PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : mmc در proteus

behnam6500
23-04-2012, 16:33
سلام

تا حالا با mmc توی proteus کار نکردم.

شماتیکش رو کشیدم، توی propteus میکرو مموری رو شناسای میکنه. یه فایل خالی ایجاد کردم دادم به مموری ,,c توی proteus چون تو تنظیماتش میخواست.

الن میخوام یه فایل ایجاد کنم نمیشه! چطوری باید باهاش کار کرد؟ تنظیم خاصی داره؟

behnam6500
23-04-2012, 21:27
با این خطا در proteus مواجه میشم (توی عکس)

agape
23-04-2012, 21:43
منم این مشکل رو داشتم ولی هنوز نتونستم حلش کنم !
ولی توی مثال هایی که دیدم - یه فایل ایمیج داره که میذارن کنار برنامه و کار هم میکنه
مثلا برای حافظه 32 مگا بایتی یه فایل ایمیج 32 مگا بایتی هست !

behnam6500
23-04-2012, 21:48
والا برای اون فایل image من تو اینترنت سرچ کردم دیدم یکی گفته بود یه فایل text خالی ایجاد کن پسوندش رو عوض کن... منم همین کار رو کردم!

مموری رو میشناسه ولی موقع نوشتن اینطوری میشه

بعد مثلا اگه بخوایم توی مموری یه فایل بزاریم که ازش بخونه، چطوری باید این کار رو بکنیم؟

User
23-04-2012, 22:48
سلام
از برنامه Win Image می تونید استفاده کنید
You can see links before reply (You can see links before reply)

البته باید سریال هم براش پیدا کنید

موفق باشید

behnam6500
23-04-2012, 23:05
چیکار میکنه این؟

User
23-04-2012, 23:28
مگه قرار بود کاری کنه ؟
من سر کاری گفتم با این برنامه می تونید کار کنید :wink:
اون فایل image از کجا میاد از این برنامه (البته چند تا برنامه دیگه هم همین کار انجام میدن که من با این راحت ترم)
شما یک سری تنظیمات بهش میدید و اونم اون فایل image می سازه بعد میدید به mmc بعدش بسته به تنظیماتی که کردید هر چی خواستید توش میریزید یه جورایی مثل این که پارتیشن بهش معرفی کرده باشیده

الان دیگه فکر کنم یه وظیفه بهش دادیم حالا شما می تونید کارای دیگرو هم باهاش بکنید که تو سایت رسمیش کامل توضیح داده

sigma-mx
23-04-2012, 23:34
من قبلا این کار رو با pic کردم . برای راه اندازی فقط spi بدون fat نکته خاصی نداره فقط آدرس یه فایلرو میدید و هر عملیات خواندن و نوشتن که بشه رو فایل انجام میده . اگه فایلتون موجود باشه که این کارا رو از اون فایله انجام میده و اگر نباشه یه فایل با سایز صفر ایجاد میکنه مثل یه مموری خالی.برای fat دو حالت برای راه اندازیش هست . یه راهش اینه مثل قبل آدرس یه فایل رو میدید مثل قبل منتها چون این فایل فرمت یه ایمیج fat رو نداره باید اولش با دستور فرمت لایببری mmc تون یه فرمت این فایل رو بکنید تا خودبخود تبدیل به یه ایمیج با فرمت و سایز مورد نظر شما بشه . مثلا اگه فرمت 256 مگا بایت کنید همین فایل خالی رو تبدیل به یه ایمیج 256 مگابایتی ( با همین حجم ) میکنه . که محتوا ی این ایمیج و فایلهای توش رو که شما نوشتین میتونید با نرم افزار winhex باز کنید آنالیز کنید . همچنین با یه نرم افزار رایت سی دی که میتونه ایمیج رو نشون بده اگه بازش کنین محتوای ایمیج رو میتونید ببینید . روش دوم اینه که مثلا یه مموری یا فلش به کامپیوتر وصل کنی و با winhex یا هرنرم افزار دیگه یه ایمیج بگیری و این ایمیج رو بدی به پروتیوس . دیگه احتیاج به فرمت با میکروت تو پروتیوس نداری . البته نوع fat باید تطبیق کنه . fat12-16-32 فرق داره . هر سه تو پروتیوس پشتیبانی میشه . در ضمن برای اینکه تو پنجره انتخاب ایمیج تو پروتیوس مشکل نداشته باشید یا پسوند ایمیج یا فایل رو به mmc تغییر بدید یا بدون توجه به پسوند نام کامل رو تو کادر آدرس تایپ کنید .

یا حق