PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يكي كمك كنه

hamid534
27-12-2008, 10:38
من برنامه ساعت كتاب علي كاهه رو توي برنامه بيسكام نوشتم ( البته با يك سري چيز هايي كه بهش اضافه كردم ) توي كامپيوتر كاملا جواب ميده ولي وقتي مي ريزمش روي اي سي درست جواب نميده .
دقيقا همون متن كتاب رو هم نوشتم ولي باز هم جواب نداد.
كسي ميتونه بگه مشكل كجاست ؟ ممكنه از اي سي باشه ؟
من از مگا 32 استفاده كردم :k01:

kavir
27-12-2008, 10:54
سلام
لااقل برنامه ای که نوشتی رو می گذاشتی
کریستال میکرو رو درست تنظیم کردی؟

codev
27-12-2008, 15:37
من میگم شاید رابط JTAG رو غیر فعال نکردی چون تا اون رو غیر فعال نکردی نمیتونی از چند تا از پین های portc استفاده کنی.

برای اینکار توی BASCOM گزینه ی manual program رو انتخاب کن و از صفحه ی باز شده تب lock and fuse bits رو انتخاب کن .چند لحظه صبر کن و بعد توی لیست دنبال رابط JTAG بگرد که اون رو disable کنی ، بعد هم اون رو پروگرام کن و برنامت رو دوباره روی ای سی بریز.

behnam6500
12-01-2009, 20:41
سلام
كتاب علي كاهه رو بنداز دور.
اصل اون كتاب رو من از اينترنت گرفتم كه خيلي عالي هست!

alitaroosheh
13-01-2009, 01:57
ورژن بیسکامت چیه؟

از ورژن 1.11.8.3 استفاده کن بقیه ورژنها رو هم منهدم کن

کریستال ها درستن؟

منظور از کار نکردن چیه هیچی نشون نمیده یا غلط نشون میده؟

behnam6500
13-01-2009, 11:34
سلام
من هم با اين برنامه ساعت مشكل داشتم. ولي مشكل من اينجا بود كه به جاي ساعت ، دقيقه ، ثانيه، مقادير بيخودي روي ال سي دي نشون ميداد! واسه اينكه متغيرهاي ساعت، دقيقه و ثانيه از نوع بايت تعريف شده اند!!!!!! حالا چرا اينصوري ميكرد نميدونم! :k01: اگه مشكل شما هم از اينه، نوع داده اي اون متغيرهارو عوض كن ببين جواب ميده يا نه؟!
موفق باشيد

alitaroosheh
13-01-2009, 13:59
نمیدونم توی کتاب چی نوشته ولی لینک پایین یه ساعت با بیسیکه و دما سنج و آلارم روی lcd و mega8 همه چیز توش هست فایل pcb و proteus و ...

برای یکی از دانشجو ها انجام شده امیدوارم بدردتون بخوره

You can see links before reply