PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب موتور مناسب

amitris
13-04-2012, 03:15
سلام دوستان...
میخواستم بدونم از بین موتور های الکتریکی (DC و servo و stepper motor) معمولا کدومشون راحت تر کنترل میشن؟
مثلا در بازوهای صنعتی آزمایشگاهی معمولا از چه موتورهابی استفاده میشه؟

Division
13-04-2012, 10:40
میخواستم بدونم از بین موتور های الکتریکی (DC و servo و stepper motor) معمولا کدومشون راحت تر کنترل میشن؟
این دیگه بستگی به نوع پروژه شما داره و از این دید نمیشه به موضوع نگاه کرد (اگه به من هست موتورهای dc از همه راحتترن :mrgreen:)

مثلا در بازوهای صنعتی آزمایشگاهی معمولا از چه موتورهابی استفاده میشه؟
والا منظور شما رو دقیق متوجه نمیشم و اینکی میگی بازوهای صنعتی سروو به دردتون میخوره .
معمولا سروو موتورها انتخاب مناسبي براي کاربـــردهاي با توان پايين هستن و مخصوصا جاهایی که بخوایم زاويه چرخش و حركت رو كنترل كنيم .

اين موتور ها به گونه اي طراحي شدن كه ميتونن زاويه تعيين شده ای رو طی کنن و در برابر نيروي خارجي از خودشون مقاوت نشون بدن .

amitris
13-04-2012, 18:03
من روی پروژه ی یک بازوی ربات 3DOF کار میکنم
یه جا خوندم که برای یک ربات مشابه کاری که من میخوام بکنم از موتور های DC گیربکس دار معمولی استفاده کرده بود ولی کنترل این موتور به مراتب سخت تر از SERVO هست.
با توجه به این که این بازو قراره حداکثر جسم 3Kg رو بلند کنه بهتره از چه موتورهایی استفاده کنم؟
اطلاعات این موتور ها رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

ali_h
20-04-2012, 17:36
سلام
همون موتورهای سروو احتمالا بهترین گزینه هستند. اگر بتونید واسه پروژه هزینه کنید درایور های آماده سروو های ac با دقت بسیار بالا تو بازار موجودند.

از مغازه لاندا الکترونیک طبقه پایین پاساژ عباسیان (اگه استباه نکنم)