PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی

ShayanHoseini
21-04-2012, 15:07
سلام
میخواستم توضیحاتی در مورد پایه های mt8870 , atmega64 , sim900 به زبان فارسی بهم بدید

medadnoki
21-04-2012, 15:25
سلام!
من atmega64 رو میتونم کمک کنم.....البته تو datasheet هست......ولی چون این چند روز خیلی کار دارم فقط به همین IC اکتفا می‏کنم و بقیه رو به دوستان واگذار میکنم.
حالا به سوالات من جواب بدید تا بتونم کمکتون کنم:
*)کدوم پایه‏ها مد نظرتون هست؟
*)چقدر از AVR میدونید؟

ShayanHoseini
21-04-2012, 21:04
من از avr خیلی کم میدونم، اگه بتونید اطلاعات کلی در مورد تمام پایه هاش بهم بدید ممنون میشم .
یه سری از پایه هاش که اسماش تکراریه حالا نمیدونم کار یکسانی هم انجام میدن یا نه؟ مثلا PE0 تا PE7 یا PC0 تاPC7

medadnoki
22-04-2012, 01:09
این بحث نیاز به زمان دارد....
ولی سعی میکنم سریع اطلاعات رو تکمیل کنم و پایه ها رو در هر قسمت توضیح بدهم...
You can see links before reply
هر کدام از IC های AVR یک سری پورت ورودی ، خروجی دارند که برای اتصال به LED , LCD , SENSOR و غیره کاربرد دارند...
در Atmega64 تعداد این پورت‏ها زیاد است. به ترتیب:
PA0..7 , PB0..7 , PC0..7 , PD0..7 , PE0..7 , PF0..7
یعنی شما میتوانید از 32 پورت ورودی و خروجی استفاده کنید.
البته این پایه‏ها میتوانند وظیفۀ دیگری نیز به عهده داشته باشند. مثلا پایه PD0 ، میتواند یا ورودی خروجی باشد یا برای اتصال سریال(SCL)[بعداً توضیح میدم] یا برای وقفه استفاده شود.(دچار اشتباه نشوید ، فقط یکی از کاربرد‏های گفته شده را میتوان به این پورت اعمال کرد)

پایه Vcc به 5 ولت وصل میشود.
پایه GND به زمین وصل میشود.

پایه‏های XTAL1 , XTAL2 برای اتصال کریستال است.اگرچه میکروهای AVR دارای کریستال داخلی هستند ولی میتوان از کریستال خارجی نیز استفاده کرد(نقشه استفاده از کریستال‏ خارجی بعداً نمایش داده خواهد شد.)
کریستال‏های مختلفی در بازار وجود دارد که وظیفه آنها ایجاد پالس مناسب برای کار با میکرو هست.

نکته: شما برای استفاده از میکرو‏های AVR باید آنها را برنامه ریزی کنید(اگر در این مورد اطلاعی ندارید بگید تا توضیح بدم)

سوالی بود در خدمتم:hi:

ShayanHoseini
22-04-2012, 13:44
ممنون، پراگرم کردن رو با نرم افزار کدویژن انجام دادم حالا نمیدونم منظورتون از برنامه ریزی همینه یا نه، ببخشید کی توضیحاتتون رو تکمیل میکنید؟

ShayanHoseini
22-04-2012, 13:47
اقای قاسمی من یه پروژه دارم درباره sim900 اگه مشکلی نیست هروقت که وقت داشتید بگید عکس پروژم رو که با پروتل کشیدم براتون ایمیل کنم تا اگه میتونید بهم بگید هر قسمتش چه کاری انجام میده

medadnoki
22-04-2012, 19:06
پراگرم کردن رو با نرم افزار کدویژن انجام دادم حالا نمیدونم منظورتون از برنامه ریزی همینه یا نه
بله ، منظورم همین بود.....پس الان که در برنامه نویسی مشکل ندارید به ادامه مطالب میپردازیم

من یه پروژه دارم درباره sim900 اگه مشکلی نیست...
اگه ممکنه در مورد پروژه بیشتر توضیح بدید تا من اگه کمکی بتونم بکنم ایمیلم رو براتون بفرستم
<<اگه ممکنه در این مورد پیغام خصوصی بفرستید تا نظم مطالب به هم نخورد و اگر در مورد پروژتون راهنمایی لازم دارید یه تاپیک جدا بزنید. در این صورت دیگر دوستان و بنده نیز در خدمتتون هستیم.

medadnoki
22-04-2012, 19:54
نقشه استفاده از کریستال‏ خارجی:

You can see links before reply

ADC چیست؟
به کمک این قابلیت ، پارامترهای آنالوگ را به دبجیتال تبدیل میکنیم. مثلا شما برای انداره‏گیری <<دما>> که پارامتری آنالوگ است از سنسور LM35 استفاده میکنید و یکی از پایه‏های این سنسور را به پایه ADC میکرو وصل میکنید(تو datasheet سنسور Lm35 توضیح داده شده)
این ویژگی در atmega64 در پایه‏های PF0..7 وجود دارد.

ShayanHoseini
23-04-2012, 17:54
این پروژه کنترل دما با sim900 ، که وقتی ما به سیم کارت روی sim900 زنگ میزنیم اپراتور میاید و کارکرد هرکدام از کلیدها رو میگه مثلا میگه کلید 1 برای اعلام دما ، کلید 2 برای تنظیم مقدار بالای دما و غیره. که اگه دما از امقدار نرمال بالاتر و پایین تر بره بهت زنگ میزنه و میگه که مثلا دما بالا فن روشن و غیره،

ShayanHoseini
23-04-2012, 17:57
که بعضی اوقات کلیدها خوب عمل نمیکنند، این یک موضوع ، موضوع دیگه اینکه میخوام بدونم میشه براش حالت increase , dicrease تعریف کرد که مثلا با دکمه 3 موبایل افزایش بده و با دکمه 4 کاهش بده؟

ShayanHoseini
23-04-2012, 17:58
قطعاتی هم که استفاده کردم atmega64 , sim900 , mt7780 , lm34 , rs232 و مقاومت و خازن کریستال و .....

ShayanHoseini
23-04-2012, 18:04
قطاتی هم که استفاده کردم atmega64 , sim900 , mt8870 , lm 35 و مقاومت و خازن و کریستال و....