PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد داغ شدن استپر موتور

msmut7020
25-04-2012, 00:12
سلام بر همه.
میخاستم بدونم آیا داغ شدن استپر موتور طبیعی هست.اگر غیر طبیعی هست لطفا چند تا از دلایل احتمالی را هم ذکر کنید

یه سوال دیگه:اگه به ورودی ترانسفورماتور یه ولتاژ dc بدیم،در سمت ثانویه چی دریافت میکنیم؟؟؟؟

sajjad_AD
25-04-2012, 00:59
سلام :hi:
من فکر نکنم که داغ کردنش طبیعی باشه

مگه اینکه ولتاژی که بهش میدی از ماکزیمم مورد نیازش بیشتر باشه
و یا وقتی در حال چرخش نیست,بی خودی داری بهش جریان میدی
و یا با سرعت خیلی آرومی داری پالسهای کنترلی رو بهش میدی که آروم بچرخه
من یه همچین حدسایی میزنم تا ببینیم بقیه ی دوستان چه نظری دارن

در مورد سوال دوم
یه جریان لحظه ای موقع اتصال منبع بهت میده و دیگه هیچی تو خروجیش نمیده تا وقتی که منبع رو قطع کنی و دوباره یه جریان لحظه ای بهت میده
این خاصیت ترانسفورماتور که DC رو عبور نمیده مگر در لحظه ی قطع و وصل منبع که در واقع در این لحظات به علت تغییرات ولتاژ ورودی,انگار که داریم بهش AC میدیم.
امیدوارم نسبتا خوب توضیح داده باشم

esisafa
25-04-2012, 11:54
سیم پیچ استپر موتور مقاومت داره. وقتی که جریان ازش عبور کنه گرم میشه. مهم اینه که گرما بیش از حد نشه. گرما در حدی که دست رو نسوزونه مشکلی نداره. در مجموع بین موتورها، استپر موتور فکر کنم از بقیه بیشتر گرم میشه که اونم به نوع استفاده بر میگرده

msmut7020
25-04-2012, 17:46
سلام :hi:
من فکر نکنم که داغ کردنش طبیعی باشه

مگه اینکه ولتاژی که بهش میدی از ماکزیمم مورد نیازش بیشتر باشه
و یا وقتی در حال چرخش نیست,بی خودی داری بهش جریان میدی
و یا با سرعت خیلی آرومی داری پالسهای کنترلی رو بهش میدی که آروم بچرخه
من یه همچین حدسایی میزنم تا ببینیم بقیه ی دوستان چه نظری دارن

در مورد سوال دوم
یه جریان لحظه ای موقع اتصال منبع بهت میده و دیگه هیچی تو خروجیش نمیده تا وقتی که منبع رو قطع کنی و دوباره یه جریان لحظه ای بهت میده
این خاصیت ترانسفورماتور که DC رو عبور نمیده مگر در لحظه ی قطع و وصل منبع که در واقع در این لحظات به علت تغییرات ولتاژ ورودی,انگار که داریم بهش AC میدیم.
امیدوارم نسبتا خوب توضیح داده باشم
سلام.مهندس عالی بود.ممنون

sajjad_AD
25-04-2012, 19:03
نه ديگه نشد،حالا بگو واقعا داغ مي کنه يا گرمه،و اگه داغ مي کنه مربوط به کدوم موردي ميشه که اشاره کردم يکم توضيح بده

msmut7020
25-04-2012, 19:46
نه ديگه نشد،حالا بگو واقعا داغ مي کنه يا گرمه،و اگه داغ مي کنه مربوط به کدوم موردي ميشه که اشاره کردم يکم توضيح بده
راستش را بخواین توی مدت یک ربع که کار میکرد،گرم شده بود.
در مورد علت گرم شدن هم باید بگم سرعت چرخشش پایینه،ولی تست نکردم در سرعت بالاتر هم گرم میشه یا نه.

javad naderi
26-04-2012, 02:19
سلام.ببین دوست عزیز تو سرعت خیلی پایین چون تعویض پالسها بین سیم پیچها خیلی کند میشه از هر سیم پیچ مدت زمان طولانی تری جریان میگذره این باعث میشه یه کم داغ بشه استپر ولی نه زیاد ولی اگه زیاد داغ میکنه برمیگرده به نوع درایو کردن شما.

اگه سرعت خیلی پایین میخوای از استپر گیربکس دار یا موتور دی سی انکدر دار با گیربکس حلزونی استفاده کن.