PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشکیل گروه تحقیقاتی - عملیاتی رباتیک

alamdar
26-04-2012, 13:37
سلام دوستان

من خیلی توی اینترنت سرچ کردم به دنبال یک شرکت تحقیقاتی صنعتی تخصصی در زمینه رباتیک منتهی جز چنتا شرکت کوچیک و ساده ، با یک سری فعالیت سطحی و مونتاژی جای درست و درمونی نیافتم

البته خودمم سواد درست و حسابی توی این عرصه ندارما ، اما دوست داشتم جایی بود که حداقل میرفتم و 4 تا چیز تو این زمینه یاد میگرفتم

خلاصه پس از نا امید شدن از جستجو و سرچ ، اولا اگر کسی جایی رو در تهران میشناسه ، خواهشا به بنده معرفی کنه ، من حاضرم برم کار آموزی رایگان انجام بدم ، به شرطی که واقعا 4 تا مطلب به درد بخور هم یاد بگیرم

اگر نه ، بیاید دوستانی که در تهران هستند (در درجه اول) یه شرکتی چیزی تاسیس کنیم تا خودمون فعالیت کنیم توی این زمینه ، از کارهای کوچیک تا جا افتادن و انجام کارهای بزرگ!

با توجه به اینکه این رشته تو ایران شدیدا نو پاست به نظرم اینده خیلی درخشانی هم داشته باشه!

البته چیزی که گفتم فقط یک پیشنهاد اولیه بود ، دوستان با تجربه تر حتما نظرات و پیشنهادات بهتری خواهند داشت ... منتهی کار باید از یک جایی شروع بشه و هدف من از ایجاد تاپیک هم همین هستش

با سپاس فراوان

sadegh_rayan2000
23-03-2016, 12:45
سلام دوستان

من خیلی توی اینترنت سرچ کردم به دنبال یک شرکت تحقیقاتی صنعتی تخصصی در زمینه رباتیک منتهی جز چنتا شرکت کوچیک و ساده ، با یک سری فعالیت سطحی و مونتاژی جای درست و درمونی نیافتم

البته خودمم سواد درست و حسابی توی این عرصه ندارما ، اما دوست داشتم جایی بود که حداقل میرفتم و 4 تا چیز تو این زمینه یاد میگرفتم

خلاصه پس از نا امید شدن از جستجو و سرچ ، اولا اگر کسی جایی رو در تهران میشناسه ، خواهشا به بنده معرفی کنه ، من حاضرم برم کار آموزی رایگان انجام بدم ، به شرطی که واقعا 4 تا مطلب به درد بخور هم یاد بگیرم

اگر نه ، بیاید دوستانی که در تهران هستند (در درجه اول) یه شرکتی چیزی تاسیس کنیم تا خودمون فعالیت کنیم توی این زمینه ، از کارهای کوچیک تا جا افتادن و انجام کارهای بزرگ!

با توجه به اینکه این رشته تو ایران شدیدا نو پاست به نظرم اینده خیلی درخشانی هم داشته باشه!

البته چیزی که گفتم فقط یک پیشنهاد اولیه بود ، دوستان با تجربه تر حتما نظرات و پیشنهادات بهتری خواهند داشت ... منتهی کار باید از یک جایی شروع بشه و هدف من از ایجاد تاپیک هم همین هستش

با سپاس فراوان

سلام

داداش منم عین خودتم

یه سر به این لینک زیر بزن خودت دستت میاد منم دوست داشتم کسایی باشن که بتونم کارایی که تو ذهنمو هستشو با کمکشون انجام بدم

ساخت ربات فیلمبردار با موقعیت یاب (You can see links before reply 8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DB%8C%D8%A7%D8%A8.html)

dariush_ab
23-03-2016, 14:54
سلام به دوستان عزیز.
مدتی است قصد دارم یک mobile robot حرفه ای درست کنم که بشود با متلب هم براش کد نویسی و شبیه سازی انجام داد ولی خوب فرصتش نمیشه!!
نمیدونم رباتیک تو ایران الان در چه وضعیتی هست؟

mohammadne
23-03-2016, 19:13
سلام
من از 3 سال پیش در شهر خودم کلاسهای حضوری رایگان اردوینو و رباتیک رو برگزار میکنم، چندین گروه رباتیک هم تشکیل دادیم ، اوایل کار همه مشتاق کار و فعالیت بودن اما کم کم که پیش میرفتیم وقتی تقسیم کار میشد خیلی ها چون پیش زمینه ای در اون موضوع نداشتن نمیتونستن قسمت محول شده رو در زمان تعیین شده به اتمام برسونن خلاصه اینکه برام تجربه شد اگر قصد انجام یه پروژه تحقیقاتی یا توسعه رباتیک رو داشتم از افراد با تجربه استفاده کنم، همچنین در حوضه کارهای تحقیقاتی نمیشه به هر کسی اعتماد کرد، نه بخاطر سرقت اطلاعات و راهکارهای تیم بلکه وقت انسان خیلی مهمه ، مثلا با تعدادی فرد علاقه مند پروژه رو تا جایی پیش میبردم اما در میانه راه تعدادی دانشگاه راه دور قبول میشدن تعدادی خدمت میرفتن تعدادی هم کار ، شرکتهای الکترونیک و رباتیک داخل بجای اینکه کارهای رباتیک برای مصارف عمومی انجام بدن بیشتر به سمت بازار صنعتی تمایل دارن چون سود خیلی بیشتری داره و اینجور شرکتها هم بخاطر شرایط کاریشون بعید میدونم کار اموز قبول کنن.