PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت تابلوی led ثابت

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

4791
13-08-2012, 15:50
سلام
قیمت ال ای دی hg در تهران چنده

soodi
13-08-2012, 15:59
عجب عکس جالبی
اینو خودتون کشیدین یا از جایی تهیه کردین ؟
کتاب یا متن pdf یا هر چیز دیگه هست که همه چیز رو اینجوری توضیح داده باشه ؟
یه سئوال دیگه هم داشتم:
همونطور که قبلا اشاره کردین استفاده از رله در کارها مشکلاتی در پیش داره ، ( مثلا سرعت پایین رله ویا بعد یه مدت خال میزنه و خیلی هم جاگیره و صدای تیک تیک داره و ... )
حالا اگه بخوام توی کارهام بجای رله از چیز دیگه ای ( مثلا ماسفت یا به پیشنهاد شما یه چیز بهتر ) استفاده کنم میشه راهنماییم کنین ؟
نمونه هم اگه دارین ممنون میشم اگه بزارین . میخوام توی پروتئوس تست کنم .
سلام

این عکس رو از روی کتاب "الکترونیک خیلی هم مشکل نیست"گرفتم:wink:
بله همینطور که گفتم رله مشکلاتی داره
به جای رله شما می توانید از قطعات دیگری استفاده کنید مانند ترانزیستور یا ماسفت یا ترایاک یا ...
ماسفت با ولتاژ فعال میشه و با حالت اشباع میره ولی ترانزیستور با جریان
به نظر من بهترین قطعه برای سوئیچینگ ، ماسفت هست
بسته به جریانی که می خواهید ازش عبور دهید و ولتاژ گیت باید ماسفت رو انتخاب کنید
ماسفت IRF540 با عبور جریان 28 آمپر و ولتاژ گیت 5 ولت یعنی با ولتاژ 5 ولت فعال میشه و ماسفت IRF630 با عبور جریان 9 آمپر می توانید مناسب باشد
(به دیتاشیت ماسفت مورد نظر مراجعه نمایید)

4791
13-08-2012, 16:02
سلام
دوستان توی نرم افزار کورل قطر دایره برای پایه های led را چقدر میگذارید ؟؟
فاصله پایه ها از حاشیه هم چقدره؟؟
و اینکه بعد از چیدن led ها چطوری دور متن رو یک خط میکشید یعنی براش حاشیه درست میکنید ؟؟
برای درست کردن حاشیه قبل از چیدن ال ای دی ها بعد از نوشتن متن با گزینه iteractive belend tool_conture برای متن حاشیه میذاری بعد ال ای دی هارو میچینی قطر پایه ها هم بستگی به ال ای دی داره ال ای دی معمولی بدون استپ تقریبا 0.4 میلیمتر با استپ تقریبا 1.3 میلیمتر

mrpmmm
13-08-2012, 17:19
سلام

به جای رله شما می توانید از قطعات دیگری استفاده کنید مانند ترانزیستور یا ماسفت یا ترایاک یا ...
ماسفت IRF540 با عبور جریان 28 آمپر و ولتاژ گیت 5 ولت یعنی با ولتاژ 5 ولت فعال میشه و ماسفت IRF630 با عبور جریان 9 آمپر می توانید مناسب باشد

این کتاب به صورت pdf هم پیدا میشه یا باید از بازار تهیه کنم ؟
واسه irf540 هم نتونستم چیزی در بیارم ( تازه کارم دیگه . احتیاج به راهنمایی بیشتر دارم )

sina_browser
13-08-2012, 17:30
برای درست کردن حاشیه قبل از چیدن ال ای دی ها بعد از نوشتن متن با گزینه iteractive belend tool_conture برای متن حاشیه میذاری بعد ال ای دی هارو میچینی قطر پایه ها هم بستگی به ال ای دی داره ال ای دی معمولی بدون استپ تقریبا 0.4 میلیمتر با استپ تقریبا 1.3 میلیمتر

سلام
این گزینه کجاست؟
من پیداش نکردم

raoofmtj
13-08-2012, 22:26
You can see links before reply
آقا دمت گرم حالا برا pwm چطوره

soodi
14-08-2012, 00:39
سلام

خوب حالا باید PWM رو بدید به این مدار و در خروجی ولتاژ بگیرید و ولتاژ رو بدید به پایه گیت ماسفت
البته این راه اصولی هست ، حتی می توانید مستقیم PWM رو به گیت ماسفت هم بدید ولی غیر اصولی هست

mohandesreza
14-08-2012, 02:43
سلام

ماسفت irf540 با عبور جریان 28 آمپر و ولتاژ گیت 5 ولت یعنی با ولتاژ 5 ولت فعال میشه و ماسفت irf630 با عبور جریان 9 آمپر می توانید مناسب باشد

بحثی که کردی کاملا درسته و همیشه ماسفت از bjt بهتر بوده
هرچند شاید اولش کارکردن باهاش کمی سخت بنظر بیاد ولی جریان نکشیدنش مزیت بزرگیه.

saman_music
14-08-2012, 03:46
سلام خدمت دوستان عزیز .
حتما" تو اولین فرصت عکس از پشت تابلو هم میزارم ماه رمضونه یکم کار کساده .من برحسب تعداد led محاسبه میکنم .

raoofmtj
14-08-2012, 07:23
سلام خدمت دوستان عزیز .
حتما" تو اولین فرصت عکس از پشت تابلو هم میزارم ماه رمضونه یکم کار کساده .من برحسب تعداد led محاسبه میکنم .
دونه ای چند میزنی؟؟؟؟؟؟؟؟

saman_music
14-08-2012, 20:00
سلام خدمت دوستان .
بستگی به نوع Led هاش داره از 300 تا 350 کار میکنم.
اینم عکس تابلو که یکی واسه گلفروشی کارکردم و دیگری برا سیسمونی کودک.

sina_browser
14-08-2012, 20:38
سامان جان واقعا کارای قشنگی داری
ولی لطفا عکس هرکدوم رو که میزاری بگو که چندتا ال ای دی براش مصرف کردی و چندفروختیش؟
البته اگه دوس داری بگو:wink:

raoofmtj
14-08-2012, 22:52
سلام خدمت دوستان .
بستگی به نوع led هاش داره از 300 تا 350 کار میکنم.
اینم عکس تابلو که یکی واسه گلفروشی کارکردم و دیگری برا سیسمونی کودک.
دوست من ببخشید خیلی سوال میپرسم دونه ای 300با منبع تغذیه و مدار فلاشر با همه چیزه دیگه درسته ؟؟؟؟؟

hadi2463
14-08-2012, 23:12
سلام

خوب حالا باید PWM رو بدید به این مدار و در خروجی ولتاژ بگیرید و ولتاژ رو بدید به پایه گیت ماسفت
البته این راه اصولی هست ، حتی می توانید مستقیم PWM رو به گیت ماسفت هم بدید ولی غیر اصولی هست
آقا دمت گرم کتاب به این که شما در اختیار داری آیا فایل پی دی اف نداره؟:shj:
اگه فایل پی دی اف داری ازش یا تونستی پیدا کنی یه لطف کن و بزار که همه بتونن ازش استفاده کنند:roll:
با تشکر:eat:

hadi2463
14-08-2012, 23:16
راستی یه سوال دارم از بچه ها که فکر میکنم سوال خیلی ها است:wink:
وقتی میری مغازه یا فروشگاه مشتری اندازه و نمونه کار رو به مشتری بگی چطوری حساب میکنید که کار تمام شده چند متر در میاد واسش میدونم دقیق نمیشه حساب کرد اما بالاخره یه معیار خواستی فکر کنم داشته باشه دیگه:mrgreen:

mrpmmm
14-08-2012, 23:30
وقتی میری مغازه یا فروشگاه مشتری اندازه و نمونه کار رو به مشتری بگی چطوری حساب میکنید که کار تمام شده چند متر در میاد واسش میدونم دقیق نمیشه حساب کرد اما بالاخره یه معیار خواستی فکر کنم داشته باشه دیگه:mrgreen:

اتفاقا منم همین سئوال رو داشتم ...

sina_browser
14-08-2012, 23:30

واسه کورل یه افزونه هستش که نشون میده متن چند متره
واگه با ال ای دی حساب میکنی متنی رو که با ال ای دی چیدی انتخاب کن پایین سفحه توو وسطش میگه چندتا ال ای دی میخواد
البته وقتی کسی به من سفارش میده من چندین طرح رو براش آماده میکنم و میگم هرکدوم چقدر براش هزینه داره

vahid0561
14-08-2012, 23:54
سلام
دوستان توی نرم افزار ledtools بهترین فاصله برای led ها رو چند بزنم که کار خوب در بیاد ؟؟

vahid0561
14-08-2012, 23:56
اینم عکس تابلو که یکی واسه گلفروشی کارکردم و دیگری برا سیسمونی کودک.[/quote]

اقا سامان یک کم کاملتر و عملی تر در مورد ساخت شکل توضیح میدی ؟؟

و اینکه لطف میکنی فایل نمونه شکل هات رو بگذاری تا ما هم بتونی ازش استفاده کنیم ؟؟

sina_browser
14-08-2012, 23:59
سلام
دوستان توی نرم افزار ledtools بهترین فاصله برای led ها رو چند بزنم که کار خوب در بیاد ؟؟

من 1.5 میزنم
یعنی کلا به هم میچسبونم که کار خوب دیده میشه

saman_music
15-08-2012, 00:30
سلام
واسه تابلو گل بزرگ حدودا" 560 led استفاده کردم حدود 180 با پول منبع از مشتری گرفتم.پول تابلو جدا از منبع و فلشر ه .واسه تابلو بهترین فاصله بین led ها 1.5 میلی تا 3 میلی هست.دوستان اینم فایل کورل چاپ و تبلیغاتی کوثر مهره که کار کردم ، تقدیم به شما دوستان عزیز.دوستان تو اولین فرصت یه عکس از پشت تابلو همراه با توضیح کامل میذارم .

mohandesreza
15-08-2012, 01:44
سلام
یه سوال، اساسی فکر منو مشغول کرده !!!
بچه ها شما تابلو هاتون رو گارانتی هم میکنید ؟؟؟؟؟ فک میکنید اگه اصولی بسته بشه چقدر کار میکنه ؟؟
دوستانی که عملی کار کردن لطفن جواب بدن.ممنون.:wink:

mj3747
15-08-2012, 04:36
سامان جان چطور شکل این بچه ها رو درست کردی؟

4791
15-08-2012, 12:55
سامان جان چطور شکل این بچه ها رو درست کردی؟

سلام مهندس یه توضیح کوچولو در مورد درست کردن این تصاویر بدی ممنون میشم

4791
15-08-2012, 13:47
سلام
این گزینه کجاست؟
من پیداش نکردم
سمت چپ صفحه کورل منوی عمودی گزینه 5 از پایین belend toool

mj3747
15-08-2012, 17:43
سمت چپ صفحه کورل منوی عمودی گزینه 5 از پایین belend toool
میشه بیشتر توضیح بدی، من گزینه رو پیدا کردم اما نتونستم باهاش کار کنم.

4791
15-08-2012, 20:07
میشه بیشتر توضیح بدی، من گزینه رو پیدا کردم اما نتونستم باهاش کار کنم.
اول متن مورد نظرو می نویسی بعد از تو خالی کردن

بعد با استفاده از ابزار contor tool روی متن یا شی مورد نظر با نگه داشت کلید موس و کشیدن ان داخل یا خارج متن سایه ایجاد می شود که با گزینه های مربوطه در بالای صفحه بقیه تنظیمات از قبیل تعداد سایه یه فاصله سایه ها رو تنظیم میکنیم

[

mj3747
15-08-2012, 22:53
اول متن مورد نظرو می نویسی بعد از تو خالی کردن

بعد با استفاده از ابزار contor tool روی متن یا شی مورد نظر با نگه داشت کلید موس و کشیدن ان داخل یا خارج متن سایه ایجاد می شود که با گزینه های مربوطه در بالای صفحه بقیه تنظیمات از قبیل تعداد سایه یه فاصله سایه ها رو تنظیم میکنیم

[

دمت گرم دادا، من قبلا همین کار با کلی دردسر انجام میدادم.
مرسی :hi:

sky_man847
16-08-2012, 00:30
دمتون گرم یه سوال داشتم چجوری جای ledها رو تو کورل مشخص میکنین منظورم 2تا سوراخ تو دایره هست من میتونم فقط اون قرمز رنگ دایره بچینم ممنون میشم کمکم کنین:hi:
یه سوال دگه چرا بیشتر فونتهای من غیر فعاله مثل نستعلیق.هرکاری میکنم رو اون فونت نمیشه نوشت

mj3747
16-08-2012, 01:15
دمتون گرم یه سوال داشتم چجوری جای ledها رو تو کورل مشخص میکنین منظورم 2تا سوراخ تو دایره هست من میتونم فقط اون قرمز رنگ دایره بچینم ممنون میشم کمکم کنین:hi:
ابعاد یه LED رو اندازه بزن و توی کورل با استفاده از ابزار رسم دایره LED رو طراحی کن، میتونی اندازه ها رو بالای صفحه سمت چپ ببینی وقتی رسم میکنی.
بعد از رسم خود LED و جای پایه هاش هر سه تا رو ( خود LED و دو پایه ) انتخاب کن و روشون راست کلیک کن و گزینه Group رو بزن.
بعد این کارا ضمن اینکه باید از برنامه LEDtool استفاده کنی و اون رو کرک کنی به صفحه 7 همین تاپیک و پست اول مراجعه کن و آموزش چیدن LED ها و نحوه کرک کردن LEDtool رو مطالعه کن.

sky_man847
16-08-2012, 01:18
ابعاد یه led رو اندازه بزن و توی کورل با استفاده از ابزار رسم دایره led رو طراحی کن، میتونی اندازه ها رو بالای صفحه سمت چپ ببینی وقتی رسم میکنی.
بعد از رسم خود led و جای پایه هاش هر سه تا رو ( خود led و دو پایه ) انتخاب کن و روشون راست کلیک کن و گزینه group رو بزن.
بعد این کارا ضمن اینکه باید از برنامه ledtool استفاده کنی و اون رو کرک کنی به صفحه 7 همین تاپیک و پست اول مراجعه کن و آموزش چیدن led ها و نحوه کرک کردن ledtool رو مطالعه کن.
ممنون امتحان میکنم تو چیدن مشکلی نداشتم فقط شکلشون راستی ممنون میشم سوال دومم رو جواب میدادین.

saman_music
16-08-2012, 01:32
سلام خدمت دوستان .برای درست کردن شکل عروسک یا هر چیزی اگه فایل وکتورشو داشتید که راحت میشه دورش led هارو چید و کار تمومه ولی اگه نبود ابتدا یک عکس با کیفیت باید داشته باشین ، بانرم افزار Adobe.Illustrator جاهایی که led میذارینو مشخص و بقیه رو حذف میکنی( یکم کارش وقت میبره) در اخر با پسوند eps. ذخیره کرده و با کورل led هارو میچینید.من خودم 18 ماه گارانتی تعویض led رو به مشتری قولشو میدم.

sky_man847
16-08-2012, 01:48
سلام خدمت دوستان .برای درست کردن شکل عروسک یا هر چیزی اگه فایل وکتورشو داشتید که راحت میشه دورش led هارو چید و کار تمومه ولی اگه نبود ابتدا یک عکس با کیفیت باید داشته باشین ، بانرم افزار Adobe.Illustrator جاهایی که led میذارینو مشخص و بقیه رو حذف میکنی( یکم کارش وقت میبره) در اخر با پسوند eps. ذخیره کرده و با کورل led هارو میچینید.من خودم 18 ماه گارانتی تعویض led رو به مشتری قولشو میدم.
شما از این فایلها وکتور دارین نمونه بزارین ممنون میشیم:wink:

saman_music
17-08-2012, 01:33
سلام دوستان .اینم فایل نمونه شکل گارسون که اگه زیاد خوب در نیومده چون عجله ای کار کردم تقدیم به همتون همراه با فایل وکتور و کورل که با led tools جای led هارو کار کردم برا اموزش دوستان .مرسی:0013:

saman_music
17-08-2012, 02:08
دوستانیکه با فونت نستعلیق مشکل دارن حتما" باید ورژن x6 کورلو نصب کنن همراه با ورژن 2 فونت نستعلیق .ورژنهای قبلی کورل یونیکد رو ساپورت نمیکنن و متن با مشکل مواجه میشه ولی در ورژن اخر این مشکل رفع شده و حتی میتونی با فونت نستعلیق کشیده هم بزنی مانند عکش زیر که واسه بنگاهیه کار کرده بودم چند ماه پیش.

coloop
17-08-2012, 02:48
گرچه که شاید زیاد به موضوع تاپیک ربطی نداشته باشه ولی میخوام دوستانی که از این طریق کسب درآمد دارند بگند که بازاریابی اینکار چجوریه ؟
یعنی اگه رفتیم به سمت این شغل چجوری مشتری جذب کنیم ؟
یا اینکه اصلا این شغل درآمد خوبی داره ؟

ممنون

vahid0561
17-08-2012, 12:25
گرچه که شاید زیاد به موضوع تاپیک ربطی نداشته باشه ولی میخوام دوستانی که از این طریق کسب درآمد دارند بگند که بازاریابی اینکار چجوریه ؟
یعنی اگه رفتیم به سمت این شغل چجوری مشتری جذب کنیم ؟
یا اینکه اصلا این شغل درآمد خوبی داره ؟

ممنون

من هم موافقم

arash_fa
17-08-2012, 13:44
سلام دوستان

من از led کلاهی استفاده میکنم و متاسفانه اصلا تجربه ای ندارم

در یک تابلو که با کمکهای دوستان در انجمن تونستم به نحو احسنت طرح بزنم و خودم سوراخکاری کنم از سه نوع led استفاده میکنم

سفید - سبز - قرمز

led ها هم کلاهی دونه 50 تومن از طالقانی اصفهان

با تستهایی که انجام دادم بهترین نور در ولتاژ 3 ولت و 21 میلی آمپر روی داد

حالا من میخوام از پاور کامپیوتر استفاده کنم و :

4 تا سری کنم و این دسته ها را موازی آیا جواب گو هست؟

برای رنگ های مختلف گویا تمایزهایی وجود داره

اگر میشه اساتید بهترین طرح را به من بدند...

در ضمن بهترین قیمت که حلال باشه را هم بگند تا به مشتری بدم

raoofmtj
17-08-2012, 13:47
سلام دوستان میگم میشه میکرو رو تو زبان بیسیک تو حالت 16بیتی تعریف کرد چون وقتی یه فلشر درست میکنی و 2تا پورت میگیری نمیشه پورت رو مساوی یه عدد کرد که 16 کاراکتر رو کنترل کنه>>

sina_browser
17-08-2012, 14:46
سلام
از اینترنت کجا میتونم ال ای دی اوال گیر بیارم؟

sky_man847
17-08-2012, 14:58
دوستانیکه با فونت نستعلیق مشکل دارن حتما" باید ورژن x6 کورلو نصب کنن همراه با ورژن 2 فونت نستعلیق .ورژنهای قبلی کورل یونیکد رو ساپورت نمیکنن و متن با مشکل مواجه میشه ولی در ورژن اخر این مشکل رفع شده و حتی میتونی با فونت نستعلیق کشیده هم بزنی مانند عکش زیر که واسه بنگاهیه کار کرده بودم چند ماه پیش.
مال منم x6هست ولی باز مشکل داره وقتی رو اون فونت میزارم زبان کامپیوتر رو میخوام عوض کنم بزارم تو فارسی اونم خودبخود عوض میشه ولی تو زبان انگلیسی فونت کار میکنه فارسی مینویسه ولی درهم برهمه چیکار کنم
من از کجا اون فونت رو پیدا کنم دانلود کنم تو کورل هست ولی غیرفعاله

kiachip
17-08-2012, 16:14
دوستان اگه بخواهیم یه عکس،مثلا لوگو hp رو دربیاریم... باید چیکار کنیم؟؟؟کورل فرمت عکس رو قبول نمیکنه

با تشکر

mj3747
17-08-2012, 16:37
سلام
از اینترنت کجا میتونم ال ای دی اوال گیر بیارم؟
از اینجا:
ECA فروشگاه تخصصی برق و الکترونیک (You can see links before reply)
و اینجا:

mj3747
17-08-2012, 16:49
سلام دوستان میگم میشه میکرو رو تو زبان بیسیک تو حالت 16بیتی تعریف کرد چون وقتی یه فلشر درست میکنی و 2تا پورت میگیری نمیشه پورت رو مساوی یه عدد کرد که 16 کاراکتر رو کنترل کنه>>
میتونی هشت بیت با ارزش رو روی یه پورت و هشت بیت کم ارزش رو روی یه پورت دیگه بریزی.
PORTA=&b01010101
PORTB=&b01010101

raoofmtj
17-08-2012, 18:00
سلام دوستان کسی میدونه قیمت فلشر آماده الان تو اصفهان چنده؟؟؟؟؟؟؟؟

arash_fa
17-08-2012, 18:01
دوستان اگه بخواهیم یه عکس،مثلا لوگو hp رو دربیاریم... باید چیکار کنیم؟؟؟کورل فرمت عکس رو قبول نمیکنه

با تشکر

من یه بار از ابزار trace bit map استفاده کردم و با فرمت ttf یا فونت ذخیره کردم بعد به حرف نوشتمو اون فونتی را براش گذاشتم جواب داد ولی نمیدونم چرا دیگه از اون به بعد نشدcry::

arash_fa
17-08-2012, 18:03
چهار کانال آمپر بالا 16 تومن آمپر پایین 14 تومن و دو کانال 12 تومن

raoofmtj
17-08-2012, 18:05
چهار کانال آمپر بالا 16 تومن آمپر پایین 14 تومن و دو کانال 12 تومن
با میکرو و افکت مختلف یا با افکت ثابت
ممنونم که جواب دادی

arash_fa
17-08-2012, 18:34
با میکرو و افکت مختلف یا با افکت ثابت
ممنونم که جواب دادی

من یه 4 کاناله خریدم که از atmega8 بهره میبرد + کلید 8 حالته که کلی میشه باهاش افکت داد + تحمل مپر بالا
= 16000 تومان

raoofmtj
17-08-2012, 18:50
من یه 4 کاناله خریدم که از atmega8 بهره میبرد + کلید 8 حالته که کلی میشه باهاش افکت داد + تحمل مپر بالا
= 16000 تومان
یعنی چی میشه بهش افکت داد؟؟؟؟؟
اگه ممکنه یه عکس ازش بذار خیلی ممنون.......

arash_fa
17-08-2012, 18:57

یعنی با اون کلید 8 حالته مثلا 1 را با 2 on کنی یه حالت خروجی داریم در 4 کانال

1 را با مثلا3 یا 1 و 2 و 3 و ..... حالات خروجی تغییر میکنه

sky_man847
17-08-2012, 21:05

یعنی با اون کلید 8 حالته مثلا 1 را با 2 on کنی یه حالت خروجی داریم در 4 کانال

1 را با مثلا3 یا 1 و 2 و 3 و ..... حالات خروجی تغییر میکنه
میتونین عکسی تهیه کنین.بازدن یه کلید مثلا یکی از کانالها فعال میشه؟؟؟؟میشه بیشتر توضیح بدین:wink:

soodi
17-08-2012, 23:47
4 کانال 16 هزار !!!!!!!!!!!!!!:baad:
والا من 4 کانال رو میدم 10 هزار
اگر ممکنه یه لیست قسمت دقیق به من بدید من هم فلاشر هام رو گرون کنم :mrgreen:
فلاشر های من قابلیت تنظیم سرعت و انتخاب افکت رو داره
به نظر من ساخت افکت یه چیز اضافی هست :sa:

shm1364
18-08-2012, 01:39
ميشه بيشترتوضيح بدين
چه افكتايي داره
pwm هم داره؟
تا چند كانال ساپورت ميكنه؟
تغيير افكتاش توسط نرم افزاره يا ....؟
كلا توضيح بدين شايد مشتري شديم:mrgreen:

mohandesreza
18-08-2012, 06:52
سلام اقا سامان میشه دقیق تر بگین تو Adobe.Illustrator چیکار انجام میدین ؟؟ من متوجه نشدم.
:(:(:(:(:(
:(:(:(:(
:(:(:(
:(:(
:(

soodi
18-08-2012, 10:50
ميشه بيشترتوضيح بدين
چه افكتايي داره
pwm هم داره؟
تا چند كانال ساپورت ميكنه؟
تغيير افكتاش توسط نرم افزاره يا ....؟
كلا توضيح بدين شايد مشتري شديم:mrgreen:
سلام

افکت که خیلی داره ، حدود 10 تایی هست
pwm هم نداره ، البته فعلا ، توی نسخه های جدید بهش اضافه میشه
تا 9 آمپر رو هم جواب میده
تغییر افکت هم با سوئیچ انجام میشه و تغییر سرعت هم با پتانسیومتر
برای فروش هم فعلا موجود ندارم ، یکم صبر کنید تا حدود 3 روز دیگر

arash_fa
18-08-2012, 13:17

قربونت برم من تقصیر ندارم ... من بچه شهرستانم و رشتم کارشناسی برق قدرته

خودم یکم avr کار کردم و اگه میبینید زیاد از این چیزا حالیم نی به همین دلیله

والا ما رفتیم در مغازه یارو اینجور قیمت داد

اینم عکسش

arash_fa
18-08-2012, 13:21
برای چیدند led دور مثلا یه عکس png راه های زیادی را رفتم ولی نشد

مثلا با ابزار trace bit map و .....

دوستان کسی میتونه کامل توضیح بده

مثلا همین addobe illstrator چیکار باید کرد

soodi
18-08-2012, 14:00

اینم عکسش

سلام

ببخشید اگر ممکنه یه خط کش بزارید روش ببینید حدودا اندازش چنده ؟
چون من هم فلشر های اولیم یکم بزرگ بود تقریبا همین سایز که رفیقم گفت که خیلی بزرگه
الان فلشر های جدیدم خیلی کوچیک هست تقریبا نصف این فلاشر
این فلاشر توی عکس هم مشخصه که یه فرد تازه کار طراحی کرده :0013:

sky_man847
18-08-2012, 21:16
من 300تا ledکلاهی گرفتن 100تاش سفید 100تا قرمز 100تا زرد.الانم میبینم نور سفیدا خیلی خوبه ولی قرمز و نارنجی اصلا نور ندارن مات ها بهتر از اینا هستن مشکل این رنگ ها چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mrpmmm
18-08-2012, 22:01
سلام
میشه شماتیک برد نویسنده الکترونیک رو برام بزارین ؟
این نمونه برد رو میخوام :
نویسنده الکترونیک هشت کانال (You can see links before reply)
یه نمونه از مغازه خریدم که توش 4015 کار کرده بود . ولی اون چیزی که دلم میخواست نبود .
این یکی که توی سایت بالا هست رو میخوام . ( به همین شکل که 2 تا مدار از هم جدا باشه )
قبلا تشکر میکنم ...

hadi2463
18-08-2012, 23:04
:o:018: :o:018: :o:018: :o:018: :o:018: :o:018: :o:018:
:o:018: :o:018: یه روزی اومدم گفتم فرا رسیدن ماه رمضان مبارک :o:018::o
:o:018: :o:018: امشبم اومدم که بگم فرا رسیدن عید بزرگ :o:018: :o:018:
:o:018: :o:018: و با برکت مسلمانان یعنی عید فطر مبارک :o:018: :o:018:
:o:018: :o:018: :o:018: :o:018: :o:018: :o:018: :o:018:

shayanmelody
18-08-2012, 23:32
سلام
یه نمونه از مغازه خریدم که توش 4015 کار کرده بود . ولی اون چیزی که دلم میخواست نبود .
این یکی که توی سایت بالا هست رو میخوام . ( به همین شکل که 2 تا مدار از هم جدا باشه )
قبلا تشکر میکنم ...

اين نويسنده الكترونيك چيكار ميكنه ؟ يعني led هاي روش به چه ترتيبي چشمك ميزنند ؟ بگو يه مدار واسش طراحي كنيم.

shayanmelody
18-08-2012, 23:34
من 300تا ledکلاهی گرفتن 100تاش سفید 100تا قرمز 100تا زرد.الانم میبینم نور سفیدا خیلی خوبه ولی قرمز و نارنجی اصلا نور ندارن مات ها بهتر از اینا هستن مشکل این رنگ ها چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نور و زاويه تابش زياد ميخواي بايد از اوال استفاده كني ، هيچي اوال نميشه :0013:

mrpmmm
18-08-2012, 23:49
led ها از شماره 1 شروع میکنه و روشن میشه تا آخر . البته به ترتیب .
به آخر که رسید دوباره از اول شروع میکنه و روشن میشه .
با پین A میشه تنظیم کرد که چند تا led دنباله روشن بشن و پشت سریهاش خاموش بشن .
مدار تا بینهایت led قابل فزایشه .
درضمن میخوام از همین 4017 استفاده بشه تو مدار.
ممنون

mrpmmm
19-08-2012, 00:29
led ها از شماره 1 شروع میکنه و روشن میشه تا آخر . البته به ترتیب .
به آخر که رسید دوباره از اول شروع میکنه و روشن میشه .
با پین A میشه تنظیم کرد که چند تا led دنباله روشن بشن و پشت سریهاش خاموش بشن .
مدار تا بینهایت led قابل فزایشه .
درضمن میخوام از همین 4017 استفاده بشه تو مدار.
ممنون

sina_browser
19-08-2012, 00:33
سلام
دوستان یه سوال بی ربط دارم:mrgreen:
توی کورل پاک کن هستش؟
کجاست؟
یه سوال دیگه هم اینه که با چه ابزاری میتونم یه قسمتی رو کامل برش بدم؟

shm1364
19-08-2012, 01:23
سلام

افکت که خیلی داره ، حدود 10 تایی هست
pwm هم نداره ، البته فعلا ، توی نسخه های جدید بهش اضافه میشه
تا 9 آمپر رو هم جواب میده
تغییر افکت هم با سوئیچ انجام میشه و تغییر سرعت هم با پتانسیومتر
برای فروش هم فعلا موجود ندارم ، یکم صبر کنید تا حدود 3 روز دیگر
پس منتظرم
شمارتم برام پ خ كن

raoofmtj
19-08-2012, 06:41
سلام یه کار گرفتم که حدود 900تا ledقرمز داره بعد دورشم 400آبی میخوره میخام با 5 ولت پاور کامپیوتر روشن شه چه مقدار باید مقاومت بزارم به نظر شما حالا پاور جواب اینو میده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

KHM
19-08-2012, 11:57
چرا فقط 5ولت؟؟اینجوری که جریانت خیلی بالا میره...چون نمیتونی led هارو سری کنی.اگه با جریان 10ma راه بندازی میشه 13 آمپر..

sina_browser
19-08-2012, 14:47
سلام
دوستان میشه مارک های خوبه ال ای دی اوال رو بگید؟
lt خوبه؟

raoofmtj
19-08-2012, 15:45
چرا فقط 5ولت؟؟اینجوری که جریانت خیلی بالا میره...چون نمیتونی led هارو سری کنی.اگه با جریان 10ma راه بندازی میشه 13 آمپر..
خوب چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

sina_browser
19-08-2012, 16:49
خوب چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

از دوازده ولت استفاده کن
بعد سه تا سه تا سری کن بعد موازی
اگه 1300 تا ال ای دی هرکدومشون 10 میلی آمپر جریان بکشن
با این روش سه تا سه تا حدود 4.5 آمپر جریان لازمه

mrpmmm
19-08-2012, 18:25
سلام
قبلا تشکر میکنم ...

دوباره سلام
من اینو در آوردم ولی کار نمیکنه .
میشه یه نگاه بندازین و درستش کنین یا ایرادش رو بهم بگین ؟

4029

بازم تشکر

mrpmmm
19-08-2012, 18:47
سلام یه کار گرفتم که حدود 900تا ledقرمز داره بعد دورشم 400آبی میخوره میخام با 5 ولت پاور کامپیوتر روشن شه چه مقدار باید مقاومت بزارم به نظر شما حالا پاور جواب اینو میده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
دوست من اگه یکم وقت بزاری روش و امتحان کنی تا بتونی درست سری و موازی کنی ledها رو ؛ اگه ولتاژ رو 12 و جریان هر ledرو 10 میلی بگیریم با کمتر از 3 آمپر میتونی مدارت رو راه بندازی .
توی 5 ولت حدود 6.5 آمپر همین ledها جریان میکشه . شاید یکم کمتر ... (البته در بهترین حالت سری و موازی کردن)
پاور هم جواب کارت رو میده .
اگه ولتاژ و جریان مناسب ازش بکشی و جاش زیاد گرم نباشه و هر چند وقت یه بار باد بگیریش و فنش رو هم سرویس کنی حداقل 2 سال برات کار میکنه .
البته هر وقت خواستی سرویس کنی باید خازنها رو هم چک کنی که اگه باد کرده بود تاویض بشن .

hadi2463
19-08-2012, 22:12

اینم عکسش

سلام آرش جان:hi:
شما که زحمت کشیدی عکس از برد برنامت گرفتی میشه یه زحمت بکشی و یه عکس هم با همین کیفیت از پشتش بندازی:roll:
خیلی ممنون:eat:

soodi
19-08-2012, 22:30
سلام

من تا یه جا هایی از همین عکسی که گزاشتید ، از روی برد مهندسی معکوس زدم :mrgreen:
ولی اگر عکس از پشت برد هم بزارید ضرف چند دقیقه براتون یدونه میسازم
فقط اگر ممکنه سایز برد رو هم بگید

raoofmtj
19-08-2012, 22:49
سلام
دوست من اگه یکم وقت بزاری روش و امتحان کنی تا بتونی درست سری و موازی کنی ledها رو ؛ اگه ولتاژ رو 12 و جریان هر ledرو 10 میلی بگیریم با کمتر از 3 آمپر میتونی مدارت رو راه بندازی .
توی 5 ولت حدود 6.5 آمپر همین ledها جریان میکشه . شاید یکم کمتر ... (البته در بهترین حالت سری و موازی کردن)
پاور هم جواب کارت رو میده .
اگه ولتاژ و جریان مناسب ازش بکشی و جاش زیاد گرم نباشه و هر چند وقت یه بار باد بگیریش و فنش رو هم سرویس کنی حداقل 2 سال برات کار میکنه .
البته هر وقت خواستی سرویس کنی باید خازنها رو هم چک کنی که اگه باد کرده بود تاویض بشن .
تو این حالت که میگید سری موازی با جریان 10میلی نور ledکم نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدش میخام ledهای قرمز رو توی بسته های پنجاه تایی موازی و بعد سری کنم نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترین حالت چی هستش به نظر شما؟؟؟؟؟

mrpmmm
19-08-2012, 23:40
تو این حالت که میگید سری موازی با جریان 10میلی نور ledکم نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدش میخام ledهای قرمز رو توی بسته های پنجاه تایی موازی و بعد سری کنم نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترین حالت چی هستش به نظر شما؟؟؟؟؟
ببین دوست من اینی که من و بقیه دوستان میگیم چند تا ledرو چطوری سری و موازی کنی و چه مقاومتی بزاری همش فقط برای راهنمایی هست و هیچکدوم دقیق نیست .
آخه ولتاژ و جریان ledها با هم فرق میکنه .شما وقتی برد رو میبندی باید ولتاژ سر ledها رو بگیری و همچنین ولتلژ کلی رو و جریان مصرفی رو .( مثلا برای 12 ولت 2 تا قرمز و 2 تا آبی میشه حدود 10 ولت و واسه باقیش هم یه مقاومت باید بزاری )
فقط این راهنمایی رو میتونم بکنم که هر چی ولتاژ ledها رو به ولتاژ ورودیت نزدیکتر کنی هم سوخت و سوزت کمتر میشه و هم جریان مصرفیت میاد پایین . نور هم کم نمیشه .وقتی شما به سر یک led ولتاژ و جریان لازم رو برسونی نور کافی رو به شما میده .
توی این حالت اگه یکم ولتاژ بالا هم بره نمیسوزه ( حتی پر نور تر هم میشه ) ولی عمرشون کم میشه و بعد یه مدت کم نور میشه .
امیدوارم جوابتو گرفته باشی .:wink:
.......... .......... ............ ........ .......
نمیدونم چرا بچه ها جواب سئوالات من رو نمیدن ؟
شماتیکی که گذاشتم شاید خیلی ها بلد باشن ولی هیچکی جوابی براش نداده ...cry::

raoofmtj
20-08-2012, 04:35
ببین دوست من اینی که من و بقیه دوستان میگیم چند تا ledرو چطوری سری و موازی کنی و چه مقاومتی بزاری همش فقط برای راهنمایی هست و هیچکدوم دقیق نیست .
آخه ولتاژ و جریان ledها با هم فرق میکنه .شما وقتی برد رو میبندی باید ولتاژ سر ledها رو بگیری و همچنین ولتلژ کلی رو و جریان مصرفی رو .( مثلا برای 12 ولت 2 تا قرمز و 2 تا آبی میشه حدود 10 ولت و واسه باقیش هم یه مقاومت باید بزاری )
فقط این راهنمایی رو میتونم بکنم که هر چی ولتاژ ledها رو به ولتاژ ورودیت نزدیکتر کنی هم سوخت و سوزت کمتر میشه و هم جریان مصرفیت میاد پایین . نور هم کم نمیشه .وقتی شما به سر یک led ولتاژ و جریان لازم رو برسونی نور کافی رو به شما میده .
توی این حالت اگه یکم ولتاژ بالا هم بره نمیسوزه ( حتی پر نور تر هم میشه ) ولی عمرشون کم میشه و بعد یه مدت کم نور میشه .
امیدوارم جوابتو گرفته باشی .:wink:
.......... .......... ............ ........ .......
نمیدونم چرا بچه ها جواب سئوالات من رو نمیدن ؟
شماتیکی که گذاشتم شاید خیلی ها بلد باشن ولی هیچکی جوابی براش نداده ...cry::
ایراد از شما نیست که جواب نمیدن فایل پروتئوس باز نمیشه یعنی در زمان نصب شما گزینه ی convert fileرو تیک نزدی اگر کسی ورژن برنامش با ورژن پرو تئوس تو یکی باشه میتونه فایل رو باز کنه پس لطفا یک مدار جدید بزار تا انشالله کمکت کنیم
موفق باشی

mrpmmm
20-08-2012, 10:30
این همون مدار نویسنده معروفه که با 4015 یا 4017 درست میشه . ( ledها از یک طرف روشن میشه و تا آخر میره و دوباره تکرار میشه ) تا بینهایت هم میشه روش led نصب کرد.
اون تیک رو زدم . دوباره فایل رو میزارم . ممنون میشم یه نگاه بندازین .
اینجا هم نمونش هست :
You can see links before reply (You can see links before reply)

4037

arash_fa
20-08-2012, 12:24
سلام آرش جان:hi:
شما که زحمت کشیدی عکس از برد برنامت گرفتی میشه یه زحمت بکشی و یه عکس هم با همین کیفیت از پشتش بندازی:roll:
خیلی ممنون:eat:

چشم

این عکسش از پشت:

و در ابعاد 69×76 (mm)

arash_fa
20-08-2012, 12:31
امیدوارم جوابتو گرفته باشی .

من از این روش استفاده کردم تابلو هم زدم مشکلی هم نداشت:

ابتدا برای ولتاژ 12 مثلا 3 تا led را سری کردم و یه آمپر متر گذاشتم و یک ولمتر هم سر یکی از led ها

یه پتانسیومتر 1 کیلو هم گذاشتو (سری در مدار) حالا ولتاژ را وصل کردم و آروم پتانسیومترو کم کردم تا جریان 20 ma شد و دیدم نور هم کافیه بعد 20 دقیقه گذاشتم بمونه اگه میخواد داغ کنه دیگه معلوم باشه

بعد مقدار مقاومت را بر داشتم و معلوم شد برای 3 تا led چه مقاومتی لازمه

ببخشید من زیاد تجربه ندارم و دانشم بیشتر در برنامه نویسی تحت وبه شما ببخشید cry::

mrpmmm
20-08-2012, 12:47
من از این روش استفاده کردم تابلو هم زدم مشکلی هم نداشت:

ابتدا برای ولتاژ 12 مثلا 3 تا led را سری کردم و یه آمپر متر گذاشتم و یک ولمتر هم سر یکی از led ها

یه پتانسیومتر 1 کیلو هم گذاشتو (سری در مدار) حالا ولتاژ را وصل کردم و آروم پتانسیومترو کم کردم تا جریان 20 ma شد و دیدم نور هم کافیه بعد 20 دقیقه گذاشتم بمونه اگه میخواد داغ کنه دیگه معلوم باشه

بعد مقدار مقاومت را بر داشتم و معلوم شد برای 3 تا led چه مقاومتی لازمه

ببخشید من زیاد تجربه ندارم و دانشم بیشتر در برنامه نویسی تحت وبه شما ببخشید cry::

یه مشکل داره این کار :
همه ledها که 20 میلی نیستن...
من تا 50 میلی هم کار کردم . اگه شما به led 50 میلی بیای 20 میل جریان بدی نورت کم میشه .
شما برعکس کار کردی ؛ جریان رو درست کردی تا ولتاژ رو بدست بیاری در صورتی که شما اول باید ولتاژ رو درست کنی تا جریان بدست بیاد .
ولتاژ تقریبا توی همه مارکهای led شبیه به همه ولی جریاناشون فرق میکنه .
یه چیزی رو نمیفهمم ؟؟؟؟
چرا اکثرا فقط میخوان 3 تا led هم رنگ رو سری کنن ؟
تعداد میتونه تو ولتاژهای مختلف تغییر کنه و رنگهای مختلف میتونن با هم سری بشن تا ولتاژ مورد نظر ما بدست بیاد .
قبلا هم گفتم سعی کنین ولتاژ led رو به ولتاژ ورودی نزدیک کنین .:wink:

arash_fa
20-08-2012, 13:58
یه مشکل داره این کار :
همه ledها که 20 میلی نیستن...
من تا 50 میلی هم کار کردم . اگه شما به led 50 میلی بیای 20 میل جریان بدی نورت کم میشه .
شما برعکس کار کردی ؛ جریان رو درست کردی تا ولتاژ رو بدست بیاری در صورتی که شما اول باید ولتاژ رو درست کنی تا جریان بدست بیاد .
ولتاژ تقریبا توی همه مارکهای led شبیه به همه ولی جریاناشون فرق میکنه .
یه چیزی رو نمیفهمم ؟؟؟؟
چرا اکثرا فقط میخوان 3 تا led هم رنگ رو سری کنن ؟
تعداد میتونه تو ولتاژهای مختلف تغییر کنه و رنگهای مختلف میتونن با هم سری بشن تا ولتاژ مورد نظر ما بدست بیاد .
قبلا هم گفتم سعی کنین ولتاژ led رو به ولتاژ ورودی نزدیک کنین .:wink:

من از led کلاهی استفاده میکنم و در ضمن عرض کردم به نور کافی برسه

sina_browser
21-08-2012, 01:12
سلام
دوستان نظرتون چیه که ال ای دی هارو 4 تا 4تا یا 3تا3تا سری کرد بعد موازی و سر راه ولتاژ ورودی یه مقاومت وات بالا بزاریم؟

KHM
21-08-2012, 01:52
سلام
دوستان نظرتون چیه که ال ای دی هارو 4 تا 4تا یا 3تا3تا سری کرد بعد موازی و سر راه ولتاژ ورودی یه مقاومت وات بالا بزاریم؟
رفیق روش 50تا 50تا موازی و بعد 3تا رو سری کنی بهتره...تو روش تو اگه یدونه Led بسوزه،3تا خاموش میشه..ولی تو اینیکی فقط خودش خاموش میشه...

Ma3ood
21-08-2012, 02:04
سلام

من اخر نفهمیدم بعد از این همه بحث در این مورد چرا دوباره این موضوع مطرح میشه
ببنید هر دو روش خوبه و هر دو شاید تو یه تابلو استفاده بشه پس نمی شه گفت این بهتره و یا اون :sa:

mmojtabaa
21-08-2012, 02:37
بچه ها به گروه تابلو ثابت ها بپیوندید

mrpmmm
21-08-2012, 02:50
این همون مدار نویسنده معروفه که با 4015 یا 4017 درست میشه . ( ledها از یک طرف روشن میشه و تا آخر میره و دوباره تکرار میشه ) تا بینهایت هم میشه روش led نصب کرد.
اون تیک رو زدم . دوباره فایل رو میزارم . ممنون میشم یه نگاه بندازین .
اینجا هم نمونش هست :

4037

بابا این خیلی معروفه . یعنی هیچکی نمیتونه کمکم کنه ؟lov::(

vahid0561
21-08-2012, 12:02
سلام دوستان
یک سوال چرا 3 تا 3 تا سری باید کرد ؟؟؟

اگه ولتاژ 2.2 یا نهایت 3 ولت باشه و ما 3 تایی سری کنیم اون وقت ولتاژ میشه 9 ولت ولی دوستان از منبه 12 استفاده میکنند

قضیه چیه ؟؟

KHM
21-08-2012, 14:07
سلام دوستان
یک سوال چرا 3 تا 3 تا سری باید کرد ؟؟؟

اگه ولتاژ 2.2 یا نهایت 3 ولت باشه و ما 3 تایی سری کنیم اون وقت ولتاژ میشه 9 ولت ولی دوستان از منبه 12 استفاده میکنند

قضیه چیه ؟؟
قضیه اینه که لطف کنین تعدادی از پست ها رو بخونین تا کامل به جوابتون برسین...قبلآ توضیح داده شده

sina_browser
22-08-2012, 10:19
سلام
دوستان برای اتصالات پشت تابلو از چه سیمی باید استفاده کنم؟
سیم تلفون خوبه؟

soodi
22-08-2012, 10:25
سیم تلفن بهترین گزینه هست
اما من سیم تلفن رو بدون روکش می خرم یعنی سیم مسی

raoofmtj
22-08-2012, 16:07
سلام
سیم تلفون خوبه؟
سیم وایرب هم بد نیست بخاطر نرم بودنش دیگه نمیشکنه ..

Ma3ood
22-08-2012, 16:16
سلام
سیم تلفون خوبه؟

سیم نمره 0.5 مفتولی بگیر تمام برقی ها دارن قیمتی هم نداره :mrgreen:

mmojtabaa
22-08-2012, 16:39
سیم نمره 0.5 مفتولی بگیر تمام برقی ها دارن قیمتی هم نداره :mrgreen:
برای کارهای بزرگتر باید از سیم های نمره 1 استفاده بشه که یه خورده کار کردن باهاش سخت تر میشه

علتش هم اینه که جریان زیادتری باید از سیم عبور کنه و گرم میشه (سیم)
فعلا یا علی

Ma3ood
22-08-2012, 16:45
برای کارهای بزرگتر باید از سیم های نمره 1 استفاده بشه که یه خورده کار کردن باهاش سخت تر میشه

علتش هم اینه که جریان زیادتری باید از سیم عبور کنه و گرم میشه (سیم)
فعلا یا علی

نه بابا همینم زیادشه نمره 1 برای جریان تا 8 امپر هستش مگه چی میبندی تو مدارات :mrgreen:

sina_browser
22-08-2012, 17:57
سلام
یه سوال
مثلا با این محاسبه ها اگه یه مقاومت 150 اهم به دست بیاد
ما 220 اهم بزاریم و نور هم به اندازه کافی باشه مشکلی پیش نمیاد؟

Ma3ood
22-08-2012, 18:03
سلام
یه سوال
مثلا با این محاسبه ها اگه یه مقاومت 150 اهم به دست بیاد
ما 220 اهم بزاریم و نور هم به اندازه کافی باشه مشکلی پیش نمیاد؟
نه به قول دوستمون هر چی جریان ال ای دی ها کم باشه عمرش بیشتره اگه نورش خوبه و ولتاژ دوسر به اندازه کافیه با خیال راحت بزار

mrpmmm
23-08-2012, 13:45
من همچنان منتظرم ...:sa:
نمیخواین بگین چیز به این سادگی رو بلد نیستین که ...

mj3747
23-08-2012, 13:57
من همچنان منتظرم ...:sa:
نمیخواین بگین چیز به این سادگی رو بلد نیستین که ...
عزیز مشکلت چیه؟

raoofmtj
23-08-2012, 17:12
سلام دوستان یه تابلو ساختم با روش 3تا سری بعد موازی خیلی وقت گیره میدونم زیاد توضیح داده شده اما اگه میشه بازم توضیح بدید این روش بهتره یا اون روش 50تا موازی بعد سری
بغد یه چیز دیگه برای ledقرمز چطوره؟؟؟؟؟
ممنون و متشکر

KHM
23-08-2012, 19:11
سلام دوستان یه تابلو ساختم با روش 3تا سری بعد موازی خیلی وقت گیره میدونم زیاد توضیح داده شده اما اگه میشه بازم توضیح بدید این روش بهتره یا اون روش 50تا موازی بعد سری
ممنون و متشکر
سلام...تو پست 888 توضیح دادم که 50تا موازی بهتره...اگه مشکل ولتاژ نداشته باشه،هیچ ربطی هم به رنگ نداره...فقط رنگ های مختلف رو نمیشه باهم موازی کرد...باید رنگ ها یکسان باشن

vahid0561
23-08-2012, 21:12
سلام

دوستان کسی کاتالوگ led کلاهکی و اول رو نداره یگذاره برای دانلود ؟؟؟

pertican2010
23-08-2012, 21:26
دوستان کسی تونسته به روش WinHex برنامه LED TOOL 6 کرک کنه , من هه نتوستم.
من برنامه رو کرک کردم :nerd: و فکر می کنم اون روش دیگه جواب نده
این پسورد منه نمی دوم رو سیستم دیگه جواب می ده یا نه

5e889488-396d5474-468b39b1-6fb2d73d

نسخه 6 می تونید از اینجا دانلود کنید
VBA macros and Add-ins for CorelDRAW Graphics Suite : LEDTool6 (You can see links before reply)

sina_browser
23-08-2012, 21:40
ممنون و متشکر

سلام
این روش درسته که راحته اما فک میکنم که نور ال ای دی ها کم میشه
تابلوی یه مغازه رو دیدم که یه ماه پیش درست کرده بود
با همین روش موازی یکی دوروز پیش دیدم نورش کم شده و چندتا از ال ای دی هاش درحال سوختن بودن
اون سه تا درسته سخته اما ارزششو داره

Ma3ood
23-08-2012, 22:17
سلام
با همین روش موازی یکی دوروز پیش دیدم نورش کم شده و چندتا از ال ای دی هاش درحال سوختن بودن

نه دوست عزیز چرا داری کلی صحبت میکنی الان یه تابلو بیش از 3 ماهه با این روش داره کار میکنه بدون افت کیفیت :baad:

4791
23-08-2012, 22:21
سلام
منم فکر کنم روش سه تا سه تا سری بهتر باشه یه تابلو درست کردم 50 تا 50 تا موازی نورش نسبت به تابلو های قبلی که سه تا سه تا سری کرده بودم کمتر بود بعدش برای استفاده از فلاشر که به صورت حرف به حرف روشن و خاموش بشه این روش بهتر

mj3747
24-08-2012, 02:45
منم فکر کنم روش سه تا سه تا سری بهتر باشه یه تابلو درست کردم 50 تا 50 تا موازی نورش نسبت به تابلو های قبلی که سه تا سه تا سری کرده بودم کمتر بود بعدش برای استفاده از فلاشر که به صورت حرف به حرف روشن و خاموش بشه این روش بهتر
من كه زبونم مو در آورد از بس گفتم.
گفتم كه هر كار راحت دليل بر كيفيت خوب نيست.
البته بازم هركي يه طور كار ميكنه، سوء تفاهم پيش نياد. :hi:

vahid0561
24-08-2012, 11:27
دوستان کاتالوگ ؟؟

arash_fa
24-08-2012, 14:38
سلام دوستان

من همیشه روی یه فیبر طرح را میگذاشتم و با اره کمانی تمیز دورشو در میاوردم و سوراخ را با مته .75 میزدم و چون خودم نقاش بودم یه زمان رنگ مشکی میزدم و .......

حالا یه مشتری گیر داده میگه میخوام رو این پلاستیک مشکی ها یا همون پلسکی ها باشه

توی شهر ما هم که نی از این چیزا و مجبورم برم اصفهان

حالا دوستان بگید ببینم طرح را چه جوری بدم که (با توجه به عکس ضمیمه) سوراخ زده بشه و دورش هم در بیاد ، یعنی نمیخوام قاب مستطیل باشه میخوام کلمه دورش در بیاد ....

امیدوارم متوجه شده باشید

بگید باید چی کار کنم

sina_browser
24-08-2012, 14:41
سلام دوستان

من همیشه روی یه فیبر طرح را میگذاشتم و با اره کمانی تمیز دورشو در میاوردم و سوراخ را با مته .75 میزدم و چون خودم نقاش بودم یه زمان رنگ مشکی میزدم و .......

حالا یه مشتری گیر داده میگه میخوام رو این پلاستیک مشکی ها یا همون پلسکی ها باشه

توی شهر ما هم که نی از این چیزا و مجبورم برم اصفهان

حالا دوستان بگید ببینم طرح را چه جوری بدم که (با توجه به عکس ضمیمه) سوراخ زده بشه و دورش هم در بیاد ، یعنی نمیخوام قاب مستطیل باشه میخوام کلمه دورش در بیاد ....

امیدوارم متوجه شده باشید

بگید باید چی کار کنم
سلام
فقط باید جای دوتا پای ال ای دی مشخص باشه

arash_fa
24-08-2012, 14:54
درسته ... اگه اون نوشته را حذف کنم همون دوتا نقطه میمونه (..) حتی دایره دورشم نباشه درسته؟

ولی اگه بخوام دوره نوشته هم در بیاد باید به خودشون بگم که تو قاب مستطیل نباشه و دور نوشته در بیاد؟

یعنی میخوام عین اون عکس باشه

mohandesreza
24-08-2012, 15:42
سلام بچه ها
من تو نوشتن فارسی تو کورل مشکل دارم . ledtool نمیتومه درست بچینه یعنی بهم ریخته میچینه.
دوستانی که این تجربه رو دارن میشه راهنمایی کنن ؟؟
ممنون.
راستی ورژن کورل من 4 و 5 هر دو رو دارم.

mohandesreza
24-08-2012, 15:47
دوستان کسی تونسته به روش WinHex برنامه LED TOOL 6 کرک کنه , من هه نتوستم.
من برنامه رو کرک کردم :nerd: و فکر می کنم اون روش دیگه جواب نده
این پسورد منه نمی دوم رو سیستم دیگه جواب می ده یا نه

5e889488-396d5474-468b39b1-6fb2d73d

نسخه 6 می تونید از اینجا دانلود کنید
VBA macros and Add-ins for CorelDRAW Graphics Suite : LEDTool6 (You can see links before reply)

---------------------------------------------------
سلام برادر

اگه با winhex نمیشه؛ پ شما چطور کرک کردیش ؟؟؟

smjh
24-08-2012, 15:58
سلام .
ببخشید من تو یه قضیه موندم . وقتشم نیست که تایپیکای قبلیو بخونم .
میشه بگید برای روشن کردن تعداد بالای 50 ، 100 led روش سری بهتره یا موازی ؟ هرکدوم بهتره دلیلشم بگید . یه توضیحه کوچیکم بدید ممنون میشم .
مثلاً تو حالت سری مقاومت زیاد میشه ولتاژ کم !!!!!!!!!! یا تو موازی چه اتفاقاتی میفته ؟
بعد تو هر حالت باید با چه ولتاژ و آمپری کار کرد ؟
خیلی سوال پرسیدم نه !!! خودمم گیج شدم !!!! خیلی خیلی ممنون میشم یه توضیح درست و حسابی و جامعی بهم بدین یا منو جایی راهنمایی کنید بتونم سریع جوابو گیر بیارم .
بازم ممنون

KHM
24-08-2012, 16:38
لازم نیست کل تاپیک رو بخونین..از همین صفحه ی آخر شروع کنین و چند صفحه بخونین سریعتر به جوابتون میرسین...(لازم نیست که همه ی پست ها رو بخونین..)
در مورد فارسی نویسی هم همینطور...

smjh
24-08-2012, 19:24
یه سوال
من چون دفعه اول هست می خوام این کارو برا خودم بکنم زیاد می پرسم چون هیچی اطلاعات ندارم رشتم کامپیوتره .
شما به یه تابلو led ثابت با 500 تا led برق ac میدید یا dc ؟ سری می بندید یا موازی led هارو ؟

sina_browser
24-08-2012, 19:29
درسته ... اگه اون نوشته را حذف کنم همون دوتا نقطه میمونه (..) حتی دایره دورشم نباشه درسته؟

ولی اگه بخوام دوره نوشته هم در بیاد باید به خودشون بگم که تو قاب مستطیل نباشه و دور نوشته در بیاد؟

یعنی میخوام عین اون عکس باشه

صفحه های 80 تا 85 رو بخون اونجا یکی از دوستان توضیح داده که چه جوری میشه دورش رو گرفت

smjh
24-08-2012, 19:40
یه سوال دیگه
میشه همه 500 تا یا هر چند تا led رو به صورت موازی بست و از یک جریان dc استفاده کرد ؟
اگه میشه چطور باید ولتاژ و آمپر مصرفی رو پیدا کرد ؟

arash_fa
24-08-2012, 21:07
یه سوال دیگه
میشه همه 500 تا یا هر چند تا led رو به صورت موازی بست و از یک جریان dc استفاده کرد ؟

با دانش اندکی که دارم یه نظر میدم

500 تا led اگه 20 میلی بکشه میشه : 10 آمپر

یه منبع میخوای با ولتاژ 3 و آمپر دهی 10 و یک کابل نمره 3 برا عبور جریان

Ma3ood
24-08-2012, 21:27
یه سوال دیگه

بیش از 90 تا صفحه داره انجمن هیشکی حاضر نیست 5 صفحه قبلشو هم بخونه
دوست عزیز به صفحات قبلی مراجعه کنید به تکرار این سوال پرسیده شده .:mrgreen: اگه جوابت را نگرفتی حتما جوابتون را کامل میدم

arash_fa
24-08-2012, 22:02
دوستان من هرچی زور زدم نتونستم حاشیه را در بیارم

هنوز خط داخلی موجوده

چیکارش کنم؟

فایلا ببینید

mrpmmm
24-08-2012, 22:04
عزیز مشکلت چیه؟

فکر کنم بار چهار یا پنجمه که این سئوالم رو میپرسم .
شماتیک این مدار رو میخوام . چند تا از سایتهای مختلف گرفتم ولی هیچکدوم کار نمیکنه .

تو چند تا سایت همین آی سی رو دیدم که به صورت 10 کانال طراحی شده بود .
اگه 10 تایی باشه بهتره .
ممنون میشم اگه کمکم کنین .

sky_man847
24-08-2012, 22:05

با تشکر

سلام.اگه نتونستی عکس رو بزار شاید من کمکی کردم تبدیلش کردم.ضرر نداره:wink::wink:

sky_man847
24-08-2012, 22:18
دوستان من هرچی زور زدم نتونستم حاشیه را در بیارم

هنوز خط داخلی موجوده

چیکارش کنم؟

فایلا ببینید
ببین منظورت اینه. پایین آپلود کردم
دانلووووووووووووووود (You can see links before reply)

ajax007
24-08-2012, 23:28
با سلام
من تازه میخوام این کارو شروع کنم و در مورد الکترونیک مشکلی ندارم فقط در مورد نصب این تابلوها چند تا سوال داشتم که لطف کنید و جواب بدبد:
1-محفظه این تابلو ها به چه صورت هستش؟
2-تابلو ساخته شده باید خود سازنده نصب کنه؟
با تشکر

soodi
25-08-2012, 00:03
سلام

ببخشید برای تابلو هایی که باید خارج از مغازه نصب بشه که در برابر باران و آفتاب و ... مقاوم باشه ، چطوری قاب بسازم ؟
از چه جنسی و چگونه ؟

ممنون

Ma3ood
25-08-2012, 00:25
سلام

ببخشید برای تابلو هایی که باید خارج از مغازه نصب بشه که در برابر باران و آفتاب و ... مقاوم باشه ، چطوری قاب بسازم ؟
از چه جنسی و چگونه ؟

ممنون

برای این تابلو ها میتونی یه قاب با فیبر با ام دی اف بسازی جلوشو شیشه کنی تابلتو توش قرار بدی
و از همه مهمتر قسمت بالای تابلو هست باید اونو یه اهن و یا پلاستیک از جنس پلکسی مانند با شیب بزنی تا اب ئ اینا نره توی تابلو امیدوارم متوجه شده باشی :0013:

hadi2463
25-08-2012, 00:56
سلام

از چه جنسی و چگونه ؟

ممنون
اگه نمیخوی هزینش واست زیاد نشه می تونی با ورق گالوانیزه ( ورق های که برای کانال کولر های آبی استفاده میشه) دور کارت را ببندی و تابلو تو بزای داخلش و جلوش رو با شیشه ببندی
اگر هم هزینش برات مهم نیست و کیفیت کار واست مهمتر میتونی به جای گالوانیزه از ورق کامپوزیت (ورق های که برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می کنند تقریبا مثل آلومینیوم هست) استفاده کنی
یا حتی از خود آلومینیوم هم میتونی استفاده کنی در کل از هر چیزی که در مجاورت هوا و آب آسیبی نبینه میتونی آستفاده کنی:hi:

saman_music
25-08-2012, 00:58
سلام دوستان روشی که من دارم واسه تابلو :
این واسه ال ای دی سفید ، سبز و ابی از نوع اوال کاربرد داره
همه ال ای دی هارو موازی کنید با سیم مفتولی نمره 1 بعدش با پاور کامپیوتر وصل کنید به سیم قرمز و مشکی همون 5 ولت .به دلیل افت ولتاژ و جریان زیاد ولتاژی که ال ای دی ها از پاور میکشن ولتاژی که رو ال ای دی ها میفته حدود 3.1 تا 3.3 هست بهترین ولتاژ برای ال ای دی های اواله.یا به جای پاور کامپیوتر از پاور های جعبه فلزی استفاده کنید (یکم گرونن)که دارای تنظیم ولتاژ تا 3.5 ولت هست که جریان خروجیشون حرف نداره.

mrpmmm
25-08-2012, 01:35
سلام دوستان روشی که من دارم واسه تابلو :
این واسه ال ای دی سفید ، سبز و ابی از نوع اوال کاربرد داره
همه ال ای دی هارو موازی کنید با سیم مفتولی نمره 1 بعدش با پاور کامپیوتر وصل کنید به سیم قرمز و مشکی همون 5 ولت .به دلیل افت ولتاژ و جریان زیاد ولتاژی که ال ای دی ها از پاور میکشن ولتاژی که رو ال ای دی ها میفته حدود 3.1 تا 3.3 هست بهترین ولتاژ برای ال ای دی های اواله.یا به جای پاور کامپیوتر از پاور های جعبه فلزی استفاده کنید (یکم گرونن)که دارای تنظیم ولتاژ تا 3.5 ولت هست که جریان خروجیشون حرف نداره.

با این روش هم عمر ledها میاد پایین و هم عمر پاور و هم مصرفت میره بالا :125:

saman_music
25-08-2012, 02:02
نه عزیزم من با این روش تابلو زدم 8 ماه روزو شب داره کار میکنه نورشم افت محسوسی تا حالا نداشته.پاورم یه فن 12*12 میزنی روش یه 5،6سالی کار میکنه واست.پاور کامپیوتر که جریان ارزونترینش خروجیش 40 امپره ، خودشم خرکارن ، نگران پاور و نورش نباش .اگه 2000 تا ال ای دی باشه نهایتش 35 امپر با 5 ولت میخواد ، مصرفش میشه 165 وات میشه که واسه یه تابلو 2000 ال ای دی که کمش میشه 2متر چیزه زیادی نیس.

kiachip
25-08-2012, 14:55
دوستان من میخوام یه متن رو که اندازش یه صفحه a4 هستش رو با led 5mm بزنم اما چون متن کوچیکه خوب در نمیاد.led کلاهی 3mm داریم که نورش آبی باشه؟من چیکار کنم؟

sina_browser
25-08-2012, 16:55
نظرتون چیه؟

raoofmtj
25-08-2012, 17:32
نه عزیزم من با این روش تابلو زدم 8 ماه روزو شب داره کار میکنه نورشم افت محسوسی تا حالا نداشته.پاورم یه فن 12*12 میزنی روش یه 5،6سالی کار میکنه واست.پاور کامپیوتر که جریان ارزونترینش خروجیش 40 امپره ، خودشم خرکارن ، نگران پاور و نورش نباش .اگه 2000 تا ال ای دی باشه نهایتش 35 امپر با 5 ولت میخواد ، مصرفش میشه 165 وات میشه که واسه یه تابلو 2000 ال ای دی که کمش میشه 2متر چیزه زیادی نیس.
خوب مطمئنی کار سازه این روش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

raoofmtj
25-08-2012, 17:36
سلام دوستان یه سوال داشتم اگه همه ی led هامونو موازی کنیم بعد با مقاوت های 20وات ولتاژ رو تنظیم کنیم به صورت چند تا موازی برای تابلو مشکلی پیش نمیاد
بعد یه تایو زدم ledهای قرمز رو 6تا6تا سری بعد با مقاومت 82 اهم وصل کردم به تقذیه هر شاخه ی موازی15میلی میکشه احساس میکنم ledها یه کمی گرم میشن به نظر شما مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟
در ضمن ولتاژهر دیود هم 1.8ولت هست

sina jon
26-08-2012, 01:39
سلام دوست عزیز
من کد id (ال ای دی تول) رو میدم اگه امکانش باشه کرک این رو هم واسم پیدا کنید- ممنون میشم
(id : 997d0575 )

sina jon
26-08-2012, 01:42
سلام دوست عزیز
من کد id ( ال ای دی تول) رو براتون میزنم میشه کرک اینم پیدا کنید و طریقه زدنش رو هم بران بنویسین- ممنون میشم
id: 997d0575

raoofmtj
26-08-2012, 01:45
چون این مقاومت 10 اهم 10 وات برای 50 عدد led موازی شده که مستقیم به 12 ولت متصل میشه ، محاسبه شده !!!ii998)
الان برای اینکه مطمئن بشم ، زدم توی نرم افزار ، که به صورت زیر نرم افزار محاسبه کرد :
ببخشید ای مال کدوم سایته؟؟؟

sina_browser
26-08-2012, 02:39
سلام
روی بسته های ال ای دی یه شماره iv هست
مال چیه؟
بیشتر باشه خوبه یا کمتر؟

nazeri
26-08-2012, 13:33
سلام.وقتی میخوامledtool5 رانصب کنم درکورل پیغاممیده چی کار کنم؟

sky_man847
26-08-2012, 14:04
ببخشید ای مال کدوم سایته؟؟؟
برنامه رو واستون آپلود کردم از زیر میتونین دانلود کنین:hi::wink: ویرایش کردم

raoofmtj
26-08-2012, 14:13
برنامه رو واستون آپلود کردم از زیر میتونین دانلود کنین:hi::wink:
دانلووووووووووود (You can see links before reply)
با تشکر فراوان اما من نمیتونم دانلود کنم؟

sky_man847
26-08-2012, 14:16
من امتحان کردم مشکلی نداره باز سعی کنید من تو یه سایت دیگه آپلود میکنم

raoofmtj
26-08-2012, 14:38
سلام دوستان لطفا کسایی که از روش 50تا موازی بعد 3باکس سری استفاده میکنن و تو مدت طولانی مشکلی نداشتن بگن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

KHM
26-08-2012, 14:47
سلام دوستان لطفا کسایی که از روش 50تا موازی بعد 3باکس سری استفاده میکنن و تو مدت طولانی مشکلی نداشتن بگن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رفیق ببین مهمترین عامل کیفیت led ها هست...فقط مهم اینه که جریان و ولتاژ رو برسونی به led..حالا با هر روشی فرقی نمیکنه...اگه جریانت بالا نره، بعدش دیگه واسه کارکرد طولانی مدت مهمترین عامل کیفیت led ها هست..جریان رو کمتر از مقدار max میگیری...در حد 10mA معمولآ خوبه...نور هم کم نمیشه...بعدش دیگه همه چی بستگی به جنس led هات داره..همین...

sina_browser
26-08-2012, 15:32
اینم عکس از پشت کار

raoofmtj
26-08-2012, 16:54
رفیق ببین مهمترین عامل کیفیت led ها هست...فقط مهم اینه که جریان و ولتاژ رو برسونی به led..حالا با هر روشی فرقی نمیکنه...اگه جریانت بالا نره، بعدش دیگه واسه کارکرد طولانی مدت مهمترین عامل کیفیت led ها هست..جریان رو کمتر از مقدار max میگیری...در حد 10mA معمولآ خوبه...نور هم کم نمیشه...بعدش دیگه همه چی بستگی به جنس led هات داره..همین...
ممنون از پاسخت ledهای مارک rohs چطوره؟؟؟؟؟؟

KHM
26-08-2012, 18:12
ممنون از پاسخت ledهای مارک rohs چطوره؟؟؟؟؟؟
خواهش رفیق...من کارم این نیست ولی تو پست های قبل بچه ها معرفی کردن...

masoud mah50
26-08-2012, 20:29
من برنامه winhex را دانلود کردم ولی تا حالا باش کار نکردم... کدام فایل را باید با winhex باز کنم

اگر کدهایی که دارید بزارید ممنون میشم.

salam
doostan man nemitoonam code activo peyda konam
albate winhex emtahan kardam
javab nemigiram
mamnoom misham age rahnamaei konid

masoud mah50
26-08-2012, 20:30
kasai az doosta hast ke betoone rahnamaie kone

masoud mah50
26-08-2012, 20:52
2914509E
in id mane
mishe ye lotfi bokonid code activo baram peyda konid

masoud mah50
26-08-2012, 20:58
کاری نکردیم دوستان این فروم خیلی بیشتر از اینا به بنده با مطالبشون کمک کردن :o

الانم دوستان هرکس مشکلی با اکتیو کردن پلاگین LEDtool5 داره ID پلاگین را تو سیستم خودش ببینه و بزاره اینجا تا کد اکتیوش را پیدا کنم

2914509E
in id mane
mamnoom misham age code activesho baram peyda konid

masoud mah50
27-08-2012, 01:27
Salam doostam
agar kasi mitone code active in ledtool5 be man bede
id man
2914509e
mamnoon

masoud mah50
27-08-2012, 01:33
2914509e
in id mane
mamnoom misham age code activesho baram peyda konid

in id mane
2914509e
mamnoom misham age komakam koni

KHM
27-08-2012, 01:55
in id mane
2914509e
رفیق چنتا پست میزنی؟خوب کسی اومد جواب میده دیگه...در صورت تکرار برخورد میشه ها...در ثانی در قوانین هست که با حروف فارسی باید تایپ کنی

mohandesreza
27-08-2012, 03:52
اینم عکس از پشت کار

سلام مهندس خسته نباشی و ممنون که عکس هات کاملن:wink:
اگه خواستی قیمت حدودی هم بگو که بچه ها مظنه دستشون بیاد
موفق باشی.

in id mane
2914509e

سلام اقا مسعود
قبلا عذر خواهی میکنم ، ولی، شما که به خودتون زحمت نمیدید فارسی تایپ کنید چطور انتظار دارین کسی به خودش زحمت جواب دادن بهتون رو بکشه ؟؟؟؟؟!!!؟؟؟!!!:sa::sa::sa:

این تاپیک کامل نحوه کرک تا ledtool ورژن 5 رو گفته... هر چند که ما نحوه کرک ledtool6 رو پرسیدیم و کسی جواب نداد !:(:(

sina_browser
27-08-2012, 11:02
سلام مهندس خسته نباشی و ممنون که عکس هات کاملن:wink:
اگه خواستی قیمت حدودی هم بگو که بچه ها مظنه دستشون بیاد
موفق باشی.
:(:(
سلام
خواهش میکنم
این تابلو از 230 تا ال ای دی درست شده که از 250 تومن میزنم و با آداپتورش شده 70 هزارتومن

Ma3ood
27-08-2012, 13:11
با درود خدمت دوستان
یه درخواست از مدیران کلا این تایپک را از بخش AVR منتقل کنن به بخش الکترونیک خدایی این بحث زیاد ربطی به AVR نداره والان داره همش سوال تکراری پرسیده میشه :mrgreen:
خوب کیا موافق:0013: هستند و کیا مخالف :x

pertican2010
27-08-2012, 13:20
این تاپیک کامل نحوه کرک تا ledtool ورژن 5 رو گفته... هر چند که ما نحوه کرک ledtool6 رو پرسیدیم و کسی جواب نداد !:(:(پسورد شما در ledtool5 روی ledtool6 جواب میده .

من ledtool6 کرک کردم ولی هنوز نرسیدم واسش پچ بسازم ولی همینه بگم که با روش winhex دیگه نمی تونی کرکش کنی

موفق باشی

mmojtabaa
27-08-2012, 14:24
بچه هایی که تازه میان تو انجمن باید از اول بنشینند همه ی مطالب رو بخونن نه اینکه سوال تکراری بدن

masoud mah50
27-08-2012, 15:46
سلام
نميدونستم ناراحت ميشيد واگرنه فارسي ميزدم
عذر خواهي مي كنم
حلا اگه كسي ميتونه بسم الله
با تشكر
البته ورژن برنامه هستش6

mj3747
27-08-2012, 17:53
با درود خدمت دوستان
یه درخواست از مدیران کلا این تایپک را از بخش avr منتقل کنن به بخش الکترونیک خدایی این بحث زیاد ربطی به avr نداره والان داره همش سوال تکراری پرسیده میشه :mrgreen:
خوب کیا موافق:0013: هستند و کیا مخالف :x
آره بابا...
اصن به نظر من بحثش تموم شده و كليه آموزش ها و تجربه ها رو دوستان به اشتراك گذاشتن.

sky_man847
27-08-2012, 18:10
یه آموزش کلی از corel,led tools میزارم شاید کسایی که مبتدی هستن دگه با این اموزش تصویری حل شه.
از همه اساتید هم تقاضا میکنم بحث رو تموم نکنن.باعث یادگیری ایده های جدید میشه مرسیییییی

دانلود (You can see links before reply)

goldenpool
27-08-2012, 20:50
اگه روش کرک ledtool6 رو بچه ها بزارن خیلی عالی میشه............

goldenpool
27-08-2012, 20:58
بچه ها من میخوام یه فلاشر 8کاناله برای ال ای دی هام بسازم داخل این تاپیک کسی آموزش یا کد و مدارشو گذاشته؟ اگه گذاشته میشه بفرمائید صفحه چند؟ وگرنه اگه ممکنه کمک کنین
می خوام تا 8 آمپر جوابگو باشه

raoofmtj
28-08-2012, 02:19
بچه ها من میخوام یه فلاشر 8کاناله برای ال ای دی هام بسازم داخل این تاپیک کسی آموزش یا کد و مدارشو گذاشته؟ اگه گذاشته میشه بفرمائید صفحه چند؟ وگرنه اگه ممکنه کمک کنین
می خوام تا 8 آمپر جوابگو باشه
برنامه نویسی بلدی؟؟؟؟؟؟؟؟

raoofmtj
28-08-2012, 16:04
سلام دوستان از آیسی uln2803میشه 12ولت به خروجی وصل کرد که گراند وصل بشه آیسی و اونطرف مصرف کننده مثبت باشه

mj3747
28-08-2012, 16:39
سلام دوستان از آیسی uln2803میشه 12ولت به خروجی وصل کرد که گراند وصل بشه آیسی و اونطرف مصرف کننده مثبت باشه
این ic جریان کمی داره و به درد این کار نمیخوره.
بهترین کار همون ترانزیستوره.

raoofmtj
28-08-2012, 17:44
این ic جریان کمی داره و به درد این کار نمیخوره.
بهترین کار همون ترانزیستوره.
منظورم برای دوره کاره تا تعدا 12led???میشه با این ولتاژ استفاده کرد یا نه؟؟؟؟
ممنون از پاسخ

robatshahrood
28-08-2012, 21:35
منظورم برای دوره کاره تا تعدا 12led???میشه با این ولتاژ استفاده کرد یا نه؟؟؟؟
ممنون از پاسخ
:hi:
آره برای 12تاLEDمیشه استفاده کرد دوست عزیز

sina_browser
29-08-2012, 01:15
سلام
دوستان چه جوری میشه شماره روی آی سی و ماسفت رو پاک كنم؟

Ma3ood
29-08-2012, 01:27
سلام

با یه سمباده نرم
حالا چه طرحی میخوای بزنی که میخوای شماره ای سی را پاک کنی ( جالبه فقط تو ایران و چین شماره ای سی پاک میشه :mrgreen:)

mj3747
29-08-2012, 01:30
سلام
تیغ بنداز.
طرف این کاره باشه در آوردن مدل مشابه ترانزیستور یا شماره آی سی براش کاری نداره.

nima_elc
29-08-2012, 01:38
سلام
اقا این کارا چیه؟؟مدار فلاشر مگه پاک کردن شماره میکرو و ماسفت داره؟؟؟؟
اگه اینجوری بود گمونم همه شرکت های معتبر باید شماره قطعات دستگاهاشون را پاک میکردند
مثلا asus بگه من نمیخوام کسی این نوع مادر برد را بزنه حالا شماره های قطعاتش را پاک کنم:mrgreen:
مدار فلاشر ساده ترین نوع مدار هست و تقویت کننده هم که مدارش همه جای اینترنت پره
پس به نظرم ازین کار ها نکنید بهتره :0013:
البته همونطور که مسعود گفت این کار فقط تو ایران و چین گمونم انجام میشه:mrgreen:

Doloop
29-08-2012, 01:58
یه عایق هست به اسم لاک خشک (اگه درست گفته باشم) من یجا کار میکردم که میریختن روی بورد هم عایق میکرد هم شماره قطعات رو پاک میکرد... :0013:

M_GH
29-08-2012, 02:24
سلام

آخه این چه ربطی به اینجا داره ؟

اینکه آسونه ، نوشتن شماره جعلی رو آی سی کار سختیه ! (کسی تاحالا ازین کارا کرده؟)

Ma3ood
29-08-2012, 15:03
کلا به جز ما ایرانی هاهیچ کجای دنیا این کارو نمی کنه شرکتهای معتبر همشون نقشه مداری را هم در اختیار میزارند اونوقت ما کلا برد را غیر قابل تعمییر هم میکنیم و فقط میتونیم خودمون تعمییر شون کنیم:mrgreen:

وحیدایکس
29-08-2012, 20:13
سلام دوستان من همین امروز با این تایپیک اشنا شدم وتمامشو خوندم . الانم ترم اخر دوره ی کارشتاسی الکترونیک هستم وبه ساخت تابلو ال ای دی علاقه ی زیادی دارم .همینو بگم که واقعا قدر این تایپیکو بدونید که تمام بچه هایی که تو این کار دستی داشتن اومدن وبا اخلاص کامل تجربیاتشون رو در اختیار علاقه مندان گذاشتن.من که این چند روزه در این مورد هر چی سرچ کردم جز اموزش های پولی وتبلیغات چیزی ندیدم تا اینکه امروز با ایران میکرو اشنا شدم واقعا محشر بود . ودر اخر خواهشی دارم که این تایپیکو تعطیلش نکنید وبزاریداساتید بیان واز ایده ها وخلاقیت های جدیدشون همه بهره ببرن.واقعا دستتون درد نکنه به من یکی که خیلی کمک کردین.ببخشید زیادی حرف زدم ..:wink:

mmojtabaa
29-08-2012, 23:01
مسخرش کردن هر کی میاد سوال تکراری میپرسه یه نفر نمی ره بنشینه صفحات قبلی رو بخونه
از اروز هر کی حرف جدید داره بزنه و حرف تکراری بزنه خودم میرم میزنمش با کسی هم شوخی ندارم:baad:
توی شهرستانمون همه از من حساب میبرند مواظب باشید
خب
هر کی کار جدیدی میزنه عکسشو اینجا بزاره
حرفی برای گفتن نداری نیا اینجاااااااااااااااا:x
حرفی دیگه ندارم مواظب خودتون باشید:gop:

وحیدایکس
30-08-2012, 00:10
سلام دوستان .ایا میدونستید بدون استفاده از برنامه ی led tools وتنها با استفاده از همون برنامه ی کورل میشه تمام طرحتون رو بصورت خودکار ال ای دی چینی کنید؟؟ من خودم چند تا طرح با همین روش زدم خیلی هم خوب میشه. کسی دیگه تا حالا این کارو کرده؟

sky_man847
30-08-2012, 00:15
سلام دوستان .ایا میدونستید بدون استفاده از برنامه ی led tools وتنها با استفاده از همون برنامه ی کورل میشه تمام طرحتون رو بصورت خودکار ال ای دی چینی کنید؟؟ من خودم چند تا طرح با همین روش زدم خیلی هم خوب میشه. کسی دیگه تا حالا این کارو کرده؟
میشه یکم از اون روشتون بگین تا ما هم یاد بگیریم:hi::hi::hi: مرسیییی

Ma3ood
30-08-2012, 00:29
مسخرش کردن هر کی میاد سوال تکراری میپرسه یه نفر نمی ره بنشینه صفحات قبلی رو بخونه
از اروز هر کی حرف جدید داره بزنه و حرف تکراری بزنه خودم میرم میزنمش با کسی هم شوخی ندارم:baad:
توی شهرستانمون همه از من حساب میبرند مواظب باشید
خب
هر کی کار جدیدی میزنه عکسشو اینجا بزاره
حرفی برای گفتن نداری نیا اینجاااااااااااااااا:x
حرفی دیگه ندارم مواظب خودتون باشید:gop:

چقدر خشن ii998)

mrpmmm
30-08-2012, 02:02

میشه یکم از اون روشتون بگین تا ما هم یاد بگیریم:hi::hi::hi: مرسیییی

آره میشه
از سربرگ text و گزینه fit text to patch
با نقطه گذاشتن دور متن میشه این کار رو کرد . ( یکم باید کار کنین روش ولی شدنیه )
البته به خوبیه led tool نیست :mrgreen:

sky_man847
30-08-2012, 02:41
آره میشه
از سربرگ text و گزینه fit text to patch
با نقطه گذاشتن دور متن میشه این کار رو کرد . ( یکم باید کار کنین روش ولی شدنیه )
البته به خوبیه led tool نیست :mrgreen:
اهان قبلا که ledtoolsهم کرک نمیشد از این روش استفاده میکردم فک کردم روشی بهتر هست بازم ممنون:wink::wink:

Doloop
30-08-2012, 04:14
توی تایپیک تکونی ایران میکرو این تایپیک هم باید یه دستی روش کشیده بشه :wink:
واقعا 999 تا پست خوندنش پیرت میکنه :hi:
هستن مطالبی که خارج از بحث زده شدن چیزی جز وقت تلف کردن برای دیگران نیستن
این پست رو هم من اجازه میدم حذف بشه موردی نداره :0013:
موفق با... :o

دوستان بحث تعطیل نشده ها ... میتونید ادامه بدید :wink:

وحیدایکس
30-08-2012, 10:59
دوستان نمیدونم منظور شما کدوم روشه ولی اینی که من میگم اموزشش یه خورده طولانیه ولی وقتی بهش مسلط بشی دیگه هر طرحی که داشته باشی بیش از 5دقیقه وقتت رو نمیگیره .تو اینکه led tools ابزار قدرتمندی هست شکی نیست واکثرا ازش استفاده میکنن من فقط خواستم دوستانی که با کرک کردن led tools مشکل دارن کارشون راحت تر بشه چون از اول این تایپیک اکثرا با این کرک کردن مشکل داشتن. من خودم کلمه ی ایران رو ال ای دی چینی کردم با همین روش ولی خب چون عجله ای بود نیاز به اصلاح داره ولی فایلش رو پیوست میکنم تا ببینید.

robatshahrood
30-08-2012, 13:04
دوستان نمیدونم منظور شما کدوم روشه ولی اینی که من میگم اموزشش یه خورده طولانیه ولی وقتی بهش مسلط بشی دیگه هر طرحی که داشته باشی بیش از 5دقیقه وقتت رو نمیگیره .تو اینکه led tools ابزار قدرتمندی هست شکی نیست واکثرا ازش استفاده میکنن من فقط خواستم دوستانی که با کرک کردن led tools مشکل دارن کارشون راحت تر بشه چون از اول این تایپیک اکثرا با این کرک کردن مشکل داشتن. من خودم کلمه ی ایران رو ال ای دی چینی کردم با همین روش ولی خب چون عجله ای بود نیاز به اصلاح داره ولی فایلش رو پیوست میکنم تا ببینید.

خوب دوست عزیز میشه یه آموزش کلی درباره این روش بدی ممنون:018:

وحیدایکس
30-08-2012, 13:34
اره به زودی:018:

وحیدایکس
30-08-2012, 14:47
دوست عزیز اگه بخوام با نوشتن تو این تایپیک این روش رو اموزش بدم فکر نکنم کسی زیاد متوجه بشه چون اگه اموزش تصویری باشه خیلی بهتر وسریع تر یاد میگیرین پس نیاز به کمی وقت داره تا بتونم با تهیه تصاویر این کارو انجام بدم .در اسرع وقت این کاروخواهم کرد البته اگه تا اون زمان این تایپیک بسته نشه:baad:.همچنین از دوستان خوووووووواهش میکنمcry:: اگه کسی در رابطه با اضافه کردن انیمیشن ویا تصاویر ثابت به متن هم تجربه ای داره عنوان کنه چون زیاد تو این تایپیک بهش رسیدگی نشده.
اینم یه از طرح ازعبارت "ایران میکرو" که همین الان با همون روش اماده کردم.(پیوست)

raoofmtj
31-08-2012, 01:15
سلام دوستان اگه میشه یه بار برای همیشه بگید چطوری باید با ماسفت irf630سوویچ کردن من هر وقت درست کردم تو سرعت بالا مشکل داشتم ؟؟؟
خواهشا کمک کنید>>

mmojtabaa
31-08-2012, 03:07
نمونه کارهام که هنوز تو نت نزاشتم

goldenpool
31-08-2012, 14:12
برنامه نویسی بلدی؟؟؟؟؟؟؟؟

یه خورده بلدم ولی نه زیاد
البته من 4کانال رو 8کاناله رو تقریبا انجام دادم البته برای 8تا ال ای دی ....
بیشتر مشکل من طریقه قرار دادن تقویت کننده است که چطور میشه یه تعداد زیادی ال ای دی رو بدون کاهش نور روشن کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
ممنون میشم بچه ها راهنمائیم کنن

ajax007
31-08-2012, 14:31
با سلام
ویدئو آموزشی جایگزین پلاگین flash tool

raoofmtj
31-08-2012, 14:44
سلام بر همگی اینم از آخرین کار من
این لینک فیلمش

raoofmtj
31-08-2012, 14:54
یه خورده بلدم ولی نه زیاد
البته من 4کانال رو 8کاناله رو تقریبا انجام دادم البته برای 8تا ال ای دی ....
بیشتر مشکل من طریقه قرار دادن تقویت کننده است که چطور میشه یه تعداد زیادی ال ای دی رو بدون کاهش نور روشن کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
ممنون میشم بچه ها راهنمائیم کنن
از بازار 8تا ماسفت irf630میخری با 8تا مقاومت 460اهم میای خونه سورس ماسفت رو میدی به گراند منبع تغذیه,, درین رو میدی به منفی led هات,گیت رو هم مقاومت رو بهش وصل میکنی واونطرف مقاومت رو وصل میکنی به پین میکرو, حالا با یک شدن گیت توسط میکرو سورس به درین وصل میشه و شروع به کار میکنه به همین راحتی تا 9آمپر بار میتونی از این ماسفت بکشی
ماسفت irf630رو از طرف شماره که بگیری جلوی صورتت اولین پایه سمت چپ گیت وست میشه درین وپایه ی سمت راست میشه سورس به همین راحتی حالا با یک شدن گیت led روشنه وبا صفر شدنش خاموش میشه
راستی مشکلیم تو سرعت بالا نداره من تا دیشب مشکل داشتم چون تو گیت مقاومت 1کیلو میزاشتم تو سرعت بالا جواب نمیداد اما با 460اهم مشکلم کاملا حل شدش
موفق باشی

mmojtabaa
31-08-2012, 15:24
این لینک فیلمش
بچه هایی که تو کار تابلو ثابت هستند و یا یه تابلویی ساختند میتونند بیان تو کلوب تابلوثابت عضو بشن و ماروخوشحال کنند
هر کی عکسی از تابلو میسازه بیاد اونجا بگذاره . میخواهیم یه کلوب واقعا جامع درست کنیم از عکسهای تابلوثابت و متحرک
منتظرتونم یا علی
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

وحیدایکس
31-08-2012, 16:53
اره مجتبی جان منم موافقم:wink:

mmojtabaa
31-08-2012, 19:30
اره مجتبی جان منم موافقم:wink:
به امید خدا بهترین کلوب رو توی این انجمن میسازیم
پس یا علی:wink:

وحیدایکس
31-08-2012, 23:59
این لینک فیلمش

خیلی زیبا بود:o .اگه ممکنه مداروسورس مربوط به برنامه ی فلاشری که تو این تابلو استفاده کرده بودی رو بزارید.ممنون:018:

soodi
01-09-2012, 01:09
این لینک فیلمش
سلام

اگر ممکنه بگید از چه مدل فلاشری استفاده کرده اید ؟ که led ها به ترتیب روشن می شوند (نویسنده) ، led ها رو چطوری به فلاشر متصل کرده اید ؟

با سپاس

raoofmtj
01-09-2012, 01:18
سلام

اگر ممکنه بگید از چه مدل فلاشری استفاده کرده اید ؟ که led ها به ترتیب روشن می شوند (نویسنده) ، led ها رو چطوری به فلاشر متصل کرده اید ؟

با سپاس
خیلی راحت به وسیله ی میکرو.

وحیدایکس
01-09-2012, 01:28
خیلی راحت به وسیله ی میکرو.

اگه ممکنه شماتیک وبرنامه ی فلاشرتون رو پیوست کنید تا ماهم استفاده کنیم .اگه میشه نحوه ی اتصال ال ای دی ها وهمچنین بگید خروجی میکرو رو با ماسفت تقویت کردید یا ترانزیستور ؟:wink:

raoofmtj
01-09-2012, 01:52
اگه ممکنه شماتیک وبرنامه ی فلاشرتون رو پیوست کنید تا ماهم استفاده کنیم .اگه میشه نحوه ی اتصال ال ای دی ها وهمچنین بگید خروجی میکرو رو با ماسفت تقویت کردید یا ترانزیستور ؟:wink:
با نرانزیستور سوویچ کردم..

Ma3ood
01-09-2012, 02:05
دوست عزیز یه برنامه فلاشر که دیگه اینقدر سخت نیست که شما همش دارین دنبال اماده شده اش میگیردین خودتون بنویسید خیلی خیلی اسونه :mrgreen:

mmojtabaa
01-09-2012, 02:18
ساخت فلشر خیلی آسونه خیلی خیلی آسونه توی کلوب توضیحشو میدیم اگه بیاین و عضو بشین
یا علی

mrpmmm
01-09-2012, 10:50
ساخت فلشر خیلی آسونه خیلی خیلی آسونه توی کلوب توضیحشو میدیم اگه بیاین و عضو بشین
یا علی

سلام
میشه لینک این کلوپ رو بزارین ؟؟؟:0013:

وحیدایکس
01-09-2012, 13:43
سلام دوستان.اینم یه مدار فلاشر 8کانال...
ال ای دی هارو از روش 3تا سری با یه مقاومت 220 اهم به ولتاژ 12 ولت وصل کردم و سر دیگه ی ال ای دی ها یا همون کاتد رو به امیتر ترانزیستورهاوصل شده. نوع ترانزیستورها هم مثبت هستش. البته در عمل میتونید جریان منبع تغذیه ی 12ولت رو تا 3امپر درنظر بگیرید . میتونیدبا استفاده از خروجی امیتر تا حدود 250 ال ای دی رو با نور خوب با هر ترانزیستور روشن کنید. گراند مدارو به کالکتور ترانزیستورها وصل کنید. البته قبل از هر چیز ورودی میکرو رو با یه رگولاتور7805 به 5 ولت برسونید ودوتا خازن 100نانو و1000میکرو فاراد برای جلوگیری از نویز با ای سی رگولاتور موازی کنید (بهتره نزدیک به میکرو باشه) ودر اخر برای برنامه نویسی فلاشر کافیه فقط چند تا دستور SET و RESET و تاخیر و .. رو یاد بگیرید که خیلی اسون تر از چیزی هست که فکرشو میکنید:mrgreen:.ببخشید زیادحرف زدم گفتم کمکی کرده باشم:wink:

mehran2020
01-09-2012, 15:33
سلام

این نوشته ها را در نرم افزار کورل می نویسند و با پلاگینی بنام LED TOOL5 ال ای دی ها را دورش می چینند.
من این LED TOOL5 را دانلود و نصب کردم ولی چون نسخه آزمایشی بود فقط چندباری کار کرد
از دوستان اگر کسی سریال یا روش کرد این پلاگین را بلد است بگوید :wink:
دوستان سلام
اولا خيلي ممنون از مطالب فوق العادتون
يه سوال داشتم
من برنامه ي led tool رو نصب كردم حتي 2بار ولي اين برنامه بعد از نصب اصلا اجرا نميشه
لطفا كمك كنيد
يه انتقاد هم دارم بعضي مطالب رو اگه تصويري اموزش بدين خيلي بهتر تا اينكه همون مطلبو نوشتاري توضيح بدين
من كه اين همه خوندم هيچي از روش ساخت متن نفهميدم
اصلا نفهميدم كه با كارل متن رو ميسازيد يا با led tools
ممنون ميشم كمكم كنيد

وحیدایکس
01-09-2012, 15:57
دوستان سلام
اولا خيلي ممنون از مطالب فوق العادتون
يه سوال داشتم
من برنامه ي led tool رو نصب كردم حتي 2بار ولي اين برنامه بعد از نصب اصلا اجرا نميشه
لطفا كمك كنيد
يه انتقاد هم دارم بعضي مطالب رو اگه تصويري اموزش بدين خيلي بهتر تا اينكه همون مطلبو نوشتاري توضيح بدين
من كه اين همه خوندم هيچي از روش ساخت متن نفهميدم
اصلا نفهميدم كه با كارل متن رو ميسازيد يا با led tools
ممنون ميشم كمكم كنيد

دوست عزیز متن رو با کورل مینویسن وبا استفاده از ابزار ledtools ال ای دی هارو روی متن پخش میکنن.البته روشهایی دیگر هم برای پخش خودکار ال ای دی ها روی متن وجود داره که دردسر استفاده از ledtools رو نداره وکمتر از 5 دقیقه میشه تمام متن رو ال ای دی بچینی ودر اخر با حذف دایره های دور ال ای دی وخود متن تنها جای سوراخ های پایه های ال ای دی بصورت متن باقی میمونه.من خودم از همین روش استفاده میکنم که فوق العاده راحت وسریعه.برای کرک کردن نرم افزار ledtools هم تا دلت بخواد تو این تایپیک بحث شده وروشهاشو دوستان اموزش دادن کافیه یه بار از اول این تایپیکو بخونی:hi:

mehran2020
01-09-2012, 16:25
دوست عزیز متن رو با کورل مینویسن وبا استفاده از ابزار ledtools ال ای دی هارو روی متن پخش میکنن.البته روشهایی دیگر هم برای پخش خودکار ال ای دی ها روی متن وجود داره که دردسر استفاده از ledtools رو نداره وکمتر از 5 دقیقه میشه تمام متن رو ال ای دی بچینی ودر اخر با حذف دایره های دور ال ای دی وخود متن تنها جای سوراخ های پایه های ال ای دی بصورت متن باقی میمونه.من خودم از همین روش استفاده میکنم که فوق العاده راحت وسریعه.برای کرک کردن نرم افزار ledtools هم تا دلت بخواد تو این تایپیک بحث شده وروشهاشو دوستان اموزش دادن کافیه یه بار از اول این تایپیکو بخونی:hi:
:( دوست خوبم سلام
حقيقتش من همون ابزار LED TOOL رو كه انتخاب ميكنم..نمي دونم چطوري دايره ها رو ميچينه...تايپيك رو هم خوندم از اول ولي سر در نياوردم...كرل من X5 هستش...و LED TOOL رو هم نسخه ي 5 و هم نسخه ي 6 رو نصب كردم ولي باز هم برنامه اي به اسم LED TOOLSروي سيستمم پيدا نميكنم يه دفترچه راهنما توو فايل LED TOOLهست كه به انگليسيه ..من هر چي اين دفترچه گفته رو اجرا ميكنم ولي راه به جايي نميبرم:sa:
واقعا ميدونم انتظار بيجايي دارم..ولي اگه بشه قدم قدم منو راهنمايي كنيد تا ساخت طرح پاياني..واقعا كمك بزرگي در حقم كرديد
مطالب اون دفترچه :
How to install.
---------------------------------

1. Run LEDTool6_X5_setup.exe and follow the messages. Macro, and additional components will be installed in the correct folder.

2. Start or restart the CorelDRAW X5.

3. Select in the Menu Bar: Tools-Customization...

4. In the opening Options select: Customization - Commands.

5. In the drop-down list select: Macros.

6. In the list of installed macros, search for the macro LEDTool6.

7. In the Appearance tab:
- In the Caption field – you can adjust the name of the macro or to set it;
- In the Image field – you can draw a button, or select from preinstalled, clicking on Import.
- Button Files ... allows you to import a picture.

8. Drag the macro you want from the list to the toolbar and click OK.
:hi:

وحیدایکس
01-09-2012, 16:51
دوست عزیز شاید باورتون نشه ولی من تا حالا اصلا با نرم افزار ledtools کارنکردم یعنی نیازی بهش نداشتم واز روش خودم استفاده کردم. اما در حدتوان وسوادم میتونم برای سایر قسمتهای تابلو بهتون راهنمایی بدم:hi:

mehran2020
01-09-2012, 17:03
دوست عزيز حقيقتش من اصلا برنامه واسم مهم نيس هدف مهمه كه درس كردن طرحه
اگه امكانش باشه طرح خودتون رو بدين
يك دنيا ممنون

ajax007
01-09-2012, 17:30
با سلام
ببخشید تا به حال کسی با مقاومت 47 اهم با 4 ال ای دی با 12 ولت تست کرده توی این حالت 10 تا 12 میلی آمپر روی هر ال ای دی می افته و نور خوبی هم داره و عمر ال ای دی ها هم بیشتر میشه

mohamad_musav
01-09-2012, 19:29
سلام به همه مهندسین و دوستای عزیز
من برنامه led tool6 x6 رو دانلود کردم و همینطورم برنامه CorelDRAW.Graphics.Suite.X6.v16.0.0.707.x64 رو اما برنامه کورل سه تا فایل بود که از حالت فشرده خارجش کردم و توی یه پوشه گذاشتم تو نصب یه دفعه قطع میشه. کسی می تونه کمکم کنه؟
ممنون میشم.

mmojtabaa
01-09-2012, 20:15
یکی که واقعا ال ای دی تولز رو کرک کرده بیاد توی کلوب و توضیحشو توی یه پست بده
من اون پست رو قفل میکنم کسی نتونه نظر بده

mehran2020
01-09-2012, 20:57
اقا مجتبي شما به داد ما برس
شما اخه چطوري طرح هاتو با كرل ميسازي...تو رو خدا دوستان شفاف توضيح بديد...ممنون از همتون

وحیدایکس
02-09-2012, 00:41

اقا مجتبی اگه بتونین از ساخت قاب برا تابلو وهمچنین استفاده از شیشه برای جلو تابلو هم تصویر یا توضیحاتی بزاری ممنون میشم اخه یکی از قسمتهای مهم تو ساخت وطراحی تابلو همین بحث قاب وکلا زیباسازی تابلوها هستش. بی صبرانه منتظر توضیحاتتون هستم:018:

sky_man847
02-09-2012, 00:43
با سلام به همه ممنون از همه تازه واردا به این بخش جون دادین ایشالا مشکلات همه حل میشه:018::hi::wink:

mmojtabaa
02-09-2012, 01:01
اقا مجتبی اگه بتونین از ساخت قاب برا تابلو وهمچنین استفاده از شیشه برای جلو تابلو هم تصویر یا توضیحاتی بزاری ممنون میشم اخه یکی از قسمتهای مهم تو ساخت وطراحی تابلو همین بحث قاب وکلا زیباسازی تابلوها هستش. بی صبرانه منتظر توضیحاتتون هستم:018:
فردا از قابها عکس میگیرم و میزارم تو کلوب تابلو ثابت

raoofmtj
02-09-2012, 03:51
سلام دوستان تو اصفهان مقاومتw10
با قیمت مناسب کجا گیر میاد انشالله فردا عازم اصفهان هستم

nima_elc
02-09-2012, 04:08
دروازه دولت خیابان طالقانی ..همشون دارن قیمتشم زیاد تفاوتی نداره

pertican2010
02-09-2012, 21:49
..... و در اخر با حذف دایره های دور ال ای دی وخود متن تنها جای سوراخ های پایه های ال ای دی بصورت متن باقی میمونه.من خودم از همین روش استفاده میکنم که فوق العاده راحت وسریعه.برای کرک کردن نرم افزار ledtools هم تا دلت بخواد تو این تایپیک بحث شده وروشهاشو دوستان اموزش دادن کافیه یه بار از اول این تایپیکو بخونی:hi:

سلام
یه سوالی داشتم میشه بیشتر توضیح بدید جای سوراخ های پایه های ال ای دی را چطور با LED Tool در می آرید

ممنون

sky_man847
03-09-2012, 01:15
سلام
یه سوالی داشتم میشه بیشتر توضیح بدید جای سوراخ های پایه های ال ای دی را چطور با LED Tool در می آرید

ممنون
دوست عزیز صفحات قبل یه ویدیو هست نگا کنی بخوبی یاد میگیری شرمنده از اساتید:hi:

mehran2020
03-09-2012, 02:37
agha be khoda manam az led tools sar dar nayovordam..age mishe lotf konid vazeh tozih bedid doostan..video ham dar kar naboood...age mishe va baz ham age mishe

pertican2010
03-09-2012, 09:37
آموزشتون را دیدم ممنون

ولی من از یه روش دیگه استفاده کردم(Pattern) :hi:

mrpmmm
03-09-2012, 12:36
سلام دوستان.اینم یه مدار فلاشر 8کانال...
ال ای دی هارو از روش 3تا سری با یه مقاومت 220 اهم به ولتاژ 12 ولت وصل کردم و سر دیگه ی ال ای دی ها یا همون کاتد رو به امیتر ترانزیستورهاوصل شده. نوع ترانزیستورها هم مثبت هستش. البته در عمل میتونید جریان منبع تغذیه ی 12ولت رو تا 3امپر درنظر بگیرید . میتونیدبا استفاده از خروجی امیتر تا حدود 250 ال ای دی رو با نور خوب با هر ترانزیستور روشن کنید. گراند مدارو به کالکتور ترانزیستورها وصل کنید. البته قبل از هر چیز ورودی میکرو رو با یه رگولاتور7805 به 5 ولت برسونید ودوتا خازن 100نانو و1000میکرو فاراد برای جلوگیری از نویز با ای سی رگولاتور موازی کنید (بهتره نزدیک به میکرو باشه) ودر اخر برای برنامه نویسی فلاشر کافیه فقط چند تا دستور SET و RESET و تاخیر و .. رو یاد بگیرید که خیلی اسون تر از چیزی هست که فکرشو میکنید:mrgreen:.ببخشید زیادحرف زدم گفتم کمکی کرده باشم:wink:

سلام
فایل هگز رو یادتون رفته ...:alc:

mehran2020
04-09-2012, 02:57
من هر کلمه رو یه حرف یه حرف وصل کردم به پورت میکرو و روی کلمه افکت گذاشتم.
اگه شما برنامه نویسی میکرو یاد نداری با میکروی AVR به زبان Basic شروع کن، خیلی راحت و همه جا آموزشش پیدا میشه.

اینم کار اول من... لطفا نظر بدین.
با سپاس :hi:
doooste aziz too in kar az che led?ba che gheymati vainke ghotre dayerehaye led ro (dayerehaye bozorg( ro cheghadr gerefti
' ?aya too tarh led haro az ham fasele ham adi ya na )
ba sepase bikaran

mehran2020
04-09-2012, 03:09
من هر کلمه رو یه حرف یه حرف وصل کردم به پورت میکرو و روی کلمه افکت گذاشتم.
اگه شما برنامه نویسی میکرو یاد نداری با میکروی AVR به زبان Basic شروع کن، خیلی راحت و همه جا آموزشش پیدا میشه.

اینم کار اول من... لطفا نظر بدین.
با سپاس :hi:
doooste aziz too in kar az che led?ba che gheymati vainke ghotre dayerehaye led ro (dayerehaye bozorg( ro cheghadr gerefti
ba sepase bikaran

وحیدایکس
04-09-2012, 10:59
ba sepase bikaran

سلام دوست عزیز قطر ال ای دی یادایره ی بزرگ 0.59cm و قطر سوراخ های ال ای دی برای اینکه نه گشاد باشه ونه تنگ و همچنین از نفوذ اب جلوگیری کنه 0.069cm هستش.بهتره شما یه ال ای دی با اندازه ی استاندارد تو نرم افزار کورل طراحی وذخیره کنی و برای همیشه از همون استفاده کنی . معمولا در طراحی بین ال ای دی ها یه فاصله ی خیلی کم در حد 2یا3 میل داده میشه. هر چی ال ای دی ها جفت هم باشه ونزدیکتر باشه تابلو قشنگ تر در میاد.
ببخشید جای اساتید جواب دادم .موفق باشید:wink:

sina_browser
04-09-2012, 12:16
سلام دوست عزیز قطر ال ای دی یادایره ی بزرگ 0.59cm و قطر سوراخ های ال ای دی برای اینکه نه گشاد باشه ونه تنگ و همچنین از نفوذ اب جلوگیری کنه 0.075cm هستش.بهتره شما یه ال ای دی با اندازه ی استاندارد تو نرم افزار کورل طراحی وذخیره کنی و برای همیشه از همون استفاده کنی . معمولا در طراحی بین ال ای دی ها یه فاصله ی خیلی کم در حد 2یا3 میل داده میشه. هر چی ال ای دی ها جفت هم باشه ونزدیکتر باشه تابلو قشنگ تر در میاد.

سلام
میشه این نمونه ال ای دی توی کورل رو بزارید؟

MOSTAFA831372
04-09-2012, 13:13
سلام من تعمير كار موبايلم و ميخوام تابلو هامو خودم درست كنم چون از الكترونيك هم يه چيزايي ميفهمم
اگه ميشه برام يه توضيحات كامل بديد و بگيد چي لازم دارم
خيلي ممنون

mmojtabaa
04-09-2012, 13:49
بچه ها آموزش ال ای دی تولز و توی کلوب تابلو ثابت گذاشت دوست خوبمون بیاییدو ببینید سوالاتونو اونجا بزارید.

KHM
04-09-2012, 14:06
ba sepase bikaran
لطفآ با حروف فارسی تایپ کنین...فینگلیش تایپ کردن خلاف قوانین هست...

سلام من تعمير كار موبايلم و ميخوام تابلو هامو خودم درست كنم چون از الكترونيك هم يه چيزايي ميفهمم
اگه ميشه برام يه توضيحات كامل بديد و بگيد چي لازم دارم
خيلي ممنون
خوب رفیق این همه پست زده شده..به همه ی سوال ها هم جواب داده شده...بشین بخون کامل خودت متوجه میشی...

وحیدایکس
04-09-2012, 14:57
سلام
میشه این نمونه ال ای دی توی کورل رو بزارید؟

این نمونه ال ای دی هست که گفتم فایلش رو پیوست میکنم .اما لطف کنید این مدل سوالاتتون رو در کلوپ ال ای دی ثابت مطرح کنید.با تشکر

mehran2020
05-09-2012, 01:35
سلام دوست عزیز قطر ال ای دی یادایره ی بزرگ 0.59cm و قطر سوراخ های ال ای دی برای اینکه نه گشاد باشه ونه تنگ و همچنین از نفوذ اب جلوگیری کنه 0.075cm هستش.بهتره شما یه ال ای دی با اندازه ی استاندارد تو نرم افزار کورل طراحی وذخیره کنی و برای همیشه از همون استفاده کنی . معمولا در طراحی بین ال ای دی ها یه فاصله ی خیلی کم در حد 2یا3 میل داده میشه. هر چی ال ای دی ها جفت هم باشه ونزدیکتر باشه تابلو قشنگ تر در میاد.
اقا وحيد ممنون ازت خيلي كمكم كرد
فقط يه چيزي يكي از همكاران به من گفت قطر دايره ي بزرگ بايد 6.2 ميلي متر باشه ولي شما فرمودين 5.9
واينكه بازم همون بنده خدا گفت قطر سوراخ كوچك بايد 1 ميلي متر باشه ولي شما 0.075 گفتين ولي توو فايلي كه پيوست كردين خودتون 0.069 زدين قطرشو !
دليل اين تناقض ها چيه ؟
ممنون ازتون

وحیدایکس
05-09-2012, 02:07
اقا وحيد ممنون ازت خيلي كمكم كرد
فقط يه چيزي يكي از همكاران به من گفت قطر دايره ي بزرگ بايد 6.2 ميلي متر باشه ولي شما فرمودين 5.9
واينكه بازم همون بنده خدا گفت قطر سوراخ كوچك بايد 1 ميلي متر باشه ولي شما 0.075 گفتين ولي توو فايلي كه پيوست كردين خودتون 0.069 زدين قطرشو !
دليل اين تناقض ها چيه ؟
ممنون ازتون

بله ممنون از یاداوریتون. برای قطرپایه های ال ای دی اندازه ی 0.069 در عمل بکار میره که من خودم ازش استفاده میکنم وپایه های ال ای دی به راحتی ازشون عبور میکنن. در مورد همکارتون نیز نظرشون قابل احترامه ولی من تا الان همش از همین ال ای دی که تو فایل پیوست کردم استفاده میکنم ومشکلی پیش نیومده .

sina_browser
05-09-2012, 11:03
سلام
این طرح از 366 ال ای دی درست شده
با همون روش سه تا سه تا سری

mmojtabaa
05-09-2012, 11:06
سلام
این طرح از 366 ال ای دی درست شده
با همون روش سه تا سه تا سری
لطفا از این پس کارهاتونو توی کلوب تابلو ثابت قرار بدین
این هم آدرس:

mehran2020
06-09-2012, 00:19
اقا تو رو خدا يكي به داد من برسه:baad::baad::baad:
من اين برنامه ي led tools رو نصب ميكنم هم ورژن 5 و هم 6 ولي وقتي كه نصب ميكنم اصلا برنامه اي با اسم led tools وجود نداره..هم تو start نيست و هم توو all program درايو c
فقط توو قسمت tools-costomizationكرل وجود داره
ورژن كرل=X5
ورژن ويندوز =xp...sp3
`ممنون پيشاشيش

sky_man847
06-09-2012, 00:29
من اين برنامه ي led tools رو نصب ميكنم هم ورژن 5 و هم 6 ولي وقتي كه نصب ميكنم اصلا برنامه اي با اسم led tools وجود نداره..هم تو start نيست و هم توو all program درايو c
ورژن كرل=X5
ورژن ويندوز =xp...sp3
`ممنون پيشاشيش
اقا مهران ledtools یه برنامه کمکی واسه کورل.شما فقط اونو داخل برنامه میتونیین ببینین و استفاده کنین پس دنبالش نگردین نه توstart نهall program:wink::hi:

mehran2020
06-09-2012, 01:32
اقا مهران ledtools یه برنامه کمکی واسه کورل.شما فقط اونو داخل برنامه میتونیین ببینین و استفاده کنین پس دنبالش نگردین نه توstart نهall program:wink::hi:
خب دوست عزيز مگه اين عكس ،تصوير برنامه ي led tools نيست؟
پس چطوري ميشه به اين منو يرم تا بتونم بچينم led هارو ؟

mehran2020
06-09-2012, 01:56
دوستان من فقط تا اين تصوير براي رسيدن به led toolsميتونم پيش برم..كمكم كنيد لطفا

sky_man847
06-09-2012, 02:43
خب دوست عزيز مگه اين عكس ،تصوير برنامه ي led tools نيست؟
پس چطوري ميشه به اين منو يرم تا بتونم بچينم led هارو ؟
برو صفحه7 همین تاپیک گفته چیکار کن

mehran2020
06-09-2012, 03:49
برو صفحه7 همین تاپیک گفته چیکار کن
اقا به خدا 100 بار صفحه ي 7 رو خوندم ولي خيلي گنگ توضيح داده به خداااااااا
يكي نيست واضح ما رو كمك كنه ؟؟؟؟؟؟؟:unh::cry::cry::cry::cry::cry:

sina_browser
06-09-2012, 11:05

سلام
شما وقتی میری tools-costomization اونجا اسم ال ای دی تول رو که دیدی روش کلیک کن و بکشش روی نوار ابزار بالای کورل
از اونجا میتونی استفاده کنی
باز مشکلی بود در خدمتم

pertican2010
06-09-2012, 11:32
ورژن كرل=X5
ورژن ويندوز =xp...sp3
`ممنون پيشاشيش
توی win7 از من اینجاس
C:\Users\Your User Name\AppData\Roaming\APSoftMacro\X4

اینو ببین

sky_man847
06-09-2012, 12:26