PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : lpc جدیده

esi_52000
16-04-2012, 15:43
سلإم به همه دوستإن گرإمی.
یه مدت بود که به دلیل بإلإ بودن قیمت lpc1768 و إز طرفی قیمت وإقإ پإیین stm32f103rbt6 به فکر إفتإده بودم برم دنبإل st.إز طرفی وإقعإ عإشق lpc بودم وإقعیتش إز st إصلإ خوشم نمیومد.تإ إینکه دیروز یه سر به سإیت nxp زدم تإزه هإی شرکت رو دیدم.پیشنهإدم إینه که دوستإن إین کإر رو بکنن و حإلش رو ببرن.بیشتر إز إین توضیح نمیدم.
رإهنمإیی : توی قسمت lpc13xx دنبإل lpc1317 بگردین:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sigma-mx
16-04-2012, 19:37
سلام اسی جان ، چطوری؟
به نظر من انتخاب کردن یا نکردن یه میکرو از روی قیمت کار صحیحی نیست . مهم کارایی اون میکرو هست که سر همین کارایی خودش یه بحث و دعوا معمولا هست ! مهم اینک که فرد تصمیمشو بگیره که می خواد با کدوم کار کنه و از تصمیمشم پشیمون نشه چون فقط وقتش تلف میشه ....
هر دو st و nxp جزو بهترین تولید کنندگان میکرو های آرم هستند. در این شکی نیست ..
بابت معرفی 1317 هم ممنون .. امکاناتش مثل 1313 منتها تکمیل شدشه ! یه چیزای جالبی مثل eeprom و adc12bit اضافه شده که خیلی جالبه . حجمشم زیاد شده .
اینم امکانات :

*System:
*ARM Cortex-M3 r2p1 processor, running at frequencies of up to 72 MHz.
* ARM Cortex-M3 built-in Nested Vectored Interrupt Controller (NVIC).
* Non Maskable Interrupt (NMI) input selectable from several input sources.
* System tick timer.
* Memory:
* Up to 64 kB on-chip flash program memory with a 256 byte page erase function.
* In-System Programming (ISP) and In-Application Programming (IAP) via on-chip
bootloader software. Flash updates via USB supported.
* Up to 4 kB on-chip EEPROM data memory with on-chip API support.
* Up to 12 kB SRAM data memory.
* 16 kB boot ROM with API support for USB API, power control, EEPROM, and flash
IAP/ISP.
* Debug options:
* Standard JTAG test interface for BSDL.
* Serial Wire Debug.
* Support for ETM ARM Cortex-M3 debug time stamping.
* Digital peripherals:
* Up to 51 General Purpose I/O (GPIO) pins with configurable pull-up/pull-down
resistors, repeater mode, input inverter, and pseudo open-drain mode. Eight pins
support programmable glitch filter.
* Up to 8 GPIO pins can be selected as edge and level sensitive interrupt sources.
* Two GPIO grouped interrupt modules enable an interrupt based on a
programmable pattern of input states of a group of GPIO pins.
* High-current source output driver (20 mA) on one pin (P0_7).
* High-current sink driver (20 mA) on true open-drain pins (P0_4 and P0_5).
* Four general purpose counter/timers with a total of up to 8 capture inputs and 13
match outputs.
* Programmable Windowed WatchDog Timer (WWDT) with a internal low-power
WatchDog Oscillator (WDO).
* Repetitive Interrupt Timer (RI Timer).
* Analog peripherals:
* 12-bit ADC with eight input channels and sampling rates of up to 500 kSamples/s.
Serial interfaces:
* USB 2.0 full-speed device controller (LPC1345/46/47) with on-chip ROM-based
USB driver library.
* USART with fractional baud rate generation, internal FIFO, a full modem control
handshake interface, and support for RS-485/9-bit mode and synchronous mode.
USART supports an asynchronous smart card interface (ISO 7816-3).
* Two SSP controllers with FIFO and multi-protocol capabilities.
* I2C-bus interface supporting the full I2C-bus specification and Fast-mode Plus with
a data rate of up to 1 Mbit/s with multiple address recognition and monitor mode.
* Clock generation:
* Crystal Oscillator with an operating range of 1 MHz to 25 MHz (system oscillator)
with failure detector.
* 12 MHz high-frequency Internal RC oscillator (IRC) trimmed to 1 % accuracy over
the entire voltage and temperature range. The IRC can optionally be used as a
system clock.
* Internal low-power, low-frequency WatchDog Oscillator (WDO) with programmable
frequency output.
* PLL allows CPU operation up to the maximum CPU rate with the system oscillator
or the IRC as clock sources.
* A second, dedicated PLL is provided for USB (LPC1345/46/47).
* Clock output function with divider that can reflect the crystal oscillator, the main
clock, the IRC, or the watchdog oscillator.
* Power control:
* Four reduced power modes: Sleep, Deep-sleep, Power-down, and Deep
power-down.
* Power profiles residing in boot ROM allow optimized performance and minimized
power consumption for any given application through one simple function call.
* Processor wake-up from Deep-sleep and Power-down modes via reset, selectable
GPIO pins, watchdog interrupt, or USB port activity.
* Processor wake-up from Deep power-down mode using one special function pin.
* Integrated PMU (Power Management Unit) to minimize power consumption during
Sleep, Deep-sleep, Power-down, and Deep power-down modes.
* Power-On Reset (POR).
* Brownout detect with four separate thresholds for interrupt and forced reset.
* Unique device serial number for identification.
* Single 3.3 V power supply (2.0 V to 3.6 V).
* Temperature range 40 *C to +85 *C.
* Available as LQFP64, LQFP48, and HVQFN33 package

ضمنا نکته جالبش اینه که دیتاشیتش مال کمتر از یک ماه پیشه !!! تنوریه !!! :0013:

alireza9900
16-04-2012, 21:09
سلام به همه دوستان
یه نکته ای رو به نظرم اومد که بگم
من پارسال مرداد بود که با آرم آشنا شدم و با LPC2378 کارمو شروع کردم. یه مقدار با اون کار کردم بعدش سوییچ کردم روی LPC1768 و با اون کامل کار کردم؛ ساختارش و نحوه عملکردش رو درک کردم و خلاصه اینکه دیگه هیچ مشکلی با راه اندازیش نداشتم.
حالا این برد دیسکاوری رو گرفتم و خب ST هست. ولی هیچ مشکلی نداشتم برای کار کردن باهاش توی یه هفته دقیقا مثل همون LPC باهاش می تونم الان کار کنم.

کل حرفم اینه که اصلا مهم نیست روی چه میکرویی کار می کنید یه میکرو انتخاب کنید(LPC یا ST واقعا هیچ فرقی نمی کنه برای شروع کار) و کامل و اصولی باهاش کار کنید و کد بزنید براش؛ وقتی مسلط شدید و بخواین روی یه میکرو دیگه (نه تنها از همون شرکت فرضا، بلکه حتی شرکت دیگه) واقعا می بینید که یه هفته ای کامل مسلط می شید بهش و اصلا دیگه فرقی نمی کنه براتون.
این قضیه ای هست که در مورد کامپایلرها و زبان های برنامه نویسی هم صادقه واقعا.
این مطلب رو گفتم چون هنوز می بینم خیلی از دوستان هستن هستن که هنوز نمی دونن با چی باید شروع کنن و خلاصه خیلی از وقت و توانایی که می تونن برای یادگیری یه پلتفورم صرف کنن رو تلف می کنن.

به امید موفقیت همه :wink:

esi_52000
16-04-2012, 21:39
سلام به همه دوستان
من پارسال مرداد بود که با آرم آشنا شدم و با LPC2378 کارمو شروع کردم. یه مقدار با اون کار کردم بعدش سوییچ کردم روی LPC1768 و با اون کامل کار کردم؛ ساختارش و نحوه عملکردش رو درک کردم و خلاصه اینکه دیگه هیچ مشکلی با راه اندازیش نداشتم.
حالا این برد دیسکاوری رو گرفتم و خب ST هست. ولی هیچ مشکلی نداشتم برای کار کردن باهاش توی یه هفته دقیقا مثل همون LPC باهاش می تونم الان کار کنم.

کل حرفم اینه که اصلا مهم نیست روی چه میکرویی کار می کنید یه میکرو انتخاب کنید(LPC یا ST واقعا هیچ فرقی نمی کنه برای شروع کار) و کامل و اصولی باهاش کار کنید و کد بزنید براش؛ وقتی مسلط شدید و بخواین روی یه میکرو دیگه (نه تنها از همون شرکت فرضا، بلکه حتی شرکت دیگه) واقعا می بینید که یه هفته ای کامل مسلط می شید بهش و اصلا دیگه فرقی نمی کنه براتون.
این مطلب رو گفتم چون هنوز می بینم خیلی از دوستان هستن هستن که هنوز نمی دونن با چی باید شروع کنن و خلاصه خیلی از وقت و توانایی که می تونن برای یادگیری یه پلتفورم صرف کنن رو تلف می کنن.

دإدإش دستت دردنکنه دیگه .خودت لو دإدی دإدإش.تنهإ خوری دیگه.
مإ إینهمه دإریم سر آموزش إین 1768 خودمون رو به در رو دیوإر میزنیم که کسی بیإد یإدمون بده إون وقت رفقإ همه قسمتإشو رإه إندإختن و به کسی هم هیچی نمیگن.رسم رفإقت نبود حإجی .حإلإ دإدإش بیإ یه قسمتإی إرتبإط سریإلش رئ بگو تإ إز نإرإحتی دربیإم عزیز:sa::sa::sa::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sigma-mx
16-04-2012, 23:01
سلام به همه دوستان

ممنون . کاملا درسته حرف شما .. اصل موضوع مهارت در برنامه نویسی و شناخت سخت افزاره ..

.حإلإ دإدإش بیإ یه قسمتإی إرتبإط سریإلش رئ بگو تا إز نإرإحتی دربیإم عزیز:sa::sa:
مهندس مگه هنوز سریال رو راه ننداختی ؟!! یا منظورت بقیه قسمت هاشه مثل اینفرارد و iso7816

esi_52000
16-04-2012, 23:05
رإستش مهندس جإن إونقده درگیر کإرإی دیگه بودم که نرسیدم برم سرإغش دإدإش