کردم کامل هم روشن میشه ولی نمیدونم چرا ledها و مقاومت ها گرم میشن!؟به نظر دوستان آیا با این گرم شدن بعدا برا تابلو مشکلی پیش میاد؟اگه آره راه حلش چیه؟
با تشکر
گرم شدنش در چه حدی هست؟دست رو میسوزونه؟

نميدونم 4 تا بزارم چطوره ؟؟
خب عزیزم شما تست کن
ببین کدومش بهتر جواب میده
من خودم پنج تا پنج تا با مقاومت 220اهم سری میکنم
واسه ال ای دی قرمز

arash_fa
19-09-2012, 13:49
چه مقومتي بزارم ؟
از مقاومته ديگه ؟
led هم قرمزه

توی اون عکس مقاومت 220 اهمه نه 330

mehran2020
19-09-2012, 14:06
دوستان من led سبز رو 3تا 3تا هم با مقاومت 220 و هم با 150 سري كردم جفتشم جواب داد و نورش يكسان بود تقريبا.....شما كدوم مقاومت رو صلاح ميدونيد..از بابت نور و عمرش ميگم ؟؟؟؟
قرمز رو هم 4تا 4تا سري كردم هم با مقاومت 330 و هم با 220..اينم جفتش نورش تقريبا يكسان بود ..اينو كدوم مقاومتو صلاح ميدونيد ؟؟.از بابت نور و عمرش ميگم ؟؟؟؟
ممنوووون

mehran2020
19-09-2012, 14:07
ارش جان مقاومت 330 بووووووداااا:0013:

arash_fa
19-09-2012, 14:11
دوستان من led سبز رو 3تا 3تا هم با مقاومت 220 و هم با 150 سري كردم جفتشم جواب داد و نورش يكسان بود تقريبا.....شما كدوم مقاومت رو صلاح ميدونيد..از بابت نور و عمرش ميگم ؟؟؟؟
قرمز رو هم 4تا 4تا سري كردم هم با مقاومت 330 و هم با 220..اينم جفتش نورش تقريبا يكسان بود ..اينو كدوم مقاومتو صلاح ميدونيد ؟؟.از بابت نور و عمرش ميگم ؟؟؟؟
ممنوووون

مقاومت بیشتر = جریان کمتر = گرمای کمتر = عمر بیشتر = رضایت مشتری = آبروریزی کمتر :018:

ارش جان مقاومت 330 بووووووداااا:0013:

قرمز - قرمز - قهوه ای ===== 220 اهم

mehran2020
19-09-2012, 14:17
مقاومت بیشتر = جریان کمتر = گرمای کمتر = عمر بیشتر = رضایت مشتری = آبروریزی کمتر :018:

قرمز - قرمز - قهوه ای ===== 220 اهم
ارش جان خداييشش خيلي خوب و مختصر توضيح ميدي اجرت با خدا:018::018:
فقط يه چيزي اينايي كه فرمودي مقاومت بیشتر = جریان کمتر = گرمای کمتر = عمر بیشتر...مقاومت بيشتر نورو كم نميكنه ؟؟

arash_fa
19-09-2012, 14:38
فقط يه چيزي اينايي كه فرمودي مقاومت بیشتر = جریان کمتر = گرمای کمتر = عمر بیشتر...مقاومت بيشتر نورو كم نميكنه ؟؟

چرا یک مقدار کم میکنه ولی بهتر از اینه نور زیاد باشه led بسوزه

همون 330 و 220 که دوستان توصیه کردند را کار کن

mehran2020
19-09-2012, 15:02

خيلييييييي ممنونم ازت:018:

mehrdadjojo
19-09-2012, 15:12
F0F2DE36 id برنامه ledtools من اینه کسی میتونه اکتیوشو پیدا کنه؟

وحیدایکس
19-09-2012, 17:31
سلام دوستان . برا کسایی که سوال کرده بودن در رابطه با مقدار مقاومت ها با توجه به رنگ..
برا سفید 270 اهم . برا قرمز 390 . برا ابی و سبز 220 اهم. البته اگر خواستید ال ای دی قرمز رو 4 تا 4 تا سری کنیداز مقاومت 270استفاده کنید .
با عرض پوزش از اساتید...:hi:

mordad
19-09-2012, 21:41
میخام اولین تابلو رو بسازم
به نام ABOLFAZL
طرحشو به صورت ابتدایی با کورل کشیدم و یکی از دوستان پایه های led رو گذاشته بودند با اون Led گذاری کردم
حرف A چهارده led
حرف b نوزده
حرف o شانزده تا
حرف L نه تا
حرف F دوازده تا
حرفZ سیزده تا
برای اتصال ledها از روش سه تا سه تا سری استفاده کنم ؟ یا اینکه به سه گروه موازی درست کنم بعد با هم سری کنم ؟

Edison
19-09-2012, 22:29
سلام دوستان . برا کسایی که سوال کرده بودن در رابطه با مقدار مقاومت ها با توجه به رنگ..
برا سفید 270 اهم . برا قرمز 390 . برا ابی و سبز 220 اهم. البته اگر خواستید ال ای دی قرمز رو 4 تا 4 تا سری کنیداز مقاومت 270استفاده کنید .
با عرض پوزش از اساتید...:hi:

البته قاعده ای نداره ، بهتر اینه که هرچی بیشتر led ها سری بشن و مقاومت کمتر باشه ، تحت یه جریان ثابت که میخواهیم از led ها بگذره هرچی مقاومت بیشتری بذارید معلومه انرژی بیشتری رو به گرما تبدیل کردید ، تابلو میسازیم که نور بیشتری درست کنیم نه گرما

mohandesreza
20-09-2012, 01:28
به نام abolfazl
طرحشو به صورت ابتدایی با کورل کشیدم و یکی از دوستان پایه های led رو گذاشته بودند با اون led گذاری کردم
حرف a چهارده led
حرف b نوزده
حرف o شانزده تا
حرف l نه تا
حرف f دوازده تا
حرفz سیزده تا
برای اتصال ledها از روش سه تا سه تا سری استفاده کنم ؟ یا اینکه به سه گروه موازی درست کنم بعد با هم سری کنم ؟

اقا شرمنده ولی این سوال 501 مرتبه در این تاپیک پرسیده شده !
لطفا هوسله به خرج دهید و بخوانید
متشکرم و ممنون !

mohandesreza
20-09-2012, 01:31
تو کورل ایمپورت کن بعد همه رو سلکت کن سپس ungroup کن بهد با کلیک چپ روی ضربدر بالای رنگ ها کلیک کن بعد با کلیک راست یک رنگ و انتخاب کن حالا از هم جداشونکن

اقا مجتبی میشه یخورده بیشتر توضیح بدی ؟؟
من نفهمیدم :cry::cry::cry:

ssfss
20-09-2012, 02:05
گرم شدنش در چه حدی هست؟دست رو میسوزونه؟
نه دوست عزیز در اون حد نیست فقط گرم میشن (داغ نمیکنن).

mehran2020
20-09-2012, 02:05
البته قاعده ای نداره ، بهتر اینه که هرچی بیشتر led ها سری بشن و مقاومت کمتر باشه ، تحت یه جریان ثابت که میخواهیم از led ها بگذره هرچی مقاومت بیشتری بذارید معلومه انرژی بیشتری رو به گرما تبدیل کردید ، تابلو میسازیم که نور بیشتری درست کنیم نه گرما
پيشنهاد شما چيه عزيز جان؟
با مثال لطفا
ممنون:hi:

sina_browser
20-09-2012, 09:05
نه دوست عزیز در اون حد نیست فقط گرم میشن (داغ نمیکنن).
مشکلی پیش نمیاد
مال منم داغ میکنه
در حدی که دست حس میکنه ولی دستو نمیسوزونه

mojtaba.hdpr
20-09-2012, 10:33
اقا مجتبی میشه یخورده بیشتر توضیح بدی ؟؟
من نفهمیدم :cry::cry::cry:
سللام
اول از همه این که تو کورل نمیشه یه عکس خواصی رو به فایل وکتور تغییر داد فایل وکتور فایلیه که اگه با کورل بازش کنید هر چه قدر کوچیک و بزرگش کنید تغییری در کیفیتش ایجاد نمیشه (یه نگاه به فایلای اپلودی من بندازین)فایلای وکتورو شما میتونید با پسوند svgیاaiیا......پیداکنید اگر فایلی پیدا کردید و نمیدونستید چطوریه تو کورل بازش کنید بعد اون شکلو بزرگش کنید اگه تغییر اندازه باعث تغییر کیفیتش شد که وکتور نیست اگه نشد تو کورل بالای انتخاب رنگ ها یک ضربدر وجود داره بعد از این که اون فایل مورد نظرتونو سلکت کردین روی اون ضربدر کلیک چپ کنید (معمولا پاک میشه)اما بدون هیچ ترسی روی یکی از اون رنگ ها کلیک راست کنید بعد میبینید که فایلتون به صورت خط خط چوده حالا روی شکل کلیک راست کنید بعد گزینه ی ungroup all رو بزنید حالا هر قسمتی که لازم نداری رو بگیرید و از روی شکل بکشیدش کنار بعد هم پاکش کنید (هوف خسته شدم)برای پیدا کردن فایل های وکتور تو اینترنت تو گوگل سرچ کنید free vector بعد یه سری سایت باز کنید تو قسمت سرچ سایتها چیزی که می خواید رو سرچ کنید

mojtaba.hdpr
20-09-2012, 10:41
به نام ABOLFAZL
طرحشو به صورت ابتدایی با کورل کشیدم و یکی از دوستان پایه های led رو گذاشته بودند با اون Led گذاری کردم
حرف A چهارده led
حرف b نوزده
حرف o شانزده تا
حرف L نه تا
حرف F دوازده تا
حرفZ سیزده تا
بیا برو این سایت بعد بگو چند تا led و current که جریان و... اینارو بدی خودش برات رسم میکنه

mordad
20-09-2012, 21:46
این مدار دو کاناله چطوره به نظرتون ؟

mostafa.r
21-09-2012, 10:32
دوستان برای متراژ دور متن لازم هستش که متن رو تو خالی کنم لطفا بگید که چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
ممنون

وحیدایکس
21-09-2012, 11:17
دوستان برای متراژ دور متن لازم هستش که متن رو تو خالی کنم لطفا بگید که چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
ممنون

دوست عزیز کافیه وقتی که متن مورد نظرت رو داخل کورل نوشتی در مرحله ی اول متن رو با چپ کلیک انتخاب کنی و بعد روی مربع سفید رنگ که داخلش یه علامت ضربدر هست (بالای نوارابزار سمت راست صفحه ) چپ کلیک کنی ،با این کار متنی که انتخاب کردی حذف میشه ولی نگران نباش .حالابیا از همون نوار ابزار سمت راست روی مربع سیاه رنگ یا هر رنگ دیگه که زیر همون مربع سفیدوجود داره راست کلیک کن. با این کار متن بصورت توخالی برات به نمایش در میاد.
موفق باشی:wink:

mehrdadjojo
22-09-2012, 00:12
F0F2DE36 id برنامه ledtools من اینه کسی میتونه اکتیوشو پیدا کنه؟ :brk:

abdrahman_mi
22-09-2012, 16:57
سلام
من کورل رو وقتی به اینترنت وصل بودم میخاستم نصب کنم... و تا نصف دانلودش رفتم:brk:
حالا نصب درستش رو یاد گرفتم و میخام از اول نصبش کنم ولی باز ادامه ی دانلود رو میاره
باید چیکار کنم؟!

Abretireh
22-09-2012, 20:20
با سلام به همه دوستان
اساتید محترم میشه یه نگاه به این طرح ها بندازید و بگید کدوم بهتره
من هیچ تجربه ایی ندارم میشه کمکم کنید بگید کلا چطوره از همه نظر
ممنون از همگی

از اینجا دانلود کنید (You can see links before reply)

mojtaba123
23-09-2012, 18:57
من تازه عضو سایت ایران میکرو شدم می خوام تابلو ثابت کار کنم رشته من کارشناسی کامپیوتر هست ، یک مقدار اطلاعات گرفتم از تو انجمن.
الان میخوام بدونم منبع تغذیه تابلو چند ولت نیاز هست و بعد نیاز به چه آداپتور و پاوری دارم، باید با چه میکروکنترلی کارکنم،آیا میکروکنترلی هست که از قبل برنامه ریزی شده باشه و نیاز به برنامه ریزی نداشته باشه؟

mordad
23-09-2012, 19:52

video (You can see links before reply!download|563|474426147|how%20to%20make%20an%20le d%20sign%20-%20hacknmod.com%20new%20years%20party%20hacks%20-%20youtube_2.rar|6409)

میشه اینو یه جا دیگه آپلود کنین ؟

Edison
23-09-2012, 20:17
پيشنهاد شما چيه عزيز جان؟
با مثال لطفا
ممنون:hi:
شما فرمودید برای قرمز 390 اهم ، اینطور فهمیدم که منظورتون سه تا سه تا سری کردن و ولتاژ 12 ولت است ، تو دیتاشیت LED قرمز اوال که تو صفحه 116 گذاشتم تو جدول صفحه س دیتاشیت ولتاژ LED 1.9 تا 2.3 ذکر شده ، اگر 2.1 به هر LED بدیم ولتاژ LED ها 6.3 و ولتاژ مقاومت 5.7 میشود ، طبق نمودار صفحه 4 همان ، ولتاژ 2.1 15ma جریان از LED باید بگذره (توصیه کارخانه) با مقاومت 390 اهم جریان عبوری مقاومت و در نتیجه کل شاخه میشه 5.7/390 حدودا 15 میلی آمپر که خیلی خوبه ، اما توی این شاخه شما داری 12 ولت میدی و 15 میلی آمپر که توان 180 میلی وات این شاخه مصرف میکنه ، اما اگر 5 تا LED سری کنید ، ولتاژ 10.5 ولت روی LED ها و ولتاژ 1.5 ولت روی مقاومت می افتد ، جریان 15 ma ، مقاومت 1.5/0.015 یا 100 اهم را میطلبد ، الان شما باز هم 180 میلی وات دادید اما پنج تا LED روشن کردید نه سه تا
امیدوارم خوب توضیح داده باشم

abdrahman_mi
23-09-2012, 21:05
اگه میشه سوال های ص قبل رو جواب بدین (پایین صفحه)
خیلی خیلی ممنون و یه دنیا تشکر بابت این انجمن واقعا مفید:125:

mordad
23-09-2012, 21:12
نظرتون راجع به این دوتا فایل چیه ؟
میخام این تابلو رو بسازم
led ها رو 5 میل گرفتم و فاصلشون 7 میل

mehrdadjojo
23-09-2012, 22:11
سلام
به نظر من فاصله ال ای دی هات کمتر باشه کارت شکیل تر میشه اینجوریم جواب میده ها ولی ممکنه از نزدیک چهره جالبی نداشته باشه

وحیدایکس
23-09-2012, 22:57
نظرتون راجع به این دوتا فایل چیه ؟
میخام این تابلو رو بسازم
led ها رو 5 میل گرفتم و فاصلشون 7 میل

مرداد جان فاصله بین ال ای دی هات خیلی زیاده بهتره که به هم نزدیکتر بشن.مثلا من همون طرح خودتو با فاصله ی نزدیک میزنم ببین چقدر خوشکل تر میشه..

Abretireh
24-09-2012, 01:51
با سلام به همه دوستان
ممنون از همگی

تورو خدا همتون باهم جواب ندید آدم میمونه
والا

mojtaba123
24-09-2012, 15:03

سلام آرش جان
چطور میتونم باهات مستقیما در ارتباط باشم تا بتونم از تجربیاتت برای ساخت تابلو استفاده کنم
اگه ممکنه شماره همراتو داشته باشم
ایمیلم : mojtaba_vox@yahoo.com
آی دی:mojtaba_vox
منتظر جوابت هستم ممنون

mordad
24-09-2012, 15:21
مرداد جان فاصله بین ال ای دی هات خیلی زیاده بهتره که به هم نزدیکتر بشن.مثلا من همون طرح خودتو با فاصله ی نزدیک میزنم ببین چقدر خوشکل تر میشه..

ممنون داش وحید ولی متاسفانه باز نشد منcorel x4 دارم نمیدونم چرا باز نمیکنه این ارور میده

ال ای دی ها رو چند میل در نظر میگیرین ؟ و اینکه فاصله ی ال ای دی ها از همدیگه چقد باشه خوبه ؟
یه دونه طرح زده بودم با ال ای دی 3 میل و فاصله ی 3 میل بعد پرینت گرفتم.خیلی کوچیک بود و ال ای دی ها کاملا به هم چسبیده بودند واسه همین این طرحو ال ای دی 5 میل گرفتم فاصلشون هم 7 میل .
یه سوال دیگه چطور به جای اینکه خود ال ای دی ، اون دو تا سوراخ واسه پایه های ال ای دی داشته باشم ؟

arash_fa
24-09-2012, 16:18
سلام آرش جان
چطور میتونم باهات مستقیما در ارتباط باشم تا بتونم از تجربیاتت برای ساخت تابلو استفاده کنم
اگه ممکنه شماره همراتو داشته باشم
ایمیلم : mojtaba_vox@yahoo.com
آی دی:mojtaba_vox
منتظر جوابت هستم ممنون

کل اطلاعات تماس من

sina_browser
24-09-2012, 22:19
سلام
برای پشت کارم از مایلر استفاده میکنم
عکسش رو هم گذاشتم

mordad
24-09-2012, 22:25
واسه اینکه دور تا دور کلمه رو ال ای دی گذاری کنم فونت پهن باشه بهتره
چه فونتی پیشنهاد میدین ؟
یه سوال دیگه led tools کلمه فارسی رو ال ای دی گزاری نمیکنه ؟

saman_music
24-09-2012, 22:55
سلام دوست عزیز
میشه مدار فلشری را که برای تابلوت کار کردی بذاری همه دوستان هم استفاده کنن ، اگه بشه که آقایی کردی.
مرسی

arash_fa
24-09-2012, 23:00
دوستان این هم کار بعدی

روی چوب طرح دار که دیگه رنگ هم نمیخواد

720 تا led هم برده

ولتاژ 12 ولت و پاور مورد استفاده شارژر لب تاپ hg 6 آمپر که واقعا عالیه

فلشر هم آماده خریدم 3 کاناله کنترل دار

led قزمز را 6 تا 6 تا سری کردم که دقیقا 2 ولت دو سر led افتاد با جریان 15.5 م.آ

mordad
24-09-2012, 23:51
دوستان این هم کار بعدی

روی چوب طرح دار که دیگه رنگ هم نمیخواد

720 تا led هم برده

ولتاژ 12 ولت و پاور مورد استفاده شارژر لب تاپ hg 6 آمپر که واقعا عالیه

فلشر هم آماده خریدم 3 کاناله کنترل دار

led قزمز را 6 تا 6 تا سری کردم که دقیقا 2 ولت دو سر led افتاد با جریان 15.5 م.آ

عالیه خدا قوت :018:
چند تا سوال
چه نوع led استفاده کردی
فاصله ی led ها از هم چقدره
چقد برات هزینه داشته
سوراخکاری رو خودتون انجامش دادین ؟
از چه برنامه ای واسه طرحتون استفاده کردین
دیگه فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه :mrgreen:

mojtaba.hdpr
25-09-2012, 11:37
سلام
عکسش رو هم گذاشتم
سلام
چرا بعد از افکت ها نور کارت زیاد میشه بعد یهو کم میشه؟
فکر کنم بخاطر بالا پاییین شدن ولتاژ باشه ؟ داغ نمیکنه؟

sina_browser
25-09-2012, 11:50
سلام
چرا بعد از افکت ها نور کارت زیاد میشه بعد یهو کم میشه؟
فکر کنم بخاطر بالا پاییین شدن ولتاژ باشه ؟ داغ نمیکنه؟

سلام
نور ثابته
توی فیلم اینجوری در اومده
نخیر اصلا داغ نمیکنه

وحیدایکس
25-09-2012, 12:00
سلام دوست عزیز
میشه مدار فلشری را که برای تابلوت کار کردی بذاری همه دوستان هم استفاده کنن ، اگه بشه که آقایی کردی.
مرسی

یبا اقا سامان من برا خودم یرنامه ی فلاشر اقا سینا رو نوشتم . فایلش رو پیوست میکنم تا شما ودوستان استفاده کنید:wink:. البته من برا یه پورت میکرو (8کانال) نوشتمش .ولی میشه چند تا کانال دیگه هم بهش اضافه کرد.
موفق باشید:hi:

mehran2020
25-09-2012, 14:39
سلام
عکسش رو هم گذاشتم
سلام اين مايلر كه گفتين چي هست ؟از كجا ميشه گير اورد ؟

sina_browser
25-09-2012, 14:53
سلام اين مايلر كه گفتين چي هست ؟از كجا ميشه گير اورد ؟

سلام
یه جور مقوای پلاستیکی!!!
من فقط همین جایی که میرم پیشش برا پلکسی خودش اونو هم بهم میده

arash_fa
25-09-2012, 17:19
عالیه خدا قوت :018:
چند تا سوال
چه نوع led استفاده کردی
فاصله ی led ها از هم چقدره
چقد برات هزینه داشته
سوراخکاری رو خودتون انجامش دادین ؟
از چه برنامه ای واسه طرحتون استفاده کردین
دیگه فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه :mrgreen:

led hg قرمز
فاصله 0.7 میلی متر
60 هزار تومن led خریدم و 5 هزار تومن چوب
سوراخ و برش کار خودمه
از نرم افزار کورل و led tools x4

abdrahman_mi
25-09-2012, 23:08
سلام دوستان
نمیدونم چرا سوالای مبتدیانه ی منو جواب نمیدینcry::
یه سوال دارم
من 100 تا ال ای دی رو موازی وصل کردم ال ای دی هام معمولی و رنگ ابی
چه مقاومتی باید بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:(

sina_browser
26-09-2012, 00:22
سلام دوستان
یه سوال دارم

سلام
اگه موازی کردی باید ولتاژی حدود 3 ولت بدی
اینارو باید خودت تست کنی ببینی با چه مقاومتی خوب جواب میده
ولی به نظرم شما از مقاومت های 1وات استفاده کنید خوبه

mehdi_nxp
26-09-2012, 01:20
سلام دوستان
یه سوال دارم
سلام
شما 100 تا led رو موازی کردید پس جریان کلی میشه 1.5 آمپر (برای هر led 15 میلی آمپر).
ولتاژ مورد نیاز برای هر ال ای دی 3 ولت هست.
حالا فرض میکنیم که ولتاژ منبع تغذیه شما 5 ولت باشه،پس 2 ولت افت ولتاژ روی مقاومت باید داشته باشید.
پس با استفاده از قانون اهم و توان:
مقدار مقاومت: 2/1.5=1.33 اهم
توان مقومت: 2*1.5=3 وات

ولی به نظرم شما از مقاومت های 1وات استفاده کنید خوبه
دود میشه میره هوا :mrgreen:

Doloop
26-09-2012, 02:53
دوستان جسارته منو ببخشید...:0013:
شما که اینقدر دقیق محاسبه میکنید تلرانس در نظر نمیگیرید ii998)
مثلا : من تجربه کاری تو این زمینه هنوز ندارم ولی اینطور که به نظر میاد توان مقاومت باید بزرگتر از 3 باشه
شما یعنی همون 3 وات رو قرار میدید...؟ مشکل ایجاد نمیکنه ؟؟؟حرارت یا هرچیزی
عمر LED ها هم کم میشه ها...!!!

raoofmtj
26-09-2012, 16:04
سلام دوستان
یه سوال دارم
سلام دوست من ledهاتو 33تا موازی بعد دسته های 33تایی رو سری میکنی بعد یک دونه led اضافرو با یک مقاومت 680اهم معمولی وصل میکنی حالا محاصبه ی مقاومت برای 33تا موازی بعد سری ولتاز هر ledشد 3ولت با جریان 15میلی ولتاز منبع شد 12 جریان یک شاخه ی موازی میشه 485میلی آمپر با ولتاز 9ولت درست 12-9=3 افت روی مقاومت 3ولته با جریان عبوری 485میلی آمپر r=v/i
3/0.485میشه 6.18اهم یعنی یک مقاومت 6.2 اهم میذاری سر راه گراند ledهات ولتاز منبعت رو 12 که بگیری با مصزف فلاشرت یه تغذیه ی 12 ولت 1آمپر از سر مدارت هم زیاده
موفق باشی

arash_fa
26-09-2012, 16:06
دوستان جسارت بنده حقیر و بی علم را ببخشید ولی یکسری تجربیات دارم که بگم

اصلا ترس به خودتون راه ندید که واااااااااای چه کنم حالا چه جور led ها رو ببندم ، شما قشنگ بیا یه بِرد بُرد بذار و led ها رو سری یا موازی کن و مقاومت های پیشنهادی که بدست آوردی را تست کن باهاش و بعد یه آمپر و ولتاژ بگیر ببین کدوم بهتره

led ها همه متفاوتند حتی من led خریدم که تا 9 ولتو تحمل کرد 1 شبانه روز

فقط خودتون باید تست کنید و بسوزونید تا راحت بشید چون مثلا اومدیم آخر کار 2 تا led اضافه اومد!!!! خوب باید تجربه کسب کرده باشید که با این 2 تا چیکار کنید

به نظر من بهترین روش آزمون و خطا هستش و اصلا به تئوری بسنده نکنید

یا حق

VAKILZADEH
26-09-2012, 16:27
دوستان جسارت بنده حقیر و بی علم را ببخشید ولی یکسری تجربیات دارم که بگم

اصلا ترس به خودتون راه ندید که واااااااااای چه کنم حالا چه جور led ها رو ببندم ، شما قشنگ بیا یه بِرد بُرد بذار و led ها رو سری یا موازی کن و مقاومت های پیشنهادی که بدست آوردی را تست کن باهاش و بعد یه آمپر و ولتاژ بگیر ببین کدوم بهتره

led ها همه متفاوتند حتی من led خریدم که تا 9 ولتو تحمل کرد 1 شبانه روز

فقط خودتون باید تست کنید و بسوزونید تا راحت بشید چون مثلا اومدیم آخر کار 2 تا led اضافه اومد!!!! خوب باید تجربه کسب کرده باشید که با این 2 تا چیکار کنید

به نظر من بهترین روش آزمون و خطا هستش و اصلا به تئوری بسنده نکنید

یا حق

كاملا مخالف هستم. هيچ وقت بدون در نظر گرفتن تئوري و مسائل رياضيات مهندسي برق و الكترونيك نمي شود به نتيجه مطلوب و دلخواه رسيد. آزمون و خطا و تست و تجربه تنها كمي از راه را براي شما ميسر ميسازد و در بقيه راه گير ميكنيد.

blogeabb
26-09-2012, 18:03

من گرفتم خوبه چون تمام مطالب یه جا جمع شده و نکات داخلش یاد داده شده

arash_fa
26-09-2012, 18:03
كاملا مخالف هستم. هيچ وقت بدون در نظر گرفتن تئوري و مسائل رياضيات مهندسي برق و الكترونيك نمي شود به نتيجه مطلوب و دلخواه رسيد. آزمون و خطا و تست و تجربه تنها كمي از راه را براي شما ميسر ميسازد و در بقيه راه گير ميكنيد.

قربونت برم من نگفتم کلا تئوری بره کنار

گفتم اگر یه چیزی را محاسبه کردید فکر نکنید توی عمل 100 درصد جواب میده چون:

قطعات توی استاندارد تفاوت دارند
شرایط محیطی متفاوته و....

smjh
27-09-2012, 20:28
سلام:hi:
یه سوال دارم و ببخشید که سوالم مبتدیه :
نحوه محاسبه میزان برق مصرفی یک وسیله الکتریکی رو چه جوری محاسبه می کنن ؟
حالا برای تابلو led چه جوری محاسبه میشه ؟
لطفاً کامل توضیح بدین ( در این حد v=ir رو بلدم ) :wink:

nima_elc
27-09-2012, 21:23
سلام:hi:
یه سوال دارم و ببخشید که سوالم مبتدیه :
نحوه محاسبه میزان برق مصرفی یک وسیله الکتریکی رو چه جوری محاسبه می کنن ؟
حالا برای تابلو led چه جوری محاسبه میشه ؟
لطفاً کامل توضیح بدین ( در این حد v=ir رو بلدم ) :wink:
بفرما:

mostafa.r
28-09-2012, 14:03
دوستان از همتون بابت پاسخ به سوال ممنونم
به خصوص از وحید ایکس عزیز
یه سوال دیگه دارم
چطور میشه از فونت نستعلیق در کورل استفاده کرد؟
من تو چلیپا تایپ کردم و تو کورل کپی کردم اما حروف بهم ریخته میشه
مرسی یه کمک کنید

Abretireh
28-09-2012, 20:26
با سلام به همه دوستان
ممنون از همگی

sina_browser
28-09-2012, 20:47
با سلام به همه دوستان
ممنون از همگی

سلام
فایل مشکل داره
لطفا بررسی کنید

Abretireh
28-09-2012, 23:13
سلام
فایل مشکل داره
لطفا بررسی کنید

دادا ببین این درست شد
شرمنده

vahid0561
28-09-2012, 23:34
سلام

چه طوری میشه عکس آپلود کرد ؟؟

یا فیلم ؟؟

sina_browser
29-09-2012, 00:12
دادا ببین این درست شد
شرمنده

خب این که فقط یه طرحه
یه کم مرتب کردن میخواد
اگه دقت کنی نقطه ها رو باید درست بچینی
درضمن به نظرم اگه از فونت نستعلیق استفاده کنی کارت واقعا قشنگ در میاد

وحیدایکس
29-09-2012, 00:21
با سلام به همه دوستان
ممنون از همگی

سلام. فاصله ی بین ال ای دی ها تقریبا زیاده. اگه به هم نزدیکتر بشن کارت خوشکل تر در میاد .
البته تو طرح بالایی فاصله ال ای دی ها بد نیست ولی برا پایینی باید به هم نزدیکتر بشن.درکل سعی کن هر دو طرح رو اصلاح کنی یعنی فاصله ی تمام نقاط رو میزون کنی .تو این طرحات اصلا فاصله ها خوب رعایت نشده .:sa:

sina_browser
29-09-2012, 00:21
اونجایی رو که دورش علامت قرمز رو زدم بزن
بعد میتونی فایل رو انتخاب و آپلود کنی