PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برد موجود برای st

alamdar
28-04-2012, 13:25
با سلام

دوستان آیا برد دیگری غیر از دیسکاوری برای این میکرو در ایران وجود داره که کاملتر باشه؟
(تو تاپیک نمونه برنامه های st دوستمون خیلی بردهای جالبی گذاشته )

همچنین خود همین st رو میشه از تهران و مستقیم از فروشگاهی چیزی تهیه کرد؟

با سپاس

alishekarriz
28-05-2012, 22:35
سلام خود همين St كدام هست ؟

من با شركت St مكاتبه كردم . . بعد چند بار سوال جواب اخر آدرس يه شركت ايراني رو داد گفت نماينده ماست و اون شركت هم جواب نداد وقتي زنگ زدم

شما ميخواهيد تماس بگيريد

بر ديسكاوري كه فروشگاه بايد داشته باشه .. بقيه بردها رو هم اگر تعداد دوستان زياد باشه كوير مياره

مهم كار هست با هر بردي كه وجود داشته باشه

kavir
28-05-2012, 23:39
سلام
دوستان عجله نکنید ما تا آرم 11 برنامه ریزی کردیم برد ST تو راه هست یعنی توی گلوی گمرک هست یک هفته:unh: منتظر خبرهای خوش باشید انشاءالله ماکزیمم تا 10 روز دیگه میرسه
یا حق
از ارائه مشخصات بردها به دلیل کپی برداری های مکرر معذریم

alishekarriz
29-05-2012, 03:40
سلام تا آرم 11 برنامه ريزي كرديم يعني چي؟

فروش برد؟ آموزش ؟ برنامه ريزي يعني به دقت ماهانه يا فصلي يا طي چند سال آينده؟

من يه سوال كلي داشتم .. شركتهاي معتبر با چه نرم افزارهايي و چه كامپايلرهايي و چه روشي اين آرم رو كار ميكنن و ياد ميگيرن .. چرا ما هي در حال گشتن دنبال يه برنامه بهتر هستيم؟

kavir
29-05-2012, 09:44
سلام تا آرم 11 برنامه ريزي كرديم يعني چي؟

فروش برد؟ آموزش ؟ برنامه ريزي يعني به دقت ماهانه يا فصلي يا طي چند سال آينده؟

من يه سوال كلي داشتم .. شركتهاي معتبر با چه نرم افزارهايي و چه كامپايلرهايي و چه روشي اين آرم رو كار ميكنن و ياد ميگيرن .. چرا ما هي در حال گشتن دنبال يه برنامه بهتر هستيم؟
آرم 11 یعنی اینکه مشکل اصلی ما ایرانی ها اول سخت افزار ارزونش هست
بعد هم هر چیزی که کار شده نتیجه مطلوب داشته و تمومش کردیم مثلا اتمل آموزش هاش کامل شده بیشتر بخش هاش راه انداختیم الانم کلاس های اموزشی اون با قیمت خیلی کم در حال برگزاری هست
برای آموزش نمیشه زمان تعیین کرد ولی میشه گروه بندی تیمی داشت که هر کسی روی هر بخشی کار کنه . الان همه بچه ها درگیر درس هستند ولی از تیر قراره چند تا گروه lpcو stm و arm9 کار کنند تشکیل بدیم
ما هم کمکی که میتونیم بکنیم اینه دوستانی که توی این بخش ها فعالیت میکنند یه سری امکانات بهشون بدیم از جمله تخفیف در فروشگاه که تشویق بشن و همکاری ها بیشتر بشه
سخت افزارهای lpc,stm,arm9,arm11 کم کم ارائه میشه بزودی دو مدلش ارائه میکنیم و نتیجه رو خواهید دید:wink:

gangi
29-05-2012, 18:27
با سلام
جناب زارعی ، از پیگیری شما برای انتقال سخت افزارهای بروز به دوستان ایرانی سپاسگزارم.

در انتخاب قطعات برای واردات، لطفا مواردی را که از خطوط تولید خارج شده اند یا در انتهای تولید قرار دارند،
از قرار دادن در لیست پیگیری و واردات خودداری کنید.

مثلا اپلیکیشن پروسسورهای مبتنی بر ARM926 در گوشیهای تلفن در سالهای 2007و2008و2009 استفاده شد و در
تعداد میلیاردی مصرف شد، آن خانواده برای گوشیها دیگر استفاده نمی شود و نسل آن خاتمه یافت.

ARM1176 , ARM1136 نیز در اولین سری از گوشیها هوشمند استفاده شد و امروز در انتهای مسیر قرار گرفته.

//---------------------------------------------------

از طرفی دیگر، بعضی شرکتها بر اساس ARM926 و ARM1176 میکروهای جدید تولید می نمایند.
و نیز براساس CORTEX-A8 , CORTEX-A9

که این تولیدات جدید برای واردات و کار ، مناسبتر می باشند.

//------------------------------------------------------

لذا بر اساس اطلاعات قبلی و فعلی پیشنهادات ذیل ارایه می شود.

1- برای میکروکنترلر ، فقط بر CORTEX-M3 , CORTEX-M4 , CORTEX-M0, CORTEX-M1 تمرکز داشته باشید. از NXP , ST , ATMEL , TI ...

و ARM7TDMI ( AT91SAM7XXX , LPC2000 ) را به تدریج کنار بگذارید.

2- برای کارهای پیشرفته تر، به موارد ذیل توجه فرمایید:

ARM926 : ATMEL AT91SAM9Gnn , AT91SAM9Rnn

ARM11XX: QUALCOM , BROADCOM : ....

CORTEXA8-A9 : TI OMAP 3700

3- نسل 2400 و 6410 از سامسونگ نیز در پایان تولید قرار دارد.

4- از سامسونگ به CORTEX-A9 , CORTEX-A8 توجه فرمایید.

با سپاس

پ.ن:
مسایل تجاری بین سایتها شایسته طرح در تاپیکهای عمومی نیست.
به خصوص برای جامعه برق و الکترونیک که یک جامعه نخبه می باشند.
چون باعث ذهنیتهای نامناسب در بین کاربران که عموما در تعداد زیادی از سایتها عضو و مشترک هستند، می شود.

kavir
29-05-2012, 18:56
با سلام
جناب زارعی ، از پیگیری شما برای انتقال سخت افزارهای بروز به دوستان ایرانی سپاسگزارم.

در انتخاب قطعات برای واردات، لطفا مواردی را که از خطوط تولید خارج شده اند یا در انتهای تولید قرار دارند،
از قرار دادن در لیست پیگیری و واردات خودداری کنید.

مثلا اپلیکیشن پروسسورهای مبتنی بر ARM926 در گوشیهای تلفن در سالهای 2007و2008و2009 استفاده شد و در
تعداد میلیاردی مصرف شد، آن خانواده برای گوشیها دیگر استفاده نمی شود و نسل آن خاتمه یافت.

ARM1176 , ARM1136 نیز در اولین سری از گوشیها هوشمند استفاده شد و امروز در انتهای مسیر قرار گرفته.

از طرفی دیگر، بعضی شرکتها بر اساس ARM926 و ARM1176 میکروهای جدید تولید می نمایند.
و نیز براساس CORTEX-A8 , CORTEX-A9

که این تولیدات جدید برای واردات و کار ، مناسبتر می باشند.

//------------------------------------------------------

لذا بر اساس اطلاعات قبلی و فعلی پیشنهادات ذیل ارایه می شود.

1- برای میکروکنترلر ، فقط بر CORTEX-M3 , CORTEX-M4 , CORTEX-M0, CORTEX-M1 تمرکز داشته باشید. از NXP , ST , ATMEL , TI ...

و ARM7TDMI ( AT91SAM7XXX , LPC2000 ) را به تدریج کنار بگذارید.

2- برای کارهای پیشرفته تر، به موارد ذیل توجه فرمایید:

ARM926 : ATMEL AT91SAM9Gnn , AT91SAM9Rnn

ARM11XX: QUALCOM , BROADCOM : ....

CORTEXA8-A9 : TI OMAP 3700

3- نسل 2400 و 6410 از سامسونگ نیز در پایان تولید قرار دارد.

4- از سامسونگ به CORTEX-A9 , CORTEX-A8 توجه فرمایید.

با سپاس

پ.ن:
مسایل تجاری بین سایتها شایسته طرح در تاپیکهای عمومی نیست.
به خصوص برای جامعه برق و الکترونیک که یک جامعه نخبه می باشند.
چون باعث ذهنیتهای نامناسب در بین کاربران که عموما در تعداد زیادی از سایتها عضو و مشترک هستند، می شود.

سلام
این حرف شما منو یاد موقعی انداخت که برای اولین بار بردهای آرمی توی اینترنت برای فروش گذاشتیم که سری های اول بود و اونقدر بردش آماتور بود که برای خودم خاطره شده و نمونش برای یادگاری نگه داشتم
همون موقع ها من با یکی از وارد کنندگان بزرگ تماس گرفتم و درخواست همکاری دادم
اسم نمیخوام بیارم ولی حرفی که به ما زدن جالب بود گفتم که میکروی آرم الان روی بورسه شما توی این مورد اولین باشید خیلی تبلیغ خوبی هست براتون جوابشون این بود:"خیلی ها با ما تماس میگیرن و و میگن فلان چیز خوبه و روی بورسه ولی ما میاریم می بینیم فروش نداشت و بعدا می فهمیم که برای کار خودش بوده "
شما نتیجه رو الان خودتون مقایسه کنید الان هر کی بگی آرم روی بورس نیست خنده داره!
ولی اون موقع آرمی هم که ما معرفی کردم at91sam7s64 بود

منظور من این بود که : پیشرفت ایرانیان بسیار خوب بوده جهش هست ولی یهو نمیشه چیزی که ما نمیتونیم حتی بردش بزنیم بیاریم روی بورس کنیم و این وابستگی شدید به بردهای اونور میشه یک سری باما تماس گرفتن که برد arm9 زدن ولی حتی لینوکس روش پورت نشده بود!

هسته های جدید همیشه نمی تونند جایگزین خوبی برای میکروهای قدیمی باشن الان سری کرتکس ها از همه پیش هستند با توحه به کاربری که دارند هرگز آرم 9 یا 11 و یا بالاتر نمیتونه جای مثلا کرتکس m3 بگیره
چون نوع کارکرد فرق میکنه
ما قدم به قدم پیش بریم بهتره
مشکل بعدی ما مسائل گمرکی و هزینه بر بودن بردها هست مثلا کرتکس A9 که فرمودین این برد که میذارم مثلا بین 750 تا 800 هزار تومن در میاد به نظر شما چند نفر میتونن بخرن؟
You can see links before reply
خوب مشکل یکی دوتا نیست هسته های خیلی جدید و پیشرفته هزینه گزافی دارن

انشاءالله امید داریم به عنایت دوستان در تیرما تیم هایی تشکیل بدیم و ماهم یک سری امکانات بهشون بدیم که هر کسی روی یک بخشی کار کنه و همه مجبور نباشن مثلا کرتکس M4کار کنند یا آرم 7 انشاءالله جزئیات رو اوایل تیر میذارم

ـــــــ
در مورد مسائل اقتصادی دوست عزیز باید عرض کنم مهترین عامل سر پا نگه داشتن و فعال بودن این سایت همین مسائل اقتصادی هست
شما باید یک پشتوانه قوی داشته باشی تا بتونی یک تیمی رو هدایت کنی امکانات بهشون بدین تا کار کنن نظر من اینه بخش عمده هر فعالیتی وابسته به مسائل اقتصادی هست البته هم دلی و همیاری دوستان هم لازمه که اگر نباشه هرچی امکانات باشه کار ساز نیست
به نظر من برخی گروهها اصلا کار اخلاقی مناسبی ندارند که هرچی ما میاریم سریع بدون هیچ دغدغه ای بیارن
چون هر چیز جدیدی که ما میاریم کلی وقت و هزینه ما گرفته میشه نظرتون در رابطه با این مورد چیه؟
من خوودم شخصا قدیمی ترین فرد این سایتم و توی این 6-7 سال انقدر پستی و بلندی داشتیم که خوب میدونم چطور یک گروه میتوننه فعالیت کنه .گروه ما از نظر جمعیت دوم هست ولی توی فعالیت ها اول هستیم .اگر توضیحات بیشتر خواستین و هدف از برنامه ها برام پیام خصوصی بزنید تا براتون شرح بدم