PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا لازم است protel هم بدانیم؟

alamdar
26-04-2012, 13:29
سلام

میخواستم سوال کنم که برای کسایی که در این زمینه میخوان فعالیت کنن ، آیا دانستن پروتل یا پروتئوس علاوه بر دانستن نرم افزار های مخصوص رباتیک مثل ویباتس یا ایزی روب و .... کمکی به اونها خواهد کرد؟

آیا دونستن پروتل و ... هم لازمه؟

ممنون میشم تفاوت این دو دسته نرم افزار رو مشخص کنید

javad naderi
26-04-2012, 15:23
پروتوس بیشتر برای شبیه سازی مدار و تست برنامه روی برنامه استفاده میشه همچنین به دست آوردن اطلاعات قطعات ولی پروتل برای طراحی مدار و ساخت pcb های حرفه ای استفاده میشه شما باید هر دو رو یاد بگیرین هر کدوم 1 هفته وقت میبره.

alamdar
26-04-2012, 15:47
بهترین منابع آموزشی(ترجیحا فارسی) رو هم میفرمایید؟

alamdar
26-04-2012, 15:48
ضمنا دانستن پروتل به تنهایی کفایت نمیکنه؟
یعنی کار پروتئوس رو با پروتل نمیشه انجام داد؟

نرم افزاری نداریم هر دو کار رو انجام بده؟

cmuiran
26-04-2012, 16:03
سلام داداش عزیز همانطور که مهندس بزرگوارمون گفتن
شما اگه protus یا بگیری میتونی باهاش هم شبیه سازی کنی و هم pcb بزنی و protel برای طراحی مدار چاپی در سطح گسترده و حرفه ای
ولی به نظر من برای اول کار با protus حتما کار کن چون مدارات خیلی راحت میتونی شبیه سازی کنی

alamdar
26-04-2012, 16:14
سلام برادر

پس پروتل نمیتونه کاری که پروتئوس میکنه انجام بده درسته؟

ولی پروتئوس میتونه کار پروتل رو بکنه

پروتئوس جواب کار رباتیک رو نمیده؟ یعنی مدارات اینقدری پیشرفته میشن که پروتل لازم بشیم؟

javad naderi
26-04-2012, 18:33
پروتل هم شبیه سازی داره ولی فقط برای مدار یعنی برنامه نمیشه تیت کرد در ثانی شبیه سازی با پروتل خیلی سخته کسی زیر بارش نمیره شما پروتوس کار کن.

Link Download (You can see links before reply)

micro-m
26-04-2012, 18:42
البته اگر میخوای پروتل یادبگیری برو سراغ dxp
چون protel 99 قدیمیه و کار باهاش سخته و زمان بر-مخصوصا محیط pcb
البته پروتئوس برای کارهای ساده تا متوسط خیلی هم خوبه و جواب میده

alamdar
27-04-2012, 00:04
ضمن تشکر از همگی

موند یک سوال تو ذهنم

اونم اینکه پس اگر ما قرار هست با پروتئوس شبیه سازی مدار رو هم انجام بدیم ، نرم افزار هایی مثل webots یا easy rob و اینها دقیقا وظیفه شون چی هستش؟

اینم بگید من کلا روشن میشم قضیه چیه

با سپاس

Doloop
27-04-2012, 00:38
مهندس با پروتئوس نمیتونی فیزیک روبات رو شبیه سازی کنی .
فقط میشه نحوه عملکرد مدارات مربوط به روبات رو شبیه سازی کرد:0013:

javad naderi
27-04-2012, 02:10
سلام اون نرم افزارها برای شبیه سازی و عملکرد مکانیک دستگاه یا ربات تو یه محیط مجازی شبیه محیط واقعی هستش.همین

alamdar
27-04-2012, 12:31
با سلام مجدد

بله دوستان خودم هم همین فکر رو میکردم که اون نرم افزار ها مختص شبیه سازی فیزیکی هستش ، منتهی انگار مکانی برای کدنویسی هم دارند ، این واسم سوال شده بودش ... چه کدری رو توی این نرم افزار ها مینویسند؟

و یک سوال مهمتر الان به ذهنم رسیدش اونم اینکه:
این محیط های شبیه سازی فیزیکی مثل webots و .... ، اینها فقط یک سری قطعات دارند که میشه اینهارو به هم متصل کرد و حرکت فیزیکیشون رو دید؟ (یکی چیز مثل برنامه های 3D max و مایا )
و یا مثلا میشه ربات رو کلا طراحی کرد، برنامه حرکتی رو هم داد ، سنسور ها و دوربین ها و همه ورودی های ربات رو هم تعریف کرد ، بعد مانند یه دنیای واقعی یک ربات رو از تمامی جهات تست کرد؟
(یعنی مثلا یه دوربین مجازی تو نرم افزار تعریف بشه ، دنیای مجازی اون تو رو ببینه ، پردازش تصویر کنه و ....)

فکر کنم این چیزی که گفتم واسه نسل های آینده (10 سال دیگه :D ) این نرم افزار ها بشه

لطفا اگه میشه بیشتر در مورد این شبیه سازای رباتیک توضیح بدین

alamdar
27-04-2012, 12:33
پروتئوس شبیه سازی مدار و الکترونیک

ویباتس شبیه سازی مکانیکی و حرکتی

شبیه سازی عملکرد(دریافت اطلاعات از ورودی ها) و هوش مصنوعی = ؟ ( دنیای واقعی و پس از ساخت ربات؟ )