PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موضويي که همه دنبالشن

sniper-70
25-04-2012, 22:56
سلام
من ميخواستم يه فرستنده با برد بالاي 5 کيلومتر براي کنترل يک پرنده بسازم .هرچي تو اينترنت هم سرچ کردم نتونستم مطلب کاملي رو گير بيارم .فکر کردم يه پست اساسي بزنم.دوستان لطفا دريغ نکنن
1=چه ماژولي به درد اين کار ميخوره؟
2=ايا تقويت کننده ميخواد. در صورت نياز اسمش چيه؟
3=ايا اين برد مجاز؟
پيشا پيش از همکاريتون ممنونم

amiraliforoozandeh
25-04-2012, 23:33
سلام
من ميخواستم يه فرستنده با برد بالاي 5 کيلومتر براي کنترل يک پرنده بسازم .هرچي تو اينترنت هم سرچ کردم نتونستم مطلب کاملي رو گير بيارم .فکر کردم يه پست اساسي بزنم.دوستان لطفا دريغ نکنن
3=ايا اين برد مجاز؟

پیشنهاد میکنم از رادیو کنترول های آماده استفاده کنید چون برای کنترول پرنده شما باید حداقل تاخیر رو تو دریافت و ارسال اطلاعات داشته باشین و اونقدر بتونید بهش اعتماد بکنید که اونو پرواز بدین اگه یه وقت وسط کار لینک شما قطع بشه یعنی یه ضرر مالی حد اقل چند ده هزار تومنی.

sniper-70
26-04-2012, 09:23
سلام
دنبال یه چیزی میگردم که بشه کانالهاش رو افزایش داد

sadmonew
26-04-2012, 14:06
سلام
دنبال یه چیزی میگردم که بشه کانالهاش رو افزایش داد
سلام مهندس:hi:
دقيقا چند كانال نياز دارين؟
البته منم گفته دوستمون رو تصديق ميكنم. بهتره براي يه وسيله پرنده از ماژول مطمئني براي ارسال فرمان استفاده كنيد. كه بهترين اونها هم همون راديوكنترل هاي آماه هستش.
شما ميتونيد از يه راديوكنترل كه تو فركانس 2.4GHz كار ميكنه استفاده كنيد.
البته يه كم گرون هست اما از بابت تداخل فركانسي خيالتون راحته.
اين دسته از راديوكنترل ها برد نسبتا بالايي دارن و تعداد كانال هاي بالايي هم پشتيباني ميكنن.
البته اين نظر منه.
حالا بستگي به خودتون داره.
موفق باشيد.:0013:

yasinzihayat
27-04-2012, 17:30
سلام
3=ايا اين برد مجاز؟
سلام
دوست عزیز اقای sniper-70 (You can see links before reply)
شما هیچ وقت نمیتونید با استفاده از این ماژول های موجود در بازار یا رادیو کنترل ها موجود پرنده خودتون رو در فاصله ای بیشتر از شعاع 300 متری خودتون کنترل کنید به چند دلیل :
1:سرعت انقال دیتا تون پایین میاد
2:دید درستی نسبت به پرنده ندارید
3:همه می دو نیم که این جور وسایل امپراژ زیادی میکشند مثلا توی یک کواد کوپتر سایز متوسط
هر کدوم از موتور ها چیزی حدود 18 امپر می کشند پس میتونیم بگیم عملا پرواز طولانی نمیتونیم داشته باشیم (حد اکثر پروازی که من دیدم یه شخص داشته 15 دقیقه بود)
بهتون توصیه میکنم دنبال ماژولی با برد بالا تر از 1km نروید چون وقت خودتون رو هدر دادید (به دالایل بالا)
برای کانال های کنترلی هم می تونم رادیو های 9 کانال ساخت شرکت های (JR)و(futaba) پیشنهاد کنم
که هم برد بالایی دارن و هم ضریب اطمینان بالا و هم اپشن های نرم افزاری زیاد
موفق باشید